Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19051) f_sanyee válasza Soma01 (#19050) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Lehet most nem sokat ér vele, de ki aza hülye aki b/g-t vesz ma N-es helyett ?

(#19052) Soma01 válasza f_sanyee (#19051) üzenetére


Soma01
veterán

Igaz.
Aki spórolni akar, meg kis netje van az vehet ilyesmit.
Én sem vennék amúgy.

(#19053) vargalex válasza Rhino666 (#19025) üzenetére


vargalex
félisten

LAN-on nyújtott teljesítményre gondolsz? Azt minden gigabites router tudja.

Alex

(#19054) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Routert szeretnék cserélni, mivel valószínűleg a jelenlegi kezdi beadni az unalmast(pl. random úgy eldobja a kapcsolatot, hogy utána ki kell húzni a konnektorból, hogy újra felálljon). Tesómnak van egy TP-Link TL WN312G típusú vevője, amihez kellene nekem egy olyan router, ami biztos, hogy jó hozzá. Józan paraszti ésszel TP-Linkek között válogattam, de az első hsz alapján nem tudom melyik lenne nekem(nekünk) a legmegfelelőbb. Én főként torrentre használom a netet, ő meg böngészésre, ez nem tudom, hogy mennyire fontos:). Azt tudom ,hogy a jelenlegi Edimax routerem nem jó erre(torrentnél hajlamos elhasalni, főleg ha sok a kapcsolódó peer).

E kettőt nézegettem, mert nem tudom, hogy az alsókategóriások mennyire állnak helyt nagyüzemű film/sorozat "beszerzésnél":D:
TP-Link 841ND
TP-Link 941ND

Még egy amatőr kérdésem lenne. Ezeken mért van több antenna? :F

(#19055) kali válasza Nordic (#19054) üzenetére


kali
legenda

a tp-link a 700-as szériától már jó, ott még csak egy antenna adott, lite-n (150 megabit/sec), és nincs mimo, a 800-as és a 900-as széria pedig n szabványos (300 megabit/sec), és mimo képes, ezért a két vagy három antenna!
g szabványos ellenoldal esetén nincs jelentősége, hogy két vagy három antennás és mimo képes a router, vagy sem, tehát akár a 700-as széria is bőven elég lehet, pláne azért is, mert amúgy szinte motorilag sincs különbség - utóbbit a terhelés miatt említettem meg!

[ Szerkesztve ]

(#19056) Nordic válasza kali (#19055) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Ez a mimo mi lenne? :F

(#19057) kali válasza Nordic (#19056) üzenetére


kali
legenda

mimo; link
lesarkítva; 2 - 2 antenna estén 2 * 2, 3 - 3 antenna esetén 3 * 3, ellenben ha az ellenoldal csak 1 antennás g szabványos eszköz, akkor csak g szabványon épül fel a kapcsolat, illetve ha 1 antennás lite-n eszköz, akkor már a g szabványtól gyorsabb lite-n szabványon, de még mindig mimo nélkül, hiszen az egyik oldalon még mindig csak egy antenna adott!

[ Szerkesztve ]

(#19058) VaMik


VaMik
tag

Nem tudok dönteni. Melyik az általatok ismert legmegbízhatóbb márka?

(#19059) f_sanyee válasza VaMik (#19058) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Cisco

(#19060) VaMik válasza f_sanyee (#19059) üzenetére


VaMik
tag

és azon belül otthoni használatra?

(#19061) f_sanyee válasza VaMik (#19060) üzenetére


f_sanyee
senior tag

WRT610N

(#19062) kali válasza f_sanyee (#19059) üzenetére


kali
legenda

az melyik is? mert ez így eléggé értelmetlen... :U linksys... :U
nincs legmegbízhatóbb "márka", mert minden gyártónál van problémás típus, és ha pont azt veszi valaki, akkor cseszheti...

VaMik; leírod az igényeidet, illetve a rászánt összeget, és konkrét típusokra fogsz ajánlatot kapni, másként nem nagyon van értelme, illetve csak hozzávetőleges lesz az iránymutatás!

[ Szerkesztve ]

(#19063) djsilas


djsilas
tag

Sziasztok!

Először is elnézést, ha nem a legjobb helyre írok, de az lenne a kérdésem, hogy WRT320n -hez ki milyen Firmwaret ajánl. "Gyári", DD-WRT, OpenWRT, Tomato, egyéb?

Köszi előre is

(#19064) f_sanyee válasza kali (#19062) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Cisco = Linksys

(#19065) kali válasza f_sanyee (#19064) üzenetére


kali
legenda

(sajnos?) nem teljesen egyenlő, a cisco nem ebben a kategóriában hivatott teljesíteni, csak a nevét adta - utólag - a linksys termékekhez, aminek az üzletpolitikai részébe inkább nem mennék bele...

[ Szerkesztve ]

(#19066) f_sanyee válasza kali (#19065) üzenetére


f_sanyee
senior tag

A Cisco soho termekei.... inkabb a cisco nevet hasznaljak mar ezekre is es a linksys marad el. Linksys by Cisco.... nezz meg egy routert, nagyobb rajta a cisco logo mint a linksys.

(#19067) kali válasza f_sanyee (#19066) üzenetére


kali
legenda

nem így indult ez, és mondom, inkább üzletpolitika (egyelőre?), de nem igazi cisco minőség és támogatás (még?) - sajnos... persze attól még van sok jó szériájuk, talán jobb is lesz, ha jobban kiütközik a cisco vér - feltételezve, hogy ez a cél...

(#19068) VaMik válasza kali (#19062) üzenetére


VaMik
tag

Otthoni használatra szeretném a laptopom használatához. Azon akarok a jövőben dolgozni. Csak nem akarok valami gagyit venni hanem olyat ami minőségben és technológiai téren is rendben van.

(#19069) kali válasza VaMik (#19068) üzenetére


kali
legenda

a fő szempont a netes sebességed, mivel a csúcssebességeknél már gigabit képes kell/ajánlott, illetve wifi szempontjából, ha nagyobb távolság és több fal is akadályt képezhet, akkor a legtöbb beépített antennás problémás lehet, olyankor érdemes nagyobb külső (esetlegesen cserélhető) antennás verziókban gondolkodni, és persze az árkategória sem mindegy, mert 5 e ft a minimum, de a felső határ annak bőven a sokszorosa is lehet!

(#19070) VaMik válasza kali (#19069) üzenetére


VaMik
tag

Te személy szerint melyik márkát ajánlod nekem otthoni használatra?

(#19071) kali válasza VaMik (#19070) üzenetére


kali
legenda

mint már említettem, konkrét típusra fogsz ajánlatot kapni, amennyiben leírod az elvárásokat (főként technikai szempontból) és az árkategóriát!
csak "márkát" butaság így vaktában ajánlgatni!
csak egy buta példa; van egy adott gyártó, annak 9 jó típusa, és 1 rossz - én csak adott gyártót nevezem meg, és attól te pont az 1 rossz típusát veszed meg - én leszek a hibás, mert szerinted rossz gyártót mondtam?

[ Szerkesztve ]

(#19072) VaMik válasza kali (#19071) üzenetére


VaMik
tag

Legyen stabil az eszköz, sebesség szempontjából is tudja minimum az "n" szabványt 150-300 -as tempóban. Nem akarok nagy hálózatokat sok számítógépet rácsatlakoztatni de ha a későbbiekben erre is támadna igény akkor ne kelljen új eszközt vásárolnom.

(#19073) djsilas válasza f_sanyee (#19064) üzenetére


djsilas
tag

Ez azért elég komoly kijelentés... Ennyi erővel pl a Scientific Atlanta is Cisco!?
Vagy kérdezz meg egy amcsi Chevy Blazerest, hogy a Spark mennyire Chevrolet...

(#19074) f_sanyee válasza djsilas (#19073) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Tudtommal a cisco megvette a linksys-t nehany eve. Azota soho kategoriaban is vannak termekeik. nem ertem mi a problemad. en nem mondtam hogy ez olyan mint a tobb $1000os router, csak ugyanazt a nevet hasznaljak....

(#19075) VaMik válasza kali (#19071) üzenetére


VaMik
tag

Tudsz akkor valamit ajánlani?

(#19076) f_sanyee válasza VaMik (#19075) üzenetére


f_sanyee
senior tag

milyen arban?

(#19077) kali válasza VaMik (#19075) üzenetére


kali
legenda

a minimum n szabvány úgy néz ki, hogy jelenleg az a legjobb elérhető wifi sebesség!
hirtelen úgy 30 típust tudunk ajánlani, de kérlek írj már egy netes sebességet - hogy kell gigabit képes, vagy sem - illetve egy hozzávetőelegesen rászánt összeget, hogy adott keretből a legjobbakat sorolhassul fel!?!?

(#19078) VaMik válasza kali (#19077) üzenetére


VaMik
tag

Elméletileg meglennék a nem gigabites verzióval is de inkább legyen az mert pár év múlva nem akarnék megint újat venni ha lehetséges. 10-20 ezer forint közötti árban gondolkodtam egyébként.

(#19079) Intruder2k5 válasza VaMik (#19078) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Vagy 100Mbps, vagy TP-LINK, vagy több mint 20000Ft! Ezen összeg alatt ugyanis csak a TL-WR1043ND létezik Gb-ben, illetve a Netgear WNR3500L határeset. CISCO / Linksys gigabittel 30-40k

[ Szerkesztve ]

(#19080) VaMik válasza Intruder2k5 (#19079) üzenetére


VaMik
tag

Az általad említett TL-WR1043ND modell megbízható márkának és minőségnek számít, tehát nyugodt szívvel mered ajánlani?

(#19081) kali válasza VaMik (#19080) üzenetére


kali
legenda

ő pont nem szereti adott márkát, de amúgy ajánlott, nem túlzás azt mondanom, hogy rengeteget beüzemeltem már belőle (és itt nem 10 - 20 darabra gondolok), és nincs velük probléma!
mondjuk semmi akadálya annak, hogy tegyél még kicsit a 20 e ft-hoz, és például egy jobb asus, linksys, vagy netgear gigabit képes router legyen belőle!

[ Szerkesztve ]

(#19082) djsilas válasza VaMik (#19080) üzenetére


djsilas
tag

Nem nekem szólt a kédés, de szubjektíven, szerintem...
Utálom
SMC + "No-name" cuccok (pl Dana meg hasonlók)
Szeressem
Zyxel + Draytek
Kettő közt
Ha tudod az igényeidet az alapján normál otthoni használatra bármelyik - előnyben részesítve azt, amihez van "3rd Party" firmware.

Konkrétan TP-Link sosem volt számomra szimpatikus. Ennek ellenére használok többet is, több féle célra. Nincs velük gond, a garancia és ár/érték arány miatt egyik legjobb választás szerintem.

Korábbi kérdésemre esetleg tud valaki választ? :)

[ Szerkesztve ]

(#19083) kali válasza djsilas (#19082) üzenetére


kali
legenda

szerintem a gyári is jó, persze kivételt képez, ha van olyan funkció/szolgáltatás, amit a gyári nem ad meg, de más moddolt igen!

(#19084) Nordic válasza kali (#19057) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Na rendeltem ma egy ilyet: TP-LINK TL-WR841ND, csak nem nyúlok mellé:).

kali ,kösz a segítséget mindenben :R !

(#19085) djsilas válasza kali (#19083) üzenetére


djsilas
tag

Külön SSID a vendégeknek (külön DHCP és egyéb beállítások persze), (open)VPN, és IPv6 :P

(#19086) kali válasza djsilas (#19085) üzenetére


kali
legenda

akkor a gyári firmware felejtős, de részemről még adott router is az lenne - bár moddolt firmware mellett, szinte semmi sem lehetetlen... például dd-wrt alatt harcoltak bőszen az ipv6 kezelés eléréséhez...

Nordic; igazán nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#19087) VaMik


VaMik
tag

Vannak komolyabb különbségek a TL-WR841ND és a TL-WR842ND modellek között?

(#19088) VaMik válasza kali (#19081) üzenetére


VaMik
tag

Linksys vonatkozásában otthoni használatra "n" 300-as teljesítményben milyet tudnál ajánlani?

(#19089) krealon válasza VaMik (#19087) üzenetére


krealon
veterán

A TL-WR842ND a kovetkezokkel tud tobbet TL-WR841ND-nel:
- Privat VPN
- WiFi on/off gomb
- USB 2.0 port (print server, file server, media server)
- dupla (8MB) flash ROM (ez kulonosen alternativ firmware eseten jon jol) :K

(#19090) Predator2


Predator2
addikt

kali ment PM

TP-Link Routert ne vegyetek!!! Mert sz.r!!!

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19091) lajszer


lajszer
tag

Otthoni kábelnetes internetet szeretnék megosztani. Elsősorban okostelefon wi-fi-jével, de laptop is használná!

Erről mi a véleményetek? [link]

(#19092) f_sanyee válasza Predator2 (#19090) üzenetére


f_sanyee
senior tag

ezt kifejthetned :D miert is szar?

(#19093) Intruder2k5 válasza VaMik (#19080) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én nem szoktam TP-LINK-et ajánlani, most sem teszek ilyet, csak leírtam a tényeket, miszerint 10-20k közt csak ez létezik gigabitesben!

(#19094) lajszer válasza lajszer (#19091) üzenetére


lajszer
tag

Nekem olyan kéne, ami emeletről is le tud jönni, szóva lelég nagy hatósugarú, de olyan 6ezer alatt kéne maradni! :DDD

(#19095) jNk válasza Intruder2k5 (#19079) üzenetére


jNk
senior tag

...Vagy a Zyxel 4604 / 4615 duó ha gigabitet akarsz 20e Ft alatt :)

(#19096) jNk válasza lajszer (#19094) üzenetére


jNk
senior tag

6ezerbe belefér kb 80m utp kábel, az tuti lemegy az emeletről ;]

[ Szerkesztve ]

(#19097) Predator2 válasza f_sanyee (#19092) üzenetére


Predator2
addikt

van egy 941ND típusú routerem (amit ti ajánlottatok) és annyi bajom van vele h megszámolnom is sok

kalival levelezek egy ideje róla de nem igazán tudjuk a megoldást :(
illetve ha összetöröm akk jó lesz csak sajnálom h pénzt áldoztam rá

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19098) lajszer válasza jNk (#19096) üzenetére


lajszer
tag

Szép történet, meséld a Reader's Digest-nek!

(#19099) f_sanyee válasza Predator2 (#19097) üzenetére


f_sanyee
senior tag

talan ha leirnad mi a problema...

(#19100) jNk válasza lajszer (#19098) üzenetére


jNk
senior tag

A kívánságod is oda valónak tűnik, de ha már írok akkor segítek is:

A Tenda-t nem ismerem, nem tudok véleményt mondani róla.

A 6000+párszáz forintos kategóriából átlagos netezésre az alábbiak szerintem megfelelőek : TP-Link WR740N/741ND/743ND/WR841N, Zyxel NBG-416N.

A -D végű TP-Linkek és a Zyxel levehető antennások, tehát ha a pincében/padláson már gyenge a jel akkor nagyobbra cserélheted.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.