Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192951) HKorn válasza Jaded (#192950) üzenetére


HKorn
addikt

Te is Leonra gyúrtál?

Run&Ride

(#192952) Jaded válasza HKorn (#192951) üzenetére


Jaded
senior tag

Szerettem volna, de a napfénytető és a "nagy színes kijelző" nem ért meg nekem 1.1millió ft-ot, így maradt a Megane. Ráadásul pár hónappal öregebb is volt.

Renault Megane IV Limited

(#192953) HKorn válasza Jaded (#192952) üzenetére


HKorn
addikt

Jaja persze, kinek mi. Én Renaultokat alapból nem néztem, én hülyeségem, de franciákat kategórikusan kizárom.

Run&Ride

(#192954) Jaded válasza HKorn (#192953) üzenetére


Jaded
senior tag

Nekem nagy álmom volt egy Megane 4, de sok apró hibával töltöttem szervizben sok órát és így kicsit lankadt a dolog :DDD

Renault Megane IV Limited

(#192955) bandus


bandus
veterán

8-10 M környéki kategóriában mi jöhet szóba automata váltóval? felhasználás városi rohangálás, hétvégi kirándulgatás, télen 1-2 síelés, nyáron néhány horvátországi út, ausztriai hegyek, ilyesmi. évi mondjuk 12 ezer km.

első körben az új octaviára gondolnék 1.5 tsi vagy 2.0 az erősebbik dízellel. az új golf kombi ebbe a kerebe nem biztos, hogy belefér. sokáig a corollákat nézegettem, de mióta egyszer sikerült egy taxiban utaznom annyira nem fogott meg, hogy akarjam is. milyen egyéb jó automata váltós opciók léteznek ebben a kategóriában, amire esetleg nem gondoltam volna? szerencsére fogyasztás/szerviz szempontok most nem számítanak, de egy hibridnek lehet örülnék az elvek miatt :) talán cipőkanállal sikerülhet beletuszkolni ebbe egy peugeot 3008-at, ott melyek éppen a jó motor+váltó kombinációk? köszi! :R

oh: az automatán kívül egy feltételem van még a mára alap (ülésfűtés, tempomat, carplay) dolgokon kívü, az a full led fényszóró.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#192956) BigBlackDog válasza bandus (#192955) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Csak új autó? Camry, Mazda 6 is kicsivel 10M felett van csak 2.5-ös benyával, automatával. Golfból jól felszerelt, Passatból alap dolgokkal (LEDes fényszóró, adaptív tempomat, sávtartó, ülésfűtés, vezeték nélküli AA/CarPlay) ellátott darab is van kb. ennyiért (céges kedvezménnyel).

(#192957) Qru válasza bandus (#192955) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Skoda helyett Seat? Az picit feljebb van pozicionalva. A Mazda6/Camry is jó vonal, foleg az utobbi a HSD rendszer miatt.

#nincsbennetarcsi

(#192958) bandus válasza BigBlackDog (#192956) üzenetére


bandus
veterán

csak új, igen. mazda 6 nekem annyira nem tetszik, és a camry is túl nagy. preferálnám a kombit, de nem vagyok SUV ellenes sem, ez a 3008-as kifejezetten tetszik. passat sem rossz ötlet és Qru a seat sem, megnézegetem ezeket is :K kb 4 évig számolhatok ezzel az autóval, addig maximum egy gyerek lesz, de én szeretem a kombi formát.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#192959) Qru válasza bandus (#192958) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Seat Leon kombiból van lágyhibrid (1.5 eTSI): [link]

#nincsbennetarcsi

(#192960) molnarpeter válasza bandus (#192958) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Pedig már mondtam volna a PHEV vonalat :D márkánál maradva Optima pl már nincs is újonnan, ha jól tudom.

(#192961) HUTCHDB válasza Qru (#192945) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Fontos a 4 kerékhajtás, igazából ez a csere oka.
Idokozben lefoglaloztam egy Galaxy-t.
4AWD 7 ülés 2.0 Diesel.
Csak a hibrid maradt ki, de egyelőre még hanyagolom a dolgot.
Úgy is 2-3 évre tervezünk vele...

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#192962) bandus válasza molnarpeter (#192960) üzenetére


bandus
veterán

az sajnos nem játszik, nem tudom tölteni :( kia/hyundai vonalrúl egyedül most az új tucsont tudom elképzelni, de nem tudom nekik mennyire jó az automatájuk. esetleg még az insignia ugrott most be.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#192963) m.lala


m.lala
aktív tag

14-17 közötti octavia 2.0 Crtdi 150ps-el van valakinek tapasztalata? az 508-as ellenfelének szánnám 3.5-4 között keresgélek nem kombi verziót, van is most fennt egy, talán az 50l-es tank picit szükös de 6-os váltóval egy vállalható józan kompromisszumnak tünik.

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#192964) vzsryl válasza m.lala (#192963) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ez erősen felszereltség függő, de az 508 szvsz. "több autót" ad azonos áron.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192965) Qru válasza HUTCHDB (#192961) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo lesz az! Majd ha mar van 4wd tapasztala veled ird meg. Ugy tudom a Ford is jol megirta a vezerloszoftot (a hw meg kb azonos mint a tobbi gyartonal).

#nincsbennetarcsi

(#192966) footy válasza m.lala (#192963) üzenetére


footy
addikt

Az 508 egy sokkal komolyabb(futomu,zajcsillapitas,ulesek,motorvalasztek,belter anyagai) auto mint az Octavia.

[ Szerkesztve ]

(#192967) focvis válasza footy (#192966) üzenetére


focvis
veterán

A motorválaszték az pont a Skodaban szélesebb: benzines 1.0, 1.2, kétféle 1.4, 1.8 és 2.0 TSI, 1.6 szívó; dízel 1.6 és kétféle 2.0 TDI.
A Pugban benzines 1.6 THP van és slussz, dízel - gondolom - 1.6 és 2.0.
A többiben egyetértünk.

[ Szerkesztve ]

(#192968) m.lala válasza footy (#192966) üzenetére


m.lala
aktív tag

Úgyérzem vzsryl is erre gondolt.

Ettől tartottam. Próbálnék konkurenciát állítani szegény kis 508-nak és alig sikerül. Nem akarom elhinni, hogy ilyen ársávban az én preferenciáim mellett nincs méltó ellenfele.
Picit átfogalmazom, 2014 utáni, évi 20 e km, 40% országút, 30% pálya, 30% város. legyen diesel, mert megszerettem a nyomatékot, ezzel párhuzamosan ne egyen max 7l-t, legyen jól összerakott, strapabíró, legyen benne némi egyediség, legyen alacsony szervizigényű, férjen be a keretbe 3.5-4m....kezdem azthinni nem jók az elvárásaim.

Suw nem, passat nem, nagyon nem, nem birok azonosulni vele, audi drága, octavia az elmondások, mostmár elolvasott tesztek alapján úgyérzem kissé fapad, ha nem elég felszereltet veszek, opeltől félek nem mélyedtem el benne talán egy insignia, mondeo a powershiftes váltóval...fene tudja szervizigény miatt aggódom. c5—jóvóna egy hidrós, de fosok tőle....talán egy accord node alig van értelmes példány.

A mazdát elengedtem regenerációs gondok okán 3-as tetszett, elég lenne, de a papir fényezés és a rozsda hajlam miatt, pedig most ellentmodnok magamnak ha a szivemre teszem a kezem egy 2.0 benzinnel egy sima 3-as, talán a keretbe is beférne.

Igazából ami játszott, a civic akár kombiban itt igazából azt érzem átnézve a verdát, az alkatrészek drágábbak, talán kevesebbet nyújt mint az 508 felszereltségben, és inkább 4-4.5 , egyébként azzal az 1.6 120/300nm motorral sokáig befutó volt.

i40 kombi, gyönyörü ritkán elromlós, de itt is irtak rosszat róla, az 1.7 crdi nemigen köpi a tüzet, a fogyi inkább 7l, totalcar teszt ajánlja, talán az egyetlen értelmes ellenfél a szempontjaim alapján.

És az 508-----még active felszereltséggel is remek, a 2.0hdi nagyon jó, rosszat nem olvasok róla, alkatrészeket nézegetve semmivel se drágább mint bármi más, eljár 7 alatt, igényesnek mondanám, kellően traubi nem jön szembe sok, és visitva befér a keretbe csak lenne értelmes szedán itthon, egyébként egy nagy budi....és kb ennyi....talán az értéktartás/szarfrancia/

Lehet nem agyalom túl elkötelezedőm és várok mig nem lesz tavasszal egy ithon, nem hiszem, hogy lyukra futok vele. Nem akarok én tökéleteset, csak egy jó ár érték arányút, ami jól néz ki, jól fogyaszt, relative olcsó, tágas, jól megy, vagy ezekből válasszak kettőt? :DDD

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#192969) molnarpeter válasza focvis (#192967) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Aztán mégis szinte minden második héten új Skoda átadásom volt (kb nevezett évjáratokra értem), Peugeot csak használtan fordult meg a kezeim közt.

(#192970) vzsryl válasza m.lala (#192968) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha az Octavia elég egyedi számodra, akkor a Superb nem játszik? A 2.0 CRTDI a legjobb motor a kategóriában, és a 140LE-s még teljesen sallangmentes (adblue). Én 3,3M-ért vettem egy teljesen patika állapotút, bejáratós 110k km-rel. A hasonlók jóval drágábbak, de ha szerencséd van, akkor találhatsz egy sürgősen eladót. Enyémmel is az volt, hogy már szóltak az eladó srácnak a szalonból, hogy az új plug-in Superbjét lassan átveheti, ezért az előzőben csak állt a pénze feleslegesen.
Btw. használtan a Golfok és Octaviák hasonló árban mozognak, mint a Passat és Superb, ezért ha a méret a lényeg, akkor nem kérdés melyik a jobb választás.
Nálam a fogyasztás nagyon tempós haladásnál 6,9L rátankolva, a kocsi szerint 6,5L volt. (Nagyrészt (német ;] )autópálya 160km/h tempomat, néha 180-190km/h.) Csak simán dinamikusan 6,4L lett rántankolós méréssel, és 6.0L a kijelzőn. (Úgy tűnik, hogy fixen 4 decit csal.) Asszonynál 5-5,5L-t mutat, de ő KRESZ nagykövet. ;]

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192971) focvis válasza molnarpeter (#192969) üzenetére


focvis
veterán

Mert francia (3F). Ha csak használni kell és semmi másra nincs gondod (= céges bérautó), úgy azonos motorizáltság mellett én is az 508-at választanám, nagyon szép autó. Minden másra ott a MasterCard az Octaviát venném.

Szerk: az aktuális, "lapos" 508-ról beszélek.

[ Szerkesztve ]

(#192972) footy válasza focvis (#192967) üzenetére


footy
addikt

Arra gondoltam, hogy a 508bol volt hibrid es 2.2D is.
Szerintem az ujabb nem fer bele a 3,5-4M-be

#192968m.lala
- A C5-ot ne. Nekem 2 napig volt es oriasi csalodas lett.(nagyreszt pont a hidro miatt)
- Mondeo-t szinten ne ha automatat szeretnel, egyebkent jo lehet a 2.0tdci-vel. (ecoboostot skippelnem, hacsak nem 2.0)
- A 9 gen civic szerintem 10evvel idosebbnek tunik mindenben mint a kategoriatarsak. Ha olyan autot keresel ami ritkan romlik el, es keves jon szembe, akkor jo lehet, de nekem nagyon nem egy kivanatos/minosegi(belter) "joszag" benyomasat keltette. (zajos is volt)
- Az I40 nem rossz, ha meg tudsz baratkozni a szelzajos(en kerzdetben azt hittem hogy nincsenek felhuzva az ablakok, vagy egyedi problema, de mind3nal amit probaltam(PFL) jelen volt.) es nagyon konnyen elhasznalodo utasterrel.

Az Insigniat viszont erdemes megfontolni, nekem 5ajtosban volt es meg 2 ev utan is kivanatosnak tartottam(ez nagyon nagy szo nalam :DDD )

Hagyomanyos automataval van amiben ha 80-100 ezrenkent ledobjak az olajat, akkor nagyon sokat elmegy. A benzines motorokat nem nagyon ismerem, talan az 1.6T-t jonak irtak, de azert utana neznek. Viszont a te hasznalatodra valszeg a 2.0 170 lovas lehet a legjobb.
Szoval en Insignia v. 508-at vennek...
Esetleg meg lehet nezni az Accordokat, de Mo-n olyan szinte vannak tularazva hogy az egy vicc. (Az automata is valami osdi benne)

ui.: A Passattal en sem tudok azonosulni, foleg miutan beleptem a FB csoportjaba :N
ui2: Nem friss, de nagyon stilusos az Alfa159 is. A dizelek vagy 1.8TBI jo benne...

[ Szerkesztve ]

(#192973) molnarpeter válasza m.lala (#192968) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ha nem gáz egy kifutó típus, mk4 facelift Mondeo pont 2014-ig volt. Készült 2.2 TDCI (PSA eredetű) motorral, ami mellé kb utolsó ilyen dízelként hagyományos Aisin automata járt. Gyakori a jól felszerelt példány, szvsz jól személyre szabható (magyar nyelv, extra infók a műszerfalon, droidos fejegység is elérhető), fillérekért van hozzá minden. Van belőle egész sok, árban elég nyomott.
Volvo-t is bedobnám a kalapba, ha van a keretből 2.4 dízel (finom 5 henger, hagyományos automata ott is).
Ha nem zavar a plusz kiló és kevesebb hely, az Insignia elég olcsó, abból is lehet jó vételt csinálni (2.0 dízel házi feladatokat elvégezve, akár 159-nél).

[ Szerkesztve ]

(#192974) m.lala


m.lala
aktív tag

vzsryl
Játszana a superb, de már igyis rezeg a léc, hogy beférjen a garázsba (lehet vésnem kell a falból ) olvastam mikor irtad, hogy veszel, jó vétel volt, vitán felül remek az a motor azért is nézem az octit...de elengedem őket úgyérzem, nehéz belőle jól felszereltet kifogni jó áron, nem tudom meddig kerested, én nem vagyok túl türelmes. :U
Ami meg a német(hehe) autópályát illeti, én nem vezetek ennyire dinamikusan szerintem neked jobb lábad a gázon, bal lábad a jobbon. :DDD

footy
A c5 egy kósza ötlet, a földöntúli hidró okán, de csak megerősítettél, a mondeóból nem vennék max manuálisat, amit Péter irt esetleg megnézem azt a facelifetes mk4-et.
A civic nél pont ezt kerestem, nem tudtam mi a hiba, eljárt felette az a idő beltérben....az i40-nél nem te vagy az első aki leirja, hogy zajos---22 éves A4 em van, nekem a zaj más fogalom de ha kiadok több mint egy évi fizut érte, akkor már szempont.
De ez az insignia tényleg krva szép :U ez: [link] 3km re van tőlem, ha csaj lenne ráfeküdnék :K

molnarpeter
Melyik volvot lessem meg véleményed szerint? Ismerem a motort, zseniális, unokatesómnak s60ban volt régebbiben.

Köszi srácok azért kicsit kibővült a lista, lehet tavasszal egy 508 vs insignia verseny lesz.

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#192975) vzsryl válasza m.lala (#192974) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A Superb kívül csak közepes méretű a kategóriáján belül. A Mondeot fixen tudom, hogy pár centivel nagyobb, de szerintem az 508 is (auto-data-n csekkold le őket). Belül természetesen a legnagyobb, hátsó lábtérben majdnem egy araszt ver a Mondeora.
Meddig kerestem? Superbet pár percig összesen. :DDD Amit megvettem, az kiemelt hirdetés volt, és előtte több héten keresztül csak 1-2 pillantást vetettem Superbekre. Én is 508, Mondeo, i40, Insignia, Passat vonalon mozogtam.
Egy számottevő tulajdonságát elfelejtettem a Superbnek. Meglepően feszes a futóműve a kategória társakhoz képest. A Mondeohoz hasonlít, de a Mondeokat eggyel kisebb kerékmérettel próbáltam, és úgy kicsit lágyabbak is voltak. Ha tippelnem kéne, akkor azonos kerékmérettel nagyjából egyformán feszesek. Az i40 volt a legpuhább.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192976) ngaba válasza m.lala (#192974) üzenetére


ngaba
aktív tag

Én a C5-öt sem vetném el, sokan szeretik. (Te veszel autót, nem mi. ;) Ha neked bejön, miért ne? Komoly gondról nem nagyon hallani vele kapcsolatban, nyilván ott is a 2.0 HDI-t célszerű nézni.)
Ami objektíven furcsa benne (nekem), az a pazarlóan hosszú orr, és a fix közepű kormány.

(#192977) molnarpeter válasza m.lala (#192974) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Volvo vonalon S60-S80, nézz rá a karosszéria méretekre, a típus neve megtévesztő lehet, egyik sem óriási. 1997-1998 ccm 4 hengeres, illetve 1984 és 2400-2401 ccm 5 hengeres motorok jók, nem tudom hirtelen, melyik négyhengeres van melyik típusukban hirtelen.

(#192978) footy válasza m.lala (#192974) üzenetére


footy
addikt

A C5-rol elolvastam minden tesztet, azt hittem ez kell nekem, meg egy probaut utan is ugy tunt. Aztan kb 200km utan rajottem hogy egy fos. Akkor reagal ha hiba van az uton es utana lagyit a futomuvon. Ha nem vegig szar uton mesz hanem mondjuk autopalyan amin vannak keresztben hibak, akkor felut egyet a futomu es utana meg hullamzik mint valami papirhajo a dunan. Majdnem behanytam mire hazaertem.
+Nincs benne egy normalis tarolorekesz, nem tudsz learakni egy penztarcat vagy egy 0,5 pillepalackot sehova...
+Az allo kozepu kormany eloszor vicces, de gombok nincsenek megvilagitva, igy ejszaka hasznalhatatlan.
+ A boros ules egy hulladek mind kikepzesre mind anyagra

Insignia:
Nekem ugyanez a motor volt a 140 lovas valtozatban, nem egy dragracer, de teljesen hasznalhato a nyomatek miatt. Az AGR-es ulesek kivaloak, a kanyarkoveto BI-Xenon fenyszorok pedig a kategoria legjobbjai.
Az egyetlen negativum ami nekem nem jott be, a dizeles trakor hang, foleg alacsony fordulaton.
Nekem 2db varatlan hiba volt: Mindket kipufugogaz szenzor kiment, ez ausztriaban egy 500 euros mokat jelentett. Az izzito gyertyak is eleg dragak voltak valami 120 euro darabja...

[ Szerkesztve ]

(#192979) emvy válasza footy (#192978) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez milyen evjarat volt? Az enyemben meg voltak vilagitva a kormanyon a gombok, es az ules is uberfaszasag volt.

while (!sleep) sheep++;

(#192980) footy válasza emvy (#192979) üzenetére


footy
addikt

2011-es ha jol emlekszem.
Az ules ilyesmi volt, szurkes-vajszin szinben.

Az egyikben amit elotte probaltam ilyen volt, ez jo volt.

ui.: Ilyen volt mint ebben

[ Szerkesztve ]

(#192981) OPiiPO válasza m.lala (#192974) üzenetére


OPiiPO
addikt

A C5 az rendben van (szerintem :K ), footyval ellentétben nem csak egy pár évvel ezelőtti 2 napos tesztútból vonom le a következtetéseket, hanem hosszú évek óta van a családban. A hydró pont hogy okés, javításban sem drágább mint egy acélrugós cucc, de mérföldekkel kényelmesebb. Fenntartása kb. ugyanannyi mint a családban lévő Opel/Ford cuccok, jó szerelővel a hydró nem költségesebb mind minden más.
Footy nem tudom milyen bontószökevény C5-öt próbált, de miénkben faszán világítottak a kormányon lévő kezelőszervek, a bőrülés pedig eléggé ott van a szeren.

[ Szerkesztve ]

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#192982) emvy válasza footy (#192980) üzenetére


emvy
nagyúr

Ja, nekem a masodik verzio volt.

while (!sleep) sheep++;

(#192983) Qru válasza emvy (#192979) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jo hat te egy szerencsemalac vagy, neked meg a foscsi Skoda is jol mukodik, alattam meg folyton van vmi vele. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#192984) Bdanyy


Bdanyy
addikt

A bestbuy topicban említett k astrak [link] amúgy ajánlottak? Mondjuk mindenképpen automatát szeretnék, de ennyiből pl egy octavia néhány évesen 100k km fölött jönne ki, jobb tényleg annyival? Gyerekkoromban f astrank volt, azt szerettem, szuf szerint ha jól rémlik most kevesebb km van benne, mint amikor 2000-ben eladtuk :D A g és h viszont egyáltalán nem jött be, j-k-ban meg sosem ültem még.

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#192985) vzsryl válasza Bdanyy (#192984) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nem tudom hol talált a srác ennyiért az említett K Astrákból, de én sehol sem látom.

Szerk.: Amúgy 4,5M-ért elképesztően jó vétel lenne.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192986) Gombinyó válasza Bdanyy (#192984) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ennyi pénzért tényleg baromi jó áron van, de érdemes lenne felhívni a kereskedést, hogy van-e még belőle. Gondolom idén ki kell szórni ezeket. Szalon autóból ennyi pénzért a swift kategória van manapság.
vzsryl ott van pedig pár, még az 1.4T-vel.

[ Szerkesztve ]

(#192987) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Kicsit bugos a kereső, ha kiválasztod az modellt, mégegyszer rá kell menni felül az ár szerint növekvő rendezésre.

Ezek vannak kitéve:

alt="" title=""

alt="" title=""

[link]

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#192988) vzsryl válasza Bdanyy (#192987) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"mégegyszer rá kell menni felül az ár szerint növekvő rendezésre"

Valóban, így már jó. De ez szerintem nem bug, hanem feature. :DDD

Ha van 4,5M zsebben, és tulajdonságaiban megfelelő számodra ez az autó, akkor hétfőn vidd a táska pénzt, mert ez ennyiért még befektetésnek is jó. Túlzás nélkül jövőre el tudod adni 1M-val drágábban.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192989) csoki46


csoki46
aktív tag

Segítsetek!
Lehet, hogy túl sokat olvastam a fórumot, de kezdenek vonzani a honda jazz-ek. :F (köszi tboldi)
Jelenleg egy B5.5 passatom van 1.9 pd motorral, de tervezem a cseréjét, mert ritkán megyek vele hosszabb utat. Heti egy-két 100 km-es utam van, de erre fölösleges a diesel.
A csere első lépése volt, hogy tavasszal vettem egy mx5-öt.Ez kielégíti minden "car guy" igényemet, gondolom ez miatt kezdtem el többek között a jazz felé nézelődni.
Amiket még néztem honda frv, swift sport (ezért adnék többet is), 8gen civic, focus II, multipla :U
Összegezve amit szeretnék:
- közelekdő edény a mindennapi melóba-botlba járáshoz, esetenkénti nagyobb dolgoz mozgatása
- ne menjen rá a gatyám az első évben (építkezés van tervben jövőre azzal szeretnék a legtöbbet foglalkozni és arra szeretnék a legöttbet költeni :))
- 1-1,2 M körül (ez leginkább a jazz. A többi inkább 1,5M fölött kezdődik, de rá tudom magam beszélni, hogy megéri azt a plusz pénzt)
- benzines, legalább 1600ccm (fárnya jazz természetesen kivétel)
- személy elférjen benne
- hatchback vagy kombi

Segítsetek még elborult, hétköznapitól eltérő típusokkal (franciától japánig minden jöhet)... uhh a camry, maxima kimaradt a listából. Ördögi kör ez...

(#192990) vzsryl válasza csoki46 (#192989) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha építkezés van tervben és a Passatod esetleg kombi, akkor én a helyedben biztos, hogy megtartanám, mert 100%-ig biztos lehetsz benne, hogy jól fog jönni, és sajnálnád az újabb autódat összecseszni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192991) molnarpeter válasza csoki46 (#192989) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

1.5-ért belefér egy kiváló Passat B5.5 1.9 PDTDI, egyszerű motor, bírja a kicsit rövidebb távokat is. Ja, várj... :D

Vegyél futót és tegyél a mostanira vonóhorgot.

[ Szerkesztve ]

(#192992) tboldi válasza csoki46 (#192989) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szívesen! ;]

Én amúgy kicsit neheztelek most a sajátomra, elkezdett ropogni az egyik féltengelycsukló. Ha nem lennék beteg, már elvittem volna szervizbe, de így lehet, hogy 2021-re tolódik.

[ Szerkesztve ]

(#192993) Gergőke88 válasza Bdanyy (#192987) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szerintem ezek tesztautók lesznek xe km-rel, de ettől függetlenül meg jó vétel lehet. Legalább ezek meg a 4 hengeres motorok.

(#192994) footy válasza OPiiPO (#192981) üzenetére


footy
addikt

Nem tudom miert veszed szemelyes sertesnek a tapasztalataimat :F

- A kormany megvilagitasat tesztekben is irtak, valoszinuleg evjarat fuggo lehet.
- A megbihatosagrol szo sem volt. Nyilvan ha te mondod, akkor a C5 a szinonimaja. (mert van egy a csaladban)
- A 13-14e euros kategoria 2 evvel ezelott sem a bontoszokevenyeke volt.
- A futomu mukodesen(felut mielott lagyit a karakteren) nem valtoztat hogy nem draga a fenntartasa ill. hogy neked bejott.
- A boros ules anyaga neked bejott, nekem az volt az erzesem hogy munyag marhabol szintetizaltak. A kellemes ulespoziciot pedig a fenti ulesfajtaban 200km utan sem sikerult megtalalni. Pedig egy Jazzban,Giuliettaban ,Golf-Passat comfortlineban vagy highline-ban 10 perc utan megvan, az Opel AGR-s uleseiben pedig rogton.
- Nem hinnem hogy hosszabb hasznalat utan kevesbe hianyoznanak a tarolok...

ui.: Az Opel fenntartasa nem kifejezetten olcso. Egy VW olcsobb.

[ Szerkesztve ]

(#192995) bandus


bandus
veterán

Toyotanal, peugeotnal kert valaki mostanaban ajanlatot? Naluk mennyi jatek van a listaarhoz kepest? Gondolok itt rav4-re illetve 3008/508-ra.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#192996) Gombinyó válasza bandus (#192995) üzenetére


Gombinyó
őstag

Toyotánál, ha megnézed a szalonauto.hu-s árakat kb az a vége. Max valami kisebb ajándékot még ki lehet kuncsorogni. A listaárakat sose néztem, nem mérvadó.

(#192997) Luck Dragon válasza tboldi (#192992) üzenetére

:DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192998) szotyika77 válasza bandus (#192995) üzenetére


szotyika77
aktív tag

Tegnap voltam pont a Toyotánál, C-HR-re kértem ajánlatot, és a 8.3 listaárhoz képest kaptam 7.3-at és ajándékba gumi és csomagtér szőnyeget. Hétfőn visszamegyek egy tesztkörre, és próbálok még alkudni belőle, hátha. :)

(#192999) OPiiPO válasza footy (#192994) üzenetére


OPiiPO
addikt

nem vettem személyes sértésnek, elnézést kérek ha ez jött volna le a hozzászólásomból :R

"Felesleges szigetelni a nyílászárókat, ha az ereszcsatornán szökik a meleg."

(#193000) Luck Dragon válasza m.lala (#192974) üzenetére

508-as jó választás céges flottában van kettő 2015-16 nem emlékszem , de semmi baj velük ezek 2.0HDI motorral szerelt példányok . Ellenben hasonló évjáratú Mondeoban már volt motor csere ,bár lehet ez egyedi hiba volt a Ford esetében .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.