Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18401) Intruder2k5 válasza lupu500 (#18400) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelen minden további nélkül el kell bírnia a 7xx-nek is 50Mbps-t, nem szabad lefognia...

[ Szerkesztve ]

(#18402) kali válasza lupu500 (#18400) üzenetére


kali
legenda

50/10 megabit/sec sebességű net esetén, kábelen még tartalék is marad a routerben, nem lesz vele gond!

(#18403) Beri válasza Intruder2k5 (#18399) üzenetére


Beri
addikt

Ja, hát ilyen alapon le lehet foglalni a gigabitet is belső másolásokkal, és akkor nem marad hely a 120-as fibernek...
Azé' 800+ Mbitet átcsűrni nem egyszerű, gondolj csak a hétköznapi adattárak sebességére.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18404) Bálint85


Bálint85
senior tag

Hali
Szerintetek melyik routert vegyem meg, melyik jobb?
stabilítás, megbízhatóság, sebesség, wifi jelerősség stb
torrentezésre, netezésre, 2 gép + 1 laptop ami wifin menne
adsl 15mb/1mb netem van. vdsl-re és kábel netre is jók?

- D-link DIR-655

- TP-LINK TL-WR1043ND

[ Szerkesztve ]

http://www.anandtech.com Élj lazán, ne dolgozz túl sokat, mert egyszer csak azt veszed észre, hogy vasárnap a templomban mindenki énekel, csak te fekszel a hátadon...

(#18405) InfiniteReality válasza Beri (#18403) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Jobb routerekben a belső hálózat kommunikációját külön switch chip végzi, tehermentesítve a router fő processzorát (aminek így csak a routolással meg a tűzfalazással kell foglalkoznia).

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18406) Beri válasza InfiniteReality (#18405) üzenetére


Beri
addikt

A belső hálós forgalom nem a processzorterhelés miatt problémás, hanem a hálózat áteresztőképessége miatt. A 80 megabit túlságosan közel van a 100-as ethernet gyakorlati maximumához, ennyi az egész.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18407) dunc


dunc
nagyúr

Erről vélemény ? LINKSYS E1500

(#18408) Gregman


Gregman
tag

Sziasztok!

Egy kis tanácsot szeretnék kérni router ügyben.
Jelenleg egy nagyon régi D-Link routert használok, pontos típusát nem tudom.
Eddig ki volt kapcsolva rajta a Wifi, de most használni szeretném (pl. telefonnal, hogy ne a 3G adatforgalom menjen, heti egy két alkalommal notebookal internet).
Látszik, hogy most sem lenne "nagy igénybevételnek kitéve" a Wifi, nem is szeretném folyamatosan bekapcsolva tartani.
A D-Link routert nem akarom erre használni mert csak WEP-et lehet beállítani rajta és nem tud 54Mb-et.
Beszereztem egy Linksys WRT54G-t (sajnos v5), frissítettem a gyári firmware-t (a v5 miatt tomato, openWRT stb. nem megy fel rá) talán a DD-WRT lehetne de ezt valamiért (?) többen nem preferálják.
Egyébként is valami nem stimmel vele, nem érem el vele az internet-et.

Ezen felül lenne egy olyan "igényem", hogy a Wifi ki-be kapcsolható legyen pl. időzítve (a router 180:00-kor be, 22:00-kor kikapcsolja magától) vagy fizikailag én kapcsolom ki/be ha szükség van rá (nem a router konfigurálásával!!!).
Rendelkezik valamelyik "normális" router ilyen funkciókkal, vagy ez csak az én vágyálmom?
Tudnátok javasolni valamit (másik routert, vagy egy olyan firmware-t a WRT54G-re ami tud valami hasonlót)?

Köszi előre is!

(#18409) tlala válasza Gregman (#18408) üzenetére


tlala
addikt

Amit leírtál igényed az mind benne van egy Tomato firmben, én mindkettőt használom is. (Pl. 0.00 órakor kikapcsolja a WIFI-t reggel 7-ig, ill. a nagy "WIFI párosító" gomb funkciója átprogramozható, én kézi WIFI KI/BE kapcsoló funkciót tettem rá, stb.)
Ez egy Netgear 3500L típusú modem, nem a legolcsóbb kategória - szerintem válaszd valamelyik Tomato firmhez alkalmas olcsóbb modellt, amelyik tetszik pl. az #1-es hsz-ból.
Ezzel együtt még az sem kizárt, hogy létezik a WRT54-re feltehető olyan DD-WRT stb. firm, ami szintén tudja ezt - majd a témában nálam okosabbak megmondják.

[ Szerkesztve ]

(#18410) Spin válasza Beri (#18394) üzenetére


Spin
tag

Értem,köszi... :(

Üdv,Spin!

(#18411) haver75


haver75
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném ha segítenétek, a következő a problémám.(lehet, hogy már láttatok ilyet.)

A szomszéddal osztjuk meg a netet de ő torrentezik ha kell ha nem.
Egy Linksys wrt54g ver 7.00 routerem van. ( a ver 7.00 azt jelenti, hogy nem tudsz hozzám nyúlni ha megőrülsz se.)
Azt szeretném ha leírnátok , hogy milyen routert vegyek amivel be lehet állítani a sávszélesség korlátozást. Vagy amelyikre rá lehet tenni olyan firmware-t amivel lehet.
Jut eszembe az ilyen ddwrt-t rá lehet tenni egy tp-Link-re?
Na mindegy csak elkalandoztam. Szóval kipróbált routernevek érdekelnének és azok pontos beállításai(hogy én is értsem.)

Ami nem érdekel vagyis nem megoldás:
Csapjam szét a fejét a szomszédnak.(nem jó, mert akkor egyedül kell fizetnem tovább)
Tépd ki a kábelt a routerből(az ok ugyanaz)
Beszélj vele.(1 hétig oké utána a válasz:csak egy kicsit letöltöttem.)

A segítségeteket előre is köszönöm.

(#18412) gomez1299


gomez1299
csendes tag

sziasztok.
vettem linkpro wlg-54r rutert.
teljesen hülye vagyok a témához:)
ha valaki tud segítsen a beüzemelésében.

előre is köszönet:)

(#18413) Claude Leon válasza haver75 (#18411) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Vegyél asust, rt-n10-től fölfelé már kulturáltan tudsz priorizálni is.
Tp-linkre általában felmegy valamelyik wrt, de előbb olvass utána, melyik szériákra megoldott, a legújabbakkal már nem fog menni (azért a 1043 nem ennyire problémás).

[ Szerkesztve ]

(#18414) haver75 válasza Claude Leon (#18413) üzenetére


haver75
csendes tag

Asust néztem, de mintha a dobozán csak a wifi control szerepelne azt viszont nagyon tudja.
(10-es és a 12-es is) de nem vagyok biztos benne, hogy lan-on is így lehet.
Ha lehet olyan típust írjatok ami kipróbált tuti változat.
Azért köszönöm a segítséged.

(#18415) Intruder2k5 válasza haver75 (#18414) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

RT-N10 gyári fw, de ha ilyen (90-IG0X002W00-3PA0) kódszámút szerzel, arra fel tudod tenni a Tomato Firmware-t, aminek igen fejlett QoS-e van... A kódszám azért fontos, mert sok helyen az RT-N10 Plus-t is RT-N10 néven árulják, arra viszont csak DD-WRT megy fel.

[ Szerkesztve ]

(#18416) kiki22


kiki22
senior tag

sziasztok!olyan router erdeklne amire kulso winyot lehetne kotni.milyen eszkozok kozul lehet valogatni mostansag?Az erdekelne meg ha nincs bekapcsolva a gep igy a router tudna tolteni toorrentet onmagaba a winyora-? koszi a segitseget elore is

(#18417) krealon válasza kiki22 (#18416) üzenetére


krealon
veterán

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak... by Intruder2k5

szerk:
Roviden: gyari firmware-rel eselytelen.
Ha van turelmed, idod, angoltudasod es kompatibilis routert talalsz, akkor tehetsz fel alternativ firmware-t.

[ Szerkesztve ]

(#18418) kiki22 válasza krealon (#18417) üzenetére


kiki22
senior tag

köszi.Akkor latom elglesz ha a media lejatszoval osztom meg halon a winyot.pedig azt hittem ez jobb megoldas lesz :D

(#18419) Intruder2k5 válasza krealon (#18417) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Angol tudás nem feltétlenül kell több, mint a gyári fw beállításához, ugyanis több típushoz, és több firmware-hez is népes fórumozó csapat tartozik, akik készségesen segítenek, illetve vannak magyar nyelvű leírások is, például Tomato Firmware-hez itt...

http://users.atw.hu/asusrouterforum/index.php?board=2.0

Ez eredetileg ASUS routerekhez készült, de ha már felkerült a Tomato Firmware, onnantól bármilyen típushoz használható...

(#18420) Beri válasza Gregman (#18408) üzenetére


Beri
addikt

WRT54G v5-re van dd-wrt, csavard fel rá, abban meg tudod oldani, amit szeretnél.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18421) jNk válasza Beri (#18420) üzenetére


jNk
senior tag

Valóban van hozzá dd-wrt, de az a csavarás kicsit nehezebb egy next/next/next/finishnél ;]

(#18422) Beri válasza jNk (#18421) üzenetére


Beri
addikt

Van hozzá leírás, semmi mást nem kell csinálnia.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18423) johnny_gold


johnny_gold
tag

Sziasztok!

Aki kicsit otthon van TomatoUSB témában, rá tudna nézni erre? Link.

Előre is thx!

(#18424) Soma01


Soma01
veterán

Mi a véleményetek, tapasztalatotok erről a számomra új Tenda márkáról? Megbízhatóság, minőség érdekel. Sebesség tesztelt nem láttam róla még.

Most gondolom valami importőr ráállt erre és ezt nyomják. TP-Link-kel összevesztek vagy mi? A Tenda többet ad zsebbe valakinek? Nem értem. Egyáltalán a beszállító ua.?

(#18425) krealon válasza Soma01 (#18424) üzenetére


krealon
veterán

Engem a 3 evvel ezelotti TP-Link-re emlekeztet.
- Teljesen kinai
- a website-juk szerintem bena
- felhasznaloi kezikonyvet Word (.doc (!)) formatumban lehet letolteni :W
- a routerek csak a alap dolgokra kepesek
- meg nem letezik hozzajuk alternativ firmware

Szamomra az utolso pont a legnagyobb hiba.
Ezert inkabb raszanok extra 2-3 ezer Ft-t egy TP-link-re. Nincs turelmem kivarni, amig elkeszul egy WRT port.

(#18426) Intruder2k5 válasza johnny_gold (#18423) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ment pm, inkább ott intézzük, mert ez már nem ide tartozik...

(#18427) tomi_x


tomi_x
tag

Sziasztok !
Otthoni netet szeretném megosztani, de igazából csak a wifi miatt. Idönként laptop és telo használná a wifit, az asztali gép maradna kábeles.
Ami még talán lényeges, hogy a wifinek nagy legyen a hatotávja.
Milyen routert érdemes erre a célra ?
elöre is köszi.
tomi

(#18428) Gubek-Einste válasza tomi_x (#18427) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Milyen neted van?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18429) tomi_x válasza Gubek-Einste (#18428) üzenetére


tomi_x
tag

adsl , 2.5 mb.

(#18430) tomi_x


tomi_x
tag

ugy néz ki ez lett:
d-link dir-635 pre-n

(#18431) BK87


BK87
senior tag

Sziasztok!
Milyen routert tudnátok nekem ajánlani 7-9000 forint között? Előre is köszi a segítséget.

(#18432) kali válasza BK87 (#18431) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr841nd

(#18433) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Sziasztok!

Elérkezett az idő, hogy lecseréljem a jó öreg Linksys WRT 54GL routerem egy kicsit komolyabbra. Megfogalmazódtak bennem az igények, olvasgattam a fórumot, de szeretnék iránymutatást kérni.
Elvárások:
- talán printer servernek nevezik azt a funkciót, amikor a nyomtató direktbe a routerre van kötve és a belső hálózaton bárki tud nyomtatni (bármilyen nyomtató alkalmas erre?)
- 0-24 torrentezés egy USB-s külső winchesterrel (jól gondolom-e, hogy erre a WD Mybook Essential-om nem lesz alkalmas? Milyen külső winchestert lenne érdemes ehhez használnom, valakinek van konkrét tapasztalata, bejáratott típusa?)
- 40/20 diginet kiszolgálása
- nem tervezem, hogy több terrabyte-nyi adatot mozgassak a külső winchesterről a gépekre, de jó lenne ha a letöltések mellett lehetőség lenne mondjuk egy DVD megnézésre úgy hogy nem fekszik meg a hálózat
- esetenként FTP szerver mérsékelt használatban

Firmwarek felrakásától, parancssoros konfigurációtól nem riadok vissza. Jelenleg Tomatot használok és maximálisan meg vagyok elégedve vele, de nem tudom, hogy az újabb modellek esetében mennyire enged szabad kezet a firmware, egyáltalán mennyire kiforrottak?

[ Szerkesztve ]

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18434) Tibor_560sec


Tibor_560sec
aktív tag

Tiszteletem !

Az érdekelne , hogy a ,,coax kábeles internet''-hez lehet-e WLAN-s routert vásárolni ...
Ha igen legyetek szívesek írni pár típust 20 e Ft-ig !
Köszönöm !

Üdv.

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#18435) Intruder2k5 válasza Tibor_560sec (#18434) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

De gondolom a koax kábel végén van egy modem, amiből már UTP kábel jön ki... Vagy nem? Csak mert a koax kábelt a PC-be is elég nehéz bedugni...

(#18436) Agro


Agro
senior tag

Sziasztok!

Wi-fi routert szeretnék venni minimum 150 Mbps sávszélességgel és 4 lan porttal. TP-Link ajánlatai közt vannak jók erre a célra. De igazság szerint nekem olyan kéne amihez adnak USB wi-fi adaptert, mert sajnos a gépemben nincs és szeretném leminimalizálni ide haza a kábelek mennyiségét. kb 8k-t tudnék szánni rá.

(#18437) kali válasza Agro (#18436) üzenetére


kali
legenda

minimum 150 Mbps sávszélességgel - itt a wifi névleges (lite-n) sebességre gondoltál, ugye? a legtöbb kábelen csak 100-as, illetve van gigabit képes is, és annak van 150 megabit/sec környékén a valós routolási képessége - mondjuk az a 8 e ft miatt nem fér bele...
szerintem ilyesmi kell neked; link, ez mozog 8 e ft környékén!

[ Szerkesztve ]

(#18438) Intruder2k5 válasza Gh0sT (#18433) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Elöljáróban annyit, mivel írtad, hogy nem probléma a moddolás, így a gyári fw-ket nem is nagyon venném figyelembe, mert azokkal mindig van valami baj. Printer Server csak az ASUS-ban van, torrent szintén, de az ott se nagyon működik. Nem akar seed-elni, csak letölteni, de azt sem úgy ahogy kellene! Legalábbis mikor utoljára láttam, akkor sok sz@rt nem ért. :)

- Igen, az a printer server funkció, amit írtál.
- 40/20 egyiknek sem gond.
- FTP nem probléma, ez része a Tomato-nak is.

Egy kis olvasnivaló a témában:

Néhány gondolat, router vásárlás előtt állóknak...

(#18439) Tibor_560sec válasza Intruder2k5 (#18435) üzenetére


Tibor_560sec
aktív tag

Először is köszönöm , hogy időt szakítottál !

Igen van egy ilyen [router] a szolgáltatótól de sok a kompromisszum ... van pár WiFi eszköz a helyiségben ezért szeretnék használni egy WLAN routert .
Létezik olyan fajta WLAN router amibe csak egyszerűen bedugom a coax kábelt és kész ... mint a linkben található készülék csak éppen képes WLAN-ra ?

Üdv.

Ne játszd el a bizalmad , főleg előttem !™

(#18440) Gh0sT válasza Intruder2k5 (#18438) üzenetére


Gh0sT
addikt

"Printer Server csak az ASUS-ban van, torrent szintén, de az ott se nagyon működik. Nem akar seed-elni, csak letölteni, de azt sem úgy ahogy kellene! Legalábbis mikor utoljára láttam, akkor sok sz@rt nem ért."

Ezt úgy érted, hogy a gyári fw-el ilyen a helyzet, vagy ha megszakadok sem fogom tudni más
fw-vel elérni azt hogy a torrent rendesen menjen?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18441) Beri válasza Gh0sT (#18440) üzenetére


Beri
addikt

Ezt úgy érted, hogy a gyári fw-el ilyen a helyzet, vagy ha megszakadok sem fogom tudni más
fw-vel elérni azt hogy a torrent rendesen menjen?

A router nem erre való. 40/20-at egyik sem fog tekerni torrenttel, ha fejreállsz, akkor sem.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18442) Gubek-Einste válasza Gh0sT (#18440) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A gyári firmware-re értette, hogy nem megfelelő, a moddolt lesz az amelyikkel menni fog amit szeretnél.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18443) Gh0sT válasza Beri (#18441) üzenetére


Gh0sT
addikt

Intruder2k5 írásából nekem az tűnt ki, hogy nem reménytelen a helyzet.

"A torrent le, illetve feltöltés sebessége.
Ez a sebesség 1-3MB/sec között mozog, de nagyban függ a nyitott kapcsolatok számától, mert ezek jelentős hatással vannak a processzor terhelésére."

Ha 20-30 megabit/sec összejön lefelé már teljesen jó. Nem is a letöltésen van a hangsúly, mint inkább a visszaosztáson. Nem akarom, hogy egy PC zabálja az áramot, ha van ennél egyszerűbb, praktikusabb és takarékosabb megoldás is. Jelenleg leszedek valamit fél óra alatt és osztom vissza fél napig. Nem fáj, ha egy óra alatt jön le a jövőben, és egész nap megy vissza, csak ne kelljen hozzá bekapcsolva legyen a gépem.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18444) Intruder2k5 válasza Gh0sT (#18440) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A gyári fw-vel ilyen a helyzet, természetesen más moddolt firmware-el tökéletesen torrentezik, de a hardware korlátait azért figyelembe kell venni, tehát 40Mbps-el nem fog tudni letölteni. A 20Mbps fel, az még belefér...

szerk.:
Én azért EZT nem nevezném reménytelennek! :)

[ Szerkesztve ]

(#18445) Gh0sT válasza Intruder2k5 (#18438) üzenetére


Gh0sT
addikt

Az aláírásosban szereplő ASUS RT-N16 mennyire lehet jó alternatíva ilyen téren? Érdemes komolyabban gondolkodnom, vagy megér egy próbát?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18446) jNk válasza Intruder2k5 (#18435) üzenetére


jNk
senior tag

Nem annyira nehéz az, de legalábbis ~10 éve még meg tudtam oldani ;]

(#18447) Intruder2k5 válasza Gh0sT (#18445) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az RT-N16-ban sok memória van, így torrentben elég erősnek mondható, jól meg lehet pakolni, és úgy is stabil marad... Print serverrel semmi probléma, működik rendesen, 40/20-at röhögve route-ol, és van FTP szerver is benne... Ennek a gyengéje csupán a NAS funkciók, tehát a megosztott HDD-ről samba-n 6-7MB/s, FTP-n pedig 7-8MB/s sebességgel tud másolni. Én nem bántam meg, hogy ezt választottam!


jNk

Igen, nálunk is volt ilyen a cégnél bőven...

[ Szerkesztve ]

(#18448) Gh0sT válasza Intruder2k5 (#18447) üzenetére


Gh0sT
addikt

A külső HDD kompatibilitását vajon hogyan tudom kideríteni? Megnéztem a dobozát Win XP, Vista, Win 7, MAC OS X Tiger, Leopard és Snow Leopard van felsorolva. Eldönti majd a gyakorlat, vagy felesleges vele próbálkoznom ezek után?

RT-N16-nak esetleg van nagyobb testvére, ami NAS-ban erősebb? Bár szerintem 7-8 MB/s is elég lehet az én felhasználói szokásaimnak.

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#18449) Intruder2k5 válasza Gh0sT (#18448) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A HDD-vel valószínűleg nem lesz gond, szerintem más is használ ilyen típust... Egyébként csak néhány kivételes eset van, amikor probléma jelentkezik, a legtöbb megy rendesen, de garanciát nyilván én sem adok rá Neked!

Az RT-N16-nak nagyobb ASUS testvéréről nem tudok, illetve ami van (RT-N66U), annak a moddolásával még semmilyen tapasztalat nincsen, így nem tudom ajánlani. Más típusból vannak természetesen alternatívák, például a D-LINK DIR-825, ami tud 15+MB/s sebességet is, de arra nem megy Tomato, azt leginkább OpenWrt-vel moddolják.

(#18450) Gh0sT válasza Intruder2k5 (#18449) üzenetére


Gh0sT
addikt

Köszönöm a segítséget, azt hiszem eldőlt és RT-N16-ot veszek.
Valamire vásárlásnál esetleg figyelnem kell? Max verzió, egyéb?

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.