Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#278451) Drenadar


Drenadar
veterán

sziasztok!

HELP.

ma reggel sikerült elaludnom, úgy hogy estefelé már nem kellett a telefon kb 30%al rádugtam töltőre. még új, úgyhogy szépen bekattan... reggel meg kelek fel magamtól, nézem hogy mennyi az idő, lehúzom töltőről a 13 prot, és nyomkodom a gombját, semmi. semmire nem reagál nah mondom ez nem annyira pro, visszadugtam töltőre, és akkor jelezte hogy nulla az aksi... mondom ezt hogyan?

egyszer jártam már úgy hogy töltőn volt, és nem töltött...
(mind a töltő mind a kábele gyári)

mit lehet ezzel kezdeni?

Plusz vajon ebben a csodálatos apple ökoszisztémában, ha az iphonenak ébresztenie kellene de ki tudja hogy a fenébe lemerült (???) akkor az ipad mini ilyenkor vajon miért nem veszi át az ébresztést? ha már azt tudja hogy 10kor takarodjak el aludni?

(#278452) -Skylake- válasza Peat76 (#278449) üzenetére


-Skylake-
addikt

ertem. mi a gond ?

"Those who would shave the beard for pussy deserve neither the beard or the pussy." - Ben Franklin, probably

(#278453) szabonagyur válasza Drenadar (#278451) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekünk 2 db i13 csinálja azt, hogy nem kezd el tölteni iOS16.1 óta... felrakod és semmi. Nem nem koszos a töltőnél, kábel is gyári új, egyszerűen nem csinál semmi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278454) umfrider válasza Norbi887 (#278434) üzenetére


umfrider
senior tag

Nálam azóta “rossz” mióta karbantartás és ASZF frissülés volt. Kb 10 percenként kilép, mindig újra be kell jelentkeznem. Eszköztől független.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#278455) Drenadar válasza szabonagyur (#278453) üzenetére


Drenadar
veterán

akkor szoftveres... gond.

(#278456) Kbali válasza Laurh (#278405) üzenetére


Kbali
nagyúr

Addig sem jutsz el, hogy aktiváld?

(#278457) Noxy válasza Drenadar (#278451) üzenetére


Noxy
veterán

A szép bekattanás mellet volt hangjelzés, meg animáció is a töltés visszajelzéséről? [kép] :U Uan ez van magsafe töltéskor is.
Ez minden esetben megtörténik ha hibátlan a kapcsolat. :K

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#278458) tonesz válasza Laurh (#278430) üzenetére


tonesz
tag

ó, akkor ez tel specifikus lenne? Mert nekem is 13pro-n produkálja. csodás.

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#278459) Drenadar válasza Noxy (#278457) üzenetére


Drenadar
veterán

nem szoktam figyelni, már megszoktam hogy sokszor csak annyit ír ki, hogy jó majd töltjük egyszer mert mi jobban tudjuk :D de lehet ezt kikapcsolom és ha rádugom este akkor töltse is fel...

(#278460) valeno


valeno
tag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani usb A -> lightning kábelt, ami nem apple sajátmárkás, tartós és ár/érték arányban a legjobb?
Próbáltam rákeresni a fórumon belül, de nem igazán találtam.

(#278461) koxkids válasza valeno (#278460) üzenetére


koxkids
őstag

Nézd meg az IKEA-s kábeleket :) Ajánlott darabok ;)
[link]

[ Szerkesztve ]

(#278462) tonesz válasza Laurh (#278430) üzenetére


tonesz
tag

ill. az megvan, hogy mikor romlott el? Én halmozottan hátrányos helyzetű vagyok, mert szervizben volt a teló pár napot, de előtte ment. Utána már nem, de azt csak kb. tegnap próbáltam ki, addig egy 11pro max-on használtam. Ott is jó volt.

A vasaló nem attól meleg, hogy a ruhához dörzsölik /index.hu/

(#278463) umfrider válasza koxkids (#278461) üzenetére


umfrider
senior tag

+1
nagyon jók, a legrégebbit 5 éve használom, tökéletes. Töltési veszteséget sem érzékelek

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#278464) szabonagyur válasza Noxy (#278457) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nekem bekattan, rezzen a teló és jelzi is, aztán egyszer csak nem tölti egyiket sem.

iPaddel is csinált ilyet a hétvégén.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278465) Fritz Teufel válasza umfrider (#278463) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Méred valamivel?

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278466) Peat76 válasza Gicz (#278450) üzenetére


Peat76
őstag

Mármint nincs bekapcsolva mobilnet :D :D

Sony OLED XR-55A83J + Xbox Series X + PS5 DiscE., Nintendo Switch & Wii U + PS3 FAT 4 db 60GB US, Iphone 14 Pro Max 256GB+AW7 Cellular+Airprods Pro csakis a futás miatt! Csak azért is kiírom, attól még nem vagyok prosztó!

(#278467) Oldman2 válasza Drenadar (#278451) üzenetére


Oldman2
veterán

Már nem tudom hol találtam, így bemásolom ide:

"Lányom jött oda, hogy az iPhone telója teljesen lemerült és bármelyik kábelt próbálja nem indul el töltés. Nézzek már rá neki.

https://support.apple.com/hu-hu/HT201569

Kövesse az alábbi lépéseket a készülék töltéséhez:

Csatlakoztassa a készüléket a hozzá kapott USB-kábelhez.
Csatlakoztassa a készüléket az alábbi tápforrások egyikéhez:

Vagyis, nem mindegy, hogy a kábelt először a töltőbe vagy a telóba dugod. Ennek sorrendjén múlik ilyenkor a töltés megkezdése. :-)"

Hátha...
:C

(#278468) Giovan! válasza umfrider (#278454) üzenetére


Giovan!
addikt

Nekem is csinálja ezt a kiléptetést egy ideje, de csak mobilon, PC-n Firefoxban nem.

Speak softly and carry a big stick, you will go far.

(#278469) Gicz válasza Peat76 (#278466) üzenetére


Gicz
addikt

Pár % merülés teljesen normális, reggel felrakod töltőre a felkelés meg indulás között. nem aggódnék ilyesmin. Sose figyeltem még mennyit merül egy éjjel, de 3-4% lehet nagyon max. Nincs kikapcsolva sem mobilnet, sem wifi, sem a background app refresh. Töltőre kell rakni aztán kész :D azért van.

(#278470) adrian14 válasza valeno (#278460) üzenetére


adrian14
tag

Mi a Kik-ben vettünk 4-5 éve. Eddig asszony használta, most én. Semmi problémám nincs vele.

(#278471) Sungoo válasza valeno (#278460) üzenetére


Sungoo
addikt

Évek óta ilyeneket nyúzok, gond nélkül. [link]

(#278472) sharp4


sharp4
őstag

Sziasztok!

ESR oldaláról próbált valaki a mai nap rendelni? Nem sikerül a fizetést végig vinnem. Hibát nem ír ki.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#278473) atika88


atika88
senior tag

Sziasztok!

iPhone 12 Miniben a mostani legújabb frissítésnek köszönhetően meghalt a kijelzőm, illetve az érintést nem érzékeli. Gyakorlatilag kizárt a saját telefonom...mi a megoldás rá h használni tudjam? Csak ki be kapcsolni tudom és ennyi :W

(#278474) Sordoran válasza szabonagyur (#278453) üzenetére


Sordoran
addikt

Nekem is 16.1 óta nem tölt a Baseus fej gyári kábellel. Ellenben egy androidos telefont és az iPad-et (szintén 16.1-el) töltötte, majd pár hét után az iPad-et se tölti (nem volt közben frissítve). Okát nem tudom, van másik fej, illetve telefonnak magsafe amivel megy. Azért egy másik adaptert csak veszek majd, csak még keresgélek melyik lenne jó.

Double rainbow... what does it mean? Well, a double rainbow is a phenomenon of optics that displays a spectrum of light due to the sun shining on droplets of moisture in the atmosphere. Does that explain?

(#278475) Leonardo91 válasza Dave Crank (#278419) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Szia
Én ugyanerről a kombóról váltottam 14 Pro Max ra
A buds pro családba maradt asszony A52s hez oda adtam neki, helyette vettem egy airpods pro 2 őt.
Watch 4 classicot meg apple watch ultra váltott.
De a kérdésedre a válasz...az airpods működik Samsung teloval is mer a cégesem egy A22 és szoktam vele telefonálni róla de ennyi. Gondolom a buds pro is fordítva ugyan ennyit tud egy iphonnal.
A watch 4 nem megy viszont vele ezt több helyen is írták.
Kamerában talán minimálisan veri az S22 ultrat sima fotózásban ,videóban meg pláne. Viszont a zoom nagyon hiányzik nekem.... Na meg az hogy arra bármilyen apkt lehetett telepíteni. Ezt a két dolgot leszámítva ugyan az vagy jobb az iPhone.
Ökoszisztéma mindenfélekeppen. Az üzemidőrol ne is beszéljünk. Alsó hangon 2 nap. Az S22 ultra nálam 1 napos telefon volt. Ja igen..viszont óra fronton a Samsung fényévekre elvan maradva szerintem.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#278476) zzola válasza Dave Crank (#278419) üzenetére


zzola
félisten

" megbízhatósága, stabilitása"
Ez az iOS 16-tal némileg csökkent azért. Bár ki nem fagy az OS, de ami 15.7-tel jól működött, az 16.1-gyel botrányos, némelyik app....
Persze még így is jobb, mint egy Androidos csoda...

[ Szerkesztve ]

(#278477) markknight válasza Peat76 (#278449) üzenetére


markknight
veterán

Javulni ez már nem fog sajna. Ez az iOS 16 egy battery gyilkos, kivéve ha porfogónak használod a telefont.

(#278478) Jorus


Jorus
nagyúr

Asszonynak nézelődök karácsonyra iPhonet, 13-as vagy 14-es közül melyik lenne jobb? Kb. egy árban vannak, ahogy nézem, specifikációban sem látok túl nagy különbségeket. Most egy XR-je van. Köszi szépen az infókat!

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#278479) zzola válasza Jorus (#278478) üzenetére


zzola
félisten

14 a 6GB RAM miatt, ha kb hasonló az ár.

(#278480) Dave Crank válasza zzola (#278476) üzenetére


Dave Crank
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek a hsz-eket.

Keresek B-Sensual | BK Style | Disco*s Hit kiadatlan dalokat... pü!

(#278481) Fritz Teufel válasza Leonardo91 (#278475) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Fotózásban valamivel jobb az U22 és nem rosszabb. És jobb a Pixel 7 Pro is. Amit fényképezésre választanék, az a Xiaomi 12S Ultra. Most már egyre több és korrekt teszt látható ilyen szempontból. Viszont egyelőre része a 4 legjobbnak, ez biztos. A negyedik. Videóban a legjobb, nem kérdés.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278482) Sys85 válasza Jorus (#278478) üzenetére


Sys85
veterán

Hol van hasonló áron?Csak mert a hivatalos Apple partnereknél a 128-as 14-es 450k ,a 13-as meg 389k.
Ez szerintem közel sem hasonló ár. :)
A legolcsóbb hivatalos eladónál is (Euronics) a 14 428k,a 13 pedig 380k.
Neked kell eldöntened,hogy a +2GB ram,az ütközésérzékelő és a kamera Action módja megér-e +50-60k-t.
Ha ezek kellenek és nem okoz gondot a plusz pénz kicsengetése,akkor 14,ha spórolnál kicsit akkor a 13 is egy nagyon jó telefon lesz még jó sokáig.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278483) Jorus válasza Sys85 (#278482) üzenetére


Jorus
nagyúr

Köszi szépen a technikai különbségekre való rávilágítást! Igen, erre értettem a hasonló árat (+-12-14%). Akkor 14-es lesz. :R

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#278485) umfrider válasza Fritz Teufel (#278465) üzenetére


umfrider
senior tag

Nem, csupán a tapasztalat. Pl 30 p alatt többet tölt az ikeas, mint no name. Lightning + micro usb is.

'Egy nap 24 órából áll; akkor, ha 6 órát alszol marad 18 órád. Persze mondhatod, hogy "várj egy picit, én 8 - 9 órát alszom". Ebben az esetben azt javaslom, aludj gyorsabban!'

(#278486) Fritz Teufel válasza umfrider (#278485) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Az nem a veszteség függvénye, hanem a kábel anyagminőségégének (tisztaság avagy szennyeződés mentesség) és ezáltal az ellenállásának függvénye. Kábelen a veszteség elhanyagolható, azzal a vezetékmentes töltőknél számolnak, ott van értelme.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278487) sethi válasza matehajagos (#278484) üzenetére


sethi
senior tag

Tegyél alá egy ilyet és máris tapad a műszerfalra [link] (Ez csak egy példa. Ennél lehet olcsóbban is találni)

(#278488) timelord1987 válasza Malfroy (#278390) üzenetére


timelord1987
őstag

Hogy kell iOS reset-et csinálni?

(#278489) ittakary válasza timelord1987 (#278488) üzenetére


ittakary
nagyúr

faceID telefonon

hang FEL - megnyom elenged
hang le - megnyom elenged
bekapcs gomb - nyomvatart folyamatosan almalogóig

ez olyan mint a PCn a RESET gomb

(#278490) Leonardo91 válasza Fritz Teufel (#278481) üzenetére


Leonardo91
senior tag

Én a youtube teszteken nem ezt látom :)) megnéztem már párat szeptember óta . Zoomba veri csak az S22U.

| Samsung Galaxy S24 Ultra Titán 1TB | Watch 6 Classic 47 LTE | Galaxy Tab S8 Ultra |

(#278491) lorinho válasza lorinho (#277531) üzenetére


lorinho
tag

Na azóta már csak 91%. Őrült tempóban amortizálódik! :O

(#278492) ittakary válasza lorinho (#278491) üzenetére


ittakary
nagyúr

ki kell kapcsolni a telefont, akkor nem fog romlani ;]

(#278493) Luck Dragon válasza ittakary (#278492) üzenetére

De gonosz :DDD

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#278494) matehajagos válasza sethi (#278487) üzenetére


matehajagos
tag

Lehet rosszul fogalmaztam, az a baj, hogy nem sík a műszerfal, nem fekszik fel rá sehogy sem a korong. Gyanítom, ha egy ilyet ráraknék az sem segítene a helyzeten, hiszen nem lenne egyenletes a felület, ahová légmentesen fel tud cuppanni. :)

(#278495) markknight válasza lorinho (#278491) üzenetére


markknight
veterán

Új telefon! Nekem bejött :D

(#278496) homeless09


homeless09
őstag

Sziasztok!
iPhone 12 telefonom nem tölt a “generációjának megfelelő”, type-c - lightning gyári gyorstöltővel, viszont bármi mással igen. Kijelzi, hogy tölt, de nem megy bele nafta. Másik telefonnal működik a töltő.
találkozott valaki hasonló problémával?

'Nobody, nobody does it better than Manchester United'. |

(#278497) lorinho válasza markknight (#278495) üzenetére


lorinho
tag

De bakker 1 éves 🙂

(#278498) Luck Dragon válasza lorinho (#278497) üzenetére

Nálam volt , hogy egy év alatt lett 85%. Ez egy használati eszköz. :)
De ha nem hátráltat a mindennapokban , akkor ezen nem kell aggódni. Ha meg oda ér az idő ,akkor csere.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#278499) markknight válasza lorinho (#278497) üzenetére


markknight
veterán

Nekem is annyi volt. 1 év 1 hónap.. durr 99% :D

Idén most azzal játszok, hogy manuálisan soha fogom updatelni az appokat. Frissít amikor frissít, nem foglalkozok vele, se a szoftveres updatettel. Most is ott figyel 47 frissítés, cseszik felrakni 86%-os töltöttség mellett. Én nem erőltetem.

[ Szerkesztve ]

(#278500) lorinho válasza Luck Dragon (#278498) üzenetére


lorinho
tag

Az melyik modell volt?

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.