Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-11 13:42:24

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19651) RI/OS


RI/OS
őstag

Tudtok valami jó megbízható erős routert 20 30 magasságában, ami 128mb ramos, és megy rajta az open wrt?

[ Szerkesztve ]

(#19652) kali válasza Krissz5435 (#19650) üzenetére


kali
legenda

lite-n 150-es és g szabványos ellenoldal mellé hiába veszel 2 vagy 3 antennás routert, semmi javulás nem lesz egy 700-as szériás routerhez képest!
a 150-es lite-n modulok csak 150-es maximális sebességgel kapcsolódnak majd a 300-as routerhez is, illetve a 2 vagy 3 antennás router mimo képessége sem lesz kihasználva, mivel a 150-es lite-n eszközök nem tudják!

(#19653) Krissz5435 válasza kali (#19652) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És ha mondjuk 821n-es vevőm van(300mbites, akkor melyiket érdemes venni a 741nd-t vagy esetleg 841/941 n/nd?
Mi a különbség a sima n és nd között?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19654) kali válasza Krissz5435 (#19653) üzenetére


kali
legenda

a 800-as szériás vevő mellé minimum a 800-as router kell, akkor lesz 300-as és 2 * 2 mimo kapcsolat! ameddig az egyik oldal csak 1 antennás, lite-n szabványos, addig a másik oldal hiába 300-as és 2 vagy 3 antennás, a gyengébbik hardver szintjén épül fel a kapcsolat, tehát 150-en, és oda az erősebb/jobb hardver/képesség többlete!
szintén igaz ez 800-as és 900-as szériás router és ellenoldal párosítása esetén, bár ott annyival jobb a helyzet, hogy eleve adott a 300-as kapcsolat, de amíg az egyik oldal 2 anatennás, addig a másik hiába 3, csak 2 * 2 mimo lesz, két 3 antennás eszköz kapcsolódásakor viszont 3 - 3 mimo!
az nd a levehető/cserélhető antennát jelöli!

[ Szerkesztve ]

(#19655) Krissz5435 válasza kali (#19654) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És ha a vevők 1 antennásak, a router monjuk 3 és 3 vevő van, akkor külön külön antennákhoz kapcsolódik a vevő, vagy amelyikhez éppen sikerül? (Tudom hülye kérdés, de így tanul az ember)

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19656) kali válasza Krissz5435 (#19655) üzenetére


kali
legenda

mindegyik ahhoz, amelyikkel aktuálisan jobb kapcsolat!

(#19657) Beri válasza RI/OS (#19651) üzenetére


Beri
addikt

ASUS N16. 30 alá más nem fér be ennyi rammal.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19658) Krissz5435 válasza kali (#19656) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

És ha 841nd-t veszek és azoknak a 3dbi-s antennáit lecserélem az itthoni(szintúgy tp-link) 8dbi-sekre akkor lehetséges, hogy jobb lesz a vétel a klienseknél? Vagy esetleg a klienseknél legyen 8 dbi és azok lássanak messzebbre?

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19659) Intruder2k5 válasza Beri (#19657) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

The Asus RT-N16 is still not supported by OpenWrt!

Ez viszont közel jár, bár ez is 33k!

Buffalo WZR-HP-AG300H

[ Szerkesztve ]

(#19660) kali válasza Krissz5435 (#19658) üzenetére


kali
legenda

a tl-wr841nd routeren 5 dBi antennák vannak, de kicsivel jobb lesz a szórás, ha azokat 8-as értékűre cseréled!
a tl-wn722n 4 dBi antennával szerelt, az elég jó, így én inkább a routerre tenném a 8-as antennákat, ezáltal minden ellenoldal többet kapna a szórásból, még a g szabványos is!

(#19661) Krissz5435 válasza kali (#19660) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Akkor még egy utolsó hülye kérdésem lenne:
A 841 nd 2 8-as antennával jobb mint a 741nd 8-as antennával? És nem csak az antennák miatt, hanem általában. Mert csak 1700 ft-vel drágább akkor a 841nd.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19662) Intruder2k5 válasza Krissz5435 (#19661) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Általában véve mindenképpen jobb, mivel 300-as WiFi-je van, szemben a 741-es 150-esével... Ezen kívül nem is olyan borulékony, mivel az antennák szimmetrikusak, így az egész router jobban ki van egyensúlyozva! Na jó, ez utóbbi nem volt komoly, bár lehet, hogy igaz!

(#19663) Krissz5435 válasza Intruder2k5 (#19662) üzenetére


Krissz5435
aktív tag

Rendben, köszi, ha kell vennem akkor a 841nd lesz.

Kali: Neked is köszönöm a segítséget.

"Ha én pm-et kapok válaszolok is rá. Ezt mástól is elvárom akinek írok."

(#19664) atika1982


atika1982
csendes tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne:
Otthonra keresek wifi-s routert. Nincs nagy sebesség igényem, nem hiszem hogy az lenne a szűk keresztmetszet. Otthon sima kis irodai felhasználás lenne (wifis laptop, esetleg egy asztali gép). Hálózati nyomtató egy NAS vagy valami hasonló, netán szerver.
Ami viszont fontos hogy az otthoni tárolómat bárhonnan eltudjam érni egy külső helyről is. Sokat utazom és hogy ha valamit otthon hagynék akkor azt letudjam tölteni az otthoni "tárolómról".
Miket ajánlanátok?

(#19665) #02644736


#02644736
törölt tag

Sziasztok!
Nekem olyan kérdésem lenne, a szobában a router, ha a nappaliba veszek egy AP-t, és abba dugom a netes cuccokat, akkor az AP a routerrel tud wifi-n keresztül kommunikálni, tehát a nappaliban lévő dolgok fel tudnak kapcsolódni az otthoni hálózatra és a netre?
Ha nem, akkor mit kéne vegyek a nappaliba? A kábel vezetése a szobából a nappaliba megoldható lenne, de sok kábel kellene és nem szívesen csinálnám (nemrég lett kifestve a ház, falat nem akarok fúrni)
Előre is köszönöm a válaszokat

(#19666) Beri válasza atika1982 (#19664) üzenetére


Beri
addikt

Ami viszont fontos hogy az otthoni tárolómat bárhonnan eltudjam érni egy külső helyről is.
Csak portot/portokat kell forwardolni az adott gépnek/gépeknek. Bármelyik router képes rá.

hannibal1984: A szobába (a netes cuccokhoz) router kell, a nappaliba mehet az AP.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19667) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Sziasztok!

Érdeklődni szeretnék, hogy 20K. körül milyen routert ajánlanátok. Nincs márka függőség, jöhet TP-től kezdve bármi. Erre,a TL-WR2543ND-re gondoltam. De mást is szívesen meghallgatok.

25 megabites csak a net, de sokat streamelnek média szerverről tv-re, média lejátszóra.

Jah és a távolságok miatt, fontos az erős wifi is!

Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#19668) Beri válasza HeavyToys (#19667) üzenetére


Beri
addikt

És csak 5GHz-es eszközökkel akarod elérni?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19669) HeavyToys válasza Beri (#19668) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Nem, jelenleg 300megabits mimós eszközök vannak, de a "jövőre terveznék", ezt az eszközt, most gyakorlatilag önköltség nélkül tudnám megvásárolni, de 20K körül van a max határ. Én ennyit saját pénzből nem áldoznék rá, viszont ha már adott a lehetőség, akkor szeretnék jót venni.

(#19670) Beri válasza HeavyToys (#19669) üzenetére


Beri
addikt

Akkor nem sok értelme van egy nem szimultán dualband routernek. Ott van helyette a 1043ND.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19671) Windsurfer


Windsurfer
tag

Sziasztok!

Egy mezei router-re lenne szükségem egy 6M / 500 kbit/s internet kapcsolathoz.
Nem kell semmi cicoma, ami fontos, hogy MAC Address szűrés és WPA2 kódolást tudjon valamint, hogy téglafalon menjen át a jel (nyaralóba lesz és szeretnénk a kertben is dolgozni.)

Ezt a routert néztem ki és érdeklődnék, hogy van e valakinek valami tapasztalata ezzel a routerrel? [Tenda W311R+]

Az neten kicsit utána olvastam és nem szidják amire kellene azt elvileg tudja, de gondoltam vásárlás előtt azért még kérdezősködök!

Válaszokat előre is köszönöm!

Motorola Defy Full Stock ^.^

(#19672) #02644736 válasza Beri (#19666) üzenetére


#02644736
törölt tag

Szia!
Köszi a választ. Akkor ezek szerint az úgy működni fog, hogy ha a nappaliba veszek egy AP-t arra rákötöm a media lejátszó, akkor az a hálózatról tud majd zenét illetve nem HD filmeket lejátsztani.

(#19673) bmollszeptim válasza Windsurfer (#19671) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

sziasztok.Segítséget szeretnék kérni 2 dologban is :R 1:Van egy Netgear WNDR3300[link] routerem és a 100Mbit -es upc internetem, kábelen keresztül, csak 60Mbit-el megy,az upc sebesség mérő szerint.Be telefonáltam,és azt mondták hogy jobb router kellene,amin eléggé csodálkoztam,mert ugye ez egy elég drága készülék. Gyorsulna e a netem hogy ha ezt a routert lecserélném egy N-s szabványú jobb routerre pl az ajánlott TP-Link 741ND-re. Jobb ez mint az én routerem? 2: testvéremnek kellene,szintén upc kábeles nethez ,KB 80Mbit-hez router.1db pc,és egy noti lenne rácsatlakoztatva.gondolom már csak N-s szabványút érdemes venni a jövőre nézve.Tehát melyik a legolcsóbb, ami megfelelne?Preferált márkák DLink,TpLink,Netgear. Ha lehet több lehetőség is érdekelne :K

üdv.

(#19674) Beri válasza Windsurfer (#19671) üzenetére


Beri
addikt

hogy MAC Address szűrés és WPA2 kódolást tudjon
Mindegyik tudja.

téglafalon menjen át a jel
Olvasd el az első hozzászólást.

hannibal1984: A kapcsolatot létre tudod hozni, de én wifin nem streamelnék hádéfilmet sehova.

bmollszeptim: 60 jön kábelen?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19675) HeavyToys válasza Beri (#19670) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Értem, egyébként hardveresen-szolgáltatásilag, ha tegyük fel mégis a TL-WR2543ND-t veszem, van olyan szempont 300Mb-es használat mellett, amiben kevesebbet vagy gyengébben tudna mint a 1043ND? (mivel 20k-ig mindegy mit veszek, nekem nem kerül pénzbe)

[ Szerkesztve ]

(#19676) HeavyToys válasza HeavyToys (#19675) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Illetve egy másik kérdés, hogy 20k körüli kategóriában a D-Link DIR 645-ről van vélemény-tapasztalat? Néztem külföldi teszteket, de nagyon dicsérik...

(#19677) molnarpeter


molnarpeter
nagyúr

Milyen routert ajánlotok a következő igényekre:
50/40 megás net minimális sebességbeli veszteséggel való tovább szórása
MAC szűrés (csak a megadott eszközök csatlakozhassanak)
kis hőtermelés (szekrénybe raknám)
koleszállóság :D
minél olcsóbban, használt és új is érdekelne :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#19678) bmollszeptim válasza Beri (#19674) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

szia.igen kábelen 60 jön.várom a segítséget :K érdemes lenne váltanom,jobb a 741? és várom a 2.dik kérdésre is az ajánlatot :K

üdv.

(#19679) Gubek-Einste válasza molnarpeter (#19677) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x-től felfelé bármi jó lesz.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19680) molnarpeter válasza Gubek-Einste (#19679) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Köszi :R Abban tudnál segíteni, hogy a router hogyan maradjon konfigolható ebben a továbbszóró üzemmódban? Vagy ez alapból jó ahogy van, nem teljesen switchként működik? Valamint pontosan melyik modell az, anelyik teljesíti az igényeket, és ezt figyelembe véve a legolcsóbb? :)

mp

[ Szerkesztve ]

(#19681) bmollszeptim


bmollszeptim
aktív tag

esetleg valaki válasz erre? :R [link]

[ Szerkesztve ]

üdv.

(#19682) Intruder2k5 válasza bmollszeptim (#19681) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Szia!

100Mbit-es nethez kevés lesz a 741ND, mert mindenképpen gigabites router kell, tehát ha maradsz a TP-LINK-nél, akkor minimum 1043ND! A jelenlegi routered specifikációja alapján valahova az ASUS WL-500W alá sorolható, ebből kiindulva pedig a 60Mbps reálisnak mondható!

[ Szerkesztve ]

(#19683) molnarpeter válasza molnarpeter (#19680) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ó, és még egy kérdés :) Ugyebár továbbosztásnál feleződik a sávszél, ez ugye a maximumra értendő, és nem az 50-ből lesz 25? :B

mp

(#19684) ArchElf


ArchElf
addikt

Programozható (cserélhető fw, optware képes) USB-s wifi routert keresek, lehető legolcsóbban. Nem kell N-es wifi, LAN portok sebessége és száma sem számít.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19685) atika1982 válasza Beri (#19666) üzenetére


atika1982
csendes tag

Köszi!

Akkor valami hozzáértő is kell hogy ezt megtegye!

(#19686) Gubek-Einste válasza ArchElf (#19684) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az ilyenből a legolcsóbb a TP-Link 1043ND.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19687) bmollszeptim válasza Intruder2k5 (#19682) üzenetére


bmollszeptim
aktív tag

köszönöm a választ.sajnos az már nekem nem fér bele a keretbe.a TP-Link 841ND nem lenne jó?illetve jobb lenne e mint az általam használt netgear?ha nem akkor mi a legolcsóbb választás 100-as nethez?,nem feltétlenül fontos a tp link.

üdv.

(#19688) Gubek-Einste válasza molnarpeter (#19680) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Mit akarsz tovább osztani? Bejövő LAN kábelt vagy wifi jelet?
Ha LAN kábelt akkor nem lesz semmilyen sebesség veszteség.
Továbbra is bármikor konfigurálható lesz az eszköz, előfordulhat, hogy az admin IP címet át kell állítani az ütközés elkerülése érdekében.

bmollszeptim: A TP-Link 1043ND-nél nincs olcsóbb gigabites router, csak a gigabites router-ek jók a 100-as nethez úgy hogy ki is lehessen használni a max sebességet.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19689) ArchElf válasza Gubek-Einste (#19686) üzenetére


ArchElf
addikt

Időközben én is nézelődtem; a 842 miért nem jó?

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19690) Gubek-Einste válasza ArchElf (#19689) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Az még elég új router és nem tudom, hogy van-e rá valami 3rd party firmware de az is megfelelő lehet, eszembe se jutott.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19691) Claude Leon válasza ArchElf (#19689) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Talán, mert arra még kialakulóban az optwares cucc, a 1043-at pedig már boldog-boldogtalan küldi évek óta.

Meg a tl-mr3220 még olcsóbb, ha szereted a szopolós flesselést.

[ Szerkesztve ]

(#19692) ArchElf válasza Claude Leon (#19691) üzenetére


ArchElf
addikt

Azért optware csomagokat nem szívesen backportolnék és fordítanék kézzel... Úgy néztem OpenWRT van már 842-re
Ja és azért majd 4e forinttal olcsóbb, mint a1042-es.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#19693) Ghoosty


Ghoosty
őstag

Tegnap meghalt a routerem, vagy legalábbis a WAN portja, így az alapvető funkciója megszünt működni. Ez a része a kérdésemnek nem ide való, de lehet úgy is netet megosztani, hogy a LAN portba dugom a kábelt? (10+ éves SMC Barricade ennyit bírt)

Este naívan nekiálltam, hogy ki tudom én választani egyedül is, hogy milyen routerre is van szükségem, de a webshopok szűrőrendszere nagyon szar, ráadásul utánaolvasva annyi pluszt tudnak manapság a routerek, hogy képtelenség egyedül kiválasztani a legjobb ár/érték arányút.

Szeretnék kérni tőletek lehető legolcsóbb megoldást, de azért ne menjen az ár a tartósság rovására:

Jelenleg 30Mbites netet osztok, de belátható időn belül 60-ig is felmehet.
Szükésgem van arra, hogy nyomtatót ráköthessek. (mindegy, hogy USB, vagy nyomtató port)
wireless nélküli is jó

+1 Mennyivel lenne drágább, ha van benne Wireless is?
+1 Mennyivel lenne drágább, ha tud LAN oldalon gigabitet is?

Olvastam, hogy némelyik routerben kikapcsolható a wireless funkció. Ez fogyasztásban mennyit jelent?
Itt a fórumban olvastam valakitől, ha a routert sebességének a határán működtetem folyamatosan, akkor túlmelegedhet. Ez a gyakorlatban mit takar? Vagy marhaság úgy ahogy van?

Előre is köszönöm!

(#19694) molnarpeter válasza Gubek-Einste (#19688) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Wifi jelet :) Lanról a mostani roterem is tud osztani, csak szeretnék inkább egyet behozni a szobába, hogy jó legyen a jel.

mp

(#19695) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Nem tudom, hogy láttátok-e már, de keresgéltem a neten és rátaláltam egy a német Chip magazin által készített táblázatra. Tudom, ezek nem általános dolgok, de kiindulásnak szerintem megfelel. 94 router található az adatbázisban, külön elemezve a szolgáltatásokat, ergonómiát, energia hatékonyságot és teljesítményt.

Íme a lista.

Egy másik listában pedig a lengyel nyelvű Chip készített méréseket, 2 falon keresztül és több felállásban is, arról is található eredménylista és összehasonlítás is!

[ Szerkesztve ]

(#19696) bencus3


bencus3
tag

Sziasztok
Tanácsra lenne szükségem egy 10megás netet szeretnék megosztani egy 10 szobás (2 szintes) panzióban a router az épület egyik sarkában lenne.
A kérdésem az lenne hogy elég lenne e egy komolyabb router és akkor melyik? vagy kell hozzá még access point vagy valami?
Ti milyen megoldással oldanátok meg a dolgot?
Válaszokat előre is köszönöm.

(#19697) RI/OS válasza Intruder2k5 (#19659) üzenetére


RI/OS
őstag

Tyhűűű ez az AG300H erős cucc...

680-as proci, 128 mega ram..

Buffalo esetleg már akadt a kezed ügyébe?:)

Tapasztalat?

(#19698) Intruder2k5 válasza RI/OS (#19697) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nincs vele személyes tapasztalatom, de a chipset-je megegyezik a D-LINK DIR-825, és a NETGEAR WNDR3700 chipset-jével, amiket viszont többen használnak elégedetten...

(#19699) Claude Leon válasza ArchElf (#19692) üzenetére


Claude Leon
senior tag

Ja. hogy az optware valami önálló dd-wrt leszármazott? :))))
Az én értelmezésemben gyűjtőfogalom volt az előfordulókra (dd, open, stb)

Na, most alaposabban beleolvastam az openwrt ügyekbe.
A 842-es trunk meglehet, hogy telnetes, aztán vagy ráerőltetsz guit, vagy nem.
Az mr3420-ra van készen guis, ez egy árban is van a 842-vel, csak flashben karcsúbb (4MB)

(#19700) Intruder2k5 válasza Claude Leon (#19699) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Nem DD-WRT leszármazott, és nem gyűjtőfogalom! :)

What is Optware?

ArchElf gondolom WL-500gP-n, OLEG-el és / vagy Tomato-val használta, vagy még használja is... Bár ha jól tudom lehetséges OpenWrt alatt is használni, de ott inkább a saját csomagjai használatosak, nem is beszélve arról, hogy Atheros platformra (például a TP-LINK sorozat) nem is készült Optware!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.