Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19851) Baliboy1979 válasza Coolmat (#19843) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Ertem. Koszi az utbaigazitast.

(#19852) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

Ez mind a TL‐WR2543ND, mind a TL‐WR842ND tulajokat érintheti...
Már írtam korábban (19807), de nem nagyon volt rá reakció, hogy problémám van a TL‐WR842ND nyomtató szerver megoldásával. Végül nem is sikerült más megoldást találni, maradt a szoftver telepítős. Jelenleg ez a Print Service Client nem támogatja a WIN7 64bites verzióját!!
[link]
Azaz a gyárilag 64bites winnel ellátott notebook estén nem tudod használni a nyomtató szerver funkciót :((
dd-wrt még nincs a routerre, így kénytelen voltam 32bites wint feltenni.

[ Szerkesztve ]

(#19853) vargalex válasza kurtuzov (#19852) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Nem lettél volna kénytelen 32 bites windowst feltenni, mivel OpenWrt van mind a TL-WR2543ND-re, mind a TL-WR842ND-re.

Alex

(#19854) Intruder2k5 válasza proof88 (#19846) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Csakhogy a 941ND-n nincs USB sem!

(#19855) proof88 válasza Intruder2k5 (#19854) üzenetére


proof88
addikt

jogos :B

(#19856) Mans20


Mans20
addikt

Ma megyek venni egy tp link 740N-t,érdemes a legutóbbi firmware-t felrakni hozzá ha van,vagy nem lényeg?csak kábelen menne a net,wifi nem érdekes.

(#19857) Intruder2k5 válasza Mans20 (#19856) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem mindenképpen, nem véletlenül fejlesztik, javítják!

Mi több, én biztosan moddolt fw-t tennék rá, de ez már az én bajom! :)

[ Szerkesztve ]

(#19858) Mans20 válasza Intruder2k5 (#19857) üzenetére


Mans20
addikt

És mitől lesz különb ha frissítem?

(#19859) Intruder2k5 válasza Mans20 (#19858) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt én nem tudom fejből megmondani, főleg mert nem is használok TP-LINK routert, de a weboldalukon biztosan találni valami change log-ot, hogy mi lett változtatva az egyes verziókban...

http://www.tp-link.com

Persze, ha nem akarod ne frissítsd, attól még fog működni!

[ Szerkesztve ]

(#19860) torma1981 válasza ozz (#19828) üzenetére


torma1981
veterán

Szia!

Azt hogy kell beállítani? Mert nekem se az usb, se a külső HDD-t nem látja. A beállításoknál érzékeli, de hogy kell róla megnyitni az adatokat?

(#19861) Intruder2k5 válasza torma1981 (#19860) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mint láthatod, a topiktárs még csak most áll a vásárlás előtt, így elég kicsi az esély rá, hogy fog tudni segíteni Neked ebben! Ráadásul ez nem is az a topik! Szerintem próbáld meg itt...

Router gondok

(#19862) philoxenia


philoxenia
MODERÁTOR

Sziasztok. Milyen nem túl drága routert tudtok ajánlani, aminek erős a wifije? Ez a legfontosabb szempont, 15 Mbites ADSL nethez kell és legalább 4 LAN kimenete legyen....

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19863) Gubek-Einste válasza philoxenia (#19862) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Minden ma kapható SOHO kategóriás router-nek 4 LAN portja van.
Azt megmondani, hogy melyik router mekkora területet fog lefedni és milyen sebességgel megmondani előre senki sem fogja neked megmondani, korábban ez már többször le lett itt írva.
15-ös ADSL mellé elég lesz a TP-Link 74x is, ajánlott inkább a 741ND és a 743ND mivel ezeken cserélhető az antenna ami jól jöhet ha nem lenne megfelelő a gyárilag hozzáadott.
Természetesen már gyártót és típust is választhatsz ízlésednek és pénztárcádnak megfelelően.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19864) philoxenia válasza Gubek-Einste (#19863) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Most DI-524 van, de ezzel már sok a probléma, a wifije szakadozik éppen néha nem megy valamelyik portja, mondjuk lassan 8 éves...

Ez gondolom már sokkal jobb lenne... Ennél jobbak a TP Linkek amit ajánlottál?

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19865) Soma01 válasza philoxenia (#19864) üzenetére


Soma01
veterán

Ez már öreg router, 2006-os. Én nem vennék olyat.
Jobbak a TP-k szerintem. Pontosabban, jobban megéri az árát.

[ Szerkesztve ]

(#19866) philoxenia válasza Soma01 (#19865) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ez ?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19867) HeavyToys válasza philoxenia (#19864) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Ha ebben az árkategóriában gondolkodsz, akkor 941ND, vagy 1043ND, ha kicsit olcsóbban, akkor 841ND, vagy 842ND.

Szerintem a Mimo miatt jobban megéri a 841, ha a 741-el hasonlítom össze.

(#19868) philoxenia válasza HeavyToys (#19867) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ettől miben különbözik a D végű?

Ennél írják, hogy megnövelt a távolság...[link]

[ Szerkesztve ]

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19869) Gubek-Einste válasza philoxenia (#19868) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A D végűen cserélhető az antenna, ezen nem.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19870) kali válasza philoxenia (#19866) üzenetére


kali
legenda

amennyiben kell a 3g megosztás is, úgy jó, ellenkező esetben amiket előttem is soroltak, vagy ha kell az usb, de nem 3g, hanem minden más (ftp server, media server, print server, storage) funkcióra, úgy; tl-wr842nd

[ Szerkesztve ]

(#19871) philoxenia válasza kali (#19870) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Akkor ilyen lesz, a 3G modem egyelőre hiába lenne, itthon minimális a mobilnet.... :(

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19872) Soma01 válasza philoxenia (#19871) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nem kell 3G, akkor 841 v. 842 v. 1043.

(#19873) Sari


Sari
tag

Sziasztok!

Szeretnék itthonra venni egy wifi routert. Kinéztem egy TP-LINK TL-WR1043ND típusút.
Azért ezt mert sztem kelleni fog egy erősebb. Nem tudom mennyire gond, hogy régi családi házban lakom, nem panel vastagságúak a falak. Meg a gépek kb. a ház 2 végében vannak. Tehát szeretném ha jó lenne a jelerősség. Mi a véleményetek? (bocs ha láma a kérdés :) )

Köszi

(#19874) decens


decens
tag

sziasztok!
létezik valahol egy olyan router-felsorolás, ahol ki vannak listázva a torrent futtatására alkalmas példányok? szeretnék egy ilyet itthonra. jó lenne olyan, aminek a beállítgatásához nem kell linux és/vagy programozó gurunak lenni... mert nem értek túlzottan az ilyesmihez.
plusz árban is az olcsóbbak érdekelnének, mert nem tudok sokat beleölni...
köszi,

(#19875) odrif válasza Sari (#19873) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Az egy jó router, és szerintem elég is lesz a hatótávolsága,hacsak nem egy kastélyban laktok. :)

20 éve a Prohardveren

(#19876) Intruder2k5 válasza decens (#19874) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ilyen lista szerintem sehol nincs! És bár ezen routerek egyike sem nevezhető olcsónak, de mondjuk 20k-ig bezárólag ezeket kapod meg...

ASUS RT-N10U
ASUS RT-N13U
ASUS RT-N15U
TP-LINK WR1043ND
TP-LINK WR842ND
Netgear WNR3500L

Lehet, hogy a lista nem teljes, de most ez jutott eszembe... Ezen kívül további fontos tudnivalók ITT! Vásárlás előtt célszerű még egyszer pontosan egyeztetni, akár itt is, mert vannak amelyeknek van több verziójuk is, és nem mind moddolható!

[ Szerkesztve ]

(#19877) BoB


BoB
veterán

Sziasztok

Jól / könnyen moddolható routerre szeretném lecserélni a jelenlegit.

Tomato firmware-t szeretnék használni.

A Netgear WNR3500L -t néztem ki erre a célra. Ha minden igaz Tomato rámegy.?

Lenne-e esetleg ettől jobb ebben az árban vagy ugyanez olcsóbban?
Vagy erre a célra okés ez?

(25Mbit net van, USB-n keresztül vinyóra menne a torrent + vinyón lévő adatok elérése netről)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19878) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Tiszteletem!
Tudom nem szorosan ide kapcsolódik, de hátha találkoztatok már ilyennel:

Vásároltam egy Epson BX635FWD-típusú nyomtatót. Wifin bekonfiguráltam az addigi routeremmel (TP Link 841ND), minden flottul működött. Most cseréltem routert, de a beállításokat, hálózat név és jelszó változatlanul hagytam és gondoltam a nyomtatónak ez nem jelent majd gondot.

Azonban jelentett. Az új routerrel (TP Link 2534ND) már nem megy a hálózati nyomtatás. Próbáltam újra telepíteni a nyomtatót, a hálózati részét le is reseteltem, elindítottam a telepítő programot, letöltötte a kellő dolgokat aztán ugye a wifi-s beállításokra kattintottam, majd az új eszköz telepítésére és a nyomtatón is elindítottam a hálózati beállításokban található Wifi aut. csatlakozást, de így sem sikerül. A gyári epson telepítő program, amikor már a nyomtató beállítás részhez érek, sok ideig csak gondolkodik, aztán MAC cím hibára hivatkozva visszadobja.

Kinyomtattam egy ellenőrző lapot is, itt az IP cím ellenőrzésénél adott ki hibát.
Tudnátok valami segítséget nyújtani az üggyel kapcsolatban?

Köszi előre is!

(#19879) Soma01 válasza HeavyToys (#19878) üzenetére


Soma01
veterán

Egy srácnak volt ilyen gondja nem régen. Szerintem itt: "Wlan, wifi, vezeték nélküli hálózat kérdések és válaszok " A lényeg, hogy lejjebb kellett venni a sebességet a routeren 130 megabitre 300-ról.

"Kicseréltem a régi routert és azon azonnal ment minden. Gondoltam, hogy leírom a beállításait. Igazából véletlenül néztem meg a WRT160N-es Linksys router max tx rate beállításait (alapból auto) és akkor láttam, hogy max 130 van ott.
Minden úgy van beállítva a TP-Link-en, mint a Linksysen, illetve átállítottam a max tx rate-t 130Mbps-ra és azonnal megy a printer! Végre...
"

[ Szerkesztve ]

(#19880) Intruder2k5 válasza BoB (#19877) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Hasonló kategória még az ASUS RT-N15U, szintén Gbit-es portokkal, 300-as WiFi-vel, 500MHz-es procival, és 64MB RAM-mal! Erre is rámegy a Tomato, jelen állapotában annyi hibával, hogy a LAN LED-ek nem működnek, viszont az USB HDD-t 10MB/sec sebességgel kezeli Samba-n keresztül.
Ezt Shibby írta le!

A Netgear WNR3500L tökéletesen működik Tomato-val, viszont USB HDD sebességben ennek csak közelítőleg a felét képes szolgáltatni.

Ebben a kategóriában több hasonlót nem tudok...

[ Szerkesztve ]

(#19881) BoB válasza Intruder2k5 (#19880) üzenetére


BoB
veterán

Köszi!

Már alig várom hogy jól megbuheráljam :)

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#19882) Soma01


Soma01
veterán

Láttátok már? Új Tp-Link router "érkezik hamarosan" : TL-WDR4300.

[ Szerkesztve ]

(#19883) gigollo


gigollo
tag

Sziasztok!
Milyen kábel routert ajánlotok a szolgáltatós Cisco EPC3925 helyett? IP TV mellé kéne, NAS mellé port fordítással, másik router is csatlakozna rá. 10.000 em van rá.

A válaszokat előre is köszi!

(#19884) Intruder2k5 válasza gigollo (#19883) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

IPTV mellé legjobb tudomásom szerint csak az ISP által adott router használható... Mondjuk nekem sosem volt IPTV-m, így ezért inkább várd meg, hogy megerősítsenek ebben!

[ Szerkesztve ]

(#19885) gigollo válasza Intruder2k5 (#19884) üzenetére


gigollo
tag

okés, köszi, akkor várok, csak rengeteg problémám van vele, sehogy sem bírom rávenni,hogy közös hálózatban legyen a 2 router, még akkor se ha közös IP tartomány IP n vannak. NAS t külső ipről nem érem el, mert a szolgáltatósba nincs port fordítás sem :S

(#19886) Intruder2k5 válasza gigollo (#19885) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A másik router milyen típus?

(#19887) gigollo válasza Intruder2k5 (#19886) üzenetére


gigollo
tag

Asus RT-12N tomato FW vel

(#19888) Intruder2k5 válasza gigollo (#19887) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azt simán be tudod tenni switch üzemmódba, és máris egy alhálózatod lesz! Én is használok így egy WL-500W-t az RT-N16 mögött, és mindegyiken Tomato van! Mi a CISCO router LAN IP címe?

(#19889) gigollo válasza Intruder2k5 (#19888) üzenetére


gigollo
tag

uhh köszi a tippet azt kipróbálom!
őő most kicsit átmódosítottam
az Asus IP címe: 192.168.1.1
a Ciscoé: 192.168.100.2

viszont ha beteszem az asust 192.168.100.1 vagy 3 ba nem érem el többet a cisco alapértelmezett átjáróját.

(#19890) Intruder2k5 válasza gigollo (#19889) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Itt vannak a beállítások...

WAN Disabled
Bridge WAN port to LAN
IP 192.168.100.100 (ez lehet más is, a 100-as tartományban)
DHCP Disabled
Default Gateway a CISCO címe

A CISCO LAN portjából a kábel az RT-N12 WAN portjába megy!

És így egy hálózatod lesz...

Ha a beállítással kapcsolatban további kérdésed van még, akkor azt inkább a Router gondok topikba írd, ne OFF-oljunk itt!

[ Szerkesztve ]

(#19891) gigollo válasza Intruder2k5 (#19890) üzenetére


gigollo
tag

köszönöm a helpet kipróbálom!

(#19892) gigollo válasza gigollo (#19891) üzenetére


gigollo
tag

kipróbáltam, most tökéletesen működik köszönöm a segítséget már csak a port fordítást kell valahogy belőnöm :) ha lehetséges

(#19893) Gubek-Einste válasza gigollo (#19892) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A Cisco EPC3925-ben van port forward, én is használom.
Az Applications & Gaming / Port Range Forwarding alatt kell beállítani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19894) gigollo válasza Gubek-Einste (#19893) üzenetére


gigollo
tag

De nekem, nem forward kellene, hanem hogy az adott portot külső IP ről eltudjam érni, pl az FTP serveremet, 84.234.13.1:21 es IPmről elérni. De ehhez port fordítás kell (NAT), azt meg ha jól tudom ez a router nem tud.

(#19895) NandoXXL


NandoXXL
senior tag

20000Ft körül milyen gyors és extra megbízható routert ajánlotok wifire, 3 szoba tégla falak. 20Mb es a net. Köszi.

(#19896) jNk válasza gigollo (#19894) üzenetére


jNk
senior tag

Kép vagy fogalomzavarban vagy, (vagy kevered a két dolgot ami kell neked). :)

A NAT-olas, másnéven Hálózati címfordítás teszi lehetővé hogy egy belső hálózat gépei 1 darab külső ip-t használva tudjanak internetezni, ezt használja kb minden router hogy a wan porton bejövő internetet "megossza" a lan portjaira kötött gépek között.

A port forward, magyarul port fordítás lényege hogy kívülről (a wan port irányából) elérj egy belső (lan porton ülő) gépet és/vagy szolgáltatást, azon belül is egy vagy több darab portot. Ezért kell megmondani a routernek hogy a net felöl pl. a 21-es portra érkező kérést melyik belső ip felé továbbítsa, mert bizony magától nem fogja kitalálni. :P

[ Szerkesztve ]

(#19897) Soma01 válasza jNk (#19896) üzenetére


Soma01
veterán

UPNP és "kitalálja"... :DDD

Amúgy jól leírtad neki, legalább ebből tanul is valamit.

[ Szerkesztve ]

(#19898) gigollo válasza jNk (#19896) üzenetére


gigollo
tag

igen, ezt tudom, és értem is. Függetlenül attól, hogy port fordítási funkció nincs ebbe a routerbe, vagy én nem találom, egy WAN Ip címről akarom elérni a belső IP címen lévő FTP szolgáltatásomat.

[ Szerkesztve ]

(#19899) Intruder2k5 válasza gigollo (#19898) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Állítsd be a Gubek-Einste által leírt helyen, és mennie kell!

(#19900) gigollo válasza Intruder2k5 (#19899) üzenetére


gigollo
tag

rendben, kipróbálom, köszönöm a sok helpet :)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.