Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191901) t72killer válasza hobizoli (#191890) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

A lítiumpakk fajlagos ára ennyire túl lenne árazva Tesláéknál? Mielőtt rávágjuk, h áá, Dacia, óccó a szterviz, azért kíváncsi lennék egye's másra...

Napelemmel töltés felvet pár kérdést:
- napközben melózni vagy, mire mész az éjszakában a napelemmel, még ha be is fedted vele a komplett tetőt?
- télen ugye ez fokozottan jelentkezik...

Nekem ez max vastag adófizetői pénzek beinjektálásával tűnik "rentábilisnek".

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#191902) kisza25 válasza t72killer (#191901) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

A napelemmel az elektromos hálózatba táplálsz vissza és azt lefogyaszthatod, mindegy, hogy mikor használod el a nyári betáplálasból futhatja télire is (elektromos fűtés)
Magyarán nem egy akksiba töltesz. Létezik olyan is, csak nagyon drága az akksi, teslának az is van. És nen is csak akkor tudod használni amikor termel.
A másik, hogy 2 fajta napelem van, van amelyik nyáron sokkal hatékonyabban termel, de a téli szórt fénynél semmit sem termel, meg van amelyik télen is tud termelni, de nyáron nem olyan hatékony.

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191903) Somatom válasza kisza25 (#191902) üzenetére


Somatom
veterán

Jaaa, hogy visszatermel. Ezt a szolgáltató piaci áron, lelkesen veszi át, vagy esetleg vki kötelezi arra, hogy átvegye? Ha az utóbbi, akkor mi lesz, ha ez a kötelezettség megszűnik?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191904) Pttypang válasza Somatom (#191903) üzenetére


Pttypang
veterán

Kis hazankban koteles atvenni amig x szazalek alatt van a megujulo energia az egeszre nezve.

Everybody lies.

(#191905) kerxy


kerxy
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék autót vásárolni, mivel a jelenlegi Peugeot 307 már lassan 18 éves lesz, és néha már érzem a korát.
Nincs konkrét igényem, ami viszont fontos: olyan helyen lakunk, ahonnan túlnyomó részt csak kocsival közlekedünk, így a felhasználása: egyrészt rövidebb utak a városba, másrészt melóba járás (50 km oda-vissza) és hétvégi kirándulások. Mivel van egy négy hónapos babánk, így kombiban gondolkozom és emiatt szempont a biztonság is.

A keret: 1.8 millió forint (magára az autóra, átírás stb ezen felül van tervezve)

Eddig az alábbi modelleket néztem:
• Hyundai i30
• Kia Ceed 1.6
• Ford Focus

Van esetleg bárkinek a fentieken kívül jobb ötlete, vagy van olyan típus, amit inkább felejtsek el?

Köszönöm előre is!

(#191906) JackFeryll válasza Somatom (#191903) üzenetére


JackFeryll
őstag

Sőt eddig csak felvett/visszatöltött különbséget kellett fizetni, de lesz ez még rosszabb 2024-től. Igazából az egész villanyos (autós/napelemes) témakör jelenleg arról szól hogy tehetősebb környezettudatos emberek hobbiból fizethetnek azért hogy (talán valamivel) tisztább energiát használhassanak. Lehetne számolgatni megtérülést, de még 5 évre se tudsz tervezni mert bármikor kedvükre kényükre megváltoztatják a tarifákat/rendszert.

(#191907) Somatom válasza JackFeryll (#191906) üzenetére


Somatom
veterán

Én is úgy tudom, hogy az Elmű igyekszik ebből a kötelezettségből kiszállni. Ha sikerül neki, akkor símán fityiszt mutathat, hogy srácok, kenjétek a hajatokra a napelemes energiátokat, mert amikor nektek van fölöslegetek, akkor épp nekünk is.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191908) t72killer válasza yuing (#191880) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Jó nagy szívás, mert majd rávágják, h "speckón belül van" az olajfogyás :(((

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#191909) bandus válasza bggmnd (#191820) üzenetére


bandus
veterán

ne hagyd, hogy elvegyek. az enyem 2008-as kia proceed, 1.6 dizel most 205k km-rel. nem igazan volt meg baja egy tipushiba hosszbordasszij szakadason kivul. a turbot kell majd lassan felujitani, de az sem egy okor ara. (bar dolgoztam turbokat gyarto cegnel, ha tudnatok mennyit fizet egyegy kesz turboert a vw vagy a volvo... :) ) szoval egyaltalan nem biztos, hogy rossz valasztas a dizel, de valszeg a futasteljesitmeny amit belottel magadnak az nem realis ilyen korban.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#191910) kisza25 válasza Somatom (#191903) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Ha megszűnik(egy jó ideig nem fog), akkor berakatsz egy akksit és abba töltesz+ magadat ellatod

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191911) vzsryl


vzsryl
nagyúr

Beszéljetek le erről.
Mindent tud, amire szükségem van, fiatal, jó állapotúnak tűnik, méretre megfelelő, a motorerő is bőven elég számomra, az ára kiváló.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191912) BigBlackDog válasza vzsryl (#191911) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Üres a tankja. :(

;]

(#191913) focvis válasza vzsryl (#191911) üzenetére


focvis
veterán

A Leon FR jobban megy.

(#191914) vzsryl válasza BigBlackDog (#191912) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Remélem is, szerintem még sose tankoltam dízelt, szóval az a jó, ha minél hamarabb kipróbálhatom milyen érzés a traktoros töltőt leakasztani. ;] :DDD

#191913 focvis: Szeretem ha van egy kis kihívás az előzésekben. :D Viccet félretéve, ha a 98LE/136NM-es szopó benzinnel is tudtam értelmesen közlekedni, és könnyedén előzgetni, amikor szükség volt rá, akkor egy 110LE/300NM-es autóval is sikerülhet. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191915) Somatom válasza kisza25 (#191910) üzenetére


Somatom
veterán

Ahha. Egy akkuról töltsem éjszaka az autót? Milyen akku az, mennyibe kerül, mennyi időnként kell cserélni és mekkora öko terhelést jelent az előállítása?

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191916) Chereiose


Chereiose
addikt

Szerintetek egy hybrid toyota újonnan megéri a többlet pénzt? A kifutó yaris 6m környékén van, de ugye ugyanaz csak hybrid nélkül meg 4.3-4.5m Ft, nem tudom ez megtérül-e, autópályán meg országúton inkább többet is fogyaszt. Abból a 6m-ból meg lehet venni a sima benzines új 2020-as yarist is 1,5 szívóval. Vagy 5.5m körül Vitara. Drámai fogyasztáscsökkentést nem hoz a hybrid yaris ahogy nézegettem, mert ennyit hoz egy swift/ignis is (5l körül). Az éves futásunk meg valahol 12-15e km között lenne vele nagyjából, azért relatíve balatonra is sokat mennénk vele, de a legtöbb felhasznàlása városban lenne :U

[ Szerkesztve ]

(#191917) kisza25 válasza vzsryl (#191914) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Remélem is, szerintem még sose tankoltam dízelt, szóval az a jó, ha minél hamarabb kipróbálhatom milyen érzés a traktoros töltőt leakasztani. ;] :DDD
Büdös befele is és kifele is :D
Ez a futás pont annyi, hogy mégsemmit nem kellett cserélni rajta (turbo, dpf, kettős tömegű befecskendezők...stb)

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191918) Gergőke88 válasza Chereiose (#191916) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nekünk ugye van otthon egy kifutó hybrid Yaris.
Swiftet mi is néztük, de szerintem a Yaris minőségibb belül.
illetve ha sokat van használva városban az automata nagy királyság.

(#191919) focvis válasza vzsryl (#191914) üzenetére


focvis
veterán

Azt írtad, hogy beszéljünk le róla. :D

Fotó alapján szép állapotú az Astra.

(#191920) HKorn válasza Chereiose (#191916) üzenetére


HKorn
addikt

6m rengeteg egy kisautóért, szerintem megválaszoltad a kérdést, nem éri meg a hibrid felárat.

Run&Ride

(#191921) diegho válasza HKorn (#191920) üzenetére


diegho
nagyúr

Vezetted az új Yaris hibridet? Én igen. Egészen elképesztően jó! Ja és hozzáteszem, nagyobb benne a hely a vezetőülésben, mint a Vitarában.

(#191922) kisza25 válasza Somatom (#191915) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Csak egy tipp volt :)) , amúgy én azért nem telepítettem, mert szerintem sem éri meg ilyen kicsiben, más kiszámolta helyettem

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191923) t72killer válasza kisza25 (#191902) üzenetére


t72killer
titán
LOGOUT blog

Igen, kérdés meddig akarja támogatni az állam vastagon a hálózathasználatot/július közepi masszív felesleg-termelést. Nem vennék rá mérget, hogy hosszú távon maradna az óccó tankolás, pláne tömegesen.

[ Szerkesztve ]

30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

(#191924) Chereiose válasza Gergőke88 (#191918) üzenetére


Chereiose
addikt

Hát igen, csak a fogyasztása nem nagyon jobb mint egy hybrid swift, gondolom a súlytöbblete miatt.

Az lehet, hogy a vitara rosszabb belül, de nagyobb az egész legalább.

(#191925) Gergőke88 válasza Chereiose (#191924) üzenetére


Gergőke88
addikt

Nem szabad a Vitarahoz hasonlítani.
a Yaris egy tökéletes városi kisautó.
Elfer mindenhol, nekem elől kényelmesebb mint az mk4 focus...

(#191926) diegho válasza Gergőke88 (#191925) üzenetére


diegho
nagyúr

A Yaris elől szerintem hatalmas. Én a 192cm-el simán beültem, elfértem kényelmesen, na pl az SX4-ben nekem nem jó pl a pozíció, új Fordokban sem (Fiesta, Ecosport, Focus). Yaris-al a tesztfogyasztásom 4,6 volt.

(#191927) vzsryl válasza kisza25 (#191917) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Van rájuk keret, és akkor legalább tudom, hogy rendes alkatrészekből és tényleg cserélték.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#191928) bandus válasza kisza25 (#191922) üzenetére


bandus
veterán

nagyban sem eri meg ;)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#191929) Paxker315 válasza Gergőke88 (#191925) üzenetére


Paxker315
addikt

Meg városban, totyogni az automata megint olyan, hogy, ha már megszoktad, nagyon nem akarsz belőle engedni. :U parkolók, mélygarázsok, parkolóházak, bedugult-pangó forgalom..

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#191930) Gergőke88 válasza diegho (#191926) üzenetére


Gergőke88
addikt

Tudtam vele ilyet is városban.

(#191931) Chereiose válasza diegho (#191926) üzenetére


Chereiose
addikt

És vegyesben mennyi a valós fogyasztàsa?

(#191932) Somatom válasza kisza25 (#191922) üzenetére


Somatom
veterán

Vmi kimaradt ebből a matekból. Egy elektromos autó töltéséhez szükséges energia. Így is csillagászati összegek jöttek ki. Mennyi lenne akkor, ha a terhelést megtoldanánk napi (pontosabban éjszakai, tehát akkuról történő) 20KW -tal (2KW -os, konnektoros töltő, 10 óra)? Mennyibe kerül egy mini atomerőmű? :N

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191933) Paxker315 válasza Chereiose (#191931) üzenetére


Paxker315
addikt

én régebbi HSD-vel 4.3 körül eljárkálok vegyesen város-autóút-autópálya vonalon. Meglepő módon 130-as tempónál sem iszákos, ha már mozog. Szerintem 4.5 körülire v alá ki tudnátok hozni.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#191934) Chereiose válasza Paxker315 (#191933) üzenetére


Chereiose
addikt

Ahha, hát ja akkor számoljunk egy 4,5l-el. Annyira hasra nem esek tőle azért 6m-ért, mert amit már írtam ennyit hoz az új swift/ignis is, full led fényszóróval 4,5m körül, persze tudom, a beltér nem toyotás, de azért ültem a swiftben és elég jó a kormány meg a helykínálat is. Kicsit irreális az ára szerintem, sajnos annyiért azért jobb vétel a Scross vagy vitara.

Mindenesetre, ha van még készleten valamelyik szalonban pest környékén akkor kipróbálnám, meg kérnénk egy árajánlatot, aztán eldöntenénk.

[ Szerkesztve ]

(#191935) molnarpeter válasza kisza25 (#191917) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha minden igaz (ugyan miért lenne az? :DDD), Denso befecskendezős, ~80k a felújított darabja autodoc-nál nézve (prémium nafta, minőségi szűrő kitolja az élettartamot), vétel előtt korrekciót nem árt megnézni esetleg. Vezérlés láncos, szóval tisztességes olajcsere mellett sokat elmegy (még ha egyszer cserélni is kell, utána le van tudva gyakorlatilag szerintem). Láncfeszítő hiba is előfordul - annyi, hogy váltó oldalon van a vezérlés, több munkaóra. Váltó M32 javított kiadás, olajcsere ettől függetlenül nem árt. Meg elvileg a pedálok tengelyénél szokott lenni kopás ezeknél és emiatt lötyöghetnek, ami gariban intézhető. ECU frissítés is kellhet több esetben.

[ Szerkesztve ]

(#191936) molnarpeter válasza Chereiose (#191934) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Picit használt/tesztautó kategória is kiesik? Drága a hibrid, de ha Toyota, én csak azt venném kb :B még ha nem is vadonatúj, hanem mondjuk alig használt.

(#191937) Chereiose válasza molnarpeter (#191936) üzenetére


Chereiose
addikt

Tesztautó abszolút játszik, csak nem igazán van ilyen ársávban :) Mármint pl yarisból, többi meg vagyon. Pedig én is toyotát vennék, mint suzukit, kérdés mit lehet lízingre, mert úgy menne a dolog.

[ Szerkesztve ]

(#191938) yuing válasza t72killer (#191908) üzenetére


yuing
őstag

Ja, úgy érzem naivan álltam a kérdéshez. :) Szóval problémás motor off.

[ Szerkesztve ]

(#191939) MM válasza Chereiose (#191937) üzenetére


MM
őstag

Ha nem sietsz, november végén/december elején viszonylag sok tesztautót szórnak ki, érdemes akkor alaposan körülnézni.

(#191940) kerxy válasza kerxy (#191905) üzenetére


kerxy
senior tag

Erre valaki esetleg egy tipp?

Még annyi jutott eszembe, hogy mivel rövid távokra is használnám, ezért alapvetően inkább benzines lenne az ideális.

(#191941) dj79 válasza kerxy (#191940) üzenetére


dj79
senior tag

Az alapötlet jó, én tennék még mellé egy octaviat és a márka hírneve ellenére kifejezetten jól sikerült megane 3 kombit, 1.6 szívóbenzinnel.

(#191942) Qru válasza Paxker315 (#191929) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ízlések és pofonok, 2013-óta hajtok automata kocsikat a manuális mellett én simán megvagyok automata nélkül is. Bár ez valószínűleg elég ritka. :D

#nincsbennetarcsi

(#191943) Somatom válasza Qru (#191942) üzenetére


Somatom
veterán

Az enyém is manuális, mert épp ilyen jutott, de azért az automata nagyon kényelmes tud lenni. Tegnap toltam neki egy tempomatot, felvettem a kamionos pózt. Aztán a rángatás rádöbbentett, hogy ez nem automata, nekem kell visszakapcsolni. Szóval, pl. egy adaptív tempomat mellé nagyon jól jön, ha a verda váltogat magától.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191944) tboldi válasza Qru (#191942) üzenetére


tboldi
nagyúr

Bár nekem csak CVT-s robogóval van tapasztalatom, automata autót még nem vezettem, de nekem sem hiányzik egyelőre, szeretek kapcsolgatni még városban is. :B

(#191945) Biqci válasza Somatom (#191943) üzenetére


Biqci
aktív tag

Nem kell az adaptív tempomat sem, sima tempomat és az automata váltó is szuperül össze tud dolgozni. Tapasztalat :)

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#191946) kisza25 válasza Somatom (#191932) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Elektromos autó töltésére biztos nem napelemet használnék, nagyon nagy az energia igénye, amúgy szerintem vakvágány az elektromos autó, annyira nincs kiépítve hozzá semmi, mindenki ráakasztja az autót otthon a töltőre du. 4-5-6-kor, aztán sötétbe borul a falu... Csak példaként, az optikai net 2 éve ért ide(2018), előtte 10Mbit/s volt a plafon, és ez egy közvetlen vízparti balatoni település
Amúgy házakat árulok, a nagy többségben van 1*16Amper, vagy annyi sem.
Nekem mondjuk van 3x25 Amper, de ez egy 2010- ben kiépített rendszer.
És akkor még az elektromos autó árakról ne is beszéljünk és így hogy csak annyit gyártanak, hogy a co2 kvóta meglegyen... Dacia 100db Magyarországra és legközelebb 2022- ben lesz... :N

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#191947) Somatom válasza Biqci (#191945) üzenetére


Somatom
veterán

Azért az adaptív nagy királyság. Nekem a kamionban az van. Szépen tartja a távolságot, felveszi a forgalom ritmusát. Csak ne essen a hó, mert akkor kikapcsol minden és a verda visszaesik egy IFA vezetési komfortszintjére.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#191948) Qru válasza Somatom (#191943) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Adaptívnak csak úgy van értelme igazán. Múltkor lenyomtam egy Bp-Debrecen távot pályán úgy hogy bele se kellett nyúlnom se a kormányzáshoz (sávtartó) se a pedálokhoz. Nagyon baba. :K

#nincsbennetarcsi

(#191949) Paxker315 válasza Qru (#191942) üzenetére


Paxker315
addikt

nekem nem a váltással van bajom, csak a vádli-peroneus görcsökkel, meg néha a szúró csípővel. Főleg, hogy az fáj :)

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#191950) BigBlackDog válasza Paxker315 (#191949) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mikori a kuplung? Újabb autóknál azért néha meglepően vajpuha volt a tengelykapcsoló pedál. Ennek ellenére nálam is már felmerült, fájó lábbal el tudnám felejteni a kézi váltós autókat.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.