Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26751) kali válasza McSzaby (#26750) üzenetére


kali
legenda

nem csak hardver, hanem szoftver eredetű is lehet, de még sok más befolyásoló tényező is létezik, amiről a router nem is igazán tehet, például a szokásos wifi akadás, mert nincs az az erős hardverű és megfelelő szoftverrel rendelkező router, ami jól tűrné, ha elérhető közelségben azonos vagy szomszédos csatornán forgalmaz egy - vagy több - idegen hálózat.
minél erősebb hardver, jobb firmware, és megfelelőbb beállítás, annál kevesebb hibalehetőség, legyen szó bármilyen használatról és terhelésről.
Gulyopapa számára is ezért írtam le, hogy az erősebb hardveres kiépítéssel bíró router mellett nem lesz gyorsabb a másolás, de a terhelést jobban bírná, a gyengébb router hamarabb elfekszik, lásd úgy is történt, ezerrel ment éjszaka a nas másolás, és be is állt a hardver.
anno elég erősnek számított a tl-wr1043nd, bírt amit bírt, mostanság már van jóval erősebb hardver, ezért az elvárások is nőttek, lehet is támogatni azokat.

(#26752) No.01 válasza Intruder2k5 (#26739) üzenetére


No.01
őstag

Megvan es mukodik :D a HDD csatlakoztatast ill annak beallitasit meg nem neztem, de abban majd lehet kernem a segitsegedet...
A kezelofelulet szep, bar szamomra sok olyan dolog van amirol fogalmam sincs lehet sosem fogom hasznalni.

(#26753) Intelligencs válasza kali (#26747) üzenetére

Azért ha itt nálunk a cégnél a Cisco Nexus 7000-es elfeküdne, akkor sok embernél megállna az internet... :DDD

Nekem a halálom, ha lerohad a router otthon. Ebből a szempontból nekem nagyon bevált otthonra a Netgear WNDR3700. Az tényleg nem áll meg.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#26754) kali válasza Intelligencs (#26753) üzenetére


kali
legenda

más a céges kategória, ott azért több a veszíteni való, bár az árazás is már téma.
hidd el, van aterhelés, ami a legjobb routert is lenyomja.
az rt-n66u határait feszegettük, elég jó hardver (broadcom bcm4706 / 600 megahertz cpu és 256 megabyte ram), nagyon jól bírja, de ez is elfektethető, bár nem volt egyszerű...

[ Szerkesztve ]

(#26755) Intelligencs válasza kali (#26754) üzenetére

Csak vicceltem a Nexus 7000-essel. Ez datacenter switch. (Max switching capacity 17.6 Tbps) A nálunk lévő kiépítés megvan vagy $300.000/darab. Természetesen redundánsan vannak telepítve.

Nekem nem sikerült megfektetnem még a Netgeart otthon, igaz, kifejezetten ilyen célból még nem is terheltem le. De azért 20-30 szálon torrent futtatás, blu-ray film nézés médialejátszón, 3 wifi kliens csatlakoztatva, plusz asztali gépről netezgetés egy időben szokott vele történni rendszeresen, nem nagyon izzad meg tőle. Csak már a LAN portja kevés volt nekem, ezért kénytelen voltam egy gigabites switchet is beiktatni, természetesen abból is Netgeart vettem. Nekem bejött ez a márka otthonra nagyon.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#26756) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok, egy kis segítséget szeretnék kérni. A szobám eléggé messze van a routertől és nem valami jó a net.
Olyan megoldást szeretnék, hogy SÁVSZÉLESSÉG CSÖKKENÉS NÉLKÜL tudjam meghosszabbítani a netem. van ilyenre lehetőség?
köszönöm :)

(#26757) kali válasza smallmer (#26756) üzenetére


kali
legenda

szia,

biztos van, csak nem ártana tudni, hogy milyen típusú eszközeid (router és ellenoldalak is) vannak, milyen sebességű net, mekkora távolság, milyen befolyásoló tényezők (falak száma és milyensége), hogy csak a fontosabbak említsem.
gondolom wifi a téma, és az olyan dolog, hogy konkrétumot csak a gyakorlati próba után lehet mondani, de támpontokkal azért szolgálhatunk. :)

(#26758) Intruder2k5 válasza No.01 (#26752) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Remek, ez gyors volt! Bár én az első perctől fogva Tomato firmware-el használom, a gyárit csak a fentebb linkelt emulátorból ismerem, de természetesen amiben tudok, segítek! Ezt viszont már ne itt, hanem az RT-N66U topikban folytassuk majd inkább!

(#26759) pogi7


pogi7
csendes tag

Sziasztok!
Kb. 1 hete olvasgatok itt néha (na meg úgy általában fórumon össze vissza)
Gubek-Einste más topikban nekem is ajánlotta a következőeket. TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2 típusokat. (N-es Gbit Lan és árban max 20e-ig)

TP-Linkek meg is tetszettek a dual-band, ár, garancia miatt. Aztán beleolvastam a hozzájuk tartozó fórumokba és észrevettem, hogy itt szinte senki sem használja őket gyári fw-el. Ami még nem is lenne gond, csak aztán amikor valaki wifi stabilitási gondokat írt gyári fw-el az már igen. Így aztán csak belekukkantva a többi eszköz topikjaiba is azt tapasztaltam, hogy szinte egyik eszközhöz sem a gyárit használják a fórumozók.
Na de amit ki akarok ebből hozni, hogy nekem egy olyan eszköz kéne ami a gyári állapotában hozza nekem az átlagos otthoni felhasználónak a biztos működést (összedug, beállít, megy). Tudtok nekem ajánlani ilyen eszközt? Még talán az sem baj, ha 20e-t árban átlépi (azért ne sokkal), mert az Asus N56U is tetszetős (ennek kimondottan nem találtam topikot ezen [link] kívül, ennyire új?) csak tényleg működjön.

És akkor amire kell:
- Gbit Lan-os Proliant microserveren 0-24-ig futnak a torrentek (30-50 db)
- 5-6 wifi eszköz kiszolgálása: Atheros AR5007EG, Realtek RTL8723AE, Atheros AR5B93 (2db), Lumia 800 és BlackBerry (5 GHz-es kapcsolatot ezek közül (telefonokon kívül) mind tudhatja? vagy ezt hogy tudnám kideríteni?)
- internet az csak 15/2-es

Környezeti tényezők:
A jelenlegi router [link] ezt tudja hozni szakadás mentesen [link]. (A router az alsó szinten kb. 170 cm magasságban helyezkedik el.)
A lakás egyébként sima porotherm, 10 cm-es belső lyukacsos téglás válaszfalakkal, a födém pedig betongerendás (vassal), de igazából ha a mostani router beteríti kellően a házat (10x10m) akkor gondolom egy új 2,3 netán több antennás routernek ez könnyű falat lesz (abból gondolva, hogy a mostani kb. 6-7 éves)
Igazából a legközelebbi szomszéd házfala is 15 m-re van és ebből a szempontból nagy kérdés, hogy akkor érdemes e dual-bandes eszköz? Hosszú távra terveznék, úgy 6 évre minimum és ki tudja mi változik annyi idő alatt...

(#26760) Intruder2k5 válasza pogi7 (#26759) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Az ASUS RT-N56U nem mondható új routernek! Ha nem probléma az angol, akkor ITT találsz róla infót...

(#26761) jolti05


jolti05
őstag

Sziasztok.

Pár éve egy G-s routerrel élem mindennnapjaimat, de gondolkodom a váltáson, mert immáron minden eszközöm (3db) N-es, a másik ok pedig, hogy amikor a lakás (49négyzetméter, tehát nem egy nagy távolságról van szó) másik végében vagyok, onnan már nem érzékelik az eszközeim. Ennek kiküszöbölése történhet úgy, hogy kettő- vagy háromantennás routert vásárolok?
Tudtok megbízható, nem drága routert ajánlani, aminek megfelelő lenne az erőssége?

Köszi!

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26762) Intruder2k5 válasza jolti05 (#26761) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen sebességű nethez kellene?

(#26763) sec0nd válasza Gubek-Einste (#26638) üzenetére


sec0nd
tag

Ezeket javasoltad: TP-Link 842ND, Asus N10U.
Még nem vettem meg/döntöttem el, de úgy látom a TP-Linkben 400MHz-s proci van, az ASUS-ban viszont Broadcom, ami csak 300as. A Broadcom mégis jobb, hiába alacsonyabb a frekvenciája?

(#26764) jolti05 válasza Intruder2k5 (#26762) üzenetére


jolti05
őstag

Ó, igaz, bocsánat, 25/10-es van itthon, megabitben mérve.

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26765) kali válasza jolti05 (#26764) üzenetére


kali
legenda

szia,

olcsóbb kategóriában a tl-wr841nd (v8), vagy rt-n12 d1, mind a kettő 2 * 5dBi külső antennás, ráadásul cserélhető antenákkal, tehát mehet rájuk jobb is.
milyen routered van jelenleg?

[ Szerkesztve ]

(#26766) Intruder2k5 válasza jolti05 (#26764) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi jel erősség tekintetében szerencsésebb a 2x5dBi antennás, tehát mondjuk az ASUS RT-N12 D1, és ez a netedet is bőségesen elbírja...

(#26767) jolti05


jolti05
őstag

A jelenlegi routerem egy DIR301-es. Nincs vele bajom, csak amit leírtam.
Az Asus terméke sokkal szimpatikusabb, de árban az a több, mint 3e forint nem lenne mindegy.

Szerk.: Ja igen, néztem itt, hardveraprón egy Belkin N1 Vision-t. Az eddigiek alapján a 3 antenna nem jelent előnyt?

[ Szerkesztve ]

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26768) krealon válasza madgie (#26749) üzenetére


krealon
veterán

"Jó, én mindent elhiszek, de mennyire van leterhelve?"

Altalaban kevesse van terhelve es csak 10/10-es netet kap.
Viszont amikor a kedvenc Linux LiveDVD-imet elkezdem lerangatni, akkor sem megy nehany szazalek fole a load.
A tipikusan 500-1000 NAT bejegyzessel (state) dolgozik.

(#26769) kali válasza jolti05 (#26767) üzenetére


kali
legenda

hidd el, nem kell neked az a belkin router! :(

(#26770) jolti05 válasza kali (#26769) üzenetére


jolti05
őstag

Elhiszem, csak érdekelt :)
Tehát a fenti kettő közül nyugodtan valamelyik?

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26771) kali válasza jolti05 (#26770) üzenetére


kali
legenda

igen!

(#26772) Gubek-Einste válasza sec0nd (#26763) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nem jobb, ebben az esetben az Asus gyengébb mint a TP-Link.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26773) jolti05 válasza kali (#26771) üzenetére


jolti05
őstag

köszönöm! :)

A lassúság és a sok alvás része a túlélési stratégiámnak...

(#26774) sec0nd válasza Gubek-Einste (#26772) üzenetére


sec0nd
tag

Melyiket ajánlod? SW csere nem akadály, ha garira visszaállítható...
Vagy inkább használtan valamit komolyabbat?
Köszi

(#26775) zedok


zedok
senior tag

Sziasztok!

Kb pár hónapja cseréltem le egy régi routeremet (meghalt) egy új típusúra TL-WR842ND-re, meg voltam vele elégedve de mostanában rákapott arra, hogy egyszerűen eltűnik és nem elérhető sehogy sem csak újraindítás után(áramtalanítás) Ezek után, ha sikerül megtalálni a jelet internet sincs mindig, pedig be van állítva minden. Azon is gondolkodtam, hogy a modem rosszalkodhat-e? Egy 13 éves Dialcom ADSL Bridge 1600-asról van szó. Lehet érdemes lenne már lecserélnem? 5Mbps az internet előfizetés de ebből kb 2-3 Mbps értéket mérek általában..Valami okosságot tudtok mondani? Előre is köszönöm! :) :R

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#26776) kali válasza zedok (#26775) üzenetére


kali
legenda

szia,

mondanám, hogy itt a router problémás téma; link, de nem biztos, hogy arra lesz szükséged.
wifi útján tűnik el a hálózat, vagy kábelen is? előbbi esetben a környezetnek és az ellenoldalaknak megfelelően beállítva a wifi csatorna?
router nélkül nincs probléma?
másik modem kipróbálására van lehetőség? mert akkor kiderülne, hogy mi lehet a hiba, esetlegesen az 5 kontra 2 - 3 megabit/sec különbözetet is okozhatja a 13 éves modem, de a másik problémát is.

[ Szerkesztve ]

(#26777) zedok válasza kali (#26776) üzenetére


zedok
senior tag

Sajnos másik modemem nincsen a közelben. Volt, hogy kábel útján is eltűnt bár arra csak 1x került sor. Wifi beállításokat [link] nagy részben ez alapján csináltam végig. Az az érdekes, hogy csatlakozni lehet a routerhez, de nincs internetelérés. Illetve nem tudja megnyitni a router oldalát, hiába vagyok csatlakozva. :U De ez a hiába is időközönként merül fel, de akkor is bosszantó.

[ Szerkesztve ]

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#26778) Gubek-Einste válasza sec0nd (#26774) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem legyen inkább a TP-Link az erősebb hardver miatt.
Ha használt akkor mindenképpen gigabites portokkal rendelkezőt, pl a TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26779) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
megfogadtam a tanácsot és csináltam egy bővebb leírást az egészről.
Szóval olyan gondom van, hogy a szobámba szeretnék normális netet csinálni wifi segítségével. A normális net alatt azt értem, hogy sebességcsökkenés nélkül szeretném használni a netemet
Fő routernek egy Tp-Link TL-WR1043ND routert használok az eredeti felfrissített fw-vel.
Repeaterként pedig használok egy TL-WR841ND routert open-wrt vel. Úgy rendesen működik ha egy kábelen behúzom a repeaterből a netet a laptopba, úgy semmi csökkenés nincsen, de amint wifin akarok rá csatlakozni akkor egyből csökken. Több mint a felére általában. UPC Fiber Power 25 netünk van. Kb torrentnél 3 mb vel szedek, repeaterrel meg csak 1,4 ; 1,1 körül.
Készítettem egy rajzot a lakásról. Nem tudom ilyen gázkazán illetve, mikró mennyire befolyásolja a wifi jelet, azokat nem rajzoltam be, de ha kell akkor csinálok egy olyan rajzot is.
Ötleteket kérnék vagy, hogy mit vegyek hogy jó legyen.
Előre is köszi

(#26780) kali válasza zedok (#26777) üzenetére


kali
legenda

a használt wifi csatorna a lényeg, azt mindig csak adott környezet alapján lehet beállítani, térképezd fel a környzetet, és olyan csatornát keress a hálózatod számára, ami szabad - az lenne az igazi, ha a szomszédos érték(is) is szabad(ok)!
ez az alkalmazás segít; link (nem kell telepíteni, csak futtatni)
az a legjobb, ha 1 - 11 tartományban kerül beállításra, mert bár a magyar régióban 13 csatorna adott, de a 11 feletti csatornákat nem minden ellenoldal kezeli, nem szeretik például a mobiltelefonok, vagy olyan illesztésű eszközök, ahol nem adott a magyar régiós lehetőség.
csak úgy tudnád direktben kiszűrni a hibát, ha másik modemmel és routerrel is ki - ki alapon kipróbálnád az eszközöket, de azon sajnos nem lehet csodálkozni, ha egy 13 éves modem eleve problémát okoz a netes sebesség nem teljes átvitelével, és nem tetszik a routereknek sem.

(#26781) Intruder2k5 válasza smallmer (#26779) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A torrent már eleve nem WiFi-re való, hát még ha repeater is van a képben... Ezen kívül a repeater normál működése közben is feleződik a linksebesség!

[ Szerkesztve ]

(#26782) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Ha vennék routert akkor Tp-Link 4300 vagy esetleg 4900-as széria.
A 4900-as mit tud a majdnem dupla árért ? Van értelme ?
Gyári FW-t használnék csak.

(#26783) Gubek-Einste válasza Gulyopapa (#26782) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A 4300 és a 4900 között a fő különbség, hogy a 4300-ban 2,4 GHz-s sávon 300-as, a 4900-ban pedig 450-es. 5 GHz-s sávon mind a kettő 450-es. Elég kevés 450-es eszköz van így annyira nem éri meg. A 4300-ban külső antennás a 2,4 GHz-s sáv, a 4300-ban pedig belső antennás.
Szerintem elég lesz a 4300 is, főleg ha gyári firmware-rel van használva.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26784) brumi1024 válasza Gulyopapa (#26782) üzenetére


brumi1024
veterán

Van 450-es eszközöd? Ha igen akkor ki tudod használni a 4900 előnyeit, ha nem nem.

(#26785) kali válasza Gulyopapa (#26782) üzenetére


kali
legenda

előbbi;
2.4 gigahertz / 300 megabit/sec és 5 gigahertz / 450 megabit/sec (750 megabit/sec)
wifi b/g/n 2*2:2 mimo / an 3*3:3
atheros ar9344 / cpu; 560 megahertz / ram; 128 megabyte / flash; 8 megabyte

utóbbi;
2.4 gigahertz / 450 megabit/sec és 5 gigahertz / 450 megabit/sec (900 megabit/sec)
wifi b/g/n 3*3:3 mimo / an 3*3:3
freescale semiconductor p1014 / cpu; 800 megahertz / ram; 128 megabyte / flash; 16 megabyte

bőven elég a tl-wdr4300, illetve amondó lennék, hogy a tl-wdr3600 is bőven okés, cpu és ram tekintetében azonos a két verzió, de utóbbi csak két antennás, és 2*2:2 mimo képes, viszont az is teljesen elég lehet, meg neked a cpu és a ram kell, hogy erősebb legyen, mint a jelenlegi, az meg adott a tl-wdr3600 esetén is.

(#26786) Gulyopapa válasza kali (#26785) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Köszönöm mindenkinek !

"Van 450-es eszközöd? Ha igen akkor ki tudod használni a 4900 előnyeit, ha nem nem."

De még lehet :)

[ Szerkesztve ]

(#26787) No.01


No.01
őstag

Intruder2k5:

Az Asus nagyon jol teszi a dolgat! :K orulok, h hallgattam rad.

Lenne meg egy kerdesem vagy barkinek aki ert a routerekhez. Az egyik baratomek veletlenul leejtettek a jelenlegi Linksys-es routeruket es most nincs netuk. Engem kerdezette, h ajanljak mar v.mit torrenthez meg ugyszinten medialejatszoval valo kapcsolodashoz o viszontnem szeretne ennyit raszanni. Nekem van egy Netgear 3700-asom mar vagy 2 vagy tan 3 even porosidik a szekreny tetejen.

Kiszolgalna-e az o igenyeit vagy inkabb vegyen v.mi mai darabot? Ha igen akkor ajanlj kerlek egy olyat ami jo, de kicsit olcsobb.

Koszonom

U.i.: megsem kotok HDD-t az enyemre, inkabb egy Synology NAS lesz belole.

[ Szerkesztve ]

(#26788) Intruder2k5 válasza No.01 (#26787) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy jó lett! Ez egész biztos, még sokáig kiszolgál majd...

A WNDR3700 sem gyenge vas, el kell bírjon minden mai netet!

[ Szerkesztve ]

(#26789) Gulyopapa válasza No.01 (#26787) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Milyen routert vettél ?

(#26790) Intruder2k5 válasza Gulyopapa (#26789) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ASUS RT-N66U

(#26791) zedok válasza kali (#26780) üzenetére


zedok
senior tag

Szia! Na megnéztem a csatornákat és nem volt gond velük..most rákötöttem a laptopot közvetlenül a modemre és nincs probléma. Stabil sebességet tart. Szóval mégis valami router beállítás lehet a ludas?! :F

Hyosung GT650N, Asus K52 "fagyós-pista" JE-EX225D

(#26792) No.01 válasza Intruder2k5 (#26788) üzenetére


No.01
őstag

Nem is tudtam :B anno az elado beszelt ra 99EUR volt meg a blokk is megvan igaz jovo honapban lesz 3 eves :K

Ha ez jo neki (60-as vagy 80-as nete van ha jol tudom) akkor szuper maris sporoltam neki egy kis penzt!

Viszont az mennyire gond/gaz, h a kis matrica a gyari koddal mar nincs benne :U vanna arra mod, h azt beszerezzem v.hol mondjuk serial szam alapjan? Remelem igy nem buko a dolog...

(#26793) kali válasza zedok (#26791) üzenetére


kali
legenda

lehet, vagy a modem és router párosítás miatt is adódhat a hiba.
odaát írd le a router beállításait.
két helyen voltam mostanság ilyen routernél, bár egyik előtt sem 13 éves modem volt, de akadoztak, és a cd általi/automata telepítés volt a gond, manuálisan bekonfiguráltam, és megoldódott a probléma.

(#26794) Gulyopapa


Gulyopapa
addikt

Én most összezavarodtam...
Minek 40.000-res routert venni ha a 18.000-es is szinte ugyanazt tudja ? :U

(#26795) Intruder2k5 válasza No.01 (#26792) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Semmi gond, le kell reset-elni (áram alatt 10mp), és akkor visszaáll a gyári alap beállításokra!

(#26796) kali válasza Gulyopapa (#26794) üzenetére


kali
legenda

ennyire azért nem egyszerű a dolog, oka van annak a drágábbságnak!

(#26797) Gulyopapa válasza kali (#26796) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Persze tudom, csak én is vásárlás előtt állok és pont 2 órája beszéltetek le a 30.000 Ft-os 4900-asról.
Tudom nincs olyan eszközöm ... de hajlandó lennék áldozni hosszútávon a minőségért, ha megéri ...

(#26798) No.01 válasza Gulyopapa (#26797) üzenetére


No.01
őstag

ha hosszutavra tervezel akkor ne sajnald ra a penzt! Nekem a megbizhato stabil mukodes boven meger egy kis felarat... az, h meg 1-2 vagy tan 3 ev mulva is egy jol mukodo minden igenyt es netet kiszolgaloni kepes routered van az meg megeri a masodik felarta, de tudni kell a hatarokat es, h mire fogod hasznalni.

Intruder2k5
Ok, nyom egy resetet, de a papirka hianyaban honnan fogja megtudni, h mi volt a gyari kod??
Most neztem hatha rajta van a routeren de sajna nincs... :(

(#26799) Intruder2k5 válasza No.01 (#26798) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

admin / password

[ Szerkesztve ]

(#26800) No.01 válasza Intruder2k5 (#26799) üzenetére


No.01
őstag

Nem szeretnek - ennel is - ertetlenebbnek tunni, de ahhoz, h odaig eljusson nem kell neki az a kod amivel csatlakoznia kell a nethez? Network security key vagy nemtudom h mondjam...

Ha csak szimplan ertetlenkedek akkor nyugodtan kuldjetek el a sunyiba :B

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.