Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-26 09:20:33

LOGOUT.hu

Milyen routert vegyek? Összefoglaló
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. április

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#19451) gyenesmartin válasza Soma01 (#19450) üzenetére


gyenesmartin
őstag

Ez biztos jó? A V4-es miért nem jó?

(#19452) Beri válasza gyenesmartin (#19451) üzenetére


Beri
addikt

Mert nem V2, azért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19453) krealon válasza gyenesmartin (#19451) üzenetére


krealon
veterán

A V4-es miért nem jó?

Mert mas a dobozban levo elektronika. Ha a V4-es softvert ratoltod, dobhatod a kukaba.

(#19454) Soma01 válasza gyenesmartin (#19451) üzenetére


Soma01
veterán

A verzió szám ott csak egy jelzés. Nem jelenti azt jelen esetbe, hogy újabb és a régivel kompatibilis változat.

(#19455) gyenesmartin


gyenesmartin
őstag

Mindegy feltettem a v2-est. Eddig még ment el a net. Hátha megjavult már.

(#19456) Gubek-Einste válasza enisz (#19448) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Igen erre gondoltam.

Intruder2k5: Határeset.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19457) Intruder2k5 válasza Gubek-Einste (#19456) üzenetére


Intruder2k5
MODERÁTOR

Az, de van belőle 19xxx-ért is, ami még 20k alatt van!

(#19458) Gubek-Einste válasza Intruder2k5 (#19457) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

De csak éppen hogy beleesik a 20k-s kategóriába.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19459) enisz


enisz
csendes tag

Annyira komoly hálózatot nem üzemeltetek itthon. Szerintem nekem bőven elég lesz az említett TP-LINK router is.

Annyit kérdeznék még, hogy enélkül az OpenWRT nélkül tudnám használni a nyomtatót? Szóval egyszerűen be lehet állítani?

(#19460) Gubek-Einste válasza enisz (#19459) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Gyári adatlap szerint csak HDD csatlakozásra használható az USB port így mindenképpen szükséges az OpenWRT.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19461) enisz válasza Gubek-Einste (#19460) üzenetére


enisz
csendes tag

Találtam egy komolyabb leírást ami ráadásul ugyan ehhez a routerhez készült. Kicsit átnyálazom, és remélem okosabb leszek belőle!

Köszönöm a tippet!

(#19462) Soma01 válasza enisz (#19461) üzenetére


Soma01
veterán

Olvasgasd, de az már 2 éves cikk. Azóta már van újabb. Csak nézz át a router saját témájába... :))

[ Szerkesztve ]

(#19463) Kelta


Kelta
tag

Üdv!

Nem igazán vágom ezt a wlan témát,ezért is kérdezek.
Létezik olyan megoldás,hogy 1 vodás USB stick-es netet wifin elosztani 2 gépre + telefon is tudja fogni róla a netet?

Köszönettel:

Kelta

(#19464) krealon válasza Kelta (#19463) üzenetére


krealon
veterán

A megoldast ugy hivjak, hogy 3G router.
En speciel ezt hasznalom: Tp-link TL-MR3420
Alapvetoen a ZTE es a Huawei modemekkel van joban.

(#19465) 8Ba8


8Ba8
csendes tag

Sziasztok!

Én is hasonló gondban vagyok, mint az előző hozzászóló, sajnos a modemem (Huawei E587-es típ.) és a számítógép
között van 15 méter távolság, ami nagyon legyengíti a jelet, így az internet sebessége is a töredékére esik vissza.
Gondolkoztam olyan router vásárlásán, aminél a Huawei modemet USB-vel össze tudnám kötni, majd onnan kábelen
levezetni a netet a szobába, de nem találtam olyan típust, aminél a modemem a támogatási listán rajta lett volna.
Ennek hiányában pedig nem merek venni semmit, mivel ha nem tudom használni, csak kidobott pénz lenne.
A másik megoldás egy repearter lenne, amivel a modem wifi jelét továbberősítve megfelelő erősségű vételt
tudnék biztosítani a lakás egész területére. Viszont nem tudom, hogy mobil internetnél működik-e a dolog!
A modem Telenoros, és Hipernet 21 csomagban vagyok. Telenorral szakembere azt javasolta, hogy próbáljam
meg USB hosszabbító kábellel megoldani a dolgot, amit –lévén 15 méterről van szó) nevetségesnek tartok.

A válaszokat előre is köszönöm!!!

(#19466) vargalex válasza 8Ba8 (#19465) üzenetére


vargalex
félisten

Hi!

Ha meg tudnád mondani a modemed Vendor, illetve Product azonosítóját, akkor közelebb lennénk. Windows-ban elvileg az Eszközkezelőben az eszköz részleteinél "Eszközpéldány azonosítója"-ként látszik.

[ Szerkesztve ]

Alex

(#19467) Gubek-Einste válasza 8Ba8 (#19465) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Vidd magaddal a boltba a modemet és kérd meg, hogy kipróbálhasd, hogy megy-e vele.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19468) Soma01 válasza 8Ba8 (#19465) üzenetére


Soma01
veterán

A TL-WA901ND sem rossz megoldás. Beállítod Universal Repeater módba és örülsz. Vagy AP módba és kábelezel 1 kicsit.

(#19469) 8Ba8 válasza Soma01 (#19468) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Köszi!

Csak a biztonság kedvéért: Wifin összekapcsolom a mobil routert, illetve a 901ND-t, majd kábelen levezetem a számítógéphez,
és ennyi, vagy pedig repearter módba kapcsolom, és használom odalent wifit, aminek így már elég erős jele lesz. Elsősorban szeretném kábelen
megoldani, persze cak ha lehetséges.

vargalex!

Sajnos az általad kért dolgokat csak este tudom megmondani, 7-8 felé, amikor hazaérek...

(#19470) Soma01 válasza 8Ba8 (#19469) üzenetére


Soma01
veterán

Mindkettő megy. Egyszerre is.
Tehát veszi a mobilos router jelét é azt te viszed kábellel ahová akarod (max 100méter) Vagy veszi a mobilos router jelét és azt továbbítja és távolabb fogod a wifi jelet. Vagy mindkettőt egyszerre.

Olvass bele a 901 használatijába. Ott le van írva miket tud.

[ Szerkesztve ]

(#19471) 8Ba8 válasza Soma01 (#19470) üzenetére


8Ba8
csendes tag

Akkor azt hiszem ezt kerestem!

Köszönöm a segítséget!! :C

(#19472) HeavyToys


HeavyToys
senior tag

Tiszteletem mindenkinek!

Szeretnék tőletek segítséget kérni. Van egy D-Link (T-Home-os), modemem és egy TP-Link 841ND-m. Valószínűleg így szettben elvinnék tőlem. A routerrel egyébként eddig elégedett voltam, de nem szeretnék újra venni egy modemet és egy routert. Ezért arra gondoltam, hogy a TP-nél létezik egy TD-W8961ND nevezetű készülék, ami elméletileg az én olvasatomban egy 841ND-nek megfelelő router lenne+ egy ADSL2+-os modem.

A kérdésem az lenne, hogy ezek mennyire üzembiztos megoldások? A vonal stabilitása elméletileg jobb mint a DSL-360R (ezzel sem voltak stabilitási gondok, de 15 megabit nem mindig jött neki össze, ami egyrészt a szolgáltató hibája is. de tudtommal ez a típus eléggé gyenge ilyen stabilitás téren)? Gondolom a wifi része pedig megegyezik a 841ND-vel. Proci oldalról vannak információk erről a modellről?

Ja és ha számít jelenleg 15 mbit-es a netem, később tervezek 25-ös csomagot.

Köszönöm előre is a segítségeteket!

Üdv!:)

[ Szerkesztve ]

(#19473) HeavyToys válasza HeavyToys (#19472) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Jah és kifutottam a szerkesztésből. Ellenoldalon egy TL-WN821N és egy TL-WN822N van. Illetve a 841ND-n ki van cserélve két db 8dbi-es antennára. Így tökéletes a jelerősség és a sebesség is. Ezt a jelerősséget hozná az új jövevény is, természetesen cserélt antennával? Több nem kell, csak annyit nyújtson.

Másik jelöltem pedig ez a Tenda W300D-lenne. Melyiket ajánlanátok inkább?

Bocsánat az esetleges kuszaságért, csak sok gondolat volt a fejemben!:)

Köszönöm még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#19474) Beri válasza HeavyToys (#19472) üzenetére


Beri
addikt

A kérdésem az lenne, hogy ezek mennyire üzembiztos megoldások?
Ha bármikor bármi gondod lenne a vonallal, egyből az eszköz lenne a hibás. Modemet a szolgáltatótól kell venni egyforintért.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19475) HeavyToys válasza Beri (#19474) üzenetére


HeavyToys
senior tag

Én kérdeztem a T-Home-ot. Azt mondták, mivel enyém már 4 éves volt, nem garanciális. 6 ezer körül adnának újat.

(#19476) L4mie


L4mie
veterán

Nos végül TP-link 1043ND lett, picit ráfáztam, mivel azt az infót kaptam, hogy a UPC a 120 net mellé már WiFi-s Cisco router-modem csodát ad, és így végül lemondtam az új router vételéről.
Aztán végül nem azt kaptam, így futottam a víz-be, szerencsére volt raktáron,
de így gyakorlatilag buktam rajta kb. 3k-t ahhoz képest, mintha máshol vettem volna.
Mellesleg jól üzemel, de majd ha probléma lesz vele úgy is morgok, ha nem akkor a csend mindent elmond helyettem :)
[speedtest]

[ Szerkesztve ]

Dolgok amiket utálok: 1. fórumaláírások, 2. irónia, 3. listák

(#19477) nevo


nevo
aktív tag

Tudnátok egy olyan eszközt ajánlani, amire fel lehet csatizni egy ntfs-es vinyót, melyről menne a torrent valamint dlna-is jó lenne. Vagy jobban járnék ha összedobnék egy külön nas-t?

(#19478) Soma01 válasza nevo (#19477) üzenetére


Soma01
veterán

Jobban jársz NAS-sal. :K
Van ilyen router is de ha van türelmed meg kisérletező kedved, akkor belevághatsz abba is. 1043-as tud ilyet vargalex firm-el. Túl gyors nem lesz vele a vinyó (le/fel töltés), de menni fog. De gondolj bele. Az kb. 13e ft. A NAS meg?

(#19479) nevo válasza Soma01 (#19478) üzenetére


nevo
aktív tag

Igen, egy atomos nas-sal most megállna az árcédulám 30-nál.

(#19480) Soma01 válasza nevo (#19479) üzenetére


Soma01
veterán

Az legyen.

(#19481) nevo válasza Soma01 (#19480) üzenetére


nevo
aktív tag

Akkor ez gyors volt :C köszi :R

[ Szerkesztve ]

(#19482) Beri válasza HeavyToys (#19475) üzenetére


Beri
addikt

Ezért kell a hűség lejártával új szerződést kötni. Úgyis csak az "új" ügyfeleket díjazzák kedvezményekkel, plusz ilyenkor kérsz szépen új modemet egyforintért. Mindegy, hogy a régi jó-e még, vagy tetszik-e a szaga, újat kérsz.
Ja és annex-A, vagy annex-B?

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19483) tvamos


tvamos
nagyúr

Sziasztok!
Wifi access pointot keresek.
Ennek oka az, hogy alberletben lakom, es nem furkalhatom at a falakat, hogy vezeteket huzzak a szobabol a routerig. (Eddig ez nem okozott gondot, de most kene valami.)
A szempontjaim:
1. legyen "plug and play", tehat gyari allapotaban, fw csere nelkul menjen
2. legyen lehetoleg olcso (5kHUF, vagy ilyesmi... max 10)
Asszem ennyi!
Elore is koszonom a segitseget!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19484) Gubek-Einste válasza tvamos (#19483) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

TP-Link 74x a legjobb.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19485) Beri válasza tvamos (#19483) üzenetére


Beri
addikt

1. legyen "plug and play", tehat gyari allapotaban, fw csere nelkul menjen
Mindegyik megy gyári állapotban. Nem árulnak SOHO üres vasat. A plug and play meg a periférák felcsatolásáról szól, újraindítás nélkül.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19486) tvamos válasza Beri (#19485) üzenetére


tvamos
nagyúr

A regi routeremen 3 beallitas (router/gateway/switch) volt, AP nem. Azt mondtak, frissitsek fw-t. De mostmar nekiadtam a tesomnak, nem kerem vissza. Ha hazaerek, megnezem, sz uj tujjaje! :)

Tuuuuudom mi a pnp, azert tettem ilyenbe: "".
Ugy ertettem, ne kelljen mahinalni, csak a derottal a gepre dugni.

Azert csak eszembe jutott egy + szempont.
Legyen N-es! Ha lehet...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19487) Beri válasza tvamos (#19486) üzenetére


Beri
addikt

Frissíteni meg MINDEN eszközön kell és kelleni is fog. Időnként van rá példa, hogy új funkciókhoz is jutsz, de alapvetően nem ez a jellemző.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#19488) Soma01 válasza tvamos (#19486) üzenetére


Soma01
veterán

"TP-Link 74x a legjobb." :K

(#19489) Gubek-Einste válasza Soma01 (#19488) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

Ki maradt a vége, a teljes ez lett volna: TP-Link 74x lesz a legjobb választás neked.
Én személy szerint Linksys/Cisco párti vagyok.

[ Szerkesztve ]

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19490) Soma01 válasza Gubek-Einste (#19489) üzenetére


Soma01
veterán

...én is így gondoltam.

Én személy szerint Linksys/Cisco párti vagyok.Én nem. Báár én is, csak az árával nem vagyok kibékülve, minőség OK.

(#19491) tvamos válasza Gubek-Einste (#19489) üzenetére


tvamos
nagyúr

Én személy szerint Linksys/Cisco párti vagyok.
En is....

De van itthon egy TL-MR3420. Ha ezt be tudnam allitani AP-nak, akkor vehetnek helyette egy Linksys routert. Talan ez lenne a legjobb! Apropo... pont benne is vagyok a beallitasokban!..

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#19492) spiky03


spiky03
veterán

Hey!

Nah 1 hete tesztelem ezt a routert, amit szombaton kaptam. WR842ND
Eddig teljesen meg vagyok vele elégedve. Jön rajta rendesen a cucc, meg megy is. :D
Digi 40/20-as netem van.

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#19493) cipofuzo87


cipofuzo87
tag

Sziasztok!

Szeretnék venni egy wifi routert + gépbe usb wifi sticket, ami az alábbiak közül minél többet tud:
- N-es wifi
- 100 MBites nettel nagyjából megbírkozik LAN-on
- egyszerű port forwarding, esetleg tud UPnP-t
- egyszerű QoS: legyen hozzá valami egyszerű megoldás, hogy ne kelljen kézzel
leszabályoznom a torrent sebességét, ha a youtube-ot zavartalanul akarom nézni, és cserébe ne azt kapjam, hogy a net sebessége leesik a felére (OpenWrt-nél régen olyan QoS megoldással találkoztam, ami magas processzorterhelésű volt, emiatt belassult). Tudom, hogy ez szoftveresen (mármint Windows szinten) is megoldható, de router oldalon szeretném. Vagy ez nagyon megdobja az árat?
- nincsenek gyermekbetegségei, pl torrentnél elbír sok párhuzamos kapcsolatot, és nem dobálja a Wifi kapcsolatot
- esetleg OpenWRT támogatás, ha az tud valami olyan pluszt, amivel a fenti feature-ök nem csorbulnak (amikor WRT54GL-en használtam OpenWRT-t, akkor se a portforwarding, se a QoS nem volt könnyen belőhető)
- kiforott modell, amivel van tapasztalat
- minél jobb ár/érték aránya legyen (routert 12-20k körül?)

Kérlek ajánljatok pár típust, aminek érdemes utánanéznem. Ha odaírjátok esetleg mellé, hogy mi az amit tud még pluszban, azt megköszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#19494) cipofuzo87 válasza cipofuzo87 (#19493) üzenetére


cipofuzo87
tag

Ha jól látom, fejlett QoS-es router drága mulatság lesz, ezért kiegyeznék olyan megoldással is, hogy csak annyit tudjon, hogy két gép között igazságosan ossza szét a sávszélt, a többit pedig szoftveresen oldom meg. Itt jön a kérdés, hogy tudtok olyan szoftverről, ami képes az alábbiakra?

youtube, egyéb videómegosztók prioritása legyen magas
http fájl letöltések prioritása legyen alacsony
web prioritása magas
torrent prioritása alacsony
ebből látszik, hogy itt bizony nekem nem elég, hogy a 80-as (HTTP) port prioritása legyen magas, hanem a prioritás legalább az URL-től is függ.

(#19495) Kerio


Kerio
őstag

Van valamilyen alternatív firmware a Tp-Link TL-WR740N V4 -re?
Olvastam, hogy erre nem csak a gyárit lehet flashelni, hanem vannak Moddolt firmware-k. De a V4-re nem biztos, hogy rá lehet tenni. Jól tudom?

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19496) Gubek-Einste válasza cipofuzo87 (#19493) üzenetére


Gubek-Einste
Topikgazda

A sokak által használt és ajánlott TP-Link 1043ND + vargalex firmware.

Egy dolog állandó: a változás - Internet powered by Vodafone Internet 150 with CBN CH7465VF & Asus RT-AC65P

(#19497) Soma01 válasza cipofuzo87 (#19494) üzenetére


Soma01
veterán

cFosSpeed?

(#19498) Soma01 válasza Kerio (#19495) üzenetére


Soma01
veterán

Saját témájában a tulajok jobban tudják szerintem.

(#19499) Kerio válasza Soma01 (#19498) üzenetére


Kerio
őstag

Okés. Köszi!

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

(#19500) Kerio válasza Soma01 (#19498) üzenetére


Kerio
őstag

Nincs ilyen téma :Y

ASUS ROG STRIX G15 G513 (G513RS-HQ037) (AMD® Ryzen™ 7 6800H, NVIDIA® GeForce™ RTX 3080 8GB GDDR6, 32GB 4800MHz DDR5, Kingston Fury Impact CL38 (2x16GB) (KF548S38IBK2-32) /// ASUS ZENBOOK 14X OLED UM5401 (UM5401QA-L7208W)

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Milyen routert? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.