Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26901) attes17 válasza Gubek-Einste (#26894) üzenetére


attes17
csendes tag

Rendben, Köszönöm! :R

(#26902) colin81


colin81
tag

Sziasztok! Létezik olyan router , ami rögzíti a weboldalakat és jelszavakat?

(#26903) milszab válasza Intruder2k5 (#26899) üzenetére


milszab
senior tag

Csak egy 10 megás t-home-os, ami nem is lesz erősebb a közeljövőben sajna...! Inkább a jel erősség ami számítana, de mind a 2őnek 2*5decibeles az antennája, szóval azzal nem is lenne gond szerintem, csak az a kérdés melyik megbízhatóbb...?!

(#26904) Gubek-Einste válasza milszab (#26903) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagyjából egyformán megbízhatóak.
Ha nem kell az USB port akkor a 842ND helyett legyen inkább 841ND v8 mivel abban jobb SoC van.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26905) Intruder2k5 válasza milszab (#26903) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én meg szokásomhoz híven az ASUS-ra szavazok, mivel a TP-LINK-ben nem bízom!

(#26906) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Sziasztok!!

Van egy inviteles internet van hozzá egy modem ami telefonos .)

Van egy D-link DGL-4300 Router össze szeretném kötni 2-gépet vezetékesen nem wifin :)
Hogy kell ezt csinálni?
A modemet és a rotert kapcsoljam össze egy vezetéket?
RouternélWan lan 1 2 3 4 Hogy kell összekötni?

Előre is köszönöm :)

Nexus 5

(#26907) eight válasza Kunsztler (#26906) üzenetére


eight
senior tag

Szia!

Kicsit furcsa a posztod, mintha online fordítóval írtad volna;)

Hát, ha az a "telefonos" jelző nem valami USB-s modemet jelent, akkor igen, a modemet simán összekötöd a router WAN portjával, a két számítógépet pedig a LAN 1,2,3,4 valamelyikével (mindegy hogy melyik kettőt használod, nincs jelentősége)

Egyébként az egyik szobában nekem is egy ilyen régi 4300-as jószág van szolgálatban, és egy nagyon megbízható darab. Soha az életben nem volt még vele gondom, évek óta megy folyamatosan és kikapcsolva is csak áramszünet miatt volt, tehát ha kábelesen akarod használni, akkor nem hinném hogy problémád lesz vele

(#26908) Kunsztler válasza eight (#26907) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!

Bocsánat telefonról írtam :)
Nem usb modem hanem rendes inviteles modem vezetékes telefonvég :)

Nexus 5

(#26909) eight válasza Kunsztler (#26908) üzenetére


eight
senior tag

Hát akkor, ahogy írtam, UTP kábelekkel kötögesd szépen össze őket. Bár nagyon elavult routerről van szó, de azért 100Mbit alatti netet kábelesen megosztani még mindig gond nélkül lehet vele. Simán alapból megpróbál majd DHCP-vel felmenni az Invitelre és ugyancsak DHCP-vel kiosztani azt a számítógépeidnek, tehát elvileg semmit sem kell majd csinálnod, hogy működjön minden.

(#26910) colin81


colin81
tag

Sziasztok! Létezik olyan router , ami rögzíti a weboldalakat és jelszavakat?

(#26911) Intruder2k5 válasza colin81 (#26910) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mármint úgy gondoltad, hogy a meglátogatott weboldalakat logolja? Mert ugye a jelszavakat még csak-csak lehet menteni, de a weboldalakat....

(#26912) colin81 válasza Intruder2k5 (#26911) üzenetére


colin81
tag

Szia! Weboldalak is érdekelnek de inkább a jelszavak amiket használnak.

(#26913) Intruder2k5 válasza colin81 (#26912) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Linux-ot futtató custom firmware-es routereken "minden" megoldható, így nyilván ez is! A kérdés leginkább az, hogy ilyenben ki fog segíteni... Nem hangzik túl tisztességesnek a dolog!

(#26914) becsitibi


becsitibi
senior tag

Sziasztok.

Vettem egy tp-link 1043 wifi routert,és a gondom hogy miután összekötöttem a laptoppal,nem akar csatlakozni a digi kábelnethez,651-es hibakódot ír a gép,viszont a wifi működik,most a laptopomról úgy írok ide hogy az aktív,valamit rosszul csináltam?Először áramtalanítva összekötöttem mindent,bekapcsoltam a gépet,feltelepítettem a cd-ről a drivert,ennyi.

(#26915) Intruder2k5 válasza becsitibi (#26914) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez már nem idevaló téma, a routerednek van saját topikja, vagy megfelelő még az általános router gondos topik!

(#26916) Intelligencs

ASUS RT-N66U, Netgear WNDR 4500 és Tp-Link 4900 között vaciláltam, de jó néhány cikk, topik, hozzászólás átolvasása után arra jutottam, hogy az Asus lesz a legjobb.

Már csak egy kérdésem van: milyen adaptert vegyek hozzá? USB-N53 jó lesz? Az 5 GHz-es sávját használnám, a vezetéket váltaná ki egy asztali gép és a router között (mivel a gép arrébb lett költöztetve a routertől/NAS-tól).

The Amiga, Born a Champion

(#26917) kali válasza Intelligencs (#26916) üzenetére


kali
legenda

jó, de egy usb-n66 passzolna igazán.

(#26918) Intelligencs válasza kali (#26917) üzenetére

Sejtettem. Csak reméltem legalább itt tudok spórolni egy kis pénzt. :DDD

Egyébként köszi a smallnetbuilder oldal tippjét, tényleg profi, csomó tesztet átolvastam. Többek között ez után döntöttem az Asus mellett.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#26919) Razermazer válasza Intelligencs (#26918) üzenetére


Razermazer
őstag

Én is a mellett döntöttem már jó ideje, csak a tőkét kell még döntenem hozzá :D igaz hogy annyira megszerettem a kis n56u-t, hogy nehéz lesz tőle megválnom.
De 40k-t mellényzsebből nem tudok most kifizetni.

A végén még veszek egy n56u-t a mostani mellé(versenyben van az n65u-is a két processzorával) és akkor lesz lefedettség meg 5 ghz-es wifi sáv is AP módban, 5 ezerrel több mint egy usb-s n66u-s adapter 19-k-ért nagyon jó vétel, addig míg a forint nem megy feljebb, amit meg is tett a hét közepén.
Szóval biztos nem jársz rosszul az n66u-val, irigyellek ;] .

Sic Transit Gloria Mundi, "mindjárt lesz itt heresima és ne bassza ki"

(#26920) felic555


felic555
tag

Üdv!

Szeretnék segítséget kérni, mert már nagyon idegesít egy dolog. Remélem tudtok mondani valami hasznosat.
Adott egy T-s ADSL net 10/1-es.
Ez megy egy D-Link DSL-360R modemen keresztül egy TP-Link WR741ND routerbe.
Ez ugye a cserélhető antennás változat.
Családi házban van az emeleten a router.
Viszont lent a földszinten van egy PS3, egy laptopot és telefonokat is fel-le visszük magunkkal.

Még az emeleten tűrhető a jel.
A laptopon egy szobával arrébb 4/5-ös jel van. Telefonokon viszont már csak 2/4 max.
Ha viszont nem csak egy szobával arrébb vagyok, hanem mondjuk lent, akkor a laptop még mindig 2/5-ös jelet produkál.
A telefonok viszont 0/4 és 1/4-es jel között ugrálnak.
Channeleket váltogattam, de jobb nem lett sosem.

Nem igazán értem, hogy mivel lehetne jobb jelet produkálni a földszinten is. Gondoltam veszek egy erősebb antennát a routerre, ha már úgy is cserélhető. De most elbizonytalanodtam, így inkább megkérdezem itt.

Esetleg egy 300 MBit-es router jobb lenne?

(#26921) kali válasza felic555 (#26920) üzenetére


kali
legenda

szia,

mehet a routerre az 5dBi antenna helyett nagyobb, a 8dBi szinte fillérekért kapható, de jelentős javulást nem lehet várni, pláne mobiltelefon esetén.
a 300-as router sem segít, az csak akkor jelentene javulást, ha az ellenoldal is 300-as és mimo képes lenne, de a mobiltelefonok esetén ez nem igaz.
tegyél be egy range extender/expander eszközt, ami megnyújtja a wifi szórást, az hatásosabb lehet, ha megtalálod számára a megfelelő helyet.

(#26922) felic555 válasza kali (#26921) üzenetére


felic555
tag

köszönöm szépen. rendeltem is egyet kemény 1700 Ft-ért szállítással együtt:)

remélem valamennyit azért javul majd a dolog.

(#26923) kali válasza felic555 (#26922) üzenetére


kali
legenda

milyet rendeltél olyan olcsón?

(#26924) S.Feri


S.Feri
őstag

Hosszas variáláson vagyok részben túl router ügyileg...

Az utolsó két jelöltem: Egy Linksys EA6500 (alternatívaként jelen volt, van a z EA4500 is) vagy Asus RT-N66U?
Az áruk kb. szinten van... minimum 8-10 éves időtartamra veszem, a jelenlegi belkinem is kihúzta a 6,5 évet.

Valaki egy kisebb lökést tud adni a végleges döntés felé?

De untam már a telet, a tavasz is kimaradt, de mindent bepótolok, úgy kipörgetem a nyarat. :)

(#26925) Intruder2k5 válasza S.Feri (#26924) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1. Az ASUS RT-N66U-ra létezik (több fajta) custom fw is, amit még ha eredetileg nem is tervezel használni, később mégis jól jöhet, mert bár a fatális hibákat (idővel) a gyártók is orvosolni szokták a szoftverekben, de ezek a custom fw-k egyébként is sokkal több igényt kielégítenek, illetve az esetleges hibákra is gyorsabban reagálnak a fejlesztőik, szóval később még jól jöhet ez az opció!

2. Ezen kívül az ASUS cserélhető külső antennás, és bár tapasztalatom szerint nincs gond a jelerősséggel, de ez is egy pozitívum lehet!

3. ~3000Ft-al olcsóbb mint a Linksys!

Hozzáteszem, hogy bár kétségtelenül minden megjelölt darab a mai csúcskategóriát képviseli a SOHO routerek közt, ettől függetlenül az informatikában 10 évre tervezni merész dolog!

(#26926) felic555 válasza kali (#26923) üzenetére


felic555
tag

ő lenne az.

[TP-Link TL-ANT2408CL antenna]

remélem ilyenre gondoltál.

(#26927) kali válasza S.Feri (#26924) üzenetére


kali
legenda

szia,

én egyértelműen az asus mellett döntenék, a dupla ram miatt!

rt-n66u / broadcom bcm4706 (600 megahertz) / 256 megabyte ram / 32 megabyte flash
ea6500 / broadcom bcm4706 (600 megahertz) / 128 megabyte ram / 128 megabyte flash

a wan <-> lan átviteli képességben, és a maximális szimultán kapcsolatok számában is megmutatkozik a különbség, illetve a terhelhetőség;
rt-n66u
wan -> lan 732 megabit/sec / lan -> wan 729 megabit/sec / maximum simultaneous connections 34.925
ea6500
wan -> lan 626 megabit/sec / lan -> wan 633 megabit/sec / maximum simultaneous connections 29.405

az ea4500 már említésre sem méltó, annyira gyenge még az ea6500 viszonylatában is.

felic555; igen, valamivel jobb a gyárinál, csak csodálkoztam az árán, mert rémlett, hogy 1000 ft alatt van, de tényleg írtad a szállítást is.
amennyiben nem segít, úgy egy ilyesmi kell majd; link

[ Szerkesztve ]

(#26928) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
routert szeretnék vásárolni max 8 ezer forintért, csak ne tp-link legyen vagy ha az is akkor valami indokot mondjatok légyszi. Jó nagy hatótávolság kellene.

köszönöm

(#26929) Intruder2k5 válasza smallmer (#26928) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen sebességű nethez kellene?

(#26930) kali válasza smallmer (#26928) üzenetére


kali
legenda

szia,

indok? a maximum 8 e ft erősen behatárolja a lehetőségeket!
tl-wr841nd (lehetőleg v8)
külső és jobb wifi antennával még az asus rt-n12 d1 lenne, de az is inkább 9 e ft környékén kezdődik.
igaz, nem ártana tudni, hogy mekkora sebességű nethez, és milyen ellenoldalak mellé kellene!?!?

[ Szerkesztve ]

(#26931) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok,
leírom, hogy igazából mi a helyzet.
van egy 1043nd routerem ehhez van egy repeater 841nd , de még igy sem elég gyors a net a szobámba, úgyhogy behúztam egy utp kábelt a repeaterből és ennek a végére kellene a szobába egy router. De minél jobbat szeretnék ennyi pénz környékén :) remélem érhetően írtam le

(#26932) Intruder2k5 válasza smallmer (#26931) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#26933) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Sziasztok!

Most upgradeltem a netem 120/10 Mbitesre. WIFI-n 65 Mbit-nel nagyobb letoltest sehogy sem tudok elerni, LAN-on meg tokeletesen a 120 Mbit.

Egy TP-Link WR1043ND routerem van legujabb firmware-el. 2012-es legujabb MacBook Pro a masina. Csatornat ugy lottem be, hogy ne legyen utkozes. Minden beallitas default, Wifi N opcio engedelyezve, 300 Mbps max sebesseg.

Mi lehet a gond? Ennyit bir max ez a keszulek?
Mit javasolnatok amivel WIFI-n ki lehet szolgalni a 120 Mbit-et?
Arban max 25-30.000, de nem baj, ha olcsobb:) Extra funkcionalitas nem erdekel, arra ott van a NAS.

[ Szerkesztve ]

(#26934) kali válasza n0_gAboR (#26933) üzenetére


kali
legenda

szia,

300-as kapcsolaton nem jellemző a 120 megabit/sec mérhető átvitele, ideális esetben is 80 - 90 megabit/sec környékén szokott maximalizálódni adott érték.
a tl-wr1043nd 3t3r mimo képes, de csak 2.4 gigahertz képes, az ellenoldal milyensége viszont nem ismert, milyen wifi modul van mbp-ban?
a 120-as net teljes átviteléhez már (szimultán) dual band eszközök kellenének - router is -, és azokból is minél jobb (600, 750, 900), de még akkor is beállítás és környezeti tényezők függvénye a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#26935) n0_gAboR válasza kali (#26934) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ilyen chip van benne:
AirPort Extreme (0x14E4, 0xF5)
Broadcom BCM43xx
802.11 a/b/g/n
Supported channels: 1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9, 10, 11, 12, 13, 36, 40, 44, 48, 52, 56, 60, 64, 100, 104, 108, 112, 116, 120, 124, 128, 132, 136, 140

Tudja az 5GHz-t is.

Esetleg tudnatok ajanlani valami megbizhato routert ami siman kiszolgalja ezt a sebesseget?

[ Szerkesztve ]

(#26936) kali válasza n0_gAboR (#26935) üzenetére


kali
legenda

próbáld ki szimultán dual ban képes routerrel - megfelelő beállításokkal -, hogy mennyit bír, mert annak függvényében érdemes lehet beruházni egy jobb routerre.
például tl-wdr3600 vagy attól felfelé, vagy rt-n56u és attól felfelé.

[ Szerkesztve ]

(#26937) n0_gAboR válasza kali (#26936) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Koszi a segitseget! :R Utananezek ezeknek a tipusoknak!

(#26938) Mimik007


Mimik007
csendes tag

Hello,

Egy új router vásárlását tervezem a napokban és sokat olvastam a témában/topicban, de elég kezdőnek számítok.
Net: Fiberpower 120-es
Kábelen egy PC és egy TV lenne rákötve. (főleg DLNA-n keresztül PC-ről a filmek lejátszása)
Wifin: 2 db Laptop
Távolság az elhanyagolható főleg ugyan abban a szobán van használva.
Jó lenne még ha megtudnám azt oldani h távolról elérjem a PC-t (erről még informálódok)

Röviden ennyire lenne szükségem. Jó lenne ha a 3d filmeket is le tudnám játszani a TV-n DLNA keresztül, de ez nem szempont mivel HDMI kábellel is össze van kötve a PC és TV.

Árban 20e alatt gondolkodtam.
Mostani jelölteim:
1. Asus RT-N53 Dual-Band 300Mbps
2. TP-LINK TL-WR1043ND 300Mbps

Mi a véleményetek? Mit ajánlotok ezen kívül?
Segítségeteket előre is köszi.

Üdv M

(#26939) n0_gAboR válasza Mimik007 (#26938) üzenetére


n0_gAboR
őstag

Ha egy kicsit feljebb olvasol, az altalad irt es altalam hasznalt tplink nem fogja kiszolgalni a 120-as netet. Nalam csak a felet adja le wireless, barmilyen kozel is van a laptop a routerhez.

(#26940) Gulyopapa válasza n0_gAboR (#26939) üzenetére


Gulyopapa
addikt

Van olyan ami kiszolgálja/leadja egyáltalán ?
Nekem új 4300-asom van ( tp link ) és 65 mbps-ot tud leadni a laptopnak ... de szerintem ez már több mint jó/elég ...

(#26941) smallmer válasza Intruder2k5 (#26932) üzenetére


smallmer
őstag

Köszi a választ, és mit lehet tudni erről a routerről? jó azért vagy egy gyenge közepes? :) mert későbbiekben ha máshol is szeretném használni akkor legyen jó :)

(#26942) smallmer


smallmer
őstag

Esetleg a zyxel routerek milyenek?? 😃

(#26943) Intruder2k5 válasza smallmer (#26941) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nagyjából 70Mbps net továbbítására képes, WiFi szempontból az ideálisnak mondható 2x5dBi antennás! Nem szokott gond lenni a jelerősséggel, többnyire dicsérik, de garancia ugyebár a WiFi jelerősségre vonatkozóan sehol nincs! Tomato kompatibilis, HW infót ITT találsz róla!

(#26944) smallmer válasza Intruder2k5 (#26943) üzenetére


smallmer
őstag

Fiber25 ös van ugyhogy valószinüleg jó lenne 😊 vagy rosszul gondolom??

(#26945) n0_gAboR


n0_gAboR
őstag

Hat nekem 120mbitem van a 65 az kb a fele, szoval egyaltalan nem eleg:) Es akkor meg nem beszeltunk a kozeljovorol...

(#26946) Intruder2k5 válasza smallmer (#26944) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt simán átviszi! Még az 50-est is...

[ Szerkesztve ]

(#26947) smallmer válasza Intruder2k5 (#26946) üzenetére


smallmer
őstag

Viszont lenne egy kérdésem. Utorrent adatokat tudok írni közben.
Most van egy 1043nd főrouterként beállítva, ha közel megyek 3 megával jön az utorrentbe
Van a repeater 841nd ez már kevesebbel jön, jobb napokon néha jön 2,7-tel , viszont ha a repeaterből húzok egy kábelt azzal jön 3 megával.
Na ma egy linsys wrt 54gl-t raktam a repeaterből kijövő utp végére, de így csak 1,1 megával jön akkor mi a bánat lehet? attól hogy egy routert rákötök nem kellne lemennie a sebességnek vagy rosszul mondom?

(#26948) Intruder2k5 válasza smallmer (#26947) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Raktál egy WRT54GL-t a repeater-ből kijövő kábel végére, és ehhez PC-vel WiFi-n csatlakoztál?

(#26949) smallmer válasza Intruder2k5 (#26948) üzenetére


smallmer
őstag

igen-igen

(#26950) kali válasza Gulyopapa (#26940) üzenetére


kali
legenda

nem a router tud annyit leadni, nálad a laptop a hunyó, az a szűk keresztmetszet!
nem mellesleg, akár a tl-wr1043nd is tud bőven 65 megabit/sec felett, nem annyira ritka a 80 - 90 megabit/sec, csak ahhoz megfelelő ellenoldal kell, valamint jó beállítások és ideális környezeti tényezők.
a tl-wdr4300 többet tud wifi útján is, mint a tl-wr1043nd, de csak megfelelő ellenoldallal.
mindig kell nézni minden eszköz specifikációját, ha az egyik gyengébb, akkor az erősebb ahhoz fog lealacsonyodni, és nem pedig fordítva!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.