Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18051) Nova96 válasza kali (#18050) üzenetére


Nova96
őstag

Ilyen nincs is amit a 741nd cdhez adtak.(Meg már nincs nálam havernál van).Nincs valami más program az eredetin kívül? :R

(#18052) Intruder2k5 válasza Nova96 (#18051) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Milyen más program? A beállításokat böngészőn keresztül kell elvégezni!

http://192.168.1.1

(#18053) Chaser válasza Intruder2k5 (#18052) üzenetére


Chaser
titán

Vagy mint az én esetemben a WR340-nél a tplinklogin.net-en:D:) Ezzel egyből bejött az admin felület, működik is a router ahogy kell.

szerk: Az aljára volt írva, máshol nem volt utalás rá, 198.168.1.1-gyel SKSH.

[ Szerkesztve ]

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#18054) zso73


zso73
veterán

Van egy Tp-link 1043 ND-m. Ő lenne az internet megosztó (AP szerű). Venni akarok mellé egy másikat, és hídba kötném a két routert, és arra a két gépet rákötném. Így nem kell két hálókari a gépekbe, és lan party esetén is csak a roterbe kötném a gépeket..........

Enable WDS Bridging - You can select this to enable WDS Bridging, with this function, the Router can bridge two or more Wlans. NOTE: If this checkbox is selected, you had better make sure the following settings are correct.

Szerintetek ? Van jobb megoldás ? Inkább AP-t vegyek ?

Most az egyik gépben N-es hálókari van, így egy emelettel feljebb 300Mb/s-el megy a kapcsolat.

:U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18055) Beri válasza zso73 (#18054) üzenetére


Beri
addikt

Mért nem tudod rákötni a gépeket az első és egyetlen 1043ND-re?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18056) simi12345 válasza Intruder2k5 (#17884) üzenetére


simi12345
tag

9 napja használom úgy a routert ( TP LINK 841ND) ahogy írtad (hogy max 100-ra tegyem a utorrenten belül a peer számot), és maximális letöltési sebességet (40/20 DIGI) érek el vele mindig torrentezés közben, a feltöltés is max, mintha kábelen keresztül csinálnám. Nem szakadt meg még egyszer sem.
Köszi a tippet. :R

[ Szerkesztve ]

(#18057) InfiniteReality válasza zso73 (#18054) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Miért kell két ap, két router stb? Ha van egy routered, azon simán tudtok lanpartyzni...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18058) zso73 válasza InfiniteReality (#18057) üzenetére


zso73
veterán

Mert egy szinttel lejjebb van a net. Onnan használtam a két gépet netezésre. Van, amikor összeborul a háló. A gamer gépemben lévő kártya egy gagyibb G-s cucc. Ennek köszönhetően lassabb is. Konfigolni nem lehet, mert 3Ft-os, és nincs semmi progi hozzá.....Nem akarok vacakolni amúgy sem vele. Így meg a két routert beállítom, és rendezik egymás közt a dolgokat. A gép meg rádug, és műxik a net azonos sebességen. A gépek közti másolás lassúsága is megoldódik a szinten........ Meg ilyenek.

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18059) InfiniteReality válasza zso73 (#18058) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Értem már... tehát a másik szinten van egy wifis router, a két gép meg 1 szinttel lejjebb. Azokat összedrótozod és a másik wifis routert amin keresztül a gépeket összedrótoztad összebridgeled a netet megosztó routerrel?
Ez okos ötlet lenne... mármint a wifit nem terhelni gépek közötti másolással, lanos játékkal... arra ugyanis kevésbé alkalmas mint netre. A wifinek nincs olyan hogy 1 cső és azon állandó a sávszélesség (sebesség). Ingadozik. Minden eszköz a levegőbe "kiabál be", az alkamazott szabvány és protokoll próbál ebben a káoszban rendet tenni, több-kevesebb sikerrel...

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18060) zso73 válasza InfiniteReality (#18059) üzenetére


zso73
veterán

Igen, igen. Szóval akkor szerinted menne a dolog ? :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18061) Intruder2k5 válasza simi12345 (#18056) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Örülök, hogy segíthettem! :)

(#18062) InfiniteReality válasza zso73 (#18060) üzenetére


InfiniteReality
őstag

Ha így csinálod ahogy leírtam, akkor ez egy igen kreativ és ötletes megoldás. És szerintem hibátlanul fog üzemelni. A lényeg tényleg, hogy a routerek tudják a bridge funkciót. Akkor a kliensgépek között lanban lehet másolgatni, mert kábellel vannak összekötve, a net meg úgyis átmegy a wifin.

http://logout.hu/cikk/samsung_led_tv_tudastar_d_szeria/alapok.html

(#18063) ii77


ii77
tag

Sziasztok, szeretném itthon upc-s fiber power 25-ös netem vezetéknélkül is elérni(később nagyobb netes csomagra váltás is lehet). Jelenleg egy MBPro 5.1-es laptop(n-es) és egy iPhone3Gs(b/g), későbbiekben további eszközök is kapcsolódnának rá(lehet pl.: iPad, médialejátszó, ipkamera, stb.). Nem szeretném, ha pl. az iPhone kisebb sebessége fogná vissza a gyorsabb eszközöket. Akkor MiMo-s kellene? Hosszútávra venném a routert, ezért hajlandó lennék nagyobb összeget áldozni rá. Szimpatizálok a Netgear-el(WNDR-3700,3800,4000,WINDRMAC), a ph-ás írás is felé hajt. Azért más márka is lehet és olcsóbb is. :) Szoftverhekkelést is mellőzném(az elején), a gyári legyen kiforott és lehetőleg könnyen átlátható, beállítható. Kultiválnám a fizikai wifi- és power kikapcsológombokat is. Ha "jövőbeni technológiát" is támogat, szintén jó pont lehet. Előre is köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

VESTAX QFO

(#18064) Windsurfer


Windsurfer
tag

Nos megvettem az új routert és hozzá az adaptert (a linkelt Netgear cuccok).
Ez az eredmény, a router 3 szobával arrébb. :)

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#18065) Intruder2k5 válasza Windsurfer (#18064) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem vagyok benne 100%-ig biztos, hogy ez nem javítható tovább, de ez már nem ennek a topiknak a témája lenne! Olvasd el ezen hozzászólás első felét, csináld meg az ott leírtakat, és ha további kérdés van, akkor ugyanott, a Router gondok topikban tedd fel inkább...

(#18066) Gubek-Einste válasza ii77 (#18063) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Jövőre tervezésnél mindenféleképpen egy gigabites portokkal rendelkező típust érdemes beszerezni.
A kinézet Netgear router-ek ennek a kritériumnak megfelelnek így a megvételükkel nem lesz baj.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#18067) Tótja


Tótja
csendes tag

Sziasztok,
Van egy UPC széles sávú netem (120/10) szeretném wifis routerrel is elérni. Milyen routert javasoltok de valami bitang erőset?Ja a lakásnak a falai ahol lakom kissé vastagok (1450mm) :W amikor építették a kömívesek még ,úgy tartották kell az anyag a falba. Én egy TP link TL-WR1043ND-re gondoltam. És igen nem írtam el a falvastagságot 300 éve még így építkeztek.
Köszönöm.

(#18068) Intruder2k5 válasza Tótja (#18067) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Szerintem ott felejtős a (stabil, gyors, és megbízható) WiFi, ráadásul 120Mbps-t amúgy is csak nagyon ideális körülmények mellett lehetne áttolni rádión. A födém milyen amúgy? Csak mert lehet akkor járnál a legjobban, ha a padlásra tennéd fel a routert...

[ Szerkesztve ]

(#18069) Beri válasza zso73 (#18058) üzenetére


Beri
addikt

Tehát a két router közé nem húzol kábelt? Akkor a 1043-at felejtsd el, nem tudsz vele alapból kliensként wifire kapcsolódni.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18070) XARAI


XARAI
tag

Sziasztok!
Mi a különbség TP-Link TL-WR841N és TP-Link TL-WR841ND Wifi router között? Mit takar az a + D betű?
Én Diginetre szeretnék wifi routert, ez a két típus közül megfelelő valamelyik?
A segítségeket előre is köszönöm!
Üdv!

(#18071) Intruder2k5 válasza XARAI (#18070) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

A 841ND verzión cserélhetőek az antennák, még a 841N-re rá vannak hegesztve! :)

(#18072) pana0017 válasza Intruder2k5 (#18071) üzenetére


pana0017
senior tag

Én is ilyen routert szeretnék. Iponon 1300 ft a különbség a kettő között. Szerinted megéri a pluszt a levehető antenna?

(#18073) kali válasza pana0017 (#18072) üzenetére


kali
legenda

amennyiben később esetlegesen toldani/cserélni szeretnéd az antennákat, úgy feltétlenül!

(#18074) pana0017 válasza kali (#18073) üzenetére


pana0017
senior tag

Már ezen is 5dBi-s van, szóval erősebbre nem valószínű. csak ha elromlik.

(#18075) zso73 válasza Beri (#18069) üzenetére


zso73
veterán

Akkor mit tegyek ? Sajnos már megvettem a routert . Vegyek helyette egy AP-t ?

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18076) kali válasza pana0017 (#18074) üzenetére


kali
legenda

az meg nem túl valószínű...

(#18077) zso73 válasza Beri (#18069) üzenetére


zso73
veterán

A megoldás DDWRT
Itt be lehet állítani. A hogyan a kérdés. :U

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18078) zso73 válasza zso73 (#18077) üzenetére


zso73
veterán

Tádááááám ! Műxik!!
Kép

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18079) ii77 válasza Gubek-Einste (#18066) üzenetére


ii77
tag

Köszönöm válaszod és e hasznos fórum minden lakójának. Nagyon nem kevés pénz ez, bizalmat adtam egy WNDR-3800-as modellnek. Ismeretlen talajon járok, az alap beüzemelés gyorsan megvolt. Ma folytatom vele az ismerkedést. Külsőre is(nem egy kis hitvány darab) és idáig szoftveres oldalon is nagyon tetszik. A továbbiakat csakis a témában majdan megszerzett tudásom alapján tudom értékelni.

VESTAX QFO

(#18080) Beri válasza zso73 (#18078) üzenetére


Beri
addikt

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18082) pchris


pchris
tag

Sziasztok!
Valakinek tapasztalata erről: Buffalo WZR-HP-AG300H [link] ???
Vélemény is jöhet. DD-WRT firmware-rel szállítják alapból.

Csak szerkeszteni akartam és duplázott... :F Persze lehet, hogy félrenyomtam. Csak az asszony meg ne tudja...

[ Szerkesztve ]

(#18083) Beri válasza pchris (#18082) üzenetére


Beri
addikt

Gyors processzor, sok memória és bármit megkapsz tőle, amit egy router tudhat. Egyéb kérdés? :DDD

A dupládat pedig töröltesd a modkerben.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18084) pchris válasza Beri (#18083) üzenetére


pchris
tag

Eddig én is eljutottam. Igazából személyes tapasztalat érdekelne, ha látott, fogott, netán használ is valaki ilyen vasat.

(#18085) malwy


malwy
senior tag

Csak érdeklődöm: [link]

Van az ilyen "RP SMA plug-RP SMA female for 2 Wifi Antennas adapter"-eknek értelme? Vagy semmit nem befolyásol.

Illetve: [link]

Ezek az ebayes 16dBi antennák sem valami biztatóak, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#18086) Beri válasza pchris (#18084) üzenetére


Beri
addikt

Érdekel, hogy milyen a fogása? Vagy a szaga? Az AR7161 ismert, szerelik mikrotik routerboardokra is, ugyanez van a netgear wndr3700-ban (és társaiban), a D-Link DIR-825-ben, stb. DD-wrt-vel ismerkedhetsz az oldalon, van szimulátor. Nem értem a problémát.

malwy: A gyári antennáknál jobb lesz, az fix. Ha két antennát tekersz fel, az is. Viszont azt senki nem mondja meg neked előre, hogy mennyit segít majd a hálózatodon.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18087) rihi1


rihi1
tag

Sziasztok!
egy olyan hülye kérdésem lenne,hogy ha egy router-re külső hdd-t és nyomtatót akarok kötni,akkor alap hogy kettő darab usb portja legyen??
vagy az usb-t is meg lehet osztani?
köszönöm

(#18088) Beri válasza rihi1 (#18087) üzenetére


Beri
addikt

Erre való az usb hub.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#18089) bambano válasza malwy (#18085) üzenetére


bambano
titán
LOGOUT blog

én nem tennék fel ilyen antennaosztót, mert elrontja az antennák hangolását.

Egy átlagos héten négy hétfő és egy péntek van (C) Diabolis

(#18090) Fehércápa


Fehércápa
aktív tag

Sziasztok, router után érdeklődnék.
Egy kis szobába kéne,20megás digitv-s LAN nethez, ennyi.
Igazából akkor bizonytalanodtam el,mikor olyasmiket olvastam,hogy valamelyik "ledobálja a netet" , meg "nem bírja a torrentet".
Ajánlanátok valami olcsót? (gondolom ilyen felhasználásra nem kell drága)
Erről mi a véleményetek?

(ugye azt meg lehet oldani,hogy a gépemet ezen keresztül továbbra is kábellel kötöm össze, a telefonomon meg wifizek?)

[ Szerkesztve ]

(#18091) zso73 válasza Fehércápa (#18090) üzenetére


zso73
veterán

Amit te linkeltél nem jó, mert csak G-s. olyat nézz, ami N-et is tud.
TP-link
2

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18092) Intruder2k5 válasza zso73 (#18091) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Mondjuk az általad linkeltek közül is csak az első az, amelyik tud LiteN módot, azaz 150Mbps-t... A második szintén csak egy G-s router!

[ Szerkesztve ]

(#18093) Intruder2k5 válasza Fehércápa (#18090) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Természetesen meglehet oldani az elképzelésed, tehát a WiFi-s routereknek is van 4 LAN portjuk, ahova lehet kábeles eszközöket csatlakoztatni, mellette pedig párhuzamosan működhetnek a vezeték nélküli eszközök is.

Amint azt zso73 fórumtárs is javasolta, ekkora sebességhez már kell (vagy legalábbis ajánlott) az N szabványt támogató eszköz, mert a G-sekkel elérhető legnagyobb sebesség ott van valahol 20Mbps közelében, tehát G-s WiFi-n csak ideális körülmények között tudnád kihasználni a sávszélességed.

Bár kétségtelen, hogy a hirdetésben szereplő router nagyon olcsó, de ha kíváncsi vagy a véleményemre, én nem adnák érte pénzt! Nem sokkal drágábban már kapsz TP-LINK WR74x-et (740N, 741N, 741ND) is, újonnan 5 év garanciával, illetve 5000Ft környékén már RT-N10-et is kapsz a hardverapro-n. Tudom, hogy ez már kétszer annyi pénz, de ahhoz a nethez kell egy ilyen vas, ha WiFi-n is ki akarod használni!

(#18094) Fehércápa válasza Intruder2k5 (#18093) üzenetére


Fehércápa
aktív tag

:R

(#18095) csdm


csdm
senior tag

Sziasztok!

Minap üzemeltem be egy több mint 5 éves soha nem használt ZyXEL P-334WT tipusú routert.
A leírt gondok nem tudom, hogy a router miatt vannak avagy az adsl szolgáltató (NordTelekom) hibája, vagy rossz lehet az ADSL modem, esetleg a telefon modem, nem tudom.

Mindig Wifin keresztül csatlakoznak az eszközök az internetre!

-3 eszköz csatlakozott egyszerre a routerre mindhárom internet eléréssel. Ekkor egyik eszközön sem volt internet, azt írta ki hogy a lap nem jeleníthető meg. Leválasztottam az egyiket, és a többin lett ismételten internet.

-Másik furcsa hibajelenség, hogy egyik gépen töltöttem egy fájlt, azonban mellette nem jelenített meg egy lapot sem,ezt betudtam a nagyon lassú internetcsomagnak(1Mbps) azonban utána megállt a letöltés, és rá 2 percre újból töltődött, és jelenítette meg a lapokat. Nem indítottam újra semmit, nem állítottam semmin. Sokszor megismétlődött ez.

Ilyen és ehhez hasonló furcsaságok, instabilitások voltak jellemzőek a hálózatra.
Örülnék, ha valaki tudna segíteni, hogy hogyan járjak utána, mi okozhatja ezeket.

[ Szerkesztve ]

(#18096) zso73 válasza Intruder2k5 (#18092) üzenetére


zso73
veterán

Akkor ezt benéztem. :W Nagy gondban vagyok az én routeremmel.....biztos azért volt a figyelmetlenség. .

Bocs a félrevezetésért Fehércápa !

[ Szerkesztve ]

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#18097) Intruder2k5 válasza csdm (#18095) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

Ez szép és jó, de ebbe a topikba majd akkor írj, ha másik routert szeretnél venni, és tanácstalan leszel, a problémáddal meg inkább a másikba menj, ahova 10 perccel ezelőtt is írtál...

Router gondok

(#18098) BMWFan


BMWFan
aktív tag

Hali! Miért van az,hogy a TP-Link TL-WR941ND routeremre a telefonom kb. 5-ből egyszer tud csatlakozni,a többi esetben leválasztja,pedig ott vagyok mellette. Laptoppal ugyanez. Mi lehet a hiba?

(#18099) kali válasza BMWFan (#18098) üzenetére


kali
legenda

problémával foglalkozó téma; link
esetlegesen rosszul van beállítva rajta a wifi...

(#18100) GabiBlue


GabiBlue
csendes tag

Csak arra kéne router, hogy a kábelnetet megosszam a wifis telefonommal. TP-Link 741ND Ez a router tökéletes erre, igaz?

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.