Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#278051) Oldman2 válasza Fritz Teufel (#278047) üzenetére


Oldman2
veterán

Minden teló mellé adnak ilyen kódot nem csak az iPhone mellé.
:DD

[ Szerkesztve ]

(#278052) Sys85 válasza bigdady (#278049) üzenetére


Sys85
veterán

Szerintem nem.Méretben nem nyersz semmit,a nyers plusz erőt nem nagyon fogod érezni,az akkuidőcsökkenés viszont esélyes,de minimum hasonló mint a 12 Mini-é.
Cserébe kapsz Oled után egy kisebb IPS panelt,faceID helyett meg TouchID-t.
Miért fordult ez meg a fejedben?Van konkrét ok,vagy panasz a 12 Minire?

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278053) adika4444 válasza szabonagyur (#278046) üzenetére


adika4444
addikt

Ha végre meghozzák a 13 Mini-t most izgulhatok, hogy kapok-e ilyen kódot ;]
#278049bigdady
Magánvélemény, ne kövezzetek meg! :D Én az a helyzet, hogy a SE vonalra nem igazán váltanék. Most van úton egy SE2020 utódjának álló 13 Mini és én is szemezgettem a SE2022-vel, de elég sokat panaszkodnak rá az ismerettségi körömben és én is tapasztaltam a SE2020-szal kompromisszumokat, legfőképp az akkumulátor kapacitását. Sajnos érzésre nem bírják olyan jól a gyűrődést ezek a SE-k mint a 6S-ek, 8-asok vagy épp egy iPhone XR. Utóbbi nem keveset volt használva kb. a megjelenése óta és a mai napig kiválóan működik, nagy megelégedéssel használják.
Szerk: Látom úgy elvettük a kedved, hogy még a HSZ-t is törölted :D

[ Szerkesztve ]

üdv, adika4444

(#278054) szabonagyur válasza adika4444 (#278053) üzenetére


szabonagyur
félisten

Pedig a SE2020 ugyanúgy bírja, mint a 6S/8. XR az más, de méretben is volt hely akksinak.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278055) adika4444 válasza szabonagyur (#278054) üzenetére


adika4444
addikt

Igen, ez a papírforma, de a gyakorlatban a SE2020-am gyakorlatilag fél-egy év után érezhetően rosszabbul bírta mint azonos korban a 6S vagy a 8. Persze az alkalmazások azóta csak energiaigényesebbek lettek, de csak a felhasználói élményt nézve, az üzemidő mindenképp romlott. A 2022-ben javítottak a dolgon, de kicsit lutrinak érzem :D nagyon agyaltam, hogy 13 Mini legyen-e, de nyert végül.

üdv, adika4444

(#278056) trebrona válasza Fritz Teufel (#278047) üzenetére


trebrona
nagyúr

Ugyan olvasd már el a linkelt oldalt! :U

------- Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs. ------

(#278057) szabonagyur válasza adika4444 (#278055) üzenetére


szabonagyur
félisten

Nehéz összehasonlítani szerintem a 6S-t egy SE2020-al. Esélyesen nem futott egy időben a két teló gyári, hibátlan állapotban sem.

És igen appok fejlődnek, többet futsz mobilneten, szóval változnak a szokások is.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#278058) bigdady válasza Sys85 (#278052) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kicsi, romlik a szemem...de látom ez még kisebb

[ Szerkesztve ]

(#278059) Sys85 válasza bigdady (#278058) üzenetére


Sys85
veterán

Akkor kijelzőméretben éppen hogy felfelé kéne menni.
Minimum 13/13P méretre ha esetleg a PM már túl nagy és nehéz lenne,bár pont az lenne neked való pont a nagy kijelzőméret miatt.12PM/13PM,vagy a nem túl megérős 14 Plus.
Előbbik akár hardverapróról garisan,de használtan.
Valamelyik bótba nézegesd meg a méretet (valószínűleg a 14-es széria lesz kiállítva) hogy mi lenne az ami megfelelne.

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278060) Jaded válasza duckload (#277987) üzenetére


Jaded
senior tag

iOS16 óta telefonon is ilyen, hogy miért, nem tudtam még rájönni. Igaz nem is használom napi szinten.

Renault Megane IV Limited

(#278061) N@idia


N@idia
őstag

Sziasztok!

Technikai kérdésben kérnék segitséget. Vettem egy iPhone 14 Pro telefont és már egy ideje eSIM kártyát használok. A kérdésem az volna, hogy eladás előtt a régi készülékem értem, ha a telefonon törlök minden adatot és beállitást akkor az eSIM is törlődni fog vagy azt külön törölni kell? Mert van ilyen lehetőség is a hálozat beállitásoknál. Használ itt valaki elektronikus sim kártyát :F

Semmiben sem nyilvánul meg olyan világosan az emberek jelleme, mint a játékban.

(#278062) markknight válasza N@idia (#278061) üzenetére


markknight
veterán

Gyárilag a telódón volt volt az e-sim? :DDD Mert a gyári visszaállítás az én levelemben azt jelenti, hogy MINDENT törölni fog és ilyen módon a sim kártya törlésével sincs semmi dolga az embernek. :D

(#278063) MasterMark válasza Jaded (#278060) üzenetére


MasterMark
titán

Nekem jönnek az értesítések. Nincs esetleg letiltva a háttérben futás?

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#278064) sethi válasza N@idia (#278061) üzenetére


sethi
senior tag

Én eladás előtt külön töröltem. Csak egy plussz katintás. A csavar, hogy a telekom weboldalán megszünt az a lehetőség, hogy esim áthelyezése. Kénytelen voltam egy boltba bemenni és új qr kódot generáltatni mert a telekom fiókomban lévőre elavultat jelzett a telefon beolvasáskor

(#278065) Imy válasza Imy (#278019) üzenetére


Imy
veterán

Erre valaki, vagy ebben valaki tud segíteni? :F :R

(#278066) MasterMark válasza Imy (#278065) üzenetére


MasterMark
titán

Ha céges akkor a céges profil korlátozhatja hogy kikapcsold.

Egyébként a beállításokban lehetne.

Switch Tax

(#278067) kali válasza sethi (#278064) üzenetére


kali
legenda

Nem szűnt meg, bármikor kérhető új kód, most is ott a lehetőség: [kép]
Én 1.5 hete helyeztem át (S21 Ultra -> 13 Pro Max) a weboldalon kért új kóddal az eSIM-et.

(#278068) lugosi válasza N@idia (#278061) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Megkérdezi visszaállításkor, hogy törölje-e.

(#278069) kakuk.tamas válasza sethi (#278064) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

A multisimes e-sim generálás (multisim aktiválás) nem mehet/akadhat a weboldalon, de chaten, ügyintéző megoldja a dolgot. Nem kell boltba menni.

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#278070) juve600 válasza adika4444 (#278053) üzenetére


juve600
nagyúr

Nálam 11 elmegy 2-3 napot lazán

(#278071) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Ha iphoneon előfizetek apple music családi csomagra, azt androidos tag is tudja majd használni?

(#278072) Noxy válasza Redchucky (#278071) üzenetére


Noxy
veterán

Apple ebben a dologban másképp értelmezi a család fogalmát. :K

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#278073) lugosi válasza Redchucky (#278071) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Jó kérdés, szerintem igen. Ha van Apple id-je, akkor szerintem mennie kell, miután van a play store-ban Apple music app.

(#278074) Redchucky válasza lugosi (#278073) üzenetére


Redchucky
aktív tag

ID van, appba be lehet jelentkezni vele, úgyhogy elvileg nincs akadály. Gondoltam hátha van valakinek tapasztalata ezzel kapcsolatban :)

(#278075) lugosi válasza Redchucky (#278074) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Majd most lesz :)

(#278076) vargalex válasza Sys85 (#278013) üzenetére


vargalex
félisten

Azért gondolom az ATV 4K 2022 többszörösébe is került egy droidos boxnak, így nem fair az összehasonlítás. Illetve utóbbiból nem tudom mit próbáltál. Én mondjuk AmLogic párti vagyok és azt is droid helyett CoreELEC-el.

Alex

(#278077) Redchucky válasza lugosi (#278075) üzenetére


Redchucky
aktív tag

:)

(#278078) Fritz Teufel válasza Redchucky (#278071) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Menni fog. Én az Apple TV+-t próbáltam ki. Még az előző Samsung telefonomról megcsináltam az AppleID-t és előfizettem rá. A Music is menni fog. Azért van Androidos kliens írva, hogy működjön. Csak az ID kell hozzá. Enjoy! :)

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278079) leslieke válasza Redchucky (#278071) üzenetére


leslieke
Jómunkásember

Tudja! Gyerek droidos telefonján simán megy az AM. Előtte regisztráltam neki Apple ID-t és hozzáadtam a családi megosztáshoz.

A sörben az a jó, hogy legyél bárhol a világon, kizárólag az első háromnak fáj az ára!

(#278080) Oldman2


Oldman2
veterán

Amennyiben egy hivatalos szervizben akkut szeretnék cserélni, az mennyi időt vesz igénybe?

(Vidéken élek)

(#278081) Redchucky


Redchucky
aktív tag

Köszönöm a segítséget :)

(#278082) Kbali válasza Oldman2 (#278080) üzenetére


Kbali
nagyúr

Előtte egyeztetned kell a szervizzel, de nem a megvárós kategória szokott lenni náluk sajnos.

(#278083) bigrob válasza Oldman2 (#278080) üzenetére


bigrob
őstag

Kérdezd meg a kiszemelt szervizt, ha szerencséd van, nincs bent sok meló és van alkatrész akkor valszeg 1-1,5 óra alatt megvan, de a pillanatnyi szerviz leterheltségről csak ők fognak tudni válaszolni.

Más szervizben dolgozom és nem nagyon szeretjük amikor az ügyfél úgy jön oda hogy azt mondták hogy meg lehet várni 1 órán belül, közben meg van még 8 gép ugyanilyen hibával. :)

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#278084) Sys85 válasza vargalex (#278076) üzenetére


Sys85
veterán

Amlogic S905x2 dolgozik a Strong Leap S1-ben.
Eredetileg Thomsonért indultam meg amikor vettem,de egyrészt ez fekete és a médiafal összes cucca fekete (az állvány is),másrészt az utolsó csavarig ugyanaz a 2 eszköz és a Leap kicsit olcsóbb is volt.
Valami 25k körül volt.
Gondolkodtam már a CoreELEC-en,de garis az eszköz,eddig nem akartam mókolni.
Lehet kezdek a Leappel is valamit,mert most 10-15k-ért eladni sok értelme nincs nem az éhenhalás fenyeget.
Egyik jóbarátom úgyis filmlejátszási gondokkal kűzd,de médialejátszóra sajnálja a zsét,lehet karácsonyra megkapja CoreELEC-kel.
Lehet hogy ezzel egy tök jó kis masina lesz,de 1 nap alatt beleszerettem az ATV-be.Piszok gyors és nagyon fluid az egész.Tény hogy majdnem 3x annyiba került,de gyakorlatilag egy i13 Pro belseje dolgozik benne ami azért bíztató,hosszútávon is. :)

#Honda Hornet 600 CB600FA PC41#Ford Focus Mk3#

(#278085) juve600 válasza bigrob (#278083) üzenetére


juve600
nagyúr

jó munkához idő kell :)

(#278086) esbii22 válasza Oldman2 (#278080) üzenetére


esbii22
őstag

[link]

Semmi gond nem volt vele, gyorsak is. Ha nincs kedved csak ezért felmenni a “nagyfaluba” akkor bátran ajánlom őket és a futáros megoldást.

istyle-nál egyik fórumtárs ugyanígy szerviz futárral cseréltetett akksit, egy hónap volt mire visszakapta.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#278087) Fritz Teufel válasza esbii22 (#278086) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Mindenkinél ilyen sokáig tart, akinek a TMX szervizel. Nagyon szenvedős az alkatrészellátás.

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278088) truefx


truefx
aktív tag

Sziasztok, olyan gondom van, hogy a legutóbbi update óta nem megy a Carplay (iPhone 13 mini), előtte majdnem mindig csatlakozott, most már nem akar. Próbáltam neten keresgélni, egyik tipp sem vált be. Egyedül a teljes telefon resetet nem próbáltam még idő hiányában, de mostmár lassan az lesz a következő. Arra lennék kíváncsi, hogy itt valaki tapasztalt-e ilyet, és sikerült, e megoldani? Köszi!

(#278089) Oldman2 válasza esbii22 (#278086) üzenetére


Oldman2
veterán

Köszi mindenkinek!
:R

(#278090) plejik válasza truefx (#278088) üzenetére


plejik
addikt

Siri be van kapcsolva? :U

[ Szerkesztve ]

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#278091) Fritz Teufel


Fritz Teufel
addikt

Sajnos a Carplay nem valami erős. Vagy hogy váltani akarok a kijelzőn és az érintés után lefagy, azonnal el is megy a hang. Pár másodperccel később az alkalmazás összeomlik, újra indul és ott folytatja ahol abbahagyta. Az Apple mentségére szóljon, hogy összeomlásban is nagyok. Legalább beavatkozás nélkül rendbe is teszi a dolgot ;]. Mondjuk az ismert konkurense egyszer nem akadt ki nálam évek alatt (kábelprobléma esetén azonnal összeomlott és annyi, nem is indult újra kábelmacera nélkül).

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278092) BigBlackDog válasza Fritz Teufel (#278091) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nálam eddig nem sok gond volt szerencsére (vezeték nélküli CP + VW termék esetén). Ami volt (kép szétesés), azt nem tudtam sehogy sem kezelni. Végül egy VW-s szoftverfrissítés oldotta meg a fejegységen.

(#278093) Big_Boss válasza Fritz Teufel (#278091) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

2019 óta használom a vezetékes Carplayt VW konszern autóban, azóta kb. 4x volt olyan, hogy megszakad a kapcsolat, de simán újracsatlakozott utána. Fagyásom még nem volt.

(#278094) Gabonetta válasza Fritz Teufel (#278091) üzenetére


Gabonetta
aktív tag

Nekem egy 2021-es KIA Sportage-ben rendszeresen megszakad a kapcsolat. Nem kábelprobléma, mert több kábellel is próbáltam. Esetleg még az autó csatlakozója lehet a ludas, de nem hinném, mert az Android Auto ment rendesen.

(#278095) Fritz Teufel válasza BigBlackDog (#278092) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Sajnos jobban meg kellett volna gondolnom az autóvásárlást. A KIA nem épp minőségi eszköz, de bedőltem a jóhírnek. Pedig már a szalonban is láttam ahogyan a karosszéria lemezek úgy állnak rajta mint tehénen a gatya. Össze van heftelve rendesen az biztos, de az illesztéssel nem törődtek, még a Dacia is igényesebben van barkácsolva.
A motor olajat eszik 34e után (mondjuk ez meg a VW-nél gyalázatos, a ~3,6 literemmel körbe röhögnének)
Most igaz, hogy majdnem csak visszakapnám az autó árát, de abból meg esetleg újat ebben a méretben nem kapok (cca 8M). És nem akarnám kiegészíteni még 4M-mel.
Minden esetre az autót kivenném a képletből, mivel az Android nem hasalt el rajta. És a kábelt is, mert ha kontakt probléma lenne, akkor azonnal összeomlana és nem is indulna újra kábelbabrálás nélkül.
Esetleg a bluetooth kapcsolatot felejtetem még el, hátha az zavar be. Konkurenciánál ez sem bolt probléma forrása.

Gabonetta: megelőztél

A lényeg. Legközelebb NoKIA :D

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278096) plejik


plejik
addikt

Nekem 2021 -es Sportage, semmi gond sem a Car play-el sem az android autóval.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#278097) esbii22 válasza Fritz Teufel (#278087) üzenetére


esbii22
őstag

Hozzászólásban linkeltem a saját tapasztalomat a Care Centerrel kapcsolatban, nekem össz-vissz 4 nap volt, futár vitte és hozta.

iPhone 11 128 GB White, Apple Watch SE 44mm, Hyundai i30 II. gen.

(#278098) Kbali válasza truefx (#278088) üzenetére


Kbali
nagyúr

Ha csatlakozni sem akar, akkor két dolog lehet: rossz a kábel, ill. vannak olyan csillagállások, hogy fel kell oldanod a készüléket és csak akkor indul el a carplay. Nekem egy 2018 év végi Golfban van, voltak gondok menet közbeni fagyással, de azt, mint kiderült, rossz kábel okozta.

(#278099) Fritz Teufel válasza Kbali (#278098) üzenetére


Fritz Teufel
addikt

Most rendeltem meg az OEM kábelt... hátha.

[ Szerkesztve ]

Asus ROG Strix G513IH; Apple iPhone 14 Pro Max, Apple iPhone 13, Apple Watch Ultra, PocketBook Touch HD 2

(#278100) sirály69 válasza zojjektum (#278003) üzenetére


sirály69
őstag

14 Pro MAX-ra vettem Spigen tokot és üveget.
Soha nem volt dolgom ilyen jó minőségű tokkal és üveggel.
Tökéletesen illeszkedik mind a kettő!
Tutti hogy valami gyári hibásat fogtál ki.... :K

Szerver Hosting Debrecenben

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.