Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192251) grizlisandor válasza rasotamas (#192249) üzenetére


grizlisandor
addikt

Ha jól emlékszem volt valami youtube videó, hogy mennyire rossz ez az autómata váltó és kész ipar van hozzá itthon, mert gyári hibás. Majd megkeresem, vagy kijavítanak. Meg ha jól emlékszem, hogy szerelők is imádják, mert szerelni is jó, elég zsúfolt.

[ Szerkesztve ]

(#192252) rasotamas válasza IOX (#192250) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen ezt tudom, de ezek szerint nincs olcsóbb alternatíva? Mármint ami olcsóbb és automata az mindenképp drágább lesz? Illetve inkább egy lerúgottab prius mint egy tip-top nem prius ha automata?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192253) rasotamas válasza grizlisandor (#192251) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszi! Akkor ezt nem. Meglepően alig van prius a németeknél. Valami 6-700db összesen. Van egy gyönyörű piros 3300 körül de 400kmhre az NSZK-ban.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192254) grizlisandor válasza rasotamas (#192253) üzenetére


grizlisandor
addikt

Megtaláltam(youtubealert, TCAntialert)

(#192255) rasotamas válasza grizlisandor (#192254) üzenetére


rasotamas
veterán

Őőő, de én egy b mercit linkeltem nem a-t, azt is érinti (még nézem a videót, nem fejeztem be) vajon?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192256) MunezXBK válasza rasotamas (#192253) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

400km nem távolság.

(#192257) IOX válasza rasotamas (#192252) üzenetére


IOX
tag

Ugyanez a cipő nálam is. Automatát szeretnék. Lehet, hogy Honda hibridre voksolok. Egy Insight például frissebb típus rénézésre is. Civic-ek viszont autó formájúak. Prius-ból nagyon sok volt Taxi & elég lelakott belsőket tapasztalok. A váltó javítást egy automatánál meg kell csinálni, eladáskor senki nem fogja kifizetni Neked ezt a költséget. Kidobott pénznek érzem.

(#192258) dj79 válasza IOX (#192257) üzenetére


dj79
senior tag

Priusnál a lelakott belső a facelift előttiekre jellemző (2006 tavaszáig). A Honda hibrid rendszere pedig nem véletlenül IMA.... Imádkozol, hogy ne fosson be az akku, nincs rá olyan nagy kiépített ipar, mint a hsd rendszerhez.

(#192259) IOX


IOX
tag

Lelakott belső inkább a tulajtól, és a használt anyagoktól függ. Honda azért nem arról híres, hogy rossz autó lenne. Hibrid akkumulátort lehet tesztelni vásárlás előtt, cseréje meg annyi mint kb. egy kettőstömegű pakk.

(#192260) Integrale válasza ngaba (#192245) üzenetére


Integrale
veterán

3600-at forog 130-nál az 1.6 Megane.

"Bad reklám is reklám too"

(#192261) dj79 válasza IOX (#192259) üzenetére


dj79
senior tag

A prius kettes él a facelift hozta el a strapabíróbb anyagokat.
Amúgy pont az insight / prius között filóztunk, aztán az insight a belső méretei miatt kiesett, a civic hibrid pedig azért, mert a hibridségének nem nagyon van értelme. A Jazz viszont már egy javított rendszerrel jött, látszik is az árán.

[ Szerkesztve ]

(#192262) Qru válasza dj79 (#192261) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A Jazz is IMA rendszeres. Annak alapból nincs sok értelme szvsz....

#nincsbennetarcsi

(#192263) Integrale válasza ZolAK (#192244) üzenetére


Integrale
veterán

Bravo általában a hátsó ajtóknál ázik be, ajtó alsó élén lévő kéder vízkivezető lyukai eltömődtek, felgyűlik a víz, és a patentok mellett át tud szivárogni. Le kell szedni az alsó gumit, kitakarítani (az ajtó alját is), és kész.

"Bad reklám is reklám too"

(#192264) IOX válasza dj79 (#192261) üzenetére


IOX
tag

Az Insight egy hosszabb padlólemezű Jazz. CIVIC hibridem volt, automata. Kényelmes, nem sokat fogyasztott, szeretett bömbölni,.

[ Szerkesztve ]

(#192265) IOX válasza Qru (#192262) üzenetére


IOX
tag

Körzeti dokim olyannal jár. 4.8 városban a fogyi, nagy odafigyeléssel.

[ Szerkesztve ]

(#192266) rasotamas válasza MunezXBK (#192256) üzenetére


rasotamas
veterán

Igen úgy önmagában nem tűnik soknak, bár oda-vissza az 800, de nem tudok szabizni (gyűjtöm karácsonyi szünetre) és ha nem tudom akkor aznap lepapirozni (márpedig pl egy szombaton sanszos) elhozni rendszámot tetetni rá akkor mehetek kétszer, ráadásul hazafele a priust az asszonynak kell hoznia aki eddig szerintem egy nap alatt 100km-nél többet még nem vezetett, és autópályafóbiás utasként is, de felhajtani biztosan nem merne.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192267) dj79 válasza IOX (#192264) üzenetére


dj79
senior tag

Akkor is sokkal kisebb, mint a prius :)
Próbáltam, de nem fért volna el a "megtöltött" gyerekülés mögöttem. A Jazz ilyen szempontból sokkal jobb.

(#192268) denko


denko
senior tag

sziasztok,

Végre eljön a pillanat pár hónapon belül az első autó cseréje, így is már túlfutotta a korát. 22 éves autót cserélnék. Leginkább városban, hét-közben bevásárlás, hétvégén túrázni, + 1-2 havonta 500 km vidékre használnám.

Egyenlőre nekem használt (8-10 évesek) Hyundai i30-asak tetszenek illetve némelyik Mazda 3 / 6-sok.
Mivel rengetek fajta van belőlük, kérdezném van-e olyan modell ami kerülendő,vagy motor. Pl i30-sokból sok az 1.4 ami gyengüsznek tűnik elsőre, pláne ha hegyekbe mennék kirándulni.

Külföldi illetve magyar beszerzéstől sem zárkózom el. Egyébként keret 1,5 + - lesz, max 2m ha nagyon muszáj.

Valakinek ötlet mit ne nézzek semmikép, vagy valami más tipp esetleg hasonló kategóriájú autóra ebben az árban?

Köszi srácok

(#192269) ZolAK válasza Integrale (#192263) üzenetére


ZolAK
újonc

Köszi, megnézem! Már megpiszkáltam ott, de a gumit nem szedtem le, hátha. Az a furcsa, hogy az anyósülés lábtérnél volt csak vizes, a kárpit alatt. A levélrácsot kiszedtem, de ott sem volt különosebb kosz, még a szélvédő ragasztásra gyanakszom. Most egy hétig száradt a garázsban a hétvégén újra tesztelem.

(#192270) Integrale válasza ZolAK (#192269) üzenetére


Integrale
veterán

Minden ajtora igaz ez, de tobbnyire a hatsokon jelentkezik.

"Bad reklám is reklám too"

(#192271) grizlisandor válasza rasotamas (#192255) üzenetére


grizlisandor
addikt

Mercedes A és B osztályba szerelt CVT rendszerű automatájáról van szó, amúgy innen kezdi sorolni mibe rakták ezt a csodálatos váltót.

[ Szerkesztve ]

(#192272) rasotamas válasza grizlisandor (#192271) üzenetére


rasotamas
veterán

Köszönöm, megnéztem, jó áron mérik a javítást, nem tudom mi a helyzet a nyomatékot átvivő fém szalaggal, az nem kopik?
Beszéltem róla a német kollégámmal akinek i3-masa van, mert ilyen volt az előző autója, és részt vett annak a cvt-nek a kifejlesztésében :C
Emiatt vett B Mercit, mert nagyon tetszett neki és 10 évig semmi baja nem volt vele.
De ami érdekes, wiki szerint csak dízelt szereltek azzal a váltóval, amit én linkeltem az 1,7 benzin.
Amiket említettem még korábban (Mercedes A és B, 1007, Scenic, C3, Touran, Meriva, Cmax) azok mindegyike rosszabb választás lenne mint a prius? És ha csak azért venném ezeket, hogy spóroljak 1000-1500 eurót vásárláskor, akkor szinte biztos, hogy összességében ha 6-10 évig meg akarom tartani a Priussal jobban jönnék ki?
Akkor Priusból érdemes inkább csak 2006-tól nézelődni? Vagy méginkább csak 2007-től?
Vajon mit érdemesebb hasonló áron megvenni, egy szebb P2-t vagy egy lepukkantab P3-mat?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192273) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Szerintetek Lada Nivának mennyi a reális ára, ha szép állapotban van? Használtautón csak szerintem van elszállva az ára? 400k alatt rohad mind, 500 környékén találni már szebbeket. Nyilván ha rohad, akkor nem szabad megvenni, mert mint ahogy mondtátok, hiába olcsó fenntartani, ha a lakatos meg a fényező aranyárban van. :D

[ Szerkesztve ]

(#192274) ZolAK válasza denko (#192268) üzenetére


ZolAK
újonc

Ceed-et vezettem ugyanezzel az 1.4-es motorral (azt hiszem gamma motorcsalád), egyáltalán nem volt vészes, én is rosszabbra számítottam. Elvileg egy problémamentes motor.

Én még felvenném a listádra a Focus-t és a Megane-t, mindkettő 1.6 benzinnel.

A Mazdát ilyen korban elengedném a rozsda miatt, vagy tényleg nagyon alaposan át kell nézetni, aztán alvázvédelem.

(#192275) denko válasza ZolAK (#192274) üzenetére


denko
senior tag

köszi, felveszem a listára, Mazdákat átgondolom akkor.

(#192276) IOX válasza IMIIKE1998 (#192273) üzenetére


IOX
tag

A Niva-hoz lehet, hogy az alkatrész olcsó, viszont sanszosan többet lesz javítás alatt mint használatban

(#192277) IMIIKE1998 válasza IOX (#192276) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Hát ezen is gondolkodtam, hogy öreg autó. Nos igazatok van, nem olyan egyszerű ez, mert ha az is kell, hogy megbízható legyen, akkor sanszos, hogy nem a Niva lesz az. Na olvastagok még majd pár cikket a témában, ráérek még dönteni. :R

[ Szerkesztve ]

(#192278) ZolAK válasza ngaba (#192245) üzenetére


ZolAK
újonc

Szívócső befecskendezéses témára: tetszik az irány, találtam egy listát, de turbós csak elvétve van (amiket említettél, a T-Jet és az 1.4-es Opel motor).

Direkt befecsis motornál egyébként mit lehet tenni a kokszolódás minimalizálása érdekében?

[ Szerkesztve ]

(#192279) diegho válasza ZolAK (#192278) üzenetére


diegho
nagyúr

Direkt befecskendezésnél minél gyakrabban nagy fordulaton megjáratni. Minél magasabb a fordulat, annál kevesebb a koksz.

(#192280) tboldi válasza ZolAK (#192278) üzenetére


tboldi
nagyúr

Prémium benzin, rendszeres meghajtás, esetleg oil catch can.

(#192281) ngaba válasza ZolAK (#192278) üzenetére


ngaba
aktív tag

Köszi. Igen, ilyenből kellene egy teljesebb lista, mondjuk 2010 utáni autókkal / motorokkal. (Valahogy akkortájt romlottak el a dolgok, illetve 10 év körüli autót keres a többség.)

(#192282) FireFox1996


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Ugye a disel autókban nincsenek gyújtógyertyák, hanem izzítógyertyák vannak helyettük?

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#192283) tboy93 válasza FireFox1996 (#192282) üzenetére


tboy93
nagyúr

:K

Dízelnél öngyulladás van, ott nem kell szikra mint a benzinesnél.

[ Szerkesztve ]

(#192284) FireFox1996 válasza tboy93 (#192283) üzenetére


FireFox1996
őstag
LOGOUT blog

Köszi! Pont most olvasom, hogy az izzítógyertyák 15 foknál melegebben nem dolgoznak.

<< Nem szabad félni a kudarctól, játszd végig a játékot ! >>

(#192285) tboy93 válasza FireFox1996 (#192284) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azt hiszem csak előfűtik a hengert, hogy könnyebben menjen az öngyulladás.

(#192286) tboldi válasza tboy93 (#192285) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így van. :K

(#192287) BigBlackDog válasza FireFox1996 (#192284) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ha jól rémlik, az érték talán pontos motortípustól függ. Illetve előfordulhat tudomásom szerint, hogy motorindítás után is még izzítanak egy darabig.

(#192288) rasotamas


rasotamas
veterán

Az újabb, 2010-2012 közötti 150 lovas 2.2-es Toyota dízelek is olyan rosszak, mint a 177 lovas d-cat (talán 2ad-fhv)? Vagy van annyira megbízható mint a 136 lovas 2.2-es (1ad-ftv vagy 2ad-ftv)?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192289) molnarpeter válasza rasotamas (#192288) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Röviden nem ajánlott, hosszabban topikban megjárta valaki egy T27-tel.

[ Szerkesztve ]

(#192290) vzsryl válasza molnarpeter (#192289) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 2009 utáni 2.2-es dízelek is problémásak?
Szerintem ez ebben a topikban is helytálló.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192291) rasotamas válasza molnarpeter (#192289) üzenetére


rasotamas
veterán

Kár, nagyon megtetszett pont ez a Rav4 (gen3 második facelift 2010-2012ig) se a koröbbi gen3-max, sem a gen4 nem tetszik. Ez olyan mint egy Lexussal beoltott Touareg. A ház előtt fotóztam tegnap. Ez a barna gyönyörű.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192292) -v- válasza ZolAK (#192278) üzenetére


-v-
addikt

Szét kell tiltatni :K

(#192293) molnarpeter válasza rasotamas (#192291) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Itt a kálvária: [link]
Nagy motorok (Hilux) és a régi 1CD-FTV 2.0 D-4D korrektek mondjuk, 1.4 dízel sem volt rossz.

vzsryl: nem emlékeztem hirtelen, ki volt konkrétan, közben kikerestem :R

[ Szerkesztve ]

(#192294) Yushchenko


Yushchenko
őstag

Sziasztok!

Édesanyám ezt a renault-t nézte ki magának: [link]
Mi a véleményetek erről a kocsiról (általánosságba véve természetesen)? Nagyon keveset megy, és akkor is inkább hosszabb távra. Lenne valami jó alternatíva, amit vehetne esetlet helyette? Én még egy új klímás sanderora gondoltam, de az meg turbo motoros, attól félünk kicsit.

(#192295) vzsryl válasza Yushchenko (#192294) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én inkább ezt a Cliot vinném, de természetesen csak úgy, hogy előtte a körmére néznék.
Szerintem jó áron van.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192296) tboy93 válasza vzsryl (#192295) üzenetére


tboy93
nagyúr

+1, en is a szivo cliora szavazok

(#192297) Gombinyó válasza Yushchenko (#192294) üzenetére


Gombinyó
őstag

Ezt a ciot jól összerakták, török gyártás ide vagy oda és motorikusan is rendben van. Hátsó lábtér felejtős, max gyerekeknek hosszú távon. Ha nem gond anyudnak, hogy pusztulat gyenge lesz városon kívül, megtanulja úgy vezetni (előzni, besorolni vele), akkor szerintem szeretni fogja. Én 65ezret raktam bele, ingázós kocsi volt. Viszonyítás kép, vettem helyette egy új corollát, amiben már ezer km után úgy zörgött a beltér, ahogy a clioban soha nem fog.

(#192298) Yushchenko válasza Gombinyó (#192297) üzenetére


Yushchenko
őstag

Köszönöm mindenkinek a választ! A kocsi maga biztos megfelelő neki, egyrészt mert keveset megy, és általában egyedül, másrészt mert most egy F Astrát vezet 1.4-est.
Hogy érdemes átnézetni ezeket a kocsikat?

(#192299) Yushchenko válasza Yushchenko (#192298) üzenetére


Yushchenko
őstag

Na, hát ez a kocsi kizárva, mert agyon volt törve. Még egy másik van fent, de azt kereskedő árulja. Megcsináltattam a használtautón az ellenőrzést, ez jött ki: [link]
A nyilvánvaló km óra állás elíráson kívül láttok valamit, ami nem ok? Nekem az tűnt fel, hogy egész évben csak állt a kocsi, furcsállom, hogy nem használták, vagy nem vették meg.

(#192300) ngaba válasza Yushchenko (#192299) üzenetére


ngaba
aktív tag

"Martin - A carVertical sérült járművek szakértője
Már több, mint 20 éve dolgozom sérült autókkal.
Árvízkárosult autók, bontott alkatrészekből összetákolt autók, rosszul kivitelezett javítások – én már mindent láttam."

Én még nem láttam mindent, de ez a szöveg egy ilyen reportban bullshit. Meg az egész report olyan pénzvadász oldal szagú. Na mindegy.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.