Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236201) Zozo0525 válasza tboldi (#236198) üzenetére


Zozo0525
őstag

nomad a legjobb, ilyen tokom volt iphone 8-hoz most ilyet keresek égen-földön se-re de nem találok, a nomadnak is írtam.... :W

(#236202) HoldfenyLuna válasza Zozo0525 (#236201) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ez nem olyan? SE-re passzol a 8-asé, nem?

(#236203) Pano


Pano
addikt

Ez az első feltöltése az i11-emnek, de valamit nem értek. Igaz, sokat nem használtam, üzemidőbe most érte el a 2 napot, tehát ez pipa. A 24 órába mutat 1:14 perc kijelzőidőt, a 10 naposba meg 23p átlag. He?! :D

[ Szerkesztve ]

(#236204) Thewent12 válasza tboldi (#236200) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Demo modell volt keszleten, kis akcioval. Igy elhoztam. Legalabb lesz ra 3 ev jotallasom. Pitaka tokot vettem ra, tetszik, hogy nagyon vekony vele. Kivancsi leszek mennyivel lesz rosszabb az uzemido, de sok jora nem szamitok :))

(#236205) hemaka válasza Pano (#236203) üzenetére


hemaka
nagyúr

Mivel nincs meg a 10 nap, atlagolt egyet. Amugy se erdemes nezegetni, eleg nehez rajta elmenni, kb amikor bejott elengedtem azota se nyitottam meg soha tobbet. Lemerul, feltoltom, kesz. Ugy sincs soha ket egyforma napom.

en most pont forditva, nagyobbra valtottam, de nem bantam meg, a 11 prot se tudtam egy kezzel hasznalni, szoval edes mindegy mekkora, ezen legalabb jobb bongeszni, meg a szenzor stabi ugye. Az a vicc jobban kezre all nekem ez a design, egyedul a sulyat szokni kell.

[ Szerkesztve ]

(#236206) Pano válasza hemaka (#236205) üzenetére


Pano
addikt

Én se szoktam nézegetni, most csak amiatt kísérem figyelemmel, hogy jó-e a készülék, amíg még cserélik ha ne adj Isten baja lenne.

(#236207) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

Az hogy lehetséges hogy kiveszem az Airpods Pro-t a bölcsőből és a bal oldali teljesen le van merülve? Több napja nem használtam, a bölcsőben volt még 66%, ez hogy lehet?

(#236208) Zozo0525 válasza HoldfenyLuna (#236202) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi, ez a kinyíthatós nem az igazi de ha nem lesz más? :-)

(#236209) tboldi válasza tothjozsi96 (#236207) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nincs esetleg valami maszat az érintkezőkön?

Amúgy velem még soha nem fordult elő ilyesmi 3 évnyi AirPodsozás alatt, pedig gyakran előfordul, hogy napokig hozzá sem nyúlok.

(#236210) icecave válasza Pano (#236203) üzenetére


icecave
Topikgazda

Azt érdemes szem előtt tartani hogy iOS éjféltől éjfélig mutatja, nem feltöltéstől számolja a sot-ot.

(#236211) Pano válasza icecave (#236210) üzenetére


Pano
addikt

Ó, ezt nem is tudtam. Köszönöm az infót!

(#236212) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#236116) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

Esteleg ebben van valakinek tanácsa?

[link]

[ Szerkesztve ]

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#236213) Thewent12 válasza HUTCHDB (#236212) üzenetére


Thewent12
aktív tag

Maglód, Auchan GSM bolt. Ott is a kerámiát kérd. Nem törik, minőségi érzést ad. Nekem is az volt a Pro Max-on. 5000ft

(#236214) bnorci71 válasza aujjobba (#236185) üzenetére


bnorci71
addikt

tudom, hogy megy itt a panaszkodás, csak az az érdekes többet esett nyugalmi állapotban mint amikor használva volt :Y

Speedy7
ebbe csak az az érdekes
Szombaton volt nyomkodva a telefon, volt 0 térerős helyen, kb 50-50Km helyváltoztatás ami ugye cellaváltás stb. és fele annyit merül mint nyugalmi helyzetben 1 cellában ahol 2/4 a térerő....
ja és a szivárgás csak éjszaka megy? mert ugye ez szombat vasárnap
szombaton volt a kirándulás de az akkori idő felét is itthon töltötte a telefon az éjszakát meg ugye egyértelműen
ha ez tényleg ezért van akkor ezt a telefont vagy szoftvert nem lett volna szabad kiadni.....

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236215) aujjobba válasza bnorci71 (#236214) üzenetére


aujjobba
addikt

Teljesen jogos a panasz.
Mondom a Xr is produkálja, tehát nem hiszem ez csak az új széria modem problémája lenne.

(#236216) nord_ válasza bnorci71 (#236214) üzenetére


nord_
veterán

Ha már úgyis tölteni kell a telefont, és az éjszaka problémás... nos, akkor annyira adja magát a kérdés: mi a lótúróért nem töltitek éjszaka? Enerdzsi ON / probléma, panasz OFF. :D

(#236217) Pfiucska válasza Pano (#236211) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

+ az akksi idot az elmult 24 orara mutatja, míg a sot-ot pedig napokra bontja.

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#236218) Rage47 válasza nord_ (#236216) üzenetére


Rage47
veterán

Jézusom, ne már, éjszaka tölteni? :Y :D
Btw nekem a Photos app kb. egész éjjel indexel, igaz, töltőn van. Vannak taskok, amiket éjszaka tud csak csinálni szerintem, és mindenképp elindul, akkor is, ha nincs töltőn.

(#236219) tothjozsi96 válasza tboldi (#236209) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Nem ellenőriztem, de nem gondolnám.

Talán 1-2 hete elő se vettem az Airpods-om, most elővettem és az volt az érdekes hogy csak a bal van lemerülve, a jobb oldali az meg teljesen feltöltve. Visszatettem a bölcsőbe, feltöltötte, reméljük nincs semmi baj vele.

(#236220) Speedy7 válasza bnorci71 (#236214) üzenetére


Speedy7
tag

A merülés folyamatos, csak használaton kívül feltűnőbb. Cella alatt nem csak a térerőt értem, hanem a rádiós környezetet. (frekvencia sávok, szomszédos cellák, carrier aggregation, stb.)
Engem nagyon idegesített, ezért kezdtem el az elsődleges telefonomon is bétázni. Most több, mint 3 hete oké. Nyomtam egy hálózati visszaállítást és jelenleg 14.4b1-en vagyok.

Ha sok időd van, akkor ajánlom a "iPhone 12 battery draining fast" topic-ot a hivatalos Apple fórumon.

(#236221) Norbi27


Norbi27
aktív tag

Sziasztok

Tegnap váltottam XR-ről 11 Pro Max-ra. Minden adatomat szépen átvitte a telefon, csak egyetlen problémám van. Ha a messengerben kapok valakitől egy üzenetet, akkor a Facebook is küld egy értesítést, hogy xy üzenetet küldött. Bárhogy próbálom, ezt nem tudom kikapcsolni. Egy kollégám és egy kolléganőm szintén a napokban váltott telefont. Nekik is ugyanez a problémájuk. A Facebook illetve messenger beállításokban nem találok semmi erre vonatkozót.
Nem tudja valaki mi lehet a gond?

(#236222) -secret- válasza Norbi27 (#236221) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

FB meg a Messenger utóbbi időben egy kalap sz*r. Ne csodálkozzunk szerintem semmin.

(#236223) user12 válasza -secret- (#236222) üzenetére


user12
őstag

+1

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#236224) marsu. válasza Norbi27 (#236221) üzenetére


marsu.
senior tag

Ezzel tennék egy próbát.

(#236225) hemaka válasza Norbi27 (#236221) üzenetére


hemaka
nagyúr

Le kell törölni mindkettőt, majd újra leszedni, akkor megjavul. Legalábbis nálam működött.

(#236226) Norbi27 válasza hemaka (#236225) üzenetére


Norbi27
aktív tag

Igen úgy tűnik ez megoldja. Köszönöm mindenkinek

(#236227) feddel válasza -secret- (#236222) üzenetére


feddel
senior tag

FB-ot fel sem tettem, a messengert pedig pár napja szedtem le. Tudtam (tudtuk) hogy mennyi mindenben követ, de mint legutóbb kiderült, mindent IS gyűjt. Szóltam az ismerősöknek hogy viberen / signalon elérnek (kb. egy jött át viberre, signalra senki), vagy várjanak míg asztali gépen 1-2 naponta megnyitom.

(#236228) balinlin válasza feddel (#236227) üzenetére


balinlin
senior tag

Az apple és google mindent is tud rólam, nehogy a fb maradjon ki a jóból ;]
Sajnos a Viberrel több gondom van, mint amit szeretek benne. És szeretjük vagy sem, a messengernek van a legnagyobb "lefedettsége" ha az ott elérhető ismerőseim számát nézzük.

(#236229) nord_ válasza balinlin (#236228) üzenetére


nord_
veterán

Csak van, amelyik jó pénzért mindent elad, van, amelyik nem. ;)

(#236230) Pano válasza balinlin (#236228) üzenetére


Pano
addikt

Ez így van. Én is nagyon szívesen váltanék, de nem tudok, mert minden ismerősöm ott van és azt használják kommunikációra. Akik meg mást is használnak, mindenki más-más appot. Nem fogok egyszerre 8 messenger/chat applikációt használni, attól függően, hogy éppen kinek melyiken tudok írni (már ha éppen eszembe jut ki hol van). Messengeren mindenki elérhető és kész, pont. Nekem sem tetszik, de ez van. Ami meg nem messenger téma, arra ott a jó öreg klasszikus telefonhívás. :)

(#236231) bnorci71 válasza nord_ (#236216) üzenetére


bnorci71
addikt

a lényeg nem az, hogy töltöm-e éjszaka, egyébként szoktam és nem is problémázok rajta csak itt valami nagyon szar az meg nem OK 300e telefonnál na...., azért valjuk be.
emberi számítás szerint egyébként ki kellett volna bírnia a másnapot is ehelyett reggel lemerülve találtam, nem az x plusz töltés huuu tönkremegy az aksi 1 hónappal korábban a probléma azt leszarom nem foglalkozok vele, ha napközbe lemerül akkor is felteszem nem okoz problémát

Egyébként kicsit pont amiatt is nem raktam fel mert kíváncsi voltam mennyit merül és nem a 3 vs 5 érdekelt mert azon nem akadok fel, hanem a 50% az kicsit durva bárki bármit mond

Speedy7
feltünőbb hát az enyhe kifejezés 12 óra alatt amiből ~8 ugyan úgy nyugalmi állapot 25% majd 9óra nyugalmi állapotban 50% az nem feltünő hanem botrányos/vlami nagyon hibás működés. Ja és érdekes az SE2020 nem merült így sose ugyan ott igaz 12.valami volt rajta amivel vettem.
sajna nem beszélek angolul.

Meg ha jól rémlik itt eddig 10-15% merülések voltak éjszaka 1-3% helyett, ezért is kezdtem azzal 3 napos telefon azért már csak be kellett, hogy álljon.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236232) crissprivat


crissprivat
senior tag

Hali,
használja valaki a Synology DS get alkalmazást? Nálam az a hiba vele, ha betöltöm vele a letölteni kívánt fájlt és megnyomom a hozzáadás lehetöséget, azonnal kidob az alkalmazásból. Mitöl lehet?
i12, 14.3
Köszi.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#236233) remigia


remigia
újonc

iCentre, iStyle vagy MediaMarkt-ban javasoljátok megvenni az új telefont? Árban ugyanannyi, a jövőbeni szervízelés érdekel, mert elvileg mind hivatalos viszonteladó. Van különbség a tapasztalat szerint?

(#236234) -secret- válasza remigia (#236233) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Veheted mindkettőben. Nincs különbség.

[ Szerkesztve ]

(#236235) bnorci71 válasza remigia (#236233) üzenetére


bnorci71
addikt

nincs.
ha +biztosítást is akarsz akkor MM valamivel olcsóbb

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236236) Ringman válasza lugosi (#236166) üzenetére


Ringman
nagyúr

továbbra sem működik, úgyis bontja meglévő hívást, ha másvalaki hív, hogy a hívásvárakoztatást is kikapcsoltam.

a telefon-beállításokon kívül máshol is kell állítani valamit?

(#236237) sid87


sid87
senior tag

Sziasztok!

Apple Watch tulajokhoz szólna a kérdésem.

Hamarosan tulajdonosa leszek én is egy példánynak, és szeretnék hozzá egy plusz töltőt, hogy ha megyek valahova, azt vigyem, nem amit adnak hozzá.

Ezt néztem ki, esetleg van róla tapasztalatotok, vagy véleményetek, használható-e, tölti, stb?

https://www.emag.hu/baseus-yoyo-apple-watch-vezetek-nelkuli-tolto-1m-kabellel-fekete-wxyyqiw03-01/pd/D3V126BBM/

Előre is köszönöm!

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#236238) CrAzY88 válasza sid87 (#236237) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Bár tapasztaltom nincs ezzel a termékkel kapcsolatban, elvileg működnie kéne, ha már kereskednek vele... :DDD
Amúgy nem hinném hogy bármivel is rosszabb lenne.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#236239) btudos válasza CrAzY88 (#236238) üzenetére


btudos
veterán

"elvileg működnie kéne, ha már kereskednek vele..."

Szép lenne, ha így működne a világ, de rengeteg ellenpéldát láttunk már. Ugyanakkor a Baseus termékek a jó minőségű 3rd party cuccok közé tartoznak, valószínű tényleg nem lesz vele gond.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#236240) HUTCHDB válasza Thewent12 (#236213) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

:R

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#236241) sid87 válasza CrAzY88 (#236238) üzenetére


sid87
senior tag

Igaz, csak több ilyen terméknél oda van írva, hogy

Figyelem: A töltő csak az 5.2.1 Watch OS-ig kompatibilis.

Ezért nem vagyok benne biztos, hogy ennél nincs e ilyen gond :)

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#236242) btudos válasza sid87 (#236241) üzenetére


btudos
veterán

Mondjuk abból kiindulva, hogy a leírásban "iWatch"-ként hivatkoznak az Apple Watchra - no comment :U - és csak az 1/2/3-hoz ajánlják, lehet, hogy itt is ez a helyzet. Valószínű jobban jársz a gyári töltővel, de online rendelve kipróbálhatod, aztán ha nem megy még mindig elállhatsz a vásárlástól.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#236243) CrAzY88 válasza btudos (#236242) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Na én pont ezért veszem mindenből a gyárit.

sid87: Nem gondoltam volna, hogy ez bármennyire is kötve van az IOS verziószámához, tulajdonképpen teljes mértékben felesleges hülyeségnek tűnik ez a korlátozás :W :(((

Bocs ha hülyeséget írtam, nem is tudtam hogy létezik ilyen :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#236244) aujjobba válasza CrAzY88 (#236243) üzenetére


aujjobba
addikt

Szerintem amikor a termeket es vele ezt a leirast gyartottak, epp a Watch3 volt a legujabb es a WatchOS 5.2.1 a legfrissebb.

Nem lett ujabb kutyuvel/OS-sel tesztelve, ezert irja oda, a biztonsag kedveert.

[ Szerkesztve ]

(#236245) balinlin válasza Ringman (#236236) üzenetére


balinlin
senior tag

Nincs lehetőséged másik telefonban kipróbálni a kártyát, illetve másik kártyával a telefont?

(#236246) nord_ válasza bnorci71 (#236231) üzenetére


nord_
veterán

Nyilván, igazad van abban, hogy ilyen gondnak nem lenne szabad előfordulnia. Az Apple tud róla, így sanszos, hogy egyszer csak kijavítják a hibát. De addig is szerencsére kikerülhető a probléma - akkor meg minek stresszeljünk ezen, nem igaz? ;)

(#236247) HoldfenyLuna válasza Ringman (#236236) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Szolgáltatói oldalon minden rendben van? Velük beszéltél már?

(#236248) bnorci71 válasza nord_ (#236246) üzenetére


bnorci71
addikt

ha majd 1x sikerül kijavítani.... :F hanyadik frissítést adják ki és még mindig szar....
nagyon nem stresszelek :) éjszaka töltöm irodába van lehetőség kocsiba is legfeljebb madzagos telefon lesz :))

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236249) Ringman válasza HoldfenyLuna (#236247) üzenetére


Ringman
nagyúr

még nem volt rá érkezésem, de a probléma az ios 14.3 telepítésével kezdődött.

(#236250) greenity


greenity
aktív tag

Sziasztok! Egy olyan problémába futottam bele, hogy rendeltem egy iPhone 12-t ami hivatalosan demo volt, de! az eladó honlapján az szerepelt, hogy ezt a demo szoftvert leszedik értékesítést előtt - és én naiv azt gondoltam, hogy akkor lesz egy értelmes készülékem cca 20000 Fttal olcsóbban. Ehhez képest ma megérkezett és ugyanúgy a demo verzió van rajta. Az lenne a kérdésem, hogy azon kívül hogy visszaviszem és a fejükhöz vágom, hogy csinálják már meg normálisan (ez csak vasárnap valósulhat meg, tekintve, hogy budapesti a cég, én meg Pécsen élek), van e valami gyorsabb, okosabb mód, jó készüléket gyártani ebből, mert így használhatatlan. Factory reset nem elérhető, írtam nekik emailt, eddig nincs válasz, hálás lennék valami épkézláb ötletért. Előre is köszi :)

"Egy mosolynál jobb a több"

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.