Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26301) tPedro_


tPedro_
őstag

Sziasztok!

Egy nez ki routert kell majd vasarolnom. Jelenleg egy Linksys WRT54GL routert hasznalok, amivel teljesen meg vagyok elegedve. Szuleim hazaban lesz kiepitve most az internet, ehhez kellene oda is egy wifi-s routert vennem.

Igazsag szerint maradnek a WRT54GL-nel (14e Ft korul van jelenleg), viszont gondoltam, hogy rakerdezek, van-e hasonlo arban, ezzel megegyezo vagy magasabb tudasu. A markahoz sem ragaszkodok feltetlenul.

Egy kb 100m2-es lakast kene lefednie, tegla falakkal (amik van ahol eleg vastagok), nem baj ha minel erosebb az antenna, hatha a teraszra is jut a jelbol. :)

Ha gigabites, az csak plusz.

Elore is koszonom a tanacsokat.

Udv.

(#26302) TeeJay válasza tPedro_ (#26301) üzenetére


TeeJay
félisten

több mint 10éves technika már, eljárt felette az idő
ma már egy 5ezer forintos router is erősebb és jobb wifivel rendelkezik.

neked egy TP-Link olcsóbb router tökéletesen elég lehet 300-as N-es Wifi-vel

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#26303) Intruder2k5 válasza tPedro_ (#26301) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Milyen nethez lenne használva?

(#26304) tPedro_ válasza Intruder2k5 (#26303) üzenetére


tPedro_
őstag

Szia,

Ha jól emlékszem a 20Mb-es NetMánia M lett megrendelve (T-Home), ez későbbiekben még változhat gyorsabbra.

(#26305) Intruder2k5 válasza tPedro_ (#26304) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra bőven megteheti egy ASUS RT-N12 D1 is például, ami szintén BroadCom Chipset-re épül, akárcsak a WRT54GL! Bár ez még nem Gbit-es, de arra a netre ez felesleges is! Sőt, még a kétszer, háromszor ekkorára is... De ha az kell, akkor meg RT-N16! Mivel preferálod a WiFi-t, így a belső antennás darabokat inkább nem is forszírozom!

(#26306) bozsozso


bozsozso
őstag

Sziasztok,

Létezik olyan router aminek a kezelő felülete magyar nyelvű?

(#26307) errorcode06


errorcode06
őstag

Sziasztok!

A mostani routerem már eléggé haldoklik, valamilyen smc, lassan 7 éves, szóval kellene a helyére valami normális darab. meg időtálló :)
2 pc + 1 htpc(torrentző is) lenne rádugva kábelen, wifin pedig állandó 4(2 telefon, 1 tab, 1 laptop) plusz ha valaki(k) jönnek, ők is kapjanak belőle. Befelé pedig egy 50-es net menne bele.

Milyen megoldást ajánlanátok úgy 15-16k-ig(olyan 20-ig elmehetünk, de azért szeretném inkább ezalatt az összeg alatt megúszni a dolgot)?

[ Szerkesztve ]

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#26308) Intruder2k5 válasza bozsozso (#26306) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Gyárilag nem nagyon van ilyen - én legalábbis nem tudok -, a custom firmware-ek tudnak magyarul, mint például a DD-WRT, vagy a vargalex által összeállított OpenWrt build!

De vsz ennek sok értelme nincs, mert így is olyan szakkifejezések vannak az admin felületen, hogy akinek lövése nincs a hálózatokról, annak ez sem sokat fog segíteni! Akinek meg megvannak a szükséges alapismeretei, annak nem lesz gond az angol felület sem!

[ Szerkesztve ]

(#26309) bozsozso válasza Intruder2k5 (#26308) üzenetére


bozsozso
őstag

Ez így igaz, de azért köszi.

(#26310) Gubek-Einste válasza errorcode06 (#26307) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ezen az áron már gigabites típust is lehet venni és érdemes is lenne, amik vannak az TP-Link 3600/4300, Asus N15U/N16, Netgear 3500Lv2, áruk kb 15-20k. Kicsit olcsóbban van még a TP-Link 1043ND ami még ma is egy elég jó típus de már lassan eljár felette az idő, van helyette a 3600.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26311) konvergal


konvergal
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék routert vásárolni, az 1. hozzászólást átolvastam de még ott is annyiféle router van, hogy nem tudok közülök választani és ahogy néztem az utolsó hozzászólásokat másféle routerek is "pörögnek" mostanában.
Amire használnám:
* Internet: maximális sávszélesség: 25/1,5 Mbit/s
* 2 notebook és 2 telefon wifin
* Szükségem lenne arra, hogy lehessen rákötni külső hdd-t, amire tennék zenéket és filmeket, amiket szeretnék elérni a notebookokról.
* Van egy apple notebookom, és szeretnék hozzá time machine-t (gyakorlatilag backup) bekonfigurálni a routerre rákötött diszkre, de ahogy nézem ehhez semmi extra dolog nem kell, csak hálózati meghajtóként kell felcsatolni a routeren lévő diszket. (Jó lenne, ha a belső hálózati sebesség gyors lenne.)
* Akár több külső diszk rákötése, ha ez lehetséges.
* Szeretnék róla torrentezni, de gyanítom ezt a gyári firmware-rel nem fogom tudni megoldani.
* Minél kevesebbet szeretnék a konfigurálásával és az állítgatásával foglalkozni.
* Esetleg audio kimenet egy hangrendszer rákötéséhez.
* Az ár legfeljebb 30.

Köszi a válaszokat!

[ Szerkesztve ]

(#26312) kali válasza konvergal (#26311) üzenetére


kali
legenda

szia,

(itt is) adott árkeretet - közel - kihasználva, én ezt venném; link
teszt; link
elég jó adott rangsorban is; link

(#26313) konvergal válasza kali (#26312) üzenetére


konvergal
csendes tag

Köszi szépen itt is!

(#26314) errorcode06 válasza Gubek-Einste (#26310) üzenetére


errorcode06
őstag

Köszönöm az ajánlatokat!

"Well, Blizzard is dead. It is a corpse being puppeteered by Activision and Bobby Kotick" DesignerDave

(#26315) asdf_ válasza bozsozso (#26306) üzenetére


asdf_
veterán

A Zyxel NBG-418N az tud magyarul (de sok koszonet nincs benne :D)

(#26316) Icedragon86


Icedragon86
csendes tag

Kedves Szakik !

Nem sokat tudván a routerek és a hálózat világáról az alábbi problémában kérném szakértői tanácsotok és segítségetek.

Adott egy új internet bekötés ami a most valósul meg

a.,Sebessége 100/100
b. kb 7 laptop és 8 telefon szeretne rá wifin felcsatlakozni
c., amennyiben lehetséges korlátozni kellene a sávszélt a nap egy időszakában az pl.: 7-17 ig szabad rablás
és 17-7 ig pedig arányos szétosztás
d. jól védhető legyen az ingyenélőktől.
e., az épület fa falakkal rendelkezik két szintes szintenként 100nm (router valószínűleg az alsó szinten kap helyet )
f.: az ár ~ 30.000 ft , de nyitottak vagyunk a probléma kezelésére

Előre is köszönjük a segítő szándékot !!!

(#26317) asdf_ válasza Icedragon86 (#26316) üzenetére


asdf_
veterán

Ha nem egylégterű a 100 m2 akkor kb. garantált, hogy kell az emeletre egy access point, szóval a 30-ba nem fogsz beleférni, a router is csak neccesen.

(#26318) Beri válasza Icedragon86 (#26316) üzenetére


Beri
addikt

15 klienst egy AP-ra felcsatlakoztatnI? Az sok. Nagyon.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#26319) tPedro_ válasza Intruder2k5 (#26305) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszi a segitseget.

Irtad, hogy a belso antennasokat nem forsziroznad. Ezzel kapcsolatban kerdeznem, hogy mennyivel gyengebbek ezek a darabojk altalaban mint a kulso antennaval felszereltek (nyilvan fugg gyartotol/tipustol).

Csak azert kerdezem, mert a Linksys routereket nezegetve 20k huf korul (de meg a dragabbak kozul is), majdnem mindegyik belso antennas.
(Konkretan azt neztem ki Linksys EA2700-EW, nem tudom, hogy az altalad ajanlott Asus-okhoz kepest mennyivel jobb/rosszabb.)

(#26320) tajati válasza tPedro_ (#26319) üzenetére


tajati
aktív tag

Hali!

Szerintetek melyik lenne a jobb választás? TP-LINK TL-WR2543ND v. TP-LINK TL-WDR3600

köszönöm üdv t,

(#26321) kali válasza tPedro_ (#26319) üzenetére


kali
legenda

szia,

számokban vagy százalékban nehéz kifejezni, mivel nem csak a router függvénye, hanem ellenoldala és környezeti tényezője is válogatja, de azonos környezetben például egy adott mobiltelefonnal - mert az köztudottan szűk keresztmetszet - nézve, és részint sarkítva;
ea2700 II 1. szoba (jó) II 2. szoba (gyenge) II 3. szoba (nincs)
rt-n16 II 1. szoba (kitűnő) II 2. szoba (közepes) II 3. szoba (gyenge/szakadozó)
rt-n12 d1 II 1. szoba (kitűnő) II 2. szoba (jó) II 3. szoba (közepes)

tajati; szia, egyértelműen az utóbbi!

[ Szerkesztve ]

(#26322) tajati válasza kali (#26321) üzenetére


tajati
aktív tag

ok köszönöm :)

(#26323) kali válasza tajati (#26322) üzenetére


kali
legenda

nincs mit! :)
csak kiegészítem indoklással; erősebb hardver, nagyobb tudás, és jobb támogatás.

[ Szerkesztve ]

(#26324) tajati válasza kali (#26323) üzenetére


tajati
aktív tag

támogatás alapján mit kell értenem?

(#26325) kali válasza tajati (#26324) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr2543nd már kifutott modell a gyártónál.

(#26326) tPedro_ válasza kali (#26321) üzenetére


tPedro_
őstag

Koszonom, akkor marad az Asus rt-n12 d1.

Fontos szempont lenne meg, eddig nem kerdeztem ra, de gondolom a torrentezes nem fogja megfektetni a routert.
Nem tudom ez mennyire jellemzo a mosatni ujabb eszkozokre, de emlekszem, hogy egy osregi routerem folyton ujraindult a terheles miatt.

Mivel a switch-es topikban nincs tul sok elet, ezert inkabb itt kerdeznek.
Switch-re is szuksegem lenne a halozathoz. 8 port lenne a minimum, de jovobeni bovites miatt, ha 16 port van az meg jobb.

Ebbol is eloszor egy Linksys-t neztem ki: SE2800
Viszont a "ha mar router Asus akkor legyen ez is Asus :) " alapon, talaltam egy ilyet is, ami raadasul 16 portos: FX-D1162
Ez utobbi ha jol olvasom nem ismeri a QoS-t. Mennyi hasznos/fontos feature ez? Milyen tipusus felhasznalasnal lehet ra szukseg?

[ Szerkesztve ]

(#26327) kali válasza tPedro_ (#26326) üzenetére


kali
legenda

nincs az a hardveresen erős router, ami nem fektethető el húzós torrent által, persze vannak eltérések hardver függvényében, hogy melyik mit bír.
wifi szempontjából az rtn-12 a legjobb, de torrent alá jobb a másik két említett router, mivel hardveresen erősebbek, pláne az rt-n16, amiben 128 megabyte ram van.
100-as router mellé elég azonos képességű switch, de gigabit képes mellé jobb a gigabit képes, így nincs/nem lesz szűk keresztmeteszet.
qos; link

(#26328) tPedro_ válasza kali (#26327) üzenetére


tPedro_
őstag

A torrenthez meg annyit, hogy a mostani routeremmel (Linksys WRT54GL) nincs gond, gondolom akkor ezekkel sem lesz.

A QoS-t tudom mit jelent, csak nem voltam benne biztos, hogy gyakorlatban mennyire jelentos a szerepe.
Gondolom egy otthoni haztartasban, ahol 1-2 gep es 1-2 laptop van a halozaton egyszerre es tobbnyire netezes, ritkabban egyikrol masikra masolas folyik, ott nem annyira fontos.

Koszonom az eddigi osszes valaszodat es segitsegedet.

[ Szerkesztve ]

(#26329) Intruder2k5 válasza tPedro_ (#26328) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A QoS-t tudom mit jelent, csak nem voltam benne biztos, hogy gyakorlatban mennyire jelentos a szerepe.

Lassabb nethez azért jó ha van! :)
Mondjuk 50Mbps-hez már annyira nem kell!

Amúgy nem tudom a WRT54GL-en mit használsz, de pl. az RT-N12 (és az RT-N16 is) Tomato kompatibilis!

[ Szerkesztve ]

(#26330) tPedro_ válasza Intruder2k5 (#26329) üzenetére


tPedro_
őstag

Gyari fw van rajta. Tudom, hogy letezik hozza Tomato, de a gyari is tokeletesen megfelelt, ezert nem akartam babralni.

(#26331) Raggie


Raggie
őstag

Sziasztok!
Hamarosan kell routert vennem, lakásba költözés miatt. Egy 82nm-es lakásban lesz a router kábé az alaprajzi középponton. Max 10ezres keret volna jó. Ha van Gigabites router ilyen keretből az is jó volna, de nem létfontosságú. Két gép lesz kiszolgálva róla(wifin), elég erős letöltéssel mindkettőn, esetenként online játékkal, ahol számít a kis latency(ilyenkor persze nem lesz erős letöltés párhuzamosan). A net valszeg 50-60 Mbites régióban lesz.

Kinéztem eddig ezt a két típust:

TL-WR841ND
TL-WR842ND

Ezek között a lényegi különbség csak az USB port? Mert ha igen, akkor az nem kell és megelégszem az olcsóbbikkal, de ha maga a router is jobb a másikban, akkor nem spórolok. :)

Előre is köszi a segítséget!

Clint Eastwood FTW

(#26332) kali válasza Raggie (#26331) üzenetére


kali
legenda

szia,

verziója is válogatja, mert például a tl-wr841nd v7 hardveresen azonos a tl-wr842nd (v1) típussal, de a tl-wr841nd v8 már erősebb tőlük.

(#26333) Gubek-Einste válasza Raggie (#26331) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A két típus között lényegében a különbség csak az USB port de a 841NDv8-ban már erősebb hardver van mint a 842ND-ban.
10k alatt gigabites típus nincsen, max használt.
50-60 nethez még jó a 84x de felette már inkább gigabites kellene.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26334) Raggie


Raggie
őstag

Rendben, köszönöm a gyors és segítőkész válaszokat!

Valszeg akkor 841ND lesz, mert az USB portra nincs különösebben szükségünk(filmeket meg tudom osztani a gépről is) és akkor hátha ilyen v8-asat fogok ki. Iponból lesz rendelve valószínűleg ők meg nem hiszem, hogy meg tudják előre mondani, hogy milyen verziószámút tudok rendelni tőlük.

[ Szerkesztve ]

Clint Eastwood FTW

(#26335) Gubek-Einste válasza Raggie (#26334) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nagy valószínűséggel már v8-at fogsz kapni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#26336) ViceX


ViceX
csendes tag

Sziasztok!
Pillanatnyilag egy Linksys WRT300N-es routerem van, aminek a wifije haldoklik és ezt szeretném lecserélni. Elvárások N-es wifi (talán elvárható már a dualband) és gigabites lan (nas és egyéb nagyobb méretű adatok mozgatása miatt). Nehezítő tényező, hogy társasházban lakom, szomszédságban majdnem mindenhol/minden csatornát használ valaki.
Választásban szeretnék segítséget kérni tőletek.
D-Link DIR-825
D-Link DIR-826L (ezt sehol nem láttam megemlítve)
esetleg még szóba jöhet:
D-Link DIR-655
Netgear WNDR-3700 (nyújt ez annyival többet, mint amennyivel drágább?)
Esetleg egyéb, ami hasonló ezekhez?

u.i.: kérdés másodjára, mert elsőre elkerülte mindenki figyelmét:(

(#26337) deva


deva
tag

Sziasztok!

Új router vásárlásra adtam a fejemet, mivel a jelenlegi Asus RT-N12 kezdi nagyon megadni magát, akár naponta 2-3x is újra kell indítani, hogy működjön, sajnos firmware frissítés se segített.

Amit tudni érdemes:
- jelenleg 20/10 mbites digi netet kéne elosztania, de nem kizárt, hogy lassan nagyobb csomagra váltok,
- 4 gépet kéne kiszolgálnia kábellel,
- 4 telefon csatlakozna váltakozva, nyilván éppen ki van otthon,
- 3 laptop is csatlakozhat,
- extrém esetben akár minden egyszerre csatlakozhat, bár ez ritkábban fordulna elő
- ha nem túl nagy ráfizetés, egy külső vinyót is rákötnék, de nem tudom, ezért mennyivel kéne többet fizetni, nem létszükséges.

Igazándiból elvesztem a tömegben, elég nagy a választék, így nem tudom, nekem mi lenne a legjobb, ezért Tőletek kérnék segítséget! :))

Előre is köszönöm!

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#26338) Intruder2k5 válasza ViceX (#26336) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Egy dolog biztos...

Netgear WNDR-3700 = D-Link DIR-825

A két HW azonos, tehát az ára miatt jelenleg a Netgear felejtős! Plusz a D-Link cserélhető külső antennás is!

[ Szerkesztve ]

(#26339) Intruder2k5 válasza deva (#26337) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Én elsőkörben feltennék egy Tomato-t az RT-N12-re, lehet megoldja a gondjaidat!

(#26340) asdf_ válasza deva (#26337) üzenetére


asdf_
veterán

Az meg nem volt 3 ev garis (vagy mar ennyire regi lenne)?

(#26341) Intruder2k5 válasza asdf_ (#26340) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Amúgy már a D1-et is támogatja a Tomato! Ha jól rémlik Neked van olyan, és anno mintha szóba került volna, és mondtad, hogy bízol benne, hogy lesz rá... Ha rosszul emlékszem, akkor sorry, csak most megláttalak, így gondoltam szólok!

[ Szerkesztve ]

(#26342) deva


deva
tag

@Intruder2k5: ez esetben létezik egy dummy leírás valahol? Ránéztem most gyorsan az aláírásodban szereplő oldalra, ott a leírások között, nekem végig kell mennem a 1-2-3. ponton biztosan, és utána örülök, vagy még az alap beállításokon kívül kell még valamit csinálnom? :)

@asdf_: most nem tudok ránézni a számlára/garancialevelére, viszont az email szerint 2011 júliusában rendeltem, passzolom, mennyi garanciát adtak rá.

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#26343) Intruder2k5 válasza deva (#26342) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

EZT letöltöd, kicsomagolod, és a leírás szerint feltöltöd rá! Ahogy írod is, hármas pontig bezárólag, és kész! Ha van további kérdés, akkor gyere át a Tomato firmware topikba!

[ Szerkesztve ]

(#26344) deva válasza Intruder2k5 (#26343) üzenetére


deva
tag

köszönöm, szerintem adok neki egy esélyt :)

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#26345) Intruder2k5 válasza deva (#26344) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rontani nem tudsz rajta, ettől csak jobb lehet! Volt már WRT320-as fórumtárs is hasonló cipőben, rajta is segített, hátha Neked is beválik!

(#26346) asdf_ válasza Intruder2k5 (#26341) üzenetére


asdf_
veterán

Jol emlekszel, koszi, lehet, hogy meglesem majd, bar egyelore tok elegedett vagyok a standard fw-vel is :)

(#26347) deva válasza Intruder2k5 (#26345) üzenetére


deva
tag

Hmm, a linkelt hsz kísértetiesen ismerős nekem is... Remélem, be fog vállni. :)

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#26348) tPedro_ válasza Intruder2k5 (#26329) üzenetére


tPedro_
őstag

Switch-bol akkor legyen inkabb a 8 portos Linksys QoS-sel?
(Vegul is van meg 2 szabad port a T altal adott modem/routeren.)

Az Asus-on a 16-bol van 2 port ami un. VIP, azok tudnak QoS-t.

(#26349) deva válasza deva (#26347) üzenetére


deva
tag

Nah, frissítve tomatoval, most egy ideig csönd, meglátom, hogy fagyogat-e továbbra is :)

It's like being a plumber. When you do your job right, noone should notice, but when you fuck up, everything gets full of shit.

(#26350) SteeWe válasza Intruder2k5 (#26341) üzenetére


SteeWe
aktív tag

:C Ez jó hír, eddig azért nem ruháztam be a D1 re, mert nem volt biztos a támogatás.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.