Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191401) kisza25 válasza Gombinyó (#191400) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Én pl. Azért költözök 1évben 2x, mert nyaraltatok, nem lenne nagy biznisz 150-200e Ft-ot 2x kifizetni arra, amit benzin áron magam is megcsinálok 1nap alatt :DDD
footy: egy kombival elég sok minden megoldható, de még a sima fiat tipoba is csont nélkül befért a 160 cm-es gyerekágy, mondjuk azon kívül csak kisebb bútorokat szoktunk átvinni

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191402) Bdanyy válasza footy (#191398) üzenetére


Bdanyy
addikt

Usaban szeretnek pont így gondolkodni, van is bőven ram meg f350 :D

Amúgy néha elgondolkodom, hogy elég lehet egy kisebb csomagtartós autó a mostani octavia kombinál következőnek majd (belvárosban néha nem kényelmes parkolót keresni), aztán pár hetente így is le kell hajtani az üléseket hogy beférjen valami kényelmesen. Létrát volt a legjobb szállítani benne, nincsen tetősínem, de elnyelte belül is😀 (egyébként van aki szerint azt is bérelhettem volna inkább, de jóval többször használom annál)

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#191403) Qru válasza Pali23 (#191390) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Attól függ milyen a terep. Volt/van egy GD Jazz-em, meguntam hogy a telekre bajos a feljutás vele de nem akartam SUV-t mert túlzóan nagy gondoltam (nehezen fér be garázsba, szívás vele a parkolás a városban, nagypapás, stb) ezért vettem egy 4x4-es személyautót. Éééés, kenhetem a hajamra, hiába 4x4-es a szar nyomvályús földúton az is felakad mert nincs meg a kellő hasmagasság. Tehát jobban jártam volna egy nem összkerekes de emelt hasúval...

#nincsbennetarcsi

(#191404) ngaba


ngaba
aktív tag

Amikor a menyasszonyom Budapestről költözött Szegedre pár éve, egy napra béreltünk egy maxi Fiat Ducatot, 15 ezerből kijött gázolajjal együtt. (Akkor vezettem először ilyen nagy dögöt. Az volt a rossz, hogy le volt szabályozva 115 km/h-nál, és így az M5-ön meg kellett gondolni az előzést.)

Egyébként én is egyetértek: Alkalmankénti bútorszállításra felesleges nagy autót fenntartani. Gyakori bútorszállításra szintén, arra meg egyszerűen nem praktikus: nagy erőlködés/anyázás oda bejátszani egy nagy szekrényt rendszeresen. Én például a bringát is utálom beemelni egyedül (szűk csomagtérajtó, lépcső lehajtott ülésnél is).

(#191405) molnarpeter válasza Qru (#191403) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Amúgy ebay tema4x4, vannak szinte bolt-on egyszerűen beszerelhető, vagy később könnyen eltávolítható magasító pogácsák, típus specifikus cucc, nem random univerzális.

(#191406) ngaba válasza ngaba (#191404) üzenetére


ngaba
aktív tag

szerk.: Lehet, hogy a gázolaj nincs benne, ezt így kevesellem. Már nem emlékszem pontosan.

(#191407) Qru válasza molnarpeter (#191405) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Kínai cuccot nem tennék bele, műszakin vagy ha rendőr megállít könnyen ugrik a forgalmi. Van gyári magasító szett is de nem éri meg egyszerűen (plusz az is csak úgy legális ha be is van írva a forgalmiba).

#nincsbennetarcsi

(#191408) t72killer válasza parandroid (#191397) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, már írtam fentebb, az utánfutó vagy a furgonbérlés lesz a stratégia :R utánfutót mondjuk ha tleg 1000 tajró a horogfelrakás, akkor skippelem.

[ Szerkesztve ]

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#191409) Bdanyy válasza t72killer (#191408) üzenetére


Bdanyy
addikt

Szerintem itthon kevesebb lesz, érdeklődj utána. Csak érdemes a műszakihoz időzíteni.

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#191410) Pali23


Pali23
csendes tag

Sajnos a párom kizárta, nem volt jó neki vezetni.

(#191411) Pali23 válasza Qru (#191403) üzenetére


Pali23
csendes tag

Hát igen. Ezért szemezgetek a nissannal akár 2 akár 4 kerék. Most egy zafira b (ami gond nélkül teljesít) és idéglenesen 1 laguna 2 (néha leér és sok a baja) látja el a feladatot. Napi közlekedés ingázás kb 20 km oda vissza.

(#191412) Qru válasza Pali23 (#191411) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen az ilyen bakhátas földútnál sokkal többet számít a hasmagasság mint 4x4. Egy tócsán átmész lendületből ha nagy a hó/sár vehetsz jó téli gumit és nyárra is M+S (Mud+Snow) gumit.

#nincsbennetarcsi

(#191413) parandroid válasza Bdanyy (#191409) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Német forgalmihoz nemigen fogja a magyar szerviz megcsinálni. Ha meg Mo-n szerelteted fel, akkor fordíttathatod le a műbizonylatot, meg idegeskedhetsz, hogy meglesz-e a tüv. Ha meg normális helyen csináltatod, hogy tutira minden legális legyen, meg nemzetközi papírral, akkor meg nem lesz olcsóbb, mint a németeknél. És akkor még a hazaútról nem is beszéltünk, meg hogy ‘otthon’ mennyi időre vagy autó nélkül, és ezt hogy oldod meg.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191414) t72killer válasza parandroid (#191413) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, nem tudtam, h a horog hozzáadását bele kell vinni a forgalmiba :R

Mindig meglep milyen sokan hiszik el, hogy van ingyen ebéd.

(#191415) Bdanyy válasza parandroid (#191413) üzenetére


Bdanyy
addikt

Azt hittem magyar autóról van szó, csak footy csináltatta volna kint. Hazahozni csak emiatt valóban nem éri meg.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#191416) Stylewars_kp válasza Qru (#191412) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

4x4 panda köll vagy régi csoszuki Ignác.

(#191417) Qru válasza Stylewars_kp (#191416) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

4x4 Panda egész ügyes terepen amúgy. :K SX4 4wd is jó tipp vagy Ignis 4x4 és akkor hasmagasság is van. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191418) Stylewars_kp válasza Qru (#191417) üzenetére


Stylewars_kp
senior tag

Ignác engem kifejezetten meglepett terepen.

(#191419) LazacX


LazacX
tag

Sziasztok!

Psa kisteherautó (Toyota, de a márka mindegy is) platformos 7 személyes kocsikból vezetett már valaki járgányt többféle motorral? A tesztek a 110 lovas benzines és a 130-as dízelekkel vannak, a 130-as benzinesre lennék kíváncsi, hogy érdemben mennyivel jobb mint a 110-es. Olyan vélemény is érdekelne, aki nem a fenti kasznival, hanem más járganyban vezetett már puretech 1.2 110 és 130 lovast is.

(#191420) Qru válasza Stylewars_kp (#191418) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jók a terepszögei és a 4wd hajtást a Subarutól vették át (cserébe futott Subaruként is). Teljesen oké. :K

#nincsbennetarcsi

(#191421) zsolti_20


zsolti_20
senior tag

Üdv emberek!
Első kocsimat tervezem megvásárolni, munka miatt muszáj vagyok valamit választani, illetve az életben is vannak helyzetek amikor nagyon örülnék, ha valamibe csak beülnék és mehetnék.
Angliában élek, itt lehet kicsit másabb az árak, mint otthon. Kb 700ezer ft körül szeretnék választani valamit.
Se család, se gyerek, legtöbbször egyedül utazok, így egy kétszemélyesre gondoltam.Azon belül egy kisebb fogyasztású benzinesre, de nagyobb motorral mint 1.3. Városban közllkednék legtöbbször.
Leginkább a Mazda-MX5 tetszik, kialakítás,ár miatt. Van belőle 3 generáció ami elérhető számomra. NA,NB,NC. Az NA eléggé tetszik a felnyíló lámpák miatt, és az akkora stílus miatt.
Van pár kérdésem mielőtt bele vágnák egy ilyen vásárlásba. Hasonló árkategóriában van egyéb alternatíva hasonló teljesítménnyel és kialakítással mint az MX5? Mennyire megbízható az NA széria? Vannak neki sorozatgyártási hibái ami újra és újra elő fog jönni?
Mennyire tudjátok ajánlani ezeket a típusú kocsikat? Vagy mennyire nem? :R

(#191422) [CS]Blade2


[CS]Blade2
addikt

Megnéztem egy 2019-es Swift-et, hogy mennyire lenne kompromisszum a mérete miatt. Elől én marha jól elférek, a fejem felett még van vagy 6-8cm, és nem tudom, hogy egyezik-e az ülés az egyes felszereltségeknél, mert ez egy GLX volt (CVT), de ez marha jó oldaltartásban. Magam mögött viszont nem ülnék hátul, így, ha fateromat és a bátyámat egyszerre kellene vinnem, akkor hasonló magasság és nagyobb szélesség :D miatt ők rászívnának. Én 183 cm vagyok és 87kg, magam mögé max. 175-178 cm magas embert tennék, mert nekem beleér hátul a fejem a tetőbe. Elférnék, de középen, mert a széleken a tető gömbölyűre le van csapva az ajtók felé. Ledöntött üléseknél van egy 10cm-s lépcső, de a nyílással és a m2 hellyel az úgy rendben lenne.
A 2.790.000-es példányt viszont elvitték már, így most jelenleg a legolcsóbban 3.500.000-ért van.
Megnézem a Jazz-t, ha ott nem ér bele a fejem hátul, akkor a +100 liter csomagtartóval az optimálisabbnak tűnik, ellenben az árak miatt a Swift fele hajlok jobban.
A Focus-okat kezdem kizárni. Számolgattam, és a csomagtartója csak a Jazz-ével egyező a ferdehátúnak, és katalógus adatban az 1.6-os városban bever 8 felett. A tervezett km számmal üzemanyagban az öreg Focus behozza a Swift értékvesztését. 2 millió helyett 4 millió, míg üzemanyagban fordítva. Szerintem akkor lenne reális nekem, ha járnék autópályán.

(#191423) sagesz93 válasza [CS]Blade2 (#191422) üzenetére


sagesz93
addikt

egyezik az ülés a suzukikban, max néhánynál bőr- vagy nem bőr, de a swiftnél szerintem ez nem téma. Max ha sportról van szó, az más :)

az a 2.790 es kocsi elég jó vételnek tűnt, én lehet beleugrottam volna.

[ Szerkesztve ]

(#191424) tboldi válasza Qru (#191417) üzenetére


tboldi
nagyúr

WagonR-ből is volt 4x4, ha már szóba került az Ignis. :)

(#191425) tboldi válasza zsolti_20 (#191421) üzenetére


tboldi
nagyúr

Keresd bbubby00 fórumtársat, vagy a hsz-ait itt és az autós topikban, ő mindent tud az MX-5-ökről. ;)

Alternatívaként eszembe jutott a Fiat Barchetta és a BMW Z3/Z4, de egyikről sem tudok semmit. Esetleg Toyota MR2, de az kicsit másabb felépítésű.

[ Szerkesztve ]

(#191426) molnarpeter válasza zsolti_20 (#191421) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mx5: amelyik nem rohad.

(#191427) [CS]Blade2 válasza sagesz93 (#191423) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Tegnap reggel felírtam magamnak az eladó telefonszámát, szóval rendesen gondolkodtam rajta, csak nem tudtam, hogy egyáltalán elférnék-e benne. A héten megnéztem volna egy autószerelő ismerőssel, de ez a hajó már elment. Az sem utolsó, hogy itt volt 7km-re.
Még azt is összeírtam, hogy mennyi kacat van egy 20-as GL-ben, GL+-ban, és mennyi a 18-as hirdetettben,
és az jött ki, hogy a 18-as még valamivel közelebb is ált hozzám. Többet fogyaszt, de abba nem volt a hybrid rendszer, (szerintem) start-stop sem volt 18-ban, nem LED a lámpa, hanem sima H7-es izzós, nincs sávot figyelő érzékelő, vészfékező, és automata fényszóró magasság állítás. Volt hozzá 4 téligumi, és GPS is volt benne.

Sejtettem, hogy van amikor már jobb ülés jár, csak nem tudtam, hogy GLX-ben jobb-e. A Sport-ban ezek szerint még jobbnak kellene, hogy legyen, de ez is jó. Annyi, hogy 100kg felett lehet, hogy keskeny az oldaltartása miatt.

(#191428) Qru válasza [CS]Blade2 (#191422) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jó ár szinte gyanús, tipik beetető kamu hirdetés szagú. Nem létező autót felrak olcsón, ráharapsz elmész és akkor jön a "már elvitték de van itt egy másik 1M-val drágábban" szöveg. :D

#nincsbennetarcsi

(#191429) Qru válasza tboldi (#191424) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Swiftből is de már szakítottak a Subaruval ugye.

#nincsbennetarcsi

(#191430) [CS]Blade2 válasza Qru (#191428) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Igen, gyanús volt. 3-ért is jó áron volt, de ott volt a lízing és az autópályán is kaphatott ezt-azt. 3,5-ért azért a legrosszabb ajánlat lett volna a fentlevők között, így valamennyire alá kellett mennie árban. Ellenben a 700K-val drágább verziók igen magas áron vannak. Nem tudom, hogy mennyi volt tavalyelőtt a GL+ választott színnel, de pár 100-al biztos többet kérnek érte. Az újba azért van egy 200K akku, a villanymotor, LED lámpa elől-hátul.
Mondjuk látom is ugyanazokat a hirdetéseket, szóval annyira nem kapkodnak érte, hogy 3,7-ért vigyék a 65.000km-est. A 3500km-es is megvan azóta is.
A 2017 végiek is ott vannak, és az előző generációs legfiatalabbjai is elég magas áron vannak. Beárazták, hogy egész jó lett a híre, ahogy a Hondát és a többi japán is.

(#191431) Qru válasza [CS]Blade2 (#191430) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem feltétlenül ez volt a kamu hirdetés, csak bele lehet futni ilyenekbe is a hahu-n. Főleg a nagydumás nepperek nyomják ezt akik rádumálnak vmi drágább sz@rra vagy éppen le akarják törni az árát az adott típusnak.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#191432) nesa


nesa
veterán

Mondjatok nekem valami kocsit mert kezdek letenni a normális állapotú 7 személyesről, elég lenne az 5 személyes is ha megfelel a kritériumoknak, kalaptartóig kb 800L csomagtér, plafonig 1600 vagy nagyobb, Klíma (lehetőleg digit), hátul a középső öv is 3 pontos legyen,ABS mindenképp jó lenne, nem hátrány a sok légzsák. nem kell nagy max 5,5 méter, lehessen beszállni, ne keljen fellépő meg létra, 178cm-nél nem lehet magasabb és 255cm-nél szelesebb a tükrök szélénél, évjárat mindegy, úgyis állapotot veszek, 1 millió ft környéke legyen a vételár, de ha 500 az sem baj, úgy is állapotot nézek.
Mindenképp Dizel a nyerő lehetőleg ajánlott megbízható motorral.
Az csak hab a tortán hogy ha lehet az összsúlya ne legyen több 2250kg nál, mert nem akarok E jogsit szerezni.

(#191433) vzsryl válasza nesa (#191432) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sharan/Alhambra/Galaxy 1.9 tádé nem játszik? Minden követelménynek megfelel elvileg.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191434) parandroid válasza nesa (#191432) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Espace? Vagy az obligát Sharan/Galaxy. Esetleg valami családiasított transporter, de ennyiért nem tudom, találsz-e.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191435) cappa72 válasza nesa (#191432) üzenetére


cappa72
nagyúr

Többiek már mondták, én is mondom. nekem a Galay/Sharan/Alhambra unokatestvércsoport bevált. Csak 116LE-s változat volt, de ez is kényelmesen elpöfögött. Térvariálhatósága meg na'on kafa' (nem úgy mint a következő generációiknak...)
Csak hát idős korosztály.
5 éves átlagfogyi' 6.5l/100km.
Állítva befér egy felnőtt bicó.
én szerettem, soha nem hagyott ott a 7 év alatt.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191436) bbubby00 válasza tboldi (#191425) üzenetére


bbubby00
őstag

Koszi. Tovabbra is uzom az ipart :D
Mx5 nagyhatalom akarok lenni itthon. Bar, mar lehet az vagyok ;]

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#191437) ngaba válasza nesa (#191432) üzenetére


ngaba
aktív tag

+ Avensis Verso. Bár nem a legolcsóbb, és a mérete épp határeset.

(#191438) tboldi válasza bbubby00 (#191436) üzenetére


tboldi
nagyúr

Feliratkoztam a YT csatornádra, de még egy videót sem sikerült megnéznem. :DDD

(#191439) nesa válasza vzsryl (#191433) üzenetére


nesa
veterán

Már sajnos mindet láttam fos szar az összes, hulladék anyagokból 400-1,6m-ig rengeteget megnéztem nem feltétlenül rosszabb az egy 600k példány mint egy 1,6-ér próbálkozó.

(#191440) nesa válasza parandroid (#191434) üzenetére


nesa
veterán

Espace, nem keresem én a bajt ennyire:) transporter túl magas .

(#191437) ngaba

Köszi de az Avensis verso csomagtere szerintem kb a fele lehet a kívánt méretnek, az csak egy kombi.

[ Szerkesztve ]

(#191441) BigBlackDog válasza nesa (#191432) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mitsu Grandis esetleg? Nem ismerem, csak eszembe jutott, mint nagyobb bódés autó. Bár, ha jól látom, a hátsó-középső öv nem hárompontos. :(

[ Szerkesztve ]

(#191442) ngaba válasza BigBlackDog (#191441) üzenetére


ngaba
aktív tag

Abban nincs jó motor. A dízel a vw-től licenszelt 2.0 pdtdi...

(#191443) ngaba válasza nesa (#191440) üzenetére


ngaba
aktív tag

ADAC szerint 815 liter, máshol 700 litert írnak.

Nem annyira kicsi az, az egy Avensis alapú egyterű...

Szerk.: Azért javasoltam, mert általában jobb állapotban vannak, mint az általad is megtapasztalt leharcolt Sharanok...

[ Szerkesztve ]

(#191444) nesa válasza ngaba (#191443) üzenetére


nesa
veterán

Ha valóban ennyi kalaptartóig akkor akár jó is lehet, van Pécsen egy benzines rom, elmegyek megnézem azt, ha méretben jó keresek valami jóképű dízelt szigorúan 2.0 d4d ez még ugye vállalható.
Az összsúlya is pont belefér hogy ne keljen E jogsi.

Sharan ikrek nagy részét már le kellet volna adni bontóba.

[ Szerkesztve ]

(#191445) cappa72 válasza nesa (#191444) üzenetére


cappa72
nagyúr

Egyébként ennyiből mit várnál? Karcmentes, 120k km futott garanciális autókat?
Csak úgy kérdem... :U

Nagyon sokáig kell keresni, ha megkímélt állapotban lévőt szeretnél.

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#191446) Somatom válasza nesa (#191444) üzenetére


Somatom
veterán

Mi ez az E jogsi para? Van vmi futód, amit húzgálnál?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191447) HKorn


HKorn
addikt

Bmw 2017 körüli 18i motorja (1.5 turbo 3 henger) mennyire lehet szopó? Van ezeknek valami nyűgjük?

Run&Ride

(#191448) ngaba válasza nesa (#191444) üzenetére


ngaba
aktív tag

Szerintem főleg a plafonig mért csomagtartó-térfogat lesz necces, mert azért alacsonyabb, mint a Sharan. De majd meglátod. Ha elég a méret, akkor viszont takarékosabbnak és dinamikusabbnak kellene lennie, mert könnyebb is jóval.

(#191449) parandroid válasza HKorn (#191447) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nemigen hallani róla. Nekem a Miniben is ez van, mondjuk agyonhajtva nincs, 6 év alatt került vele 60k km. Amúgy állítólag tartósan alacsony fordulaton kokszosodik, de melyik downsizingolt turbós nem?

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#191450) gaborbol válasza nesa (#191444) üzenetére


gaborbol
őstag

Toyotanak volt a previa azok dizelek a vilagbol kimentek, ha jol remlik. Lehet a hiace nek is volt polgari kivitele, Anno exfeleseggel nagyon filoztunk egy yaris verzon ujonan, mert kicsi kivul belul meg hihetetlen nagy aztan vegul egy peugeot partner lett a valasztas.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.