Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237451) tboldi válasza vdavid96 (#237449) üzenetére


tboldi
nagyúr

(#237452) vdavid96 válasza tboldi (#237451) üzenetére


vdavid96
kezdő

szuper, köszi!

(#237453) Oryctolagus


Oryctolagus
tag

Hogyan lehet képsorozatból gifet készíteni?

Per aspera ad astra.

(#237454) aujjobba válasza Oryctolagus (#237453) üzenetére


aujjobba
addikt

Parancsok app / Galéria / a képen levőt keresd:

(#237455) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A lockscreen àtmèretezèse csak nàlam nem mûködik ? 14.3
Csupa fekete homescreen walpapert hogy tudok beàllítani?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237456) Pfiucska


Pfiucska
aktív tag

Sziasztok!
Ujra raktam a telomat és nem engedi berakni Walletba az erstes kártyámat. Nem fogadja el az SMS-Ben jött kódot. Valami tipp?

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#237457) Sgr_A válasza Pfiucska (#237456) üzenetére


Sgr_A
addikt

maestrót szerintem nem lehet
csak master card és visa

(#237458) bnorci71 válasza Pfiucska (#237456) üzenetére


bnorci71
addikt

hívd fel a bankot 5perc alatt megoldják. Költözéskor nekem is beakadt a telón/App Pay-be az egyik kártya az ügyintéző azt látta hozzá van adva, de megoldotta simán. Lehet az volt a gond, hogy költözéskor az új telő is ugyan azon a néven lett beállítva.

Sgr_A
nekem is maestro van ugyan ennél a banknál és hozzá lehet adni

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#237459) HoldfenyLuna válasza ajapi (#237411) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Böngészőben próbáltál már belépni?

(#237460) st3v3np3t3r


st3v3np3t3r
veterán

Végre megjött az AirPlay-es update a 2018-as LG SmartTV-re

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#237461) NemMo


NemMo
őstag

Azt észrevettétek, hogy már működik a SwiftKey-el is a space hosszan nyomásával a kurzor léptetés? Végre tudom ezt a hasznos funkciót használni :))

(#237462) SharpSA válasza NemMo (#237461) üzenetére


SharpSA
veterán

Persze, már jó ideje működik ez a funkció is ott.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237463) SonyNex7 válasza Ck. (#237437) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Tele van a youtube hogy kell beállítani hogy maszkban is működjön. Nekem sikerült.

(#237464) hemaka válasza DonThomasino (#237455) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van a gyari hatterkepek kozott teljesen fekete.

(#237465) Salex1 válasza Salex1 (#237379) üzenetére


Salex1
senior tag

Ilyennel senki nem találkozott??

(#237466) DonThomasino válasza hemaka (#237464) üzenetére


DonThomasino
veterán

Azt hogy lehet elővarázsolni?
Mióta beállítottam egy képet véletlenül, azóta nem sikerül.
Lock screenhez a képet nem lehet mértezni ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237467) aujjobba válasza DonThomasino (#237466) üzenetére


aujjobba
addikt

Háttérképet beállítani a Beállítások / Háttérkép menüben lehet.

(#237468) DonThomasino válasza aujjobba (#237467) üzenetére


DonThomasino
veterán

Aha, csak nem találom a gyári feketét, és ha van egy kép
akkor azt nem tudom méretezni.

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237469) Luck Dragon válasza DonThomasino (#237468) üzenetére

Általában legalul a galériában .

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#237470) HoldfenyLuna válasza Salex1 (#237379) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Esetleg ha eltávolítod az eszközt, majd az egészet újra hozzáadod?

(#237471) Sungoo válasza DonThomasino (#237468) üzenetére


Sungoo
addikt

Nekem az XR-en ott van középen a gyári állóképek között.

(#237472) nOvOp


nOvOp
senior tag

Egy kontaktnál meg lehet nézni, hogy mikor történtek a korábbi hívások? Ha igen, akkor hol és mennyi hívást naplóz le?

@HoldfenyLuna: köszi!

[ Szerkesztve ]

(#237473) HoldfenyLuna válasza nOvOp (#237472) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

A hívás előzményeket látod. Sajnos abban még szűrni sem lehet. Szóval, nem tudod szálakra rendezni, hogy egy adott kontakttal mikor milyen interakciód volt.

(#237474) Noxy válasza nOvOp (#237472) üzenetére


Noxy
veterán

Kontaktoknál nem, de a telefon előzményekben látod dátum szerint.
Ha jól tudom az utolsó 100-t látni, de ahogy töröld előjönnek a régebbiek is.

[ Szerkesztve ]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#237475) nOvOp válasza Noxy (#237474) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, azt láttam. Arra gondoltam, hogy egy adott kontaktnál egyben látni az összes vele kapcsolatos hívást.

(#237476) Prowler válasza Prowler (#237353) üzenetére


Prowler
senior tag

Úgy néz ki megvan a ludas, tegnap este Apple Support távdiagnosztizálta a telefonomat, minden hibátlanul működött, a hiba nem hardveres eredetű volt. Google Maps helyzetmegosztás be volt kapcsolva állandóra és az app megette az összes RAMot a háttérben. Tegnap óta semmi akadás, semmi app újratöltés és még a telefon is fürgébben reagál mindenre. Gondoltam megosztom veletek a tanulságot.

Veremivadék Undorkutya

(#237477) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Végre megvan, hogy hogyan tudom átköltöztetni úgy a dolgaimat Google drive-ból, hogy Pl a Sheet (táblázatok) Numbersben megnyithatók legyenek. Bocs, ha valakinek ez már meg van :)
Szóval felmentem Google drivera, és letöltöttem a laptopra az iCloud Driveba a kívánt mappá(ka)t, majd kibontottam. Így a gépen az iCloud driveon belül ott van a kívánt mappa és benne office formátumban jöttek le a dolgaim, tehát excel, ppt, word.
A következő lépés, hogy telefon előkap, és ha a letöltött mappából az Exceleket Numbersbe akarom varázsolni, akkor megnyitom a Numbers appot, kikeresem az adott mappából a kívánt Excel fájlt és Numberskent nyitja meg. Innentől kezdve bármi változtatás esetén megjelenik a PC iCloud mappájában a Numbers fájl, tehát a korábban lejött Excel törölhető is.
Fontos, hogy magát a Numberst nyissuk meg az átalakításhoz, mert ha a telefon Fájlok appon keresztül próbálunk eljutni a fájlhoz, akkor csak a már letöltött Excel fogja megnyitni!! De ha már egyszer végigzongoráztuk ezt, akkor már a Fájlból is elérjük majd a Numbers típusú fájlt.

(#237478) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Más is kapott? :DDD

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237479) nord_ válasza kakuk.tamas (#237478) üzenetére


nord_
veterán

:K

(#237480) kakuk.tamas válasza nord_ (#237479) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Egyre jobban szeretem az Applet. :C

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237481) lugosi válasza nOvOp (#237472) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha a híváselőzményekben a kontakt melletti (i)-re kattintasz, akkor látsz korábbi előzményeket valamennyire csoportosítva.

(#237482) lugosi válasza HoldfenyLuna (#237477) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Szóval felmentem Google drivera, és letöltöttem a laptopra az iCloud Driveba a kívánt mappá(ka)t, majd kibontottam. Így a gépen az iCloud driveon belül ott van a kívánt mappa és benne office formátumban jöttek le a dolgaim, tehát excel, ppt, word."

Ezt írtam neked korábban én is, hogy így csináld. Így az icloud drive szinkronizálja az adott mappák tartalmát, és a telefonon is és a weben is meg tudod nyitni az apple alkalmazásaival.

(#237483) GreenGoblin válasza kakuk.tamas (#237478) üzenetére


GreenGoblin
tag

:Y

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#237484) ILLDisPozed válasza kakuk.tamas (#237480) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Én 3 hó ingyen Apple arcadeot kaptam a most vásárolt készülékhez, az asszonynak van még őszig Apple tv+, szintén ajándék :)

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#237485) HoldfenyLuna válasza lugosi (#237482) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, írtad, hogy próbáljam ki az Apple cuccokat, mert ugyanúgy szinkronizálnak, mint a Gugli drive-ba, de nekem ugye az kellett, hogy a már meglevő Gugli táblázatok által létrehozott dolgaim legyenek átkonvertálva Numbersbe, mert copy paste ugye nem működött, még az excelből sem tudok adatot kimásolni. De lehet, csak nem értettem elsőre, hogy ezt akartad mondani.

(#237486) kakuk.tamas válasza ILLDisPozed (#237484) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekünk egy éves TV+-unk van free (2021.12.25.-ig).
Én szoktam csemegézni, a természetfilmek nagyon jók rajta.
Meg persze mi is kaptunk 3 hó ingyenességet Arcadera, meg Musicra is.
Éppen most írtam a Supportnak, mert ezek ellenére levonták a teljes One családi csomag árát, hogy most hogy is van ez...

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237487) nOvOp válasza lugosi (#237481) üzenetére


nOvOp
senior tag

Igen, azt is néztem, de nekem ott 1 vagy 2 híváselőzmény van csak, pedig az előzmény listában több szerepel szétszórva. Nem olyan fontos, csak azt hittem én nem találom, mert néha jól jön.

(#237488) atirag válasza nOvOp (#237487) üzenetére


atirag
őstag

Sajnos nem sokat tud ezen a téren. Az aznapi hívásokat csoportosítja ha az info gombra kattintasz. A név melletti szám utal arra hány hívás volt és azt részletezi az info gomb alatt.
Ha törölsz a lista aljáról akkor jön elő az előtte lévő hívás. Talán egyszer összefűzi ezeket az információkat.

(#237489) Noxy válasza nOvOp (#237487) üzenetére


Noxy
veterán

pedig az előzmény listában több szerepel szétszórva

Dátum szerint rendezi. Ha egy nap uan azzal a kontaktal több kapcsolatod volt, akkor a név mellet jelzi.
Ide rakja a telefon mellet még a Viber, FT, WhatsApp hívás előzményeket is.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#237490) feddel


feddel
senior tag

Remélem nem nagyon off, AirPods(2).
Ma sétáltam benne zenét hallgatva, majd mikor beértem a boltba, kikapcsoltam a zenét és csak a fülemben volt. Aztán kijöttem és kb 20 m után visszakapcsoltam a zenét, nem nagyon akart elindulni, de aztán csak elindult, akkor észleltem hogy a bal oldali nincs meg. Már épp néztem hogy mivel vágjak eret magamon, visszasétáltam nyugalmat színlelve, és kb 20 méter után megtaláltam a sárban.
Namost ebben futok rendszeresen, tökéletesen illeszkedik, sosem akart kiesni, de most az történt (rekonstruáltam a történteket), hogy míg a maszkkal b@szakodtam, akkor esett ki a bal. Eddig nem féltem hogy elhagyom, mondván ha kiesik, megáll a zene és észreveszem, de most nem ment a zene.
Van erre valami megoldás, hogy ha csak a fülben van, és kiesik, akkor valami jelez? Valamint nem próbáltam, hogy az eszköz megkeresése működött-e volna így, hogy az egyik a fülemben volt, meg hogy mennyire pontos.

(#237491) bigdady válasza DonThomasino (#237455) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha lcd a telód akkor a fekete nem jó neki inkább a fehér.
Ha oled akkor meg igen úgy tudom

(#237492) nOvOp válasza Noxy (#237489) üzenetére


nOvOp
senior tag

Ma volt olyan személy, akivel többször beszéltem Facetime audion. Külön sorokban jelöli meg, nincs mögötte szám és ha az infora megyek, csak egy időpontot hoz fel. De van régebbről, hogy egy azon napon 3 hívás volt, azt két sorban jelöli, az egyik után jelöli, hogy 2 hívás volt. De olyat is találtam, hogy vkivel 8x beszéltem és két sorban jelölte meg, az egyik mögött szerepelt a 7 hívás. Tényleg nem olyan fontos, csak azért írtam le, hogy nálam nem úgy van, ahogy írtad.

(#237493) atirag válasza nOvOp (#237492) üzenetére


atirag
őstag

Azt is külön kezeli,hogy te hívtad vagy ő hívott. Ezek szerint csoportosítja és írja a számokat a hívások mellé.
Az egész teljesen felesleges. Mert egy név alá kellene rendeznie ahogy más rendszerek.

(#237494) nOvOp válasza atirag (#237493) üzenetére


nOvOp
senior tag

"Azt is külön kezeli,hogy te hívtad vagy ő hívott."
:D még így sem sikerült neki. Mindegy is... :)
Azért köszi!

(#237495) lugosi válasza HoldfenyLuna (#237485) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Úgy értettem, hogy ha bemásolod az excel fileokat a drive-ba, akkor a weben meg tudod őket nyitni a numbers-szel, kicsit más mind a google drive-os táblázatkezelés (én is használom azt is), de használható szintén.

(#237496) lugosi válasza nOvOp (#237487) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, inkább úgy mondanám, hogy a csoportosítás hiányánál egy fokkal jobban csoportosítja a hívásokat. Sajnos nincs rá trükk vagy lehetőség, hogy ezen változtass.

(#237497) pana0017


pana0017
senior tag

Sziasztok. Tudtok segíteni, hogy mi a különbség a Nillkin 3D CP+ Max és az XD CP+ Max fóliája között?

(#237498) icecave válasza pana0017 (#237497) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nekem 3D CP+ Max van a 11 pro max-omon, akartam pár tartalékot, de már sehol nem tudtam beszerezni, csak az XD CP+ Max-ot, ebből vettem kettőt. Lehet ez az utódja, nem tudom. Összehasonlítottam, nem találtam különbséget rajtuk, mindkettő jól lekerekített a széleken körben, ami remek, illetve van rács a hangszóró részen is, nem csak egy kivágott lyuk.

(#237499) HoldfenyLuna válasza lugosi (#237495) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Bakter, ne haragudj, hogy nem esett le, hogy pont erre gondolsz :( De azért mégegyszer nagyon köszönöm, hogy még mindig segítesz :R

(#237500) bigdady válasza pana0017 (#237497) üzenetére


bigdady
nagyúr

xd alá nem megy be úgy a kosz jobban le van kerekítve. Nekem ez vált be

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.