Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19551) Soma01 válasza Paloczi95 (#19549) üzenetére


Soma01
veterán

Az Asus is ezekkel lenne csak kompatibilis: [link]

(#19552) Paloczi95


Paloczi95
tag

Hm... értem. És valamilyen módosítással sem lehet működésre bírni a nyomtatóval?

(#19553) Soma01 válasza Paloczi95 (#19552) üzenetére


Soma01
veterán

Nem tudom, a vargalex firm. kompatibilis-e vele? Nézd meg a saját témájában.

(#19554) Beri válasza Soma01 (#19553) üzenetére


Beri
addikt

"vargalex firm" = openwrt
Ha már ennyit emlegeted.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19555) Soma01 válasza Beri (#19554) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, tudom. Ez után majd odaírom azt is. Mert azért az openwrt-t többen ismerik, mint azt a csomagot.

(#19556) Intruder2k5 válasza Paloczi95 (#19552) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, hogy egy nyomtató nincs rajta egy támogatási listán, még nem jelenti azt, hogy nem fog működni, csupán csak annyi, hogy ott nem tesztelték! Ha a kérdéses eszköz támogatja a RAW protokollt, akkor 99%, hogy működni fog... Ha van rajta scanner is (nem néztem utána), azzal persze lehetnek nehézségek, de elvileg még az is megoldható. Legalábbis moddolt fw-vel!

(#19557) andrew-msi


andrew-msi
aktív tag

Sziasztok!

Adott egy lakóautó, amibe van egy laptop rádugva egy USB-és wifi vevő, aminek van külső antenna csatlakozója.
Azt szeretném ha fixen fel lenne rakva a kocsira egy erősebb antenna amivel tudom használni a netet ha olyan helyen vagyok, ahol van ingyen wifi.

Erre az antennára gondoltam:
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-ANT2412D

Szerintetek lenne ennél jobb megoldás?
Úgy gondolom az irányított antenna nem jó, mivel nem tudom merre irányítsam.
Lényeg az időjárás állóság.
Minden vélemény érdekel! :)
üdv
Andrew

(#19558) Soma01 válasza andrew-msi (#19557) üzenetére


Soma01
veterán

Ha nem tudod, vagy nem akarod forgatni irányba, akkor ez is jó lesz.

(#19559) And válasza andrew-msi (#19557) üzenetére


And
veterán

Mint antenna megfelelő lehet, de nem mobil használatra találták ki (valószínűleg nem hajlékony), hanem stabil telepítésre. Ha a rögzítését megoldod, biztos jó lesz. Ja, az USB-s kliens nem biztos, hogy a legjobb választás hozzá, érdemes megnézni a vételi érzékenységét (jobb minőségű kliens-eszköz esetleg az érzékenységével is hozhat jópár dB-nyi pluszt).
"Úgy gondolom az irányított antenna nem jó, mivel nem tudom merre irányítsam."
Hát mondjuk abba az irányba, amelyikből a legjobb térerőt kapod :U. Akkora nyereségű irányított példány csak tenyérnyi, az a körsugárzó meg bőven méter feletti rúd.

(#19560) andrew-msi válasza Soma01 (#19558) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Nem tudom forgatni, mivel nem tudom merre forgassam. :( Ezért gondoltam erre.

(#19561) andrew-msi válasza And (#19559) üzenetére


andrew-msi
aktív tag

Mivel elég nagy a lakóautó szerintem tudnék találni rajta olyan helyet ahol elfér akár 1m-s antenna is. USB kliensem egy elég nagy teljesítményű cucc, csak eddig beltéri antennát raktam ki is folyton megadta magát. Ha jól emlékszem vagy 9db v 12db-s az USB cucc.
Vagyis inkább valami ilyen kellene:
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-ANT2414A
Van esetleg olyan program amibe látom, hogy kb. merre vannak a wifi adók?
Vagy ez:
http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-ANT2409B

(#19562) bogar51


bogar51
csendes tag

Sziasztok!
Eddig SMC WBR14-G routerem volt, ment kb 5 évet. Nem volt vele gond évekig, újabban rendetlenkedik, szakadozik, majd úgy tűnik behalt teljesen. (Nézzem meg a tápkondit?) Csatlakozás helyett folyamatosan reseteli magát.
Mit ajánlotok ebben az árban? TP-LINK TL-WR740N vagy TL-WR340GD ? vagy mást? T-com net...

(#19563) kali válasza bogar51 (#19562) üzenetére


kali
legenda

(#19564) And válasza andrew-msi (#19561) üzenetére


And
veterán

Ok, találsz neki helyet, de ez az antenna egy meglehetősen merev cucc, menet közben az nem túl praktikus.
"USB kliensem egy elég nagy teljesítményű cucc, [..] Ha jól emlékszem vagy 9db v 12db-s az USB cucc."
Ez így semmitmondó: egyrészt én a vételi érzékenységére utaltam, az nem lehet 'nagy teljesítményű', másrészt attól hogy valami nagy (adó-)teljesítményű, még nem biztos, hogy a vételi érzékenysége is jó. A "9db v 12db" pedig értelmezhetetlen: nem lehet vételi érzékenység (ahhoz túl nagy, és akkor sem decibel, hanem dBm), se adóteljesítmény (túl kicsi, szintén dBm), legfeljebb antennanyereség lehetne, de akkor meg eleve dBi vagy dBd, és láttad, hogy egy ilyen nyereségű antenna hogy néz ki a gyakorlatban, ha körsugárzó.
Olyan program nincs, amelyik irányt tudna mérni, hiszen ez elvi lehetetlenség. Térerő-indikátor programok (network stumbler, inssider, wirelessnetview, stb) vannak, de a kliens saját kezelőprogramja vagy maga az operációs rendszer is visszajelzi a relatív térerőt, ezzel az információval és egy irányított antennával meghatározható a maximum térerő forrásának a helye, na abban az irányban lesz az AP, amit keresel.

[ Szerkesztve ]

(#19565) Soma01 válasza andrew-msi (#19561) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen az az USB cucc? Azt írtad nagy a teljesítménye. Az jó kiindulási pont. 9 vagy 12 darab van neked belőle? :F Vagy úgy értetted, hogy db=dBi? És az antennára írtad, hogy nagy teljesítményű vagy az USB-re? (antenna xy nyereségű lehet, teljesítményű nem nagyon)

(#19566) BBéci


BBéci
titán

Sziasztok!
TP-Link 941RD-ről szeretnék továbblépni, ha lehet más márkát választanék, mert vannak gondjaim a "tépével".
Amit kinéztem: D-Link DIR-815,
Mi a véleményetek a TP TL-WR2543RD-ről?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19567) BBéci


BBéci
titán

Van még egy jelöltem: ZYXEL NBG4615.
20000 Ft lenne a felső határ.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19568) Intruder2k5 válasza BBéci (#19567) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Netgear WNR3500L éppen 20000HUF!

300Mbps WiFi-vel, gigabites portokkal, USB-vel, és moddolható is.

(#19569) Nordic


Nordic
Közösségépítő

Üdv!

Újra itt vagyok. Haver venni szeretne magának egy megfelelő wifi-s routert. Ő a Linksys E1500-at nézte ki. Én kicsit drágának találom, úgyhogy felvetettem neki azt a típust, amit a ti segítségetekkel vettem meg(TP-Link 841ND), mivel olcsóbb meg szerintem többet is tud, de legalább ugyanazt tudja, mint a fentebb említett Linksys. Viszont a jelnek úgy 3-5 métert kellene megtennie a vevő felé úgy 4 falon keresztül. Elég erős jelet tud küldeni ez a router, vagy ez vevőtől függ? Nem akarom úgy rábeszélni a TP-link-re, hogy utána meg kiderüljön, hogy nagy rossz lesz a jelerősség. Számára csak a megosztás a fontos, sokat wow-ozik, torrentezi is rajta, de ilyen USB-s csatlakozásra szerintem nincs szüksége, mivel inkább a netmegosztás miatt venne, hogy a tesójának is legyen net.

[ Szerkesztve ]

(#19570) BBéci válasza Intruder2k5 (#19568) üzenetére


BBéci
titán

Közben a D-Linket kiejtettem, felvettem a listára a Netgeart.
Szerinted jobb vétel, mint a ZyXel és a TP 2543? Ez utóbbi 450 Mbites.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19571) HeavyToys válasza Nordic (#19569) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Tud antennát cserélni rajta, 8dbi-sre, az is segít kritikus helyzetekben, plusz a géphez olyan vevő oldali kel, ami kellő vételi lehetőséget biztosít. Pl ez.

Egyébként a TP-Link-nek erősebb jelet kéne sugároznia, már alapból, mint az említett Linksys-nek.

(#19572) Intruder2k5 válasza BBéci (#19570) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én a TP-LINK-et köztudottan nem szeretem, nem venném meg, így nem is fogom ajánlani. De még ha ezt a tényt próbálom is ezt elfelejteni egy pillanatra, akkor is azt mondanám, hogy a 2543 még túl új, nem sok tapasztalat van vele! Vagy Te olvastál már e-féléket nagyobb mennyiségben? Ezen kívül van 450-es kliensed? Jó persze, ez még lehet később is! Ezen kívül nem azzal kezdted, hogy ha lehet, akkor ne TP-LINK-et?

A ZyXEL RT3052 Chip-je számomra megint csak nem sok jót jelent, de mások sem ajánlgatták itt eddig, a Netgear WNR3500L-ben lévő BroadCom viszont itt van az ASUS RT-N16-osomban is, és tudom, hogy megbízható!

(#19573) nyuszivagy


nyuszivagy
csendes tag

hello mindenkinek!

elvileg ebben a honapban duplazzak a savszelessegemet, igy 100mbit-re ugrok, amit a jooerg dir615-om mar nem szolgalna ki sajnos, szoval uj versenyzot kellene ajanlani. Eddig a TP-LNIK 2543ND es Cisco E4200 van versenyben, de inkabb a 2543 fele hajlok, a cserelheto antennak miatt, de egyeb javaslatokat is varok.

Egy ketszintes hazban lenne a router, a legalso szinten 3 laptop, 3 wifis telefon, tv, ipad, apple tv lenne ra csatlakozva, plusz vezeteken egy xbox

(#19574) BBéci válasza Intruder2k5 (#19572) üzenetére


BBéci
titán

2 éve használom a 941-est, rendszeresen megáll az adatforgalom, meg kell szakítani a kapcsolatot és újraindítani. Még akkor is előfordul, ha a router és a laptop ugyanazon az íróasztalon helyezkednek el.
Nem mindegyik TV hajlandó kapcsolódni hozzá, ha mégis, akkor szakadozik, ugyanúgy, mint a notebookkal, viszont a 2 hónapra kölcsönkapott Linksys soha, egyetlen alkalommal nem művelte az előbb leírtakat.
Abban bízom, hogy az újabb modell, a 2543 valamivel jobban, stabilabban működik és a 450-es sebesség is vonz, hiszen legalább 5 évre venném.
A Netgear WNR3500 legalább 2 éves modell, valami újabbat szeretnék! A WNDR3300 is ajánlott?

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19575) HeavyToys válasza BBéci (#19574) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Lehet blőd kérdés, de firmware-t frissítettél már?

(#19576) ubid


ubid
őstag

Helló!

Szerintetek ez a router megfelelő nekem ? ( használtam venném )

smc wbr14-g2

UPC Fiber power 25 -ös nethez . A lényeg, hogy a routeren átjöjjön közel az összes sebesség, valamint kábelen az összes menjen a PC-hez.

köszönöm a segítséget.

-.-

(#19577) Nordic válasza HeavyToys (#19571) üzenetére


Nordic
Közösségépítő

Kösz :R ...akkor bátran megvetetem vele az 841ND-t.

(#19578) HeavyToys válasza ubid (#19576) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Kábelen át kell mennie, wifin egyáltalán nem biztos. Szerintem egy TL-WR841ND-vel jobban járnál, vagy ha megengedheted magadnak, akkor 1043ND.

Új routerek közül kb ez lehet egyenértékű az általad linkelttel, annyi különbséggel hogy ez tudja az N-es wifit, igaz csak 150Mbs-es elméleti sebességgel.

(#19579) HeavyToys válasza Nordic (#19577) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Azért mondom ilyen biztosan, mert én ezt a felállást használom amit linkeltem és nálam így 3 falon keresztül meg 6 méter távolságban 4-es-5ös között ingadozik a jel az asztali gépen. :)

[ Szerkesztve ]

(#19580) ubid válasza HeavyToys (#19578) üzenetére


ubid
őstag

Köszönöm !

-.-

(#19581) BBéci válasza HeavyToys (#19575) üzenetére


BBéci
titán

Igen, frissítettem.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#19582) Intruder2k5 válasza ubid (#19576) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Kábelen, néhány kapcsolattal esetleg még átmegy rajta ennyi, de sok szálon, mondjuk torrenttel biztosan nem bírja ezt a terhelést, WiFi-n pedig teljesen ki van zárva! Sosem volt egy nagy szám, de manapság azt routernek nevezni már csak kevés jóindulattal lehet...

(#19583) ubid


ubid
őstag

TP-LINK / TL-WR741ND

ha egy ilyet veszek az naggyából megfelelő lenne ?

4000 lenne használtan.

[ Szerkesztve ]

-.-

(#19584) Gubek-Einste válasza ubid (#19583) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19585) ubid


ubid
őstag

Vagy még találtam egy ilyet : Maximus WA2204a

Ennek a gazádja azt mondta, hogy most mérte le és kábelen 28-at mért.
wifin pedig 14 -et .

erről vélemény ?

-.-

(#19586) Sanyabá


Sanyabá
senior tag

Én is e kettő között hezitálok:[link][
D-Link DWL-2100AP Wireless Access Point 108Mbps !!!

[ Szerkesztve ]

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19587) Claude Leon válasza Sanyabá (#19586) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Hát, nemtudom.
G-st már semmiképp nem vennék.
Nem is csak a hardver szerénysége miatt (persze, nyilván véletlenül wifin kellene valamit saját belső hálózatban másolni hirtelen, sok türelemmel), hanem nyilván sokat mentek, ez-az pedig igencsak hajlamos öregedni (pl. kondik).
Kész időzített bomba.

[ Szerkesztve ]

(#19588) Sanyabá válasza Claude Leon (#19587) üzenetére


Sanyabá
senior tag

Erre nem is gondoltam. Köszönöm!
Akkor javasolnál egy pár alternatívát?

A tanulás gyökere keserű,de a gyümölcse édes.

(#19589) spiky03


spiky03
veterán

Ma fura jelenséget produkált a router. Ilyenen van: TP-Link TL-WR842ND
Ma egyszer csak eltűnt a net, nem tudom, hogy a router volt-e a hibás, vagy csak a net ment el, de csak akkor jött vissza, amikor kihúztam a routert majd vissza dugtam.
Digi 40/20-as netem van.
Régebben volt , hogy pár percre elment, de ez akkor volt, amikor bekötötték, kb 1éve, azóta nem.
Úgyhogy most kicsit izgulok, hogy a router volt a ludas a dologban. Az lehet probléma szerintetek, hogy péntek 17órától egyfolytában volt kapcsolata a laptoppal? Mert ennek nem kéne gondnak lennie. Csak a laptop volt rajta, amikor az eset történt.
Valaki tapasztalt már ilyet?
Thx előre is!

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19590) Claude Leon válasza Sanyabá (#19588) üzenetére


Claude Leon
senior tag

pl. TL-WR741ND, de inkább újonnan, ha nem első szériás.
kicsit drágábban Asus RT-N10.
(előfordul még tenda és levelone, de ezekkel nincs sok tapasztalat errefelé)

spiky03:
A folyamatos kapcsolat sem indokolná, hogy leszakadjon.
Lehetnek még hibák a firmwareben, elég új típus.

[ Szerkesztve ]

(#19591) kali válasza spiky03 (#19589) üzenetére


kali
legenda

biztos nem az volt a gond, meg a digi esetén amúgy sem annyira ritka a jelenség...
ellenben inkább ide írd; link

[ Szerkesztve ]

(#19592) Soma01 válasza Claude Leon (#19590) üzenetére


Soma01
veterán

A level1 jó szerintem. Régebben találkoztam ilyenekkel és megbízható volt mind.

A Tenda meg valami új szar. Nagyker szerint jó, nem viszik vissza, TP-t meg igen. :F De ilvastam már fórumokon, hogy viszik vissza rendesen. Én inkább kerülöm. Van elég egyéb, más márka amivel vannak tapasztalatok, meg segítség a neten.

(#19593) jeriko2


jeriko2
tag

TP-LINK 1043ND-t használok másfél éve, az első pár napot leszámítva OpenWRT-vel.
Probléma nélkül tudok nyomtatni wi-fi-n keresztül egy Canon IP4200-as nyomtatón, de volt már más is rákötve az USB-jére. Ezen kívül van rajta egy 500GB-os HDD (inkább ez szokott rajta lenni, nem a nyomtató), amiről szépen torrentezik. A vinyó tartalma minden gépről elérhető (Linux, Windows) samba-n keresztül, de elérem a net-ről (melóhely) is sőt VPN-en keresztül onnan net-ezni is tudok, pedig sok minden le van tiltva :). Van rajta egész jó tűzfal, QoS, WakeOnLan, FTP, Dynamics DNS támogatás - ezeket használom is. Szerintem ennél több szolgáltatást router nem tud.
Mindehhez ezt a firmware-t használom: http://logout.hu/bejegyzes/vargalex/openwrt_for_tp-link_tl-wr1043nd_by_vargalex/hsz_1-50.html Köszöi Vargalex!

Többször sikerült már 100 napos uptime-ot elérjek vele, általában firmware frissítés vagy áramszünet miatt ért véget.

(#19594) Claude Leon válasza Soma01 (#19592) üzenetére


Claude Leon
senior tag

level1-et én is tesztelek épp, de csak AP-nek, tendához még nem volt merszem, szerintem nem is lesz

(#19595) gyulank


gyulank
addikt

Sziasztok!

Nekem ezen keresztül jön a NET. Szóval ez a tetőn van, és be van vezetve a szobámba, és itt a fantom táp, és itt rá van kötve az asztali gépemre.

Most, hogy jó idő van odakinn, néha szeretnék az udvaron, vagy a kertben is internetezni.
Milyen megoldást tudtok ajánlani? Leírom, hogy mit szeretnék, és majd megmondjátok, mi megvalósítható. Kb. fél méter kőfalon keresztül 100m hatótáv. Az asztali gép továbbra is kábellel lenne összekötve. Nem csak akkor működne a Wi-Fi, ha az asztali gép be van kapcsolva. Szeretném, ha nem fogyasztana sokat, és nem menne feleslegesen. Vagyis amikor csak kábelen keresztül az asztalit akarom használni, akkor feleslegesen ne legyen bekapcsolva a Wi-Fi, és amikor csak 5 métert kell áthidalnia, akkor se menjen annyira mintha 100 métert kéne. Végül szeretném, ha nem tudná használni a hálózatot ismeretlen, és persze örülnék, ha nem lenne nagyon drága.
Remélem, tudtok valami hasonlót ajánlani. Előre is köszönöm!

ASRock Z370 Pro4+i3-8100+32GB Windows 22631.2361 Ubuntu 23.10 x64

(#19596) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Üdv!Ha TP-Link WR841ND routert a hozzá adott telepítő CD-vel telepítem,az úgy jó?Ezen felül kell az interneten állítgatni valamit,vagy elég a CD?

(#19597) HeavyToys válasza BMWFan (#19596) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Fel lehet telepíteni. Nincs vele semmi gond. Ha különleges beállítás kell, hogy melyik csatornát használja, vagy csak N-es jelet adjon, akkor kell belépni a router-be.

(#19598) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Köszi,még annyit kérdeznék hogy az UPC DCHP vagy pppoe kapcsolatot használ?

(#19599) pista1235 válasza spiky03 (#19589) üzenetére


pista1235
tag

és amúgy meg vagy vele elégedve? én is tervezek venni egy ilyet, aztán kíváncsi lennék a véleményedre róla :)

(#19600) HeavyToys válasza BMWFan (#19598) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Na ez jó kérdés, fogalmam sincs, nálunk itt falun UPC-ből max tányéros TV van:) De szerintem próbáld meg a DCHP-t, mert T-nél, ugye kell felhasználó név+jelszó, oda PPPOE-kell.

Ha nem sikerülne, reset gomb 5mp-ig, és kezded újra a másikkal.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.