Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-28 06:29:07

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19401) bluobluo75 válasza kali (#19400) üzenetére


bluobluo75
őstag

Igen ha ez jó
Azt hiszem legutóbb boltban is ezt láttam, illetve egy drágább talpas kivitelt, de mindkettő 8-as.
Az elöbbi kb 1100 forint, ha jó és tényleg kellőképpen növeli a távot akkor megéri szerintem, ha más alternatíva nincs :)

(#19402) kali válasza bluobluo75 (#19401) üzenetére


kali
legenda

igen, van belőle asztali kivitel is; link, illetve az általam korábban linkelt verzió, ami közvetlenül a routerre csatlakozik fel!
csodát ezeknél sem kell várni, de kicsivel jobbak ezek a 8-as értékűek, mint a routeren lévő 5-ös!

(#19403) bluobluo75 válasza kali (#19402) üzenetére


bluobluo75
őstag

Ok!
köszi

(#19404) Gubek-Einste válasza kali (#19402) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az asztalinak annyi előnye van még pluszban, hogy oda lehet tenni ahol jobbak a vételi viszonyok.
Ez akkor lehet jó ha a router-t betesszük a szekrénybe, az antennát meg a szekrény tetejére így nem rondítja a látvány a router.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19405) Kerio válasza kali (#19397) üzenetére


Kerio
őstag

Vettem is egy 740N-t.
Sokkal gyorsabb lett.
Az 542G-t lenyugdíjaztam :K

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19406) kali válasza Kerio (#19405) üzenetére


kali
legenda

ez gyors volt, pláne a vasárnaphoz képest! :C
használd egészséggel! :K

Gubek-Einste; igen, bár a másik/sima is hosszabítható megfelelő kábel segítségvel, csak úgy más az elhelyezhetőség, és a látvány!

[ Szerkesztve ]

(#19407) Kerio válasza kali (#19406) üzenetére


Kerio
őstag

Az Aqua nyitva volt.
Engem meg hajtott a kíváncsiság. :C

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19408) róland


róland
veterán

Tudásban, árban hasonló routert keresek, mint a La Fonera 2.0n.

Tulajdonságok: [link], a lényeg torrent kliens is legyen benne. (Ne kelljen már egy gépet járatni, ha van router is.)

Technikai információk: [link]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#19409) Gubek-Einste válasza róland (#19408) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A legtöbb USB porttal rendelkező router nem tud torrent kliens futtatni a gyári firmware-vel, ehhez valamilyen 3rd party firmware kell majd, Tomato-ban/OpenWRT-ben van ilyen lehetőség.
Router-en a torrent futtatás nem igazán jó dolog mivel a hardveresen nem erre való, nagyon lassú lesz a le és feltöltés és egyszerre nem is tud majd olyan sok torrent-et futtatni mint egy rendes gép.
Legolcsóbb USB router ami hasonló az általad linkelthez az a TP-Link 842ND, elég új még így nem biztos, hogy már van rá 3rd party firmware torrent támogatással.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19410) Soma01 válasza Gubek-Einste (#19409) üzenetére


Soma01
veterán

De van pár ASUS router amin gyárilag is van torrent kliens. Az milyen?

(#19411) Gubek-Einste válasza Soma01 (#19410) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Soha nem használtam torrent-en router-en így nincs is vele tapasztalatom.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19412) Intruder2k5 válasza Soma01 (#19410) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Őszintén? Rakás sz@r! Pedig én ASUS párti vagyok! :)

Egy ilyesmi Win alapú kliense van, Download Master névre hallgat, seed-elni nem nagyon akar, leginkább csak letölt, de azt is nehézkesen, sokszori kapcsolat eldobálással, stb...

Azzal viszont nem értek egyet, hogy "router-en a torrent futtatás nem igazán jó dolog", szerintem nagyon is jó, energiatakarékos, és "aránybarát" megoldás, már ha ez még számít valahol... Mondjuk a seed időre is jótékony hatással van! Az igaz, hogy kompromisszumokkal jár, véletlenül se számítson senki olyan teljesítményre mint amit egy PC nyújt, a router ezt meg sem fogja közelíteni, de ettől ez még jó dolog. Főleg ADSL-eseknek, akiknek napokba telne vissza seed-elni egy-egy nagyobb Linux DVD-t, és ilyen kisebb sebességgel még egy olcsóbb router is elbír (pl. RT-N10U). Nekem az RT-N16-on volt már ~300 torrent elindítva, több száz GB méretben, bár igaz, hogy ebből csak 15-20 volt aktív egy időben, de az én 16M/2M-es netemhez maximálisan megfelel, és ezt semmiképpen nem nevezném rossznak!

Persze ha valaki telhetetlen, és feltétlen kell neki a 60-80Mbit-es seed, akkor ne spóroljon, és vegyen normális szervert!

[ Szerkesztve ]

(#19413) spiky03


spiky03
veterán

Nah tegnap sikeresen be üzemeltük a routert. :C TP-Link 842ND
Eddig minden oke vele, jön rendesen rajta a torrent is le is meg fel is.
Digi 40/20-as nettel használom. Ment rajta két laptop is egyszerre, eddig nem szakadt emg a net sem, pedig tegnap este óta megy non-stop. Reméljük így is marad!

Igen az elején kicsit nehezen indult a beállítás, mert nem találtuk a felhasználónevet meg a jelszót, amit adott a digi :DDD

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19414) szasanyi válasza spiky03 (#19413) üzenetére


szasanyi
félisten

Igen, ilyen előfordul néha - nem csak nálad. :N A lényeg, hogy jól működik és a router tulajdonságai ismerve jó ideig megfelel (még lényegesen gyorsabb netkapcsolattal is).
USB HDD-tár témát megnézhetnéd te is, ha ehhez szükséges eszközöd is van!

(#19415) spiky03 válasza szasanyi (#19414) üzenetére


spiky03
veterán

Ugye nem lesz baja, ha csak wifi-n tolom majd a netet (torrentet is) nap 12órát? Meg hétvégén non-stop?

Azt sajna nem tudom kipróbálni, mert nincs külső winyóm. :(

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19416) szasanyi válasza spiky03 (#19415) üzenetére


szasanyi
félisten

Miért lenne? Persze vezetékkel mindig jobb (stabilabb és gyorsabb) a kapcsolat, és ha lehetséges azt kell preferálni.

(#19417) Gubek-Einste válasza spiky03 (#19415) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Torrent-et nem igazán ajánlott wifi-n használni.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19418) spiky03 válasza szasanyi (#19416) üzenetére


spiky03
veterán

Nekem ebben a 2nap alatt stabilnak tünt. Jött meg metn is a cucc fullon is.

@Gubek-Einste
Miért nem?

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19419) Gubek-Einste válasza spiky03 (#19418) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Túl sok kapcsolat miatt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19420) LonGleY


LonGleY
veterán

Üdv!

Egy kávézóba kellene wifi router, és nem a nagy sebesség, inkább a sokféle kapcsolat stabil kiszolgálása lenne a cél (10 vagy 25 Mbit menne a WAN-ra).

A kiszemelt darab: Linksys E2000.

A nagy kérdés viszont, hogy miként tudnám bizonyos oldalak elérhetőségét korlátozni? Főzött ROM esetleg? Melyikben lennének ilyen advanced funkciók? Ha nem megoldható, annyira nem lényeges a dolog (többet pedig kizárt, hogy költsünk rá). Sajnos a hálózati eszközök nem az én területem (viszont a Linksys-nél maradnék mindenképp).

Tán elég lenne egy sima WRT120N is?

[ Szerkesztve ]

(#19421) LonGleY válasza LonGleY (#19420) üzenetére


LonGleY
veterán

Most nézem, hogy a WRT320N-emben pl. van
"Website Blocking". A többivel mi a helyzet?

(#19422) szasanyi válasza Gubek-Einste (#19417) üzenetére


szasanyi
félisten

Ez érdekes... és akkor akinek csak WiFi-n van netkapcsolat? No, de azzal a gyenge ~5.5Mbps letöltési sebességgel csak elboldogulok valahogy. ;)

(#19423) Gubek-Einste válasza LonGleY (#19420) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ilyen feladatra inkább valami 3rd party firmware ajánlott, a gyáriak ebben nem túl acélosak.
Nem egy WRT320N (férjzett neve E2000) van és eddig semmilyen bajom nem volt vele, bár wifi-n nem sokat használom, jelenleg csak telefon.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19424) Intruder2k5 válasza LonGleY (#19421) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

A Tomato Firmware-ben nagyon egyszerűen, és részletesen konfigolható ez a funkció, az Access Restriction menüpont alatt! Bár ebből sajnos itt az emulátorban nem sokat látsz, mivel az Add gomb már nem működik, ahol is a lényeg lenne, de valami ilyesmi van mögötte...

Ez a firmware elég sok Linksys routeren működik, többek közt az E2000-el (WRT320N) is, de az url mellett sok egyéb dologra lehet szűrést beállítani, mint az fentebb látható is. Portszám, protokoll, IP cím, Layer7-el akár alkalmazások szerint is, vagy éppen tilthatod az ActiveX-et, P2P-t...

[ Szerkesztve ]

(#19425) Beri válasza LonGleY (#19421) üzenetére


Beri
addikt

Az utolsó, molylepkékkel töltött gyufásdoboz is tudja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19426) velizare válasza Gubek-Einste (#19419) üzenetére


velizare
nagyúr

én vígan tudok torrentezni após kókorszaki ánusz routerével wireless. sőt, ami a kapcsolatot inkább dobálja, meg random lefagy, az nem az ő még n-t sem tudó routere, hanem az én modern tp-link usb adapterem. és az sem torrent, hanem játék közben. wtf? :F

[ Szerkesztve ]

Tudod, mit jelent az, hogy nemezis? Az érintett, erősebb fél kinyilatkoztatása a méltó büntetés mértékét illetően. Az érintett fél jelen esetben egy szadista állat... én.

(#19427) sutszi


sutszi
veterán

Üdv!

Routert szeretnék venni. Amire kellene: [link]

Az ára pedig a lehetőségekhez képest ne legyen elszállva. Nem vagyok márkafan, a lényeg, hogy ellássa a feladatát.

Előre is kösz.

Üdv
sutszi

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#19428) Montiii


Montiii
csendes tag

Sziasztok!

Router vásárlás előtt állok, és a segítségeteket(megerősítést) szeretnék kérni.
Azt szeretném kérdezni, hogy ez a router megfelel-e a célnak: [link]

A házban és esetleg az udvaron(teraszon)kellene, hogy normális erősségű jelet tudjak fogni vele, ez kb olyan 15-20méter átmérőben. A házban kb 20centi vastag téglafalak vannak.

LG 42 LA620S

(#19429) mdani01 válasza Montiii (#19428) üzenetére


mdani01
aktív tag

Helló!

Csak ajánlani tudom, ismerősömnek is ugyanilyen routere van és tökéletesen működik. Nála is vasbeton falak vannak és átviszi jelet simán. Nekünk a WR841ND típusú van szintén, vasbeton falakkal és kinn az udvaron a kertből is simán lehet vele netezni gond nélkül. Én nyugodt szívvel ajánlom neked ezt a routert.

iPhone 6S SpaceGray

(#19430) krealon válasza Montiii (#19428) üzenetére


krealon
veterán

Ha a koltsegvetes engedi, akkor en a
TL-WR842ND-t vagy a Tenda 3G622R+-t ajanlanam.
Utobbinak - a felhasznaloi kezikonyv alaljan - rendkivul szeleskoru a szolgaltatasi listaja. (Egyesiti a TL-MR3420 es a TL-WR743ND tulajdonsagait elvileg. :Y )

(#19431) Gubek-Einste válasza krealon (#19430) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Tenda nem tartozik az ajánlott gyártó kategóriában, így nem árt vigyázni vele de ettől még lehet jó.
A Tenda-val kapcsolatban valahol linkeltek egy magyar nevű oldalt ahol elég nagy hülyeségeket írtak így számomra eddig elég gyanús.

Nálam a WOT vörös riasztást ad a Tenda linkjére.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19432) Soma01 válasza krealon (#19430) üzenetére


Soma01
veterán

Minőségre inkább a TP mint a Tenda.

(#19433) LonGleY válasza Gubek-Einste (#19423) üzenetére


LonGleY
veterán

Gubek-Einste / Intruder2k5: Köszi szépen!

(#19434) LonGleY válasza Beri (#19425) üzenetére


LonGleY
veterán

Beri: Micsodát? Hogy a 320-asban van blocking? Az egy megállapítás volt részemről (magamnak nyilván nem használom, ezért újdonság volt számomra), viszont odabiggyesztettem egy kérdést is, hogy vajon a WRT120N-ben is van-e ilyen funkció, mert ugye az elég alaptípusnak tűnik..

De időközben az egész új-router beszerzése tárgytalanná vált, mert szerencsésen működésre bírtam és frissítettem egy jóféle WRT54G-t, ami tökéletesen elegendő lesz a 10 megabit kiszolgálására. Ráadásul az antennái szimpatikus jószágok. :]

[ Szerkesztve ]

(#19435) L4mie


L4mie
veterán

Sziasztok:
UPC 120 as nethez szeretném leváltan a mostani WRT54GL-em, úgy hallottam nem igazán megbízható a nagy sávszélességű nettel -_- Meg ugye alapból ki se képes szolgálni csak max 100-at.

A lényeg, hogy 1 gép lenne rákötve kábelesen, 2 gép WiFi-vel egyenlőre G-s adapterrel, majd idővel módosítva N-essel 1 laptop G-vel és 2-3 Androidos telefon. A probléma a 40cm-es betonfödém, amit amúgy a WRT54 átvisz igaz nem túl erősen :/,
de szerintem az e2000 pl. a rejtett antennák miatt nem vinne, mivel cégnél van egy wrt120n-és az baromi gyenge :/

Pénz: 10-25 de a vége már nagyon szájhúzós,

Torrent menne mellé, meg MMORpg-k, és Fps játékok, persze web, youtube, streamelés meg minden ami fincsi.

USB port nekem nem szükséges, igazából nem a routerről akarok NAS-t üzemeltetni, de ha van akkor se sírom el magam, max. majd nem használom.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19436) Soma01 válasza L4mie (#19435) üzenetére


Soma01
veterán

1. hsz.

Amúgy meg e2000-hez lehet venni külső antennát.

(#19437) L4mie válasza Soma01 (#19436) üzenetére


L4mie
veterán

Elolvastam igazság szerint nem segített, csak kibővítette a lehetséges célpontok körét...hmm megszakértem.

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19438) Soma01 válasza L4mie (#19437) üzenetére


Soma01
veterán

A 1043 nem rossz választás, jó a wifi hatótávolsága is, van rá OpenWRT is amivel a WAN átviteli sebessége háromszorosa lesz. Esetleg később lehet nagyobb antennát is rakni rá, barkácsolás nélkül. Nem drága.

(#19439) L4mie válasza Soma01 (#19438) üzenetére


L4mie
veterán

Na és az ára is egész baráti. ajajj tudtam, hogy ez nehéz döntés lesz ^_^
Alapból az ASUS RT-N16 -t nézem, de szerintem azt nem használnám ki teljesen, fontos a stabilitás, gyorsaság, erő :)

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19440) Soma01 válasza L4mie (#19439) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem ami otthon van soha nem fagyott. Egy másik helyen azért van gond (kb. 3 havonta), mert van rajta egy vinyó is USB-n és az szokott leállni áramingadozás miatt és az a külső rack nem indul újra, csak lefagy a kevés kakaótól.

Az ASUS RT-N16 is nagyon jó. Az jobb minőség. Ha szánsz rá annyit akkor azt vedd. De gond a TP-vel sem lesz. Terhelést bírni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#19441) [CS]Blade2 válasza kali (#19388) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Most tettek át 5 perce.
Majdnem 97Mbit átjön a cuccon: :))

95Mbit-re fogom korlátozni, és akkor ehhez az értékhez kellene összehozni egy kliens beállítást, amivel még képes ennyivel húzni, de nem fekteti ki a routert.
Szerinted mennyi kapcsolatot adjak meg összesen és torrentenként?

(#19442) L4mie válasza Soma01 (#19440) üzenetére


L4mie
veterán

Oké :) köszi a segítséget, agyalok, nézegetek teszteket, olvasgatok kommenteket, aztán még ma el kell dönteni :P

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19443) Beri válasza LonGleY (#19434) üzenetére


Beri
addikt

Arra céloztam, hogy minden tudja.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19444) Gubek-Einste válasza L4mie (#19435) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Én egy Linksys WRT320N-t (férjezett neve E2000) használok szintén FP120 mellett és teljesen meg vagyok vele elégedve, soha nem volt vele semmilyen bajom.

Hatótávolság kérdésében:
Panelben lakok a második emeleten saroktól az első kapu a mienk.
A szoba amiben a router van a lakás szélén van, van mellett még a szomszéd lakásból is egy nagy szoba + közlekedés és még ki tudja mi (soha nem voltam még a szomszédnál).
A ház körül 5-6 méter szélességben füves terület első emeletig érő fákkal (kb 5-6 db).
Az épülettől kb 15 méterre átlós irányban (a szomszédnak a lakása pont belelóg) egy G-s mobillal simán tudtam kapcsolódni a routerhez és stabil is volt a jel + volt körülöttem még legalább 8-9 egyéb wifi hálózat is 2 különböző társas házból (az egyik a mienk, a másik egy 6-7 éves tégla épület), 3-4 hálózat csak 1-2 csatorna távolságban volt.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19445) enisz


enisz
csendes tag

Sziasztok!

Jómagam egyáltalán nem vagyok járatos a routerek világában, és nem tudom, hogy melyik lenne ideális az itthoni hálózatomhoz; ebben szeretném a segítségeteket kérni!

Van itthon egy 40/10-es DIGI-s internet amit router segítségével osztok meg jelenleg, de szeretném már lecserélni.

Azt olvastam valahol, hogy vannak már olyan routerek, amiken található USB port is, amivel bármilyen USB-s adattároló tartalmát meg lehet osztani az egész hálózattal, ha csatlakoztatják, vagy ha nyomtatót kötnek oda, akkor az hálózati nyomtatóként is üzemelhet.

A legfontosabb az lenne, hogy ezt a hálózati nyomtatós dolgot meg tudjam oldani, emellett a Wi-fi-t is szeretném használni.

A routerre van kötve egy TP-LINK TL-SG1005D switch is, ami az én szobámban osztja tovább a netet. A switch gigabites, úgyhogy gondolom a routert és érdemes ilyen sávszélhez venni.

Abban szeretném a segítségeteket kérni, hogy milyen routert vehetnék, ami a fent említett igényeimet ki tudná szolgálni?

(személy szerint TP-LINK routert szeretnék venni)

Előre is köszönöm!

[szerk]
Sejtem, hogy az ára akár a csillagos egekig is felszökhet, úgyhogy olyan 20.000 forintnál többet nem biztos, hogy tudnék szánni rá.

[ Szerkesztve ]

(#19446) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Van egy kis problémám a routerrel amit nemrég vettem. Sűrűn megy el a net és csak akkor jön vissza ha hátul ki-be kapcsolom. Írtam a boltnak ahol vettem ott azt írták, hogy frissítsem a firmware-t vagy vigyem be. Itt lennék gondban, hogy pontosan melyik firmware-t szedjem le hozz. Ami van az aljára írva: TL-WR741ND Ver 2.4
Nem tudom kell e még más.
Azt megköszönném, hogy ha tudtok egy linket adni melyiket töltsem le. Én erre gondoltam nem tudom jó lesz e hozzá.

(#19447) Gubek-Einste válasza enisz (#19445) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

20k alatt csak a TP-Link 1043ND van gigabites portokkal és USB-vel. Sokan használják nagy megelégedéssel.
Ajánlott OpenWRT-vel használni amivel ki is tudod használni mit a nyomtató és mint a HDD csatlakoztatás lehetőségét.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19448) enisz válasza Gubek-Einste (#19447) üzenetére


enisz
csendes tag

Köszönöm a gyors választ!

Egészen pontosan erről van szó?

Utána gugliztam ennek az OpenWRT-nek, és azt olvastam, hogy egy linuxos keretrendszerről (?) van szó. Enélkül is meg tudom oldani a hálózati nyomtatós dolgot?

(#19449) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#19447) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

(#19450) Soma01 válasza gyenesmartin (#19446) üzenetére


Soma01
veterán

Az tuti nem jó rá. Az v4-es. Neked v2 kell.
http://www.tp-link.com/en/support/download/?model=TL-WR741ND&version=V2

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.