Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192051) dj79 válasza Chereiose (#192050) üzenetére


dj79
senior tag

Igen.

(#192052) bexinho23


bexinho23
őstag

Sziasztok!

Melyik autót érdemes figyelnem, ha 2-2.5M -ért akarok vásárolni? 1.4 vagy 1.6 benzines legyen, ferdehátú, klíma mindegy, és lehetőleg 2011-2014 gyártású.

Toyota Auris 1.6
Az általam belőtt paraméterekkel alig találni.

Kia Ceed 1.4
Jelentősen olcsóbb, mint a Toyota, fiatalabbat is lehet kapni ugyanabban az árban, mint Toyotát. Igaz mivel ferdehátut szeretnék, abból csak 1.4 van.

Hyundai i30 1.4
Nagyon szép, sokkal nagyobb a kínálat, mint a fenti kettőből.

(#192053) Paxker315 válasza bexinho23 (#192052) üzenetére


Paxker315
addikt

Mégane? Giulietta? Bár a 2012 utáni i30 és a Ceed-ek is gyönyörűek.

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#192054) Chereiose válasza dj79 (#192051) üzenetére


Chereiose
addikt

Köszi :R

(#192055) Luck Dragon válasza Qru (#192039) üzenetére

Hát ez meglepő .

akooos
Elég ritka mert nem sokat láttam eddig.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192056) bexinho23 válasza Paxker315 (#192053) üzenetére


bexinho23
őstag

Mindenképp ezek közül szeretnénk választani. Előbbi kettő fb csoportját már régóta követem, így nagyjából képbe kerültem velük, viszont ez a Hyundai csak pár napja került rá a listánkra. Így erről szinte semmit sem tudok még.

(#192057) akooos válasza Luck Dragon (#192055) üzenetére


akooos
veterán

Nagyon ritka, úton összesen 1 másikat láttam :)

Van egy a családban, szeretem, szép autó.

(#192058) Qru válasza Luck Dragon (#192055) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerősnek 2.0T van 170 lóval, az egész jól megy és nem is egy pénztemető.

#nincsbennetarcsi

(#192059) Luck Dragon válasza akooos (#192057) üzenetére

Itt mért van sárga angyal kezében ?

Qru
Mondanám hogy kipróbálnám de még nem is láttam Coupé formájában .
De majd egyszer. Gondolom az 508-as ellenfele ?

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192060) akooos válasza Luck Dragon (#192059) üzenetére


akooos
veterán

Frissen behozva, még magyar papírok nélkül így volt a legegyszerűbb hazafuvarozni :)


Tessék itt nincs angyalon :P

Amúgy jó autó, ez 2.0 dízel, gyári 180 ló, 400 nm. Nagyon jól megy, jól fogyaszt, kényelmes és az eleje kivételével nagyon csinos autó :))
És tényleg nem jön szembe 10 ilyen, mint nekem a Golf :)

(#192061) Qru válasza Luck Dragon (#192059) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Az övé nem coupé de az 5 ajtós is jó meg a kombi is műszakilag. Nyilván a coupé az uniqum számba megy. :K

#nincsbennetarcsi

(#192062) Luck Dragon

Köszönöm az infót nektek.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192063) fpatrik17 válasza Integrale (#192036) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Tudnál mutatni olyan típust, amiben már nem az említett váltó van? Néztem 2010 utániakat, de mindenhol bal fent van a hátramenet.. Biztos én nézek el valamit, de nem áll össze a kép :F Csak 1.4 T-jet érdekel
Pl ez 2012-es, de itt is bal elöl van.

[ Szerkesztve ]

• Honor Magic5 Pro •

(#192064) Integrale válasza fpatrik17 (#192063) üzenetére


Integrale
veterán

Inkább T-Jet-et nézz, ne Multiairt. A váltóval megfogtál. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#192065) fpatrik17 válasza Integrale (#192064) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Jajaja, azt nézek, csak de annál akkor nem parás a váltó? :D

• Honor Magic5 Pro •

(#192066) fpatrik17 válasza fpatrik17 (#192065) üzenetére


fpatrik17
senior tag

Lejárt a szerkesztés sry elírtam. Szóval a sima 120 lovas T-Jet-nél nincs váltó probléma? :)

• Honor Magic5 Pro •

(#192067) alázógyík válasza Integrale (#192064) üzenetére


alázógyík
őstag

Senki nem adja ela gépét Multiair modul csere után. :N

Most már olyan drága lett a csere, hogy hihetetlen.
Ez a legjobb ár.
Ehhez jön még a multiair szűrő, plusz olaj+olajszűrő csere, kalibrálás, plusz a munkadíj...
Szerintem 400K legalább..

(#192068) alázógyík válasza fpatrik17 (#192066) üzenetére


alázógyík
őstag

Van, de az olcsóbb, mint a MA modul cseréje. :D

(#192069) Integrale válasza fpatrik17 (#192066) üzenetére


Integrale
veterán

120 lovas T-Jet nem MultiAir, én inkább azt vadásznám.

"Bad reklám is reklám too"

(#192070) m.lala válasza akooos (#192060) üzenetére


m.lala
aktív tag

[link] ;]

[ Szerkesztve ]

Doktor úr kérem segítsen, valami baj van a memóriámmal. Mióta? Mit mióta?

(#192071) Csaby25


Csaby25
senior tag

Sziasztok!

Max. 4000 euróig (kb. 1,5 milla), milyen kombi dízelt ajánlotok?
Inkább rövidebb utakra (város és vidék), hosszúba keveset....

Köszi!

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#192072) ngaba válasza Csaby25 (#192071) üzenetére


ngaba
aktív tag

Bármilyen volkswagen / seat / skoda 1.9 pdtdi. Ezek 1 millió km-t elmennek, a lakótelepünkön is van ennyit futott autó.

Modernebb technikából részecskeszűrő és kettőstömegű nélküli javasolt: Ford Focus II 1.6 TDCI, a gyengébbik, 90 ló körüli verzió.

(#192073) HKorn válasza Csaby25 (#192071) üzenetére


HKorn
addikt

Rövidebb utakra, főleg városba biztos a dízel a legjobb választás?

Run&Ride

(#192074) , válasza HKorn (#192073) üzenetére


,
addikt

Kizárt.

(#192075) Luck Dragon válasza Csaby25 (#192071) üzenetére

Csodálom hogy még erre a célra még nem kaptál SDI tippet a többiektől .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192076) molnarpeter válasza Luck Dragon (#192075) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Azt várom én is 🤔

(#192077) hobizoli válasza Csaby25 (#192071) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerintem arra dizelt nem kene venni....

több drón kell ;P

(#192078) Luck Dragon válasza molnarpeter (#192076) üzenetére

:DDD :R

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#192079) Gombinyó válasza ngaba (#192072) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ez az infó honnan, hogy abban a focusban nincs kettőstömegű? Láttam már korábban más is írt ilyet. Van benne... legalább is az enyémben biztosan volt, dpf valóban nincs. Ugyanezzel az 1.6 hdi-vel szerelt peugeot 307-ben viszont tényleg nincs, ha jól tudom.

(#192080) molnarpeter válasza Gombinyó (#192079) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

[link] szerintem innen, de jogos a felvetés :F PSA-nál meglepő volt, hogy még a kb 5 éves C4 (azóta kifutott generáció talán) 92 lovas motorja szintén egytömegű lendkerékkel volt szerelve. Mindeközben az 1-2 évvel régebbi 1.4 TDCI Fiesta kettőstömegűvel rendelkezett.

(#192081) Csaby25 válasza ngaba (#192072) üzenetére


Csaby25
senior tag

Köszi. Passat B6 2.0 TDI CR, erről mit lehet tudni?

A kis emberek más emberekről beszélnek, a középszerű emberek eseményekről, a nagy emberek pedig ötletekről beszélnek.

(#192082) ngaba válasza Gombinyó (#192079) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszönöm. Szerintem itt olvastam. :B Illetve azt tudom, hogy a Pug308 gyengébb 1.6-osában sincs (pontosabban, az biztos, hogy van olyan, amiben nincs), innen gondoltam. Akkor bocsánat, Fóka2 átírva Peugeotra. :)

(#192083) ngaba válasza Csaby25 (#192081) üzenetére


ngaba
aktív tag

Az már tényleg nem a te felhasználásodra való szvsz, bár kérdés, hogy mit jelent a rövid táv.

(#192084) Qru válasza Csaby25 (#192081) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekünk volt B6 2.0 CR TDI (CBBB motorkód), 160k km-el jött (előtte kollégám hajtotta tehát végig ismert életű) és 282k km-el ment el tőlünk. Sok rövid táv is volt vele (ilyen 4-5 km-es utak), bírta pedig 20k km-es olajcsere periódust kapott. Igaz a manuáljában benne van, hogy 8 km-nél rövidebb utakra ne használd a kocsit, szóval a gyártó levédte magát.
A DMF még gyári volt benne de azon már érződött hogy lassan cserés lesz. Turbó gyári volt de már az is a kezdett kókadni illetve az EGR és DPF volt cserélve 200k km körül, egy szélvédő (követ kapott), meg a fék/gumik de azok is kopó alkatrészek ugye. A fogyi az nagy átlagban vegyes használattal 8,11.
Arra figyelj, hogy ezeknél a olajpumpát hajtó hexagon tengely hajlamos elnyalódni és ha elnyalja akkor megszűnik a kenés ami instant motorhalált okoz. Ezen kívül az CR rendszer kényes a gázolj minőségére (a GO hűti és keni a magasnyomású injektorokat) is.

Szóval vétel előtt: injektorokat beméretni, DPF szűrő telítetségét megnézni (ezeket lehet szoftveresen akár otthoni körülmények között is). Illetve a hexagon tengelyt ellenőrizni. Ezen kívül csak a szokásos (rozsda, futómű, stb).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#192085) molnarpeter válasza Csaby25 (#192081) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

B6 még volt 1.9 PD-vel, amiből létezett DPF nélküli verzió, az még úgy-ahogy elviseli. Részecskeszűrős motorral harakiri lenne a sok rövid út szvsz.

[ Szerkesztve ]

(#192086) IOX válasza Chereiose (#192050) üzenetére


IOX
tag

Az új tulaj amikor átírja máris nincs dolgod vele. Biztosítót tájékoztatják arról, hogy már nem a Tied az autó, visszautalják a pénzed.

(#192087) Llew válasza Csaby25 (#192081) üzenetére


Llew
senior tag

Vagy a felhasználást vagy a méretet pontosítsd. Nem mindegy mekkora kombi kell. Kompakt kombit még találsz benzinest is, az jobb a városba. Nagyobb kombikból viszont gyakoribb a diesel.

Az emberiség olyan, mint a krumpli: a java a föld alatt van.

(#192088) IOX válasza Gombinyó (#192079) üzenetére


IOX
tag

Van olyan Fóka 2. amiben nincs kettőstömegű. Ford-nál alvázszámból megmondják.

(#192089) Chereiose válasza IOX (#192086) üzenetére


Chereiose
addikt

Egy levelet azért küldök nekik csatolva az adásvételit, honlapon is ezt írják.

(#192090) vzsryl


vzsryl
nagyúr

[link]

Erről kérhetek egy véleményezést, hogy ár/értékben megéri-e.
Élőben megnéztem, vezettem, minden rendben volt. 4-re viszem a szerelőmhöz átnézetni, az eladónak nem probléma.
Lényeges infók: műszaki tegnap készült rá, számlákkal, szervizkönyvvel, régi tulaj felhívással is bizonyítható, hogy 20k km-enként kapott friss olajat, szűrőket, a vezérlés 209k km-nél cserélve, törve nem volt, drágább dízeles alkatrészek cseréje még várat magára (van rá bőven keret), a bőr hibátlan benne.
Az ár visszafogottan alkuképes.
A menettulajdonsága megvett kilóra. Ha a szerelő áment mond, akkor 2,5M körül ez jó vétel?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192091) molnarpeter válasza vzsryl (#192090) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ülések: fűtés és szellőztetés is van?

(#192092) vzsryl válasza molnarpeter (#192091) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Fűtés, ami 5-ösre volt állítva, tehát azonnal ki is kapcsoltam, mert én nagyon nem szeretem, de az asszonynak tetszett.
Amúgy a szerelőm áment mondott. Bal első stabpálca cserés, és majd a következő nagyobb szerviznél esélyes a hátsó fékbetét, első tárcsa+betét csere. Ezeken kívül porszáraz a motortere, hibátlan a fényezése, beltere.
Ha minden jól megy, akkor jövő héten küldöm a fotókat róla. A beltér karcmentes, de még a bőrüléseken sincs repedés. :Y

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192093) ngaba válasza vzsryl (#192092) üzenetére


ngaba
aktív tag

Akkor használd egészséggel a topickedvenc autót. :)

(Én is nézegettem, csak régebbieket. Mert hát mint majdnem mindenkinek, nekem is jobban bejön a sedanra hasonlító autóforma, mint a kombi / egyterű. A családban értetlenkedtünk, amikor a tesóm anno kombit vett. A szívem mélyén most is utálom a kombiformát, de valamennyire azért hat rám a divat is. Régen: autó = 4 ajtós, ma már: 4 ajtós = olcsósedan. Ez a sedanra hajazó nagy 5 ajtós nekem is szimpi volt. Meg nekem mindig is tetszett ez a Mondeo, bármennyire tucat.)

(#192094) ngaba válasza ngaba (#192082) üzenetére


ngaba
aktív tag

Egyébként a topicleírásban lehetne egy összefoglaló az ajánlott autókról, motorokról. Szépen osztályozva és elemezve, hogy melyik milyen felhasználásra jó, előnyök / hátrányok. Vagy egy link egy excel fájlra.

DPF nélküli dízelmozorok, nem közvetlen befecskendezésű turbós benzinesek listája, stb. Külön fejezet az SDI-nek (külső szakértő: molnarpeter) stb.

Az autókat nyilván hasonlóan, méret szerint osztályozva mondjuk. Eléggé ismétlődnek a kérdések és a válaszok.

(#192095) Somatom válasza ngaba (#192093) üzenetére


Somatom
veterán

Azért különbözőek az autók, mert különbözőek az emberek. Nekem ez a sedan forma nem jön be. Konzervatív, uncsi. A Zsigulátor után csak egy sedanom volt. MB W116 (pont ilyen színű volt). De, abban legalább 3,5L V8 volt.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192096) vzsryl válasza ngaba (#192093) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi! Majd csak hétfőn papírozunk, de reméljük minden rendben lesz addig. :)

Ennek a hatchbacknek van akkora csomagtartója, mint sok kombinak, szóval ezzel nincs gond.
Nekem a kombi forma tetszik, de természetesen ez a kamuszedán jobban, mert ez az igazi autóforma. Egyedül a vakondtúrásokkal van gondom, alias SUV, meg a legtöbb egyterű.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192097) szabonagyur válasza vzsryl (#192096) üzenetére


szabonagyur
félisten

Gumik mikoriak rajta? Mintha Nokiannak tűnne (hátsó biztosan), sajnos pár évesen nem túl acélosak, így azt még tedd a kopók cseréjéhez.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#192098) zsolt19900


zsolt19900
őstag

Sziasztok

új/szalonban álló autó nézegetésében vagyunk

VW Sportsvan (ebből 150Le 1.5tsi)
VW Tiguan (ebből találtam 130 és 150Le 1.5tsi-t)
VW Touran (ebből is 150Le 1.5tsi-t találtam)

mi az a nem (vagy félig, vagy teljesen) pofátlan alku ahova be lehet pozizni magunkat?

majdnem fele be lesz fizetve kp, a többi az lízing lesz 9M ért van kint a legdrágább közülük

Faragó Szolgáltatóház - Magyarszék - Autóalkatrészek és kiegészítők, Biztosítási alkusz, pénzügyi tanácsadás, számítógép javítás karbantartás, Új műanyag nyílászárók értékesítés, ingatlanközvetítés --HÍVJ VAGY ÍRJ BIZALOMMAL--

(#192099) kisza25 válasza zsolt19900 (#192098) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

Kérj be emailbe ajánlatokat 3-4 szalontól, első körben már kedvezményt adnak, aztán írd meg mindnek, hogy a másik jobb ajánlatot adott, ekkor adnak még kedvezményt, ez után már nagyon nem szoktak, csak egy picit lejjebb menni :D
Volt amikor az egyik felhívott, hogy melyik ment le árban ez alá, mert akkor már az egyezményes minimum ár alatt adja a másik?
Erre én: nem mondhatom meg, nem akarok bajt ;]

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#192100) vzsryl válasza szabonagyur (#192097) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Köszi, erre is odafigyelek!
Gumikra nagyon háklis vagyok, max 3 évig érzem megfelelőnek a tapadásukat, de ez főleg a nyárira érvényes, mert télen sokkal óvatosabban közlekedem, és nem találkoztam még olyan téligumival, amire azt mondtam volna, hogy “ez igen”. Mondjuk nem is arra valók, hogy kanyart vadászon velük az ember.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.