Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18451) Intruder2k5 válasza Gh0sT (#18450) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ebben nincs több verzió, illetve ha van is, nincs köztük semmilyen eltérés...

(#18452) Gubek-Einste


Gubek-Einste
Topikgazda

Egy kis érdekesség: Japan Wireless Router + Japan Optic Fiber Internet

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18453) Agro válasza kali (#18437) üzenetére


Agro
senior tag

Pontosan ilyet kerestem, hálás köszönetem :)

(#18454) adam89


adam89
csendes tag

Sziasztok!

Eljött az idő a régi DI-524-esem lecserélésére. A két jelöltem:
TP-LINK:
TL-WR1043ND
TL-WR941ND
Kiegészítve egy WiFi-stickkel: TL-WN821N
Nem tudom a kettő közül melyiket lenne érdemesebb megvennem, a következő eszközöket kell kiszolgálnia:

- 2 PC kábelen keresztül
- 1 HTPC (későbbiekben letöltőgép, FreeNAS-szel) WiFi-n keresztül (egyelőre nem tervezem, hogy a gépről másik gépre hálózaton keresztül húzzak át adatokat, max. külső vinyóra. Ha meg igen, akkor kábelezem majd ezt is..)
- 1 XBox
- alkalmanként egy mobiltelefon és egy laptop

Az internet egy 15/1 megás kábelnet. Az openWRT használatától nem zárkózom el.

(#18455) kali válasza adam89 (#18454) üzenetére


kali
legenda

adott netes sebesség alá a 100-as típus is elég, de hardveresen a gigabit képes erősebb (kivéve a 900-as szériás v2/v3, de újonnan ilyeneket már nem kapni), és amennyiben a munkaállomások is gigabit képes hálóval rendelkeznek, úgy jobban kihasználható a jobb/gyorsabb router - feltéve, hogy más szempontból is elég gyorsak a hardverek a 100-as sebességnél gyorsabb tempóhoz...
amennyiben számodra árban nem megterhelő a néhány ezres különbözet, úgy szerintem a gigabit képes verziót vedd, legalább előre tervezel kicsit!

(#18456) shagy


shagy
tag

Sziasztok

Egy kocsmába kellene wifit dobnom, ti melyik típust ajánljátok?
hamarosan bővítve lesz a helység így nem baj a nagyobb hatótáv. Nem az irdatlan sávszél lesz a szempont sokkal inkább a megbízhatóság és a távolság.
Fontos még az ár/érték arány is természetesen. :))

üdv

- shagy

(#18457) adam89 válasza kali (#18455) üzenetére


adam89
csendes tag

Köszi! Akkor a 1043 lesz, a keret 15k volt. :)

(#18458) kali válasza adam89 (#18457) üzenetére


kali
legenda

esetlegesen nem lesz hátrány az erősebb hardver, a gigabit képesség, és az usb sem!
amúgy nincs mit! :)

Agro; nincs mit! :)

[ Szerkesztve ]

(#18459) tomi_x válasza tomi_x (#18430) üzenetére


tomi_x
tag

Beüzemeltem, müxik.
Remélem nem lesz vele bajom.

A wifi jelet lehet valahogyan tuningolni ? Jó lenne ha kicsit távolabb is tudnám használni.

(#18460) M43g


M43g
aktív tag

Sziasztok!

Nemrég lett lecserélve a régi drága gagyi idegtépő T-Home 4 megás net 50/25 megás UPC-re. A nagy örömködések közben derült ki, hogy a régi, szintén nem éppen kiváló minőségű Netgear routert is cserélni kell.

Biztos sokan kérdeztek már egy csomó mindent, amit meg fogok, de őszintén bevallom, nincs energiám utána nézni mindennek, annyi minden van, amihez értenem kéne, hogy jó döntést hozzak. Így is csomót (vissza)olvastam már :)

Döntési szempont természetesen a lóvé is, de nem vagyok az az ember, aki inkább megvesz valamit, ami olcsó, és látszatra működik, gyakorlatban meg csak a hajamat tépem tőle. Szóval ha valaki olcsón jót tud ajánlani, annak nyilván hálás lennék, de a lényeg a stabilitás lenne. Kb. egy 20asom lenne rá, de mint említettem, nem esne rosszul, ha még sörre maradna abból a 20asból :)

1. n-es router kéne
2/a. sebességből, meg jövőbeli sávszélfejlesztésből adódóan beruháznék 300Mbites darabra.
2/b. az előzőből adódóan gigabites darab kellene
3. Tenda: felejtős? Mert gyanúsan olcsó.

4. a router most a lábamnál van a lakás közepén. Tudom, állítólag alacsony a sugárzás, de ha a srácaimtól nagyjából 1-1,5 méterre van jó esetben napi 8-9 órát, az nem gáz egy 3 antennás darabnál? (eddig amit néztem, azt TP-Link TL-WR1043ND) Szeretném, ha a jövőben még tudnának úszni :D
5/a. USB: ha jól értem, akkor külső HDD-t rá lehet csatolni, ami elég jópofa fícsör lenne. De gondolom 1db USB van, és a HDD-n kívül még egy külső hangkártya is akadna. Megoldható a kettő együtt? Másrészt mivel nem csináltam még ilyet, mennyire könnyű hozzáférni/bekonfigolni egy ilyen hálózati meghajtót? A számítógépeknél mindig a hálózati beállítások az, ami nekem fehér folt, a többit elhekkelgetem. Valaki tud esetleg valami jó cikket ajánlani ezzel kapcsolatban?
(a HDD egy WD MyBook Essential Edition 1TB lenne, ezzel egyáltalán meg lehet csinálni?)
5/b. ext-es fájlrendszert hogy látok windows alól? simán? vagy sehogy? :D kell valami berhelés?
6. Custom firmware: eddig megvoltam nélküle, de amit lehet birizgálni, azt sajnos meg szoktam. MIUI-t használok az androidos telefonomon is :) Mivel tud többet, mint egy gyári (pl. az említett router esetén)? Torrentezős példát olvastam az előző HSZekben, de nem végeztem teljeskörű keresést... Amúgy casual torrentező vagyok, semmi nagyüzem, ilyen igényeknek kellene megfelelnie a router-hdd kombónak, ha megoldható. Ha nem, akkor továbbra is tolom gépről, és kész :)
7. Elolvastam a TPLink router okosítós cikket, azt meg tudja velem valaki osztani, hogy hogyan indítok pl. el egy torrentet egy modolt routeren?
8. Igazán láma kérdés. A régi router ADSL-en kapta a netet, és azt osztotta. most van egy modem, amiből UTP-n jön ki a net. ezt fogom, átdugom a(z új) routerbe, és minden menni fog, mint a karikacsapás? Sosem volt még kábeles netem, nem nagyon vágom a dolgot...
9. A hatótáv nem szempont. A mostani egyantennás gagyi g-s router épp kiér a konyhába, néha működik, néha nem, de a konyhában egy évben egyszer használnám. Az n-nek meg ha jól tudom, nagyobb a hatótávja is. Szóval nem kell nyolcantennás hiperszuper kivitel.

Előre is köszönöm, ha valaki válaszol :)

Üdv,
Maeg

[ Szerkesztve ]

(#18461) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok.

Routert szeretnék venni ,amibe modem is van.Eddig LINKSYS WAG120N volt a kiszemelt,de most hogy keresgéltem találtam egy ilyet TP-LINK TD-W8960NB
Az lenne a kérdésem hogy a Tp.link is megbizható?
Mert az ára jóval kedvezöbb,majd fele,többet tud,és garancia is 5 év van rá nem 2 mint a Linksys esetében.
Viszont nem szeretnék rosszat venni ha azt mondjátok jobb a Linksys akkor az lesz.

Köszi:R

(#18462) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Az egyik ismerősöm szeretne routert venni. Mivel nekem van 2db elfekvőben,gondoltam odaadom neki az egyiket,így ha jó,akkor nem kell vennie. Ezek vannak:

Belkin G wireless router
ZTE ZX 931 VII

25Mbites nete van,és nem szeretné,hogy a router miatt ez (lényegesen) kevesebb legyen.
Egy HP 2230s laptoppal akarja összekötni.
Egyáltalán jók ezek még valamire? (mindkettőt én is kaptam,T-s nethez adták)
Kicsi a szobája,kb 10m2-en belül kéne jó jel. (lehet még annyi se,és nincs semmi fal)
(azért nem próbálom ki én azonnal,mert ő pesti,én meg pécsi,így el kell postáznom neki)

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.

(#18463) Intruder2k5 válasza M43g (#18460) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

3. Igen, felejtős!

4. Egy router rádiós kimenő teljesítménye ~100mW, még a mobilodé akár 4W is lehet, tehát az 40x erősebben sugároz! Akkor sejtheted mennyire veszélyes egy WiFi router... :)

5/a. Vannak 2 USB-s routerek is, illetve használhatsz USB hubot is. A megosztás beállítása néhány kattintás, nem nagy dolog...

5/b. Látod az ext lemezt is Windows alól, mivel magát a filerendszert a routeren futó Linux kezeli, a gépek csak a samba szerver szolgáltatáson keresztül érik el azokat. Ez tehát nem gond...

7. Van már sokkal újabb, könnyebben kivitelezhető okosítás 1043-ra.

8. Igen!

(#18464) Intruder2k5 válasza szata.68 (#18462) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A G-s WiFi szabvány gyakorlati maximális áteresztőképessége 20Mbps körül mozog, a 25Mbps szinte teljesen esélytelen, csak egy-két nagyon kivételes esetben sikerülhet! Ha stabilan szeretné elérni ezt a sebességet WiFi-n, akkor legalább egy LiteN-es példányt kellene beszereznie...

(#18465) Gubek-Einste válasza szata.68 (#18462) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A ZTE ZX 931 VII egy modem-router kombó amit xDSL net + IPTV előfizetéshez adnak. Ha illetőnek nem xDSL netje van akkor használhatatlan a számára.
25-ös netet át vinni wifi-n G-s eszközzel a sors kísértése, ideális körülmények között kb 18-22 a max.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18466) szata.68 válasza Gubek-Einste (#18465) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi a választ! Még egy hülye kérdés... mi az az XDSL? :$
(annyit tudok,hogy Neki Digi nete van)

(#18467) Gubek-Einste válasza szata.68 (#18466) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

ADSL, VDSL stb összefoglalva. Hagyományos telefon kábelen keresztüli net.
A Digi nem forgalmaz xDSL netet így ez felejtős.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18468) Intruder2k5 válasza szata.68 (#18466) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az "x" lehet több minden, de leginkább "A", tehát ADSL! És a DIGI bár szintén PPPoE, de nem tartozik ebbe a körbe, mert ethernet kábelen hozzák be...

(#18469) szata.68


szata.68
senior tag

Köszi srácok a segítséget! Akkor ha újat kell vennie,akkor a TP-link 741-est ajánljátok erre a célra? Vagy melyik lenne a legjobb ár-érték arányú?

(#18470) Gubek-Einste válasza szata.68 (#18469) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen a net sebessége?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18471) szata.68 válasza Gubek-Einste (#18470) üzenetére


szata.68
senior tag

25/10 asszem. (a 25 biztos)

(#18472) Gubek-Einste válasza szata.68 (#18471) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Diginél 20/10, 40/20 és 80/25 van. Az első kettőhöz jó lesz a 74x, a harmadikhoz szinte kötelező a 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18473) szata.68 válasza Gubek-Einste (#18472) üzenetére


szata.68
senior tag

Köszi szépen a segítséget!

(#18474) lajosx


lajosx
őstag

erre valaki? :U egyébként 15mb nethez kellenne ha mást ajánlotok szivesen veszem azt is:R

(#18475) Intruder2k5 válasza lajosx (#18474) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A szolgáltató nem ad modemet?

A két külön eszköz egyébként sokkal inkább preferált, mint a kettő az egyben...

(#18476) lajosx válasza Intruder2k5 (#18475) üzenetére


lajosx
őstag

De kaptam egy thomson speedtouch-ot.amivel jó a net, viszontnem tudok vele játszani.
Nem lehet rám csatlakozni.
Már többször neki estem segitséggel is, de nem sikerült megoldani.
Van külön egy dlink modem is ,amivel napi szinten kb 10x15x szakad meg a net.Van még egy netgear wifis routerem is.
Igy jó a játék,nem kell semmi portforwarding meg ilyenek, viszont szakad a net.
Igazából nekem egy jó modem is megfelelne, nem lenne fontos 2 az 1-be,mert a modemmel van szerintem a bibi.
A tcom által adott modemes routerrel, napi egy bontás van,csak ugye a játékok nem jók vele.. De nem tudom ha modemet veszek milyet vegyek? ezért gondoltam a 2 az 1 ben cuccra mivel azzal jó a net, és talán olyat veszek amivel jók lesznek a gamék is.:)

még annyi hogy ip telefon van,nem tudom van e jelentősége?de igazából nincs használva,az lenne jó ha pl meglehetne azt csinálni hogy a speed touch modemét használnám de a router részét nem és ugy raknám utána a netgear routert.Gondolom ilyet nem lehet csinálni...Van egy szűrő is a kábel végére rakva,de nem csatlakozos hanem bevan kötve igy azt cserélni sem tudom.Abból megy a t által adott csodába,és abból a gépbe és telefon.Gondoltam leirom hátha van jelentősége.Jó lenne ha valaki tudna segiteni,mit csináljak vagy vegyek amivel minden jó lesz,mert kb 2 éve kinlodok vele :F

[ Szerkesztve ]

(#18477) Intruder2k5 válasza lajosx (#18476) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

ADSL modemként javaslom Neked a D-LINK DSL-360R T1 típust! Ez az újabb verzió, a fekete színű, ami nem keverendő össze a régi és silány minőségű B3 és C3 verziókkal, amik egy kalap sz@rt nem érnek! A T1-es verziót bármelyik T pontban meg tudod venni 6000Ft körül, a firmware-je is moddolható a dchard által készített változattal... Ezzel kapcsolatban további kérdéseket itt tehetsz fel! Amikor ADSL-em volt, én is ilyen modemet használtam, a fenti firmware-el, és remekül működött, így ezt tudom ajánlani. Egyébként a pálmát szerintem a DSL-321B viszi, de ez egy kicsit drágább...

[ Szerkesztve ]

(#18478) lajosx válasza Intruder2k5 (#18477) üzenetére


lajosx
őstag

nagyon szépen köszönöm a választ akkor modemet veszek csak,anyagilag is jobban esik:) még annyit hogy ez a router akkor jó lesz vele?WGR614 v7 csak mert most is csak 15 mb helyett kb 11.12mb el jön.Bár lehet ez nem a router vagy modem hibája,csak gondoltam megkérdem ha mág veszek egy jó modemet,ne a routeren muljon.Köszi a választ.:R

(#18479) Intruder2k5 válasza lajosx (#18478) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igazából nem ismerem ezt a routert, de nem hinném, hogy 15Mbps akadály lehetne neki, persze kábelen! A G-s WiFi szabványon előfordulhat, hogy nem megy át több, a környezeti tényezők függvényében... Router nélkül amúgy megvan a sebesség?

Amennyiben modem probléma, úgy cserével mindenképpen javulhat a helyzet, ráadásul egy jó firmware-el lehetőséged van belepiszkálni is egy kicsit a vonali paraméterekbe, amik hatással vannak a sebességre is. Ha van némi tartalék a vonaladban, akkor az csökkenthető a sebesség javára! Egyébként az ADSL egy nagyon kényes dolog, ezek a szakadások, és a sebességcsökkenés lehet egy oxidálódott kapcsolódoboz, egy kontakt hiba, vagy egy nem elégségesen árnyékolt kábel következménye is. De ezek szintén kiszűrhetőek a fentebbi fw-vel! Na de mindegy, ez már nem ide tartozik! :)

[ Szerkesztve ]

(#18480) Lajkó válasza Intruder2k5 (#18477) üzenetére


Lajkó
őstag

Szia!
Nekem akkor szakadozik, amikor letöltéssel megterhelem! Routerrel, és anélkül is! Amit éppen most kényszerülök használni, az egy régebbi B3 verziószámú modem.
Szerinted segíthetne ez a firm az én esetemben is?

(#18481) M43g válasza Intruder2k5 (#18463) üzenetére


M43g
aktív tag

Nagyon szépen köszönöm a választ :R
Asszem akkor ez a router lesz, bár nem tudom, foglalkozzak-e a firmware-változtatással. Még valami fincsi dolgot tudnál mondani, ami nagy tunning az alaphoz képest, és érdemes érte? :)
Asszem holnap elszaladok és megveszem :)

(#18482) Intruder2k5 válasza Lajkó (#18480) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Bizonyára igen, ez a modem kiesik a szinkronból, ezért szakad... De ha magában a modem és firmware csere nem lenne elég, akkor esetleg némi sebességcsökkentéssel stabilizálható a vonal! De további kérdéseket ADSL modem témában tényleg ne itt tegyetek fel, ne OFF-oljuk szét a topikot... Az említett firmware-ről és a vonal hangolásról ITT lehet kérdezni.

[ Szerkesztve ]

(#18483) Intruder2k5 válasza M43g (#18481) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sok mindent ki lehet hozni belőle, de persze ennek a hardvernek azért vannak korlátai, tehát a legtöbb dolog kompromisszumokkal jár. Aki ezt el tudja fogadni, és nem vár tőle annyit mint egy 100000Ft-os szervertől, az sok hasznát tudja venni. A funkciók közt találhatsz saját FTP szervert, webszervert, torrent letöltési lehetőséget, DLNA szervert, de használhatod szimplán hálózati tárolónak, akár adat mentés céljából, vagy köthetsz rá webkamerát, amit távolról is elérsz, így láthatod mi történik éppen otthon, illetve ezeket a képeket a netre is feltöltheted, és ezzel már van egy egyszerű biztonsági megfigyelő rendszered is! :)

Stb, stb, stb...

A topikjában tudnak segíteni ezzel kapcsolatban, további ötleteket, és tanácsokat adni.

[ Szerkesztve ]

(#18484) M43g válasza Intruder2k5 (#18483) üzenetére


M43g
aktív tag

:R
Ha tud seedelni 500kb/sec sebességgel egész éjjel egy torrentet, akkor meg fog felelni :) Nagyon szépen köszönöm! :)

(#18485) Intruder2k5 válasza M43g (#18484) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk RT-N16-ot használok, ez 2-3MB/sec-el tud, a kapcsolatok számától függően... A 1043-al kapcsolatban a topikjában kérdezz inkább azoktól, akinknek ilyen van, de 500kbit/sec az nem sok!

[ Szerkesztve ]

(#18486) Gubek-Einste válasza lajosx (#18476) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Sajnos ez nem váltható ki saját eszközzel, főleg ha van IPTV is.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18487) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#18486) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mondjuk IPTV-t nem látok, de a telefon felett valóban átsiklottam...

(#18488) lajosx


lajosx
őstag

Köszönöm a válaszokat.

Akkor mivel ip telefon van,mindegy mit veszek szakadozni fog a net? akkor csak azzal lesz jó amit a t -töl kaptam?Ennyit jelentene hogy ip telepon van? :F

vagy csak arra irjátok ha másik eszközt veszek ,nem lesz jó a telefon?mert igazából az nem érdekel,csak azért van telefon mert ugy olcsóbb a net mintha nem lenne:)szóval az nem volna baj ha nem menne a telefon,csak ne szakadozzon a net...

[ Szerkesztve ]

(#18489) Gubek-Einste válasza lajosx (#18488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Telefon biztos nem lesz jó de mivel soha nem volt ilyen egybe xDSL előfizetésem így nem tudom, hogy a net mennyire váltható ki modem + router kombinációval. Fontos kérdés, hogy a szolgáltató ezen eszköz kihelyezése miatt milyen beállításokat alkalmaz az előfizető felé, könnyen elképzelhető, hogy ebben az esetben csak az ő általa biztosított eszközzel lehet igénybe venni a szolgáltatást.

Lehet kapni Fritz!Box eszközöket amelyekben van telefon csatlakozó is de hogy ezek mennyire kompatibilisek azt nem tudom.
Természetesen elképzelhető, hogy van más gyártó is amely készít ilyen eszközöket de én nem ismerem.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18490) bugizozi


bugizozi
őstag

Sziasztok!

Access pointot szeretnék vásárolni, találtam pár típust és a véleményeteket szeretném kérni :B
1) TL-WA901ND
2) Asus WL-330GE

Ezekről mi a véleményetek, megfelelőek, vagy van ezeknél jobb, valami bestbuy ilyen 15-20k környékén?! :)

Köszönöm előre is a segítséget! :R

VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

(#18491) InfiniteReality válasza bugizozi (#18490) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Az első típust tudom ajánlani amit írtál, nálunk nagyon bevált (3 db-al sikerült lefedni a teljes 10 emeletes épületet (legalábbis a kritikus részeket).

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18492) lajosx válasza Gubek-Einste (#18489) üzenetére


lajosx
őstag

Köszi a választ,veszek egyy másik modem router kombot,mert arra találtam leirást mit kell beállitani hogy menjen a tcom nettel.Ha az ip telefon miatt nem lesz jó max eladom nagy összeget nem bukok vele.De mégis csak ki kellenne probálni mi lesz,ha veszek máésik eszközt...) :R

(#18493) Intruder2k5 válasza lajosx (#18492) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na de, ha ez ennyire szakadozik (napi 10-15 alkalom), akkor miért nem jelented be hibának? Ezt kell, hogy lássák odabent is a szolgáltatónál, hiszen ott is log-olnak...

[ Szerkesztve ]

(#18494) lajosx válasza Intruder2k5 (#18493) üzenetére


lajosx
őstag

amit a t adott thomson speedtouch router comot azzal tökéletes a net,ezért nem jelentem.Viszont nem tudok codozni vele mert nem lehet rajta portot nyitni.Vagyis én nem tudok,és senkinek se sikerült aki segiteni akart.Most úgy használom hogy van egy dlink modem a régi szürke,és egy netgear router ,ezzel jó a játék viszont szakadozik a net...

(#18495) Intruder2k5 válasza lajosx (#18494) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

És ezzel a párossal (D-Link + Netgear) működik az IP telefonod is? Gondolom nem, mert nincs hova bedugni! Ha valamiképpen mégis, akkor nyugodtan vehetsz akár másik D-Link modemet is... Ha nem, akkor próbálkozz a T-Home eszköz + portnyitással kapcsolatban a T-Home (IPTV, Kábel TV, Sat TV, DSL, Kábelnet, Optinet) (kiemelt téma), vagy a Router gondok topikban, esetleg hívd fel a heldesk-et! Kell, hogy segítsenek...

[ Szerkesztve ]

(#18496) lajosx válasza Intruder2k5 (#18495) üzenetére


lajosx
őstag

nem igy nincs telefon,de nem is lényeg mivel csak net miatt van soha egy percet se beszéltem rajta:) A portnyitással 2 éve kinlodok senki sem tudott segiteni,ezért döntöttem a melett hogy veszek másik combot,vagy épp modemet,vagy akármit csak jó legyen:)Köszi a választ.

(#18497) Mozsa


Mozsa
tag

Hali,
d-link dir-855 vagy netgear ultamate n900? 1 gép, 1 hálózati médialejátszó, 1 nas kábelen, 1 laptop, 2 smart tv wifi-n, ami rajta lenne. Fontos lenne hogy gigabites sebesség megvalósuljon a gép-nas-média lejátszó között, mert jelenleg 10-11 Mb/sec-el lehet csak másolgatni. Persze kábelek csere cat6-ra.

(#18498) todie


todie
tag

sziasztok!
15-os t-home nethez szeretnek wifi routert venni, csaladi hazban lesz az emeleten, de az egesz hazat ki kellene, hogy szolgalja nettel. eddig egy TP Link TL-WR543G routerem volt, de egy even belul a masodik adja be a kulcsot, szoval lehetoseg szerint nem tplinket szeretnek. az osszeghatar 10k korul van. fontos, hogy jol lehessen szabalyozni a le/feltoltesi sebesseget mindenkinel, sok torrent menne rajta ugy, hogy kozben masik gepen php programozast es xbox jatekot ne zavarja, szoval valami jol konfiguralhato masinat szeretnek.

ebben kernem a segitsegeteket.
elore is koszi!

(#18499) Beri válasza todie (#18498) üzenetére


Beri
addikt

eddig egy TP Link TL-WR543G routerem volt, de egy even belul a masodik adja be a kulcsot
A miértre kéne választ találni. Elektromos rendszert ellenőrizni, stb.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18500) lajosx válasza todie (#18498) üzenetére


lajosx
őstag

én csak kérdezni szeretnék tőled,mit használsz amivel jó a 15mb t net?milyen modemet?egyébként szerintem 10k ért ujan nem nagyon kapni jóbb routert mint a tp link..de ez csak az én véleményem,ha jobb kell kicsit mélyebbre kell nyúljál a zsebedbe:)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.