Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236651) krisi047


krisi047
aktív tag

Sziasztok! Lehetséges valahogyan az akku maximális kapacitását jelentő százalékot befolyásolni? Vettem ugyanis egy hete használtan egy iPhone 8 Plust 93%-kal, frissítettem 14.3-ra majd nyomtam még egy teljes visszaállítást. Olyan 4-5 napig továbbra is 93% volt, majd utána hirtelen 90%, ma reggelre pedig 88%.

Maga a tapasztalat egyébként nem rossz, bár csak egy hétről beszélünk, de mondjuk a Xiaomi Mi 9-nél sokkal jobb. Kissé aggasztó ez a hirtelen folyamatos csökkenés. Valahogyan feltornázták eladás előtt a kiírt százalékot?

(#236652) tboldi válasza icecave (#236647) üzenetére


tboldi
nagyúr

Mindkettő CP, csak az egyik 3D, a másik XD, bármit is jelentsenek ezek. :D

(#236653) icecave válasza krisi047 (#236651) üzenetére


icecave
Topikgazda

Hallottam olyanról, hogy 95%-ról 100-ra ugrott egy restore után, de olyat is,hogy 98%-ról azonnal 96-ra restore után (hát persze, hogy utóbbi volt az én saját készülékem, eladás előtt :D).

tboldi:ezekbe már én is belekavarodok :D Azt szokam figyelni, hogy legyen rács a felső részen, ne csak lyuk, valamint teljes keretes legyen. Nillkinben én még nem csalódtam.

[ Szerkesztve ]

(#236654) Jano_023 válasza tboldi (#236652) üzenetére


Jano_023
őstag

Ezek a rövidítések mit jelentenek

@icecave: Az xd, cp mit jelent?

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#236656) sethi válasza Jano_023 (#236654) üzenetére


sethi
senior tag

Ha jól tudom az egyik a kijelző széléig ér a másik ráhajlik a kijező íves oldalára is. Ha hülyeséget írtam majd kijavítanak

(#236657) tboldi válasza Jano_023 (#236654) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igazából nemtom, volt már mindkettővel dolgom, én nem vettem észre semmit. És a Nillkin oldala sem túl segítőkész.

(#236658) tboldi válasza sethi (#236656) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem hajlik rá jobban egyik sem, mint a másik, szerintem egyformák ilyen szempontból.

Sajnos már nincs előttem egyik fajta sem, nem tudom összehasonlítani őket.

[ Szerkesztve ]

(#236659) sethi válasza tboldi (#236658) üzenetére


sethi
senior tag

Sorry akkor rosszul tudtam.

(#236660) icecave válasza tboldi (#236658) üzenetére


icecave
Topikgazda

Xd van előttem, betáraztam kettőt is pluszban és most egy CP van rajta. Különbséget nem látok, mindkettő teljes keretes rácsos felül. Mondjuk olyan jól feltettem, hogy lehet nem kell sohasem elhasználnom a másik kettőt, a szekrényben rohadnak meg. Na, mindegy. Ha csak egyet vettem volna, tuti elcsesztem volna felrakást.

(#236661) silvergod válasza icecave (#236660) üzenetére


silvergod
őstag

az milyen típus amiben van beépített rács is?
én is akartam kérdezni,most melyik a jó vétel? mert van H vagy H+PRO vagy CP+PRO. én ahogy néztem talán a CP+PRO a legjobb
vagy van más is,ami ezeknél is jobb?

[ Szerkesztve ]

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#236662) tg0224


tg0224
újonc

Sziasztok!
iPhone 8-at (64gb, független) szeretnék frissíteni ios 14-re, de miután letöltötte a szoftverfrissítést, kiírja, hogy nem frissíthető, nem telepíthető. 53 gb szabad terület va rajta, illetve jelenleg ios 11.0.3. Nem számítógéppel frissítettem, mert régebben is volt iphone-om és soha nem volt gondom a wifi-s frissítéssel.
Tudnátok kérlek segíteni? Találkozott már valaki ezzel a jelenséggel? Köszönöm!

(#236663) tboldi válasza icecave (#236660) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én most Btech-et használok a 11 Prón, hirtelen kellett, és ezt találtam egy XS tokkal bundle-ben. :D

De igazából semmivel nem érzem rosszabbnak, mint korábban a Nillkineket, még az is lehet, hogy pont ugyanaz (gyanítom, ez a Btech csak egy “csomagolócég”). 🤔

(#236664) bigdady válasza icecave (#236660) üzenetére


bigdady
nagyúr

3D-be nekem könnyebben beleakadtak dolgok mert nem annyira lekerekített.

(#236665) HarleyCustom válasza tg0224 (#236662) üzenetére


HarleyCustom
veterán

Érdekes.
Akkor marad az iTunes, PC-n

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#236666) nikilauda válasza sethi (#236649) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nem csúszós. Tökéletes tok.

(#236667) icecave válasza silvergod (#236661) üzenetére


icecave
Topikgazda

Csak arról tudok biztosan nyilatkozni ami nekem is van: 11 pro maxra a 3D és XD (cp+max) esetén vám rács.

bigdady: Én perfektül feltettem a 3D-t is, nem tud bemenni alá semmi és nagyon “tompára” van kialakítva körben a széle is, nálam nem akadt még bele semmi, de nem is nagyon tudna. A körmömet kellene erősen alá feszíteni, hogy fel tudjam szedni. Mondjuk a feltevéssel jól eltököltem, de megérte. Nem tudnám azt bámulni hogy akár csak egy fél mm-t valahol ferde legyen. Szívesen leszarnám, mint mások, de nem megy. Egy porszem miatt is simán cserélem az üveget, ha mégis alá kerül és nem tudom kiszedni. Biztos valami nem kerek nálam :D

[ Szerkesztve ]

(#236668) lugosi válasza sethi (#236649) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem csúszós.

(#236669) lugosi válasza allein (#236643) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ha azóta is csinálja, akkor egy sima újraindítást, ha ez sem oldja meg, akkor egy force restartot próbálj meg.

(#236670) szupcsijo válasza Sungoo (#236621) üzenetére


szupcsijo
csendes tag

Köszönöm neked is! :R

(#236671) sethi válasza nikilauda (#236666) üzenetére


sethi
senior tag

Köszönöm! Por mennyire megy alá?

(#236672) nikilauda válasza sethi (#236671) üzenetére


nikilauda
senior tag

Nagyon szorosan passzol a telefonra. Nem jellemző alatta por. Az i12-re vettem egy Apple bőrtokot, de már meg is rendeltem a Pitakát erre is, eddig is azt használtam és számomra jobb, mint bármi más.

(#236673) icecave válasza sethi (#236671) üzenetére


icecave
Topikgazda

Egyesek szerint megkarcolja az oldalát, mint bármelyik másik kemény tok, viszont én 2-3 naponta leveszem, megtisztítom a telefont, tokot, hónapok óta semmi karcot nem ejtett a telefon oldalán.

(#236674) lugosi válasza sethi (#236671) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem vettem észre, hogy alámenne. Én jó ha 3-4 havonta leveszem a tokot (nincs rá semmi különösebb okom). Se port se karcot nem láttam még alatta a két telefon közül egyiken se, amelyiken fent van.

(#236675) kutga


kutga
nagyúr

Hölgyek/Urak!

Adott egy egyéves I7 ami nem igazán veszi a töltést, pontosabban csak sokadjára érzékeli a kábelt, gyári és utángyártott kábellel egyaránt.

A kérdésem, hogy szervizbe be lehet még adni? A vodánál vásároltuk még előfizetés mellé.

Let the Zone take me if I am.

(#236676) silvergod válasza icecave (#236667) üzenetére


silvergod
őstag

cp+max-ot nem nagyon találok alin ,12 pro-ra,mindenhol cp+pro van inkább.
olcsó fajtából találtam védőrácsost,abból rendelek majd próbára.

Iphone 12/12 PRO tokok-fóliák-lencsevédők és Samsung S20--S20 PLUS--S10 Lite - tokok és fóliák eladók ---> aprón megtalálod

(#236677) lugosi válasza kutga (#236675) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem simán van még szervize a 7-nek.

(#236678) amstaffer86 válasza krisi047 (#236651) üzenetére


amstaffer86
kezdő

Szerintem direkt egyik vagy másik irányba befolyásolni nem lehet. Max a frissítések/restore-ok után más értéket jelenít meg valami miatt.

(#236679) Wajk válasza kutga (#236675) üzenetére


Wajk
addikt

a csatlakozó és aljzat takarítása megvolt? érdemes ránézni mielőtt beküldöd :K

iPhone 13 Mini 256GB | RT-AC65P - SWRT B5.1.7 - M3 2TB

(#236680) kutga válasza Wajk (#236679) üzenetére


kutga
nagyúr

Ez jó ötlet, de attól tartok más lesz a bibi.

Let the Zone take me if I am.

(#236681) sethi válasza lugosi (#236674) üzenetére


sethi
senior tag

Uraim! Köszönöm a válaszokat! Meg is rendelem a 12 prora. Most egy Nillkin Flex Pure tokban van, ami olyan mint a gyári szilikon (de jobb a minősége) és nagynak érzem XS után a készüléket

(#236682) allein válasza lugosi (#236669) üzenetére


allein
addikt

Köszönöm szèpen, teszek egy próbàt.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#236683) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

A viberben az újabban megjelenő reklámbeállításokban nem lehet valahol az összeset egyszerre tiltani? Félnapig kellene különben görgetni és egyesével állítgatni. Eszméletlen sok a partnerük.

(#236684) nord_ válasza kutga (#236680) üzenetére


nord_
veterán

Pedig 99%-ban ez okozza a gondot. ;)
Fogpiszkálóval szépen ki lehet tisztítani.

(#236685) lugosi válasza kutga (#236680) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdemes ezzel kezdeni mert sokszor ettől van. Ha nem, akkor másik kábel, másik töltőfej, illetve ezek kombinálása. Esetleg számítógép usb portja.

(#236686) kutga válasza lugosi (#236685) üzenetére


kutga
nagyúr

másik kábel, másik töltőfej, illetve ezek kombinálása. Esetleg számítógép usb portja.

Ezeken már túl vagyok, este kipróbálom a fogpiszkálót.

[ Szerkesztve ]

Let the Zone take me if I am.

(#236687) Wmwinters01 válasza kutga (#236686) üzenetére


Wmwinters01
tag

Szerintem is azzal jársz a legjobban, ahogy elolvastam a hsz-eket gyorsan meg is néztem a csatit... volt azért benne cucc.. :DDD

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#236688) Kbali válasza Keef_Lee (#236683) üzenetére


Kbali
nagyúr

Alapból kikapcsolt állapotban vannak, bekapcsolni lehet őket - nálam legalábbis így volt most, amikor frisített az app.

(#236689) g4mer


g4mer
senior tag

Sziasztok. Az mitől lehet, hogy eddig normálisan összeadta a screen time-ot, most meg össz vissza számol? [kép] Nem csak a widgetben, a screen time menüben sem adja össze normálisan.

Sic Parvis Magna

(#236690) Keef_Lee válasza Kbali (#236688) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Köszönöm.
Frissítettem én is, így valóban már a kikapcsolt lett az alapértelmezés. A korábbi verziómban fordítva volt. (Ijesztően sok munka lett volna...)

(#236691) YoSzabee válasza sethi (#236671) üzenetére


YoSzabee
tag

Nekem valahogy szökött be néhány szemcse a tok alá, de szinte biztos hogy ez a "mezei" por fajta nem fog kárt tenni a hátlapban (pro)

"Let strength be granted, so the world might be mended."

(#236692) sethi válasza YoSzabee (#236691) üzenetére


sethi
senior tag

Sokat van a kezemben, néha csak bedobom a zsebembe, bringázásnál a nyeregtáskába. Nem szeretném ha karcos lenne. A kijelző szerintem ezzel az új bevonattal és a szilikon tokkal jobban vonza a port. Csináltam is rá egy szép karcot takarításnál

(#236693) bnorci71 válasza sethi (#236649) üzenetére


bnorci71
addikt

12mini MagEz
semennyire nagyon jó a fogása

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236694) Hohocali


Hohocali
aktív tag

Sziasztok!

Iphone 12 mini-t szeretnék venni (cégnévre, áfás számlával), és a hivatolos forgalmazónál 40k-val olcsóbban is árulják (pl. B-tel, Mobilcorner, stb.). Van ezeknek valami hátránya mondjuk az Istyle-hoz képest?

"az armos chipek minden szempontbol elavultak, csak tok hulyeknek tudjak eladni oket , lasd ipad userek" by vers :)

(#236695) Norbi. válasza Hohocali (#236694) üzenetére


Norbi.
őstag

Ha cégre veszed nem igazán.

(#236696) bigrock válasza Norbi. (#236695) üzenetére


bigrock
addikt

Esetleg a sz@rabb akksi meg a gyengébb kijelző... :DDD

(#236697) SharpSA válasza Keef_Lee (#236683) üzenetére


SharpSA
veterán

Ott van a beállításokban a lehetőség: értesítések - alkalmazásban lévő hirdetőszalag megjelenítése. Sok embernek miért olyan nehéz megnézni az adott app beálltásait? :F

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#236698) zzola


zzola
félisten

Üdv!

Szemezek egy iPhone-nal (11 vagy 12), legutoljára egy 8-as volt évekkel ezelőtt.
Csoportos SMS küldés fontos nekem, kérdésem az, hogy lehet-e már csoportokat létrehozni a telefonkönyben és a csoporttagoknak SMS-t küldeni tömegesen? Korábban egyesével kellett beírni a neveket, ami nem igazán működtethető hosszútávon.
Köszi.
:R

(#236699) tboldi válasza zzola (#236698) üzenetére


tboldi
nagyúr

A telefonkönyves csoportokat passzolom, de iMessage-ben működik a dolog iOS 14 óta.

(#236700) zzola válasza tboldi (#236699) üzenetére


zzola
félisten

Ha jól értem, akkor iMessage-ben lehet létrehozni csoportokat?
Illetve ez vagy így csak iPhone-ok között működik?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.