Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236701) tboldi válasza zzola (#236700) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, lehet, de a második kérdésre nem tudom a választ. :B

(#236702) sethi válasza bnorci71 (#236693) üzenetére


sethi
senior tag

Köszi! Én is azt rendeltem. Két nap a kiszállítás.

(#236703) zzola válasza tboldi (#236701) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#236704) oliwire


oliwire
őstag

Nektek is folyamatosan fent van a gps ikon a sarokban az üres nyíllal? Ha minden alkalmazást bezárok, akkor is ott van, és az adatvédelem, helymeghatározásból sincs semmi lilán. Mi okozhatja?

(#236705) Tibee86 válasza oliwire (#236704) üzenetére


Tibee86
veterán

A helymeghatározáson belül a rendszerszolgáltatásokat nézd meg.

(#236706) oliwire válasza Tibee86 (#236705) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, ott kezdtem el egyesével most kapcsolgatni, és szerintem megvan a ludas.

(#236707) nOvOp válasza oliwire (#236706) üzenetére


nOvOp
senior tag

Mi volt az, mert nekem is ott van?

(#236708) oliwire válasza nOvOp (#236707) üzenetére


oliwire
őstag

A rendszerszolgáltatásokon belül a mozgáskalibráció és távolság, meg a rendszer testreszabása
Az előbbit csak akkor érdemes bekapcsolva tartani, ha sportolás miatt is használod a telefont, az utóbbi meg a night shift naplemente-napnyugta bekapcsolásához kellett.
A night shift-et most időzítve kapcsolom, 20:00-6:30 között, és így nincs szüksége a helymeghatározásra. Minden más bekapcsolva maradt, de mégsincs fent már az üres nyíl, hogy helymeghatározás lehetséges.

[ Szerkesztve ]

(#236709) HoldfenyLuna válasza zzola (#236698) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Megnéztem neked: lehet csoportokat létrehozni (nekem is van több), de nem lehet olyat csinálni, hogy ennek a csoport tagjainak küldjön el SMS-t, csak azt hogy egyesével kiválasztod a kívánt címzettet. Tehát címzetteken belül ráböksz a csoportodra, ott látod a neveket, kiválasztod egyeskét, azon belül ráböksz, hogy üzenet, és így adogatod hozzá csoportbôl. Az iMessage az más, az csak iPhone és iPhone között működik (vagy Pl iPaden) működik. Nekem hiába van tehát iPhone-om, a férjem privát számára, ami androidos készülékben van, csak sima SMS-t tudok küldeni, de a céges számával mehetne az iMessage meg a FaceTime 😊

(#236710) zzola válasza HoldfenyLuna (#236709) üzenetére


zzola
félisten

Köszönöm! Érthetetlen és megdöbbentő, hogy 2021-ben nem képes ilyenre az iOS. :(((
:R

(#236711) CharlieDrop válasza zzola (#236710) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Mi a túróra használ az ember 2021-ben SMS-t?

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236712) zzola válasza CharlieDrop (#236711) üzenetére


zzola
félisten

Munkára használom. Napi 2-3 alkalommal köldök SMS-t egyszerre 32 embernek.

[ Szerkesztve ]

(#236713) MasterMark válasza zzola (#236712) üzenetére


MasterMark
titán

Modnjuk ilyesmire inkább egy SMS szerver lenne való.

Persze tudhatná a telefon is, de azért nem egy tömegigény ez.

[ Szerkesztve ]

Switch Tax

(#236714) CharlieDrop válasza zzola (#236712) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Sejtem. De milyen téma?
tényleg érdekel. Nem kötekedés.

amúgy hivatalos csoportos SMS küldés: [link]

[ Szerkesztve ]

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236715) zzola válasza MasterMark (#236713) üzenetére


zzola
félisten

Sajnos a munkakörömhöz nem jár ilyen kiváltság. Még a laptopomra sem kerülhet fel SMS kliens, így marad a klasszikus üzenet küldése. :((

(#236716) MasterMark válasza CharlieDrop (#236714) üzenetére


MasterMark
titán

Ezek szerint akkor lehet küldeni így.

Switch Tax

(#236717) HoldfenyLuna válasza CharlieDrop (#236714) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nekem Pl családi találkozó szervezése esetén jönne jól, mert Pl nincs mindenkinek okostelefonja, de nem fogok írogatni egyesével kinek viberen, kinek messengeren, SMS pedig minden mobilon van és sosem függ netes hálózattól sem. Egyébként nekem a karácsonyi tömeges üdvözlet is egyszerűbb így. Szóval szerintem ennek nem kellene gondnak lennie. Én arra gondolok amúgy, hogy iphone nem képes szelektálni, hogy kinek menne sima SMS, kinek iMessage és amúgyis, az államokban a lakosság jó részének van szifonja így adott az iMessage és face time. Néztem olyan Android vs ios videót, ahol a szifonosnak ezek beszélgetések hiányoztak a legjobban, amit az iMessage-en érhetnek el.

(#236718) zzola válasza CharlieDrop (#236714) üzenetére


zzola
félisten

Szerelőknek szoktam fontos információkat megküldeni. Szóval ad hoc jelleggel, de munkaidő vége felé minden nap. Persze jön a kérdés, hogy ez régimódi, meg van Viber, e-mail, stb. No igen, Vibert nem mindenki tudja használni - és itt most ne magunkból induljunk ki - az e-mailt meg nem olvassák óránként. A telefonját mindenki magánál tartja illetve a visszaigazolásból látom, hogy megkapta, ami később jól jöhet, ha valami félreértés történik....

Csoportos SMS küldés korábban is működött, nekem az lenne a fontos, hogy ne kelljen 32 nevet egyesével betallózni...

Huawei-nél úgy működik: Telefonkönyv/Csoportok/SMS küldés/Mind kiválaszt és a csoport tagjait beteszi címzettnek.

[ Szerkesztve ]

(#236719) nOvOp válasza oliwire (#236708) üzenetére


nOvOp
senior tag

Köszi! Én úgy látom, hogy nálam a helyzetalapú javaslatok, az amit ha kikapcsolok, helyreáll.

(#236720) Gaben92 válasza CharlieDrop (#236711) üzenetére


Gaben92
őstag

PLC-ről küldök SMS-ben hibaüzeneteket teljesen automatizált hőközpontból a kezelőknek. Ők megnézik mi a hiba, visszaküldenek egy SMS-t ami tartalomtól függően lehet hibanyugtázás vagy adatlekérés ha analizálni akarják a problémát nyugtázás előtt.

Piti hiba esetén hamarabb újraindítható az egész kóceráj egy SMS-el mint, hogy odaballagsz a legközelebbi laptophoz ahonnan tudnál csatlakozni tavoli eléréssel.

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#236721) oliwire válasza nOvOp (#236719) üzenetére


oliwire
őstag

Az nekem ki volt kapcsolva, de valószínű az is ilyet okoz.

(#236722) dmad válasza zzola (#236718) üzenetére


dmad
aktív tag

"A telefonját mindenki magánál tartja illetve a visszaigazolásból látom, hogy megkapta,"
Én csak iMessages esetén látom a visszaigazolást, hol kel bekapcsolni, hogy az iPhone mutassa a visszaigazolást?

Élj úgy, hogy.......

(#236723) zzola válasza dmad (#236722) üzenetére


zzola
félisten

Itt (iOS) sajnos ez nem igaz.... (

(#236724) icecave válasza zzola (#236723) üzenetére


icecave
Topikgazda

Passz, hogy működik-e, de valószínű igen: [link]

(#236725) CharlieDrop válasza zzola (#236718) üzenetére


CharlieDrop
veterán

Ok. Én csak olyan régen írtam, hogy el se tudom képzelni. Köszi :R :R

értem, hogy 32 nevet ne, de szerintem egyszer kell
megcsinálni. Utána nem törlöd a beszélgetést. :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236726) zzola válasza CharlieDrop (#236725) üzenetére


zzola
félisten

Ez igaz! :R

(#236727) zzola válasza zzola (#236698) üzenetére


zzola
félisten

Még egy kérdés, ne kövezzetek meg!

2 SIM-mel szeretném használni a készüléket. Gondolom itt is van lehetőség kiválasztani alapértelmezett hívót, SMS küldést és adatkapcsolatot?

(#236728) MasterMark válasza zzola (#236727) üzenetére


MasterMark
titán

Igen, lehet.

Az iPhone-ban egy fizikai SIM-et és egy eSIM-et lehet rakni.

Switch Tax

(#236729) zzola válasza MasterMark (#236728) üzenetére


zzola
félisten

Igen, ezzel tisztában vagyok! Egyedül az e-sim működtetését, installációt nem ismerem....

(#236730) balinlin válasza zzola (#236729) üzenetére


balinlin
senior tag

Beolvason a qr kódot és kész.
Utána be tudod állítani hogy mikor mi legyen alapértelmezett.

(#236731) CharlieDrop válasza Gaben92 (#236720) üzenetére


CharlieDrop
veterán

az stimmel, ipari környezetben ez működik.

Pl. egy ismerősömnél lehet így vezérelni a fóliasátruk hő és páratartalmát :R

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236732) Zolix


Zolix
tag

Sziasztok!

Pár napja a parancson nem működnek widgetből!
A parancsok alkalmazásból futtathatóak és végrehajtódnak! Mobilnet és wifi be és kikapcsolására használnám.

(#236733) szabonagyur válasza zzola (#236729) üzenetére


szabonagyur
félisten

e-SIM Magyaroroszágon csak Telekomnál és előfizetéssel érhető el erre is figyelj.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#236734) zzola válasza balinlin (#236730) üzenetére


zzola
félisten

:R

#236733szabonagyur

Igen, tudom. Telekomos mindkét kártyám.
Kösz.

(#236735) sethi válasza zzola (#236734) üzenetére


sethi
senior tag

Telekom oldalán belépsz, az előfizetésednél kiválasztod melyiket szeretnéd esimesíteni. Ott rákattintasz a váltás esimre és már dobja is fel a QR kódot amit a beállítások-mobilhálózat-előfizetés hozzáadása alatt beolvasol és kész. Ugyan úgy fogod tudni használni mint a fizikai simet. Állíthatod, hogy melyik legyen elsődleges a hívásokhoz, melyikről menjen a net. Én a kontaktokban először egyesével beállítottam, kinél mi legyen az alapértelmezett. Így a céges kontaktokat alapból arról hívja és az üzenetet is arról küldi, de minden hívás, üzenet előtt ki tudod választani hogy melyikről menjen. Azóta ha új kontaktot viszek fel alapból mentem hozzá hogy azt melyikről hívja.

(#236736) zzola válasza sethi (#236735) üzenetére


zzola
félisten

:R

(#236737) mazsiii92


mazsiii92
aktív tag

Ha esetleg valakiben maradt kétség, akkor az IKEA-s 18W-os töltő [link] elég jól működik iPhone 11-el. A kábel amivel használtam az eredeti Apple lightning - USB C kábel ami már a dobozba kerül új telefon vásárlása esetén.
Azt olvastam, hogy gyorstöltés alkalmával 30 perc alatt 0%-ról 55%-ra töltődik fel a telefon. Sajnos nem sikerült lemeríteni a telefont ennyire, 6 óra nyomkodással (közte navigációval) csak 30%-ra értem le.
Így 31 perc gyorstöltés alatt 30%-ról 73%-ra töltötte fel. Teljesen jól működik.

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro + Watch Ultra 2 + MacBook Air M1 + AirPods Pro 2 + PS5

(#236738) hemaka válasza zzola (#236734) üzenetére


hemaka
nagyúr

Erdemes azt a kartyat esimezni amelyik a neveden van mert kesobb oltari szopas van belole, tapasztalat. 😂
persze ha mindketto a tied, akkor minden ok.

(#236739) zzola válasza hemaka (#236738) üzenetére


zzola
félisten

Az egyik céges, sajnos arra még nem elérhető az e-sim, sem a VoLTE, sem a VoWifi... :(

(#236740) FhRossi


FhRossi
tag

Tisztel Fórumtársak!

Levelezéssel kapcsolatos problémámat szeretném kifejteni, hátha valaki tudja a megoldást. A gyári Mail klienst használom, az icloudos címemmel. Mostanában elég nagyméretű levelekkel kell dolgoznom, amivel addig nincs is probléma, amíg én küldöm azokat. Fogadáskor viszont problémáim vannak. Az iCloud visszadobja, mondván túl nagyméretű mellékleteket tartalmaz. Opció a gmail címem is, de ha nem muszáj, nem használnám.

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#236741) aujjobba válasza FhRossi (#236740) üzenetére


aujjobba
addikt

Erdemes a nagy fajlokat valamelyik tarhelyszolgaltatohoz feltenni, es csak a hozzaferesi linket kuldeni email-ben.
Ez nem opcio?

(#236742) FhRossi válasza aujjobba (#236741) üzenetére


FhRossi
tag

Nekem opció lenne, de akitől kapom a levelet, azt sem tudja miről beszélek!

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#236743) HoldfenyLuna válasza FhRossi (#236742) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Gondolom így a tömörítés sem opció.
Esetleg kapcsold be a mail dropot, igaz, azt nem tudom,hogy fogadás esetén is feltölti e a mellékletet, hogy utána Te le tudd tölteni, de egy próbát megér.

(#236744) FhRossi válasza HoldfenyLuna (#236743) üzenetére


FhRossi
tag

Mail Drop be van kapcsolva a kezdetektől fogva...

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#236745) hemaka válasza HoldfenyLuna (#236743) üzenetére


hemaka
nagyúr

5GB a max annal, valoszinuleg ezert nem megy nala.

(#236746) aujjobba válasza hemaka (#236745) üzenetére


aujjobba
addikt

A maildrop-nak kuldeskor van ertelme, az hasznalja aki icloud-rol kuld emailt.
Ha valaki google fiokrol kuld neked oriasfajlt, ott ez nem jatszik, miert is kellene.
Ez gyakorlatilag automatice megoldja neked, hogy nem kuldesz nagy fajlt, hanem feltolti a felhobe es linket kuld.
De fogadaskor ez nem tud mukodni, gondold vegig.

(#236747) hitchins


hitchins
őstag

Beallitasoknal megjelent egy ertesites.
Azt irja: “
Nehany fiokszolgaltatashoz ismet be kell jelentkeznie”

Voszont hiaba irom be az id/jelszo parost nem fogadja el. Azt irja az ellenorzes sikertelen.
Mi lehet a gond?

(#236748) FhRossi válasza aujjobba (#236746) üzenetére


FhRossi
tag

Értem-értem, de akkor ez halott ügy? Nem tudok fogadni nagyméretű mellékletet, csak 20Mb -ig?

Panasonic 50G30, PS4 1TB CUH-1216, iPhone 11Pro 256GB, MacBook Pro 2020,  Watch 6 Series, PSN: FhRossi1908

(#236749) nikilauda


nikilauda
senior tag

Szerintetek van arra lehetőség, hogy a Gmail címemmel létrehozott Apple regisztrációnál lecseréljem másik e-mail címre (például iCloud emailre), de minden megmaradjon? Megvásárolt alkalmazások ,iCloud tárhely , biztonsági mentések az eszközöknek?

(#236750) icecave válasza nikilauda (#236749) üzenetére


icecave
Topikgazda

Úgy tudom, nem lehet lecserélni azt, amivel regisztráltál, de javítson ki valaki, ha tévedek.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.