Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236351) #86564352 válasza likeaRAINBOW (#236349) üzenetére


#86564352
törölt tag

Azért Lightning - USB-C kábelt raknak a dobozba, mert meglévő régi USB-A kábellel és töltővel lehet tölteni az új telefont is, aki Samsungról vált és van már USB-C adaptere neki ez jó kábel, ezzel számítógépre is lehet kötni úgy tölteni, és ha vennél új gyorstöltőt az is már C. Tehát ennek a kábelnek a mellékelése a logikus megoldás, teljesen hülyeség lett volna régi A végű kábelt adni, amiből millió van már régi usereknél.

(#236352) devil-k válasza likeaRAINBOW (#236349) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem kell aggódni, idén már a Samsung is elhagyja a dobozból a töltőt. Aztán jönnek a többiek. Bullshit vagy sem a környezetvédelemre való hivatkozás, ez van.

- mozi bolondéria -

(#236353) likeaRAINBOW válasza #86564352 (#236351) üzenetére


likeaRAINBOW
senior tag

akinek van, azt tedd hozzá. Onnan indítottma a gondolatmenetem, hogy új almás vagyok. Ezzel engem kvázi büntet a "rendszer" a meglévő almásokkal szemben.

De tudom, tudom környezettudatosság maszlag :)

más: alapból ugye ha balról jobbrahúzom a képernyőt, akkor tudok visszamenni egy oldalt, esetleg bal fent a kis gomb.
Namost én jobb kézzel szoktam használni a telefont, van olyan trükk, hogyha nem érem el a képernyő szélét, akkor is vissza tudjak menni?

devil-k: igen, említettem, hogy ők se adnak, de bármelyik korábbi telefonod kábele, töltőfeje jó, legyen az samu, huawei,lg, bármi.

[ Szerkesztve ]

(#236354) #86564352 válasza likeaRAINBOW (#236353) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha én új almás lennék, akkor örülnék van Lightning - USB-C kábel a dobozban amit tudok használni már meglévő C adapterhez, számítógéphez, vagy ha ezek sincsenek se wireless töltőpad, akkor jó csak C töltőt kell vennem, kábelt nem, mert az még ott a dobozban. Ez nem büntetés.

Ha annyi ezresem lenne ahány ilyen kommentet láttam :)
- valaki az új C kábelt akarja a régi A adapterbe legozni
- te a régi A végű kábelt hiányolod a kapott új jövőbiztos C helyett, azaz büntetnéd magad

Ha ilyen sok embernek probléma megoldani ezt a hogyan mivel tölteni feladatot, a legegyszerűbb tényleg az lesz, hogy jövőre már semmilyen kábel nem lesz a dobozban. ;]

[ Szerkesztve ]

(#236355) TechN7ne válasza #86564352 (#236354) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Felesleges az usb c kábel ,mivel a régi megmaradt adapterek mind sima usb s.
Az ,hogy usb c kábel van a dobozban arra vezet ,hogy direkt vegyél egy akkumlátor gyilkos 20w os usb c s adaptert.

Sok esetben ezek az usb c s kábelek bent maradnak bontatlanul a készülék dobozába ,mert max. a hajunkra tudjuk felkenni ,nálam már most összegyűlt 3db érintetlen usb c kábel ,ott is marad a padlás mélyén a dobozokban megbújva.

A vezeték nélküli töltés meg ugyanúgy vezetékkel megy ,egyik legnagyobb vicc.

[ Szerkesztve ]

(#236356) oliwire válasza likeaRAINBOW (#236353) üzenetére


oliwire
őstag

Igen, a képernyő alját (kb 1 cm) simogasd lefelé. Ekkor lentebb kellene hozni a képernyő tetejét, és el kellene érned egy kézzel is a dolgokat.

(#236357) tboldi


tboldi
nagyúr

Én örülök az USB-C kábelnek, ha nagy ritkán rá kell dugnom a kizárólag Thunderbolt 3 csatlakozókkal ellátott MacBook Prómra. :))

USB-A-s kábelből meg van egy egész nagy kupacom. :D
~2000 Ft-ért már lehet venni jókat, nem egy horror összeg, felesleges ezen rugózni.

(#236358) #86564352 válasza TechN7ne (#236355) üzenetére


#86564352
törölt tag

Újabb ember, aki az új C kábelt akarja a régi sima adapterbe. :W Szerintem elég egyértelmű, hogy a régi megmaradt adapteredhez tartozó régi megmaradt kábellel tudod tölteni az új telefont is. Ha pedig inkább gyorstöltésre vágysz az új telefonoddal, akkor legalább C kábelt már találtál a dobozban, csak C adaptert kell venned.

Nem hiszem el mennyien bonyolítják maguknak feleslegesen ezt a kábel-töltő témát. Ezért fogják kihagyni ezt a kábelt is és akkor mindenki "elégedett" lehet. ;]

(#236359) TechN7ne válasza #86564352 (#236358) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nyugodtan kihagyhatnák az usb c kábelt a dobozból ,mert semmi hasznát nem veszi a felhasználó 80% a.

Ez csak egy rávezetés arra ,hogy vegyél egy 20w os gyári adaptert és a telefonod minimum évente cseréld le egy újra ,mert a gyorstöltés hamarabb szétgyilkolja.

(#236360) aujjobba válasza TechN7ne (#236359) üzenetére


aujjobba
addikt

Erre egyébként van bizonyíték, hogy a gyorstöltés gyilkolja az akkut?
Én is rádugom néha a MacBook 86W töltőre, vagy a MacBook portjaba, azért kérdezem.

(#236361) TechN7ne válasza aujjobba (#236360) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Persze ,hogy van: Fizika

(#236362) nord_ válasza likeaRAINBOW (#236349) üzenetére


nord_
veterán

lássuk be, ha már csak egy retkedék kábelt ad, legalább USB-A lenne a vége, hogy tudjam is használni

Amíg az iPhone-ok mellé USB-A-t adtak, azért szidták a céget, mert már milyen dolog, hogy a dobozból kivett almás telefont nem tudja rádugni a júzer a szintén almás laptopjára, amin évek óta csak USB-C van.
Lecserélték a kábelt C-végűre, mert ez tényleg jogos kritika volt. Erre mit kap? Most meg azért jön a sírás, hogy miért nem A-s a kábel...
Már ott tartunk, lassan sajnálni kellene a szerencsétlen Apple-t, mert bármit csinál, mindig csak ekézik. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#236363) telefonmágus válasza #86564352 (#236358) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#236364) devil-k válasza nord_ (#236362) üzenetére


devil-k
nagyúr

Nem lesz pofázás idén, ha nem lesz semmilyen port a telefonom és kábel sem... marad a vezeték nélküli töltés és helló szia. Ezt meg majd követi a többi gyártó is. ;]

- mozi bolondéria -

(#236365) aujjobba válasza TechN7ne (#236361) üzenetére


aujjobba
addikt

Ezt neked is ezzel az egy szóval magyarázta el valaki, vagy csak engem nem akarsz untatni a részletekkel?

(#236366) bnorci71 válasza likeaRAINBOW (#236349) üzenetére


bnorci71
addikt

valami olyasmi is volt a mentegetőzésbe hogy úgy is van otthon, az új belépőkre nem gondoltak...
80e-t ??? egy madzagos füles meg egy 5w töltő??? biztos nem
most rendeltem
Baseus
iPhone Lightning gyors adat/töltőkábel 2,4A - 1m - Piros/Fekete
Baseus Watwerdrop MicroUSB kábel 4A 1m - Fekete
Baseus Speed USB QC3.0 USB-C PD 30W hálózati töltő - fehér
12.280 postával

Kamerába ne csak a pixelt nézd a feldolgozás ami mögötte van na attól esett le az állam.

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236367) Norbi. válasza aujjobba (#236360) üzenetére


Norbi.
őstag

Szerinte a szürkén vásárolt iPhone-ok gyengébb minőségüek, mint a hivatalos forrásból vásároltak. ;]

Remek, hogy megint előjött az akku téma, legalább már 3 napja nem volt kb. Rengeteg ember túlparázza, van aki szerint hamarabb csereérett lesz az akku, szerintem meg tökmind1, 2 év után ígyis-úgyis cserérett lesz.
Kb. két éve csak USAMS 18W fejjel és Alzás C-s kábellel töltünk otthon, semmi baja egyik akkunak sem. Vannak rosszabbul és jobban sikerültek akkuk, nem a töltéstől fog szétmenni, nem 100W-os töltésről beszélgetünk.

(#236368) TechN7ne válasza aujjobba (#236365) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Melegedés ,hőtermelés ,jószándékkal feltételezem jártál iskolába ,

nord_
Apple t nem kell sajnálni ,minden egyes lépése tudatos ,inkább azokat kell sajnálni ,akiket meg is vezet ,és ahogyan látom vannak egy páran.
Jól csinálják ,ez vitathatatlan.

[ Szerkesztve ]

(#236369) user12 válasza nord_ (#236362) üzenetére


user12
őstag

Most az új szériával a Samu is meglépte ugyanezt, szerintem ott is megy a rinya, hogy nincs töltőfej és kábel.
Én személy szerint nem bánom. Mostanra már eljutott mindenki oda, hogy amilyen készüléket használ, ahhoz van otthon töltőfeje és kábele minimum egy. Itt azok járnak xarul, akik váltanak egyikről a másikra. Ha pl én most vennék egy Samsung S21 modellt, ugye ahhoz se jár már semmi. Sajna C-s kábelem nincs otthon, azt nyilván venni kell (ha nincs a dobozban), de a töltőfej az jó bármelyik más telefoné :)

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#236370) #86564352 válasza TechN7ne (#236359) üzenetére


#86564352
törölt tag

Ha Samsungról váltasz, és van már C töltőd, van számítógéped, akkor jól jön a C kábel az új iPhone dobozában, nincs semmi teendőd.

"minimum évente cseréld le egy újra" -> ez a szolgáltatói programoktól pörög így USA-ban, azért globálisan kb. átlag három évente cserélnek iPhone-t, erős chip és iOS támogatás miatt 3-4-5 évig is ki lehet húzni (nyilván közben egy akkucserével) sokan most váltották le a 6S-t a 12 szériára

inkább Android gyártóknál van rávezetés, hogy gyakrabban vegyél új telefont, mert a szoftverből a Google-nek van bevétele, Samsung, Xiaomi inkább csak hardverből élnek ki is dobnak egy tucat készüléket évente, 1-2 frissítés késve aztán vegyél újat

(#236371) aujjobba válasza TechN7ne (#236368) üzenetére


aujjobba
addikt

Ehhez felejtik el azonban sok helyen hozzátenni, hogy a teljesítményromlás 2-3 év alatt mutatkozik meg jelentős mértékben, és mivel egy okostelefont ma már a legritkább esetben használunk 3 év után, a gyorstöltés optimális körülmények között érezhetően negatív hatást nem fog gyakorolni készülékünkre.” - [link]

Nem tudom mennyire hihető ez a cikk, de nem olyan sötéten vázolja fel a helyzetet.

(#236372) tboldi válasza TechN7ne (#236368) üzenetére


tboldi
nagyúr

Időnként töltöm a gyári 18 W-ossal is a 11 Prómat, nem tapasztaltam, hogy különösebben melegebb lenne, mint 5 W-tal töltve. Gyanítom, az elektronika szabályozza a töltést, nem ennyire fekete-fehér a dolog, ahogy az általános fizika alapján gondolnád.

(#236373) bnorci71 válasza TechN7ne (#236361) üzenetére


bnorci71
addikt

ez engem is érdekelne
villanyhoz hülye vagyok :U nekem aksi töltésből -gépjármű- annyi maradt meg ,hogy kapacitás 10%-al illik tölteni. Na de azért az egy őskori technológia a Li-Po vagy Li-Ion aksihoz.
Az elektromos autókat is gyorstöltik és a Tesla elég sok garit vállal az aksira és ki is cseréli nem csak igéri.
Nem tervezem egyébként folyamatosan gyorstölteni a mini-t ráér feltőltödni éjszaka :D

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236374) TechN7ne válasza telefonmágus (#236363) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Hopp ,még egy bontatlan usb c kábel ,kép ereéig előlett véve ;]
Ez aztán a környezett védelem

[ Szerkesztve ]

(#236375) szabi1987XM


szabi1987XM
tag

Sziasztok!

Kezdő iphone 11 tulaj, otp mastercard - apple payhez simán hozzáadtam az otp appból, elfogadva minden ok. Icloud tárhely bővítés - apple pay fizetés - semmi hiba, viszont nem működik a fizetés. Nem von le semmit, nem értesít semmi. Itunes-ban is próbáltam ott sem. Töröltem az otp appos regisztrációt, beregisztráltam manuálisan - így is ugyanaz a helyzet :( Valakinek valami ötlet? Mastercard online smart kártya, ezt írja az otp-s appban

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#236376) balobaa válasza HoldfenyLuna (#236339) üzenetére


balobaa
csendes tag

A beállításokban a nevem alatti résznél közvetlenül van, nekem nem úgy tűnik, mintha újra próbálnám beregelni magam, hanem megerősíteni kéne az e-mail címem. Lásd csatolmány.

(#236377) user12 válasza szabi1987XM (#236375) üzenetére


user12
őstag

Ez fizikai bankkártya vagy valami virtuális (mint pl amit a Simple app-ben is lehet kreálni)?
SMS jött amikor hozzáadtad?

Rendszergazda vagyok....ha röhögni lát, mentsen

(#236378) #86564352 válasza TechN7ne (#236374) üzenetére


#86564352
törölt tag

Fel kell rakni ingyen elvihető hirdetésbe, akinek szüksége van rá és felesleg probléma megoldva.

(#236379) nord_ válasza bnorci71 (#236373) üzenetére


nord_
veterán

Az első generációs Nissan Leaf a legjobb példa a rossz akkumenedzsmentre: kihagyták az autóból az aksihűtést, és ez a gyorstöltéssel kombinálva az átlagnál sokkal hamarabb kezdte elhasználni az akkumulátort.

Na, pontosan ezért nem értem, miért vannak úgy oda az emberek a gyorstöltés + vezetéknélküli töltésért... mert nem elég, hogy a gyorsabb töltés hőt indukál, ezt még meg akarják fejelni a rosszabb hatásfokú és szintén hőtermelő wireless módszerrel. Én meg kezdem magam hülyén érezni, hogy a jól bevált, problémamentes és olcsó vezetékes megoldásnál maradok... :D

(#236380) szabi1987XM válasza user12 (#236377) üzenetére


szabi1987XM
tag

Fizikai sim kártya, nem appos virtuális. Igen, jött sms hogy minden rendben bla bla bla

When Life Gives You Questions, Google has Answers

(#236381) hemaka válasza szabi1987XM (#236380) üzenetére


hemaka
nagyúr

Semmi, rajottem hogy apple payrol van szo, nem az otps approl. 😂

[ Szerkesztve ]

(#236382) lugosi válasza TechN7ne (#236374) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

ereéig
erejéig

előlett véve
elő lett véve

környezett védelem
környezetvédelem

(#236383) TechN7ne válasza lugosi (#236382) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

iPad gyorsírás

(#236384) Prowler válasza TechN7ne (#236368) üzenetére


Prowler
senior tag

Túl van misztifikálva ez a dolog itt, maximum 18-20 wattos "gyorstöltésről" beszélünk míg manapság már 60-100 wattos töltési sebességek elérhetőek Android vonalon és 30-45 watt a jelenlegi átlag.

Nekem 11 Pro van és a gyári 18 wattos töltővel töltöm. Maga a gyorstölés rész 80%-ig tart, utána már lassabban tölti fel 100%-ig. A telefon sosem lesz forró, kicsit melegebb de még így is kevésbé annyira mint intenzív játék közben.

De a lényeg: a céges SE-m ugyanilyen meleg lesz töltés közben, csak ott 2+ óráig tart a töltés (laptop USB portról meg kb 4 óráig). Namármost én nem vagyok fizikus de nem hinném hogy ha az akku kétszer-háromszor hosszabban van kitéve a hőnek (ha még kisebb is) az bármennyivel jobb lenne mint egy rövid 40 perces - 1 órás töltési fázis. Egy kutya mindkettő szvsz.

Veremivadék Undorkutya

(#236385) Noxy válasza szabi1987XM (#236375) üzenetére


Noxy
veterán

mastercard online smart kártya, ezt írja az otp-s appban

Itt mit ír a fizetés és szállításnál? [link]

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#236386) joey04 válasza aujjobba (#236360) üzenetére


joey04
titán

Van, de nem az iPhone által támogatott sebességnél. Az oppo gyorstöltéséről elég sok negatív teszt született, hogy sokkal gyorsabban degradálódik a telep. De ezek ilyen 60-80-100w környékén. Amit az iPhone (meg samu) tud, az nem igazi gyorstöltés. Az csak nem a régi k.rva lassú. Szóval nem cseszi szét.

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#236387) HoldfenyLuna válasza balobaa (#236376) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nincs csatolmány :(

Tőtike téma: egyébként már elég sok mindenhez nem adnak. 2019-ben sem adtak a Galaxy Watchomhoz, a Blitzwolf hordozható hangszóróhoz sem kaptunk. Azt pedig nem igazán magyarázta még meg senki, hogy miért ajánlottabb egyikhez, mint a másikhoz. A telefonoknál megszoktuk, hogy van, pedig már évek óta külön adnak adatkábelt + töltőfejet.
Egyedül annyi azért lehetett volna, hogy alma egyik évben még USB C-s adaptert ad, mert itt még sok embernek nincs C-s végű eszköze. Nekem is csak PC-n, meg laptopon van és azért nem szeretem a kütyüről töltök kütyüt, igaz én vettem kB 2000 forintért egy A-ról C-be átalakítót, illetve rendeltem is párat Aliról. Mondjuk egy ilyet rakhatott volna bele a matrica helyett az alma. Vagy hónapokkal előre azért ezt közölhette volna és akkor már mindenki úgy várta volna a 12-est, hogy jó előre tudja vagy kipuffogja magát, aztán úgyis megveszi.

(#236388) Noxy válasza nord_ (#236379) üzenetére


Noxy
veterán

a jól bevált, problémamentes és olcsó vezetékes megoldásnál maradok...

+1
Egy 5w gyári töltővel töltöm az eszközeimet. [kép]
Reggelre minden 100%-n van.
Ügykézzel meg tök mind1 hogy lefektetem, vagy csak rá kell dugnom a csatlakozóra.
Ha meg napközben szűkségem van töltésre, ott van a laposon az USB C --> Lightning kábel.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#236389) radio100jozs válasza TechN7ne (#236361) üzenetére


radio100jozs
őstag

A fizikát kár ide keverni, mert van olyan, hogy technológiai fejlődés, és ami 100 éve jelentette a fizikát, az már régen nem az ma.

Ez a gyorstöltés dolgot ne hasonlítsd ossza a kőkorszak mobiltechnológia akkumulátoraival, és töltőivel, és elektronikájával. A Huawei telefonok régebb óta gyorstöltősek, és semmi baja nincs az akkumulátorokkal még évek után sem. Nem ettől fog az akkumulátor tönkremenni a használat során, mert most gyors töltővel töltöd, vagy sem.

Megjegyzem én is a 12 minihez 20W-os gyorstöltőt vettem, ha már az a bizonyos c végű kábel volt a dobozban.
Bocsánat, de évek után nem kívánok visszamenni a lassú töltésű őskorszakba, és 5w-al órák hosszat szórakozni egy töltéssel, miközben már rég túlhaladt a mobiltechnológia ezen a koron.

[ Szerkesztve ]

(#236390) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Van hogy a billentyűzettől nem tudok az alatta lévő dolgokra bökni. Van valami trükk, hogy eltünjön?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#236391) szekra válasza V.Stryker (#236390) üzenetére


szekra
őstag

Ha jobb alsó sarokban a billentyűzeten a "Return"-re nyomsz nem oldja meg?

(#236392) balinlin válasza likeaRAINBOW (#236349) üzenetére


balinlin
senior tag

Én samsungról léptem az alma vonalra. Képzeld, az utolsó samsung telefonomhoz már usb-c töltőfej járt.
Ott ugyanez a nyávogás ment a telefon topicjában, hogy a csúnya gonosz samsung csak c-c kábelt ad és ez milyen hasztalan.
Haladni kell a korral.

(#236393) aujjobba válasza balinlin (#236392) üzenetére


aujjobba
addikt

Az új szériához már egyáltalán nem jár töltőfej.
S21

(#236394) balinlin válasza aujjobba (#236393) üzenetére


balinlin
senior tag

Tudom. És?
Arra hívtam fel a figyelmet, hogy pont a type-c-lightning kábel jó abba a töltőbe, amilyen telefonról váltottam.

[ Szerkesztve ]

(#236395) aujjobba válasza balinlin (#236394) üzenetére


aujjobba
addikt

:R

(#236396) TechN7ne válasza radio100jozs (#236389) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Gyári 12w adaptert használok ,itt leírtam miért.

(#236397) V.Stryker válasza szekra (#236391) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De. :DDD Köszi. :R

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#236398) tothjozsi96 válasza tboldi (#236209) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Ma ismét elővettem az Airpods Pro-t és ismét a bal oldali teljesen le volt merülve, jobb oldali pedig 100%-on. Elvittem az Almárium-ba, azt mondták megnézik de valószínűleg a balt cserélni fogják.

(#236399) tboldi válasza tothjozsi96 (#236398) üzenetére


tboldi
nagyúr

Legyen úgy! :)

(#236400) tothjozsi96 válasza tboldi (#236399) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Remélem hogy tényleg ez a baj mert annyira idegesítő hogy csak néha lenne rá szükségem és már többször szembesülök azzal hogy nem tudom használni amikor szeretném. Az az érdekes hogy lemerül a töltőtokban, kiveszem, visszateszem és feltölti, majd ismét lemerül..

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.