Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19501) Intruder2k5 válasza Kerio (#19500) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Esetleg EZ?

(#19502) tvamos válasza Soma01 (#19488) üzenetére


tvamos
nagyúr

TP-LINK WiFi 150 Mbps TL-WA701ND
Errol mi a velemenyetek? Nem akarok vele sokat varazsolni, csak osszedugom, meg beallitom a wifit, hogy csatlakozzon (az egyebkent szinten TP-Link) wireless routerhez, erre meg radugom az asztali gepem, meg a TV-t. (Ezeken nincs wifi.)

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19503) Soma01 válasza Kerio (#19500) üzenetére


Soma01
veterán

ja! :Y :B :))

(#19504) Kerio válasza Intruder2k5 (#19501) üzenetére


Kerio
őstag

Köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19505) Soma01 válasza tvamos (#19502) üzenetére


Soma01
veterán

Jó lesz. Tökéletes arra.
El tudod osztani a lan portot? Ennek csak 1 van.

[ Szerkesztve ]

(#19506) tvamos válasza Soma01 (#19505) üzenetére


tvamos
nagyúr

Ufff!.. erre nem figyeltem! Akkor keresek tovabb!..
Koszi, hogy szoltal!
Majdnem megrendeltem, webshopbol.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19507) Soma01 válasza tvamos (#19506) üzenetére


Soma01
veterán

Ez jó lesz: [TL-WR743ND] (a másikhoz képest +500 ft)

Vagy az előbbi és egy switch.

[ Szerkesztve ]

(#19508) tvamos válasza Soma01 (#19507) üzenetére


tvamos
nagyúr

Itt ezt a ket tipust talaltam:
TP-LINK WiFi-router 150 Mbps TL-WR740N
TP-LINK WiFi-router 300 Mbps TL-WR841N

Ezeket be lehet allitani ugy, hogy Access Point + switch?
// Gondolom igen.
Az igaz, hogy olyan gyors lesz a WIFI halozat, mint a leglassab eszkoz?
Mert akkor csak jo lenne a 300-as...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19509) Gubek-Einste válasza tvamos (#19508) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ez csak a két eszköz közti kapcsolatra igaz.
Pl egy 300-as router és egy G-s adapternél a G-s sebesség lesz de ugyan ekkor működhet Lite N-es (150) és 300-as adapter is és értelemszerűen a Lite N-es 150, a 300-as pedig 300-as sebességet használhat.
Lite N-es router-nél a fenti példa: G-s G-s, Lite N-es Lite N-es, 300-as 150 lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19510) ubid


ubid
őstag

Helló!

Erről a routerről mi a véleményetek ?

6000 forintért tudnék venni egyet, használt, de semmi baja nincs.

Valakinek volt problémája már vele.

Köszi a választ.

-.-

(#19511) Gubek-Einste válasza ubid (#19510) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy régi G-s, sokan szeretik, nagyon stabil, moddolható 3rd firmware-rel a végsőkig.
6k-ért már Lite N-s típust lehet kapni, inkább ilyet vegyél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19512) Intruder2k5 válasza ubid (#19510) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez tényleg egy "legendás" router, ami a mai napig is megállja a helyét, neki megfelelő környezetben, tehát nem 120-as fiberpower mellett! A fő kérdés tehát az, hogy milyen nethez kell? Ha 15Mbps-nél gyorsabb, akkor felejtős, mert ennek 20-22 körül van a maximális sebessége WiFi-n, ami ugyebár csak ideális körülmények közt megy át, maximális jelszint, zavarmentes környezet, stb... A másik, hogy szeretnél-e "terrabájtokat" mozgatni LAN-on, mert ha igen, akkor a 100-as portok miatt szintén felejtős. Ha efféle igényeid nincsenek, akkor az én véleményem szerint még most is többet ér, mint egy-két ma kapható 5-6k-s router, mert stabilitásban, megbízhatóságban messze előttük jár! Ja, és a lényeg.... Milyen verziószámú? Ha 7-es, akkor eleve felejtsd el, mert azt egyáltalán nem is lehet moddolni.V1-től V4-ig a leginkább megfelelő! Tehát manapság már meggondolandó, de szolid elvárások mellett még jó választás is lehet.

[ Szerkesztve ]

(#19513) ubid válasza Intruder2k5 (#19512) üzenetére


ubid
őstag

UPC 25 megás nethez kell.

Abba a szobába lesz a router ahol használni fogjuk laptoppal, máshol szinte egyáltalán nem.
Nem akarok én semmit mozgatni rajta :)

Csupán annyi a lényeg, hogy az a 25 mega mind átjöjjön laptopra is.

Más ajánlat esetleg ?

-.-

(#19514) Paloczi95


Paloczi95
tag

Sziaztok!

Digi topnet-hez kellene nekem router-t vennem (80/25 Mbps), és van is 2 versenyzőm. Az anyagiakban már nagyon a maximumra toltam a határokat, szóval drágábbat ne nagyon ajánljatok, esetleg olcsóbbat.:) A versenyzők: Linksys E2000 és Asus RT-N16. Melyik lenne jobb választás szerintetek? Igazából már a Linksys áránál is húztam a számat, de ha az Asus időtállóbb, jobb, stabilabb, stb, akkor maximum annyit még rááldozok.

(#19515) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Üdv az hozzáértőknek!

Jelenleg Belkin Wiraless F5D7230-4 router-em van ,és 5 megás internet csomag a Invitel-től.
A hálózat csak egy notebook-ra van meg osztva. A probléma az, hogy egy ideje a notebook-on hol van,hol nincs net. torrentezés-nél meg nagyon lassú. Ha kikötöm a routert,,azaz direktbe megy a gépbe,úgy a csomag is teljes előírt adat mennyiségben jön.
A router a ludas? Le kéne cserélni egy komolyabbra? Ja,és 4 éves a Belkin.

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19516) Beri válasza ubid (#19513) üzenetére


Beri
addikt

Csupán annyi a lényeg, hogy az a 25 mega mind átjöjjön laptopra is.
Wifin? Nem fog.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19517) Gubek-Einste válasza Paloczi95 (#19514) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én 2009 szeptemberétől 2012 márciúsáig használtam egy Linksys WRT320N (férjezett neve E2000) router UPC Fiber Power 120 kiszolgálására és semmilyen bajom nem volt vele.
Az Asus előnye a 3 külső antenna és a 2 USB port. Intruder2k5 fórumtársnak van egy ilyenje, tőle kérdezhetsz ha akarsz.
Mindkét típus megfelelően megbízható, nem lesz semmi gond velük.

Ha olcsóbb kell akkor TP-Link 1043ND, sokan használják és ajánlják Digi 80/25 mellé.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19518) Paloczi95 válasza Gubek-Einste (#19517) üzenetére


Paloczi95
tag

Köszönöm a választ! Akkor valószínűleg a Linksys lesz, 3ezret nem ér meg nekem a 2 USB port.:)

A TP-LINK-ről meg nem túl jókat hallottam. Illetve van, akinek jó véleménye van róla, de általánosan nincsenek róla jó véleménnyel.

(#19519) HeavyToys válasza Paloczi95 (#19518) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Pedig amit írtál, arra a 1043-as TP-Link 100%-ig tökéletes megoldás. Az, hogy kinek milyen véleménye van róla, az egy dolog, az itteni igazán hozzáértő emberkék sem véletlenül ajánlják:) .

Nálam is atom stabilan teszi a dolgát, a 841ND. Plusz a külső antennák miatt, szerintem a TP-Link jelerőssége jobb lesz, mint a Linksys belső antennás esetében.

[ Szerkesztve ]

(#19520) Paloczi95 válasza HeavyToys (#19519) üzenetére


Paloczi95
tag

Biztosan nem rossz, nem lehet rossz. De azért a Linksys biztos nem véletlenül Linksys, nem?:) Persze ha tudnám, hogy ugyanúgy jó lesz a TP-Link, azt venném, mert lényegesen olcsóbb, de... nem tudom.

Egyébként vezeték nélkül 1 gépet kell kiszolgálnia, légvonalban kb 8 méterre van a routert-től, és 1 fal választja el őket egymástól.

(#19521) HeavyToys válasza Paloczi95 (#19520) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Na akkor elmondom, nekem igaz, csak 25 megás a netem, de a 841ND-m, ami lényegesen gyengébb ettől, kb 4 falon keresztül is simán kiszolgálja az egyik gépemet. Ezen szoktam letölteni. Mellette van még 1 asztali gép és 2 laptop, ami néha egyidejűleg megy vele.

A Linksys azért Linksys mert így hívják. Nyilván lehet több funkciót kínál, de csodát ne várj. Chipeket, alkatrészeket minden gyártó veszi, pl Atheros-tól, Broadcom-tól, csodákat nem kell várni...A TP 1043-asa pedig egy nagyon jól sikerült széria. Plusz ugye a TP-Linknél akár 8dbi-s antennát is tudsz feltenni, mivel cserélhető, ha kevés lenne a jelerősség.

Nem a Linksys ellen beszélek, hanem a zsebedben akarok tartani 10 ezret, mert 100%-ig kiszolgálna a TP-is. Ha meg nem tetszik, 3 napig feltétel nélkül visszaviheted a boltba és kötelesek visszaadni a pénzed!

[ Szerkesztve ]

(#19522) krealon válasza HeavyToys (#19521) üzenetére


krealon
veterán

A "harom napon belul viszaviheted" nem igaz. Mar nagyon reg ota. Ha a boltos olyan jo fej, hogy meg akar tartani mint ugyfelet es a 2 szep szemedert visszaveszi, akkor maximum szerencsed van. :K

Ha webes aruhazban veszed kiszallitassal, akkor viszont 8 napon belul elalhatsz es visszakuldheted. (Ekkor esetleg (szinte bizosan) a visszakuldes koltseget bukod.) :R

(#19523) Intruder2k5 válasza ubid (#19513) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

WiFi-n nem képes 25-re, mint fentebb is írtam, ideális esetben 22Mbps a max! Az egyéb ajánlat a rászánt kerettől függ, ilyen 5-6k-s árban csak TP-LINK jöhet szóba, mert nincs más! Illetve manapság nyomják még a TENDA-t, de azt még annyira sem tartom a TP-LINK-et, pedig én azért sem vagyok oda... :)

(#19524) Beri válasza Paloczi95 (#19520) üzenetére


Beri
addikt

De azért a Linksys biztos nem véletlenül Linksys, nem?
Nézz úgy egy routerre, mint egy brand PC-re. Ha veszel egy random retailertől egy gépet, meg egy DELL-t ugyanolyan béllel, mi a különbség? A ház, az ár, meg a support.
Itt játszik még az, hogy a szoftver alapból nem ugyanaz a két eszközön, viszont azt flashelsz rá később, amit szeretnél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19525) ubid válasza Intruder2k5 (#19523) üzenetére


ubid
őstag

TP_LINK ből melyik az amin átjön mondjuk 22 ?

5-6 nál semmiképpen nem szeretnék rászánni többet.

Egyébként, hogyha van egy 25-ös netem, És úgy dugom KÁBELLAL a PC-be, hogy közte egy router van , akkor a PC-hez érkező net veszít a sebességén ? Vagy ez attól függ, hogy milyen routert rakok oda ?

Köszönöm !

[ Szerkesztve ]

-.-

(#19526) Beri válasza ubid (#19525) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásból bármelyiken, ugyanis egyik sem g szabványú már. Persze n-es hálókártyával.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19527) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv!
Én is router vásárlás előtt állok és néztem néhányat ami szóba jöhet!
Egy asus oplay menne róla+egy asztali gép(lan)+egy laptop+egy nyomtató!25megás upc net.
A tp link és egy linksys közt vacilálok.
Linksys E1000
TP-Link TL-MR3420 Wireless-N 3G

(#19528) ubid válasza Beri (#19526) üzenetére


ubid
őstag

VIA RHINE II -es kártya van a PC-be.

-.-

(#19529) Intruder2k5 válasza ubid (#19525) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem veszít a sebességen senki! Kábelen még a fentebbi Linksys is átviszi ezt a sebességet, esetleg a nagyon régi routereknél lehet gond, de ezek legtöbbje ma már rég halott! A ma újonnan kapható routerek kábelen legalább 70-80Mbps-t tudnak route-olni!

(#19530) krealon válasza ubid (#19525) üzenetére


krealon
veterán

"Egyébként, hogyha van egy 25-ös netem, És úgy dugom KÁBELLAL a PC-be, hogy közte egy router van , akkor a PC-hez érkező net veszít a sebességén ? Vagy ez attól függ, hogy milyen routert rakok oda ?"

Az ajanlott csoportbol mindegyik tipus tobb mint 50Mbit-et tud kabelen.
Ha megis csokken a sebesseg, akkor az valamilyen beallitasi gond lehet, illetve nagyon ritka esetben hardveres hiba.

(#19531) Soma01 válasza Paloczi95 (#19520) üzenetére


Soma01
veterán

Én is Tp-link-párti vagyok, de jelen esetben Linksys-t ajánlom Neked, mert látom, hogy attól leszel nyugodt. ;) A Linksys-re is lehet külső antennákat rakni forrasztás meg mókolás nélkül is. (a legnagyobb mókolás asetleg az lesz, hogy ki kell furni a műanyag burkolatot hátul, az antennának.) Szóval ha kevés lenne az ereje 1 falon át, amit kétlek, vehetsz rá + antennákat, majd ha nem megy másként. De fog menni, 1 fal nem akadály neki.

(#19532) Soma01 válasza Sanyabá (#19515) üzenetére


Soma01
veterán

Azt a routert szerintem cseréld ki. Én két ilyennel is találkoztam, tetü lassan vitte át a netet. Ment-ment, de lassan. Első hsz.-ből válassz egyet. 5 megás netet mind átviszi dalolva.

(#19533) Soma01 válasza #96630784 (#19527) üzenetére


Soma01
veterán

Miért pont e kettő közt? Az egyik viszonylag különleges cucc, 3G-s modemet is tud kezelni. Az kell neked? Mert akkor azt vedd. A 25 megás net nem probléma egyiknek sem.
Nyomtató hogyan lenne rákötve? Hálózati nyomtató? Mert akkor ok.

[ Szerkesztve ]

(#19534) Paloczi95


Paloczi95
tag

HeavyToys, Beri és Soma01:

Szóval szerintetek a TP-Link tökéletes volna. Rendben, meggyőztetek. Valószínűleg tényleg "nyugodtabban" szereltem volna össze a cuccot, ha egy Linksys-t rakok oda. Egyébként nekem sem a hardver részével vannak kétségeim a TP-Linknél. Mert persze, a bele kb ugyanaz mindkettőnek. Viszont a szoftver már tényleg kérdéses. És azért nem feltétlenül szeretnék DD-WRT-vel vagy hasonlóval szórakozni a stabilitás eléréshez.

Egyébként ha webáruházból rendelek, de személyesen megyek el átvenni, akkor nem érvényes a 8 napos visszaviteli lehetőség?

Egyébként a TP-Linkre 5 év, a Linksys-re 2 év garanciát vállalnak ott, ahol venném. Tehát ilyen szempontból egyértelműen a TP-Link felé billen a dolog. Szóval legyen! Meggyőztetek, TP-Link lesz.:)

(#19535) HeavyToys válasza Paloczi95 (#19534) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nekem ugyan csak 841ND van de szomszédomban üzemel ez a 1043-as amit ajánlottunk. 5 hónapja van beüzemelve, azóta nem volt resetelve, "folyamatosan" napi 10-12 órát torrenteznek alatta, bírja a kiképzést. Nálam se volt újraindítva a router, csak most 4 hónap után, mikor firmware-t frissítettem.

Firmware-t frissíts, az általában ajánlott, de amire használod, nem kell rajta semmit sem mókolni DD-WRT-vel. :)

A 8 napra pedig kérdezz rá, de szerintem ha náluk vennéd mind2-őt és ne adj isten a TP-vel gond lenne, szerintem kicserélik. Legalábbis én voltam már így, hogy nem vált be a termék és kicserélte a boltos srác. Igaz én már akkor "visszatérő" vásárló voltam. De mivel nem 100.000-res értékben vásárolsz, plusz a másik még drágább is, szerintem nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

(#19536) Paloczi95 válasza HeavyToys (#19535) üzenetére


Paloczi95
tag

Viszont most nézem, hogy a Linksys még azzal tud többet (ilyen lényeges tulajdonságok között böngészve), hogy 5GHz-en is tud sugározni. Ezt tudtam eddig is, csak azt nem, hogy a TP-Link nem. A jövőre való tekintettel nem szerencsésebb, ha tudja az 5GHz-et?:)

(#19537) HeavyToys válasza Paloczi95 (#19536) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én úgy vagyok vele, ha 2-3-4 év múlva szükséged lesz erre az extrára, vagyis akkortájt tudod majd kihasználni, akkor megkapod majd a 10k körüli modemek között is. Addigra a mostani modemed értéke sem 0FT lesz, szóval még mindig jobban jársz ezzel a megoldással. Nyilván vannak akik az öröklétnek akarnak termékeket vásárolni. Egyébként az 5Ghz-en kommunikáló (mind két oldal!) eszközök gyorsabbak, de nagyon fontos a gyorsaság tartásához, az optikai rálátás, vagyis falakon keresztül nem biztos, hogy sokkal gyorsabb. Elméletileg... tapasztalatom nincs vele.

1 szó mint száz, egy jelenleg ki nem használt funkcióért kiadni ennyit, mert ugye az ellen oldalon is A-kompatibilis eszköznek kell lennie, szerintem hülyeség.

[ Szerkesztve ]

(#19538) Soma01 válasza Paloczi95 (#19534) üzenetére


Soma01
veterán

Garanciális meghibásodások minden gyártónál előfordulhatnak. Ha rossz, vidd vissza, 5 éved van rá.

De nem vicceltem!! Ha azon múlik a nyugalmad, NEHOGY A TP-LINK-ET VEDD! Nem ér annyit az egész.

[ Szerkesztve ]

(#19539) Beri válasza Paloczi95 (#19534) üzenetére


Beri
addikt

Valószínűleg tényleg "nyugodtabban" szereltem volna össze a cuccot, ha egy Linksys-t rakok oda.
Akkor tegyél oda linksyst.

A jövőre való tekintettel nem szerencsésebb, ha tudja az 5GHz-et?
Ha van/lesz hálókártyád, amivel használni is tudod, vehetsz a 1043ND árának több mint a duplájáért 5ös routert, vagy 20k körül olyat, aminél el kell döntened, hogy 2.4-et szeretnél, vagy 5GHz-et, mert a kettő egyszerre nem megy.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19540) Paloczi95


Paloczi95
tag

Azért nehogy azt higgyétek, hogy egy TP-Linkkel az asztalon nem fogok tudni elaludni.:D Most egy D-Link van, ami ugyancsak nem a csúcskategóriát képviseli tudtommal.:)

(#19541) Soma01 válasza Paloczi95 (#19540) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor "megengedem" hogy megvedd a TP-Linket. :R
:K :D

(#19542) #96630784 válasza Soma01 (#19533) üzenetére


#96630784
törölt tag

Sima multifunkciós canon wifis.A tp-linkból a 841N a másik, nem feltétlenül kell a 3G-s, de a 841-ből jelenleg nincs raktáron és csak 200 ft-al olcsóbb a 3G-nél:) 8300ft

(#19543) Paloczi95 válasza Soma01 (#19541) üzenetére


Paloczi95
tag

Megrendeltem, holnap megyek érte.:)

(#19544) Soma01 válasza #96630784 (#19542) üzenetére


Soma01
veterán

Ha eleve, gyárilag wifis akkor jó lesz.

(#19545) Soma01 válasza Paloczi95 (#19543) üzenetére


Soma01
veterán

Gratulálok!

(#19546) Paloczi95 válasza Soma01 (#19545) üzenetére


Paloczi95
tag

Egyébként vajon a nyomtatómat (Lexmark X1270) normálisan fogja kezelni? Vagy egyáltalán hogy működik ez? Nem kell neki valamilyen driver, vagy valami?

(#19547) Beri válasza Paloczi95 (#19546) üzenetére


Beri
addikt

Ha a nyomtató alapból hálós, a routernek semmi köze az egészhez.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19548) Soma01 válasza Paloczi95 (#19546) üzenetére


Soma01
veterán

Mi hogy fogja kezelni? A router? A 3G-s? Arra akarod dugni?
Az a nyomtató USB-s!! Szerintem nincs rajta wifi vagy hálózati csati. [link]

szerk.
Ja, nem te veszed a 3G-s routert. Melyiket is rendelted meg?

[ Szerkesztve ]

(#19549) Paloczi95 válasza Soma01 (#19548) üzenetére


Paloczi95
tag

TP-Link TL-WR1043ND. Elvileg ezen van USB csatlakozó. Gondolom arra (is) jó, hogy nyomtatót kössek rá.

(#19550) krealon válasza Paloczi95 (#19549) üzenetére


krealon
veterán

Rosszul gondolod.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.