Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18701) csƵ válasza Intruder2k5 (#18700) üzenetére


csƵ
őstag

T-Home ADSL

(#18702) csƵ válasza csƵ (#18701) üzenetére


csƵ
őstag

Küldtem nekik egy mail-t, hátha kicserélik a régit az újabbra. ;]

(#18703) Intruder2k5 válasza csƵ (#18701) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor az elvileg menne teljes sebességen is, az Invitelnél bevett szokás, hogy a 15Mbps-ből 12,5-öt kap az előfizető. Lehetséges, hogy a modem csere fog rajta javítani, de ezt látatlanba senki nem tudja Neked garantálni... Az is lehet, hogy a lakhelyed és a központ távolsága olyan nagy, hogy a fellépő csillapítás miatt nem lehet elérni a 15Mbps sebességet. Amúgy rengeteg trükk van az ADSL optimalizálására is, de ez nem ennek a topiknak a témája, a szóban forgó dchard féle firmware-nél lehet ilyenekről olvasni sokat. A modemről még annyit, hogy nem kell a 321-re kiadnod a 10k-t, a fekete 360R T1 legalább olyan jó a cserélt fw-vel, ezt maga dchard is leírta, és ha valaki, akkor Ő tudja mit beszél ezzel kapcsolatban! :)

http://itcafe.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/hsz_272-272.html

http://itcafe.hu/tema/re_uj_firmware_d-link_adsl_modemekhez/hsz_1016-1016.html

Mellesleg itt szó esik a 15-ös csomagodról, és a jelenlegi modemedről is!

Na ennyi OFF elég is lesz...

[ Szerkesztve ]

(#18704) Komi28 válasza jNk (#18694) üzenetére


Komi28
senior tag

Ok értem, csak arra gondoltam, hogy a merevlemezre lehetne tenni egy minimál rendszert és azon futna a torrent :D

(#18705) vargalex válasza Gubek-Einste (#18683) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

A DIR-300 B1 revízió is N-es Wifi-vel rendelkezik (ha ilyenre sikerülne cserélni), ráadásul okosítható, valamint hardware-sen a DIR-600-al azonos.

Alex

(#18706) Gubek-Einste válasza vargalex (#18705) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet, hogy van több verzió is belőle, amit én olvastam abban az volt írva, hogy G-s + nem írta az illető, hogy melyik.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18707) Csacse


Csacse
tag

Üdv minden Prohardveres kollegának!
Kérlek titeket segítsetek kíválasztani a legoptimálisabb wifi routert számomra!
Egy olyan routerre lenne szükségem amire lehet csatlakoztatni külső antennát viszont van belső antennája és a lakásban kituja osztani a (kívülről érkezett) jelet eszközökre.
Pontosan mire is gondolok: Egy külső Wifi 11 antennát sma kábellel bekötve a kérdéses routerbe ami aztán végezné a dolgát.
Válaszotokat előre is köszönöm! Sziasztok

(#18708) Beri válasza Csacse (#18707) üzenetére


Beri
addikt

Erre két eszközt kell vásárolnod. Voltak gyártók, akik építettek két wifi modult egy házba egy switch mellé, meg elviekben szét lehet választani egy mimo adapter rádióit, de nem ez a megoldás.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18709) Csacse válasza Beri (#18708) üzenetére


Csacse
tag

Köszönöm én is így tudtam! :R
Akkor a megoldás kettő roter egy levehető antennás és egy amibe átviszem és szétosztom a jelet. ;) És a szomszéd nete mindig zöldebb!

(#18710) tobias40


tobias40
veterán

TP-Link WR1043ND-----ha ilyen routert veszek akkor hasonlóan jó lesz a lefedettségem,jel erősségem mint a régi Linksys wrtg54-emen?(nem cserélném le de hát a wi-fi már nem hozza a 20 megát sajna. :W )Udvaron is kb 25 méteren is stabil jelem lesz?
Tehát hasonlóan jó router megbízható és stabil?
DDWRT és társai feltehető rá?(open,tomató stb..)

Mennyire számít most ez jó vételnek a maga kategóriájában?

Ha van hátránya akkor mi az?

Bocs hogy ennyit kérdezek de nem akarok mellényúlni és rosszabbat venni mint a jelenlegi routerem! :B

Üdv!

[ Szerkesztve ]

(#18711) ATOM139


ATOM139
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni hogy WEP titkosítással használható az N-es wifi? Mert ezt írja:
We do not recommend using the WEP encryption if the device operates in
802.11n mode due to the fact that WEP is not supported by 802.11n specification.

(#18712) jNk válasza ATOM139 (#18711) üzenetére


jNk
senior tag

Az utolsó 7 szó a fontos és a válasz nem, wpa2 titkosítást használj inkább ami egyébként is sokkal biztonságosabb a 10 perc alatt törhető wep-nél.

[ Szerkesztve ]

(#18713) ATOM139 válasza jNk (#18712) üzenetére


ATOM139
csendes tag

Csak az a baj hogy régebbi telefonom nem ismeri a wpa-t és muszáj lenne ezt használnom akkor most mit csináljak?

(#18714) jNk válasza ATOM139 (#18713) üzenetére


jNk
senior tag

- Wep-et használsz és lemondasz az n szabvány nyújtotta sebességről plusz biztonsági szempontból (erősen) gyengíted a hálózatodat.
- Lecseréled a routered (vagy a jelenlegi firmware-ét) olyanra ami képes több wifi hálózatra (több ssid) és képes biztonságosan elválasztani őket (vlan).
- Wpa-t használsz és lecseréled a telefonod :D

[ Szerkesztve ]

(#18715) ATOM139 válasza jNk (#18714) üzenetére


ATOM139
csendes tag

Hát igen valószínû hogy az utóbbi lesz! :)

(#18716) voyi


voyi
aktív tag

Na lecserélve a régi routeremet,megvettem az új TP-LINK TL-WR1043ND típusút.
UTP kábelen nincs is gond,hasít a net ezerrel,viszont a wifin (802.11n-es szabvány) azt tapasztaltam,hogy a UPC Fiberpower nyújtotta teljes sávszélesség csak a router antennájától 1 cm-re van meg, olyan fél méterre már a csak a fele :Y
A laptop tuti n-es wifivel rendelkezik, ráadásul fibernet 50/5mbites netünk van itthon,amit mint már írtam,teljes sávszélességet hozta is a router antennájától 1 cm-re. A wifin nem lett korlátozva az antenna jelerőssége,maxra lett beállítva.

Kérdésem,hogy ez így most normális,hogy fél métert távolodva máris levesz 25 mbitet a letöltési sávszélességből?! :F
Esetleg mit még van valami beállítási lehetőség,hogy javuljon az adatátvitel wifin?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#18717) vargalex válasza voyi (#18716) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Próbáltad másik csatornán?

Alex

(#18718) kali válasza voyi (#18716) üzenetére


kali
legenda

nem, nem normális, próbáld ki más/minden csatornán, lehet bezavar egy azonos vagy szomszédos csatornán forgalmazó másik hálózat - vagy esetleg több is!
közben megelőztek... :)

[ Szerkesztve ]

(#18719) jNk válasza voyi (#18716) üzenetére


jNk
senior tag

A laptopodban milyen wifi kártya van, 150mbit/s vagy 300mbit/s ? Előbbi esetben az 50mbit/s sebesség az csak optimális (esetedben a nagyon közel az routerhez) kürölmények között valósul meg, de tőle néhány méterre még ~30-35mbit/s általában szokott lenni. Ehhez a router wifi csatornáját olyanra kell állítsd amin senki más nincs a közelben és lehetőleg a mellette lévőkön se legyenek.
Ezzel a programmal meg tudod nézni a wifi környezetet és a mért adatok alapján próbáld módosítani a routert.

(#18720) kali válasza jNk (#18719) üzenetére


kali
legenda

szélsőséges eset; 130 megabit/sec névleges kapcsolatnál úgy, hogy ~ 6 méter volt a router és noti között;

t

a másik szobában, ~ 8 méter és egy vékony paneles fal közbeiktatásával is 50 - 60 megabit/sec körül mozgott az átviteli sebesség! :K

[ Szerkesztve ]

(#18721) voyi válasza kali (#18718) üzenetére


voyi
aktív tag

A helyzet az,hogy ennél a routernél auto-ra van állítva a channel,azaz a router keresi ki a legideálisabb csatornát, ezért is furcsa ez nekem.
"If you select auto, then AP will choose the best channel automatically."

Sőt, a módnál meg a b/g/n mixed van beállítva,mivel faterom telója csak b/g szabványú wifivel rendelkezik.

#18719 jNk
Ez egy Macbook igazából,és ez van benne,tehát támogatja a legújabb n-es szabványt is,mitöbb be is van állítva, hogy azt használja: AirPort Extreme Integrated 802.11a/b/g and draft-n (n enabled)

Aláírás

(#18722) CanisMajoris


CanisMajoris
csendes tag

Sziasztok!

Eddig csak asztali gépet használtam internetezésre, aminek közvetlenül a LAN kártyájára volt csatlakoztatva a falból jövő ethernet kábel. Szolgáltató: Digi, ~40Mbps/~20Mbps. A szomszéd szobában szeretnék a jövőben használni egy laptopot e mellett internetezésre. A két gép közt egy routerrel szeretném megosztani a netet. A követelmény az, hogy a fent írt tapasztalati sávszélességeket mindkét gép ki tudja használni a router mögül is. A PC és a notebook közti link sebessége annyira nem kritikus, nem fontos nagy másolási sebesség, kis késleltetés-ingadozás stb. Az asztali gép ethernet-en, a notebook wifi-n kapná a netet. Nem igazán értek a témához, az ajánlott témaindító hozzászólás pedig meglehetősen régi, ezért szeretnék tanácsot kérni, milyen routert javasoltok a fenti összeállítás kiszolgálásához, lehetőség szerint 5-10000 Forintos intervallumon belül. Csatoltam egy képet is, hátha bénán magyaráztam el.

http://kepfeltoltes.hu/120127/halozat_www.kepfeltoltes.hu_.png

Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#18723) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Olyan cuccot keresnek, ami egy dobozban megoldana a WIFI routert, NAS-t, es USB print szervert.
Tudtok ilyet ajanlani?
Udv, Tomi

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#18724) Beri válasza CanisMajoris (#18722) üzenetére


Beri
addikt

az ajánlott témaindító hozzászólás pedig meglehetősen régi
A hozzászólás utólag szerkesztve lett többször is. A tartalma nem 2005-ben íródott, ne félj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18725) Gubek-Einste válasza Beri (#18724) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ráférne már egy újabb frissítés is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18726) vargalex válasza voyi (#18721) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Bármit is ír a webes felületen, az automata egy fixen beállított csatornát szokott jelenteni. Szóval, próbáld csak végig nyugodtan a csatornákat!

jNk kérdésére pedig a kártya típusa adja a helyes választ, nem a magyarázatod:

"AirPort Extreme Integrated 802.11a/b/g and draft-n", azaz ez elvileg csak 150 Mbps-es wifi.

Alex

(#18727) tutis


tutis
őstag

Sziasztok!

Routert keresek az alábbi feltételekhez: 1 vagy 2 db usb legyen rajta ami alapból vagy módosítás után tudja kezelni a külső vinyót és egy usb-s nyomtatót (ezért jobb lenne 2 usb)
(tényleg, ehhez kérdés: ha 1 db usb van rajta és azt elosztóval megosztom egy vinyó és egy nyomtató között akkor tud működni a két dolog egymástól függetlenül?), torrent kliens futtatási lehetőség, 15 ezer ft alatti ár, illetve az alap dolgok (n-es wifi, tűzfal, qos,) esetleg wifire csatornánként szabályozható sávszél..MOst egy linksys WRV200-ast nyúzok, de sajna nem tud usb-t..

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#18728) Gubek-Einste válasza tutis (#18727) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

15k alatt USB router csak a TP-Link 1043ND (gigabites) és Asus RT-N10U (100-as) van (én csak ezeket ismerem de lehet, hogy van más is), mindkettőre lehet tenni 3rd party firmware-t így az elképzeléseid megoldhatóak.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18729) XinAgent


XinAgent
tag

Hello!

Milyen routert ajanlanatok wifin lenne rajta ~5 gep+1 nyomtato. Net UPC Fiber Power 120.
Arban jo lenne 20k korul, a plafon a 30k. A lakas ~72 nm es a router kb kozepen helyezkedik el. Gepek kulon szobakban vannak (panel).

Fontos, hogy stabil legyen, illetve gyors. USB-re nincs szuksegem.

Segitseget elore is koszi.

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#18730) jNk válasza kali (#18720) üzenetére


jNk
senior tag

Az valóban szélsőséges eset, a 130mbit/s datarate-hez azt hiszem már 40mhz-es csatorna szélesség kell, az pedig a 2.4Ghz-es tartományban nem szokott mindenhol tiszta lenni :)

(#18731) voyi válasza vargalex (#18726) üzenetére


voyi
aktív tag

igen,valószínűleg csak 150mbps,mivel 2007ben kiadott modell az a macbook,megnéztem a rendszerleírásánál... A csatornákat majd kipróbálom, köszi a tippet:)

amúgy tényleg ennyire kevés az az 50mbites letöltési sávszélesség a 150mbps es wifije a macbooknak?

[ Szerkesztve ]

Aláírás

(#18732) tutis válasza Gubek-Einste (#18728) üzenetére


tutis
őstag

Tplinket én is néztem, az usb kétfelé megosztása az járható út?

http://www.youtube.com/tutisgsxr

(#18733) Mian


Mian
aktív tag

Hello!

Wi-Fi vevőegységeket nézegetek, és azt szeretném kérdezni, hogy mit tudnátok ajánlani.
Most egy "TP-Link TL-WN321G" típusú darab van a gépben, de gyengének bizonyul, vagy csak simán valami nem kóser vele, mindenesetre valamikor tökéletesen megy vele a net, valamikor meg teljes halál, és egy google-t is 2perc mire betölt a gép. (Ami 4 magos, 15mb net stb, szal kéne hasítania... természetesen offolt utorrent állapotról beszélünk)
A wi-fi az én gépemnél van (2 gép van a házban, nálam jön be a net), nálam minden tökéletesen gyors, bátyám gépe pedig olyan 7-8 méterre lehet talán, a szobája az enyémhez képest keresztbe helyezkedik el, szal így közlekedik a jel, lehetséges, hogy leárnyékolja egy két kábel meg természetesen falak ilyesmi, mindenesetre valamikor nála is gyors a net ahogy kell annak lennie, valamikor meg nagyon belassul. A Wi-Fi valami 300mb-es T-homeos darab, ilyen modem wi-fi egybe, szal sztem azzal nem lehet gond, meg laptopról is gyors a net, csak bátyám gépénél vannak problémák. Na, azért leírtam ezeket a dolgokat is, igaz a vásárláshoz nincs sok köze, csak gondoltam hátha hozzá tudtok még szólni a dologhoz, én azt találtam ki, nincs jobb ötletem, hogy akkor venni egy erősebb vevőegységet.
Nem gondoltam csillagászati összegekre, 5-6-7ezer HUF max.
Ezeket a mini PCI csatlakozós okosságokat, hogy kell elképzelni, bedugom mini PCI-be és annyi, semmi antennát nem látok rajta vagy ilyesmi, kicsit érdekes megoldások, mennyire erősek ezek? Vagy az ilyeneket hanyagoljam, mit gondoltok?

[ Szerkesztve ]

(#18734) Intruder2k5 válasza tutis (#18732) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen!

(#18735) vargalex válasza Mian (#18733) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Az antennákhoz való 3 UFL csatlakozó ott van a kártya tetején. Az antennákat elvileg megtalálod a notebook-ban (ha eddig is volt benne WiFi kártya).

Alex

(#18736) Mian válasza vargalex (#18735) üzenetére


Mian
aktív tag

Jó oké, de szóval akkor ez pc-be jó? Vagy milyen vevőegységet ajánlotok? USB-seken nem gondolkozom, mert ha már veszek akkor már kártyát, az talán jobbféle mint egy USB-s vevőegység. Meg nem foglalja az USB helyet.
Akkor ez milyen?
Vagy ez?
Esetleg ez?
Melyik a jobb választás?

(#18737) vargalex válasza Mian (#18736) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem, ez általában notebook-ba való. Az általad linkeltek közül a két utolsó megfelelő PC-be (PCI csatlakozóval).

Alex

(#18738) jNk válasza Mian (#18736) üzenetére


jNk
senior tag

Pc-be ritkán raknak olyan kártyát, inkább laptopokon és routereken használatos.

Az usb vevő nem feltétlenül rosszabb, több ismerős is használ ilyet és hibamentesen működik mindnél, ráadásul a hozzá adott (vagy utólag vásárolt) usb kábellel olyan helyre is tehetőek ahol jobb a wifi jelszint.
A 300mbit/s változatok közül a "sima" a WN821N, a "dokkolós" a WN821NC és a külső antennás a WN822N. Utóbbi kettőhöz usb kábel is jár.

(#18739) csƵ


csƵ
őstag

Volt egy írás az otthoni hálózati beállításról csak nem találom. Tudná valaki linkelni?

(#18740) XinAgent válasza XinAgent (#18729) üzenetére


XinAgent
tag

Erre valaki?

(#18739) csƵ

Erre gondolsz?

http://prohardver.hu/tema/otthoni_halozat_es_internet_megosztas/hsz_1-200.html

Én különb vagyok mint a többi ember, mert belölem csak egy van a többiből pedig sok.

(#18741) krealon válasza csƵ (#18739) üzenetére


krealon
veterán

(#18742) csƵ válasza XinAgent (#18740) üzenetére


csƵ
őstag

Szerintem ez az.

Router belépése admin/admin párossal történik. Ezt hogy tudom megváltoztatni?

(#18743) krealon válasza XinAgent (#18729) üzenetére


krealon
veterán

"Milyen routert ajanlanatok wifin lenne rajta ~5 gep+1 nyomtato. Net UPC Fiber Power 120."

Az arban az alja a Tp-Link TL-WR1043ND, ha a nyomtatod halozatos.
Ha a nyomtaton csak USB csatlakozo van, akkor ahhoz moddolt firmware kell a fentihez, vagy egy dragabb tipus.

"A lakas ~72 nm es a router kb kozepen helyezkedik el. Gepek kulon szobakban vannak (panel).
Fontos, hogy stabil legyen, illetve gyors."

Panel miatt biztos sok WiFi halozat van a kozelben, igy stabil es gyors biztosan nem lesz.
Radasul, ha veletlenul egy vasbeton fal van 2 szoba kozott, akkor a jelszint eleve keves lehet.
Gyakorlatilag proba utan fog kiderulni, hogy milyen a WiFi vetel a gepeknel.

(#18744) fuzion


fuzion
csendes tag

üdv. mint egyszerű földi halandónak a következő kérdésem lenne, kinéztem egy 1043-as routert. Ez a router alkalmas-e arra hogy a rácsatlakozó gépeket csak bizonyos időig engedje csatlakozni a netre akár wifin akár kábelen, ha igen milyen módon, vagy pedig más router javaslat?

(#18745) Halaszg


Halaszg
csendes tag

Sziasztok.

A segítségeteket szeretném kérni. Router vásárlás előtt állok, a régim kezd meghalni. Igazából a lényeg az az lenne, hogy folyamatosan menjen a net, sokat szimulátorozok online ezért lenne fontos. Illetve a hálózat sebessége se lenne rossz ha magas lenne, tervezek egy médialejátszót venni és akkor már kihasználnám, hogy tudnék wifin streamelni. Egy D-Link DSL-360R ADSL2+-os modemem van, T-Home 15/1-es nettel.

Előre is köszi a segítséget.

Üdv

(#18746) Gubek-Einste válasza Halaszg (#18745) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az első hozzászólásból bármelyik jó lesz + az elmúlt hány oldalon javasolt típusok.

Legolcsóbban egy TP-Link 74x lehet megúszni a beszerzést.
Javasolt valamelyik cserélhető antennával felszerelt típus.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18747) Halaszg válasza Gubek-Einste (#18746) üzenetére


Halaszg
csendes tag

Köszi, akkor választok onnan :)

(#18748) kraftxld


kraftxld
nagyúr

A következő routerre lenne szükségem:
Bejövő internet UTP-n 80/25 mbit
Lehetőleg gigabit portok, később talán 100mbit fölé is megyünk.
Egy LAN port bőven elég, wifi nem kell
Site-to-site vpn képesség akár 3-4 további routerrel is. Ár annyira nem lényeg, stabilitás kell.

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#18749) kali válasza fuzion (#18744) üzenetére


kali
legenda

tl-wr1043nd;

tc

(#18750) kraftxld válasza kraftxld (#18748) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ezzel valakinek tapasztalata?
[link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.