Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-05 18:35:36

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19201) Intruder2k5 válasza Zjunior (#19200) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Ez routertől függően körülbelül 5-15MB/sec közt változik...

(#19202) Gubek-Einste válasza Zjunior (#19200) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A router-t nem fájl megosztásra találták ki hanem hálózat irányításra.
Megfelelő firmware-rel meg lehet csinálni de nem elsődleges szempont ez a fejlesztésnél, az USB leginkább nyomtató megosztásra jó.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19203) Soma01 válasza Zjunior (#19200) üzenetére


Soma01
veterán

Utána olvastam, a MAC látja a Samba megosztás is. Lehet engedélyezni kell de nem gond.

Szóval olyan router kell amin van USB. pl. TL-WR1043ND, ZyXEL NBG4115, NBG4615, Asus RT-N13U, RT-N16 [link] pár NETGEAR

(#19204) Soma01


Soma01
veterán

Ha nem akarsz nagy fájlokat ráncigálni ide-oda (gyorsan) és nem várod el azt a sebességet, mintha egy másik PC megosztása lenne, akkor jó lesz. Mint fentebb is írták, az a sebesség várható el.

(#19205) Kerio


Kerio
őstag

Sziasztok!

Melyik routert vegyem?
D-Link DIR-501 vagy TP-Link TL-WR740N?
Digikábel netem van. Csak WIFI-t használnék. 3db laptop, és 3db Androidos telefon csatlakozna rá.
Most egy 54Mbps-es TP-Link TL-WR542G-m van.

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19206) Zjunior válasza Soma01 (#19204) üzenetére


Zjunior
veterán

Értelek!!
Köszzi a segítőkézségedet!
Airport expressz és netgear közül melyiket ajánljátok?:)

Work Hard ™- Play Hard ™!!

(#19207) VaMik


VaMik
tag

Srácok, egy IEEE 802.11g szabványos router, zárt területen milyen távolságra lát el ha teherhordó falak is vannak a helyiségben?

(#19208) And válasza VaMik (#19207) üzenetére


And
veterán

Erre nincs (nem lehet) egyértelmű válasz. Fal és fal között óriási különbségek lehetnek, és ez csak az egyik tényező.

(#19209) odrif válasza Kerio (#19205) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

Ha Tp-Linked volt és megvoltál elégedve, akkor én azt a típust választanám.

20 éve a Prohardveren

(#19210) Roll_91


Roll_91
csendes tag

Sziasztok!

Tud valaki véleményt mondani a Draytek vigor 2130Vn -ről?

(#19211) Gubek-Einste válasza Kerio (#19205) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Inkább a TP-Link 740N legyen, itt a fórumon többen is ajánlották. Ha van lehetőséged akkor inkább egy 741ND-t vagy 743ND-t vegyél mivel azokon cserélhető az antenna.
D-Link DIR-501-ről nem találtam meg, hogy hol és mennyiért adják így feltételezem, hogy már nem kapható vagy ritka darab ezzel ellentétben viszont a TP-Link 74x széria nagyon is kapható, sőt ajánlott is és nem mellesleg 5 év garancia van rájuk.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19212) ovecs


ovecs
senior tag

Sziasztok, ezek közül mi most a best buy ? Másodlagos routernek kellene, a T-home olyan cisco modemet kaptam az ip tv előfizetéshez ami egyben router is , viszont sajnos a wifi része néha random mód nem működik, kicserélni nem akarják. Időközben kevés lett a 3 lan port is, ami a készülékben van. tehát a t home mode/routerről menne 2 pc (torrent persze lekorlátozva), a felvevős tv box, és rá lenne kötve még 1 router. Erre a routerre kötném az X-box -ot, a media playert, a TV-t és wifi re is lenne haszálva (2 laptop van itthon, net-re, skype-ra) 8500 ft a plafon, de igazából örülnék ha olcsóbb lenne a dolog

Aquincumi Football Kedvelők - FC Panelprolik

(#19213) kali válasza ovecs (#19212) üzenetére


kali
legenda

bőven kereten belül maradva, én a tl-wr841nd verziósat venném! :K

[ Szerkesztve ]

(#19214) Soma01 válasza ovecs (#19212) üzenetére


Soma01
veterán

Nekem is 841 van és teljesen jó. Ha a kliens eszközök is tudják a wifi 300Mbps-ot akkor pláne jó lesz. De ha nem kell olyan nagy sebesség a 741 is elég.

(#19215) VaMik


VaMik
tag

Sziasztok!
Egy TP-LINK TL-WR542G eszközt szeretnék beállítani. Nincsenek nagy igények ezért csak annyi lenne a kérdésem, hogy a v7-es verzió milyen szolgáltatásokkal bír?

(#19216) Soma01 válasza VaMik (#19215) üzenetére


Soma01
veterán

http://www.tp-link.com/en/products/details/?model=TL-WR542G#over

(#19217) Huroq


Huroq
senior tag

Sziasztok!

Pár napja kérdezősködtem az új TP-Link routerről (2543nd). Most szembeötlött eddig nem látott router is. (EnGenius ESR-7750)
Specifikációt olvasva elég meggyőző. Szerintetek ez az EnGenius jobb választás lehet mint az új Tp-Link?

(#19218) Soma01 válasza Huroq (#19217) üzenetére


Soma01
veterán

A az a Tp jobb. Az az EnGenius meg 2 éves cucc és a sebessége is a Tp alatt van.

(#19219) djsilas válasza Roll_91 (#19210) üzenetére


djsilas
tag

Normál, otthoni használat esetén kb ágyúval verébre eset, de egyébként szerintem kifejezetten jó cucc (nekem 2110-esem van) :)

(#19220) djsilas válasza Huroq (#19217) üzenetére


djsilas
tag

Egyikről sincs tapasztalatom, így válaszolni is nehéz. Minden esetre maradnék a TP-Linknél szerintem

(#19221) odrif válasza djsilas (#19220) üzenetére


odrif
MODERÁTOR

És a TP-Linkre ha jól tudom 5 év garancia van.

20 éve a Prohardveren

(#19222) csodacsoki


csodacsoki
tag

Hello!
2 szintes házban meg szeretném osztani a PC (felső szint) és egy laptop (alsó szint) között a netet, ti milyen vezeték nélküli routert ajánlanátok max. 10eFt-ig? És a laptopba is kellene vmilyen USB-s vevő. A net UPC FB 120.
Előre is köszi!

(#19223) kali válasza csodacsoki (#19222) üzenetére


kali
legenda

120-as net alá már gigabit képes router kell, olyan pedig csak 13 - 14 e ft környékén indul, például; tp-link tl-wr1043nd
10 e ft-ig csak 100-as routert kapsz, amivel nem lesz meg a 120-as net, kábelen is csak 100 megabit/sec alatt fog tudni forgalmazni!

(#19224) djsilas válasza kali (#19223) üzenetére


djsilas
tag

Szerintem bármilyen SOHO eszközt veszel, figyelembe véve a különböző szinteket és távolságot... a net hiába 120 megás, 30-40 Mbit általános sebességre készülj még N-es Wifi esetén is. De egy ~10K -s routertől ne várd el a max sebességet...

[ Szerkesztve ]

(#19225) spiky03


spiky03
veterán

Sziasztok!

Erről valakinek valami vélemény/tapasztalat?
WR842ND
34nm-es lakásban használnám jelenleg 1gép és egy androidos telcsi lenne rajta. Néha pedig 2gép 2 telcsi.
Digi netem van 40/20-as, ez tudná ugye? Vagy esetleg a router felezné? Nem jönne rajta fullosan a net?

THX

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19226) Gubek-Einste válasza spiky03 (#19225) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

40/42-as nethez jó lesz a 842ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19227) kali válasza djsilas (#19224) üzenetére


kali
legenda

ezt tényleg nekem szántad/írtad? :U

[ Szerkesztve ]

(#19228) Roll_91 válasza djsilas (#19219) üzenetére


Roll_91
csendes tag

Értem.. Csak mert most lesz egy "kissebb" fajta beruházás és kell a nagyobb sebességű router.. és igazából a draytek és a cisco-linksys e4200 között vacillálok csak valamiért nem hiszek a belső antennákban...:S De a sebesség meg kell mert nas ra lenne kötve meg 4 laptomplógna rajta + telefon... te mennyire használod így a drayteket? vagy szerinted melyik lenne a jobb választás? árban kb. ugyan ott van.

Köszönöm a választ!

(#19229) Beri válasza Roll_91 (#19228) üzenetére


Beri
addikt

De a sebesség meg kell mert nas ra lenne kötve meg 4 laptomplógna rajta + telefon...
A router processzorát tekintve egyik sem számít. A külső antennához való ragaszkodást egyébként támogatom.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19230) djsilas válasza kali (#19227) üzenetére


djsilas
tag

Igen.. mármint nem! :D De Te már leírtad azt, amit kb én is írhattam volna - csak kiegészítettem :)

(#19231) kali válasza djsilas (#19230) üzenetére


kali
legenda

általános sebességet én sosem írok - pláne látatlanban nem -, mert néha egy emelet eltéréssel is simán átviszi a 60 - 70 megabit/sec sebességet, máskor meg - azonos eszközökkel - kevésbé problémás(nak tűnő) környezetben sem megy át annyi, ezt mindig a konkrét körülmények határozzák meg...

(#19232) Roll_91 válasza Beri (#19229) üzenetére


Roll_91
csendes tag

Akkor a 2 között mindegy.. tulajdonképpen?

Te mit ajánlanál amúgy?

(#19233) djsilas válasza Roll_91 (#19228) üzenetére


djsilas
tag

Fogós kérdés... :)
Draytekben azt szeretem, hogy out-of-box tud sok olyan dolgot, amit a többi kütyü "alternatív" firmwarekkel (sem). Asszem írtam is korábban, hogy nekem 2110 -esem van, emiatt ilyen, hogy NAS eszembe se jutott, de tartalék mobilnet tökéletesen ment vele. Nem egy mai paripa, lassan eljár felette az idő, de tökéletesen végzi a dolgát, még lehet engem is túlél... :D Ha jól tudom 2130 már Gigás és N-es (na jó nem tudtam, most olvastam utána, hogy mivel másabb :)) ), tehát számokat nem igazán tudok mondani neked, hogy mennyire lesz alkalmas NAS-nak - de papíron szerintem megfelelőnek tűnik, mégha ilyenekkel kapcsolatban van is némi fenntartásom...
Belső antennás routerek általában szebbek. Pl ha szem előtt van a router, ez előny lehet - más előnyt én még nem találtam, úgyhogy ha nem probléma, inkább külső antennás eszközt választanék.
De hogy ne csak jót mondjak Draytekre, bár ez is elég szubjektív: más routereken szocializálódott emberek számára az admin felülete sokszor...hát... "spártai" kinézetű :)

Egészen megtetszett ez a 2130-as kütyü, ahogy utána olvastam. Ha egyszer mégis újítok, én biztos számításba veszem :D
http://code.google.com/p/vigor2130/

(#19234) Soma01 válasza Roll_91 (#19232) üzenetére


Soma01
veterán

+1 szavazat a DrayTek-nek, szerintem is kell a külső antenna. A wan sebessége is elég jó.

[ Szerkesztve ]

(#19235) djsilas válasza kali (#19231) üzenetére


djsilas
tag

Általában én sem szoktam! De ha a 120-as UPC -nek csak a felét átlövi egy ~10.000Ft -os kütyüvel 2 külön szint között eskü megkövetem és jövök neki egy sörrel! :) Igazából csak erre akartam rávilágítani és azért jegyeztem meg, mert tapasztalataim szerint sokan nem tudják/értik a különbségeket, a hogyan/miérteket és hamar jöhet a probléma és panaszkodás. És sokszor jön is...

(#19236) Soma01 válasza Soma01 (#19234) üzenetére


Soma01
veterán

...most látom, hogy az e4200 is durvát tol wan -- lan irányba.

(#19237) Roll_91 válasza djsilas (#19233) üzenetére


Roll_91
csendes tag

Amúgy jelenleg draytek routerem van egy vigor 2200vg. Csak most már eljárt felette az idő.. meg hát haldoklik is naponta többször újra kell indítani eldobálja a kapcsolatokat stb.. Ezt a routert kaptam és igazából most veszek először. És kell a gigás net meg N es wifi is. És ez a másik ok a cserére ugyanis ez nem tudja. :) és a többi eszköz meg kívánja. :)
A router, hogy hogyan néz ki az annyira nem érdekel hiszen úgy sincsen szem előtt.
A lényeg, hogy heti 24 órában mennyen és ne dobáljon el stb..
Az e4200ról nem nagyon olvastam rosszat. A draytekről meg inkább semmit.. :) és igazából ezért volam kiváncsi a véleményekre :)

(#19238) szasanyi válasza spiky03 (#19225) üzenetére


szasanyi
félisten

Két napja vettem ilyet, most tesztelem és eddig úgy tapasztalom nagyon jó. Nálam (62nm, panel) 80/20Mbps DigiNET van, melyre 2 PC vezetékkel, 1 PC (és alkalmanként a PS3) WLAN kártyával csatlakozik:
- vezetéken ~75-85Mbps közötti értéket mértem speedtest-tel
- WiFi-n ~47Mbps (gépben TP-LINK TL-WN851ND PCI kártya, szintén speedtest érték)
Torrentben a WiFi-n keresztül 5.1MB/sec - ilyet az életben nem láttam még. :)

(#19239) kali válasza djsilas (#19235) üzenetére


kali
legenda

az n szabvány sebességének maximális kihasználása egy adott (ár)kategórián belül, legkevésbé a router függvénye lesz, ha szigorúan csak a wifi részét nézzük! sőt, egy tl-wr1043nd és egy sokkal drágább router között sem csak a router milyensége fog dönteni, ha csak a wifi szórásról van szó! persze nem szélsőségekről beszélek, nem beépített kis antennás routereket kell a mérleg másik oldalára állítani, ha szintet akar átlőni az ember!
bár a sört nem nagyon szeretem, de tl-wr941nd és egy notis beépített intel 4965agn párossal mutattam már egy szint eltéréssel 70 megabit/sec sebességet, illetve panel esetén router az egyik szobában, noti a másikban, elválasztó a vastagabb paneles fal, távolság 8 méter, sok másik zavaró wifi hálózat, és a 76 megabit/sec stabilan átment! linkeltem is képet valamelyik témában, majd rákeresek!

[ Szerkesztve ]

(#19240) djsilas válasza kali (#19239) üzenetére


djsilas
tag

Na ezt most annyira nem értem, de biztos! :)
A routerek IP címekkel, hálózatokkal, alhálózatokkal egyebekkel dolgoznak és (nevükből is sejthetően) routinggal foglalkoznak. Na most, hogy az átviteli közeg levegő vagy fény vagy fém, az mondhatni nekik mindegy.
"legkevésbé a router függvénye lesz, ha szigorúan csak a wifi részét nézzük! sőt, egy tl-wr1043nd és egy sokkal drágább router között sem csak a router milyensége fog dönteni, ha csak a wifi szórásról van szó!"
Mi az, hogy a "router milyensége"? Milyen milyenség? :U Ha szigorúan csak a Wifit nézzük, akkor az már nem router (AP). Ahhoz, hogy router legyen, nézni kell az egészet - ugyanis az átvitt sebességet még ilyen "hülyeségek" is tudják befolyásolni, hogy pl milyen/mekkora titkosítást használsz, ez pedig a routolási sebességét fogja jellemezni...
Vagy az antennákra gondolsz!? Én nem akarok magam antennázni! Ha veszek valamit, akkor az működjön, mint a szentírás! Ne én számolgassam már, hogy hány dbi antennám legyen, vagy merre irányítsak egy yagit! De OK! Feltételezem, hogy esetleg itt a különböző chipekre gondolsz!? Akkor meg pont jó párosítás a wr941nd és a Centrinos 4965agn - ez olyan lehet, mint a 710-es BMW!? Egyébként szép eredmény, de gondolom más nem is igen volt felcsatlakozva a routerre!? Az átvitt adatra is kíváncsi lennék egyébként + oprendszerekre, mert hát tömörítés miatt is lehet ám ilyen! :K Nem mindegy, hogy 5mp -re stabil, vagy 500ra... Egyébként meg vhol mégis úgy érzem, hogy egy oldalon "állunk" és egyről beszélünk! :)

(#19241) kali válasza djsilas (#19240) üzenetére


kali
legenda

amikor gyakran kérdezik/kérik, hogy erős legyen a router wifi szórása, az ahhoz kapcsolódó hozzászólásokat olvasd el, leírtuk már elégszer!
igen, a wifi modul is számít, meg az antenna is, de főként az ellenoldal milyensége (típusa, tudása, képessége), és a környezeti tényezők [távolság, falak száma és milyensége, nagyobb (fém)tárgyak, más wifi hálózatok, vagy a működési technológiájuk miatt a wifi szórást hátrányosan befolyásoló készülékek] fogják befolyásolni a wifi sebességét és stabilitását!
azért írtam, hogy ne szélsőséges két példát/típust nézz, mert persze, hogy számít, ha egy gyengébb router eleve nem képes annyit routolni, amennyi az n szabványos gyakorlati maximum - bár ez az n szabványos routereknél szerencsére már elég ritka...
a másik példa; tl-wr841nd 2 * 5-ös antenákkal, és tl-wr941nd 3 * 3-as antenákkal, a 3 * 3 mimo képes ellenoldal simán jobb lehet utóbbival párosítva, hiába "jobb"/nagyobb az első router két antennája! vagy adott router esetén egy lite-n ellenoldal, ami csak egy antennás, az első routerrel jobb lehet!
a titkosítás talán a régebbi gyenge hardverű routerek és ellenoldalak esetén számíthat, de mostanság mondhatni kötelező a wpa2 - aes párosítás!
adott esetben nekem más noti is lógott a routeren, ráadásul az csak g szabványos, ezért a router nem n, hanem mixed módban volt - n módban 80 megabit/sec is ment a falon át is! a routeren a gyári antennák voltak, és gyári firmware verzió! a jobb 100-as routerek a fizikai maximum közelében tudnak kábelen routolni, nekem a tl-wr941nd v3 verziós volt, amiben a gigabit képes tl-wr1043nd motorja dolgozik, tehát valóban csak a 100-as wan és lan portok képeztek korlátot - amúgy ~ 135 megabit/sec volt a net gigabit képes routeren! amikor én átvitt sebességeket írok, akkor stabil sebességről beszélek, amit nem csak speedtest és társai mértek, hanem valós és tartós letöltéssel is annyi! a notijaimon win 7 oprendszer fut!

[ Szerkesztve ]

(#19242) Claude Leon válasza Huroq (#19217) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ennyire fontos neked az 5Ghz?
Annak csak akkor van értelme, ha a 2,4-es sáv túl népes a környékeden, a hullámhosszak miatt esetleg annyi különbség lesz, hogy a ritkábban vasalt betonon esetleg jobban átfér az 5-ös, más, szilárdabb dolgokban pedig esetleg többet gyengül.

Másrészt az esr-7750en csak 100Mbites portokat találsz, úgyhogy hiába kultúráltabb a firmje, ne válaszd.

(#19243) spiky03 válasza Gubek-Einste (#19226) üzenetére


spiky03
veterán

köszi a választ, és szerinted fog jönni fullon a net? vagy a digi felezi a routeren majd a netet és nem jön majd rajta a teljes sávszélesség?

@szasanyi
köszi, akkor vsz nálam is jön majd 5Megával wifin is a cucc, mert ugye nálam az a max :D

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19244) Soma01 válasza spiky03 (#19243) üzenetére


Soma01
veterán

Összefoglalva, pont az van leírva, hogy környezet függő és vevő (kliens) oldal függő a sebesség. A router tudja akár a 70-80 megabitet is megfelelő körülmények közt.
Szóval ha 300-as a kapcsolat másik fele is (a gép felől) és nem vagy "messze" a routertől akkor nagy valószínűséggel átmegy mind a 40 megabit.

(#19245) spiky03 válasza Soma01 (#19244) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi a választ, akkor sztem menni fog :)
Az egész lakás 35 nm, úgyh nagy távolságok nincsenek. :D meg max 1 fal amin át kell mennie. A laptopom meg tudja az N-es szabványt, úgyhogy akkor azzal sem lehet gond.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19246) Zekkk793


Zekkk793
csendes tag

Sziasztok!
Wifi router választásban szeretném a segítségeteket kérni. 120 megás fiber power netünk van, és ezt szeretnénk kihasználni, viszont az én és a lakótársam gépe csak a 802.11 b-g támogattja, az n-et nem. Van olyan wifi router amivel kitudnánk használni a 120 megás sebességet? Hatótáv nem nagyon számít, mivel kicsi a lakás, levehető antenna sem szükséges, a lényeg h menjen a sebesség és ne legyen nagyon drága az ára. Köszi a válszokat előre is! :)

(#19247) kali válasza Zekkk793 (#19246) üzenetére


kali
legenda

kábelen minden gigabit képes router átviszi a 120 megabit/sec netes sebességet - simán elég például egy tp-link tl-wr1043nd, 13 - 14 e ft környékén -, viszont g szabványos wifi kapcsolattal - amit a munkaállomások tudnak - csak 20 - 22 megabit/sec a jellemző valós átviteli sebesség - ami a g szabvány korlátja -, tehát hiába tudja a router a gyorsabb n szabványos sebességet, az ellenoldalak a g szabványos tudásuk miatt csak g szabványos módban tudnak felcsatlakozni, tehát 20 - 22 megabit/sec sebesség környékén vége a mókának - és még ekkor is remek környezeti tényezőkről, és ideális párosításról beszélünk -, nagyon ideális esetben picivel jobb is lehet, de már 30 megabit/sec is irreálisan soknak számít, kiterjesztéssel (super-g és társai) ~ 26 - 28 megabit/sec!
fontos megjegyezni, hogy a 120 megabit/sec netes sebesség maximális átvitele, még n szabványos eszközök között is extrémnek számít, sőt nem kimondottan jellemző, általában 100 megabit/sec alatt áll be a sebesség, sokszor bőven alatta!

[ Szerkesztve ]

(#19248) Soma01 válasza spiky03 (#19245) üzenetére


Soma01
veterán

Az N-es szabvány lehet 150 vagy 300 is.

(#19249) szasanyi válasza spiky03 (#19243) üzenetére


szasanyi
félisten

No, csináltam egy sebességtesztet WiFi-n, itt láthatod az eredményt.

(#19250) spiky03 válasza szasanyi (#19249) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi, ezek szép számok. :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.