Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19301) Intruder2k5 válasza Szotyi25 (#19300) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Hidd el, tényleg ezerszer jobban jársz a két külön eszközzel! Ha ezt megtartod, és veszel mellé egy saját routert, de még akkor is, ha veszel saját modemet, és saját routert is! ADSL modemnek - bár ez nem ezen topik témája - bátran merem ajánlani a bármelyik T-pontban beszerezhető D-LINK DSL-360R T1 tehát csakis a fekete, és nem a régi fajta szürke-kék modemet! Utóbbi nem T1 verziószámú, hanem B3 vagy C3, Neked a T1 a jó! Szükség esetén erre tudsz tenni dchard féle moddolt firmware-t, ami roppant hasznos tud lenni, mert az instabil vonalat stabilizálni tudod vele, egy kellően erős vonalból pedig akár még plusz sebességet is tudsz vele nyerni. Ezzel az fw-vel egyébként multi Annex lesz a modem, tehát tudni fogja az A és B szabványt is. Az ára körülbelül 6000Ft, tehát marad még 14-15 ezer HUF routerre. Ebbe belefér akár egy ASUS RT-N12, akár egy ASUS RT-N10U, vagy a mások által favorizált TP-LINK családból is választhatsz, 841, 941, 1043ND verziók szintén 300-as WiFI-vel vannak szerelve, de utóbbi még gigabit-es is, és az RT-N10U-hoz hasonlóan USB-s, amivel akár még torrentezni is tudsz, na persze ezt is csak moddolt fw-vel. Mondjuk van még egyéb lehetőség is, de a magyar fw-ről szerintem minden esetben le kell mondj! Ha viszont nem kell másik modem, akkor 20k körül ott van még a Linksys E2000 is, ami a WRT320N utódja. Stb...

[ Szerkesztve ]

(#19302) Szotyi25 válasza Intruder2k5 (#19301) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszönöm szépen a segítséged! :R Azt hiszem, komolyabban bele kell vetnem magam ebbe a témába. Kezdetnek veszek egy általad javasolt d-link modemet, és visszarakom a régi routerem, amíg át nem nézem a felhozatalt hogy mire is érdemes váltanom.
Nagyon köszönöm!

(#19303) Soma01 válasza Intruder2k5 (#19301) üzenetére


Soma01
veterán

Vargalex Luci-hoz nincs magyar menü? Mint ha ilyesmit olvastam volna ott.

(#19304) Soma01 válasza McKalton (#19290) üzenetére


Soma01
veterán

Én meg a Linksys-t nem ajánlom a belső antenna miatt.

(#19305) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19303) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs! Régebbi LuCI verzióhoz van, de az ma már nem használható...

(#19306) spiky03 válasza szasanyi (#19257) üzenetére


spiky03
veterán

Sikerült letesztelni az külső winyót a routerren?
Hh működik az a NAS funkció.Itt olyanra gondolnék, hogy pl egy BD játékost is meglehetne osztani, vagyis úgy, hogy elérje a külső winyót?
Meg gondolom ehhez csak olyan játékos jó, ami tud DLNA-át? Egy sima pl LG BD550-en nem menne?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19307) szasanyi válasza spiky03 (#19306) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, kipróbáltam de nem tudtam sokat foglalkozni vele. Valamit rosszul csinálhattam, mert nem értem el a HDD tartalmát hálózatról. A router menüjében látható, engedélyeztem a a megosztási beállításokat is kilépve már a de PC-ről nem láttam. :F

(#19308) spiky03 válasza szasanyi (#19307) üzenetére


spiky03
veterán

Értem. Köszi
Azért ha lesz több időd esetleg még nézd meg, hogy mit lehet tenni. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19309) Tarill


Tarill
őstag

sziasztok! olyan problémám lenne hogy itthon meg kellene osztani a netet két helyre a szobámban van a modem(kábelnet) és itt az udvarban lévő hátsó házba kellene hogy eljusson a net gondolom routerel légvonalban ez kb 15-18m a nagyobb baj hogy van kb 4-5 fal is ez megoldható? mit tudnak ezek a routerek manapság? gondolom egy gagyibb alapmodell édeskevés lenne erre a feladatra tudnátok ajánlani nekem olyat ami megfelelő lenne nekem? köszi üdv!

(#19310) VaMik


VaMik
tag

Srácok, valaki tudna nekem egy rövid felvilágosítást adnia wps felépítéséről és gyakorlati hasznáról?

(#19311) kali válasza Tarill (#19309) üzenetére


kali
legenda

amiket itt leírtam, továbbá kellene, hogy milyen sebességű nethez lesz (kell gigabit, vagy sem), milyen ellenoldalak adottak (például kell mimo, vagy sem), illetve fontos lenne, hogy mennyit szánsz rá?
nem kizárt, hogy egy router kevés lesz 4 - 5 fal esetén - pláne, ha gyengébb az ellenoldal -, akkor esetlegesen kell még egy eszköz a jel megtoldásához!

[ Szerkesztve ]

(#19312) Tarill válasza kali (#19311) üzenetére


Tarill
őstag

hát a net az 8 megás tehát 1 mb a tényleges letöltési sebesség árban pedig minél olcsóbb annál jobb, de amit meg kell venni azt muszály lesz. Notebookokba nem tudom milyen wifi vevő van de annak kéne olyan jelet juttatni hogy netezni, esetleg kicsit letöltögetni lehessen. A többi kérdésedre nem igazán tudok válaszolni mert ehhez nem nagyon értek

(#19313) kali válasza Tarill (#19312) üzenetére


kali
legenda

akkor a legolcsóbb javaslat ár/érték arányban a szokásos tp-link tl-wr741nd vagy a tl-wr743nd lenne (5 - 6 e ft környékén), illetve jó még a tl-wr740n is, de utóbbin nem cserélhető az antenna, és esetedben akár az is szempont lehet! illetve ha n szabványos és mimo képes az ellenoldal, akkor lehet menni magasabb kategóriába, tl-wr841nd, tl-wr941nd...stb (6 - 10 e ft környékén), mert a mimo kapcsolat adott szempontból is javít(hat) kicsit a szóráson!
drágábbat azért nem feltétlenül muszáj venni, mert a wifi szórás szempontjából a "márkásabb" router sem fog többet tudni! fontos, hogy esetedben tartózkodni kell a beépített kis antenákkal rendelkező routerektől!
amennyiben húzós falakról és környezetről van szó, úgy valamelyik fenti router mellé kell egy range extender, például tl-wa730re (5 - 6 e ft környékén mozog), ami által toldásra kerül a jel!

[ Szerkesztve ]

(#19314) Tarill válasza kali (#19313) üzenetére


Tarill
őstag

értem és a bekötésük mennyire bonyolult? csak rákötöm a netmodemből jövő kábelt a routere és abból egy másik kábel jön a gépembe a jelet meg szórja?

(#19315) kali válasza Tarill (#19314) üzenetére


kali
legenda

igen, bár a router adminisztrációs felületén (is) kell majd eszközölni néhány beállítást; net milyensége, wifi titkosítása...stb, de nem bonyolult, találni hozzá leírásokat, illetve szükség esetén segítünk majd! :)

(#19316) Tarill válasza kali (#19315) üzenetére


Tarill
őstag

rendben köszönöm, és akkor olyan jobb féle routert amiket ajánlottál hol kapok? mindenképp kell hogy erős jelet tudjon adni. Győrben valahol vagy inkább netről rendeljem?

(#19320) kali válasza Tarill (#19316) üzenetére


kali
legenda

neten is rendelhetsz, például; link
személyesen például itt; link

(#19321) Tarill válasza kali (#19320) üzenetére


Tarill
őstag

okés akkor pl ez [link] jó lenne erre a távra és fal özönre?:D

(#19322) kali válasza Tarill (#19321) üzenetére


kali
legenda

maga a router jó, de ezen nem cserélhető az antenna, csak a "d" végűn, viszont - mint korábban is írtam - látatlanban senki sem tudja megmondani, hogy átviszi neked a 4 - 5 falat, vagy sem...

(#19323) freaghill


freaghill
őstag

Bedöglött a routerem, és szeretném kérdezni, hogy milyet érdemes vegyek? Nagyon nem konyítok a router témához, ezért írok ide. 10 Megás netet kéne szétosztania 3 gépre, wifi nem fontos. Bírja a non-stop használatot.

(#19324) pista1235


pista1235
tag

sziasztok! router vásárlás előtt állok, mivel a régi smc-m kínlódik. 10 megás netem van, ahhoz kellene vennem.
eddig ezt a 2 típust néztem:

[link]

[link]

szerintetek melyik a jobb? linksysből ajánlott ez a típus, használja valaki? tp-linket olvastam feljebb hogy többen ajánlották. vagy tudtok ezektől jobbat ajánlani? előre is köszönöm

(#19325) krealon válasza pista1235 (#19324) üzenetére


krealon
veterán

En a kulso antenna es az USB port miatt a TL-WR842ND-re szavaznek, de ha szem elott lesz es kenyes a gazdaja a kinezetre es hajlando kompromisszumot kotni WiFi ugyileg emiatt, akkor az E1500 is megfelel a celnak.

(#19326) Gubek-Einste válasza freaghill (#19323) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Bármelyik az első hozzászólásból + az utóbbi néhány oldalon említett.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19327) cafez


cafez
csendes tag

Sziasztok, nekem asus wl-500gp v1-em van kamikaze-val, és azért cserélném, mert kritikán aluli a LAN sebessége, kb 2-3 mbyte/mp. Szerintetek ha lecserélném egy TL-WR842ND-re, az jelentősen gyorsítana a fileok másolásán LAN-on belül? Nem a WLAN a lassú, kábelen is csiga. Azért gondoltam, mert a Tplink N-es, így talán maga a hardver is gyorsabb, mint a jelenlegi. Most csak usb drive és printer megosztás amit extraként használok, de később szeretnék scannert is megosztani.(mivel néhány hónapja már támogatja az openwrt a scanneremet is). Üdv:Z

[ Szerkesztve ]

(#19328) djsilas válasza cafez (#19327) üzenetére


djsilas
tag

Hello!
Ez sajnos a látatlanból max megtippelhető probléma kategóriája... :(
De hogy pontosítsunk: a LAN, mint olyan, magába foglal(hat)ja a wirelesst is. Tehát UTP-UTP esetén is 2-3MB/s a sebesség, vagy Wireless-UTP esetén? Ha jól rémlik (fixme) 842 "csak" 100Mbit -et tud. Ha belefér a keretbe, én inkább vennék már Gigabitest.
Minden esetre valóban karcsú a sebesség, de sok minden tudja befolyásolni: gép kora/állapota, kihasználtsága, akár egy víruskereső. És ezek még csak "alap" dolgok...

[ Szerkesztve ]

(#19329) Intruder2k5 válasza cafez (#19327) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ugye ez a sebesség nem a megosztott pendrive elérési sebességére értendő? Ha netán mégis, akkor ez nagyjából normális egy WL-500GP-n, egyéb esetben viszont, tehát mondjuk két LAN-on, kábelen lévő PC között ~90Mbps-t kellene vinni neki, firmware-től függetlenül is.

[ Szerkesztve ]

(#19330) cafez válasza Intruder2k5 (#19329) üzenetére


cafez
csendes tag

Sziasztok, köszi a választ. kb ez a sebesség akkor, ha 2 gép utp kábelen van rákötve. Én azt hittem, ez teljesen normális, ennyi az áteresztőképessége és kész. Akkor futok még köröket többféle géppel, hátha tényleg nem a router a hibás. 90Mbps-sel teljesen meg lennék elégedve. Szóval ha jól értem, nem tartjátok jelentősen gyorsabbnak a tplinket sem, legalábbis nem a 100mbites verziót. Köszi még 1x.

(#19331) Intruder2k5 válasza cafez (#19330) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Határozottan nem! A LAN forgalom nem megy át a router processzorán, tehát még egy 2000Ft-os noname xar is át kell eresszen 90Mbps-t! Hálózati kártya driver, ethernet kábel, antivirus + tűzfal (főleg gyengébb gépek esetén, stb...

Nekem is volt WL-500GP-m, először egy v2, aztán egy v1, de most is van egy másik v1, és egy WL_500W is az RT-N16 mellett, és mindegyiken átmegy a 90Mbps. Mellesleg route-olni is tud 50-90Mbps-t, a kapcsolat típusától függően

[ Szerkesztve ]

(#19332) neptunes4you


neptunes4you
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék felépíteni egy WiFi hálózatot, de nem tudom hogyan kezdjek hozzá. Íme a helyzet:
Szükségem lenne egy wireless repeaterre, ami képes egy, tőle kb. 20 méterre levő WiFi jelet befogni, és ezt a jelet felerősíteni, tovább szórni. Már olvasgattam a témában, de szeretném a ti tanácsotokat is kérni: milyen routert vegyek erre a célra, és honnan? (Ha netalántán van nektek is ilyen eszköz eladó, ne fogjátok vissza magatokat. ;) )
Előre is köszi minden válaszért.

[ Szerkesztve ]

(#19333) Beri válasza neptunes4you (#19332) üzenetére


Beri
addikt

Szükségem lenne egy wireless repeaterre
TP-Link 730RE, 830RE.

ami képes egy, tőle kb. 20 méterre levő WiFi jelet befogni, és ezt a jelet felerősíteni, tovább szórni
"Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen."

Ha netalántán van nektek is ilyen eszköz eladó, ne fogjátok vissza magatokat.
Szakmai topicban tilos a hirdetés.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19334) vargalex válasza cafez (#19330) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ugye a switch-et nem config-oltad szét? Nem hoztál létre új vlan-okat, stb.?

Alex

(#19335) spiky03


spiky03
veterán

Ennél a routernél mennyire megbízható? Itt gondolok arra, hogy nem dobél le bizonyos időközönként a netről, hanem folyamatosan van net kapcsolat.

Thx

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19336) kali válasza spiky03 (#19335) üzenetére


kali
legenda

nem dobál le!

(#19337) spiky03 válasza kali (#19336) üzenetére


spiky03
veterán

Ez jó hír. Akkor már várom a szombatot, hogy meglegyen :)
Rögtön le is teszteljük majd 2 géppel, meg 4 telcsivel, hogy mit tud a WIFI :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19338) kali válasza spiky03 (#19337) üzenetére


kali
legenda

megfelelő beállítás - főként a használt csatorna tekintetében -, és nem lesz gond!

(#19339) szasanyi válasza kali (#19338) üzenetére


szasanyi
félisten

...főként a használt csatorna tekintetében... - ezt pontosítsd már lécci, hogy itt mire gondoltál konkrétan?

(#19340) Gubek-Einste válasza szasanyi (#19339) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan csatorna fixen beállítása melyen nincsen senki más + a környezőkön is minél kevesebben de az a legjobb ha mindkét irányban 3 csatornán belül senki sincsen.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19341) spiky03 válasza kali (#19338) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a válszat.
Remélem én is jó tapasztalatokat szerzek a készülékről.
Majd megosztom veletek is, ha van érdeklődés iránta. :)
a beállítással szerintem nem lesz gond, mert az egyik haver hálózatokkal foglalkozik, így remélem jól betudjuk majd lőni a készüléket. :)
Igaz ő azt mondta erre a routerre, hogy olcsó húsnak.... :)
Neki a Sisco a jó router :D De én meg annyit nem adok egy routerért, szerintem amire nekem kell arra ez is tökéletes lesz. Nem kell 5 betonfalon átmennie, csak max 2 kis vékony falon, azt meg remélem átviszi majd. :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19342) kali válasza spiky03 (#19341) üzenetére


kali
legenda

akkor a közelébe ne engedd ennek a routernek! :U direkt rosszul állítja majd be, és bizonygatja, hogy milyen rossz a tp-link... :U
a cisco jó, ezt senki sem vitatja, de akkor mondjon már neked olyan típust, ami a beépített kis antennáival több falon át is domborít wifi tekintetében, mint a külső antennás jobb tp-link szériák?!?! mellesleg a lényeg a router motorja, abban pedig nincs jelentős különbség, de legalább is közel sem akkora, mint az ár különbözete feltételezné, sőt!
tp-link; 5 év cseregaris, nem lesz azzal gond!

[ Szerkesztve ]

(#19343) spiky03 válasza kali (#19342) üzenetére


spiky03
veterán

Hát azért csak nem, mert azért többen leszünk ott. Ha valamit manipulálni akar, akkor majd ütünk. :DDD
Én is így gondolom, hogy teljesen jó lesz ez a router, és így van az 5év garancia sem utolsó. :)
Arra az USB-s winyó kezelésre leszek majd kíváncsi, hogy azzal mit tudok majd kezdeni :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19344) szasanyi válasza Gubek-Einste (#19340) üzenetére


szasanyi
félisten

Köszi. Ezt nagyjából tudtam, csak azt nem vágom, hogy a csatorna száma lényeges-e bár miben? Mármint 1, 6 vagy 12 - a csatorna száma, nagysága befolyásol-e bármit, vagy nem és csak az a lényeg, hogy ott - esetleg a környezetében ha lehetséges - ne legyen más "adó". Lehet, hogy amatőr kérdés, de annyira nem vagyok jártas a témában, és ha véletlenül nem mind1, akkor ezt is tudjuk és olyat csatornaszámot válasszunk ami jobb.

(#19345) kali válasza szasanyi (#19344) üzenetére


kali
legenda

router - ellenoldal párosítás szempontjából számíthat a használt csatorna milyensége, mivel bizonyos wifi modulok nem szeretik például a szélsőséges csatornákat!

(#19346) szasanyi válasza kali (#19345) üzenetére


szasanyi
félisten

Az világos volt eddig is, hogy a közelben lévő hálózatok által használ csatornákat kerülni kell egyszerű fizikai okok miatt. Azon túl viszont miben számít a csatorna választás (száma)? Mit befolyásol?

(#19347) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

A mai nap láttam egy nagyobb antennát TP-Link TL-WR741ND routerhez ami meglepett hisz nem is tudtam, hogy nagyobb antennát is lehet ehhez kapni.
E fajta bővíthetőség érdekelne és van valahol itt a prohardveren ilyen bővíthetőségről leírás, antennák, infó stb?
Felkeltette az érdeklődésem, mivel falun lakom, a géptől van mikor több méterre is távolodom wifi-s telómmal, van mikor több fal is akadály, így fontos lenne majdani bővítése routeremnek
A boltban mondták, hogy akár a duplájára is növelhetem a jel hatótávolságát
Szóval ha valaki tud ilyen vagy hasonló leírásról itt vagy máshol azt szivesen várom!
Előre is köszönöm!

(#19348) kali válasza szasanyi (#19346) üzenetére


kali
legenda

gyakran látványos a dolog, hogy egy adott ellenoldali wifi modul miként viszonyul például a egy bizonyos router/chipset wifi szórásához, mert akár több/sok megabit/sec sebességbeli eltérés is mutatkozhat - persze úgy is, hogy más befolyásoló tényező nincs, nem érhető el másik wifi hálózat...stb, tehát valóban csak a csatorna értékének módosítása okozza a javulást/romlást!
ezért szoktam azt mondani, hogy nem minden, ha szoftverrel keres valaki egy üres csatornát és azt használja, gyakran nem mindig az a legjobb, sokszor előfordul, hogy egy amúgy foglalt, de az ellenoldali párosítás miatt előnyösebb csatornán jobb a szórás, gyorsabb az átvitel, tehát javasolt minden csatornát manuálisan tesztelni!
lesarkítva; a valós átviteli sebesség, a stabilitás, és a ping is változhat a használt -párosított - csatorna értéke/frekvenciája által, és bizonyos esetekben közel annyira fontos lehet a két eszköz megfelelő csatorna általi párosítása, mint az üres csatorna használata!

bluobluo75; a tp-link wifi eszközöknél a a típus végén a "d" jelölés utal az antenna cserélhetőségére! "nagyobb" antennával valóban javítható a szórás!

[ Szerkesztve ]

(#19349) TomyLeeBoy


TomyLeeBoy
tag

Helló!

Melyik most a legolcsóbb router ami rendelkezik usb-vel és képes egy nyomtatót kezelni azon keresztül?
Ezenkívül sok mást nem is kellene tudnia.

Az idő sebessége: 1s/s

(#19350) Robbee


Robbee
csendes tag

Ennél valaki próbálta már az USB-s winyó lehetőségét?
Tapasztalatok?

SuperHeRo

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.