Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18751) stangli válasza priti (#18749) üzenetére


stangli
senior tag

olvasgatva az elmúlt napok hsz-eit elgondolkodtam, hogy Milyen autót vegyek? topikba vagyok, vagy a Mibe tegyem a megtakarításaimat? topikba... :F

[ Szerkesztve ]

(#18752) priti válasza stangli (#18751) üzenetére


priti
addikt

Oké, igazad van. link Az van, hogy bármibe stangli. Egyébként. Bárkibe befekteted tuti jó lesz neked. Siker van mindenütt. Teljes siker. A múlt sikeres, a jelen sikeres a jövő sikeres lesz, hiszen mi más lehetne, tehát ne is bonyolítsuk, szimplisziti... tudod. Egyetlen dolog van hátra: El kell hinni.

Hardverlesen

(#18753) KMT válasza priti (#18749) üzenetére


KMT
addikt

Nem erre gondoltam. De mivel rosszabb, ha 250e helyett 400e-t költök, ha azt még kigazdálkodom? JPÉ-szel azt hinné az ember, hogy nagyobb az esélye, hogy nem kell rá annyit költeni majd. :F

(#18754) concret_hp válasza KMT (#18753) üzenetére


concret_hp
addikt

a 250K azért túlzás sztem :)
én is most valszeg 400K körül veszek egy autót, 1-2 évre teljesen jó, inkább azt húzzam meg, mint egy jobbat :D
(+ mondjuk nem sokat mennék vele sztem 1. évben kb. 5K km se jön össze, azért meg elég nagy kár, hoyg sok lóvé álljon benne)
az egyetlen komoly hátrány, hogy biztonsági felszerelésekben jóval elmarad a mai autóktól.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18755) KMT válasza concret_hp (#18754) üzenetére


KMT
addikt

Jah, én is láttam, hogy nagyon leszűkíti a lehetőségeket, ha pl abs-szel keres az ember... :(

(#18756) stangli válasza concret_hp (#18754) üzenetére


stangli
senior tag

egy normálisabb Swift 400tól kezdődik...

(#18757) Tapsi válasza concret_hp (#18754) üzenetére


Tapsi
addikt

1 millió alatt nem kapsz normális használt autót, csak roncsot.

(#18758) stangli


stangli
senior tag

a Richter - Visszakerülhet az MSCI-indexekbe

Tapsi vannak kivételek, ha megkeresi, de tény, hogy csak úgy egyszerűen normális autót nem találni. nekem volt swiftem 400ért vettem, ráköltöttem vagy 200at 3év alatt, mert 3-4havonta valami x@r kijött rajta. olcsónak olcsó autó, mert apránként vitte a 20-30-40e ft-okat alkatrésztől, munkától függően... 3év után eladtam ugyancsak 400ért, amennyiért vettem, mert már kiidegelt, hogy nincs egy nyugodt fél évem... :DDD

[ Szerkesztve ]

(#18759) Tapsi válasza stangli (#18758) üzenetére


Tapsi
addikt

A régi swiftet önmagában is a roncs kategóriába sorolom, akármilyen állapotban is van. Életveszély. Mondom ezt úgy, hogy a családunkban az van, de azért ne legyenek illúzióink...

(#18760) stangli válasza Tapsi (#18759) üzenetére


stangli
senior tag

szvsz ebben az árkategóriában ez a legjobb ér érték arány...

(#18761) fokukac válasza fokukac (#18712) üzenetére


fokukac
nagyúr

Imádom az amcsikat. :)
Először Bernanke, most meg a szenátus meg a költségvetési patthelyzet, és a lebénított állam.

életem vétele volt ez a dollár... :B

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18762) Mercutio_ válasza stangli (#18756) üzenetére


Mercutio_
félisten

Magánszemélytől már 300-ért lehet normális állapotúakat venni, amin csak a kötelező kopókat érdemes automatikusan cserélni (gumiharang, olajak, ablaktörlő, ékszíj) de ha olyan ismerős, aki tudod, hogy betartja a kötelező cseréket és tudod mikor volt ez utoljára megtéve még ezt se mindet kell, csak nézze át egy szerelő.

A mi szedánunk 12 éves, 10 éve van nálunk, és egyszer nem hagyott cserben, illetve de, amikor asszony rajta felejtette a világítást :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18763) bajnokpityu válasza Tapsi (#18759) üzenetére


bajnokpityu
félisten

városi koccanásból volt a 96os szériás sedánnal kettő is, olyan 60-70 vs 0 tempóval. Ezt még teljesen jól kivédte. városon kívül viszont duplán kell gondolkodni.

igazi kegyetlen használatot kapott tőlem, rendkívül jól tűrte. 240e km-el eladtam, mert rohadni kezett, meg sorozatosan jöttek elő apró fáradási törések itt-ott. Testvéremnek is volt ilyenje, övéké többet volt szerelőnél,mint otthon. azonos évjárat,motor,kasztni.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#18764) WiZARD válasza fokukac (#18761) üzenetére


WiZARD
addikt

usdhuf? vagy eurusd?
usdhuffal én is szarul állok, és a kamat se az én oldalamon van, de előbb-utóbb csak begyógyul :)

Soha ne vitatkozz idiótákkal! Lesüllyedsz az ő szintjükre és legyőznek a rutinjukkal. **** www.PhenomeNato.com ****

(#18765) Rive válasza fokukac (#18761) üzenetére


Rive
veterán

Vegyél hozzá és rakd be valahova kamatér' dollár alapon.

Aztán úgy fél év után mehet vissza euróba.

/// Nekünk nem Mohács, de Hofi kell! /// Szíriusziak menjetek haza!!!

(#18766) concret_hp válasza Tapsi (#18757) üzenetére


concret_hp
addikt

ez sztem nem az a a topic ahol ezt kell kitárgyalni, olyan embertől veszem akiknél kb. 10 éve ott az autó 1x nem állt meg alattuk, rendesen szervízelték, többnyire garázsban tartották, nincs szétrohadva és nincs benne fél millió km :D. csakhát nem mai darab. (egy corsáról van szó amúgy)
szalonból is vehetnék autót, csak enyhe pazarlásnak érzem :U

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18767) priti válasza Tapsi (#18757) üzenetére


priti
addikt

A legtöbb ember olyan, mint te és ezt még el is hiszi. Az az igazság, hogy ha egy szervízre fizetni kell 40k-t 4-6 havonta az oké, de ha 12-16 litert fogyaszt valami, akkor az "Úr Isten!" kategória, de hogy mér'? Mert hülyék az emberek azér'. Nem gondolkodnak. Nem gondolja végig a srác, hogy megy majd évi ötezer km-t és az nem sok egyáltalán, hogy mondjuk 6 literrrel többet eszik. Ezért van az, hogy elkezded nézni az öregebb nagy motorral szerelt dögöket, amikbe ha öntöd az olajat félmillió km-t megy két szervíz között ha szerencséd van, nem az hogy 3 havonta szerelő 1000 km-en belül kétszer.
Ami qrvanagy, qrvakényelmes, átmész vele egy falon és kiszállsz megnézni egy karcolás nélkül, hogy mi maradt az autó elejéből (nem kell légzsák vazze, mer' autó van előtted, ott a másfél tonna anyag, az a légzsák, nem a sok kis szar lufi, ami kitöri a nyakad, ha nem vagy éppen bekötve, amikor állsz ki a ház elől és nekedmennek ) minden extra benne van és tudod mennyi? Filléres, de hihetetlen szinten filléres, mert senkinek nem kell egyetlen okból, mert sokat fogyaszt. Semmi mást nem talál, de nem is keres, meg se nézni. Inkább beülnek egy fos swift-be, mint te. Mer' valami hülye kitalálta, hogy az megbízható, pedig egyáltalán nem. Mitől lenne különbség? USA-ban el sem lehet adni ilyen kis szar motorokkal autót. Ott távolságokat mennek. Nincs is ilyen, hogy egyegy szívó, megkérdezik, hogy mi van? Beteg vagy? Milyen motorral? Nem is hall ilyet. És akkor ilyen kis szar motorokkal akartok menni egymillió km-t? Ugyanúgy vissza van tekerve az összes, csak amibe kis motor van annak vége is van 400-nál és ugyanúgy 350-el veszed, az óra meg mutat 130k-t, a becsületesnél meg 220k-t, de mindegyikben ott a 350 minimum tökmindegy mit mutat.

Hardverlesen

(#18768) Mercutio_ válasza priti (#18767) üzenetére


Mercutio_
félisten

amikbe ha öntöd az olajat félmillió km-t megy két szervíz között ha szerencséd van, ha nem, akkor meg 3 havonta szerelő 1000 km-en belül kétszer. :DDD

Na ezért sem veszik a nagy batárokat, nem csak a fogyi miatt, meg esetleg az is mond valamit, hogy teljesítmény alapján fizetsz adót utána, meg biztit is...és amerikával ellentétben hungarisztánban nem kell írdatlan távolságokat megtenni rendszeresen, megjegyzem azért szarják le, hogy mekkora a kocsi és menyit eszik, mert fillérekbe kerül a benya.

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18769) Tapsi válasza priti (#18767) üzenetére


Tapsi
addikt

Mindenki hülye, csak te vagy helikopter. Erre a sok állatságra egyszerűen nem lehet mást mondani.

(#18770) fokukac válasza Tapsi (#18769) üzenetére


fokukac
nagyúr

:DDD
úgy látszik, nem csak világszemlélet, hanem autók terén is :D

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18771) priti válasza Tapsi (#18769) üzenetére


priti
addikt

Igen az az évi 100k amennyivel többet fizetsz a tankolásért az ügydöntő. Tehát kiesik a magas fogyasztású autó típustól függetlenül a vásárláskor. Tudom én. Ez a magyar okos többség, aki utána egy fillért nem költ rá csak a kétszeresét annak a 100k-nak, de kevesebbet fogyaszt az a lényeg. Ez a fontos. Az nem számít, hogy úgy amúgy az egész autó egy igazi fospisztoly, minden szempontból egy fapados kalap szar, mert keveset fogyaszt és ezér' jó. Vágom. Tényleg mindenki ilyen. Nem csak te.

Hardverlesen

(#18772) concret_hp válasza priti (#18771) üzenetére


concret_hp
addikt

én kajak nem értem miket írkálsz :D (meg mondjuk a tipikus autóvásárlót se ismerem, lehet ez a baj :D)

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18773) fokukac válasza priti (#18771) üzenetére


fokukac
nagyúr

Az a fő baj a gondolatmeneteddel, hogy általánosítasz, arra vonatkozóan, hogy mennyit kell költeni egy autóra. Most valamiért az kattant be neked, hogy a suzukira sokat kell költeni, pedig nem. Nyilván, időnként tönkremennek a kopóalkatrészek, de aztán évekig gurul még egy plusz fillér ráköltésével.

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18774) stangli


stangli
senior tag

(#18775) Tapsi válasza priti (#18771) üzenetére


Tapsi
addikt

Most ezzel próbálod kompenzálni, hogy rád sóztak valami 15 litert zabáló f0st?

(#18776) priti válasza fokukac (#18773) üzenetére


priti
addikt

Pont ti általánosítotok, mintha nem is akarnátok tudni, hogy miről van szó. Általánosságban kijelentitek, hogy 1 milla alatt nincs autó egyszer. Amikor keresitek az olcsó autót a roncsok között, akkor általánosságban mérlegelés nélkül kizárjátok a magas fogyasztásút másodszor függetlenül attól, hogy hány km-t akartok majd menni vele egy évben. Ez a nettó faxság esetünkben, mert ha egy autó 100k-val olcsóbb, mint egy másik, akkor gyakorlatilag ugyanannyit fogyaszt egy évig, mint a másik hiába van kétszerakkora tankja és nyúl be 15 lityit százon. Első autó, eleve csakj 1-2 évig akarja az illető használni, kb. amíg a vizsga tart. Olcsóban gondolkodik, ergó semmi értelme vizsgáztatni és copni a vizsga árával emelt áron kínált eladással utána, egyszerűbb nyomott áron adni minden vesződség nélkül. Akit nyomott áron érdekel papír nélkül az meg a bontós, akinek egyszerűbb a vágyott alkatrész kibontása után benyomni vasba a maradékot ahol szvsz, jobban fog járni a nagy döggel, ami nehezebb, szóval hajlandó mint vevő a nyomott árban picit feljebb menni, ergó ha nem voltál szarrágó végig, akkor összesen fillérekből olyan luxusban részesítetted a kölköt az első vasnál amit imádni fog, amire élete végéig emlékezni fog és bármibe fogadok veled, hogy másodiknak nem egy swift-et fog venni a gyerek.

(#18774) stangli

Látszik belőle mennyire nem vesz senki új autót. Amit gondolom a rendőrség használ... Érdekes, hogy a piaci részesedésben első a Skoda a magánszemélyeknek értékesítettben meg hátul kullog.

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#18777) lajafix válasza priti (#18776) üzenetére


lajafix
addikt

Ami benyal 15 lityit százon azt kezdő sofőrnek való? És a biztosítási költségek? Egy kis és egy nagyautó között nem csak a fogyiban vannak különbségek. Pl parkoljon egy kezdő egy böhöm nagy döggel?

Rock'n Roll

(#18778) Mercutio_ válasza priti (#18776) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ismerős gyereke mazda 6-ot vett. Ránézésre jó karban volt tartva, de 1 hónap után megfeküdt a váltó(ban valami) 200k-s cucc, máris nem olyan olcsó az a nagy dög, előtte már volt valami boyracer nissan arra is a dupláját költötték, mint amennyiért vették :N szóval általánosságban lehet igaz amit írsz, konkrét esetekben meg az van, hogy attól, hogy nagyobb kocsi ugyanúgy lespórolják a szükséges karbantartást mint a kisebb autókról, csak itt többe kerül utólag orvosolni a következményeket.

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18779) fokukac


fokukac
nagyúr

[link]

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18780) glutamin válasza fokukac (#18779) üzenetére


glutamin
őstag

Néhány határozott intézkedést foganatosított, amelyek után Laci orra már sosem volt olyan, mint korábban. - zseniális :)

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#18781) stangli válasza priti (#18776) üzenetére


stangli
senior tag

Mert a cégek többsége octáviát vesz :DDD a szegény ember, aki meg új autót akar venni, az meg opelt, vagy suzukit, de a dacia szépen feljött a renault helyére, ami nem is szerepel a magánszemélyeknek értékesített grafikonon..

Mercutio így van, a szervizeket spórolják el az emberek többsége. én 10-max.12e km-enként olajcserére viszem, szűrő, légkondi tisztítás, télen átnézetem, hogy fagyálló bírni fogja.e éstb... vannak akik magasról tesznek rá, azt sem érdekli, hogy 30e km-rel ezelőtt olaj csere kellett volna, vagyis érdekli, csak sajnálja rá a pénzt, meg vesz bele olcsó hamisított castrólt, mert az jó bele, majd csodálkozik, az aki megveszi, hogy 10e km-ert sem ment és elfüstölt a motor... hisz 120e km van az autóba, közel 15éves és a díler szerint egy nő használta, aki csak 7végén ment el vele bevásárolni az egy utcával odébb lévő közértbe... aham, mennyire hihető a sztori? semennyire... de elhiszik, beveszik, és amikor előjönnek a hibák, akkor nagy csodálkozás van...

[ Szerkesztve ]

(#18782) fokukac


fokukac
nagyúr

két ábra, arról, hogy milyen jól megvédték...

Pleased to meet you - hope you guess my name

(#18783) _BM_ válasza fokukac (#18782) üzenetére


_BM_
senior tag

Hát igen. Ha nincs a manyup, azaz nem mond le róla a tagok 95%-a (!!!!), ugyanis mindenki beleszart, akkor felezni kéne a mostani nyugdíjakat. A tagok által ÖNKÉNTESEN feladott manyup, plusz a jó néhány megszorítás segítségével tudták fenntartani a nyugdíjkifizetéseket, sőt, az idei 2% infla ellenére 5%--kal emelni azt. Itt az a nagy kérdés, hogy mi lesz jövőre. Szerintem indul a 2018-as kampány, amire csak nyugdíjemeléssel lehet eséllyel felkészülni, lesz, ami lesz alapon.

(#18784) priti válasza fokukac (#18782) üzenetére


priti
addikt

Na nem, mert mi akarjuk, csak így hozza az élet. Nyereséges, igen, de minden eladó és ha hitel van, akkor vevő is van. Meg az nem is a MOL. Igen hát a MOL-é, deeee nem. Ő, igen... az meg a miénk többségében, deee... de az nem, hát igen. :DDD

[ Szerkesztve ]

Hardverlesen

(#18785) FehérHolló válasza fokukac (#18782) üzenetére


FehérHolló
veterán

nem lett volna egyszerűbb belinkelni azt a szélverte, viharrázta cikket?

Skynet is real. It's called Google.

(#18786) polgcsabi válasza stangli (#18781) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Más!

Van 2 befektetés és nem tudom, hogy miélykbe tegyem a pénzem vagy is a gyerkőcöknek szánt pénzt!

Az egyiket az Allianz Életprogram-nak hivják a másikat pedig Uniqua Life Planet-nek.

Az aliansz-nál van 1 fix 1. éves dij 25%-a technikai díj 1 év alat havi levonással + havi 650 ft kezelési költség. a visszavásárlási érték első 3 évben 0% 3év után meg 100%. Eszközalap váltás ingyenes.

Az Unikua-nál meg a visszavásárlási érték első két évben 0% utána meg bizonyos százalékos emeléssel az évek előre haladtával a futamidő végén 100% de csak a kezdeti egységekre vonatkozik a felhalmozottra nem.
Ami nekem tetszik az, hogy adnak most egy 42%-os visszatérítést az első éves díjból amit az eseti számlán írnak jóvá és 2év múlva hozamostól ki is vehetek!

Miélyket válasszam?

Vagy van jobb is?

(#18787) Cathfaern válasza polgcsabi (#18786) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

"Ami nekem tetszik az, hogy adnak most egy 42%-os visszatérítést az első éves díjból amit az eseti számlán írnak jóvá és 2év múlva hozamostól ki is vehetek!"
Ezek tipikusan beetető dolgok, amiknek a gyakorlati előnyük általában 0 (ha egyáltalán van nekik), a céljük csak az, hogy ezekre figyelj és ne a brutális költségekre :( Jó eséllyel sima bankbetét többet hoz, mint ezek...
Egyedül akkor éri meg ilyesmikhez fordulni, ha tudod magadról, hogy ha bankbetétben tartanád a pénzed, akkor nem raknál féle havonta X összeget, vagy kivennéd idő előtt. De ha ezekre tudsz figyelni, akkor nem igazán éri meg egyik ilyesmi befektetés se.

Félreértések elkerülése végett, nem ismerem egyik se közelebbről, csak az eddigi tapasztalatok alapján mondom ezt...

(#18788) polgcsabi válasza Cathfaern (#18787) üzenetére


polgcsabi
aktív tag

Hát igen a költségük elég magas az aliansz-tól átlagosan 2%-al drágább az azt jelenti, hogy 15 évnél évi 4% veszteség! (én kb. így gondolom)

A bankbetétek mennyit hoznak hosszú távon?

(#18789) Cathfaern válasza polgcsabi (#18788) üzenetére


Cathfaern
nagyúr

4-5% éves kamat jelenleg.
Viszont ezzel kapcsolatban érdemes két dolgot figyelembe venni:
1. Idővel ez változhat, és nem a csökkenés várható
2. Ez fixen ennyi. Ezzel szemben ezeknél a befektetéseknél lehet, hogy mondanak 15%-ot, de azt ritkán teszik hozzá, hogy ez a pillanatnyi és múltbéli helyzet alapján történt kalkuláció. Aztán vagy ennyi lesz, vagy nem.

[ Szerkesztve ]

(#18790) concret_hp válasza polgcsabi (#18786) üzenetére


concret_hp
addikt

valószínűleg egyikkel sem jársz jól.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18791) amargo


amargo
addikt

Ez meg mi a fene?
Most vettem észre a számlámon:

GIRO átutalási díj. Ilyen még soha nem volt..
Kb 1-2 héttel előtte kaptam pénzt GIRO-n keresztül, ezek szerint ezt is nekem kellett kifizetni???

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#18792) FehérHolló válasza amargo (#18791) üzenetére


FehérHolló
veterán

Ha külföldről utaltak neked mondjuk ojrót a forint számládra, akkor közben történt egy pénzváltás, ami után fizetni kell a tranzakciós humbugot.
Szerintem.

Skynet is real. It's called Google.

(#18793) concret_hp válasza FehérHolló (#18792) üzenetére


concret_hp
addikt

amit nem terhelnek az ügyfélre a bankok ugye :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18794) Mercutio_ válasza concret_hp (#18793) üzenetére


Mercutio_
félisten

Nema zemberek fizetik :N

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#18795) Ra3 válasza Mercutio_ (#18794) üzenetére


Ra3
őstag

az én dolgaimat nehogy már nekem kelljen fizetni, fizessenek a robotok, vagy az ufók, de ne a zemberek :DDD

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#18796) atillaahun


atillaahun
veterán

Tudtok valami munkáltatós témát (akár más fórumon), ahol foglalkoztatással kapcsolatosan lehet érdeklődni? Lehetőleg élőt.

(#18797) #24334592 válasza amargo (#18791) üzenetére


#24334592
törölt tag

ha valaki ugy kuldott dohanyt, h nem fizette ki az erkezteto bank koltseget, akkor igen.

de ez is bankfuggo, volt, h a ciprusrol utaltam penzemen 20-50euro kozotti lehuzas volt. Amikor reklamaltam a raiffeisennel, akkor utananeztek, h valami 10(!) bankon keresztul jutott haza a penz.Na, ott az egyik leharapott belole.

[ Szerkesztve ]

(#18798) aAron_ válasza atillaahun (#18796) üzenetére


aAron_
őstag

Jövedelem topic

What is your ikigai?

(#18799) BPFeri válasza polgcsabi (#18786) üzenetére


BPFeri
senior tag

Egy rendszeres(éves) díjas Porfóliókezelés... kamat és árfolyam nyereség adómentesen + akár 20% adókedvezmény(állami támogatás) mellett... szintén megoldás lehet(nem csak) a gyerkőceidnek :R :R

....

(#18800) Mercutio_ válasza BPFeri (#18799) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ez is valami olyan frankó tipp mint korábban a quantumxxl? :D

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, Parnis Pilóta, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.