Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237801) Nordik válasza MasterMark (#237800) üzenetére


Nordik
őstag

Tehát a C-s az már gyakorlatilag ugyanazt tudja mint a gyári 20wos toltofej? Így azzal menne a gyors töltés?

(#237802) aujjobba válasza Nordik (#237801) üzenetére


aujjobba
addikt

Elvileg igen, a PD (Power Delivery) a kulcsszo, az az Apple altal tamogatott gyorstoltesi szabvany.

(#237803) MasterMark válasza Nordik (#237801) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, Power Delivery amit tudnia kell, de PD az csak USB Type-C csatlakozónál van.

Switch Tax

(#237804) Nordik válasza MasterMark (#237803) üzenetére


Nordik
őstag

És mi értelme az ennél nagyobb teljesítményű fejeknek? Mert vannak itt C-s csatlakozóval 30-40wattosak is. Gondolom van egy maximum amit felvesz a telefon. Ez 20 watt lenne a gyári fejből kiindulva?

(#237805) MasterMark válasza Nordik (#237804) üzenetére


MasterMark
titán

Iphone-nál igen, más telefon tud többet, van laptop is USB-C-vel ami PD-vel töltöd az 65 Watt is lehet vagy több. (Pl. a MacBook is ilyen)

Iphone-hoz nincs értelme ennél nagyobb töltőfejnek, akkor is csak a 20 Wattot veszi fel róla. (Vagy 18W, nem tudom az új telefonok pontosan mennyit tudnak. Az én X-em még csak 18 Wattal tud gyorstölteni.)

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#237806) balinlin válasza Nordik (#237804) üzenetére


balinlin
senior tag

Ha mást is töltenél akkor van értelme a nagyobbnak, ahogy a kolléga is írta.

(#237807) Wajk válasza balinlin (#237806) üzenetére


Wajk
addikt

+ ha nem cserélgeted a töltőt és a már jót veszel, készülhetsz a jövőre ha a nagyobbat veszed. lehet most még nem, de lehet már egy év múlva lesz olyan eszközöd ami ki is használja.

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#237808) Eliott


Eliott
tag

Csak kíváncsiságból: minden iphonenak ugyan olyan/akkora a sim tálcája (mondjuk i7 felett)? Mennyire lehet ezeket cserélgetni, ha nem épp ugyan arról a két modellről van szó? pl. i8-i12.

[ Szerkesztve ]

Metin2 is the best game ever. Change my mind.

(#237809) telefonmágus válasza Eliott (#237808) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Semmenyire mind más

Van amibe sim fejjel lefele megy stb

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#237810) szotyika77


szotyika77
aktív tag

Sziasztok!

Adott 2 db iPhone, az egyiket kameraként szeretném használni, a másikon pedig figyelném a kamera képét, azaz babafigyelőként funkcionálnának. Van-e olyan alkalmazás, amelyet ha telepítek mind a két telefonra, akkor wifin tudom nézni a kamerát a másik telefonról? :)

(#237811) MasterMark válasza szotyika77 (#237810) üzenetére


MasterMark
titán

FaceTime, telepíteni se kell mert alapból tudja.

Switch Tax

(#237812) balinlin válasza Wajk (#237807) üzenetére


balinlin
senior tag

Jogos
Én így is tettem egy Baseus 2xusb-c és 1xusb-A 65W töltővel.

(#237813) btudos válasza Eliott (#237808) üzenetére


btudos
veterán

Egyforma telefonoknál ez működik, az általad említett esetben viszont hamar rájöhetsz: Az i8 kapásból lekerített kerettel rendelkezik, a 12-nél viszont egyenes, itt kapásból elbukna egy tálcacsere.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#237814) lugosi válasza nord_ (#237772) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Azért például a nagyobb felbontás akkor is előnyös, ha utólag cropolni akarod a képet.

(#237815) lugosi válasza Pityke78 (#237796) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Sajnos ez így működik, nem tudod állítani. Az én tapasztalatom szerint akkor bontja a kapcsolatot, ha egy ideig nincs adatforgalom.

(#237816) kakuk.tamas válasza MasterMark (#237811) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Csak annál az a baj, hogy el kell fogadni a másik telefonon.
Ő kvázi biztonsági kameraként akarja használni helyi hálón.

szotyika77:

Erre less rá.
[link]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237817) szabonagyur válasza kakuk.tamas (#237816) üzenetére


szabonagyur
félisten

Babafigyelőnél nem valószínű, hogy olyan távba kerül, hogy ne tudja elfogadni a felkérést.

Gondolom egyik teló emelet másik földszint kategória lehet, így hívás elindít fent majd elfogad másikat leviszi.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#237818) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Nem tudom ti hogy vagytok vele de nekem az Apple Music nem adja.
Tetszik a felület, tetszik ahogy a dalszöveg animálva halad a zenével de rengeteg zene nincs fent amik mondjuk a Spotifyben vagy akár a YT Musicban fent vannak.
Ja és az sem tetszik, hogy az autóba autómatikusan elindul és ezt nem lehet kikapcsolni sehol sem, mármint én nem találtam opciót rá.
Amint lejár az ingyenesség lemondom és majd jövőre adok neki még egy esélyt szerintem.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#237819) Noxy válasza kakuk.tamas (#237816) üzenetére


Noxy
veterán

Felépíti a kapcsolatot, beviszi a gyerek szobába töltőre dugja ha kell és kész. Használtuk mi a Skype hangot is az emeleti gyerekszobában, amikor a vendégekkel a földszinten voltunk.
Elég csak hallani ha sír a gyerek. Videó sem kell hozzá, mert sötét van. Ennyi.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#237820) hemaka válasza GreenGoblin (#237818) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem is csoves, spotify jobban bejon es legalabb lehet zenet valtani mobilrol, mikozben a macrol szol. (2evvel ezelott a AM meg nem tudta, gyanitom azota sem)

(#237821) balinlin válasza GreenGoblin (#237818) üzenetére


balinlin
senior tag

Én ki sem vártam az ingyenes időszak végét, az app is ment a levesbe. Az külön jó, hogy számomra tök random zenéket is bedobált mikor elindult pl. kocsihoz csatlakozás után. Ja és két együttest, akiknek ugyanaz a nevük (magyar az egyik, külföldi a másik) nem tud megkülönböztetni.
Spoti és YT premium előfizetésem is van, így nem tudott meggyőzni.

[ Szerkesztve ]

(#237822) nord_ válasza hemaka (#237820) üzenetére


nord_
veterán

Lehet váltani.

(#237823) tboldi válasza GreenGoblin (#237818) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nálam viszont az AM került ki győztesen.
[link]

(#237824) bostone


bostone
addikt

Sziasztok!

A gmail leveleket általában pc-n rendezem, törlöm, áthelyezem. Az gmail alkalmazásban felülírja, amit windows platformon elkövettem. A levelek ott és úgy mielőtt rendberaktam őket.
Hogyan lehet ezt megakadályozni.

Telekomos vagyok és évek óta hasznlálom a sim eszköztárat.
Iphon-on nem elérhető ez a szolgáltatás?

(#237825) aujjobba válasza bostone (#237824) üzenetére


aujjobba
addikt

Beállítások / Mobilhálózat / A szolgáltató szolgáltatásai

(#237826) anderledani


anderledani
őstag

Elkezdte azt a Waze amit androidon csinál (mindig szívtam is miatta az androidos ismerőseim vérét) hogy nem talál gps jelet. Repülő mód be-ki, meg az alkalmazás újraindítása oldotta meg. Ha csak az utóbbit tettem meg, az nem.
iOS 14.4, Xs

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#237827) aujjobba válasza anderledani (#237826) üzenetére


aujjobba
addikt

Régóta ilyen, már rég elindultam mire észbe kap valójában hol vagyok.
Mivel tudom hogy ilyen, indulás előtt mindig betájolom egyáltalán merre induljak, aztán max újratervez.

Az Apple térkép nem csinál ilyet.

[ Szerkesztve ]

(#237828) szabonagyur válasza aujjobba (#237827) üzenetére


szabonagyur
félisten

Fura, nalam semmi ilyen gond, pedig a Waze meg az 5S-n fut csak mivel az fer bele az autos tartomba, az XR nem :D

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#237829) nord_ válasza anderledani (#237826) üzenetére


nord_
veterán

Ahogy aujjobba írja, ez egy az egyben a Waze sara... A lelki nyugalmad és a vérnyomásod érdekében cseréld le. ;)

(#237830) bostone válasza aujjobba (#237825) üzenetére


bostone
addikt

Két sorral alatta megtaláltam. :)

Köszönöm!

(#237831) col válasza anderledani (#237826) üzenetére


col
addikt

Én 2 napja használtam és a legújabb IOS és WAZE van fent az SE2020-on. Semmi ilyet nem tapasztaltam, ahogy indítottam azonnal gond nélkül navigált GPS jel volt és menet közben is ha módosítottam az általa javasolt útvonalon, rövid időn belül áttervezte.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#237832) nord_ válasza col (#237831) üzenetére


nord_
veterán

Az a baj, hogy ez teljesen véletlenszerű...

(#237833) col válasza nord_ (#237832) üzenetére


col
addikt

Nem mondom, hogy nem volt néha gond vele régebben, de viszonylag sokat használom és alapvetően mostanában nincs vele gondom. I6 Pluson is használom, ott sem tapasztalok semmi anomáliát. Sokszor olvasom, hogy ilyen, meg olyan gondokat tapasztalnak egyesek én nem nagyon vettem még észre semmi problémát vele. Sőt az utóbbi időben szerintem elég sokat fejlődött is (sávassisztens) pl, meg az értesítési infók terén, meg kinézet, ikonok, képernyő, stb. Szóval ezek szerint "kiváltságos" vagyok. Nekem teljesen megfelel, én jobban szeretem a G Maps-nál és a az IOS Térképnél is.
Ízlések és pofonok, meg kinek a pap, kinek a paplan.

Si Vis Pacem - > Parabellum. //// Iphone 6 Plus valamint egy Iphone SE (2022)

(#237834) bnorci71 válasza nord_ (#237829) üzenetére


bnorci71
addikt

kocsiba Wayteq navit használok IGO-val ott is van, hogy bekapcsolás után bedobja a GPS vétel megszakadt aztán magához tér mire bepötyögöm a címet

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#237835) MasterMark


MasterMark
titán

Waze-nél be lehet kapcsolni, hogy mutassa a valódi GPS helyet: ##@rawgps a keresőbe.

Illetve ##@coord a koordinátákat kiírja felülre.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#237836) Tibee86 válasza col (#237833) üzenetére


Tibee86
veterán

Napi szinten használom én is, nincs vele több gond, mint bármelyik másik navigációval.
Messze van a hibátlantól ahogy mindegyik, de még mindig ez spórol a legtöbbet az embernek. :D

[ Szerkesztve ]

(#237837) SonyNex7 válasza GreenGoblin (#237818) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Több éve használom a Spotifyt de mivel most vettem a telefont elinditottam a 3 hónapos próbát.
Szinkronizáltam a zenéket és kb 1900-ból kb 10-t nem talált.
Pont ezen küzdöttem ma.Kocsiban azonnal indul magától ez miért nem kapcsolható ki?Egyáltalán miért csinálja ezt?Spotifyt a parancsok futtatásával sem tudom erre rá venni.
Valaki nem tudja hogy kell,elindul a parancs de nem csinál semmit.
Azt sem értem hogy oldalra húzással a borítón(lapozással) a számok között miért nem lehet váltani,és úgy sem hogy az adott szám szól és tálcán van?
Az appon sincs semmi csak egy kereső ha hosszan nyomom.
Ami pozitív az a dizájn és a rádiók,mert így nem kell rádiós app.

Milyen fülhallgatót ajánlotok mellé?Airpods pron túl?Vagy az a legjobb?Ha igen miért?
Szimpatikus a Jabra elite 85t. Arról mi a vélemény?

[ Szerkesztve ]

(#237838) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Letelt a 2 hét teszt,és úgy döntöttem hogy megtartom de csak a következő generációig mert kellenek a pro dolgok,120hz,ram,tárhely,kamera stb(ez családban marad feleségemnek még sok is lesz).
Na nem azért mert ennek nincsenek hibái de nem találtam jelenleg jobbat.Kap egy hosszú távú esélyt és meglatjuk watchal,ipadal milyen lesz.
2x40 percet voltam S21-et nyomkodni de nem bírt meggyőzni.Se az anyaghasználat,se a topikjában olvasottak nem győztek meg. Ez a 14.4-el hibátlan.

[ Szerkesztve ]

(#237839) bolvar válasza szotyika77 (#237810) üzenetére


bolvar
senior tag

Esetleg ez is van :

[link]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#237840) SharpSA válasza joey04 (#237786) üzenetére


SharpSA
veterán

Miért kellene ahhoz zoom kamera, hogy adott fotóba belenagyítsak valamennyire amikor megnézem? :F

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237841) SharpSA válasza devil-k (#237785) üzenetére


SharpSA
veterán

Lehet, hogy számít, ezt a 12 Pro készülékek tulajdonosai meg tudják nézni.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237842) hitchins


hitchins
őstag

Iphone hol tarolja az alkalmazasok jelszavait?
Beallitasok/Jelszavak alattneztem de nem minden jelszot talalok meg ott.
Ha alkalmazast elinditom belep csak nem latom sehol.

(#237843) MasterMark válasza hitchins (#237842) üzenetére


MasterMark
titán

Mert lehet saját maga az alkalmazás tárolja a belépést. Nem feltétlen kell, hogy a Kulcskarika tárolja.

Switch Tax

(#237844) Nordik


Nordik
őstag

Nem igazán értem a beállításokat, új vagyok még. :)

Alapesetben az alkalmazások mobilneten is frissulhetnek nem csak wifin? Én azt szeretném, hogy az alkalmazásfrissítések csak wifin menjenek. Minden más persze mehet mobilneten. Hol van erre a beállítás? :(

(#237845) anderledani válasza szabonagyur (#237828) üzenetére


anderledani
őstag

Talán épp azért jó, mert 5S... iOS 13-on még jó volt nekem
Egyébként ez úgy történt hogy mélygarázsból kijövetel után (ahol térerő volt, gps nem) nem talált magára. De régen ezek sem hozták zavarba.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB << iPhone XS 64GB (2019.03-2021.10) << iPhone 6S 64GB (2016.02-2019.03) << Samsung Galaxy Alpha (2015.10-2016.02) << Xiaomi Mi3 64GB (2014.11-2015.10) << Sony Xperia SP (2013.11-2014.11) << LG Optimus Black (2011.12-2013.11) << Nokia 6303 << Sony Ericsson V630i << Alcatel OT757

(#237846) MasterMark válasza Nordik (#237844) üzenetére


MasterMark
titán

A mobilnet elérést ki tudod kapcsolni az appokra. Külön-külön is megtalálod az appok beállításaiban, és egyben is ott van a beállításokban.

A rendszerszolgáltatásokra ne kapcsold ki.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#237847) Nordik válasza MasterMark (#237846) üzenetére


Nordik
őstag

De nincs valami olyan kapcsoló ami az app storet szimplán beallitja, hogy milyen hálózaton engedem a frissiteseket?

(#237848) MasterMark válasza Nordik (#237847) üzenetére


MasterMark
titán

Ja bocs, félreértettelek. Itt van amire gondolsz szerintem:

Switch Tax

(#237849) opcgyuszi


opcgyuszi
csendes tag

Nekem a gondom,hogy bárhova állítom "CSAK" 3 G-n működik a telefonom,pedig ez előtt a 11 PRO-nál simán volt 4G itt Fehérváron ,bementem a Vodafonhoz azt mondták régi a kártyám,majd adtak egy újat /legfrissebbet / továbbra is 3G.
Bementem az Istyle-be ahol vettem,ők azt mondták mivel garis hagyjam ott majd 2 hét múlva megmondják mi lesz vele vagy állítsak rajta vissza mindent és "ÚJ TELEFONKÉNT" indítsam újra,továbbra is 3G.....
Itt a FÓRUMON olvasom hogy lehet hogy azt érzékeli hogy 2 kártya van benne ?
Be kell azt valahol állítani ?
Vagy valakinek ötlete MIÉRT CSAK 3G-M VAN ?

(#237850) szabonagyur válasza opcgyuszi (#237849) üzenetére


szabonagyur
félisten

Milyen keszulek?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.