Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237601) Šolaire válasza lugosi (#237598) üzenetére


Šolaire
veterán

Szerintem idővel belerakják a kijelző alá is ha elég gyorsnak itélik, nekem volt olyan telefonom amiben benne volt és idegesített hogy lassú. Touch id face id egy telefonba nagyon jó lenne. :)

“Praise The Sun” \[T]/

(#237602) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Állítólag az új szériánál már az alkatrészeket külön-külön sem egyszerű felhasználni más készülékekben (alaplaphoz vannak kódolva ,mint anno az i5s alaplap - Touch ID)
Teszem azt ,ha gáz van és véletlenül ellopják a telefonom ,ha be vagyok jelentkezve az apple id - vel már alkatrésznek sem tudják eladni.
+ Megszűnnek a sufni gsm-ek által összecsapott készülékek is.

Ennek különösen örülök ha frankón így is van ,ti erről hallottatok vlmit?

[ Szerkesztve ]

(#237603) Zozo0525 válasza dud998 (#237600) üzenetére


Zozo0525
őstag

talán a legjobb megoldás a hagyományos ujjlenyomatolvasó. a kijelző alatt mint a régebbi 6-7-8.... és az se 2020 modelben. (volt kijelzőbe épített de nekem az nagyon nem jött be sohasem találtam el hol van :D :D :D ) ez meg simán látszik

(#237604) SonyNex7 válasza Noxy (#237547) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Szereztem egy gépet és egy iTunes teljes Vissza állítás megoldotta.

Egyébként youtube videók alapján beállított maszk feloldás egész korrekten működik.

(#237605) Luck Dragon válasza Zozo0525 (#237603) üzenetére

Most kimondottan örülök hogy ebben az időszakban pont egy SE-t nyúzok. :D

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#237606) MasterMark válasza Zozo0525 (#237603) üzenetére


MasterMark
titán

A hagyományos ujjlenyomatolvasó nem működik a kijelző alatt. Ami meg működik úgy, az meg nem olyan.

Switch Tax

(#237607) feddel


feddel
senior tag

Azt jól látom hogy Messenger app nélkül nem látom a Fb üzeneteimet telón? (Fb app sincs). Böngészőben hiába kérek asztali verziót, akkor sem.

(#237608) kali válasza feddel (#237607) üzenetére


kali
legenda

Jól látod, hogy nem látod.

(#237609) lugosi válasza feddel (#237607) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem látod böngészőben egy ideje (1-1.5 éve?) sajnos.

(#237610) icecave


icecave
Topikgazda

Mondjuk az írisz szkenner valószínűleg is azért került ki a Samsung repertoárjából, mert még a saját bevallásuk szerint is káros lehet a szemre.

[ Szerkesztve ]

(#237611) balinlin válasza MasterMark (#237606) üzenetére


balinlin
senior tag

Szerintem nem a kijelző alattit úgy gondolta, hogy rendes fizikai gomb jelleggel, tehát a kijelzőtől lefelé.
Egyébként azt alma logo is lehetne ujjlenyomatolvadó a hátlapon

(#237612) bigdady válasza balinlin (#237611) üzenetére


bigdady
nagyúr

Volt egy kijelzoben ujjlenyomat olvasós telóm amíg szervizben volt az iPhone hát használhatatlan volt pláne kocsiban ami zötykölődik

[ Szerkesztve ]

(#237613) MasterMark válasza icecave (#237610) üzenetére


MasterMark
titán

Mondjuk a Face ID ugyanolyan infrafénnyel működik mint az írisz szkenner.

Bár jóval távolabbról.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#237614) ILLDisPozed válasza bigdady (#237612) üzenetére


ILLDisPozed
aktív tag

Igen, de tudjuk ha az Apple elszánja magát arra hogy ilyen ujjlenyomatolvasót tegyen a készülékbe sosem szoktak félig-meddig működő featuret belepakolni, szerintem nem lesz baj a működésével.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11, Apple Watch SE 44mm, iPad 6th gen., MacBook Air M1

(#237615) bigdady válasza ILLDisPozed (#237614) üzenetére


bigdady
nagyúr

Hat igen valószínűleg nem véletlen nem csinálta meg. Samsung elég ratyi is lett etéren kb 10-ből 5-6szor oldott fel

(#237616) icecave válasza MasterMark (#237613) üzenetére


icecave
Topikgazda

Nem tudtam, tényleg. Abból indultam ki,hogy a Samunál ha bekapcsolod, egy igen hosszú és talán ijesztő figyelmeztetés jelenik meg, míg Apple-nél semmi. Bár gondolom, ott benne van a terms of use-ban, valahol 8000 oldalnyi szövegben, amire csak nyomunk egy "I agree"-t...

Találtam egészen jól összeszedett videót a szemre való hatásáról: [link]

(#237617) HoldfenyLuna válasza bigdady (#237615) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem S10-nél volt ilyen. Ott ugye elég gázul indult, mikor simán feloldott az ujjlenyomat kvázi mindenkinek, bár a frissítés elég hamar kijött. Mondjuk nekem kicsi ujjaim vannak, sosem találtam el hova kell nyúlni, így hamar feladatam az ujjlenyomat dolgot. De pont a kis kéz miatt bukta nálam a hátlapos ujjlenyomat is. A kis i8-am Touch ID-ja perfekt

Techn7ne: nem emiatt megy most az a szájhúzás, hogy az Apple nem hagyja otthon megszerelni a telefonokat? Mondjuk utóbbiba azért van igazság. Gari lejár 2 év után, szervízbe elkérnek egy rakás pénzt, holott aki ért hozzá, az meg így tényleg meg tudja csinálni magának l. Aki meg nem, Vagy nem meri (jelen, az így is úgyis viszi szervízbe).
Egyébként miért nem Samsung? Nekem eddig androidból csak tőlük volt elfogadható készülékem, igaz egy S10-esem volt. A választ privibe!! várom bárkitől, hogy ne menjen el a topik témája, akinek van kedve megosztani velem a nézeteit, tapasztalatait. Tényleg kíváncsi vagyok rá, ki mit gondol. :R

(#237618) Nordik


Nordik
őstag

Milyen töltőt érdemes venni 12hoz?

Ugreen, Baseus stb is gondolom jók lehetnek viszont ezekre várnom kellene és a garancia is macerás.

Jól látom, hogy az IKEA toltojet sokan használjátok ez valóban jó és megbízható? Igaz mivel nálunk nincs IKEA így 5ezerre jön ki szállítással. Vagy érdemesebb akkor már kiadni plusz 3ezret és a gyárit venni? Van annyival jobb?

(#237619) babszon válasza Nordik (#237618) üzenetére


babszon
csendes tag

Merre laksz? :) hatha jarok feled, elviszem szivesen :) Amugy ikea tokeletes :)

Certified HPE Engineer - MASE - Certified DELL PowerStore - Unity Engineer - Vmware VCP-DCV 2023 - Nutanix NCP-MCI

(#237620) Nordik válasza babszon (#237619) üzenetére


Nordik
őstag

Nagyon köszönöm a segítséged! De lehet rendelek majd mást is mert látom van vezetéknélküli töltő is nagyon jó áron. Ilyet használ valaki hozzá?

(#237621) bnorci71 válasza Nordik (#237618) üzenetére


bnorci71
addikt

Baseust tudsz rendelni itthon is

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#237622) bluekoli


bluekoli
tag

Sziasztok,

2 kérdés:

1. Hogy tudom egységesen kikapcsolni, hogy azonosítania kelljen (FaceID-val) a telefonnak, mielőtt megmutatná egy-egy értesítés törzsét a lock képernyőn. Mióta migráltam i12-re, azóta pl. egy Index értesítésnél se mutatja röviden a tartalmat

2. Autóban (bluetooth) ált. spotify-ról vagy youtube-ról hallgatok valamit. Mindemellett azért be van lőve az apple natív prodcast appje is. Az a bajom, hogy ez bár még csak nem is fut, folyamatosan, amikor megállítóm pl. spotify-t, akkor elindítja az ott legutóbb hallgatott prodacastet. Hogy tudom ezt kikapcsolni?

(#237623) icecave válasza bluekoli (#237622) üzenetére


icecave
Topikgazda

1. Beállítások - értesítések - itt apponként be tudod állítani,hogy mindig mutassa az előnzetet, ne csak akkor, mikor pl. fen van oldva.

(#237624) btudos válasza bigdady (#237612) üzenetére


btudos
veterán

Nem tudom, milyen telefon volt, nekem semmivel nem kényelmetlenebb az in-screen FPR-es OnePlus 7T-t feloldani, mint az iPhone 8-at.

Egyébként az egyre fejlettebb kijelzőbe építhető szenzorok miatt, és mert senkinek nem fáj, ha van választási lehetőség, én örülnék, ha a 13-as szériában legalább a Pro-ba beleférne az is. Mondjuk egy kisebb notch mellett. :B

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#237625) bigdady válasza btudos (#237624) üzenetére


bigdady
nagyúr

A70 talán.

Mas kérdés: CarPlay csak vezetéken megy bt-n nem?

(#237626) radi8tor válasza bigdady (#237625) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vezetéken vagy Wifin

⭐ Stella

(#237627) bigdady válasza radi8tor (#237626) üzenetére


bigdady
nagyúr

Kocsiban wifin?

(#237628) btudos válasza bigdady (#237625) üzenetére


btudos
veterán

Vezeték nélkül is működhet, ha az autó/fejegység támogatja.

"Ha az autó lehetővé teszi a CarPlay vezeték nélküli használatát, nyomja meg és tartsa megnyomva a kormánykeréken található hangvezérlő gombot. Győződjön meg arról, hogy az autórádió vezeték nélküli vagy Bluetooth módban van. Ezután iPhone készülékén lépjen a Beállítások > Általános > CarPlay menüpontba, koppintson az Elérhető autók elemre, majd válassza ki autóját. További információkért tekintse át autója kézikönyvét."

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#237629) anderledani


anderledani
őstag

Ezek a feketeségek vajon milyen widgetek akarnak lenni? Gyárilag itt voltak 14.4-en

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#237630) joey04 válasza VásRló (#237581) üzenetére


joey04
titán

Akkor használd azt.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#237631) tboldi válasza icecave (#237557) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az Acme PB301-et tudom ajánlani. :)

Meg a Wile E. Coyote is. :D

(#237632) tboldi válasza TechN7ne (#237602) üzenetére


tboldi
nagyúr

Az iOS 14.4-gyel már a 12-esek reklamálnak, ha nem eredeti kamera kerül beléjük.
[link]

Illetve itt egy videó is, amiben emberünk két egyforma 12-esben cserélget oda-vissza alkatrészeket. [link]

[ Szerkesztve ]

(#237633) TriX2010


TriX2010
tag

Sziasztok

Elindítottam tegnap egy iCloud biztonsági mentést... A folyamatjelző ugyanott van, mint 6 órája, és most azt írja, hogy kb 3 nap van hátra... És szerintem közben nem történik semmi.... Mi lehet a gond? (Újraindítás volt, tárhely van....)

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#237634) TriX2010


TriX2010
tag

...a macbookra csatlakoztatva a gépen indítok biztonsági mentést, akkor meg azt mondja hogy nincselég hely a gépen.... egy 16GB-os 6s-ről beszélünk, a gépen meg van 80 GB hely.... :F

[ Szerkesztve ]

\"Életem legnagyobb üzlete lenne, ha embereket vennék, annyiért amennyit érnek és eladnám őket annyiért, amennyire tartják magukat\" NE használj AdBlock-ot a prohardver oldalain!

(#237635) GreenGoblin válasza anderledani (#237629) üzenetére


GreenGoblin
tag

:C
Ezt olvastam hogy 14.4 alatt van ilyen hiba, plusz van akinél el is tűnik.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#237636) Fradipuma


Fradipuma
tag

Sziasztok. Apple Watchra szeretnék valamilyen fóliát rakni, de tanácstalan vagyok milyen legyen. Tapasztalatok alapján tundátok linkelni párat amik bejöttek? Ha lehet minnél egyszerűbb legyen felrakni, buborék nélkül :D Köszi a segítséget előre is!

(#237637) tboldi válasza Fradipuma (#237636) üzenetére


tboldi
nagyúr

Részemről Rock Hydrogel, ha 44 mm-es kell, azt megtalálod az ikiegeszitok.hu-n, ha viszont más méret, akkor nem tudom, keresni kell.

(#237638) Fradipuma válasza tboldi (#237637) üzenetére


Fradipuma
tag

44mmes kell igen, ez kimaradt :) köszi szépen ránézek

(#237639) Goodwillie


Goodwillie
csendes tag

Szaisztok!
Minden nap használom a Carplay-t, viszont az utóbbi időben az Apple Music problémára hivatkozva nem müködik, van valami ötletetek mit tudok csinálni? Mindenből a lgfrissebb van a telefonon.
Köszi!

(#237640) Pocpet


Pocpet
csendes tag

Sziasztok!
Azt szeretném kérdezni, hogy másnál is van az a jelenség, hogy a safari, amikor visszalépek akkor az oldal tetejére ugrik, olyan mintha újratöltené az egészet, ami nem lenne akkora baj ha oda ugrana ahonnan indultam. Elég idegesítő mindig lefelé "görgetni", megkeresni az adott részt, ahol tartottam. Iphone 12 pro, ios14.4. Köszönöm.

(#237641) hemaka válasza Pocpet (#237640) üzenetére


hemaka
nagyúr

Némelyik weboldalnál nekem is csinálja azt, de a legtöbbnél normálisan működik.

(#237642) HoldfenyLuna válasza Pocpet (#237640) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem ezt nemrég kezdte el, olyan mintha újratöltené az oldalt, igaz nekem i8-am van, 2 giga RAM-mal, de korábban nem volt ilyen és most sem minden oldalon tapasztalom. Pl az iPhone felhasználóit olvasgatva előjön.

(#237643) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

otp visa kártyával már lehet használni apple payt, vagy azt meg mindig nem ?

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#237644) syIex válasza WhiteAngel89 (#237643) üzenetére


syIex
veterán

Elvileg nem....

[ Szerkesztve ]

The greatest trick the devil ever pulled off was convincing the world he didn't exist.

(#237645) Nordik


Nordik
őstag

Ikea 1500Ftos vezetéknélküli töltő jó minőségű és működik megfelelően? Ennyi pénzt megér. Van esetleg ellenérv a vezetéknélküli töltéssel szemben?

(#237646) aujjobba válasza Nordik (#237645) üzenetére


aujjobba
addikt

Nekem a masik van, amihez van fej es kabel es beepitheto a butorba, semmi gondom vele.
Azt vedd figyelembe, hogy az 1500 Ft-os toltohoz nincs fej es kabel.
Ellenerv szokott lenni a lassusag, de nem tudom te hogyan fogod hasznalni.
Nalam az ejjeliszekrenybe van beepitve, este felteszem ra, reggel leveszem, mindegy mennyire gyors vagy lassu.
Masik erv a melegedes, de oszinten szolva nem hiszem, hogy ilyen kis teljesitmenynel ez relevans.

[ Szerkesztve ]

(#237647) nord_ válasza Nordik (#237645) üzenetére


nord_
veterán

Az ikeás töltők jók, nekem is van.

Saját vélemény: vezetéknélkülit én még nem vennék - rosszabb hatásfok és jobban melegszik a telefon, mintha vezetékkel töltenéd. Konkrétan semmi se szól mellette... Nekem olybá tűnik, mint egy pénzköltési hajlandóságot kihasználó termék, ami még nem jutott el arra a pontra, hogy érdemes legyen pénzt kiadni rá.
(Mint amikor sokan már akkor lapostévét vettek, amikor kvázi csak SD 4:3 adásokat lehetett fogni. :) )

(#237648) balinlin válasza nord_ (#237647) üzenetére


balinlin
senior tag

Van azért előnye: egyszerűbb a levétel, visszatakás. Nem kell vesződni kábellel, ha hívnak stb. Én szeretem, különösen az irodában.
Aki tévét meg a tévéadás miatt vásárol, az sikeres ember nem lehet. ;]

(#237649) bigdady válasza Nordik (#237645) üzenetére


bigdady
nagyúr

Lecsúszik róla az xr, ezen kívül semmi. Mondjuk az mindenhonnan lecsúszik :DDD

(#237650) gyvince


gyvince
senior tag

Lehet hülye kérdés iPhone van Messenger chat fej??

Apple Iphone 12 Pro Max + Apple Watch Series 4 44mm, Hp Omen laptop

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.