Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19101) kali válasza f_sanyee (#19092) üzenetére


kali
legenda

vélhetően nem a router a hibás - ellenben akkor be is fejeztem a levelezős segítséget... :U

(#19102) kali válasza kali (#19101) üzenetére


kali
legenda

látatlanban megkockáztatom, adott környezetben bármilyen más router elfeküdne idővel...

(#19103) djsilas válasza lajszer (#19091) üzenetére


djsilas
tag

Sose hallottam róla, inkább még dobnék rá 300Ft -ot és ugyanott kapsz annyiért TP-Link WR740N -t.

(#19104) djsilas válasza Predator2 (#19097) üzenetére


djsilas
tag

Ha jól emlékszem, Gigabit hiányán kívül mást nem nagyon lehet felróni neki - sőt, annak, aki 10K környékén keres N-es Routert még talán ma is ajánlható...
Mondanál olyan gyártót, akinek nem volt még széria-/gyártás-/akármilyen-problémás cucca? Azért mert lehet, hogy neked pont jutott egy hibás darab (vagy lehet, hogy nem is router gondod van..) még nem jelenteném ki, hogy az egész gyártó szutyok...

(#19105) blasius10


blasius10
csendes tag

Sziasztok! Egy kis segítség kéne! Routert szeretnék venni az alábbi szempontok alapján: n-es szabvány ugye adott 60-120as nethez -wifije is erős legyen hozzá, legyen usb portja (háttértárhoz) és ami fontos az utorrent kliens:) Az ár a lehető legbarátibb legyen kb mennyitől lehet kapni, s ti mit ajánlotok?:) Előre is köszönöm! Bali

(#19106) krealon válasza blasius10 (#19105) üzenetére


krealon
veterán

120-as nethez gigabit router a minimum.
A legolcsobb beepitett torrent klienssel rendelkezo router az ASUS RT-N16 26ezertol.
Alternativ firmware hasznalataval az egyik legolcsobb router (TP-link TL-WR1043ND 13ezertol) is tudhatja mindazt, amit szeretnel. Van sajat topikja.

(#19107) Predator2


Predator2
addikt

djsilas, kali, f_sanyee

Alap adatok:

Netem: 15/2Mbit Egy nógrád megyei kábeltévé szolgáltatótól (RKSZ)
Kábel modemem: Arris cm550b szolgáltatótól kaptuk [link]
Utp kábelen keresztül 2 gép + egy média lejátszót "kellene kiszolgálnia" a routernek
Wifin keresztül elég sok kütyü használja 4 okos telefon illetve 3 notebook felváltva
Router: TP-Link 941ND Ver:3.2 és a legfrissebb fw: TL-WR941ND_v3_111228
Zavaró körülmények: viszonylag egy nagy családi házban lakunk a II. számú főút mellett elég nagy a forgalom + a ház falai vastagok a födémben sok acél van
A router 0-24 megy!

1, gondom

A router az emeleten van apum az alsó szinten két notebokkal netezik a munkájához,
van h random belassul nála a net miközben a jelerősség jó vagy kiválló
Sokat panaszkodik arra h mikor mi elkezdünk az öcsémmel netezni akkor tűnik el nála (pár weblap megy csak) vagy gyakran az is megesik h pl vígan elvannak egymás mellett a gépek de ha mondjuk én az emeleten kikapcsolom a gépet akkor lent megint piszok lassú. De mitől?. Torrent nem megy
Wifin a 6-os csatornát használja más router nem tud bezavarni elméletileg mert mást használnak.

2, gondom

Mostanában kezdte h teljesen megszűnik az internet az egész házban (hálózat van wifi jel is megfelelő) de weblapot nem tudtunk megjeleníteni
gondoltuk h a modem a bűnös fogtuk és csak azt indítottuk újra de semmi legközelebb pont fordítva a modemet nem piszkáltuk csak a routert indítottuk újra és minden megjavult egy ideig és nem tudunk egyenlőre rájönni a hiba miértjére.

Ezeket a hibaüzeneteket írt a router:

Index Time Type Level Log Content
7 Feb 14 12:06:23 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
6 Feb 14 11:30:16 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
5 Feb 14 11:14:44 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
4 Feb 14 10:44:20 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
3 Feb 14 10:44:12 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
2 Feb 14 09:26:53 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found
1 Feb 13 23:48:55 DHCP ERROR DHCPS:lease host name not found

Végül:
Kali átnézte nekem a wifi beállításait és mindent rendben talált.
Igazad van djsilas azért mert nekem sikerült sz.rt venni még nem az egész gyártó szutyok.
Csak kezd már nagyon bosszantani a dolog :W
Veszek egy kábel tesztelőt h megnézzem nem e valamelyik UTP kábellel van e probléma
Mit tanácsoltok a hibák elhárítására?
Illetve milyen routert ajánlotok helyette végső megoldásként?

Köszönöm a választ előre is.

[ Szerkesztve ]

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19108) krealon válasza Predator2 (#19107) üzenetére


krealon
veterán

(#19109) Predator2 válasza krealon (#19108) üzenetére


Predator2
addikt

Erre van jelenleg állítva

ha képen látottakra állítom akkor milyen hatással lesz a netemre? vagy csak a kábelen csatlakoztatott dolgokra lesz hatással?

>> Ha érdekel valami, vagy nem tudok valamit, akkor Kérdezek << >>McLaren Forever.<< >> Az első és legfontosabb a megbízhatóság, minden más csak sokadik tényező!<<

(#19110) Beri válasza Predator2 (#19107) üzenetére


Beri
addikt

gondoltuk h a modem a bűnös fogtuk és csak azt indítottuk újra de semmi legközelebb pont fordítva a modemet nem piszkáltuk csak a routert indítottuk újra és minden megjavult egy ideig és nem tudunk egyenlőre rájönni a hiba miértjére
Mind a két esetben újra "betárcsázol", tehát nagy valószínűséggel a kapcsolattal van gond.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19111) Soma01 válasza jNk (#19095) üzenetére


Soma01
veterán

Ez tök jó! Qos-t tud? Esetleg IP-re vagy MAC-re sávszél korlátozást?

(#19112) Soma01 válasza djsilas (#19103) üzenetére


Soma01
veterán

Tendát nem ajánlom... Én is inkább Tp-Link-et vagy valami márkásabbat.

(#19113) Soma01 válasza Predator2 (#19109) üzenetére


Soma01
veterán

A DNS-t állítsd át. Próbáld a Google-ét is. 8.8.8.8 és 8.8.4.4
Vagy egyéb más DNS-t. Bármelyik nagy szolgáltatóét.
A képen a http://www.opendns.com/ címei vannak beírva.

[ Szerkesztve ]

(#19114) jNk válasza Soma01 (#19111) üzenetére


jNk
senior tag

A User Guide szerint van benne QoS és Bandwidth Management is.

(#19115) Soma01 válasza jNk (#19114) üzenetére


Soma01
veterán

Beleolvastam és elég jól állítható.

Köszi!

(#19116) monsterbeats


monsterbeats
tag

sziasztok!
router kéne itthonra, egy asztalihoz, mpb-hez, és ez később egy asztalival még valószínű, búvülni fog, meg telefonon is használnám a wifit, ezt kéne minél olcsóbban megúszni, úgy, hogy az mbp-vel is töltenék le, vezeték nélkül, így fontos, hogy azon is gyors legyen a net.
köszönöm!

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19117) kali válasza monsterbeats (#19116) üzenetére


kali
legenda

milyen sebességű nethez, és mit jelent az olcsó?

(#19118) monsterbeats válasza kali (#19117) üzenetére


monsterbeats
tag

5megás t-home net. hát 8körül jó lenne megúszni.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19119) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Sziasztok!
Szeretnék egy 6-7 ezer ft körüli router venni. Egy géphez meg egy telefonhoz kellene. Milyet ajánlotok? Én TP-LINK TL-WR741ND-et néztem ki. Ez jó vagy van más ilyen árban?

(#19120) blasius10 válasza Predator2 (#19107) üzenetére


blasius10
csendes tag

Tl WR 1043 érdekelne simába van..firmwarehöz viszont nem értek...:/ így elég macerás:/ ezt hogy tudom esetleg megoldani?:D

(#19121) krealon válasza gyenesmartin (#19119) üzenetére


krealon
veterán

TL-WR741ND nem veletlenul kerult be az elso hozzaszolas ajanlottjai koze.
"Regota" piacon levo, szeles tamogatottsaggal (pl DD-WRT, OpenWRT) biro darab.
De alapvetoen a gyari firmware is hasznalhato, ha nem akarod megkockaztatni a garvesztest.

(#19122) Soma01 válasza monsterbeats (#19118) üzenetére


Soma01
veterán

gyenesmartin amit kinézett az jó lesz neked is és neki is.

(#19123) gyenesmartin válasza krealon (#19121) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor ez jó lesz majd telefonhoz is? Illetve 7k-t megérne?

(#19124) gabo89


gabo89
senior tag

Sziasztok!

Van egy kolesz szoba, melybe bejön egy lan kábel egy routerből. Azt szeretném megoldani, hogy a lan kábel végére egy vezeték nélküli routert tegyek, ami wifin továbbítja a netet.

Erre megfelel a TP-Link TL-WR740N / 741ND?

indul a sörös aludni

(#19125) monsterbeats válasza Soma01 (#19122) üzenetére


monsterbeats
tag

azt kifelejtettem, hogy már osztva van a net, az nem gond?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19126) Soma01 válasza gyenesmartin (#19123) üzenetére


Soma01
veterán

Persze, jó lesz. Hogy mennyit ér meg....? Nézz utána! Én 5k körül láttam.

monsterbeats!

Hogyan van osztva? Több router sorba kötve működik, de nem szerencsés. Hibakereséskor beleőszülsz mire megvan a hiba.
1 router legyen, ha csak az a baj, hogy kevés a portja akkor nem kell router csak switch.

gabo89!

Neked is jó lesz. Ha jó sebesség vezetéken kb 60 megabit, wifin meg a 150-es cuccoknak megfelelő.

[ Szerkesztve ]

(#19127) Soma01 válasza Soma01 (#19126) üzenetére


Soma01
veterán

Úgy látom jobb az sebességben: [link]

(#19128) krealon válasza gyenesmartin (#19123) üzenetére


krealon
veterán

Boven elegnek kell lennie egy telefon es egy szamitogep kiszolgalasahoz.
A TL-WR741ND szamomra a valalhato minimum manapsag.

Ha telpitenem kell, akkor igyekszem rabeszelni a tulajt, hogy aldozzon meg egy-ket ezrest egy TL-MR3420-asra, ami mar 300Mbites MIMO WiFi-vel rendelkezik, radasul az USB portjaba dugott legtobb 3G modemmel mobilnetet is kepes osztani, illetve azt vesztartaleknak hasznalni (ez olyan, amit meg a nagyon draga konkurensek sem tudnak). :R

(#19129) monsterbeats válasza Soma01 (#19126) üzenetére


monsterbeats
tag

osztva van a szomszéddal, kábellal jön át, és a házban szeretném wifivell továbbosztani.

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19130) Soma01 válasza monsterbeats (#19129) üzenetére


Soma01
veterán

Szóval a szomszédból átjön egy kábel ami a szomszédban lévő routerből jön.
Akkor is jó lesz a dolog, csak másképp kell beállítani majd. Dhcpt ki kell kapcsolni majd és a Lan csatlakozóba kell majd dugni a szomszédból jövő ábelt, nem a wan-ba, ahogy szokás. De a wifit ugyan úgy le kell majd jelszavazni.
Jó lesz a router!

(#19131) monsterbeats válasza Soma01 (#19130) üzenetére


monsterbeats
tag

ismerősömnek volt itt a routerja, akkor a wan-ba dugtuk, jó volt. mindegy, valahogy megoldom, csak jó legyen. 150kbs elég lesz 5megás nethez? tudni fogja ugyan azt a letöltési sebességet?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19132) Soma01 válasza krealon (#19128) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem is így kellett volna, most meg szívok a (ideiglenes) mobilnet megosztással.

(#19133) Soma01 válasza monsterbeats (#19131) üzenetére


Soma01
veterán

Simán. Ha a többi (vevő) eszköz is tudja.

Mondom, menni fog wan-ba dugva is, de én nem úgy csinálnám.

[ Szerkesztve ]

(#19134) NomadND1


NomadND1
senior tag

Sziasztok!

80/25-ös digis nethez keresek gigabites routert. Mivel vezeték nélkülit csak aranyáron találtam a következőket néztem ki:

- Zyxel NBG-4615
- Linksys E2000
- TPlink WR1043ND

A Zyxel a maga 800Mbit-es gyári adataival és a két USB-vel nagyon meggyőző.
Valakinek van tapasztalata vele? A Wifi rész kb. félévente egyszer lenne bekapcsolva.

Előre is köszönöm!

(#19135) Soma01 válasza NomadND1 (#19134) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem Linksys E2000-t ne. A másik kettő szerintem korrekt, árban és tudásban is.
Tp-Linkre mehet jó kis firmware, sok tudással. Ha nem akarod piszkálni, akkor szerintem Zyxel legyen.

(#19136) gyenesmartin válasza krealon (#19128) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Akkor jövőhéten meg is rendelem. 3g az sajna nincs itt ahol lakom.

(#19137) monsterbeats válasza Soma01 (#19133) üzenetére


monsterbeats
tag

néztem 2k-val drágábban egy 2 antennás 300kbs-es nagytesót, mennyivel lennék előrébb vele?

 Macbook Pro 13" - i5 2.4GHz, 8GB, 500GB. - elnézést a lassú, hibás üzenetekért, gipszben nem az igazi.

(#19138) NomadND1 válasza Soma01 (#19135) üzenetére


NomadND1
senior tag

Mi a baj az E2000-el? Eddig csupa jót olvastam róla.
A Zyxelről meg most azt, hogy nem kapcsolja ki a wifi-t, csak az SSID-t.
Bár nem tudom mennyire igaz.

(#19139) Gubek-Einste válasza NomadND1 (#19138) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Nekem egy 2,5 éves Linksys WRT320N van aminek az utódja az E2000, teljesen megegyeznek.
Teljesen meg vagyok vele elégedve, eddig semmilyen bajom nem volt vele, soha nem kellett eddig újra indítanom semmilyen hiba miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19140) gyenesmartin válasza gyenesmartin (#19136) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Még egy kérdés. Adnak hozzá lan kábelt? Ha igen akkor milyen hosszút?

(#19141) Soma01 válasza NomadND1 (#19138) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem nincs vele bajom, csak nem tudom ajánlani mert nem ismerem és drágának tartom.
Usb sincs rajta, ahogy láttam a wan --> lan sebességben is jobb a többi, belső antennás. :F Ennyi.

[ Szerkesztve ]

(#19142) krealon válasza gyenesmartin (#19140) üzenetére


krealon
veterán

Altalaban csak egy 50-100 cm hosszu atkoto patch kabelt adnak a SoHo routerekhez.

Remelem kesobb nem fog neked hianyozni az USB port...

(#19143) asuspc96


asuspc96
senior tag

Kellemeset !

Nem találtam erre a célra más topikot így ha tud valaki közölje.... :R
Szóval:
Mennyit érhet EZ a masina ?

asuspc96

(#19144) Intruder2k5 válasza asuspc96 (#19143) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Menj be egy T-pontba, és kérdezd meg, hogy mennyibe kerül újonnan! Ez hiába (állítólag) 0 perces, akkor is 2010-es, és nincs rá garancia. Ha jól tudom, tavaly 5900Ft volt a T-nél az új!

[ Szerkesztve ]

(#19145) asuspc96 válasza Intruder2k5 (#19144) üzenetére


asuspc96
senior tag

Jó ötlet...!
Volt itt a fórumon egy Majd mi felbecsüljük/Mi megmondjuk az árát vagy hasonló nevezetű topic....véletlen valaki tudja miről beszélek ?
És tegyük fel elcserélem és megszabadulok tőle...akkor mennyit kérhetek el érte ? :F :R

asuspc96

(#19146) NomadND1


NomadND1
senior tag

Sziasztok!

Más kérdés: Úgy olvastam a Zyxel akkor is sugároz, amikor a wifi rész ki van kapcsolva.
Ezt mivel lehet lemérni?

(#19147) Intruder2k5 válasza NomadND1 (#19146) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Geiger-Müller számlálóval!

Na jó, ezt ne vedd komolyan... Ez a sugároz szöveg egy WiFi router esetében már eleve nevetséges kifejezés! Feltételezem van mobiltelefonod... Tudsz felőle, hogy az a készülék egy 4W-os (4000mW) adóval van felszerelve? Ehhez képest a WiFi router 50-100mW teljesítménnyel ad, tehát a telefonod RF teljesítményének negyven, vagy nyolcvanad részével. Szerencsétlenebb esetben a legközelebbi mobil átjátszó torony akár 15km-re is van tőled, ahová az adásnak el kell jutni, a routered legjobb esetben is csak a szomszéd házig képes sugározni a jeleket! Akkor most miről is beszélsz?

[ Szerkesztve ]

(#19148) blasius10


blasius10
csendes tag

TP-link Tlwr1043ND-hez firmware-ban majd tud valaki segíteni? jövő7en jön meg,s gőzöm sincs semmi ilyenről:$:))) Hogy kell csinálni,mire kell figyelni,ogyan kell használni stb..:) kösznönöm!!:)

(#19149) Soma01 válasza Intruder2k5 (#19147) üzenetére


Soma01
veterán

...és a mobilod a fejednél van közvetlenül mikor a legjobban sugároz (telefonálsz), de a routert az ember igen ritkán tartja olyan közel a fejéhez mint egy telefont. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#19150) Soma01 válasza blasius10 (#19148) üzenetére


Soma01
veterán

Van saját témája, oda nézz be. Olvasd el az első hozzászólást addig is.
... szerintem az az egyik legaktívabb téma, mindig felül van a listában. ;)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.