Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191701) ngaba válasza ngaba (#191699) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ja igen, ott van még a Hyundai / Kia vonal is: az már a japánokkal egy kalap alá veendő. Bár itt a fórumban sokan óva intenek az 1 generációs i30-tól / Ceedtől, hogy tud GTK-s lenni az is, valamiért azok is a megbízhatóság szinonimái lettek.

Az 1. gen i30cw egy érdekes jószág: Középkategóriás belső méretek, kombihoz képest kicsi csomagtartó. 1.4-et felejtsd el, még az 1.6 is a pályán forgósabb motorok közé tartozik. A Kia sportosabb (rugózása is), kisebb beltér, nagyobb csomagtartó.

(#191702) ryger válasza creedszl (#191697) üzenetére


ryger
aktív tag

Szia,

Nekem van Gen 7 Civicem es habar varosba jo mert sportos, lehet vele haladni (1.6L) de varoson kivul eleg fajdalmas a nagy menetzaj miatt. A motor 3000-et forog 100 km/h-nal, 4000-et 130-nal, sok a gumi es egyeb menetzaj is, ami faraszto tud lenni mar 1 oras ut alkalmaval is, alig varom, hogy megerkezzek az uticelhoz :DDD Alkatresz nem veszesen draga de szerintem a VAG vonal biztosan olcsobb ilyen teren. Rozsdara hajlamos viszont, ha nem volt alvazvedozve fiatalon.

(#191703) molnarpeter válasza ngaba (#191699) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

VAG nem tudom, milyen motorral legyen hát pl SDI na jó :D Szóval 1.9 TDI, rövideket elviseli ami DPF nélküli, és autópályán sem elveszett.

Koreai vonalon nekem az 1.4 szívó rémlik, hogy lehetnek gondok, 1.6 GDI esetén talán csak a koksz van :F

[ Szerkesztve ]

(#191704) ngaba válasza Qru (#191700) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha lenne ennyi felesleges pénzem (+ kéne még egy autó), akkor már telefonálnék. :)

(#191705) creedszl válasza molnarpeter (#191698) üzenetére


creedszl
aktív tag

Prius-ban egyáltalán nem gondolkoztam, nekem még nagyon idegen ez a hibrid dolog és automata és a műszerfal és 1.5 millióért nem érzem azt hogy a kínálat felsőbb részéről tudnék válogatni...
A Corolla-ból is max kombit vennék mert a ferdehátúnak botrányosan kicsi a csomagtere(285L azt hiszem). Eleinte csak 5 ajtóson gondolkodtam de már a kombikkal is megbarátkoztam.
Igazság szerint van egy extra ami nekem feltétlenül kell az autóba és az a 4 elektromos ablak(asszony áll az ok hátterében). Sajnos még a kétezres évek végén se alapfelszereltség sok autónál, H Astra-nál és Focus-nál sovány a felhozatal ilyen téren míg pl a japánoknál mint a Honda alapfelszereltség (Toyota-nál már annyira nem).Számomra ez fura :)
Rozsda szempontjából az olvasom,hallom hogy pl a H Astra-ra nem jellemző a Focus-ra inkább.Japánoknál a Toyotára nem annyira jellemző mint a Hondára.Persze a lényeg a hajlam, azaz ha nem sérült a festés a lemez stb. akkor nem kezd el rozsdálni magától.

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#191706) ngaba válasza creedszl (#191705) üzenetére


ngaba
aktív tag

A Toyota egy racionális választás, a tesóm nagyon sokat oszt-szoroz autóvásárlás előtt, fenntartási költséget is figyelembe véve (ért is hozzá), és mindig a Toyotánál lyukad ki. (Igaz, ő eggyel nagyobb kategóriában gondolkodik.)

De sokkal unalmasabb, mint egy... Mitsubishi Lancer. :)

[ Szerkesztve ]

(#191707) [CS]Blade2 válasza creedszl (#191697) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én úgy oldom meg a rozsda kérdést, hogy nem a márkák között nézelődők, hanem évjáratban megyek rá a minél fiatalabbra. 1,5 milliónál is megfizeted, ha valami még nem rozsdás, de előbb-utóbb úgyis az lesz.
1,8-ig ha felmennél, akkor a Jazz-ből van egy generációval fiatalabb 90 és 100 lóerő-vel.

(#191708) dj79 válasza creedszl (#191697) üzenetére


dj79
senior tag

Szia!

Jazz pl hajlamos a rozsdára, akkor is, ha nem volt korábban sérülve.
Keress egy jó H astra kombit az erősebbik z16xer motorral, Értéktartás szempontjából esetleg oktáv 2, golf 5 kombi, altea talán jobb, ha az 1.6 szívóbenzint veszed.

[ Szerkesztve ]

(#191709) creedszl válasza [CS]Blade2 (#191707) üzenetére


creedszl
aktív tag

1,8 ért valóban kapható a második generációs Jazz de csak az alja a kínálatnak...

Hulligaaan

(#191710) tboldi válasza creedszl (#191697) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha Mosonmagyaróvár felé jársz, megmutatom, hogy milyen lendületes a Jazz. ;)

Annak ellenére, hogy lóerőben gyenge, már alacsony fordulaton, 2000 1/min körül van ~100 Nm (max. 119 Nm @ 2800), ezért egész jól lehet lavírozni vele városban.

(#191711) kisza25 válasza Chereiose (#191695) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

FB saját oldaladon oszd meg, hogy az ismerősök lássák :)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191712) kisza25 válasza creedszl (#191697) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

seat ibiza st, rozsda az nem jellemző, kombiszerű a csomagtér (Csomagtartó: 430/1164), 1,4 86 ló és 1,6 105 ló van belőle, ugyanaz a két motor, csak 1,4-ben rövidebb hajtókarok vannak, így alul nyomatékosabb, 1030kg
ngaba: van a lancerből 5 ajtós is :K

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191713) pocokxx válasza molnarpeter (#191639) üzenetére


pocokxx
Közösségépítő

Köszi. :R

"Egyformának lenni mindenkihez. Emberfeletti nagy szív kell ehhez." - Reményik Sándor

(#191714) creedszl válasza kisza25 (#191712) üzenetére


creedszl
aktív tag

Seat Ibiza, de melyik évekből?Illetve nem nagyon látok belőle 1.6-os motorral.1.2 vagy 1.4

[ Szerkesztve ]

Hulligaaan

(#191715) kisza25 válasza creedszl (#191714) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

2009-től van a 6j, az 1,4 is elég jól mozgatja, nekem az van, 2500-tól már szépen húz, ugyanaz a blokk, csak rövidebb hajtókarokkal, nem kell annyira pörgetni (nem is lehet), de alacsonyabb fordulaton meg van a nyomaték:K
Igen nem divat odaírni, hogy st
1[link]
2[link]
3[link]
4[link]
Egy szép felni sokat tud rajta dobni
alt="alt="" title=""" title="alt="" title=""" alt="alt="" title=""" title="alt="" title="""

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191716) creedszl válasza kisza25 (#191715) üzenetére


creedszl
aktív tag

Meg kell hagyni nagyon pofás gép!Az a baj hogy kombiból alig van és azért a frissebb darabok már 2 millió fölött vannak.1.5 millióért nem nagyon akad...

Hulligaaan

(#191717) molnarpeter válasza creedszl (#191716) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.5 a komplett projekt, vagy ezen felül van már pár százas elkülönítve szervizre, esetleges plusz javításra?

(#191718) kisza25 válasza creedszl (#191716) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én is nézegettem a hahut egy darabig, aztán ezt vettem 135ekm-el 1,4M Ft-ért, jó ez nem st, de a legmagasabb felszereltség (sport)
alt="" title=""
Lepapírozva 1,45M volt

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191719) Somatom válasza kisza25 (#191718) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem is elegem lett a keresgélésből. Csak ma 50Km -t bringáztam emiatt. Megtelt a hócipőm, nincs energiám tovább keresgélni, lutri ez mindenhogy. Lefoglalóztam egy Grand Espace -t.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191720) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Erről mi a vélemény?
Eddig nem is nézegettem egy Seatot sem, de ez nagyon babának tűnik. Kívül-belül nagyon tetszik, így képeken jó állapotúnak látszik, arrébb is lehet vele állni a 184LE-vel és 380NM-rel, ráadásul magánszemély árulja.

Illetve ez is érdekesnek tűnik, főleg, hogy helyben van. A LED lámpák nagyon nagy plusz pontot jelentenek az előzőhöz képest.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191721) focvis válasza vzsryl (#191720) üzenetére


focvis
veterán

Az elsőből nagyon hiányzik a LED / xenon. DSG szvsz jól passzolna mellé. Kicsit olcsó belső.

Amúgy pedig tök jó! 👍 Nem gondoltam volna, hogy ilyen baráti áron mennek ezek.

A másodikban alcantara az üléshuzat, plusz pont.

[ Szerkesztve ]

(#191722) Qru válasza vzsryl (#191720) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Tetszik pedig nem vagyok német autó párti. Led-es lámpát csak cascoval vállalnám mert ha törik vagy követ kapsz rá az drága móka.

#nincsbennetarcsi

(#191723) footy válasza Qru (#191722) üzenetére


footy
addikt

Mar nem annyira para. En is nezegetem a Leonokat es azt hittem nagyon draga a csere, de, ebay-n 3-400 eurotol mar van LED fenyszoro.

[ Szerkesztve ]

(#191724) creedszl válasza molnarpeter (#191717) üzenetére


creedszl
aktív tag

1,5 millió csak a vételre. Szervízre van még keret.

Hulligaaan

(#191725) Qru válasza footy (#191723) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezek bontottak vagy bugázottak? Mindegy, tényleg nem egy ökör ára. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191726) alázógyík válasza vzsryl (#191720) üzenetére


alázógyík
őstag

Tetszetős mind a kettő, de 200K körül elég sok dizli nyűg tud előjönni, ha még nem cseréltek belőle párat.

[ Szerkesztve ]

(#191727) vzsryl válasza alázógyík (#191726) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezért nézek dízelből 3,5M körül. Hibrid/szopó benzin lehet drágább is.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191728) Qru válasza vzsryl (#191727) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Körmére kell nézni de nem vetném el ezt a TDI vonalat sem. A CR rendszer/injektorok bemérethetőek, a DPF telítettsége is mérhető, a hexagon tengely ezekben már javítva van. Azon kívül kérhet egy kuplung+DMF kombót és kb ennyi. Nagyon sok ilyen TDI fut a flottában nálunk sok-sok km-rel a hátuk mögött és hibátlanok. Előbb vennék ilyet mint TSI-ből bármelyiket, pedig tudod hogy rühellem a dízeleket.
Azt kéne tisztáznod mire kell az autó elsődlegesen, mert másra jó egy HSD meg másra egy ilyen TDI.

#nincsbennetarcsi

(#191729) vzsryl válasza Qru (#191728) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hétvégi/kirándulós/nyaralós, éves ~15k km. Mindenképp nagy csomagtartóval az ikerbabakocsi meg a csomagok miatt.
A hibrideket két okból kifolyólag nézegetem (Auris kombi):
1. Egyelőre elég lenne egy autó is, tehát ezzel városoznék is, és megválnék az Almerától.
2. Nagyon erős az értéktartásuk.
Vagy veszek olcsóbban egy nagyobb, dízelest, és rendeltetésszerűen használnám.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191730) Qru válasza vzsryl (#191729) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Két ellentétes falhasználás... HSD pályán is használható és gyerekkel úgy sem száguldozik az ember. Viszont ha egyedül vagy azért csak elrúgnád nyilván, arra viszont a HSD totál alkalmatlan. Szóval racionálisan HSD-t kéne venned ha meg még néha lenné kicsit "csibész" akkor a TDI-t. :K

#nincsbennetarcsi

(#191731) vzsryl válasza Qru (#191730) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Lakott területen max. akkor vagyok “csibész”, ha minden irányból folyamatosan jönnek, és muszáj kiugranom. Lakott területen kívül viszont sportosan haladok, de ez lehet meg fog szűnni, ha mögöttem lesznek a porontyaim. Szélsőségesen féltős típus vagyok. Valószínűleg írok egy táblázatot, hogy mivel milyen költségek várhatók, és úgy döntök.
Btw. ha az Auris is olyan gyönyörű lenne, mint az új Corolla, akkor más autó szóba sem jöhetne.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191732) Doki16 válasza vzsryl (#191731) üzenetére


Doki16
addikt

Melyik Aurist nézed? Az FL modellek azért már nem néznek ki olyan csunyán és kaptak jó kis Bi-Led fényszórókat :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191733) Qru válasza vzsryl (#191731) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Arra pont jó a HSD mert a villany miatt nincs turbólyuk egyből ott a csúcsnyomaték. A TDI-nél (bár ott is egész ügyesen el van maszkolva) azért van egy kis késlekedés.
Fenntartásban a HSD nyer, nincs sok típusbetegsége és nem is különösebben gondozásigényes.

#nincsbennetarcsi

(#191734) dj79 válasza vzsryl (#191731) üzenetére


dj79
senior tag

Igen, a sportos haladás egy pár évre meg fog szűnni. A töltött gyerekülés az egyik legjobb fogasztáscsökkentő :DDD

(#191735) cappa72 válasza dj79 (#191734) üzenetére


cappa72
nagyúr

Nekem nem szűnt meg igazán a gyerekek miatt a (talán nem is annyira) sporotos (inkább dinamikus) haladás . Talán visszafogottabb lettem, de még mindig imádok gyorsan menni (ésszel gyorsan).
Ha feszélyezne, hogy ki ül mellettem/mögöttem, kiesnék a ritmusomból/stílusomból, és annál nem sok rosszabb van.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191736) Kickass válasza dj79 (#191734) üzenetére


Kickass
őstag

pár évre

ez pontos, egy par (2) :) nalunk a gyerek mar igy nyomja 'Apa nyomd meg a turbo gombot' :DDD :DDD ;]

[ Szerkesztve ]

(#191737) ngaba válasza dj79 (#191734) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én is így gondoltam, de van ellentétes hatás is:
Az én szüleim elég messze laknak (Somogy nyugati csücske), Szegedről 4 óra az út, és hát ezt egy 1 éves gyerek nehezen tolerálja úgy is, hogy nyilván hátul foglalkozik vele a menyasszonyom, meg tartunk hosszabb pihenőt közben. És mivel gyereksírásban sem túl biztonságos vezetni (feszült leszek tőle), ez azért eléggé ösztönöz arra is, hogy ne szüttyögjek. Ebben nincs pálya, csak egy kis M9. Pályán viszont GPS 130-at nem nagyon lépem át, csak előzésnél max, ebben én is óvatos lettem. (És amúgy nekem különösebb vezetési élményt nem is okoz a pálya, semekkora tempónál.)

Menyasszonyom szülei révén a Mátrába is járunk néha, illetve vannak még rokonok Győr-Sopronban és Budapesten. Csak a közelben nem. :) Bár a covid miatt most nem utazunk....

[ Szerkesztve ]

(#191738) Qru válasza Kickass (#191736) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Akkor pont ellenkezője mintha a szülőket/nagyszülőket viszem. Nekem 1 óra a szintidőm a telekre, ha jönnek velem akkor minimum 1,5 óra. :D

#nincsbennetarcsi

(#191739) dj79 válasza Kickass (#191736) üzenetére


dj79
senior tag

Így-így, 2-3 évről beszélünk.

Ez nem feszélyezés, hanem egyszerűen visszaálltam a forgalom normál ritmusára, előtte azért jóval nagyobb átlaggal tudtam sietni, több előzés is belefért (bár az is lehet, hogy mostanában jóval több autó van az utakon).
Mondjuk nyáron én voltam az egyik leggyorsabb az M7-n egy szombati napon (egy priussal :DDD ), pedig gps szerint 137-140kmh volt a sebesség.

(#191740) ngaba válasza vzsryl (#191731) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha ilyen szélsőségesen féltős ikerbabakocsis apuka vagy, akkor lehet, hogy a common rail dízelektől visszaterelnélek a korábban szóba jött benzin Avensisre...

Amikor a fél éves gyerekkel álltunk Mélykúton a sötétben check engine lámpával, majd azért 3 hengerrel eldöcögtünk Szegedre, az annyira nem volt vicces. (A másik füstölős lerobbanásnál a lajosmizsei pihenőben szerencsére egyedül voltam, az neccesebb volt.) Pedig papíron jó vásárnak tűnt az autó, családon belül használták stb. Akkor visszasírtam a 20 éves szögegyszerű Pözsit, és ha nem lenne sokkal kevésbé biztonságos, vettem volna minden rokonhoz egy babakocsit (nem fértünk el benne), aztán visszálltunk volna rá. Gyerekkel a megbízhatóság fontosabb, mint a költségek (ha megteheted).

Amúgy a szívem most is eladná a francba ezt az autót, csak már sokat beleöltem (Concorde-effektus), és az árából se biztos, hogy jobbat kapnék.

(#191741) Doki16 válasza ngaba (#191740) üzenetére


Doki16
addikt

Ha a megbízhatóság a szempont akkor a HSD-nél nincs jelenleg jobb megoldás :)

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191742) alázógyík válasza Doki16 (#191741) üzenetére


alázógyík
őstag

A biztonságról se kell lemondania, mert rengeteg légzsák, és egyébb passzív biztonsági kütyü van bennük.
Enyémben is van 7-8 légzsák, nem tudom pontosan mennyi. :B

(#191743) Doki16 válasza alázógyík (#191742) üzenetére


Doki16
addikt

Pontosan. A TSS is elég jó rendszer amúgy. Nálam nem voltak fals jelzései és a sávot is teljesen jól felismerte.

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191744) Bdanyy válasza Doki16 (#191743) üzenetére


Bdanyy
addikt

Valahol írtál esetleg összefoglalót az utóbbi autóidról pro kontra? :)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#191745) Doki16 válasza Bdanyy (#191744) üzenetére


Doki16
addikt

Hmm. Sok mindent írtam már, azokból sokat lehet szemezgetni is. Az Outlander említésre sem méltó nálam, nem szerettem, mások imádják arról inkább nem írok többet. Az Aurist nagyon szerettem, ezt sokan tudják itt :) Ha valami konkrétan érdekel akkor kérdezz és válaszolok szívesen

FB-re is írtam a GTE csoportba azt bemásolom ide egy az egybe. Bár ez csak inkább Golf GTE.

Nálam már megjelenés óta képben volt a GTE, akkor még leginkább a Passat volt ami nagyon tetszett. De sajnos megjelenéskor baromi drága volt, így kb lehetetlen volt, hogy legyen egy ilyenem. Aztán nálam szépen el is felejtődött ez a dolog. 2018-ban vettem egy Auris Hybridet. Itt tudtam meg, hogy mennyire jó dolog is ez a hibrid autózás. Egy évig használtam a Toyotát és utána váltottam egy Outlander PHEV-re. Na ez két hónapig volt, mert annyira nem jött be. De itt már tudtam, hogy nekem kell egy rendes PHEV ami jó minőségű és van valami ereje is. Két kocsi jöhetett csak szóba a Golf GTE és a V60 D6. Mivel ide írok ezért egyértelmű, hogy az előbbire esett a választás. 🙂 Korábban már volt egy 7-es Passatom és vágytam vissza a VW minőségre. Azért is ezt a kocsit a vettem, mert hozza azt amit elvárok egy autótól. A kategória etalonja 2012-ben a Golf 7 volt amikor, megjelent. Ezt tovább gondolták és 2015-ben megjelent a már alapból jól felszerelt GTE. És ez a kombináció amit összeraktak számomra egy nagyon vonzó autóvá tette a GTE-t. Végül sikerült egy maximálisan jól felszerelt példányt találnom használtan. Immáron 9 hónapja használom és egyáltalán nem csalódtam benne, nagyon szeretem tök jó kocsi. Minden elvárásomat teljesítette, számomra ezek voltak fontosak: Mindenképpen akartam egy távtartós tempomatot. Tökéletesen működik, szépen finoman tudja kezelni a sebességet és állóra is fékezi a kocsit, majd még marad 2-3 másodperc míg magától is eltud indulni. Számomra a VW Climatronic panelje az egyik legjobb megoldás ami jelenleg a piacon van, ezért mindenképpen a két zónás digitális verziót akartam belőle. (Persze GTE nem is volt más verzióval ezért ez már eleve pipa volt). Az ülés is fontos szempont volt, hogy legyen kényelmes és normális oldaltartása is. Nem akartam bőrt és ezért is volt kitétel a kockás szövetülés. Nekem nagyon bejön, tök feldobja a kocsit. Ami a legfontosabb tényező volt nálam és ezért is akartam plugint, hogy találjak egy olyan autót ami végre tud rendesen villannyal is közeledni és nem indítja be hidegben a benzinmotort. Ez egy jó funkció benne, mert ha csak pár km-t kell arrébb menni akkor tudjon már tisztán villannyal a -20 fokban is. Ha fel van töltve jól az akkumulátor akkor a padlógázra (nem kickdown) sem indul be a belső égésű. Hiába kicsi az akkumulátor akkor is viszonylag jó távot tud menni, mert jól fogyaszt. Minden porcikáját szeretem, a sok extrával együtt, egy jó minőségien összerakott jármű. Az kényelem, a hangszigetelés, a dinamika mind számomra bőven elegendő. Jól mutatja az elégedettséget, hogy a családban van még egy Passat GTE is. Én maximálisan megvagyok elégedve vele, de már most tudom, hogy a következő tisztán elektromos lesz nálam.Ha negatívot kellene írnom róla nem nagyon tudnék. Magával a hibrid résszel nincs gond, jól teszi a dolgát és úgy tűnik elég megbízhatóra sikerült. Egyedül a Passattal volt kisebb gond az ablakemelő kapcsolóval, de az sima B8 hiba, bármelyik dízeles benzines ugyan ezt produkálja. Az alap karbantartásokat szervizelni otthon is egyszerű.Biztos sok mindent nem írtam még bele, tudok rengeteget beszélni erről a hibrid/elektromos vonalról. Ha van konkrét kérdés akkor arra is nagyon szívesen válaszolok.

[ Szerkesztve ]

A Tyrannosaurus Rex legközelebbi ma is élő rokona: a csirke.

(#191746) Bdanyy válasza Doki16 (#191745) üzenetére


Bdanyy
addikt

Köszönöm :)
Tetszik egyébként a golf és legtöbb esetben elég lehet a csomagtartó, de nagyon megszoktam a kombit, illetve tágasabbra vágyom. Emiatt szimpatikusabb kicsit az outlander meg a v60, legjobb persze a passat variant gte lenne csak azok még jóval magasabb árkategóriában vannak. Valszeg nem mostanság fogok cserélni, nekem nagyon nagy tortúrának tűnt megtalálni a mostani (első saját) kocsit is, azt nem akarom végigcsinálni többször is, ha nem válna be a következő :D
De az utódnál inkább szánnék rá többet majd mint egy benzinesre/dízelre, hogy legalább plugin legyen, ha nem is teljesen elektromos (200km télen is minimum kell nekem, úgyhogy egy darabig használtan sem lesz ilyen ennyiért). Árban meg egy sima hibridhez képest (vagy akár csak automata jól felszerelt benzineshez) már nem olyan nagy ugrás, a greengozás meg pár alkalommal e-golf vezetés bogarat ültetett a fülembe :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#191747) vzsryl válasza ngaba (#191740) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A T27-es facelift még mindig erősen játszik, csak mocskos kevés van eladó 1.8, 2.0 benzin kombiból. Lehet németből kellene hozatni. :F

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191748) ngaba válasza vzsryl (#191747) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én nem bízok a külföldről hozott autókban, az enyém is külföldi céges volt eredetileg 5 évig, az a fő baj, és a sógorom [= megbízható nepper] hozta be magának. (Ennek ellenére 90%, hogy spanyol taxi, de ezt már biztosra nem fogom megtudni.)

Csak ha megbízhatóan le lehet informálni (ennyire nem vagyok benne, hogy hol van JSZP-hez hasonló hozzáférhető platform), esetleg van beépített embered helyben.
Az a baj, hogy az Avensis ráadásul nagyon tekerhető, mert kimondottan strapabíró az utastere is az európai autókhoz képest, a motorja is jól bírja.

Anno amikor én néztem az autót, többféle típust is figyeltem, csak magyarokat, és ami tetszik, jó vételnek tűnik, arra azonnal le kell csapni, mert pár nap alatt elviszik. (Aztán mégis a szürke zárójeles rész lett, de az egy másik történet. Egyébként a hahu-figyelésben sem láttam sok kecsegtető ajánlatot. De a te ársávodban azért talán jobb a helyzet.)

[ Szerkesztve ]

(#191749) vzsryl válasza ngaba (#191748) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nehezen tudom elképzelni egy 5-6 éves, szopó benzines Avensisről, hogy spanyol taxi, de tulajdonképpen bármi megtörténhet. :DDD
Van ismerős, aki eddig nagyon penge verdákat hozott be, a családban van visszatérő vásárlója is. De gondoltam már becsnepperre is...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191750) ngaba válasza vzsryl (#191749) üzenetére


ngaba
aktív tag

Azért csak óvatosan. Én szóltam. :)

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.