Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Szeretnék tőletek segítséget kérni. Digi netem van 20/10-es szeretnék vásárolni egy WiFi routert, de nem tudom melyik típus lenne optimális. Egy 50 m2-es panel lakásba használnám, tehát a nagy hatótávolság nem elsődleges, viszont azt szeretném, ha gyors lenne.
Mely gyártó, melyik típusa lenne az optimális? Max. 10000-ig tudnék rá szánni.
Segítségeket előre is köszönöm!
Üdv!

(#18202) Beri válasza XARAI (#18201) üzenetére


Beri
addikt

Első hozzászólás...

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18203) XARAI válasza Beri (#18202) üzenetére


XARAI
tag

Köszönöm!
Tudod picit láma vagyok a dologhoz, és nem mindent értek az első hsz-ből, ezért kérdeztem. Szóval, ha nem számít a távolság, mert csak panel lakásba használnám, akkor elég nekem a Digi nethez egy 150-es router, vagy inkább jobb a 300-as, hogy zökkenőmentes legyen. Mondjuk használnék torrentet is, meg SmartTV-t is.

(#18204) Beri válasza XARAI (#18203) üzenetére


Beri
addikt

"A wifin egységnyi idő alatt átvihető adatmennyiség a használt szabványtól függ, az azonos felépítésű routerek között nagyságrendi különbség nincs. A hatótávolságokra ugyanez igaz. Azt megtippelni, hogy egy hálózat meddig ér majd el, mennyire csökken majd a jelszint a routertől távolodva, vagy hogyan esik majd vissza a hálózat sebessége a jelszint csökkenésétől, kb. esélytelen. Több dolog hatással van egy vezeték nélküli hálózat áteresztőképességére. Számít a környezet zajossága (zavaró jelek a wifi frekvenciatartományában), a közvetlen rálátást gátló objektumok és természetesen az ellenoldal (a hálózati eszköz, amely a routerre csatlakozik)."

A panellakással az a baj, hogy a falakban van fém, ami csodálatosan képes árnyékolni, plusz sűrűn egymás mellett lakik egy csomó ember, akik szintén szeretnek wifin üvöltözni egymás ellen.
A hálókártyák 300-asak legalább?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18205) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok!

Meg tudnátok mondani, hogy egy 841-es TP-Link router mennyit fogyaszt, esetleg valami teszttel is ha tudjátok?(741 is jó vagy 941, csak egy körülbelüli érték kell)

(#18206) Alex91 válasza pana0017 (#18205) üzenetére


Alex91
félisten

[link], mondjuk TP-Link nincs eppen benne...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18207) pana0017 válasza Alex91 (#18206) üzenetére


pana0017
senior tag

Ezek közül szerinted melyikre hasonlíthat a legjobban?

(#18208) Alex91 válasza pana0017 (#18207) üzenetére


Alex91
félisten

Szerintem 10 W-nal kevesebbet fogyaszthat.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#18209) Klemens


Klemens
őstag

Sziasztok!

Már nagyon kellene vennem egy Wifi-s routert meg egy PCI-os antennát.

Ezeket a párosokat néztem ki:

1:
Tp-Link TL-WR340GD
TP-Link TL-WN350GD

2:
Tenda TEW316R
Tenda W311P+

Az első párost azért, mert már hallottam a márkáról, a második páros pedig azért, mert az a legolcsóbb.
20/10-es Digis netem van és 64bites Win7-em.

[ Szerkesztve ]

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#18210) Claude Leon válasza pana0017 (#18207) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Beadminisztráltam az oldalon, 2 társával :)
(741nd:5W)

Klemens:
Ha már muszáj ezekből, a tendát választanám, az a 340-es tp-link már nagyon kiérdemesült típus.

[ Szerkesztve ]

(#18211) pana0017 válasza Claude Leon (#18210) üzenetére


pana0017
senior tag

Köszi szépen:)

(#18212) Klemens válasza Claude Leon (#18210) üzenetére


Klemens
őstag

Nem feltétlen muszáj ezekből, én csak ezeket néztem.
A lényeg az, hogy a 20/10-es netemhez megfelelő legyen, Win7-tel kompatibilis és olcsó legyen. Nem kell eszméletlen nagy hatótávolság, mert 33nm-es panel lakásban lesz használva.

"A tegnap már történelem, a holnap még rejtelem, de a ma...adomány!"

(#18213) Beri válasza Klemens (#18209) üzenetére


Beri
addikt

TP-Link 741ND (vagy 740N) +781ND nagyjából ugyanennyiből sokkal többet nyújt.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18214) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv! Lenne egy olyan problémám, hogy van nekem egy gigabyte gn-br01g típusu routerem és időnként szép lassan belassúl a net majd megszakad! Ekkor az a teendő hogy kihúzom a router tápkábelét majd vissza akk pár sec és helyre áll! T-home 15 megás netem van és próbáltam már firmware-t frissíteni is de azzal sem lett jobb! Mi lehet a baj??

Battletag: hojszi#2983

(#18215) Beri válasza Intel fan11 (#18214) üzenetére


Beri
addikt

Az első hozzászólásban ott a link a router gondok topicra. Az a neked való.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18216) Gubek-Einste válasza Intel fan11 (#18214) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Szerintem már haldoklik és emiatt csinálja ezt.
Mikori a kicsike?

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18217) XARAI válasza Beri (#18204) üzenetére


XARAI
tag

Hálókártyáról nincs infóm. Egy "középkorú" laptoppal töltögetek. Még mobilhoz és tévéhez használnám a wifit.

(#18218) rsf válasza Intruder2k5 (#18200) üzenetére


rsf
senior tag

Az ASUS RT-N16 nagyon jó routernek tűnik, de amint tudom már vagy 2éve a piacon van.
Ezért kérdeztem, hogy érdemes-e megvenni, vagy már inkább vmi ujabbat vegyen az ember 2012-ben.
Én egy kicsi ASUS-t(WL520GC) használok már 4éve dd-wrt-vel(micro build) nagy megelégedéssel, de jó lenne már egy gigabites n-es wifis Router USB-vel és torrent-el.
Ja az alternativ fw-k megléte alapkövetelmény.
Mit ajánlanátok?

“Az a baj a világgal, hogy a buták mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.“

(#18219) puru


puru
senior tag

Sziasztok!
Ismerősnek keresek alap Digi-s nethez valami olcsó wifi routert.
Egy régi smc-vel szívtam ma, ha a wan portjába bedugtam a Digi kábelét azonnal merevre fagyott (azóta már utánaolvastam, hogy ez nem egyedi hiba).
TP-Link-nél ismert hiba az ADSL betárcsázós gond. Ez vajon a Digi betárcsázására is igaz, vagy Digi mellé nyugodtan vehetek TP_linket?

Köszönöm

(#18220) kali válasza puru (#18219) üzenetére


kali
legenda

inkább csak a régebbi tp-link routerekkel volt/van gond, 700-as szériától sokan használják digi alá, probléma nélkül!
sebesség függvényében 700-as, 800-as, 900-as, vagy 1000-es széria!

(#18221) puru válasza kali (#18220) üzenetére


puru
senior tag

Nálam T-s ADSL-el a 1043ND is szarakodott sokszor. Router ment, de csatlakozni nem akart :( Néha napokig jó volt. Routercsere (Linksys-re) megoldotta. Igaz, azóta az ADSL-től is megszabadultam :)
Akkor egy 741ND-t nyugodtan megvehetek Digi-hez?

Köszi

(#18222) kali válasza puru (#18221) üzenetére


kali
legenda

80/25 alá ajánlott a tl-wr1043nd, lomhább sebességhez a tl-wr741nd tökéletes!
ellenben több helyre telepítettem már adsl alá újabb szériás tp-link routereket, és még nem találkoztam problémával! friss firmware, megfelelő beállítás, és pörögnek szépen!

(#18223) Beri válasza rsf (#18218) üzenetére


Beri
addikt

Jelen helyzetben a broadcom chipesek közül az N16 marad a leggyorsabb openwrt által támogatott eszköz (az E4200 és a WNDR4000 mellett, amikben ugyanaz a CPU van, tehát hiába veszel frissebb modellt, nem kapsz újabb vasat). A WNDR4500 tud többet, de arra még várni kell az alternatív fw-kkel.
Atherosból a WNDR3700, 3700v2, 3800, DIR-825, stb. a plafon, szintén egyforma processzorral.
Az asus n66u lesz majd igazán kemény, ha kapható lesz, esetleg a linksys E4200v2, ha a marvell chipjével támogatott lesz egyáltalán. Ha nem sürgős a dolog és nem szűkös a keret, az asusra simán várnék a helyedben. Hátha ettől tényleg leesik végre az állunk (nem megy majd a fejvakarás, mint annakidején a 300ezer kapcsolattal az n16-nál).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18224) puru válasza kali (#18222) üzenetére


puru
senior tag

Sajnos sos ma kell, és nincs Tp-Link.
D-Link DIR-615-öt fogok venni. Remélem ezzel nem fogok szívni :)

(#18225) johnny_gold válasza Beri (#18223) üzenetére


johnny_gold
tag

"esetleg a linksys E4200v2, ha a marvell chipjével támogatott lesz egyáltalán"

Erre van egyáltalán esély? Úgy láttam, a DDWRT fórumon emiatt például alapból dobták a támogatást. Részben ezért is siettem a v1 vételével, hogy ne váltsák fel a v2-k a boltban, és biztosan tehessek rá később spéci ROM-okat.

(#18226) Tomika1981


Tomika1981
tag

Sziasztok!
Tudnotok kell hogy nem értek a hálózatokhoz így lehet hogy hülyeségeket kérdezek de legyetek velem türelmesek! :-)
Elolvastam az eslő hszt. Arra jutottam hogy egy Linksys 1200-as routert veszek. (itthon smart tv-re lesz kábelen kötve illetve asztali pc-re, a Wifi pedig laptophoz lesz használva)
A net sebessége digi 40megás.

A kérdésem hogy jól döntök-e ezzel a routerrel, illetve hogy szükségem lehet-e a linksys 1500-ra az IPv6-os szabvány miatt? (1200 nem támogatja) Nem fél évben gondolkodok hanem szeretném ha pár évig kitartana a router.

Tomika

(#18227) Intruder2k5 válasza rsf (#18218) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Már kicsit több is, mint 2 éve.... Bár majdnem ennyi ideje van már 1043-as is, és sok más router is, amiket még mindig ajánlott megvenni, de szerintem ez sokat nem jelent. Ettől függetlenül az RT-N16 még mindig az egyik csúcsmodell az ASUS palettán, leszámítva az RT-N56U-t, ami nem moddolható, és azt az RT-N66U-t, amiről igazából semmit sem lehet tudni, és talán egy boltban vettek fel rá rendelést eddig, közel 50000Ft-os áron. RT-N16-ra van firmware bőven, Tomato, OLEG, DD-WRT, és állítólag valami nagyon alfa OpenWrt is. Bár ez utóbbiban nem vagyok már biztos... BroadCom platformon vagy ezt, vagy a Linksys E3000/4200-at tudod venni, ha USB-s gigás routert szeretnél, illetve van még Netgear WNR3500L. Atheros platformon pedig szintén van néhány darab... WL-520GC-m nekem is volt DD-WRT-vel, switch-ként működött az RT-N16-ra kötve, nem régen adtam el... Most ugyanezt a feladatot egy WL-500G Premium látja el.

[ Szerkesztve ]

(#18228) Beri válasza johnny_gold (#18225) üzenetére


Beri
addikt

We'll see.

Tomika1981: Az ipv6-tal riogatják a népet évről évre, de addig fogják húzni a bevezetését, ameddig csak lehet. Egyrészt a szolgáltatóknak nem lenne meg húszfillérből az átállás, másrészt a tartalomszűrésüknek integethetnek messziről.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18229) Zolee11


Zolee11
senior tag

Sziasztok.
Van nekem egy régi gigabyte wireless routerem ami egy fél éve elkezdett lehalni wireless oldalon. Miután megvettem, nemsokára rá igen komoly sebesség problémák adódtak pedig nem több 10 Mbit-es netem van, de ha be volt kapcsolva a tűzfal a routerben, akkor kikészült a router egy idő után ha futott a gépen/gépeken a torrent kliens. Sikerült kiszűrni, hogy mi okozza a belassulást majd a teljes lehalást. Most viszont komolyabb a probléma, mert úgy konkrétan eltűnik az éterből a wireles része, míg a router szerint működik az is, illetve a vezetékes oldalon nem érzékelni hibát. Kaptam átmenetileg egy Belkin wireless G routert de a torrent ezt is simán kicsinálja ha aktív a tűzfal, de anélkül is rendesen lelassul ha megy a torrent is, illetve néha újra is kell indítani, hogy ne lassuljon be teljesen, még annyira sem bírja mint a Gigabyte. :)
Én kinéztem a TP-Link 1043-as routert, de nem vagyok benne biztos, hogy korlátok nélkül ez is elvinné. Nekem nem mint kliensként lenne rá szükségem, csak a forgalmat ( maximum 1 MB/s) kellene bírnia, illetve nem túl sok kapcsolatot, nem tudom milyen értékre lenne érdemes korlátozni, azt hiszem alapból 150-en van a vezetékes részen. Illetve a steam letöltéseket, de az gondolom nem jelent problémát. :)
Esetleg megfelelő korlátokkal kisebb router is megfelelne?

no brain, no problem

(#18230) kali válasza Zolee11 (#18229) üzenetére


kali
legenda

akár a 700-as, 800-as, vagy a 900-as széria is!

(#18231) Zolee11 válasza kali (#18230) üzenetére


Zolee11
senior tag

esetleg a későbbi 2-3 Mbyte/s sebességet is elbírnák? illetve wireless részen sem okoz gondot a torrent terhelés? Mert akkor maradnék egy 800-900-as szériánál. :) Köszi!

no brain, no problem

(#18232) InfiniteReality válasza Zolee11 (#18231) üzenetére


InfiniteReality
őstag

2-3 MByte az 20-30 Mbit, érdemes ennek megfelelőt választani.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18233) kali válasza Zolee11 (#18231) üzenetére


kali
legenda

3 megabyte/sec meg sem kottyan nekik, sőt!
ellenben wifi útján semmilyen router sem kimondottan szereti a torrentet, bár megfelelő korlátokkal elmegy...
a 800-as és a 900-as szériában a régebbi verziók még olyan motorral dolgoztak, mint a tl-wr1043nd (csak ugye nincs gigabit képes port), mostanság kábeles szempontból mondhatni mindegy, hogy 700-as, 800-as, vagy 900-as széria, csak a wifi része különbözik; 700-as széria 150-es lite n, és egy aantenna, 800-as széria 300-as n, 2 * 2 mimo, és 2 antenna, a 900-as széria pedig 300-as n, 3 * 3 mimo, és 3 antenna!
300-as, n szabványos ellenoldal esetén érdemes 800-as vagy 900-as szériásat venni!

[ Szerkesztve ]

(#18234) Zolee11 válasza kali (#18233) üzenetére


Zolee11
senior tag

Értem, köszönöm szépen a segítséget! Ezek szerint a wireless részen korlátozni kell az ilyen jellegű terheléseket, most is ez okozhatja a lassulásokat. 300-as ellen-oldal nincs, így igazából nem sok értelme van ezek szerint 800-900-as szériát venni, mert a motorok közt nincs nagy eltérés. Köszönöm!

no brain, no problem

(#18235) Nozi válasza Intruder2k5 (#18227) üzenetére


Nozi
csendes tag

Az N66U-ról az Asus honlapján már van fent manual, köztük a magyar is: http://support.asus.com/Download.aspx?SLanguage=en&p=11&m=RT-N66U%20%28VER.B1%29&os=8

Találtam emulátort is, ami nem a legfrissebb, mert ebben még szerepel a ventillátor is.: http://service.asus.com/demoui/RT-N66U/RT-N66U/RT-N66U/192.168.1.1/index.html

[ Szerkesztve ]

(#18236) Intruder2k5 válasza Nozi (#18235) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Bár nem olvastam még, de a gyár sosem szokta közzétenni, hogy milyen chipsetre épül, mennyi ram van benne, stb... Egy router esetében ezek nem tartoznak a közzétett információkhoz.

[ Szerkesztve ]

(#18237) Nozi válasza Intruder2k5 (#18236) üzenetére


Nozi
csendes tag

Ez igaz. Viszont akkor itt van egy harmadik link egy kis tesztről, ahol már adatok is vannak: http://forums.smallnetbuilder.com/showthread.php?t=6446

(#18238) Intruder2k5 válasza Nozi (#18237) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ez már beszédesebb írás...

(#18239) Trevi


Trevi
tag

Sziasztok!
A routerem meg hülyült, kábelesen leadja az egész sávszélességet 25mb/s.De WIFI.röl csak 7mb\s. :F Miért? Kezd meghalni a routerem, a antennát kicseréltem de úgy se lett jobb!
Router: DLink- 524 5 éve üzemel!

[ Szerkesztve ]

(#18240) Intruder2k5 válasza Trevi (#18239) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Próbálj meg csatornát váltani! További gondok esetén ITT kérdezz!

(#18241) Trevi válasza Intruder2k5 (#18240) üzenetére


Trevi
tag

köcce ;) ugyan ezt leíróm akkor! :)

(#18242) Az-X válasza Beri (#18188) üzenetére


Az-X
őstag

Köszönöm, amit ajánlottál valóban tudja :R

:)

(#18243) Sasmadar67 válasza XARAI (#18201) üzenetére


Sasmadar67
csendes tag

Én egy Tenda W308R wi-fi routert vettem két napja.
A TP-Linkes routerem épp egy évet birt és bemondta az unamast, olyat sem veszek többet.
Ez a Tenda 300Mb/s -al megy, szóval a 20Mb/s -os elérésemhez bőven elég.
6500-8000 Ft közötti áron megkapod. Két antennás, a telepítése 2perc és megy is.
A TP-Linkkel szenvedtem egy fél napot. Szóval ajánlani tudom.
A 65nm-es lakásban nálunk mindenhol, erkélyen is full erővel megy.

(#18244) kali válasza Sasmadar67 (#18243) üzenetére


kali
legenda

A TP-Linkes routerem épp egy évet birt és bemondta az unamast, olyat sem veszek többet. - bármilyen gyártó termékével előfordulhat - akár jóval drágább kategóriában is -, attól még rengetegen használják megelégedéssel, és nem általánosítanak egy életre!
A TP-Linkkel szenvedtem egy fél napot. - user error... :U
Ez a Tenda 300Mb/s -al megy, szóval a 20Mb/s -os elérésemhez bőven elég - a kettő miként is viszonyul egymáshoz?
Két antennás - ami ugye csak akkor számít, ha az ellenoldal is megfelelő tulajdonságokkal bír!

[ Szerkesztve ]

(#18245) Laaceey


Laaceey
csendes tag

Sziasztok.

Szeretnék router vásárolni, de nem tudom, hogy milyet. Jelenleg van egy TP-Link WR741ND tipusú rotuerem, de nem működik megfelelően. T-online 5 Mbps-os ADSL netem van. A jelenlegi routert már egyszer kicseréltettem mert nem működött, de amit vissza kaptam az is ugyanúgy nem csatlakozik, csak nagyon ritkán.

2-3 eszköz Wifin, 1-2 meg Lan-on lenne rákötve.
Modemem tipusa D-Link DSL 360R
A routerre max 10 ezer Ft-ot szánnék!

Segítségeteket előre is köszönöm.

(#18246) Kantorpe válasza Tomika1981 (#18226) üzenetére


Kantorpe
tag

Szia,

igazabol semmi szukseged nincs ipv6 protokollra. DIGI meg nem is tamogatja szolgaltatoi oldalon, az otthoni oldalon meg nincs annyi eszkozod, hogy kelljen. Jelenleg itthon az ipv6 nem szamottevo. Amikorra meg az lesz addigra ugyis veszel masik routert boven.

Minden élő megöregszik, minden tulajdon elenyészik...

(#18247) Tomika1981 válasza Kantorpe (#18246) üzenetére


Tomika1981
tag

Köszönöm a válaszokat!

Tomika

(#18248) n-tek


n-tek
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan routert keresnék ami gyors, usb-s, torrentes és stabil, (esetleg dlna támogatás). A Linksys wrt160nl-en gondolkozom, bár hiányolom belőle a gigabitet. Ötlet? A linksys preferálom, mert már kb 5 éve van egy wrt54gl-em és nincs semmi bajom vele. (bár nem nagyon tapostam ki a belét, nem mintha ki tudnám). Köszönöm

Escape is Just the Begining

(#18249) krealon válasza n-tek (#18248) üzenetére


krealon
veterán

(#18250) bluobluo


bluobluo
aktív tag

Üdv!

Olyan a problémám lenne, hogy jelenlegi netem mellé/hozzá kéne egy olyan masina (talán router sosem volt, nem értek hozzá) ami tud küldeni wifis jelet okostelefonra majdani Smart tévémhez (samsung 32D5500).
Azért írtam, hogy mellé mert jelenleg nem ruterem van hanem direkt kapcsolatom kábeles (carrier poe adapter Model: UBI POE 24-5) és használatát addig használnám míg mobilozok vagy tévézek, nehogy más a közelben is rákapcsolódjon a routeremre.
Bocsánat ha hülyén fogalmaztam volna, de ha a mostani vezetékes netemre úgy lehetne valahogyan routert kötni, hogy arra okostelefonnal vagy Smart tévével lehet rá kapcsolódni, hogy akármikor vissza lehessen térni könnyedén a vezetékes verzióra az írja már meg nekem, miként és hogyan lehetne ezt megvalósítani
A sávszélességem: 8M/768Kbps
Garantált: 768Kbps/64Kbps
Köszönöm

[ Szerkesztve ]

Nem rendelek, veszek soha semmit a netről!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.