Hirdetés

2024. március 28., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-04 14:58:59

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. március

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19251) szasanyi válasza spiky03 (#19250) üzenetére


szasanyi
félisten

Szívesen. :) Jó kis router ez, a maga 8.5k árán alighanem a legjobb. És még ott az USB portja, amire csatlakoztatható (hálózati) nyomtató vagy HDD tár is.

(#19252) Soma01 válasza szasanyi (#19249) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen eszközöd van kliens oldalon?

(#19253) spiky03 válasza szasanyi (#19251) üzenetére


spiky03
veterán

Jaja, van ahol már 8k-ért elhozható. :)
Ez lesz a szülinapi ajándékom. :C
Akkor azt mondod, hogy megbízható, jó kis készülék? Nem szakadozik rajta a net? Mondjuk az is kivitelezhető, hogy csak wifi-n megy rajta a net (letöltés/feltöltés)?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#19254) szasanyi válasza spiky03 (#19253) üzenetére


szasanyi
félisten

Én péntek óta próbálom, amikor elsőként egy TL-WR841N landolt nálam de az nem győzött meg (a Linksys WRT54G után), és egy napig sem teszteltem ment is vissza. Utána elhoztam ezt, és ezzel nagyon elégedett vagyok. Jó ár, jó tudás szint és stabil működés az amit tapasztalok. És persze nem túlbonyolított, jól konfigurálható.

Soma01: 2db PC LAN, 1db PC WiFi + PS3 szintén WiFi-n. Ebből 1-3 megy (általában 2, elvétve mind a négy). No, meg alkalmanként androidos teló(k).

(#19255) spiky03 válasza szasanyi (#19254) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, ezek megnyugtató hírek, hogy ez a masina bevált. :)
Meg az is, hogy mennyi gép van rákötve. Nálam csak 1 gép és 1 telcsi lesz rajta kezdetben, majd egy BD lejátszó, meg néha-néha +1gép, meg +1 telcsi.
Tényleg arról esetleg tudnál írni pár sort, hogy a NAS funkció hogy működik benne?
Mert elvileg rálehet dugni egy külső winyót, és azt megosztani vagy valami. :)
Mert DLNA-s BD lejátszót tervezek venni (LG BD570), hogy a laptopot megtudjam vele osztani. De ha ezt kitudja váltani a router, akkor lehet, hogy csak egy LG BD550-et veszek.
Erről valami tapasztalat?

Előre is köszi minden választ. :R

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#19256) Soma01 válasza szasanyi (#19254) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy értettem, hogy milyen tipusú a wifi amivel mértél (fentebb)?

(#19257) szasanyi válasza Soma01 (#19256) üzenetére


szasanyi
félisten

TP-LINK TL-WN851ND PCI kártya van a PC-mben, ha erre gondolsz.

spiky03: holnap letesztelem, hogy USB háttértárral mit lehet kezdeni.

(#19258) Soma01 válasza szasanyi (#19257) üzenetére


Soma01
veterán

Ez érdekelt. Köszi!

Szóval az a lényeg, hogy az is 300-as mint a router.

(#19259) spiky03 válasza szasanyi (#19257) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi szépen.
Több kérdésem már nem lesz :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 - Ticwatch Pro 2020 WearOS okosóra + extrák!

(#19260) Rabbitf_24


Rabbitf_24
őstag

Sziasztok

a jelenlegi SMC routerem (nem röhög, régen erre volt keret.. :B ) gyakran eldobálja a netet, és egy hardveres restart (áramtalanítás) után képes csak ismét öntudatra ébredni. Mivel ehhez a témához egyáltalán nem konyítok, ezért a kérésem az az lenne, hogy ajánljatok nekem normális, megbízható wireless routert, amivel nem lesz bajom. Köszi.

(#19261) kali válasza Rabbitf_24 (#19260) üzenetére


kali
legenda

az smc régen nem volt olcsó, én 2006-ban 16 e ft-ért vettem 108-as g szabványos verziót! mondjuk hardveresen már akkor sem számított nagyon erősnek, a mai netek alá meg pláne gyenge!
milyen sebességű net alá kellene az új router, és mennyit szánnál rá?

[ Szerkesztve ]

(#19262) Rabbitf_24 válasza kali (#19261) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Szia

egy digis 80/25 MBit/s nethez kellene. 6-7k lenne a max, amit rászánnék. 1 Pc kapcsolódik hozzá állandóan, meg néha 1 laptop. Nem kellenek az extrás változatok, csak legyen stabil a kapcsolat.

Köszönöm a segítséget. :R

(#19263) kali válasza Rabbitf_24 (#19262) üzenetére


kali
legenda

80/25 digi pppoe alá már gigabit képes router ajánlott, és az sajnos 13 e ft környékén kezdődik, például; tp-link tl-wr1043nd
amennyiben nem baj, ha terheléskor nem nagyon marad tartalék a routerben, úgy vehetsz olcsóbban egy jobb 100-as routert, a stabilitással nem feltétlenül lesz gond azzal sem, 7 e ft-ig; tp-link tl-wr841nd

(#19264) Rabbitf_24 válasza kali (#19263) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Köszönöm, megnézem mindkét lehetőséget. :R

(#19265) Soma01 válasza kali (#19263) üzenetére


Soma01
veterán

Azt nem értem, hogy az SMC-vel hogy hsználta ki eddig azt a netet? :Y
Vagy eddig netezett a 80-as netjével, kb 10-20-al? :D
Egyáltalán wifi-s router volt?

[ Szerkesztve ]

(#19266) Rabbitf_24 válasza Soma01 (#19265) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

wifis volt. 8,3 MByte-al jött lefele max, 3,1 MByte-al meg felfele.

(#19267) kali válasza Soma01 (#19265) üzenetére


kali
legenda

engem nem is a sebesség, hanem inkább a terhelhetőség és a stabilitás bántana az smc esetén...
kicst megterheli az ember kábelen, és már dobálja el a wifi szórást/kapcsolatot!

[ Szerkesztve ]

(#19268) Rabbitf_24 válasza kali (#19267) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Wireless nem is volt, magát a kábeles kapcsolatot dobta... :(

(#19269) Soma01 válasza Rabbitf_24 (#19268) üzenetére


Soma01
veterán

Jaaa! Értem.
Ha nem használod majd (megint) a wifi kapcsolatot a routeren, ne felejtsd el kikapcsolni a wifi-t!

(#19270) kali válasza Rabbitf_24 (#19268) üzenetére


kali
legenda

igen, sajnos a 80/25 nagyon sok neki, pláne terhelés alatt...
de próbáltál volna meg közben wifi kapcsolatot is, akkor szitkozódtál volna igazán!

(#19271) Rabbitf_24 válasza kali (#19270) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

:D Okés, rászántam magam a drágábbik változatra. Remélem megszűnnek a gondok. :K

(#19272) szasanyi válasza Soma01 (#19258) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, így van. Másképpen aligha menne ilyen sebességgel. :N

(#19273) kali válasza szasanyi (#19272) üzenetére


kali
legenda

jobb esetben 150-es lite-n modullal sem probléma 50 - 60 megabit/sec átvitele!
mondjuk láttam már 76 megabit/sec valós sebességet is 144-es névleges kapcsolatnál, de az már tényleg kiemelkedően jónak számít, sőt! igaz, akkor a router és a wifi modul egy helyiségben volt, úgy 3 méterre egymástól!

(#19274) szasanyi válasza kali (#19273) üzenetére


szasanyi
félisten

A távolság nálam sem sokkal nagyobb, csak van 3 panel fal közötte!

(#19275) kali válasza szasanyi (#19274) üzenetére


kali
legenda

úgy egy kicsit más a helyzet...
egy helyiségen belül - falak nélkül - mennyit visz át adott router - wifi modul párosítás?

(#19276) djsilas válasza kali (#19267) üzenetére


djsilas
tag

kicst megterheli az ember kábelen, és már dobálja el a wifi szórást/kapcsolatot!
Nekem (többek közt...) egy SMC WBR14 -esem van. Még kábel se kell hozzá. Elég ha jönnek a srácok hétvégére, simán kifektetik a Wifis cuccok is :) :(

(#19277) Rabbitf_24 válasza djsilas (#19276) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

smc
pont egy ilyen cucc van otthon. Nekem a wifi sincs bekapcsolva,és már úgy eldobja magát a digis netnél (80/25). A sebesség lemegy nullára, és már csak a tápreset segít... ;)

Remélem az új routerrel (tp-link tl-wr1043nd) nem lesznek ilyen gondok.

[ Szerkesztve ]

(#19278) kali válasza Rabbitf_24 (#19277) üzenetére


kali
legenda

azzal biztos nem, olvass bele a digi témába, sokan használnak ilyet, megelégedéssel!

djsilasy; gyenge az smc, és ez sajnos mondhatni általánosságban igaz, az egész gyártóra - pedig én nem nagyon szoktam általánosítani

[ Szerkesztve ]

(#19279) Intruder2k5 válasza kali (#19278) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Valahogy ez a router gyártás nem jött nekik össze, pedig nem kis múlttal rendelkeznek a "hálózat iparban", az smc hálókártyák például a mai napig a legmegbízhatóbbak közé tartoznak!

(#19280) Obika


Obika
csendes tag

Sziasztok!
Digikábel topnethez keresnék routert, mert a régi MSI-m már sokszor rakoncátlankodik.
Két PC lenne rákötve LAN-on, abból nagyrészt csak az egyik van használva, +Wifin egy laptop menne rá.
Panellakás, ráadásul a WiFi a ház két sarka között kéne, hogy a jelet adja (ez kb 6-7 méter, de falak is vannak, de a mostanival is lehet fogni a jelet, szóval gondolom ez az újaknál sem gond).
A mostani router egy MSI RG60SE
Elég lenne egy TP-LINK TL-WR842ND, vagy inkább tegyek rá 5e Ft-ot, és vegyek TP-LINK TL-WR1043ND -et? Ugye mindkettő tud PPoE-t?

(#19281) kali válasza Obika (#19280) üzenetére


kali
legenda

inkább tl-wr1043nd :K
pppoe alap mindegyiknél!

(#19282) Rabbitf_24 válasza kali (#19281) üzenetére


Rabbitf_24
őstag

Délelőtt meg is kapom. (Ha a futár ideér.. :D )

(#19283) Batistuta7


Batistuta7
tag

sziasztok.

borzalmasan nagy segítség kellene.
Pár napja kezdődött,hogy a netem 1 percenként szétdobálta magát.De a hálózat minden tagjánál(2 lan + 1 wifi).Régi edimax routerem volt ezért gondoltam megadta magát.Itt olvasgattam és és megvettem egy tp link 743nd routert.Összekötöttem és pont ugyanazt csinálja mint a régi routerral.Viszont ha kihagyom a routert akkor max sebesség és maximum pár óránként kapcsol szét néha.Ha bekötöm akkor max ötöd akkora sebesség és szétkapcsol 5 percenként.Kábeleket kicseréltem de akkor is.Felhívtam a pr-t és azt mondták kijönnek de ha nem a modem a hibás akkor 4000 ft.Szóval a modemen kívül lehet más baj?
Nagyon megköszönném ha valaki segítene mert nagyon elakadtam.

(#19284) kali válasza Batistuta7 (#19283) üzenetére


kali
legenda

router nélkül, gondolom csak egy munkaállomással teszteled, de ha úgy is eldobál, és nem csak azzal az egy munkaálomással - munkaállomásos hibát kizárandó -, akkor eleve a nettel van baj!
router esetén meg ha több routerrel is adódik a hiba, akkor ott vagy beállítási, vagy más hasonló probléma lehet, de tl-wr743nd esetén nincs az a net, aminek - megfelelő körülmények mellett - csak az ötödét lenne képes átvinni!
kezdésnek ellenőrizd a beállításokat, router problémás téma itt; router_gondok
írd majd le, hogy milyen típusú és sebességű net!
a wifi beállításokat is érdemes ellenőrizni, mivel wifi ellenoldalt is használsz, amibe erősen bezavarhat egy - vagy több - szomszédos hálózat, azon az általad használt csatorna módosítása segíthet!
akár egy hibás munkaállomás/hálókártya is okozhatja a hibát, ezt (is) ki - ki alapon tudod kiszűrni!

(#19285) Batistuta7 válasza kali (#19284) üzenetére


Batistuta7
tag

igen csak egy géppel próbáltam.
12mbites pr telecom netem van.
A wifit megpróbálom letiltani és megnézem úgy is.Egyébként régóta járok másokhoz is netet "szerelni" és rengeteg fajta hibát oldottam már meg,de erre csak a modemet tudom már mondani.De 4000-et nem akarok kidobni fölöslegesen ezért inkább meg akarok próbálni mindent.igazából ami modembe megy koaksz annak a feje nincs rá téve és kijár belőle a kábel de ez ilyen volt mindig is,ha visszateszem mindig volt net rendesen.Ráadásul a hiba kezdetekor rendesen benne volt szóval nem hiszem hogy az a gond.pláne azért mert router nélkül jó a sebesség.ez idegesít a legjobban.

(#19286) kali válasza Batistuta7 (#19285) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr743nd esetén a 12 megabit/sec net semmi, a sokszorosával is simán megbirkózik!
a koaxiális érintkezési hiba is lehet probléma, a terhelés miatt adódó melegedés...stb csodás hibákat okozhat!
csatlakozások ellenőrzése, esetleges javítása, tesztelgetés oda és vissza, minden mindennel, és majd kiderül, hogy hol a hiba!

(#19287) Batistuta7 válasza kali (#19286) üzenetére


Batistuta7
tag

sajnos ezeken már túl vagyok.most kikapcsoltam a wifit és most meg azt sem tudom elérni hogy legyen netem:)
ezt mutatja

(#19288) kali válasza Batistuta7 (#19287) üzenetére


kali
legenda

költözz át hibával a korábban általam linkelt router problémás témába, és ott írd le, hogy a router beállításait, és átnézzük!
ap router vagy ap client router módban használod a routert?
de tényleg a linkelt router problémás témába írj már, ert ez nem a javítgatós topic! :(

[ Szerkesztve ]

(#19289) Batistuta7 válasza Batistuta7 (#19287) üzenetére


Batistuta7
tag

ha vissza kapcsolom a wifit akkor legalább van net.de ugyanúgy lassú sebesség szétkapcsolás

(#19290) McKalton


McKalton
tag

Sziasztok!

Ti melyiket vennétek?
Asus rt-n66u
Netgear wndr4500 n900
Linksys E4200

Nem tudok dönteni. Minegyik jó a maga nemében. Érdemes az ASUS-t választani?

Hardwired!

(#19291) funkygee


funkygee
aktív tag

Sziasztok!
Van egy tl-wr1043nd routerem, és nagyon meg vagyok elégedve vele. Az lenne a kérdésem, hogy van-e mostanság hasonló ami tudásban ennyit tud, de esetleg jobb vétel a tl-wr1043nd -nél? ( Arra gondoltam, nem -e esetleg kiöregedő router ez, és van jobb okosság erre :U ) Köszönöm mindenkinek!

(#19292) Szotyi25


Szotyi25
tag

Sziasztok!

A segítségeteket kérném. Az Inviteltől kaptunk az új előfizetésünkhöz egy ZTE ZXV10 W300B modem/routert (10 megás ADSL). Ez helyett akarok valami minőségibb megoldást. Ilyen egybe modem/router jó lenne, ha létezik belőle jobb. Nem értek hozzá ezt beismerem, de az eddigi routeremmel jól kijöttem (D-Link DIR-615), ettől meg rókáznom kell ha belépek a menüjébe, attól meg pláne, hogy a szerződésen ott van hogy a készülék értéke 25000Ft + áfa.
Fő szempontok:
-jó lenne ilyen egybegép
-n-es szabványt tudja
-könnyen kezelhető menü (magyar menüs létezik?)

Segítségeteket előre is köszönöm!

(#19293) Intruder2k5 válasza Szotyi25 (#19292) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

InviTV nincs az ADSL mellé?

(#19294) Gubek-Einste válasza McKalton (#19290) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én személy szerint a Linksys ajánlom de szigorúan csak a v1-et mivel csak erre van (tudtommal) 3rd party firmware és sokkal nagyobb a NAT sebessége, bár a mai otthoni netekhez a v2 is bőven elég. Sajnos a v1 csak 5GHz-es sávon tud 450-et, v2 már mindkét sávon 450-es.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19295) Szotyi25 válasza Intruder2k5 (#19293) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia!

Nincs csak internet meg telefon.

(#19296) Gubek-Einste válasza funkygee (#19291) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Lehet rá tenni OpenWRT-t, itt a fórumon sokaknak van, kérdez ott.
Az utódja a 2543ND ami már 450-es, jelenleg 20k környékén van de a 1043ND még ma is egy nagyon jó router, a mostani otthoni netekhez bőven elég.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19297) Gubek-Einste válasza Szotyi25 (#19295) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Olyan modem-router amiben van telefon port is elég nehéz találni és nem is igazán ajánlott kiváltani.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19298) Szotyi25 válasza Gubek-Einste (#19297) üzenetére


Szotyi25
tag

Szia!

A telefon az külön van, a modem/routerbe csak az internet megy. Előtte egy huawei modem/ d-link router pároson keresztül ment az internet.

(#19299) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#19297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy IP telefonról lenne szó, szerintem hagyományos a telefon...

Egy Linksys WAG320N biztosan megtenné, persze azt még nem tudjuk, hogy mennyi lenne rá az anyagi keret, ezen kívül magyar menü nem nagyon lesz, valamint Invitel területen - bár ritkán, de - előfordul még AnnexA-s DSL vonal, tehát ezt is tudni kell a választáshoz. És végül itt még az a tény, hogy valóban nem praktikus összevonni a két eszközt, még akkor sem, ha egyeseknek fontosabb szempont, hogy eggyel kevesebb kábel, és eggyel kevesebb villogó doboz lesz a szobában.

szerk.:
A válasz nagy része természetesen Szotyi25 kollégának ment! :)

[ Szerkesztve ]

(#19300) Szotyi25 válasza Intruder2k5 (#19299) üzenetére


Szotyi25
tag

Köszönöm a válaszodat! Tényleg sima hagyományos telefon. Lehet megbarátkozok ezzel a kacattal, (csak találnék hozz magyar nyelvű leírást) és vennék mellé egy normális routert. Igazából egy 20-asnál többet nem szeretnék rá áldozni. A +- egyel több villogó doboz nem számít, eddig is úgy volt.
Bocsánat hogy nem írtam le mindent pontos beírok 2 dolgot hátha az segít.
Telefon vonal típusa: ISDN
ADSL csom. típusa: 201005 V-net ADSL (10000/500)
Szerintem ez egy sima mezei internet.
Az optikainak 3 házzal lejjebb van a a végpontja! :W

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.