Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18251) Gubek-Einste válasza bluobluo (#18250) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Veszel egy a net sebességednek megfelelő wifi router-t, a wifi-t letitkosítod és állandóan tudod használni mindenfajta beavatkozás nélkül.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18252) bluobluo válasza Gubek-Einste (#18251) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Eddig oké, de a kapcsolodás lehet USB is?
A titkosítást elég egyszer beállítani, vagy minden gépindításkor illetve netre kapcsolódáskor?

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18253) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok

Tud valaki olyan Routert ami Gigabites és QoS letöltési sebességet korlátozza . létezik ?

Mert csak feltöltési korlátozást találtam és prioritás szabályzást.....

(#18254) Beri válasza bluobluo (#18252) üzenetére


Beri
addikt

Eddig oké, de a kapcsolodás lehet USB is?
Mire kapcsolódsz USB-vel :F

A titkosítást elég egyszer beállítani, vagy minden gépindításkor illetve netre kapcsolódáskor?
A routeren csak egyszer kell, a klienseken pedig az első kapcsolódáskor lemented.

Dragon27: Az első hozzászólásból mindegyik eszköz tudja. Hol láttál te priorizálást gyári szoftverben (az n66u kivételével)?

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18255) bluobluo válasza Beri (#18254) üzenetére


bluobluo
aktív tag

"Mire kapcsolódsz USB-vel?"
Van USB bemenete is nem? Az mire jó?
Illetve a fentebb írt sávszélességű netemhez milyen routert ajánlotok ami a legjobb ár/érték arányú jelenleg?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18256) krealon válasza bluobluo (#18250) üzenetére


krealon
veterán

"Azért írtam, hogy mellé mert jelenleg nem ruterem van hanem direkt kapcsolatom kábeles (carrier poe adapter Model: UBI POE 24-5) "

Jol ertelmezem, hogy WiFi-n kapod az internetet a szolgaltatotol?

"Eddig oké, de a kapcsolodás lehet USB is?"

Tehat az internetet szolgaltato vegberendezeshez csak USB-n lehetseges csatlakozni?
Ez nagy problema, mert az olcso routerek nagy resze erre nem kepes.

(#18257) Dragon27 válasza Beri (#18254) üzenetére


Dragon27
senior tag

Én erre gondoltam : Priority levels from High, Normal to Low. ., és mind gyári szoftveres ..
D-Link,LINKSYS,Asus ///

A letöltési korlátozást azért nem találta mert nálam QOS felületnél találni és többi márkánál is ott kerestem .... Bocsi

Bandwidth Control Rules :B

(#18258) salieri.


salieri.
őstag

sziasztok !
100 megabites nethez milyen wireless routert ajanlotok?
4 gepre lenne osztva, es jo lenne ha hozna a sebesseget stabilan ,nem szakadozna.
a keret 20-25 k
koszi a valaszt

[ Szerkesztve ]

(#18259) Intruder2k5 válasza salieri. (#18258) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Például NETGEAR WNR3500L

(#18260) salieri. válasza Intruder2k5 (#18259) üzenetére


salieri.
őstag

ar ertek aranyban ez jonak szamit illetve stabil? DIGI nettel tokeletes?

(#18261) Intruder2k5 válasza salieri. (#18260) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez az ár érték szerintem egy hülyeség, teljesen szubjektív dolog, kinek mi az érték...?! Ha nem felel meg akkor vegyél egy 1043ND-t, az sokkal olcsóbb, így jóval kisebb lesz az ár, amit majd az értékhez kell viszonyítanod!

A WNR3500L-re visszatérve, eddig igazából nem hallottam rá panaszt,

http://itcafe.hu/tema/milyen_routert/hsz_16523-16523.html
http://itcafe.hu/tema/milyen_routert/hsz_16518-16518.html

Vannak tesztek a smallnetbuilderen is , ha gondolod olvass utána.

(#18262) salieri. válasza Intruder2k5 (#18261) üzenetére


salieri.
őstag

a megbizhatosag ,stabilitas a szempont illetve menjen max sebessegen a net. a jelenlegi edimax br 6204 stabil ,de nem hozza a megfelelo sebesseget.

(#18263) Intruder2k5 válasza salieri. (#18262) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

smallnetbuilder.com

Routing throughput running the latest NETGEAR V1.0.2.26_30.0.98NA firmware measured 256 Mbps WAN to LAN, 301 Mbps LAN to WAN and 302 Mbps with both directions running simultaneously. The IxChariot plot below shows nice steady routing speed.

Ez messze többre képes, mint 100Mbps, még ha ennek csak a fele is igaz...

[ Szerkesztve ]

(#18265) vargalex válasza Intruder2k5 (#18263) üzenetére


vargalex
félisten

Kérdés, hogy véletlenül nem wifin szeretne-e 100 Mbps-t.

Alex

(#18266) salieri. válasza vargalex (#18265) üzenetére


salieri.
őstag

vezeteken lesz hasznalva asztali gepekkel egyenlore.

(#18267) InfiniteReality válasza bluobluo (#18255) üzenetére


InfiniteReality
őstag

A routereken lévő USB vagy nyomtatóhoz jó (tehát képes a rádugott printert megosztott hálózati nyomtatóként "odaadni" a gépeknek), vagy winchestert/pendrive-ot lehet rádugni és azt lehet vele megosztani. Amelyikben van torrent kliens is (esetleg nem gyári firmware-el) az képes oda letöltögetni / onnan seedelni, nem kell ezért egy gépnek bekapcsolva lennie.
A routerekben lévő USB port többnyire nem alkalmas arra, hogy USB csatlakozással rendelkező kábelmodemhez kapcsolódjon.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18268) betyarr


betyarr
veterán

üdv!

nekem egy routerre lenne szükségem ami a mobil stickről osztaná meg a netet wifin keresztül a telefonnak és zsinóron a gépnek.mi a legolcsóbb és legmegfelelőbb megoldás erre?akár ebayről is.szolgáltató még nincs választva.

köszönöm a válaszokat előre is!

(#18269) Beri válasza betyarr (#18268) üzenetére


Beri
addikt

[link]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18270) betyarr válasza Beri (#18269) üzenetére


betyarr
veterán

:R

(#18271) putti


putti
aktív tag

Sziasztok!

Routert szeretnék vásárolni, de nem tudom melyik típus lenne a legmegfelelőbb. Mindenképpen egy stabil, megbízható és nagy teljesítményű érdekelne, tehát nem gond ha egy, akár jóval drágább modellről is van szó, mert szeretnék már végre pontot tenni ezügyben.

Fontos hogy a router a következőket tudja :

- internet oldalról stabilan kezelje a 120/25 Mbps vonalat. Tehát ne az legyen, hogy van egy ilyen vonalam, de a router miatt csak pl 60/10 Mbps vagy 20/10 Mbps jön, mert a router többre nem képes.

- ezenkívül legyenek rajta min. 4 vagy 5 db gigabites port.

- kezelje a hálózati NAS meghajtókat

- esetleg ha van ilyen modell, jó lenne ha ezek mellett lenne usb csatlakozó is.

Nem vagyok márkafüggő, végülis a cél, hogy ezekkel a paraméterekkel rendelkezzen a router.

Egyenlőre ilyet néztem ki magamnak : Linksys E4200.

Ha valakinek van ilyenje, leírhatná hogy mi a gyakorlati tapasztalata vele és olyanok hozzászólásait is várom akik a gyakorlatban is rendelkeznek hasonló vagy jobb routerrel.

Várom segítségeteket.

Üdv!

(#18272) Intruder2k5 válasza vargalex (#18265) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Jelenleg nincsen olyan router, amiről 100% biztonsággal ki tudod jelenteni, hogy fog menni vele a 100Mbps WiFi-n! Csak ha a körülmények ilyenek, meg olyanok, meg az ellenoldal, meg stb... De erre meg gondolom Te sem tudsz garanciát adni neki egy router esetében sem! :)

(#18273) putti válasza putti (#18271) üzenetére


putti
aktív tag

Valaki tudna segíteni, hogy milyen router lenne a legmegfelelőbb?

(#18274) Intruder2k5 válasza putti (#18271) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

"- internet oldalról stabilan kezelje a 120/25 Mbps vonalat. Tehát ne az legyen, hogy van egy ilyen vonalam, de a router miatt csak pl 60/10 Mbps vagy 20/10 Mbps jön, mert a router többre nem képes."
Első hozzászólás, felső kategória! Vezetéken mind tudja...

"- ezenkívül legyenek rajta min. 4 vagy 5 db gigabites port."
Mindegyiken négy van, ha több kell, akkor vegyél mellé egy switch-et.

"- kezelje a hálózati NAS meghajtókat"
Azokat kezeli még a 2000Ft-os router is, mivel ehhez semmilyen extra képesség nem kell.

"- esetleg ha van ilyen modell, jó lenne ha ezek mellett lenne usb csatlakozó is."
ASUS RT-N16, Linksys E4200 v1, D-LINK DIR-825, Netgear WNDR3700, 4000, WNR3500L, stb...

[ Szerkesztve ]

(#18275) putti válasza Intruder2k5 (#18274) üzenetére


putti
aktív tag

Köszi a helpet.

Csak még egy kérdés. Akkor a felsoroltak közül melyik lenne a legnagyobb teljesítményű és legjobb választás :

Linksys E4200

D-Link DIR-825 ( ez tetszik, de ha a másik három közül valamelyik jobb akkor az)

D-Link DIR-855

Netgear WNDR-4500 ( ez a modell elég új és ahogy nézem elég erős cucc )

Márka nem lényeges, csak a tudása számít.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#18276) putti válasza Intruder2k5 (#18274) üzenetére


putti
aktív tag

Épp a Netgear N900 (WNDR4500) típust nézem. Azt hiszem ez megfelelő lenne. kérlek erősíts meg benne. Bár azt még próbálom kideríteni, internet oldalról mennyit tud.

Amúgy ilyen routerekhez milyen hálózati kábelt érdemes venni: Cat5e vagy Cat6-os vagy Cat6a? árban csak párszáz forint a különbség.

[ Szerkesztve ]

(#18277) johnny_gold


johnny_gold
tag

Az E4200-vel erős letöltés közben (80Mbit) elég sokszor elég instabillá vált a WLAN, ezt meguntam, és felraktam a Shibby féle RT-N változatát a Tomato-nak. Eddig baromira bejön, nagyságrendekkel jobbnak és stabilabbnak tűnik a gyári szarnál :) Kicsit féltem a WiFI sebességtől, hogy 5 GHz-en nem lesz olyan gyors, mint a gyári, de nagyjából ugyanolyan gyors (150 Mbps valós sebesség) :C
Amilyen sok funkcióval meg van pakolva, az pedig valami félelmetes, szinte bármit meg lehet vele csinálni! :)
Ha hosszútávon is stabilnak bizonyul, akkor nem hiszem, hogy valaha le akarom cserélni, úgy érzem legalább háromszor olyan jó router lett így belőle :C
Köszi a tippeket!

[ Szerkesztve ]

(#18278) Intruder2k5 válasza putti (#18276) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az is igen erős vas...

WAN -> LAN 768Mbps
LAN -> WAN 832Mbps

http://www.smallnetbuilder.com

(#18279) Intruder2k5 válasza johnny_gold (#18277) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ha szeretnél torrentezni vele, innentől jó hozzá az RT-N16-ra készült leírásom..

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0

Szívesen! :)

Én ezért tartom rendkívül fontosnak, hogy ha egy mód van rá, olyan routert vegyünk, ami képes valamilyen, lehetőleg jó fajta moddolt fw futtatására. A gyáriban leginkább magasról tesznek a hibákra, vagy 1 év mire kijavítják, vagy soha sem, a custom fw-k pedig rendkívüli módon fejlődnek. Ezen kívül szebbek, gyorsabbak, stabilabbak, okosabbak, stb...

[ Szerkesztve ]

(#18280) putti válasza Intruder2k5 (#18278) üzenetére


putti
aktív tag

Akkor elvileg ha beszerzek egy Netgear N900 ( WNDR4500 ) típusú routert, nem fog gondot okozni az akár 120/30 Mbps vonal. Tutira szeretnék menni, mert elég drága ahhoz képest hogy csak kidobjak ennyi pénzt érte, viszont ha megvan akkor szeretném örömmel használni.

(#18281) Intruder2k5 válasza putti (#18280) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Rendeld meg egy webshopban, kiszállítással, és akkor 8 napon belül mindenféle indoklás nélkül visszaadhatod... Ez a törvény! Ezalatt ki tudod próbálni rendesen! Persze azért ne szaggasd 1000 felé a csomagolását sem addig!

[ Szerkesztve ]

(#18282) Lajkó válasza putti (#18276) üzenetére


Lajkó
őstag

Sziasztok!

Actiontec GT701WG
T Sinus 111 DSL modem
T-Com Sinus 154 DSL Basic 3
Ezek közül melyik ami jobban megéri? Mind egy árba lenne...

Meg még egy kérdés,mivel nem volt még TP-Link-em sosem...A 1043ND tudja portonként szabályozni a wifi-n az adatforgalmazás sebességét? Ha igen, akkor melyik menüpont alatt keressem ezt?
Köszi! :R

(#18283) johnny_gold válasza Intruder2k5 (#18279) üzenetére


johnny_gold
tag

Köszi, majd erre is ránézek! Nem hangzik rosszul ez a torrent lehetőség sem, fogyasztásban is gondolom sokat megspórol, meg nem kell hallgatni éjszaka a gép búgását sem :)

Elég durva dolgokat meg lehet vele csinálni az biztos! :)

(#18284) putti válasza Lajkó (#18282) üzenetére


putti
aktív tag

A felsorolt típusok közül egyiket sem ismerem sajnos.

Elvileg a portonkénti adatforgalom szabályzására van egy külön menü is, hogy konkrétan ez hol van, nem tudom, szerintem minden gyártó máshová teszi a konfigurátorban.

Nekem pl setup/advanced routing nál van. meg a setup/wan-lan beállításoknál.

(#18285) Lajkó válasza putti (#18284) üzenetére


Lajkó
őstag

Bocsi, nem neked akartam címezni, hanem a közösbe, csak félrement... :R

(#18286) Intruder2k5 válasza johnny_gold (#18283) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk a Shibby fw-ben van "gyárilag" is transmission... :)

(#18287) Dragon27


Dragon27
senior tag

D-Link DIR-655
D-Link DIR-825
Linksys E2000-CE
NETGEAR WNDR3700

D-Link választanám megnéztem a 4 Manual pdf. de nem találtam semmi hasonlót ami képes a IP-re internet letöltési sebesség korlátozást Ha valaki megnézte a Manual pdf. vagy van D-Link DIR-655 ,DIR-825 készüléke készítene egy képet ...
Erre gondolok :

[ Szerkesztve ]

(#18288) Intruder2k5 válasza Dragon27 (#18287) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Parancsolj, DIR-825 Emulator!

Custom firmware-ek amúgy majdnem mind tudják ezt, csak nem mindegyiken egyszerű a megvalósítása. OpenWrt-ben mondjuk macerás, sokan szerettek volna már ilyet 1043-ra is, eddig még nem született épkézláb megoldás. Tomato-ban benne van webes felületen, az biztos.

[ Szerkesztve ]

(#18289) Rison77


Rison77
senior tag

Sziasztok,
Router vásárlás előtt tartok, és érdeklődnék, hogy milyen router lenne a megfelelő választás. A legfontosabb adatok : az internet digi 80/25, a router rendelkezzen wifi-vel, körübelül 15-20 m hatótávolságra lenne szükség ahol még kényelmes sebességgel lehetne böngészni. Körülbelül 10 ezer Ft-os árkategória a mérvadó. Ha esetleg ilyen kategóriában van QOS támogatás már, az jó lenne.

[ Szerkesztve ]

(#18290) bluobluo válasza krealon (#18256) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Rádiós internetem van, a kéményre szerelt vevő kapja a jelet és onnan kábelen jön le a net a szobámba.

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18291) kali válasza Rison77 (#18289) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr1043nd

(#18292) bluobluo válasza InfiniteReality (#18267) üzenetére


bluobluo
aktív tag

Értem, köszi
Már csak az a kérdésem, milyen router ajánlott ami most a legjobb árban is a 8M/768Kbps
Garantált: 768Kbps/64Kbps sávszélességű netemhez?

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18293) Dragon27 válasza Intruder2k5 (#18288) üzenetére


Dragon27
senior tag

DIR-825 de akkor se találom .... gyári firmware ami képes ?
______________
A képen egy 5 400 Ft Router gyári firmware alapból benne van . De ami 22 200 Ft kerül már baszakodni kell a temetőbe nem vagyok sírásó . :D ///
Intruder2k5 bocs nem neked szól ...

[ Szerkesztve ]

(#18294) Real93


Real93
aktív tag

Sziasztok

Szükségem lenne két routerre:
1) Kis lakásba, kábelnethez (15/1 Mbps), egy számítógép lenne rákötve vezetékkel, és egy laptop is csatlakozna rá wifivel. Netezésen kívül használnám torrentre és játékra is (CS Source). 7-8000 Ft körül szeretném megúszni. Ezt néztem.

2) Nagyobb kétszintes családi ház ADSL nethez (4/0,25Mbps), a router az emeleten lenne, a többi ugyanaz mint az első esetben. Jó lenne ha a földszinten is jól működne, ezért ez lehet egy kicsit drágább, ha indokolt. Ide is ugyanazt a routert néztem ki, csak kérdés hogy elég lesz e?

Ez talán kicsit off, de ha már itt vagyok megkérdezem, ez egy harmadik eset. A épületbe lenne a router (sajnos nem tudom pontosan milyen) és a modem egy számítógéppel, tőle 30-40 méterre van B épület, az ottani számítógépbe kéne egy PCI-os (vagy PCIE1x) wifi kártya. Milyet lenne érdemes venni? Elég a legolcsóbb, vagy valami komolyabb kell?

Iponból kéne mind. Előre is köszönöm. :R

(#18295) kali válasza Real93 (#18294) üzenetére


kali
legenda

- jó, de esetlegesen egy tl-wr740nd vagy egy tl-wr740n is elég lesz, olcsóbban megúszod! motorilag nincs kifejeztt eltérés, csak a 150-es kontra 300-as wifi, illetve az 1 kontra 2 antenna, de adott netes sebesség esetén nincs jelentésge, illetve a 2 antennának is csak akkor, ha az ellenoldal is mimo képes, úgy jobb lesz kicsivel a szórás!
- nem kimondottan ár kérdése, wifi szórás szempontjából nincs jelentős különbség a kiválasztott, és egy drágább router között, inkább ellenoldal és környezeti tényezők (távolság, falak száma és milyensége...stb) függvénye!
- 30 - 40 méter, két külön épület, tehát minimum 2 fal, már problémás lehet, de több info kellene; adott közvetlen rálátás, vagy sem, illetve milyen router szórja a netet? (mimo képes, bír valamilyen kiterjesztéssel?)

(#18296) Real93 válasza kali (#18295) üzenetére


Real93
aktív tag

Akkor az első eset megoldva, ez lesz. :R Ez lesz a laptop, nem tudom hogy ez mimo képes e, mert eddig azt se tudtam mi az:)

Akkor szerinted a második esetben is jó lesz amit írtam vagy amit te írtál? Itt igazából "csak" az emeletről kéne lemennie a földszintre, más fal nem nagyon van.

Az utolsó esetnél sajna fogalmam sincs milyen a router, sztem valami alapszintű, még nem volt használva, de megvan már egy ideje. Úgyhogy akkor inkább úgy kérdezem, hogy milyen router+PCI kártyát lenne érdemes venni? 2 fal van, két különálló épület, 30-40 méter, és van közvetlen rálátás is.

(#18297) bluobluo


bluobluo
aktív tag

erre valaki? #18292

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

(#18298) kali válasza Real93 (#18296) üzenetére


kali
legenda

a notiban a wifi modul típusának pontos ismeretében derül ki, hogy mimo képes, vagy sem!?!?
egy födém - ha nem túl húzós - általában nem szokott áthidalhatatlan akadályt jelenteni, de amennyiben a notiban mimo képes wifi modul leledzik, úgy jobb lehet a 2 antennás router, számíthat a többlet!
húzósabb környezetben - aránylag olcsón - én ezeket szoktam javasolni;
router; tl-wr841n(d), tl-wr940n, tl-wr941nd, tl-wr1043nd
ellenoldal; tl-wn851nd, tl-wn951n, tl-wn881nd

(#18299) Intruder2k5 válasza bluobluo (#18297) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Arra a sebességre bármilyen! Például egy RT-N10 is megteszi.

(#18300) Real93 válasza kali (#18298) üzenetére


Real93
aktív tag

Akkor a második esetben egy két antennásat választok, végül is nem sokkal drágább, a noti wifijének pontos típusát meg sajnos nem találom. :(
Köszönöm a segítséget :R

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.