Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237051) DonThomasino válasza icecave (#237050) üzenetére


DonThomasino
veterán

Így van köszi, közben rájöttem. :R

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237052) Süvi


Süvi
őstag

Sziasztok!
Apukámnak szeretnék venni szivargyújtóba töltőfejet.
Érdeklődnék, hogy megfelelő lenne ez a Baseus fej? (Iphone 12 mini és Ipad Pro 10,5 töltésére lenne. Nem árt a készülékeknek, hogy túl nagy a teljesítménye?
Köszönöm

(#237053) -secret- válasza Süvi (#237052) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Jó az. Nem fog neki ártani.

[ Szerkesztve ]

(#237054) Pyttawrx válasza Süvi (#237052) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Nem nem árt, hisz 5V-ot ad le, az ammper meg ha nagyobb, annál gyorsabban tölt.
Viszont én ilyet használok évek óta, és hibátlan, és árban sem rossz, 3000 környéke:
Samsung EP-LN915U fehér gyári autós töltő 2000mAh

(#237055) tboldi válasza Süvi (#237052) üzenetére


tboldi
nagyúr

Jó lehet, inkább csak az a kérdés, az adott autóba hogy illeszkedik.
Apum WagonR-éből egyszerűen kicsúsznak az ilyenek, amiknek “félgömb” alakúak az oldalsó érintkezői. A Honda Jazzemnél meg a legaljának a formája nem mindegy, hogy milyen.

[ Szerkesztve ]

(#237056) Süvi válasza tboldi (#237055) üzenetére


Süvi
őstag

Köszönöm szépen mindenkinek a választ. Otthonra pedig egy ilyen fali adaptert néztem ki (vagy egy ilyen adaptert a meglévő kábelekhez) neki, a korábban linkelt tesztek alapján megbízhatónak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#237057) Tibiajax válasza GreenGoblin (#237028) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

igeeeen, tudom..... :)
de akkkor is egyszerűen undorító a vastag fekete káva.
pont ugyanaz, mintha vennél ma egy lcd-tévét, aminek 10centis fekete kávája van. nincs rá más és jobb szó. hányinger
mondom persze ezt úgy, hogy éltem most egy hónapot egy mate20-al, ami konkrétan faltól falig kép. nem, nem hajlított kijelző, mert azt utáljuk, hanem szép sík screen, de faltól falig. nem kávás, nem noccsos, nem fszom...
és hadd ne mondjam, kb 2db perc alatt megszokod és imádod, és utána :/ ránézel a 12-es iphone-okra és hát gáz, még az a keret is.. amikor meglátod mellette az 500k-s árcímkét, ez meg még gázabb... és akkor még utána látod meg a 11-et, ami meg hát...
na mindegy. de persze, mind másak vagyunk, lehet észre sem veszik a szép vastag fekete keretet..
hiszen még az oled v ips ről sem hallottak

ja, és nem hordok tokot..... :) főleg nem körbedagadt-félét..
fujj

[ Szerkesztve ]

(#237058) HoldfenyLuna válasza Tibiajax (#237057) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én szeretem a kávát :)) Kicsi a kezem és mikor próbálom átfogni a kijelzőt, akkor az menti meg, hogy belelógjon az ujjam a csészébe, mmint a kezem a kijelzőbe...

(#237059) balinlin válasza HoldfenyLuna (#237058) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem oldalt bele szokott lógni a kezem a kijelzőbe. Eddig minden telefonom (android, főleg Samsung) esetén azért kellett a tok, hogy kiküszöböljem ezt. Most az Xs-t tok nélkül is szoktam hordani, nincs ilyen. Pedig elvileg mindegyik szűri a fals tapit.
Az más kérdés, hogy oda kell figyelni, hogy ne csússzon ki a kezemből, mert sokszor száraz is a kezem.

(#237060) Tibiajax válasza balinlin (#237059) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

oda kell figyelni, hogy ne csússzon ki a kezemből, mert sokszor száraz is a kezem
nyugi, meg lehet csinálni, képesek vagyunk rá..
nálam is a 'telefon' az ilyen
ezeket megtervezték, ezek nem honor148lájt-ok, nem bóvli műanyag vackok az ezerből..
amikor megvehettem életem első 200k feletti iphone-ját, elkezdtem egy kísérletet. hogy képes vagyok-e arra, hogy fejben ott legyek mindig és minden pillanatban, úgy a kocsiból való ki/beszállásnál, vagy melóban, vagy ha este lezuhanok a kanapéra, vagy a klotyón amikor leülök.. amikor autót vezetünk, érdekes módon ott ott tudunk lenni fejben minden pillanatban, mert egyszer sem hibázhatunk, és meg is tudjuk csinálni (általában). akkor itt miért ne? ha ennyire tetszik ez a telefon, hiszen azért (is) vettem meg, nyilván nem fogom egy bármilyen undorító tank tokkal elrondítani, akkor viszont kell kapnia egy dedikált zsebet mindig. ha meg kézben fogom - szerencsére remek a súlyelosztásuk az iphone-oknak -, fogom, és nem dobálom. aztán leteszem..

[ Szerkesztve ]

(#237061) Krisz79 válasza Krisz79 (#237045) üzenetére


Krisz79
őstag

Valakinek ezen kérdésem kapcsán, van tapasztalata?

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Krisz79

(#237062) szekra válasza Tibiajax (#237060) üzenetére


szekra
őstag

A vezetés szerintem pont nem jó példa ide, max. inkább annyi, hogy figyelek arra, hogy nem eszek kocsiban, nem szállok be kutyaszaros cipőben, nem karistolom végig a belső teret. :D

(#237063) Tibiajax válasza szekra (#237062) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

nem ezekre a 'körülményekre' gondoltam, hanem a konkrét autóvezetésre, nyilván..
és de, jó példa. mert nem felejthetsz el jobbra-balra nézni kikanyarodáskor, a tükörbe belenézni sávváltáskor, előre nézni előzéskor, lelassítani egy forgalmas zebra előtt, indexelni ha be akarsz ugrani egy autó elé, stbstb. ezeket érdekes módon nem felejted el. mert nem felejtheted el. jó, ha bmwben ülsz akkor igen, de az más kiváltság : ) oda tudsz figyelni mindig.
nna, és itt is.

(#237064) szekra válasza Tibiajax (#237063) üzenetére


szekra
őstag

Kérem? Belenézel a telefonod tükrébe amikor sávot váltasz a boltban, indexelsz amikor hazaérve kiveszed a zsebedből? ;] Na szóval érted mire akarok kilyukadni. Vigyázol, hogy ne csússzon ki a kezedből, ennyi, az autós példa kicsit összetettebb, ne hasonlítsuk már egy telefonra történő vigyázáshoz. Összetörik, megkarcolódik bumm, ez egy használati tárgy.

(#237065) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Gyári IOS es tükrözés működik valakinek Panasonic TV vel ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237066) CharlieDrop válasza Tibiajax (#237060) üzenetére


CharlieDrop
veterán

hát, az 6S-em úgy tört össze, hogy ilyen mágneses "könyv" tokja volt, és mikor visszaraktam, valamiért nem maradt ott, leesett, a tok fogott is egy csomó mindent, de a sziklás kert vitte a kijelzőt.

Pedig mindig mindenemre vigyázok.

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#237067) bigdady válasza DonThomasino (#237065) üzenetére


bigdady
nagyúr

Ha airplay kompatibilis akkor fog egyébként nem

(#237068) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Megnéztem, sajnos úgy tűnik nem airplay kompatibilis.
Valamilyen más app nincs hozzá?

[ Szerkesztve ]

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#237069) tboldi válasza DonThomasino (#237068) üzenetére


tboldi
nagyúr

Egy próbát megérhet: [link]

(#237070) szabonagyur válasza DonThomasino (#237068) üzenetére


szabonagyur
félisten

Mit szeretnél kirakni attól is függ.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#237071) herdsman12 válasza DonThomasino (#237068) üzenetére


herdsman12
őstag

TV Asist, iMediaShare ismeri a Panasonic TV-t.

(#237072) kakuk.tamas


kakuk.tamas
addikt

Sziasztok!

Valaki magyarázza el, hogy most mi is van...
Van AppleOne családi csomagunk. Abban ugye van 200GB cloud.
Nos, ma levonta a 200GB cloud után a pénzt, meg az AppleOne után is. A teljes iCloud tárhely 200GB. (Vagyis nincs 2db 200GB-os cloud előfizunk.)

Plusz poén, az Apple One csomag 4450 forint. De ha szerkeszteni akarom, nem jön ki a matek...

Az ingyenes szolgáltatások után is ugyanúgy számláz egyébként... Most hogy is van ez az egész? :F

[ Szerkesztve ]

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237073) HUTCHDB válasza HUTCHDB (#237014) üzenetére


HUTCHDB
nagyúr

No.
Egyik pillanatról a másikra megjavult a Viber..... :F :Y

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#237074) bigdady válasza HUTCHDB (#237073) üzenetére


bigdady
nagyúr

Nálam meg nem tud kapcsolódni üzenet volt reggel :DDD

(#237075) HoldfenyLuna válasza Tibiajax (#237060) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én mindenemre vigyázok, de azért vannak olyan élethelyzetek, amikor megtörténik a baj (baleset). Egyrészt az autós peldádhoz igazítva: lehetsz te bármilyen óvatos, ha hirtelen nyom egy satut az előtted lévő, vagy csak úgy nem áll meg a kereszteződésben a pirosnál és belédrongyol, vagy épp a szomszéd hagyja, hogy a kutyája minden nap sétáltatás során telibehu$&@"zza a kerekeket.
Másrészről nem akarom, hogy a telefonom körül forogjon a világ. Ha fáradt vagyok és hazaérek, akkor én legyek a középpontba, ne a kanapé, amire rádobom magam, mert akkor csak egy szolga vagyok, aki hagyja, hogy a tárgyai fölé nőjenek.
Én is azért szeretem a tokot, szeretem váltogatni is, így babázok a telefonnal, Barbie vagy GI Joe felnőtteknek, lehet öltöztetni 😀 Meg azért háztartást vezetek, elég sokat takarítok, mosogatok, ami azt jelenti hogy a kezem eléggé száraz,, vagy ha épp főzök, zsíros akkor sem a telefont fogom meg, hanem a tokot.

(#237076) nord_ válasza kakuk.tamas (#237072) üzenetére


nord_
veterán

Gondolom, most indul a teljes hónap az előfizetéstől kezdve. Nekem is pont ugyanezt csinálta: majd jönnek a korrigáló számlák és a következő hónaptól már csak az Apple One szerepel mindenhol.

(#237077) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(#237078) aujjobba


aujjobba
addikt

Xr-re letezik valami egyszeru csuszasgatlo hatlapi folia?
Levettem rola a tokot mert tul nehez es bumszli vele, meg aztan kell a valtozatossag.
De igy kettesprogram kozben ha leteszem a kad szelere belecsuszik, a kamerapup se fogja meg.

(#237079) st3v3np3t3r válasza kakuk.tamas (#237072) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Melyiket kérted meg előbb?

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#237080) lugosi válasza kakuk.tamas (#237072) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

A 2 terás icloud tárhelyre írta azt az apple, hogy ha olyanod van és megrendeled a legnagyobb tárhelyes családi one csomagot (nálunk még nem elérhető) akkor mindkettő tárhelye meglesz, tehát 2+2 giga lesz. Gyakorlatban nem tudom megmondani, csak egy support doksiban írták ősszel, lehet hogy ezért van nálad külön tárhely. De ha jól értem, nincs külön 200 gigás csomagod?
Legjobb lesz szerintem, ha megreklamálod náluk.

(#237081) SharpSA válasza Tibiajax (#237057) üzenetére


SharpSA
veterán

Ez a káva izé valami betegség lehet, én észre sem veszem. Talán mert a kijelzőn megjelenő tartalmat nézem és nem a kávát? :U
Szerintem ennyi kell egy telefonnak, ami például a 11 Pro Max-nál van, de a 11 sem probléma. Ha világos színű lenne, lehet zavarna, de így hogy fekete, nem azt nézem, észre sem veszem.

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237082) WhiteAngel89


WhiteAngel89
aktív tag

udv
sima 11 re létezik gyári bőr tok ?
sehol se találok
:((

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#237083) Norbi. válasza WhiteAngel89 (#237082) üzenetére


Norbi.
őstag

nincs, csak szilikon, meg a clear case
Nomadot szokták ajánlani, ha bőrtok kell, esetleg Mujjot

[ Szerkesztve ]

(#237084) Jano_023 válasza WhiteAngel89 (#237082) üzenetére


Jano_023
őstag

Esetleg a Nomad tok alternatíva lehet. Nézz rá.
Ha jól tudom pár embernek van ilyen tokja, köztük nekem is és nem rossz sőt. Keményebb bőr mint a gyári de körbe véd teljesen (alul sem nyitott mint a gyári) és nem kínai vacak.

[ Szerkesztve ]

''Az életet nem a lélegzet vételek száma határozza meg, hanem azok a pillanatok mikor eláll a lélegzetünk !''

(#237085) tboldi válasza Norbi. (#237083) üzenetére


tboldi
nagyúr

Yep, Nomadot kell venni. :K

(#237086) WhiteAngel89 válasza tboldi (#237085) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

nomadom van épp már több mint egy eve
eléggé viseletetes már meg kopott a szele a zsebbe hordastol
ez helyett szerettem volna gyári bort de akkor az kapufa

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#237087) tboldi válasza WhiteAngel89 (#237086) üzenetére


tboldi
nagyúr

Akkor jöhet egy új Nomad. :D

[ Szerkesztve ]

(#237088) SonyNex7


SonyNex7
senior tag

Jelentkezett az ismeret hang állítási probléma.
Autóban zene hallgatás közben,és játékok közben leveszi a hangerőt.
Lehet ezzel kezdeni valamit,mert 350eFt-ért baromi idegesítő.
Van még 1 hét teszt idő és ha nem oldódik meg akkor vissza viszem.3 év alatt a kis S8 ilyet soha nem csinált.
Amúgy autóban rosszabbul is szól mint az S8.

(#237089) WhiteAngel89 válasza tboldi (#237087) üzenetére


WhiteAngel89
aktív tag

vagy mujjo
most nézem istyle fel áron vannak épp :)

iPhone 15 pro, Macbook Pro 13 m1 2020

(#237090) CrAzY88 válasza SonyNex7 (#237088) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Úgy emlékszem hogy a következő frissítésben már benne lesz a megoldás. Lehet nem 1 héten belül jön ki, hanem több, de ki fog jönni.
Vették az adást, hogy ez nem mindenkinek tetszik...

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#237091) balinlin válasza CrAzY88 (#237090) üzenetére


balinlin
senior tag

Igen
14.4-ben már be lehet állítani a bt eszköz típusát.

(#237092) SonyNex7 válasza CrAzY88 (#237090) üzenetére


SonyNex7
senior tag

Nem értem hogy miért kell ezt is állítani?Miért nem jó hagyományos módon...beállítom és mikor elindul a zene és ennyi.
Call of duty közben is össze vissza állítódik,mi köze egy játéknak ehhez?

[ Szerkesztve ]

(#237093) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Nálatok a MA jól működik Safariban? Ha belekattintok a szövegmezőbe ahol írok akkor a szmájlik megfagynak és a kurzor sem jelenik meg egy jó 5-10 másodpercig majd magához tér. Ha pedig írás közben görgetek hogy újra beakad. Próbáltam mobil, asztali, tablet, phablet, mindenféle nézetben de mindenhol akad. Csak a PH! lapcsalád oldalain akad meg. Bármi mást böngészek ott nincs ilyen.

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#237094) CrAzY88 válasza SonyNex7 (#237092) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Behozták a hallásod védelmében. Aztán rájöttek (de leginkább a felhasználók) hogy autóban, otthon bt-n kivezetve szívás, mert fülesnek néz mindent, és állítgatja a hangerőt.
De a frissítés után megadod majd, hogy milyen eszközön hallgatod, és nem fogja többé piszkálni. Kivéve ha fülest adsz meg, vagy annak találja :F

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#237095) lugosi válasza GreenGoblin (#237093) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nálam működik rendesen.

(#237096) SharpSA válasza GreenGoblin (#237093) üzenetére


SharpSA
veterán

Mi az a MA?

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237097) Årpi válasza SharpSA (#237096) üzenetére


Årpi
őstag

Mobilaréna

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#237098) GreenGoblin válasza lugosi (#237095) üzenetére


GreenGoblin
tag

Na akkor nálam a hiba csak nem tudom merre keressem.
:F

Megvan. content blocker-t ha kikapcsolom akkor jó. :W

[ Szerkesztve ]

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#237099) SharpSA válasza SharpSA (#237096) üzenetére


SharpSA
veterán

Mindenre gondoltam, csak arra nem. Nálam is jól működik minden eszközön. Esetleg töröld a gyorsírótárat...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237100) HoldfenyLuna


HoldfenyLuna
aktív tag

Sziasztok! Használja esetleg valaki a Numbers-t? Eddig gugli táblázatokat használtam, de szeretném helyette ezt használni. Böngészőben az icloudban nyitom meg, de ha azt csinálom, hogy pl kopizok valamit mondjuk sima excelből, akkor azt berakja egyetlen oszlopba egymás alá, gugli féle táblázatokból pedig nem is tudok másolni. Ha letöltöm a táblát, akkor feltöltve hozzá férek numbers-be, de nagyon át kell szerkeszteni mindent, szóval nem az igazi. Ja, és ha másolnom kell mondjuk excelbe, akkor ott meg mindent egy sorba rak be... Persze utóbbi megoldás lehet, csak hát sok dolgom lesz vele. Használja esetleg valaki? Azért szeretem ezeket a megoldásokat, mert automatikusan ment és tényleg ott tudom folytatni egyik eszközön, ahol a másikon abbahagytam.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.