Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#192301) Yushchenko válasza ngaba (#192300) üzenetére


Yushchenko
őstag

Erről lenne egyébként szó: [link] Nagyon félek a kereskedőktől (pedig tudom, hogy nagyrészt ott mennek a használtautók). Ti láttok a jelentés és a képek alapján valami csontot benne?

(#192302) BigBlackDog válasza Yushchenko (#192301) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"Ti láttok a jelentés és a képek alapján valami csontot benne?"

A színt. :D Állítólag nehéz eladni a pirost, saját tapasztalat nincs. Kissé mintha hologrammos lenne a jobb C oszlop fényezése, illetve, ha jól látom, a rádió kódot kér (ha megvan, akkor persze nincs gond). Illetve nekem úgy tűnik, hogy a csomagtérajtó két oldalán nem ugyanakkora a hézag. Továbbá, ahol a csomagtérteleszkóp a karosszériához rögzítve van, úgy tűnik, mintha csak szín jutott volna a falcba, lakk már nem (5. kép).

[ Szerkesztve ]

(#192303) rasotamas válasza BigBlackDog (#192302) üzenetére


rasotamas
veterán

Pont a pirosat nehéz eladni? Szerintem a nők fele piros autót akar. A nagyobb baj ha ezt, mint márka, típus és felszereltség említi meg :DD

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192304) Somatom válasza rasotamas (#192303) üzenetére


Somatom
veterán

Az sem mindegy, hogy milyen az az autó. Egy piros Ferrari sztem rendben van. Viszont egy piros S-Klasse Merci ultragáz.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192305) szabonagyur válasza rasotamas (#192303) üzenetére


szabonagyur
félisten

Tobb pasit tudok piros autoval mint not :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#192306) oliwire válasza szabonagyur (#192305) üzenetére


oliwire
őstag

Piros autó tulaj vagyok én is :P

[kép]

(#192307) tboldi válasza szabonagyur (#192305) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köztük engem? :D

(#192308) Somatom válasza oliwire (#192306) üzenetére


Somatom
veterán

De, csak azért, mert még nem próbáltad Photoshopolni mattfeketére. ;]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192309) oliwire válasza Somatom (#192308) üzenetére


oliwire
őstag

Kipróbálom, kíváncsi vagyok milyen lenne :DDD

(#192310) Somatom válasza oliwire (#192309) üzenetére


Somatom
veterán

Dobd fel némi narancssárgával! Az Harley színkombináció, tehát mindennek jól áll. :DDD

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192311) oliwire válasza Somatom (#192310) üzenetére


oliwire
őstag

Mk2 Focust még árultak ilyen színben :D [kép]

(#192312) Somatom válasza oliwire (#192311) üzenetére


Somatom
veterán

Inverzben kéne megnézni.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192313) tboldi válasza Somatom (#192312) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tessék: [kép]

(#192314) MunezXBK válasza tboldi (#192313) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Te kretén. :D

(#192315) dj79 válasza tboldi (#192313) üzenetére


dj79
senior tag

:C

(#192316) kisza25 válasza tboldi (#192313) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

:DDD

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#192317) szabonagyur válasza tboldi (#192307) üzenetére


szabonagyur
félisten

Igen Téged tudtalak, Oliwiret nem még, meg Munezé is az talán.

Páromnál pl. szóba nem jöhet se saját se családi autónak piros, leginkább fekete esetleg szürke, de fehér sem jön be nagyon neki.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#192318) Qru válasza szabonagyur (#192317) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Meg az enyém. :K

#nincsbennetarcsi

(#192319) MunezXBK válasza szabonagyur (#192317) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Yep.

És pirosat nem szerettem volna. Előtte kék volt, azt se szerettem volna. :D

(#192320) rasotamas válasza MunezXBK (#192319) üzenetére


rasotamas
veterán

Én se kéket akartam, nekem is az lett :D
Most ami elképesztően bejön az a kívül barna, belül vajbőr lehetőleg panorámatetővel. Plusz fél liter fogyasztást is elnéznék neki :D

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192321) emvy válasza szabonagyur (#192317) üzenetére


emvy
nagyúr

En utolag banom, hogy nem pirosban vettem a Superbet. Allatul nez ki ugy.

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#192322) Qru válasza MunezXBK (#192319) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Én sem pirosat szerettem volna de az összes többi szín feláras volt, így maradt az alap piros szín.

#nincsbennetarcsi

(#192323) vzsryl válasza emvy (#192321) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szerintem az általad választott színben a legszebb, szóval ne bánd. :R

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192324) Ádám16 válasza emvy (#192321) üzenetére


Ádám16
addikt

Szerintem is ebben a legszebb + van valamilyen fekete kiegészítős csomag is, azzal párosítva 5*. :)

(#192325) emvy válasza Ádám16 (#192324) üzenetére


emvy
nagyúr

A Sportline? Az szerintem nem annyira jo egyebkent, csak kepeken. Piros kulso + vajbor belso + L&K. De az enyem se rossz a lavakek kulsovel :)

while (!sleep) sheep++;

(#192326) Ádám16 válasza emvy (#192325) üzenetére


Ádám16
addikt

Aha. Még csak fotókon láttam.
A tiéd is szép, szép az a kék árnyalat.

(#192327) alázógyík válasza emvy (#192321) üzenetére


alázógyík
őstag

Írd be a gugliba hogy Hilti, Skoda.
Nekem mindig azok jutnak eszembe a piros Skodákról. :D

(#192328) Somatom válasza alázógyík (#192327) üzenetére


Somatom
veterán

Mellettünk vannak Óbudán, a Bojtár utcában. Ott szoktak állni sorban a piros csodák.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192329) Bdanyy


Bdanyy
addikt

Sziasztok!

Azt hiszem elkezdem nézni az utódját az Octavianak. Sajnos egyre jobban érződik már rajta a kora (20 éves, durva leírni is).

Keret: ~4.5m, ha van valami best buy akkor lefelé fölfelé is el tudok térni bizonyos keretek közt.

Legfőbb szempontok:

- hosszú időre tervezek vele, ezért inkább valami fiatalabbat néznék
- jóval tágasabb mint a Skoda, főleg elől (épp elférek benne, mögém nem lehet beülni, nem minden cipőmben férek el a pedáloknál illetve kormánynál)
- automata (robotizáltat semmiképp nem szeretnék, cvt nagyon szokatlan volt amit vezettem)
- jó anyaghasználat (Mostani bőr, ezt nem várom el, de jó lenne ha nem kopogós műanyag lenne mindenhol. Ennél legalább amit általában meg kell fogni illetve a műszerfal teteje kellemes tapintású)
- multikormány, tolatókamera/radar
- ne legyen sokkal gyengébb érzésre az 1.8t-nél
- a mostaninál jobb lámpa (ebben sajnos az alap van, nem xenon)
- nagyon kiszámíthatatlan, hogy mennyit megyek egy évben, a kilométerek jelentős része pályán megy bele, pesten belül is általában 10-20 km távolságra használom, 3-4km alatt nagyon ritkán. Cserébe van, amikor heteket áll.

Jó ha van:
- android auto vagy carplay
- park assist
- elektromos kézifék
- távolságtartó tempomat
- kulcsnélküli indítás

Leginkább a szedánok, kombik tetszenek, suvok, egyterűek valamivel kevésbé, de a magas üléspozíció kényelmes bennük. Az Octavia elég alacsony, mélygarázsnál nagyon óvatosan kell lemennem ha nem egyedül ülök benne, illetve túrázásnál többször leért (és szakadt) a motor alatti műanyag védő hepehupás úton.
Fogyasztás annyira nem szempont, persze előny ha valamivel kevesebb ( most 9 liter átlagosan).

Főleg Octaviat (a most kifutottban már kényelmesen elférek) és Passatot néztem eddig, utóbbi jobban tetszik, legalábbis több jól felszereltet látok.

Megfordult a fejemben a golf gte is, városban tök jól jönne az elektromos hajtás, csak kicsit szűk az is, illetve a csomagtartó kicsi. Cmax energit egyáltalán nem ismerem , de nagyon jól felszereltek vannak ennyiért, minden extra megvan az Android autón kívül, cserébe nem tudom mennyire tágas és borzasztó ahogy kinéz :D (belül elfogadható). Nem a fogyasztás, hanem városban a hangtalanság, nyomaték illetve füstmentesség miatt tetszenének.
De kb bármilyen típust ajánlhattok :)

Nem sürgős a vétel, egy darabig valszeg elhúzom még, úgyis kell kompromisszumokat kötni. Vagy próbáljam meg tovább kihúzni még és idővel nagyobb lesz a választék, ahogy elterjednek jobban ezek az extrák?

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#192330) molnarpeter válasza Bdanyy (#192329) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

C-max, újabb évjárat fejegységét szerintem bele lehet tenni, és akkor kész az AA/CP 🤔

(#192331) Qru válasza Bdanyy (#192329) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Superb?

#nincsbennetarcsi

(#192332) vzsryl válasza Bdanyy (#192329) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Az árak durván mennek fel, szóval nem ajánlom a túl hosszú várakozást.
Én is addig húztam, míg használtat kellett vennem, de eddig úgy tűnik, hogy nagyon belenyúltam a tutiba (kopp-kopp).
Ha mindenképp benzinest szeretnél, akkor a 2015 utáni 1.4 TSI VAG-ok egész jók, tehát az Octavia is, de talán szerencsével még 1.5 TSI-t is tudsz vadászni.
Ha dízel is szóba jöhet, akkor 2.0 CRTDI kb bármelyik teljesítményszinttel. Ezekből általánosságban sokkal jobban felszereltet és újabbat kapsz a dízelbotrány miatt, tehát ár/érték arányban jobban megéri. Ugye drágák az alkatrészek hozzá, de egy modern turbó benzines is majdnem ugyanilyen bonyolult, és még mindig többet zabálnak a dízeleseknél.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192333) rasotamas


rasotamas
veterán

Hogy áll mostanában a Németországi vs hazai használtautó vásárlás magánszemélyként? Mintha elolvadt volna az árkülönbség. Vagy csak én látom így? Azért érdemesebb kint venni? Illetve mi az amit inkább kint és mi az amit inkább itthon? Most kint élünk de karácsonykor otthon leszünk kb 3 hetet, lenne idő venni, azzal visszajönni. Úgy tudom lehet vegyesbe, otthoni olcsó fönntartás plusz valami plusz adó kint.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#192334) Bdanyy válasza molnarpeter (#192330) üzenetére


Bdanyy
addikt

Ennek akkor utánaolvasok, köszi :) Bár kérdés a hibridség előnyeit mennyire tudom kihasználni 200km-es utakon aminek 90 százaléka autópálya. A csomagtartó ahogy látom kisebb, mint elsőre észrevettem. De a HSD megbízhatósága nagy előny.

#192331Qru

Tényleg, azt is nézem, elfelejtettem beírni.

#192332vzsryl

Nem ragaszkodom a benzinhez, inkább abba az irányba mennék, ami az adott évjáratban jól sikerült, és jó állapotút találok belőle. Meg ne szenvedjen, ha pár napig városban használom. Ahogy néztem 1.4-2.0 közt bőven akadtak korábban problémák (de ezek egy része javítva azóta), az újabbakról még nem olvastam annyi tapasztalatot. A kisebb motorokhoz járó száraz DSG-ről viszont nem hallottam jókat.

Azt nem várom, hogy sose kelljen költeni rá (ha meg megtartom, akkor bízom benne, hogy az adott alkatrészhez sokáig nem kell nyúlni), de gondolom nem véletlen van ennyi eladó 4 -5 éves 160-180 ezer km után :)

[ Szerkesztve ]

http://href.hu/x/frwq http://www.n95.hu Nokia N95-ös és egyéb S60 telefonos információs oldal http://febazo.hq.hu/ I8910 HD : http://href.hu/x/f1zt

(#192335) vzsryl válasza Bdanyy (#192334) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azok valószínűleg mind az igazán nagy szerviz előtt álló verdák, ezért nem is érik meg a 4M+-t szvsz.
Érdemes nyitott szemmel böngészni a piacot, és elmenni viszonylag távolabb is, ha találsz valami igazán jó vételnek tűnő darabot.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192336) Somatom válasza rasotamas (#192333) üzenetére


Somatom
veterán

Általában minél magasabb az életszínvonal egy országban, annál több pénz marad járműfenntartásra.

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192337) Biqci válasza rasotamas (#192333) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ha a német rendőr magyar rendszámmal megállít és látja, hogy 180 napnál régebben van német lakcímed akkor megbüntet és kötelez az autó honosítására. Nekem az első perctől német rendszámos autóm van, de akit ismerek is, mindenki már régóta lecserélte a rendszámot. Bár inkább az autóval együtt. Jobbat kapsz olcsóbban. Szerintem...

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#192338) MunezXBK válasza Biqci (#192337) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ezt már írtam neki én is.

(#192339) Biqci válasza MunezXBK (#192338) üzenetére


Biqci
aktív tag

Ezt nem tudtam...
Lehet, elfelejtette a kollega. Vagy arra gondolt, hogy azóta változott a helyzet ;]

"For those about to rock" - "azok számára, akik sziklani készülnek" - Google Translate ... Én már nem iszom, lehet alkoholista lettem... Peter Griffin

(#192340) Somatom válasza Biqci (#192337) üzenetére


Somatom
veterán

Én is úgy tudom, hogy Németországban van a külföldi rendszámos autóra vmi plusz adós alternatíva.

[ Szerkesztve ]

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192341) fpatrik17


fpatrik17
senior tag

Üdv!

Édesanyám élettársa autóvásárlásra adná a fejét. Általánosságban elmondható róla, hogy szereti az olyan kocsikat, amiből nem sok jön szembe az utcán, jelenleg egy 2006-os Chrysler Sebring 2.0 CRD-t hajt teljes megelégedettséggel, de szeretne nagyobbra váltani, és munkájából adódóan (utánfutóval rohangál különleges falburkoló anyagokkal) kellene egy mutatósabb, nagyobb járgány, ami nem jön zavarba ha folyamat mögötte van a kis futó, ugyanakkor családbarátabb is mint a Sebring, mert hétköznapi használatra is lenne nyúzva. Kizárólag diesel jöhet szóba. Rábukkant a linkelt mercire és érédekelne az általános véleményetek a típussal kapcsolatban (személyes tapasztalat, motor, váltó, fenntartási költségek, típushibák, stb terén). Nekem első blikkre gyanúsan olcsónak tűnnek ezek, csak szeretném tudni neki észérvekkel megmagyarázni az aggályaimat, viszont BMW és Merci fronton tudományom erősen konvergál a zéróhoz.

Mercedes-Benz 280 CDI 4 Matic 2008

Segítségeteket előre is köszönöm!

• Honor Magic5 Pro •

(#192342) alázógyík válasza fpatrik17 (#192341) üzenetére


alázógyík
őstag

A céget akitől vennéd megnézted? :DDD

(#192343) grizlisandor válasza alázógyík (#192342) üzenetére


grizlisandor
addikt

(#192344) Somatom válasza fpatrik17 (#192341) üzenetére


Somatom
veterán

Ha jól tudom, akkor a Vito padlólemezére épült. Ennyit tudok róla. :)

Samsung XCover 6 pro, Tab S7+ 5G

(#192345) Integrale válasza Somatom (#192344) üzenetére


Integrale
veterán

Nem, ML, GL Mercikkel es a Jeep Grand Cherokeeval van kozos platformon.

"Bad reklám is reklám too"

(#192346) Qru válasza Bdanyy (#192334) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mi a masodik Superbunkket koptatjuk, motorikusan mind a ketto szar volt de amugy napi hasznalosnak oke.

Jo motort kell valasztani hozza meg nem fapadosat venni es akkor oke.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#192347) vzsryl válasza Qru (#192346) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Mindkettő 1.8TSI?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#192348) alázógyík válasza grizlisandor (#192343) üzenetére


alázógyík
őstag

Jah, biztató. :DDD

(#192349) Qru válasza vzsryl (#192347) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem. Az elso 2010-es 1.8 tsi az olajat ette a mostani 2.0 tdi 2019-es az meg a vizet.
Amugy jon-megy teszi a dolgat, neha 1-1 extra random nem mukodik az ujban de masoknal ezzel sincs gond. Penteki osszeszereles vagy szimpla pech, ki tudja...

#nincsbennetarcsi

(#192350) vzsryl válasza Qru (#192349) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Te mindenre kössél plusz garanciát, rossz csillag alatt születtél. :DDD

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.