Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192151) jozefgucci1 válasza tboy93 (#192150) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Viszont céges autó esetén a lízing ketyeg és nyílt végű lízing esetén ez azért nem kevés szokott lenni .Pont ezért szokták főnökeink mondani , hogy " ne is lássák az autókat a parkolóban , mert az full bukó " :DDD

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#192152) [CS]Blade2 válasza kerxy (#192149) üzenetére


[CS]Blade2
addikt

Én mindig attól tartok, hogy az ilyen törött vagy fő darab hibás volt, és 0,5 évig csinálták, mire látszólag visszaállították normál állapotba. Cég, gari, stb. azért biztatóbb.
[Már is konkrétan, hogy 0,5 évig ki volt vonva, hanem inkább akkor amikor 3000km van a 4 éves autóba, vagy 15000. Ha nem pofátlanul tekert, akkor lehet, hogy azért nem mentek vele, mert képtelen volt futni a gép.]
Az is biztos, hogy törnek az úton a fiatal autók, és sok töröttet helyreállítanak.
Egy komoly motor-ba belenyúlás, egy komoly váltóba belenyúlás, egy összetettebb lakatos munka... a fél autó darabokra szedése és újra összerakása... ezek eltarthatnak hónapokig. A tulaj meg lehet, hogy a javítás után szabadulna is a géptől.
Már az, hogy egy ilyen szétszednek és újra összeraknak... már nem lesz ugyanolyan.

Megnézném a rétegvastagságot, meg, hogy nincs szerelésnek nyoma, újnak tűnő alkatrészek, csavarokon szétszedés nyoma.

(#192153) MARVEL


MARVEL
tag

Üdv! Szeretnék vásárolni egy használt 2002-es Smart Fortwo Cabriot.
A kérdésem az lenne, hogy milyen felszereltséggel, motorral vegyem meg?
A motor 100ezer km után tényleg cserére szorul?
Mennyibe kerül a fenntartása?

(#192154) Pet84


Pet84
tag

Sziasztok!

Autóvásárláson töröm a fejem, első autómat venném meg.
-Kb. 800ezer forint lenne a felső határ amennyiért venném
-mindenképp valami benzinest szeretnék, városban és kisebb túrákra használnám
-ha lehetséges akkor jól pakolhatót vennék amiben hátsó ülés lehajtásával tudok szállítani egy normál 26-os bringát, ha más nem akkor az elülső kerék leszerelésével
-olyan típus kéne ami megbízható és olcsón szervizelhető
-a kinézet nem igazán számít, inkább a fenti elvárásoknak lenne jó ha megfelelne az autó
Egyelőre a Honda Jazz és Suzuki Liana Wagon amiket nézegetek, Ford Focus kombi sem lenne rossz de hogy ezek alkalmasak-e egy kerékpár szállítására azt nem tudom, lehet ehhez valami nagyobb kasztnijú autó lenne jobb... viszont első autónak jobban örülnék egy kissebbnek.
Ti mit gondoltok, mit ajánlanátok még a fent elsoroltakon kívül? :)

Nasenscheidewandverkrümmung

(#192155) oliwire válasza Pet84 (#192154) üzenetére


oliwire
őstag

Szia!
vannak vonóhorogra szerelhető biciklihordó tartók, így gondolkozhatsz kisebb autóban is. A Fordból így nem csak a kombi, hanem a ferdehátú is szóba jöhet. De az irányod jó a Honda Jazz-el is. Suzukiból a Liana sem rossz szerintem, de azt nem ismerem annyira.

(#192156) Qru válasza Pet84 (#192154) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz jól pakolható viszont a Suzuki fenntartása picit olcsóbb. De érdemes megnézned mind a kettőből a kínálatot mert ebben az ársávban fokozottan igaz, hogy az állapotot kell nézni.

#nincsbennetarcsi

(#192157) kerxy válasza [CS]Blade2 (#192152) üzenetére


kerxy
senior tag

Igen, én is ezen agyaltam, kicsit gyanús. Megkérdezem mindenesetre, hogy mi volt a kivonás oka, amire persze bármit mondhatnak, de nem úgy állok hozzá, hogy ők át akarnak verni (ismertelen esetén biztos máshogy gondolnám :) )
Plusz igen, rétegvastagságot mindenképp mérünk, ha odajutunk, köszi a tippet!

(#192158) Pet84 válasza oliwire (#192155) üzenetére


Pet84
tag

Szuper, erre a bringahordozóra nem is gondoltam még!

Nasenscheidewandverkrümmung

(#192159) kisza25 válasza kerxy (#192149) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Összetörték és a javítás idejére kivonták?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#192160) Pet84 válasza Qru (#192156) üzenetére


Pet84
tag

Rendben, köszi a válaszokat! :R

Nasenscheidewandverkrümmung

(#192161) Ganz-[HUN]


Ganz-[HUN]
addikt

Sziasztok, legjobb barátom autót vásárolna.

-SUV, vagy linousine (szedán), kombi, ebben a sorrendben
-1,8-3000ccm Diesel, vagy benzin
-Autómata lehetőleg
-1,5t legalább (gondolom ezalatt azt érti hogy 5* NCAP)
-Max 5Mft
-2012-2013-nál korábbi ha lehet ne legyen
Kizárva: Toyota, Hyundai, Suzuki, Alfa Romeo, sor4 BMW. Bármi más jöhet.

Amire gondoltam: Ford Mondeo MK5 (Aisin váltó van ebben is még?), Renault Megane IV (ebből tuti hogy csak manuált fogok neki ajánlani).

Segítséget előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#192162) Somatom válasza Pet84 (#192158) üzenetére


Somatom
veterán

Nekem egy Thule hátsó ajtós tartó volt a Kaloson. Azon hurcoltam az akku nélkül 20 kilós pedelec fully -t. A Kalost összetörték, lett helyette Grand Espace. Ebbe se megy be kerékkiszedés, vagy telóösszehúzás nélkül. Szvsz. ha nem kell bringatartóra szerelt bringával együtt magára hagynod az autót, akkor a külső szállítást preferáld!

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192163) molnarpeter válasza kisza25 (#192159) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Vagy pl eredetileg hozzárendelt munkatárs távozott a cégtől, aztán míg érkezett új kolléga, így olcsóbb volt.
Lehetett aztán garis javítás is, amihez hiánycikk volt a szükséges alkatrész mondjuk.

(#192164) molnarpeter válasza Ganz-[HUN] (#192161) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Mondeo mk5 dízel az powershift only, szóval abból inkább kézi, vagy hibridet kéne venni, ha automata. Ford esetén a Kuga még hasonlít az igényekhez, de ott is kézi váltóval keresném az 1997 ccm TDCI-t.

V60 D6? :D Bár kombi, de nagy-sok hengeres dízel, korban is jó, biztonságos is. Esetleg Ampera, vagy Passat GTE is érdekes lehet (villanymotorral többet tudnak a köbcenti ellenére, mint a hasonló dízelek).

XC60 2.4 dízelekkel szintén jó cucc, Aisin 6-os volt még bennük. Bár ha földszintes autó elég, akkor pénzügyileg jobb lenne egy V60 cross country mondjuk, vagy egy S60 akár.

Használat amúgy milyen jellegű lenne?

[ Szerkesztve ]

(#192165) m.lala válasza Ganz-[HUN] (#192161) üzenetére


m.lala
aktív tag

Mivel elhatalmasodott rajtam a peugeot imádat és még mindig semmi rosszat nem olvasok róluk ezért javasolnék megnézésre egy 508-at, elérhető automata váltóval is bár főleg a GT verzió.
Ezeket merném megnézni:
[link] [link][link]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#192166) vzsryl válasza Ganz-[HUN] (#192161) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Kicsit hasonló kategóriában nézelődtem most, kivéve SUV (sicc), és engem a Superb megvett kilóra, pedig sosem voltam fauvé fan, és akkor még finoman fejeztem ki magam... Pl. ez elég baba: [link]

Btw én 140LE, manuális váltósban vettem ilyet, de már facelifteset.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192167) IOX válasza MARVEL (#192153) üzenetére


IOX
tag

Hello! Ahh, ne vegyél Smart Fortwo-ot. Dízelem volt. Minden úton volt valami sztorija. Már inkább nem mentem vele sehova.

(#192168) Ganz-[HUN] válasza molnarpeter (#192164) üzenetére


Ganz-[HUN]
addikt

Őszinte leszek, nem érdekel. Mindenképpen autómatát akar. ;)
És modnta ha beszopja, akkor beszopta. Meg akarja tanulni.

Akkor csinált b*meg :DDD

Köszi srácok az eddigit! :R

Furry /// Psszt, srácok, kértek egy kis szocializmust? - egy random ember a '18-as öszi mondoconon /// ThinkPad T480s, T60 15" FlexView IPS SXGA+ /// Asus P9X79-E WS, Xeon E5-1620v2, Noctua NH-D14, 980Ti, Sony DTC-ZE700 DAT, MX Master 2S, Shure SRH-440A, OLED ToTK Switch

(#192169) kerxy válasza molnarpeter (#192163) üzenetére


kerxy
senior tag

Azt a magyaráztatot kaptam, hogy a két lízing cég összeolvadt (ez valós, vannak róla hírek a neten) és ezért állt a kocsi néhány hónapot.

Ha tényleg így van, akkor gondolom, akkor nem okoz gondot a kocsinak, mivel nyilván nem a pusztában tárolták, ráadásul tavasz-nyár körül volt, szóval még talán a jobbik eset.

(#192170) rasotamas


rasotamas
veterán

Múltkor javasoltátok az i3-mat range extenderrel.
Van most itt kint Németországban egy német kollégám akinek ilyen van, megkérdeztem róla, nagyon jó épp megfelel a családnak egyetlen autónak, de:
- A rex tankja csak 9 liter,
- emiatt kb 150 kilométerenként meg kell állni tankolni
- csak szinten tartja az akksit, tehát ha 20%-nál kapcsolod be nem tölti fel csak 20-on tartja.
- kérdeztem nem hangos-e (mivel 600ccm 2 henger gondolom nem alapjáraton tölt inkább párezres fordulaton), azt mondta hallható de nem zavaró, és városi tempónál kikapcsol
- Az autó végsebessége 150-re van limitálva
És amit én nem értek:
- Németországban az áram ára 30 cent/kWh, otthon kb 12cent. Ezen az áron ugyan annyiba kerül mintha benzines autót tankolnék, akkor mi a retekre jó az egész villanyautó? :))
Ja a cégnél is lehet tankolni, kedvezményes 27 cent/kWh áron :C

Ő sincs meggyőződve hogy hosszú távon olcsó lesz fenntartani, 2-es BMW-t vagy B mercit akart venni de ez is kijönn kb ugyan annyiból, de nem tetszettek neki, a régi autója meg már 10 éves volt, azt már mindenképp le kellett cserélni :DD

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192171) MunezXBK válasza rasotamas (#192170) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ugyanannyi.

(#192172) rasotamas válasza MunezXBK (#192171) üzenetére


rasotamas
veterán

Mi ugyan annyi?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192173) akooos válasza rasotamas (#192172) üzenetére


akooos
veterán

Egybe kell írni.

(#192174) rasotamas válasza akooos (#192173) üzenetére


rasotamas
veterán

Bazz és még voltam is helyesírási versenyen, igaz volt vagy 23-24 éve általános negyedikben :F

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192175) creedszl


creedszl
aktív tag

Hali!

A 2006-2011 közötti Kia Ceed-ről mik a tapasztalatok?1.5-1.8 millió között keresek és elég szimpatikus...

Hulligaaan

(#192176) -v- válasza rasotamas (#192174) üzenetére


-v-
addikt

És hanyadik lettél? ;]

(#192177) Somatom válasza -v- (#192176) üzenetére


Somatom
veterán

Hülyeeeee!!! Majdnem kiköptem a reggeli sörömet. :C

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192178) rasotamas válasza -v- (#192176) üzenetére


rasotamas
veterán

Azt hiszem megyei 9.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192179) toeki


toeki
senior tag

Üdv

Max 4 milláig keresek használt benzinest, 100ezer alatti kilométerrel (tudom, nem kilométert nézünk de az árnál ez is számít ), automataklímával, nem sportos futóművel.
Hyundai i30/40-eket ajánlgatták. Mellényúlás vagy mehetek ebben az irányban?
Köszi

(#192180) nesa válasza toeki (#192179) üzenetére


nesa
veterán

Szerintem te vagy a tökéletes vevő, mert pl ugyan az az autó 200k km el csak 3,2milló lenne, de szerintem valahol már téged vár 98k ra visszatekerve 4M ér :)

[ Szerkesztve ]

(#192181) OPiiPO válasza nesa (#192180) üzenetére


OPiiPO
addikt

:DD

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#192182) Somatom válasza nesa (#192180) üzenetére


Somatom
veterán

Sztem még úgy is megéri a 98 -ezres, mert a 200 -ezres 3,2 milláért 300 -ról lett visszatekerve.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192183) ngaba válasza toeki (#192179) üzenetére


ngaba
aktív tag

Ha tetszik, mehetsz. Megbízható, és megfelel a követelményeidnek. Az 1.6 mpi motort keresd, ha a legkevésbé problémásat szeretnéd.

Én csak magyar forgalomba helyezésűt néznék: könnyebben leinformálható, és kevésbé valószínű az óratekerés (utóbbiban mondjuk egyre kevésbé hiszek, a magyar élelmesség/lelemény/fifika is gyorsan alkalmazkodik mindenhez).

[ Szerkesztve ]

(#192184) MaTpr0F


MaTpr0F
senior tag

Üdv!

A segítségeteket szeretném kérni:
2001-2007 közötti évjáratú autót keresnék ami bírja ezeket a kritikán aluli mellék és alsóbbrendű utakat, amik kis hazánkban vannak.
Őszintén meguntam, hogy 1,5 havonta vihetem valami futómű problémával a műhelybe pedig, 16-os felnim van (kisebbet nem tudok tenni a féknyereg miatt), és kerülgetem a kátyúkat rendesen, rossz úton nem hajtok ész nélkül.

Mostani autóm egy saab 9-3 kombi, 2007-es. Előtte egy C-s vectrám volt az is hasonlóan bírta.

1.5M Ft körül keringő vételár volna az ideális.
Ami még igényem lenne, hogy a csomagtartója nagyobb legyen (vagy esetleg hátsó ülés leborítással drasztikusan növekedjen). Sedan, illetve pickup nem jöhet szóba és jó lenne, ha a hasa kicsit magasabban lenne a mostaninál.
Bmw, audi, mercedes, alfa romeo és francia nem.

Típus érdekel leginkább (futott km, felszereltség, üzemanyag, stb. most részletkérdés, majd megkeresem a megfelelőt).

Nagyon köszönöm előre is! :)

[ Szerkesztve ]

(#192185) molnarpeter válasza MaTpr0F (#192184) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Octavia Scout? Bár picit drága és motort okosan kell választani.
Esetleg a sima 4x4 is egész magas mondjuk, az régebben is volt, akár egyszerűbb motorokkal. Ha Octavia mk1 is játszik, ott egyrészt olcsóbb a típus, másrészt csupa faék motor.
GM és olaszok esetén (vannak közös platformok) szerintem is kicsit érzékenyebb a futómű, bár sokszor olcsó a javítás.
XC70 jutott még eszembe, de ott egy lépcsővel több a fenntartás, összkerék hiba is előfordul.

[ Szerkesztve ]

(#192186) TayRol


TayRol
veterán

Üdv,

Autót vennék saját részre. Van maximum 10.5-em, nem több. Amit keresek:

- kombi (nem suv, nem ferdehátú)
- automata
- benzines, legalább 180 lóval
- 2 felnőtt 2 gyerek a felhasználó kör
- én 190 vagyok, mögöttem is el kell férjenek
- új, vagy max 1 éves

Eddig az Octavia RS (újonnan pont 10.5 alku után), Mazda6 és az új V60 (erre még nem jött meg az ajánlat) van képben.

Van esetleg másik tippetek?

KÖszi!

(#192187) MaTpr0F válasza molnarpeter (#192185) üzenetére


MaTpr0F
senior tag

Scout és a volvo eddig elkerülte a figyelmem, de megnézem. Köszönöm!

Mitsubishi outlandert, rav4-et, meg honda cr-vt néztem még.

(#192188) dj79 válasza TayRol (#192186) üzenetére


dj79
senior tag

Corolla hibrid touring sport 2.0 184 le, automata :D
Amúgy a fentiekből a Mazda nekem is bejön.

(#192189) TayRol válasza dj79 (#192188) üzenetére


TayRol
veterán

azt meglátta asszony és rosszul lett, hogy hogy néz ki. :D abban amúgy normális váltó van, nem ilyen cvt?

(#192190) BigBlackDog válasza TayRol (#192186) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Toyota Corolla kombi az erősebbik hibriddel nem játszik (ha hosszabb távra tervezel)? Mazda sem feltétlen lehet rossz választás, legalábbis álló helyzetben nekem bejött (menet közbeni tapasztalatom még nincs).

[ Szerkesztve ]

(#192191) toeki válasza ngaba (#192183) üzenetére


toeki
senior tag

Köszönöm a választ!

nesa: akkor mégiscsak félreértettél, de valószínűleg nem is törekedtél rá h ne így legyen...
Van 4millám és nem akarok 200ezer kilométert futott autót venni, mert bár apám is jól tartja magát 70 évesen de 50esként kevesebb hibát jósoltak nála a dokik a következő éveire mint most.
A kérdés érdemi része az i40-re vonatkozott, fogalmam sincs h kategóriájában van e megbízhatóbb, jobban ajánlott, olcsóbb, könnyebben beszerezhető, akármi alapján általatok preferált autó amit érdemes lenne átgondolom.
Üdv

(#192192) Gergőke88 válasza TayRol (#192189) üzenetére


Gergőke88
addikt

De az van. Ecvt talán a hivatalos neve.
Superb?

(#192193) Gombinyó válasza TayRol (#192186) üzenetére


Gombinyó
őstag

Hibrid (Toyota) Mondeo kombi.
[link]

(#192194) bandus válasza creedszl (#192175) üzenetére


bandus
veterán

Dizel, benzin?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#192195) Gergőke88 válasza Gombinyó (#192193) üzenetére


Gergőke88
addikt

Sokat mentem ilyennel.
Szerintem felejtő ez az autó...

(#192196) TayRol válasza Gombinyó (#192193) üzenetére


TayRol
veterán

Ford kihúzva. Nincs csomagtere, illetve volt Mondeom, nem lesz még egyszer. Corolla is kihúzva, CVT-t én nem akarok (RAV4-esben sem jött be).

Gergő: Superbből normális benzines nincs 10.5-ért (190, 220, 280, 272 lovas bármelyike).

[ Szerkesztve ]

(#192197) emvy válasza TayRol (#192186) üzenetére


emvy
nagyúr

Kia Optima-t lehet jo aron kapni mostanaban, ennyiert boven megkapod a Platinum felszereltseget, de lehet, hogy a GT Line-ot is bele lehet alkudni. Az belulrol oriasi, bar a kulso design nem mai gyerek.

while (!sleep) sheep++;

(#192198) focvis válasza TayRol (#192196) üzenetére


focvis
veterán

Milyen az Octavia 4 belülről? (A 3-as meglehetősen kopogós műanyagos.) BTW a 10,5 elég jó ár érte a mai világban, a hahu dobott fel 16-os listaárút is, OMG.
Ha nem gyászos a bele, úgy ez lesz kb. a legjobb ajánlat.

(#192199) Gombinyó válasza Gergőke88 (#192195) üzenetére


Gombinyó
őstag

Miért, mi a baj vele? Gondolkoztam rajta, hogy nem lenne rossz, de élőben nem néztem meg.

(#192200) TayRol válasza emvy (#192197) üzenetére


TayRol
veterán

Jaja, néztem, de drága. És ha jól tudom Kia-éknál nem nagyon van alku. De az tetszik, 180 lovas verzióban, a külső ellenére is. Pro Ceed-be nem férek el.

Focvis: legrosszabb a belső ajtó behúzó, az nagyon kopogós kemény. meg az ajtók teteje sem a legjobb. 10.5 az "alap", extrák nélküli kombi RS alku utáni ára, Porshe Budánál 16M Ft-os van kirakva, rommá extrázva. Első körben a hajtáslánc miatt eddig ez a nyerő.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.