Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19951) Intruder2k5 válasza HeavyToys (#19950) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Én mikor anno Invitel-es voltam, és bedöglött a DSL-em, azt hitték a szerelők, hogy a modem a hibás, és két hét alatt háromszor kicserélték úgy, hogy a "régit" mindig itt hagyták nekem, hogy tartsam meg, vagy dobjam ki, ha úgy tetszik! Szóval itt álltak hegyekben a néhány órát használt modemek! Bár az egyik egy Huawei volt, de a másik kettő DSL-360R T1, ami egy nagyon jó modem! :)

[ Szerkesztve ]

(#19952) Soma01 válasza HeavyToys (#19950) üzenetére


Soma01
veterán

Kedvesek. Ezt nem tudtam. :W

(#19953) slashing válasza HeavyToys (#19950) üzenetére


slashing
senior tag

az nem játszik hogy felhívod őket mondod hogy újra kötnél hűségnyilatkozatot mondjuk 1 évre cserébe engedjenek kicsit az árból, v.színű bele is mennek rá egy hétre a szerződés után felhívod őket hogy behalt a modem cseréljék, új szerződés új hűség -> ingyen csere, elméletileg...

ez így egy jó nagy ki.... amúgy :(

(#19954) HeavyToys válasza slashing (#19953) üzenetére


HeavyToys
senior tag

5 hónapja kötöttem újra, 2 évre... szimplán kihasználják az itteni monopol helyzetüket.

Felhozhatnám példának, hogy van egy kiépített rendszerük, kb 3-4 éve fejlesztés nélkül. Ezt onnan tudom, hogy itt van tőlem 20 méterre a központ és ahhoz tuti nem nyúltak ennyi ideje. Na most már 3 éve a faluban azt mondták, nem tudnak új netet bekötni, mert elérték a max kapacitás. Azóta, kb 70-80 új netet kötöttek be, 1 év alatt. Elképzelhetitek, milyen hatással van ez, a vonal stabilitására és konstans sebességére. Fejlesztést pedig nem terveznek, mert nem éri meg nekik. Állításuk szerint. De a +80x5-6 ezer forint havonta, az persze jó...

De akkor mondhatnám még a könyvtárat, ahol dolgozok, hogy tizen-egynéhány ezer forintért szolgáltatnak egy 5 megabites vonalat. Nevetséges...

[ Szerkesztve ]

(#19955) zsolt19900 válasza HeavyToys (#19936) üzenetére


zsolt19900
őstag

és Soma01

köszi a tippet

a vevőegységek egyenlőre egy defy :) a többi meg majd alakul, a házon kívülre is kellene net :) igen ezt elfelejtettem.

amit írtál routert az szimpatikus mind árban mind kétantenna ügyileg

ez amúgy miért fontos? hogy kettő antennája legyen?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19956) zsolt19900


zsolt19900
őstag

még gyorsan annyi, hogy láttam, hogy tp link routerrel nem igen fér össze a d link 360r modem, na és nekem viszont olyan van, akkor ennek fényében, milyen wifis 2-3 antennás routert ajánlanátok?

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#19957) HeavyToys válasza zsolt19900 (#19956) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Összefér vele, itt nem arról van szó. Alapból az a router gyengébb, mint pl a 321B, de attól tökéletesen összefér. A problémát nálam más okozta, a vonal gyengesége volt az ok. A modemnek úgymond teljesen mindegy milyen router van rácsatlakoztatva.

2-3 antennásak a mimós eszközök, ezek nagyobb adatátviteli sebességet, falak esetén is stabilabb jelszintet biztosítanak, ha ennek megfelelő, tehát mimós a vevőegység is. Nyilván csodákat nem lehet várni, de lényegesen jobb, mint az ezt nélkülöző eszközök esetén.

(#19958) Agamemnon


Agamemnon
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani egy routert ami megfelel a következő feltételeknek:

- legyen rajta usb és kezelje az 500-640Gb hdd-ket (NTFS, vagy linux fájlrendszer a nagy fájlok miatt)
- Média szerver funkció TV (samsung Smart) WiFi-n le tudja játszani az MVK fájlokat
- kb. 3 pc 2 telefon, nyomtató és TV lesz rajta.
- 30 Mbit/s net ne legyen neki gond
- Lehet gyári vagy DDWRT Firmware.

előre is köszönöm. :R

(#19959) Gubek-Einste válasza Agamemnon (#19958) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

EBBEN a hozzászólásban van említve néhány USB porttal rendelkező típus, 2TB-ig simán mennek.
USB-s vinyóról wifi-n média lejátszás nem éppen nyerő ötlet.
3 PC, 2 telefon, 1 TV és a 30 MBps-s net egyetlen ma kapható min Lite N-es router-nek nem gond.
Szinte az összes ma kapható router-re lehet tenni valamilyen 3rd party firmware-t, van amelyikre többféle is van.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19960) spirit007


spirit007
senior tag

Sziasztok!
Vettem egy TP-link 841ND routert az illeni ajánlások alapján a 4 éves és WLAN-t random bontogató Sweex lw050v2 helyett.
De a konfigurálás után lett két bökkenő:

1. LAN-on keresztül nem lehet netezni (!!!)
Router -ig tökéletes a hálózat frankón ping, de a bix már nem ping vissza..pedig a router connected -kap is IP-t a szolgáltatótól.
Kipróbáltam 1-4 portot de semmi változás.
Mindeközben WLAN-on 3 gépből 2 működik normálisan, a harmadikon ugyan az a hiba - mint a kábeles PC esetén.

2. Kb 15m -re lévő gépen csak 43% a jelerősség- ahol eddig az egy antennás Sweex 68% -ot tudott.
Tényleg ennyire gyenge a TP-LINK a két antennájával?

Összességében az 1. pontban lévő hiba a legnagyobb.
Van valami extra beállítás amit meg kéne még ejteni szerintetek (szinte mindent default-on hagytam) , vagy csak belenyúltam egy péntek délután gyártott darabba és hibás a cucc?

Kö!

(#19961) kali válasza spirit007 (#19960) üzenetére


kali
legenda

megfelelően konfiguráltad?
a két antennának csak akkor van jelentősége, ha az ellenoldal is n szabványos és mimo képes, ellenkező esetben mindegy, hogy egy vagy két antenna, de lehetne akár három is, akkor sem lenne jobb!
2 * 5dBi antennák vannak a routeren, nem olyan gyenge az wifi szempontjából, csak megfelelő beállítás (csatorna...stb) kell neki!

(#19962) spirit007 válasza kali (#19961) üzenetére


spirit007
senior tag

"2 * 5dBi antennák vannak a routeren, nem olyan gyenge az wifi szempontjából"

Pont ezen akadtam fenn én is, a régi Sweex-en csak 1 darab 5DBi -s van.. és mégis közel 1,5X jobb lenne (?)
Viszont a 3db WIFI-s gépből egy sem tudja az n-et (54-es mind) tehát a default mode-t esetleg le kéne venni 11bg mixed-re Max Tx Rate pedig 54 Mbps-re ?
(most nem tudom kipróbálni mert meló van csak innen puskázok :) )
Minden esetre a LAN hiba továbbra is rejtély.

(#19963) kali válasza spirit007 (#19962) üzenetére


kali
legenda

amennyiben minden ellenoldal g szabványt tud, úgy inkább 11g only, a b szabványt kár belekeverni a dologba!
a wifi kapcsolatnál magyar régió legyen beállítva, és mind a 13 csatornát próbáld ki, mert eltérő értékek lesznek a jel erősségével és a sebességgel kapcsolatban is!
g szabványos ellenoldalak esetében - mint korábban is írtam - nem fog mutatkozni a két antenna többlete, az csak n szabványos és mimo képes eszközöknél lenne előny!
- a wan kapcsolati mód megfelelőre beállítva?
- szükség esetén a mac adress klónozva?

(#19964) Soma01 válasza spirit007 (#19962) üzenetére


Soma01
veterán

Jelzi, hogy be van dugva?
Ip-t, mindent, kapnak a gépek?

...inkább a "Router gondok" témában kellene folytatni.

[ Szerkesztve ]

(#19965) waterdragon1


waterdragon1
tag

sziasztok lenne egy kérdésem: Van egy mikrós netem de lefele már kábellel jön. A kábel végére milyen routert vegyek ami vályogfalakon át minimum egész lakásban biztosítana jó netet a gépet kábellel kötném rá. Választ köszönöm.

(#19966) HeavyToys válasza waterdragon1 (#19965) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Szerintem a keretedtől függ, plusz ugye mekkora a lakás az is kérdéses.

TP-Link 841ND a legalapabb, amit érdemes lehet megpróbálni.

"Olcsóbb" kategóriában a TP-Link 1043-asa megfelelő lehet, ezek elég erősek. Persze, ha az ellenoldalon nem N-es eszközök vannak akkor nehézkes a dolog.

Drágább kategóriában szóba jöhet a TP-Link 2534-ese, ez is egész erős, nálam ilyen szolgál, de egy 100nm-es házban mind a két emeleten, minimum 3-as a "térerő", itt ugye további előny, hogy Dual Band a router, tehát képes 5ghz-en is kommunikálni, megfelelő vevőegység mellett. Azonban nem szimultán, tehát vagy a normál 2,4 vagy az 5ghz.

Itt nem sokan említették, de van a D-Link-nek egy Dir645-ös routere, ami kifejezetten nagy otthonokba ajánlott. Én ilyet 2 napja tudtam kipróbálni, nálam mindenhol teljes volt a lefedettség, és nagyon magas volt az átviteli sebesség is. Mellette nagyon energiatakarékos a router(2w üresjárati, 5w terhelt fogyasztás) de hátránya, hogy csak a normál 2,4 ghz-en képes kommunikációra.

[ Szerkesztve ]

(#19967) HeavyToys válasza waterdragon1 (#19965) üzenetére


HeavyToys
senior tag

-

[ Szerkesztve ]

(#19968) Soma01 válasza Soma01 (#19964) üzenetére


Soma01
veterán

Milyen sebességű az a net?
"a gépet kábellel kötném rá" Akkor mindegy milyen messzire viszed. 100 méteren belül legyen.

(#19969) Soma01 válasza HeavyToys (#19966) üzenetére


Soma01
veterán

... írta, hogy wifi-t akar? ;]

(#19970) Soma01 válasza HeavyToys (#19966) üzenetére


Soma01
veterán

Tényleg nem rossz az a Dir-645! :C Köszi, hogy felhívtad rá a figyelmet!
De szerintem egy Netgear DGND 3700 jobb választás és 2-3 ezer forinttal drágább. Szóval kicsit drága a D-Link.

(#19971) HeavyToys válasza Soma01 (#19969) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Bocs, már ösztönből írtam erre. :) Jaja, egyébként tényleg jó ez a D-Link, nekem Netgear-hoz nem volt még szerencsém.

(#19972) waterdragon1 válasza HeavyToys (#19966) üzenetére


waterdragon1
tag

kb 100 négyzetméter de a falak vályog, bár középre tudnám tenni.

(#19973) waterdragon1


waterdragon1
tag

A számítógépet teszem kábelre de lenne más egység pl számítógép telefon esetleg laptop amihez kellene a vezetékmentes kapcsolat.

(#19974) waterdragon1 válasza HeavyToys (#19966) üzenetére


waterdragon1
tag

szia a TP-Link 841ND a legjobb árban de lefedi a házat max. 2 fal távolságot kell tudnia.

(#19975) Soma01 válasza waterdragon1 (#19974) üzenetére


Soma01
veterán

Szóval akkor mégis kell wifi. Jó lesz az a router is, ha annyi pénzt szánsz csak rá.

(#19976) waterdragon1 válasza Soma01 (#19975) üzenetére


waterdragon1
tag

Sokat nem akarok,de biztos vétel kell a házon belöl. Csak a vastag vályogfalak a hiba forrása.

(#19977) waterdragon1 válasza Soma01 (#19975) üzenetére


waterdragon1
tag

A TP-Link 841ND antennái cserélhetők? Nagyobbra esetleg a jobb wifi-ért?

(#19978) kali válasza waterdragon1 (#19977) üzenetére


kali
legenda

a "d" a típus végén, a levehető/cserélhető antennát jelenti!

[ Szerkesztve ]

(#19979) HeavyToys válasza waterdragon1 (#19977) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Igen, nálunk vas-beton a ház, de 3 falat is átlőtt könnyedén. Cserélhető az antenna, gyárilag 5dbi-s van rajta, max 8dbi-s tehető rá.

(#19980) waterdragon1 válasza HeavyToys (#19979) üzenetére


waterdragon1
tag

A 8 dbi-s antennák 2db drágák ? Kezdő vagyok ez ügyben sose volt routerem.

(#19981) kali válasza waterdragon1 (#19980) üzenetére


kali
legenda

ennek például 800 - 900 ft darabja; TL-ANT2408CL

[ Szerkesztve ]

(#19982) waterdragon1 válasza kali (#19981) üzenetére


waterdragon1
tag

Egyik boltban itt lent a "világtól elzárva" 2500-3000 ft csak 1 pót antenna a nagyobbakat meg 10k -körül adja horror.

(#19983) Bogyó bá' válasza waterdragon1 (#19982) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem akarom reklámozni őket, de itt most ingyenes a kiszállítás értéktől függetlenül. Ma megrendeled, holnap visszaigazolják, holnapután viszi a futár...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19984) spirit007 válasza kali (#19963) üzenetére


spirit007
senior tag

Szia, sikerült megoldni :)
A #19960 1. pontban írt LAN hiba megoldódott azzal, hogy a WLAN sebesség le lett véve 11g only -ra.
Ugyanis a "11bgn mixed" állapotban a harmadik wifi-s gép "valahogy" meghülyíti a routert és a LAN-os gép is ugyan azt az IP-t kapja a DHCP-től.
Az a durva, hogy hiába csináltam release és renew -t, akkor is ugyanazt az IP-t kapta mindkét gép és egyik sem jelzett IP ütközést...
Aztán még beleszaladtam egy olyan pofonba, hogy wpa-psk/wpa2-psk résznél a 'Version' automatic -on volt hagyva.
Namost a 3. wifi gép csak WPA-PSK -t ismer a másik kettő meg WPA2-PSK -t is :)
Tehát ezt is fixálni kellett.
Na lényeg az hogy fix beállításoknál semmi hiba nincs.

A 2. pontban írt gyenge jelerősség viszont maradt szóval ez csalódás, viszont legalább az elmúlt órákban egyszer sem szakadt meg a WLAN :)
Ezen lehetne valamit javítani pl. 8DBi-s antennával?
Illetve ilyenkor mindkettőt ki kell cserélni, vagy lehet 'keverve' használni -vagy csak 1 antenna szólóban ?
...54-es háló lesz még egy jó darabig

(#19985) kali válasza spirit007 (#19984) üzenetére


kali
legenda

szerintem valami beállítás még mindig nem okés nálad... :(
a wifi szabvány beállítása nem befolyásolhatja ilyen szinten a lan részt!
a wifi szempontjából minden csatornát kipróbáltál?
mind a két antennát azonosra kell cserélni, úgy az igazi!
itt leírhatod a teljes beállításaidat, egy ellenőrzést megérhet; link

[ Szerkesztve ]

(#19986) Soma01 válasza Bogyó bá' (#19983) üzenetére


Soma01
veterán

Nem rossz! És a kiszemelt router sem drága ott.

(#19987) Pocok256


Pocok256
veterán

Sziasztok olyan wifis router kellene ami egyben ADSL modem. Wifi szabványban b/g/n es szabványokat ismerje. Adsl nél az ADSL 2 és 2+ is tudnia kéne. Tudnátok nekem egy ilyen eszközt ajánlani 15k alatt ?

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19988) philoxenia válasza Pocok256 (#19987) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Ilyesmi?

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19989) Pocok256 válasza philoxenia (#19988) üzenetére


Pocok256
veterán

Igen csak N es wifi szabványt kéne tudnia :/

Ja még egy kérdés Annex A vagy Annex B -s modem kell ha t com területén akarom használni ADSL 2 -re ?

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19990) philoxenia válasza Pocok256 (#19989) üzenetére


philoxenia
MODERÁTOR

Nekünk ilyen van, a szolgáltató adta.... Ami a T...

Később általában nem értek egyet azzal, amit korábban leírtam. Ehhez néha évek kellenek, néha percek csak...

(#19991) Beri válasza Pocok256 (#19987) üzenetére


Beri
addikt

Linksys wag320n, TP-LINK TD-W8960NB...
Annex-A, vagy B?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19992) Pocok256 válasza philoxenia (#19990) üzenetére


Pocok256
veterán

Ja nekem most egy ilyen üzemel itthon :)

Beri
A tp link egész korrekt :) Csak elég sok rossz tapasztalatom van ebből a márkából :/

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19993) Beri válasza Pocok256 (#19992) üzenetére


Beri
addikt

Akkor ott a linksys.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19994) Pocok256 válasza Beri (#19993) üzenetére


Pocok256
veterán

Linksys meg túllépi a 15k keretet. Valami a Tp link 8 ezres ára és a linksys 30 ezres ára között valami középút nincs ? :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19995) Bogyó bá' válasza Pocok256 (#19994) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

5 év gari van a TP-Linkre. Mi nem elég ezen?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#19996) Pocok256 válasza Bogyó bá' (#19995) üzenetére


Pocok256
veterán

Nem is a minőségével szoktak bajok lenni hanem hogy körömbe használt eszközök többsége kifagy újra kell indítani nem csatlakozik fel normálisan a netre, vagy csak olyan gyatra wifis sebességre képesek, hogy az borzalom és még számtalan érdekes dologra képes :D

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19997) kali válasza Pocok256 (#19996) üzenetére


kali
legenda

szólj nekik, hogy állít(tas)sák be normálisan, és használják megfelelően! :)

[ Szerkesztve ]

(#19998) Pocok256 válasza kali (#19997) üzenetére


Pocok256
veterán

Hát mikor a D-Link DSL-360R modemet összekötöttem SZAKSZERŰEN egy TP-LINK TL-WR340G routerrel majd olyan hibajelenség következett amire köpni nyelni nem tudtam akkor elhatároztam egy két dolgot :D A következő volt a hiba. Az internet ha csak 10-20 kilobájt ment át rajta tökéletesen működött és megfelelő ping is volt, ha elkezdtem volna egy speedtestet használni vagy bármit tölteni akkor a az úgy nézett ki, hogy 2 secig max sávszéllel töltött majd 5 másodpercig teljesen t/o volt a kapcsolat majd újra max sávszél majd megint t/o. Majd teljesen szétdobta magát és 10kb körüli sebességgel töltött össze vissza ingadozva. Ha abbahagytam a letöltést azonnal megjavult a net és 10 es pingem lett újra. Ha a routert kikötöttem a modem mögül akkor tökéletes volt a net. Mind wifin keresztül mind lanon keresztül ezt a hibát produkálta. Igen szórakoztató jelenség volt és számtalan ilyen iszonyat idegesítő hibával találkoztam tp link eszközeinél. :/

[ Szerkesztve ]

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

(#19999) Beri válasza Pocok256 (#19998) üzenetére


Beri
addikt

Ha odamegyek és HIBÁTLAN hálózatot konfigolok be azzal a háromszáz éves routerrel, elém térdeltetsz 72 szüzet?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#20000) Pocok256 válasza Beri (#19999) üzenetére


Pocok256
veterán

Ha lenne ilyen célra 72 szüzem akkor nem igen érdekelne ez a router :DDD

Lehet, hogy be lehet konfigolni valami furfangos módon, de nem tartom magam hülyének ilyen téren elvégre Hálóinformatikusnak tanulok és már kb 5 éve ebben a szakmában mozgok. Ezért kicsit furcsának találom, hogy a szabványos megoldások közül egy sem hozott megoldást :/ Nem tartom lehetetlennek, hogy valami buhera megoldással lehetséges lehet megoldani a problémát, de nekem egy eszköz ne így működjön, hogy heteket kelljen kutakodni a neten.

HODL $GME, DIAMOND HANDS, APES STRONG TOGETHER

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.