Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19801) Soma01 válasza syler (#19798) üzenetére


Soma01
veterán

TL-MR3220?

(#19802) Soma01 válasza syler (#19800) üzenetére


Soma01
veterán

Igen, elvileg ott van, de nem árt ha az üzletben ki tudod próbálni. Az a tuti.

(#19803) syler válasza Soma01 (#19802) üzenetére


syler
aktív tag

Sajnos nincs lehetőségem kipróbálni, egy üzletben sincs raktáron itt ez a fajta router:(

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#19804) Soma01 válasza syler (#19803) üzenetére


Soma01
veterán

Rendeld meg és mondd, hogy kipróbálod mielőtt elviszed.
Ha webshopból rendeled 8 napon belül vissza küldheted. Szóval a boltban meg kipróbálhatod, oda vissza nem viheted elvileg.

(#19805) Intruder2k5 válasza syler (#19803) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendeld meg webáruházban, házhoz szállítással, ez esetben az átvételt követő 8 napon belül indoklás nélkül elállhatsz a vásárlástól, és csak az eszköz visszajuttatásának költségét kell magadra vállalni, ha mégsem lenne jó!

(#19806) syler


syler
aktív tag

Kösz mindkettőtöknek :R

Nem a fájdalom öli meg az embert, hanem a remény amiben csalódott!

(#19807) kurtuzov


kurtuzov
senior tag

Sziasztok!

Printer server funkció miatt a TL-WR842ND routert néztem ki.
Eddig az asus wl-520gu routert használtuk, nem volt vele probléma
Most kellene másik helyre is router, oda n-es verziót néznék, de az Asus RT-13U kétszer annyiba kerül, mint a 842nd...

A problémám a TP-LINK TL-WR842ND-vel, hogy vmi "Print_Service_Client" szoftvert kellene telepíteni.
Ugyanez van amúgy a TL-WR2543ND esetén is. [link]

Akik már használjátok ezeket a routereket és nyomtatót is csatlakoztattok rá - van rá lehetőség, hogy a TP-LINK-nél e nélkül a kliens szoftver nélkül simán beállítsam a TCP/IP nyomtatóportra a nyomtatót, mint az ASUS-nál, vagy feltétlen kell ez a kliens szoftver?
Csak eredeti fw mehet, céges környezetbe kerülnének a routerek.

A válaszaitokat előre is köszönöm!

(#19808) Mans20


Mans20
addikt

Jónapot

Elég régen vettem routert,most megint kellene,ami most van az egy D-link DI 604 vezetékes,
négy portos,adatai:H/W ver:F3G F/W ver:3.14,e helyett kéne egy új csak nem tudom mik most a jók, lényeg hogy olcsó legyen,4 portos elég,és tudja a 100 megát,most 25/1.5 ös net van,ezeket találtam:: TP Link TLR460 vagy TLR402M meg D link DIR 100,ugye ezek azok ami Nekem jó?

(#19809) Intruder2k5 válasza Mans20 (#19808) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ezek már nagyjából semmire sem jók, a 100Mbs-t csak a papír szerint tudják! Mi lenne az a maximális internet sebesség, amihez használni szeretnéd? Amúgy legolcsóbban most TP-LINK-et kapsz, 7-es vagy 8-as szériából! 740N, 741ND, 841ND, stb...

[ Szerkesztve ]

(#19810) Baliboy1979


Baliboy1979
csendes tag

Sziasztok!

Van 1 samsung np350u2b tipusu notim. Ebben Intel® Centrino® Wireless-N 130 (single-stream (1x1), single-band (2.4 GHz)) wifi kartya van. Szeretnek venni egy TP-LINK TL-WR1043ND routert es kihasznalni a maximalis wifi sebesseget. Milyen gyorsabb wifi kartyara erdemes kicserelni az n-130at? Az N 6230-at(dual-stream (2x2), dual-band (2.4 GHz /5.0 GHz)) es az N 1030-at(dual-stream (1x2), single-band (2.4 GHz)) neztem. A kerdesem, hogy az eredeti adapter (csak single-band 2.4GHz) antennaja jo-e a dual-bandes 6230hoz?

Koszonom elore is a valaszokat!
Balazs

(#19811) Baliboy1979


Baliboy1979
csendes tag

TL-WR2543ND routert vennek nem pedig TL-WR1043ND-t. Igazabol egy atlag hazban van ertelme az 5 GHz-nek? Mennyivel jobb a 2.4GHz-nel? A routerek kozott 20Ł a kulonbseg. Annyival jobb a dragabb?

[ Szerkesztve ]

(#19812) Coolmat válasza Baliboy1979 (#19811) üzenetére


Coolmat
őstag

Szia!

MiniPCI-E wifi kártyából mindenképp 2X2-es MIMO-sat vegyél (vagy ha 3 antenna is van a laptopodban akkor 3X3-asat), ha nem idegenkedsz az ebayes vásárlástól akkor pl. az AR9280-as vagy Intel 6230 jó választás lehet (vagy 3X3-as MIMO esetén Intel 6300). Arra figyelj, hogy csak brand new kártyát vegyél (egyszer már megszívtam egy engineering sample-el, de szerencsére visszafizették a pénzt), HP/IBM specifikus kártya értelemszerűen csak olyan notikba való, és van némelyikből csak G-s wifit támogató változat is! A notiban lévő antennák jók lesznek 5GHz-re is.

Router ügyben: nézd meg az inSSIDer nevű programmal a környezetedben mennyire van telítve a 2,4GHz-es frekvenciatartomány. Ha nagyon sok hálózatot találsz, akkor érdemes lehet 5GHz-re váltanod, de erre nem feltétlen a TP-Link 2543ND a legjobb választás, mert egyrészt nem szimultán dual-band (vagyis nem tud egyszerre sugározni 2,4 és 5GHz-en, ami mondjuk egy 5GHz-et nem ismerő okostelefon vagy egyéb eszköz esetén baj), másrészt gyengébb proci került bele mint a 1043ND-be: [link]. A kulcsmondat innen: "My gut feeling is the CPU is too slow to handle the full wireless bandwidth and bottlenecks the device." Szóval ha 5GHz-es terveid vannak akkor szerintem áldozz kicsit többet a dologra és min. egy Netgear WNDR3700-at vagy D-link Dir825-öt vegyél, mindkettő szimultán dual-bandet tud kb. ugyanaz a hardver van bennük, csak a D-link külső antennás.

[ Szerkesztve ]

(#19813) Mans20 válasza Intruder2k5 (#19809) üzenetére


Mans20
addikt

Most 25/1.5 van,de ha később gyorsabb net lesz akkor legyen jó arra is,mármint ha esetleg a szolgáltató gyorsítja a sebességet,mert nem szoktuk a leggyorsabbat venni.

Megnéztem amiket írtál,azok nekem nem jók,mert nekem vezetékes kell.

[ Szerkesztve ]

(#19814) Intruder2k5 válasza Mans20 (#19813) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Azokon ugyanúgy van 4 LAN port, csak mellette van WiFi is bennük, tehát vezetékes és vezeték nélküli egyben!

[ Szerkesztve ]

(#19815) Mans20 válasza Intruder2k5 (#19814) üzenetére


Mans20
addikt

Ja ok,még annyi hogy a 740N és 741ND közt mi a különbség?meg mi a max le és feltöltés amit tudnak kábelen?az 1.hsz-ba látom a 70-80mb a letöltés.

(#19816) Intruder2k5 válasza Mans20 (#19815) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A "D" jelzésűeken cserélhető az antenna, a többin fix! Amit ott olvastál, az reális és valós! Körülbelül 70-80Mbpx közt alakul az elérhető sebesség, a kapcsolat típusától függően... DHCP-s kapcsolattal gyorsabb, PPPoE-vel pedig lassabb.

[ Szerkesztve ]

(#19817) N0R6I


N0R6I
csendes tag

Sziasztok !

Segítséget szeretnék kérni, hogy router-rel(torrent kliensel rendelkező egyén kellene) + külső hdd-vel tudjak torrentezni a számítógép futása nélkül !? Ne haragudjatok, hogyha ezt már esetleg kérdezte más is, keresgéltem neten, de nem találtam érdemleges dolgot, 1 komolyabb cikket találtam, de az már régebbi iromány, ezért szeretnélek megkérdezni titeket, remélem tudtok majd segíteni.. n0r6i992@gmail.com - ra ha el tudnátok linkelni, vagy röviden leírni, mi a legjobb választás, mind router,mind hozzá kapcsolódó külső hdd terén..

ui.:(Hallottam már olyat is, hogy egy ilyen "spéci" dobozkába megy bele a külső hdd, akár 2-ő is, és az csatlakozik usb-n keresztül a routerhez)

Előre is köszönöm szépen !

Sziasztok ! További szép napot, és jó szünetet ! :-):-P

"Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember." - William Shakespeare -=/\=- No pain, no gain ! -=/\=- N0R6I felhasználónak 3 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - =/\=- CUCCOK.: http://hardverapro.hu/aprok/keres.php?suser=N0R6I&sival=&sctyid=&scmpid=&ssell=

(#19818) Intruder2k5 válasza N0R6I (#19817) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Erre max ide kapsz majd választ, de most, miután ide kitetted nyilvánosan az email címed, oda is fogsz kapni sok mindent! :)

Egy kis olvasnivaló a témában: Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak

A pénztárcád vastagságának függvényében több típussal is megoldható a dolog!

(#19819) Alex91 válasza N0R6I (#19817) üzenetére


Alex91
félisten

Erre inkabb vegyel egy My Book Live-ot...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#19820) Sztbeni


Sztbeni
őstag

Sziasztok!

Szeretnék egy új routert venni, mert a jelenlegivel már tele van a tököm. Sima egyszerű wifi router kellene, semmi extra, csak stabil legyen, ne faggyon. Mert a jelenlegi Belkin routerem igen szar. Tp-link amúgy milyen? Jó?

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#19821) Soma01 válasza Sztbeni (#19820) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem 4 hónap most az up time. Szerintem elég stabil.

(#19822) tvamos válasza N0R6I (#19817) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nekem egy Synology DiskStation DS212J van. Nagyon popec.

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19823) Baliboy1979 válasza Coolmat (#19812) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Koszi az utbaigazitast. Kozben en is eljutottam a Netgear WNDR3700 es D-Link DIR-825 routerekhez. Azt hiszem a d-link lesz a nyero. Sajna nem hiszem, hogy 3 antenna lenne a gepben ezert a 2x2es 6230 kartya lesz a nyero meg a 6300as nem tartalmaz bluetooth funkciot ami kesobb meg kellhet. Szemet szurt az 1hszolasban a ket router kozotti sebesseg kulonbseg. Netgear WNDR3700: ~400Mbit, D-Link DIR-825 ver.B1: ~210Mbit, azonos hardver eseten ez hogy lehet, remelem ujabb firmmel a dlink is gyorsabb lett.

(#19824) vargalex válasza Baliboy1979 (#19823) üzenetére


vargalex
félisten

OpenWrt-vel a DIR-825 is tud 400 Mbps fölött. Gyári firmware-t nem ismerem.

Alex

(#19825) Coolmat válasza Baliboy1979 (#19823) üzenetére


Coolmat
őstag

Az első hsz-ben lévő sebességértékek nem a wifire hanem a routing sebességre vonatkoznak, vagyis hogy mekkora netet képes megosztani neked, nem hiszem hogy otthon akár 210Mbit-es kapcsolatod lenne :) A 300Mbit-es wifi kapcsolat (ahogy az első hsz is írja) max 80-100Mbit-et képes a gyakorlatban átvinni.

(#19826) proof88


proof88
addikt

Sziasztok,

egy irodában van 6-7 gép, ezek egy régi Linksys BEFSR81 8 portos routerhez vannak kötve, és ez van egy adsl-modemhez kötve. Ezek évekig rendben mentek is 24/7-ben. Egy ideje olyan probléma van, hogy elmegy a net, van mikor visszajön rövid időre, de megint elmegy. Eközben a helyi hálózat a gépek között rendben van. A net szolgáltató szerint minden rendben van. Ez alapján kizárható a router probléma, és valószínűleg az adsl modemmel lehet a gond? Vagy most cseréljem mindkettőt? :D Modemen elvileg nem látszik semmi különös a státusz ledekkel kapcsolatban.

(#19827) krealon válasza proof88 (#19826) üzenetére


krealon
veterán

Ha Dlink DSL-360R a modem, akkor az kezd elfaradni (az elektrolit kondenzatorok a keszulekben es a tapegysegben kiszaradtak).
Ugyanez vonatkozhat a router tapegysegere is.

Ha nincs kedved/lehetoseged uj kondikat beforrasztani, akkor egyszerubb a csere.

http://prohardver.hu/tema/d-link_360r_gondok/hsz_7-7.html

(#19828) ozz


ozz
tag

Sziasztok!

Jól olvastam a neten, hogy a TP-Link TL-WR842ND router USB csatlakozóján keresztül van mód külső winchestert használni?

Van két notebookom és jó lenne ha egy külső winchesteren tudnék adatokat tárolni majd azt wifin keresztül használni mindkét géppel.

Előre is köszönöm a válaszaitok!

Üdv

(#19829) Intruder2k5 válasza ozz (#19828) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Igen, jól olvastad!

(#19830) ozz válasza Intruder2k5 (#19829) üzenetére


ozz
tag

köszönöm a megerősítést :R

(#19831) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Üdv mindenkinek!

Beszereztem egy tp-link tl-wr2543nd típusú routert. Alapjáraton nagyon elégedett vagyok vele. A kérdésem az lenne, hogy van itthon 3db 8dbi-s antennám, pontosan ilyen típusúak. Ezeket fel lehet rá szerelni(mert ezek elméletileg "csak" 2,4 Ghz-en kommunikálnak)? Most jelenleg csak N-es kapcsolatot használok. Vagy később várható kifejezetten ehhez(Dual-Band) készült antenna is?

Másik kérdés, hogy később tervezek venni egy Zyxel NSA310-es típusú NAS-t. Gondolom ez a router kellően "erős" ahhoz, hogy kiszolgálja ezt a szerkezetet?

Köszi előre is!

Üdv!

(#19832) Gubek-Einste válasza HeavyToys (#19831) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

1; A 2543ND nem dual band, egyszerre csak 2,4 vagy 5 GHz sávban tud működni.
2; Simán ki tud szolgálni vezetékkel egy NAS-t de ha arra gondolsz, hogy a NAS-ról HD filmet wifi-n játszod le azt felejtsd el.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19833) HeavyToys válasza Gubek-Einste (#19832) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Tudom, hogy nem dual band, mármint egyszerre nem tudja. Csak úgy értettem, ha később a vételi oldalon is 5ghz-es eszközök lesznek, akkor ugye az antenna, ha nem tud 5ghz-et, akadályozó tényező lesz.

Gondolom, hogy megvannak a korlátok vezeték nélküli lejátszás terén. Nem is gondoltam 10-12 gigás filmek lejátszását. Max 3-4 gigás HD ready filmekben gondolkodtam.

[ Szerkesztve ]

(#19834) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#19833) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

"Tudom, hogy nem dual band, mármint egyszerre nem tudja."
Akkor most már tisztázzuk le ezt... Tehát, a 2543 éppenséggel DualBand, de ezt nem tudja szimultán üzemmódban. :)

Egy 30GB-os BlueRay RIP, ami mondjuk egy 90 perces filmet tartalmaz, 5,7MB/sec átviteli sebességet kíván, ami cirka 45Mbps, vagyis a 100-as hálón is simán átmegy! Ugyanez igaz az N-es WiFi kapcsolatra is...

[ Szerkesztve ]

(#19835) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#19834) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Köszönöm! Egyébként akkor ez nem fenyeget, hogy BD Rip-eket fogok nézegetni mostanság!:)

Az általam linkelt antenna, elméletileg tudhatja amúgy az 5ghz-et? Vagy ez teljességgel kizárt?

[ Szerkesztve ]

(#19836) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#19835) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szerintem nyugodtan tedd rá az antennát, fog vele menni... De azt azért tudni kell, hogy a nagyobb nyereségű antenna az úgymond hatósugarában valóban jobb kapcsolatot biztosít, de ennek a hatósugárnak a függőleges nyílásszöge kisebb, azaz függőleges irányú eltérésre érzékenyebb lehet a kapcsolat. Például másik szint a házban, ha van ilyen...

(#19837) HeavyToys válasza Intruder2k5 (#19836) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Van, de szerencsére, csak a felső szinten kell a net. Még a régebbi 841ND-nél próbáltam ezeket az antennákat, de laptoppal az alsó szinten sem volt probléma, mondjuk lehet a kisebb nyereségűvel erősebb lett volna a jel.

Köszönöm amúgy a segítségedet még egyszer! :) :R

(#19838) fess


fess
őstag

sziasztok
Új router vásárlását tervezem. Fontos lenne,hogy ne csak wifis legyen. ezt meg ezt néztem ki,a 2 között van lényegi különbség? 50/30-as netet kellene bírnia szakadás nélkül,a jelenlegi smc már nem nagyon bírja a strapát.

[ Szerkesztve ]

(#19839) HeavyToys válasza fess (#19838) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Van. Egy ezressel drágább, de ez a 841ND, már Full N-es, azaz 300Mb-es, és Mimo-t is tud.

Tegnapi napig ilyet használtam, még most is megvan, de én elégedett voltam vele, nem fagyott soha, stabil volt, a jelerőssége is kielégítő. Szerintem már a jövőre való tekintettel is megéri azt a kis felárat! :)

[ Szerkesztve ]

(#19840) proof88 válasza krealon (#19827) üzenetére


proof88
addikt

360T, de gondolom az nem számít :D Köszönöm! :)

(#19841) fess válasza HeavyToys (#19839) üzenetére


fess
őstag

Köszi a tippet,6500-ért vettem is egyet. A Mimo-ról még nem is hallottam, jó hogy már ilyen is van.

(#19842) Baliboy1979 válasza Coolmat (#19825) üzenetére


Baliboy1979
csendes tag

Nem is a net hanem a belso halozat sebessege miatt kell a gyorsasag. Synology DS411 nasra gondoltam. De az majd a masodik kor.
Mindenkinek koszonom az okositast megegyszer.

(#19843) Coolmat válasza Baliboy1979 (#19842) üzenetére


Coolmat
őstag

LAN-LAN sebességben (vagyis a NAS és a géped között) mindegyik gigabites router egyformán gyors, az 1. hsz-ben lévő értékek a WAN-LAN sebességre (vagyis a kívűlről - internet - a belső hálózat felé jövő) vonatkoznak.

(#19844) ozz válasza Intruder2k5 (#19829) üzenetére


ozz
tag

Szia(sztok) ismét!

Olvasgattam kicsit a neten és lenne még kérdésem ha esetleg tudnátok segíteni.

TP-link TL-WR842ND és TL-WR1043ND routereket néztem.

A 842ND gyári firmware-el tud winyot kezelni és ftp-n keresztül távolról el lehet érni.

A 1043ND ugyanezeket tudja gyári állapotában vagy csak hekkelt firmware-el?

A 842ND-hez is létezik hekkelt firmware vagy csak a 1043ND-hez?

Még egy utolsó torrent klienst csak a hekkelt 1043ND tud kezelni?

Ha valamelyik kérdésem nem lett volna szakszerű vagy ökörség lenne , nézzetek el , nem vagyok annyira jártas a témában. (lelkes amtőr vagyok)

Köszönöm szépen :K

(#19845) Intruder2k5 válasza ozz (#19844) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A TL-WR842ND-n is megy OpenWrt!

TL-WR1043ND-ben is van FTP szerver!

A TL-WR842ND is tud torrentklienst kezelni, csak esetleg sokkal önállóbban kell majd életet lehelned bele, mert a 1043ND-t ezernégyszáztizenhárman használják itt a fórumon, a 842ND-t meg ketten, ráadásul előbbire van kész firmware, ami tartalmazza a torrentklienst is!

(#19846) proof88 válasza ozz (#19844) üzenetére


proof88
addikt

van 943ND is, az asszem csak annyiban tér el a 1043ND-től hogy utóbbin gigabites lan portok vannak, előbbi csak 10/100-as

(#19847) kali válasza proof88 (#19846) üzenetére


kali
legenda

nem 3, hanem 1 az; tl-wr941nd :)

(#19848) proof88 válasza kali (#19847) üzenetére


proof88
addikt

:B

(#19849) ozz válasza Intruder2k5 (#19845) üzenetére


ozz
tag

Köszönöm ismét a hasznos infókat. :R
Kigondolom melyiket vegyem meg :)

(#19850) ozz válasza proof88 (#19846) üzenetére


ozz
tag

Thx

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.