Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18951) Viktoár válasza kali (#18950) üzenetére


Viktoár
addikt

Igazad van, az ellenoldalra nem gondoltam. Az egy asztali gép lesz és vennék bele egy wifi kártyát.(Azt sem tudom milyet érdemes.)

Összedobtam egy mórickarajzot az ominózus lakásról hátha segít.

Az alsó szint nagyobb mint a felső de ez ne tévesszen meg.Nem vagyok egy nagy műszaki rajzos. :B Természetesen nem méretarányos a rajz.

[ Szerkesztve ]

Üdv:Viktor

(#18952) Tsebacsi


Tsebacsi
nagyúr

Sziasztok!

Tegnap délelőtt megjött a TP-Link TL-WR1043ND router, este be is üzemeltem.
Szép is, okosabb is mint a linksys, nagyon meg vagyok vele elégedve, a monitorozáson a jel sima, mint a víztükör :)
Még1x Köszönöm mindenkinek, aki segített a választásban, eddig minden tökéletes, szép és jó! :D

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18953) f_sanyee válasza xpedient (#18949) üzenetére


f_sanyee
senior tag

Jo az neked, kikapcsolod rajta a dhcp-t, atallitod az ip cimet a masik router halozatara amire radugod. ssid es a titkositas ugyanaz legyen mind a ketton, viszont masik csatornara kell rakni a wifit.

(#18954) betyartakacs


betyartakacs
csendes tag

Sziasztok

Korábban írtam nektek egy router beszerzéssel kapcsolatban 3 szintes ház, kb 30 kollégistával.

Beszerzési megkötöttségek miatt kettő routert találtunk: egy WNDR3700-ast és Asus RT-N56

Nagy bajom, hogy vannak letöltések és torrentek is (hozzá egy 25 megbites sávszélesség kb).

Bírni fogják? Méghozzá úgy, hogy 3 AP van rájuk kötve?

Köszi!

(#18955) kali válasza Viktoár (#18951) üzenetére


kali
legenda

(#18956) Viktoár válasza kali (#18955) üzenetére


Viktoár
addikt

Köszönöm szépen. :R

Megnézem mindegyiket merre/mennyi és mint sokan másoknál,nálam is a legolcsóbb megoldás lesz a nyerő. :B

Üdv:Viktor

(#18957) Intruder2k5 válasza betyartakacs (#18954) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Mindkét vas meglehetősen erős tagja a soho kategóriának, de 30 klienshez, amiből többen torrenteznek is, nem ez való! Néhány nappal ezelőtt volt szó hasonlóról (bár ott talán csak 20-25 kliens volt), ott is az volt a javaslat, hogy meg kell duplázni a keretet, és akkor legalább egy CISCO! A torrentet meg le kell tiltani, és kész! :)

(#18958) xpedient válasza f_sanyee (#18953) üzenetére


xpedient
tag

Köszönöm szépen a választ. Így legalább nem kell nagy beruházásba vernem magam.
Még egy olyan kérdésem lenne, ha másik SSID-vel szeretném továbbítani a jelet, azt hogy lehetne megoldani?

(#18959) Intruder2k5 válasza xpedient (#18958) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Úgy, hogy másik SSID-t adsz meg! Nem egy ördöngösség... :)

(#18960) jNk válasza betyartakacs (#18954) üzenetére


jNk
senior tag

Osztom Intruder2k5 véleményét azzal kapcsolatban hogy az általad írt routerek (bár soho szinten erősek) nem 30 kliens kezelésére/kiszolgálására lettek tervezve.
Keretduplázás nélkül (ahogy már másnak is ajánlottam) jó választás lehet a Mikrotik RB450G is, ami lazán elbír a 25mbit/s nettel és a mögé kötött 30 kliens sem okoz gondot neki, ahogy a letöltések és torrentezés kordában tartása sem probléma, bőven komolyabb feladatokkal is megbírkózik a szoftvere.

(#18961) Intruder2k5 válasza jNk (#18960) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

De ehhez szoktam mindig hozzátenni, hogy egy valaki viszont kell, aki meg a szoftverével birkózik meg! :)

(#18962) RBJ


RBJ
addikt

Csókolom.
Na most szenvedtem a routerremel /tp-link 542g/ elővettem a spájzból/anno használtam xbox live ra/
Na megakartam mókólni, hogy az asszony is tudjon online kapálni a netbookján. sikerült minden wifi, saját gépen is. egy bibi van a upc/120Mbps/ netem fele sávszélességet produkál.
Felvilágosítottak, hogy hiába van ráírva 10/100Mpbs lan ra nem tudja.
Így megvilágosítottak, hogy gigabites router kő.
Tippjijje valakinek, milyen típust ajánlotok. a wi fi másodlagos fő a lan része legyen gyors. :DDD

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#18963) kali válasza RBJ (#18962) üzenetére


kali
legenda

tp-link tl-wr1043nd

[ Szerkesztve ]

(#18964) krealon válasza betyartakacs (#18954) üzenetére


krealon
veterán

Ilyen nagy terhelesre en a Netgear WNDR3700-ast (v1, v2, de a v3 nem) valasztanam Openwrt-vel vagy DD-WRT-vel.

Olcsobban ki lehet jonni (de nagyobb TCO-val) egy regi PC-be rakott 2 halokartya + PfSense.
Egy helyen mokodik egy ilyen osszeallitas 365 napnal nagyobb uptime-al.
Valoszinuleg portalanitas miatt le kell majd allitani, de egyebkent hibatlanul uzemel.

(#18965) jNk válasza Intruder2k5 (#18961) üzenetére


jNk
senior tag

Néhány óra ráfordításával simán beállítható (linuxot ismerő embernek még kevesebb) a 450G és ebbe már beleszámoltam mikrotik wiki olvasását is.
Bátorság és/vagy időhiány esetén keresni kell egy hozzáértőt aki 5-10e Ft-ért szívesen beállítja-elmondja mit merre hogyan és egy huszassal még mindig bentebb lesznek.

(#18966) gabber01


gabber01
addikt

Hali!
Wifi routert keresek 5M-s ADSL-hez. A cél mindössze annyi, hogy a laptopot szobán (házon) belül tudjam használni kábelcibálás nélkül. Max 8k a keret, ami nem sok, de mi lenne ezért ami árához képest azért minőségi?

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18967) Gubek-Einste válasza gabber01 (#18966) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x van csak ebben a kategóriában, ez teljesen jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18968) gabber01 válasza Gubek-Einste (#18967) üzenetére


gabber01
addikt

Köszi, de lehet béna vagyok, de nem találtam ezt a típust.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18969) Gubek-Einste válasza gabber01 (#18968) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az x egy változó szám.
Konkrétan a következő típusokról van szó: 740N, 741ND, 743ND. Ajánlott inkább az ND jelölésűek mivel azokon cserélhető az antenna.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18970) gabber01 válasza Gubek-Einste (#18969) üzenetére


gabber01
addikt

Oh, értem, köszönöm.

Man proposes, god disposes. Dum spiro, spero.

(#18971) aelod


aelod
veterán

sziasztok!

TP-LINK TL-WR340GD 54Mbps -routerről szeretném a véleményetek kérni!
jó nem jó, gyakori hibák stb
minden választ előre is köszönök!

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18972) Intruder2k5 válasza aelod (#18971) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Régi modell, gyenge vas... Mondjuk 4-5Mbps nethez jó, de komolyabb sebességre ne vegyél olyat!

[ Szerkesztve ]

(#18973) aelod válasza Intruder2k5 (#18972) üzenetére


aelod
veterán

hmm

upc 120as netem van:D:D

jelenleg egy draytek vigor 2200x ilyen routerem van ajándékba kaptam így nem költöttem rá

mivel van egy laptop meg egy tapicskolós teló is a házban jó lenne egy wifis inkább

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#18974) Intruder2k5 válasza aelod (#18973) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

120-as nethez mindenképpen gigabites router kell, ebből a legolcsóbb a TP-LINK WR1043ND, a felső határ pedig a csillagos ég...

Sajnos az a Draytek is öreg vas, egy 50MHz-es proci van benne, szemben a mai routerek 5-600MHz-es procijaival!

[ Szerkesztve ]

(#18975) Soma01 válasza Intruder2k5 (#18974) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem Te jól ismered a Gargoyle firmware-t, képességeit. A "30 kolisnak" jó lenne szerinted egy ilyen router? Korlátozásokra (IP, MAC alapján), torrent, nagyobb letöltések kordába tartására? Egy megfelelően erős (és Gargoyle firmware kompatibilis) hardverre felrakva?

(#18976) Soma01 válasza Soma01 (#18975) üzenetére


Soma01
veterán

A Netgear WNDR3700 ilyen, de az kb. 26ezer Ft. De nem tudom, hogy a 1043, 64 mega rammal mennyivel silányabb? (mivel olcsóbb)

(#18977) Intruder2k5 válasza Soma01 (#18975) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ezt miből szűrted le? :)

Az igazat megvallva a Gargoyle-t nem nagyon ismerem, csak egy rövid ideig próbálgattam anno WL-500GP-n. Sőt, az egész OpenWrt-vel nem nagyon szimpatizálok, és azt kell, hogy mondjam, hogy OpenWrt-ben nem is olyan egyszerű ez a gépenkénti limitálás. Egész biztos, hogy van rá mód, én ezt nem kétlem, de az igény már többször is felmerült rá, többek közt a 1043-as topikban is, de egy-két külföldi fórum linken kívül semmilyen megoldás nem született rá!

Ha végképp eldöntötted, hogy SOHO routerrel akarod megoldani ezt a dolgot, és engem kérdezel ez ügyben, akkor azt tudom javasolni, hogy vegyél egy Tomato kompatibilis vasat, mondjuk egy Linksys E4200-at, abban ez simán beállítható. Mind a torrent szűrése Layer7-el, és / vagy a fontosabb tracker url-ek blokkolásával, illetőleg könnyen limitálhatod a felhasználható sávszélességet és maximális kapcsolatszámot is. És bár továbbra is fenntartom, hogy 30 klienshez nem SOHO router kell, ha kellően megfékezed a torrentezést, mondjuk gépenként 50 engedélyezett kapcsolattal számolva, egy időben 20-25 júzerrel, az maximum 1000-1200 kapcsolat, ami még beleférhet.

De nem ez az ideális megoldás!

[ Szerkesztve ]

(#18978) Intruder2k5 válasza Soma01 (#18976) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

1043ND? Ezt Te sem gondolod komolyan, hogy 30 embert egy 13000Ft-os cuccal fogsz kiszolgálni...??? Nézz át a topikjába, ha valaki nekifekszik, egyedül megfekteti! Ha gondolod vedd meg, lelked rajta!

(#18979) Soma01 válasza Intruder2k5 (#18977) üzenetére


Soma01
veterán

Köszi!
Össze kevertem akkor a Tomato-val. Mert olvastam valahol, hogy abban jól lehet állítani ezeket.
Ok, hogy SOHO, de az említett Cisco sem egy világbajnok CPU sebesség alapján és ahogy néztem a menüjét, ott nem láttam, hogy annyira lehetne korlátozni a felhasználókat. Úgy látom a VPN kapcsolatok száma alapján sorolták be.

(#18980) Intruder2k5 válasza Soma01 (#18979) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Sokkal jobban bírja a magas kapcsolatszámot, lényegesen erősebb, így a limitálás kevésbé, vagy egyáltalán nem is fontos... Nem ismerem a szoftverét, csak belinkeltem neked, mert hasonlóak az igényeid, mint ott voltak, de kétlem, hogy azzal ne lenne megoldható!

Tomato BW Limiter

[ Szerkesztve ]

(#18981) Soma01 válasza Intruder2k5 (#18980) üzenetére


Soma01
veterán

Jó. :K

(#18982) gyoridav870


gyoridav870
csendes tag

Hali!
Négyszintes családi házhoz tudnátok wifi routert ajánlani?
A router a legfelső szinten lenne, de klassz lenne, ha pincében is lenne jel.
Köszi

(#18983) Intruder2k5 válasza gyoridav870 (#18982) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ezt felejtsd el... :)

Esetleg, ha a másodikra teszed, akkor talán... De csak talán!

[ Szerkesztve ]

(#18984) jNk válasza gyoridav870 (#18982) üzenetére


jNk
senior tag

1 wifi router nem fogja az összes szintet jól lefedni, de ha 1 vagy 2 repeatert/range extendert is veszel mellé akkor nagy valószínűséggel sehol nem lesz problémád a jellel (még a pincében sem.)

(#18985) Tsebacsi válasza jNk (#18984) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Hú na, ez kapóra jött, ismerős most szólt, hogy egy 2 szintes családi házba szeretne egy jelerősítőt, ami átviszi a jelet a födémen. Tudtok ilyet ajánlani? Egyszerű kéne, nem dárga, amit úgymond csak bedug a konnektorba és már megy is a jel :DDD

Előre is köszi a válaszokat!

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18986) jNk válasza Tsebacsi (#18985) üzenetére


jNk
senior tag

Ez már inkább wifi hálózatos kérdés, de aktív "jelerősítőt" senki nem használ beltérben, az ismerősődnek valószínűleg jelismétlőre(repeater) / range extenderre van szüksége.
Azzal megvalósítható hogy az emeleten letéve kapcsolódik a füldszinti routerre és továbbszórja ugyanazt a hálózatot. Egyszerű és nem drága : TP-Link WA730RE (150mbit/s) és WA830RE (300mbit/s).

(#18987) Tsebacsi válasza jNk (#18986) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Köszönöm a gyors választ és bocsánat, hogy rossz helyen tettem fel :B

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#18988) vargalex válasza Intruder2k5 (#18977) üzenetére


vargalex
félisten

Gargoyle-ban azért elég durván lehet config-olni a le/feltöltési sebességeket.
Elég részletesen állítható a kvóta is:

akár IP címenként, illetve kvóta érvényessége, mi történjen, ha elérte (leállítja az internet hozzáférést, lassítja a le/feltöltést egy megadható értékre, stb. Kvótába számító időszak, tényleg szinte minden megadható. Persze ehhez saját scripteket (sőt, c forrásból előállított binárisokat) is használ, nem ültethető át annyira egyszerűen a default OpenWrt alá.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18989) Intruder2k5 válasza vargalex (#18988) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

OK, ezt nem tudtam, írtam is fentebb, hogy ezt nagyon keveset használtam (szinte órákban mérhető), és azt is WL-500GP-n. Lehet akkor a vargalex fw többi extráját kellene átültetni Gargoyle alá a default OpenWrt helyett! :)

Ment neked egy privi amúgy reggel...

(#18990) Soma01 válasza vargalex (#18988) üzenetére


Soma01
veterán

És a max. kapcsolatok száma mennyire firmware függő? Vagy hardver függő inkább? Proci vagy memória? Már csak azért, mert a 1043-ból (esetleg a 64 megásból) lehet e olyan routert csinálni, ami elbánik sok kapcsolattal (több torrent kliens). Wifi nem kell, csak a vezetékes route menne.

(#18991) vargalex válasza Soma01 (#18990) üzenetére


vargalex
félisten

Ez inkább firmware függő dolog. OpenWrt alatt 16384 a default.

Alex

(#18992) Intruder2k5 válasza vargalex (#18991) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Na jó, de ez csak a papírforma, az egy dolog, hogy OpenWrt-ben ez a default, azért ehhez vas is kell! Nyilván egy 1043-as nem fog 10000+ szálon kapcsolódni 30 klienssel a webre...

(#18993) vargalex válasza Intruder2k5 (#18992) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

DIR-825-ön teszteltem a max. kapcsolatok számát. Szerintem az 1043ND-nek sem okozna gondot.

Anno Brogyi kolléga csinált egy képet DD-Wrt-vel.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#18994) Intruder2k5 válasza vargalex (#18993) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Igen, ezt a képet láttam, de ez gondolom 1, 2, vagy 3 gép, és "csak" 5000 kapcsolat. Én viszont akkor sem mernék 25Mbps-re, és 30 egyetemista alá egy 1043-ast tenni! Kicsit más a helyzet, mikor 20+ gép elkezd torrentezni, és más amikor elengedsz egy ilyen mérést...

[ Szerkesztve ]

(#18995) Beri válasza Intruder2k5 (#18992) üzenetére


Beri
addikt

Nyilván egy 1043-as nem fog 10000+ szálon kapcsolódni 30 klienssel a webre...
Gond nélkül megoldja.

Kicsit más a helyzet, mikor 20+ gép elkezd torrentezni, és más amikor elengedsz egy ilyen mérést...
Teljesen ugyanolyan, ha nem forgalmaznak adatot túl gyorsan (25MBit gyakorlatilag semmi).

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18996) Intruder2k5 válasza Beri (#18995) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Akkor hajrá, vetesd meg vele, aztán majd találkozunk a router gondok topikba! Csak azt nem tudom, hogy akkor 2-3 nappal ezelőtt miért nem ajánlottad ugyanezt, mikor ott csak 20-25 kliensről volt szó...?!

1043ND, 30 torrentező egyetemista... Ez érdekes lesz!

[ Szerkesztve ]

(#18997) jNk válasza Intruder2k5 (#18996) üzenetére


jNk
senior tag

Na ez engem is érdekel ;] :DDD

(#18998) Soma01 válasza Intruder2k5 (#18996) üzenetére


Soma01
veterán

Szerintem ezen most ne civakodjon senki. :DDD Nem ér annyit. ;) Már mint, hogy ki mit mondott...

Amúgy van valakinek esélye ilyet kipróbálni?
A 30 egyetemista nem torrentezik egyszerre. De szerintem 20 sem. A torrent kliensek általában 200 peer szára vannak beállítva és ez elég szokott lenni. Aki felviszi, az sem lesz több 500-nál. Ha mind a 30 nyomná a torrentet, akkor is 30x500=15.000 kapcsolat. De ez nagyon max. tuti, hogy 10.000 alatt lesz jóval a gyakorlatban ez a szám. Nem nyomja mindenki a torrentet (csak kb. 10-15-en) és az alap beállítást meg nem emelik szerintem az alap 200 fölé. Ha meg igen, akkor sem kapcsolódik annyi ember szerintem hozzájuk.

A nagyobb kapcsolat számhoz amúgy memória vagy "MIPS" kell inkább?

[ Szerkesztve ]

(#18999) Beri válasza Intruder2k5 (#18996) üzenetére


Beri
addikt

Nem akarom megvetetni vele, még mindig kitartok az álláspontom mellett, 30 klienshez nem SOHO router való.
Viszont dd-vel igenis lehet 10k kapcsolatot tartani egy 1043ND-vel.

Soma01: Ha egy torrentkliensben beállítasz 100 szálat, az nem 100 nyitott kapcsolatot jelent.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19000) Soma01 válasza Beri (#18999) üzenetére


Soma01
veterán

Hanem? Többet vagy kevesebbet? Vagy 1 szál az nem 1 kapcsolat? Ha beállítok 100 szálat, nem biztos, hogy ki is lesz használva. Erre gondoltál?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.