Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236101) Šolaire válasza bnorci71 (#236099) üzenetére


Šolaire
veterán

Most megnéztem 11.25 kaptam az emailt tőlük hogy 12.22-én 10:25-kor felhívnak az új számomon amit megadtam. Addig nem fértem hozzá az ID-hez. Addig csináltam egyet és használtam úgy a telefont.

“Praise The Sun” \[T]/

(#236102) hemaka válasza Pano (#236100) üzenetére


hemaka
nagyúr

Van, felteve ha van otthon usb-a - lightning kabel. [link]

(#236103) balinlin válasza Sgr_A (#236098) üzenetére


balinlin
senior tag

Én decemberben váltottam iPhone-ra. Volt korábbról Apple ID-m, persze jelszóra nem emlékeztem. Nem mondom, hogy mint a karikacsapás, de sikerült életre keltenem viszonylag gyorsan, support nélkül. Volt megadva másodlagos e-mail, a telefonszámom meg mondjuk 16 éve ugyanaz.
Ez most miben különbözik ettől? Ha be van valaki jelentkezve valamilyen eszközbe, akkor bonyolultabb az elfelejtett jelszót pótolni?

(#236104) Sgr_A válasza balinlin (#236103) üzenetére


Sgr_A
addikt

Ő nem tud semmit se apple id jelszó se bejelentkezési kód
ha bekapcsolja a telefont akkor kéri a kódot nem elég az ujjlenyomat azonosítás

(#236105) HardRic válasza Pano (#236100) üzenetére


HardRic
addikt

Anker és Ugreen töltőket ajánlom, ha meg tudod várni amíg megjön külföldről.

(#236106) Wmwinters01 válasza Pano (#236100) üzenetére


Wmwinters01
tag

Hát nem tudom, eredeti, gyorstöltő, ingyenes kiszállítás, szerintem egész korrekt ha már úgyis venni kell mellé.

I`m not afraid to die, I just don`t want to be there when it happens.

(#236107) aujjobba válasza Pano (#236095) üzenetére


aujjobba
addikt

(#236108) hemaka válasza HardRic (#236105) üzenetére


hemaka
nagyúr

Blitzwolfok is jok en egy sima usb-a 18wattossal toltom a maxot, 2 ora volt kereken a 18->100%

(#236109) nord_ válasza aujjobba (#236107) üzenetére


nord_
veterán

Pontosan. Nem is értem ezt a külföldről-kell-rendelni mániát... hogy miért jó annyit várni, amikor itthon azonnal lehet venni normálisat potom pénzért, ráadásul rendes garanciával.

(#236110) balinlin válasza Sgr_A (#236104) üzenetére


balinlin
senior tag

Én se tudtam appleID jelszót. De a korábban megadott második email cím, telefonszám (esetleg biztonsági kérdések, erre nem emlékszem) segítségével vissza tudtam hozni.
Ez neki azért nem járható út, mert ilyen adatok nincsenek megadva nála?
Ne értsen senki félre, nem kötekedni akarok, csak egyszerűen nem értem, és főleg nem akarok így járni és esetleges jelszó elfelejtés miatt.

(#236111) matyasmate


matyasmate
csendes tag

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni.
Van két iPhoneom és azt szeretném ha valamilyen módon szinkronba lenne a kettő mármint ha mondjuk az egyiken le töltök egy appot akkor a másikra is letöltődik, vagy ha létre hozok egy jegyzetet az egyiken a másokon is rajta lenne. Megoldható ez?
illetve van meg egy watch is a két telefon mellé és a kérdés hogy lehet-e mind a két telefonhoz párosítani ?
elore is köszi a válaszokat

(#236112) Pano válasza hemaka (#236102) üzenetére


Pano
addikt

(#236113) smallmer


smallmer
őstag

Sziasztok!
iPhone 8 kijelző + hangszóró cserét Budapesten hol tudom a legkedvezőbb áron legjobb minőségben megcsináltatni szerintetek?
Köszi :R

(#236114) herdsman12 válasza smallmer (#236113) üzenetére


herdsman12
őstag

Erre lehetetlen jó választ adni.
Fél éve X kijelző miatt átnéztem vagy 30 ajánlatot, aztán a Fixity lett a nyerő, gari, stb miatt.
[link]

(#236115) lugosi válasza matyasmate (#236111) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ugyanazzal az Apple id-vel legyél bejelentkezve mind a két telefonon, az alkalmazás automatikus letöltése úgy emlékszem az alapbeállítás.
Ha a jegyzetek az iCloudba vannak szinkronizálva, akkor mind a két telefonon megjelenik.
A watch tudomásom szerint nem lehet egyszerre két telefonhoz kapcsolódva (nincs watchom, hátha valaki tapasztalatból pontosabb).

(#236116) HUTCHDB


HUTCHDB
nagyúr

11 pro max ra kellene nekem jó minőségű teljes felületet fedő uvegfolia, amelyet fel is tesznek.
Budapesten mit/kit tudtok ajánlani?

" Ha húsz évesen nem vagy liberális, akkor nincs szíved, ha nem vagy konzervatív negyven évesen, akkor nincs eszed." - Winston Churchill -

(#236117) mr.tamasbiro válasza aujjobba (#236107) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Ez csak egy sima töltő mert csak 18 wattot tud.Nekem is ez van és jó.

(#236118) ittakary válasza mr.tamasbiro (#236117) üzenetére


ittakary
nagyúr

18W az PD gyorstöltést jelent

(#236119) aujjobba válasza mr.tamasbiro (#236117) üzenetére


aujjobba
addikt

Az Aramellatas 3.0 szeretne lenni a Power Delivery 3.0, ami az Apple altal tamogatott gyorstoltesi szabvany.

szerk.: angolul jol irja :)

(#236120) lugosi válasza aujjobba (#236119) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ejnye de szépen fordították. :N

(#236121) mr.tamasbiro válasza aujjobba (#236119) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Érdekes mert múltkor még nem gyors töltésként volt itt a fórumon így valaki nagyon nem ért hozza.

(#236122) aujjobba válasza mr.tamasbiro (#236121) üzenetére


aujjobba
addikt

"A gyorstöltéshez Apple USB-C–Lightning kábelt és az alábbi adapterek valamelyikét kell használni:
- 18, 202, 29, 30, 61, 87 vagy 96 wattos Apple USB-C hálózati adapter
- Külső gyártó hasonló teljesítményű USB-C hálózati adaptere, amely támogatja az USB Power Delivery (USB-PD) elnevezésű szabványt"

Az iPhone gyors töltése

(#236123) tboldi válasza mr.tamasbiro (#236121) üzenetére


tboldi
nagyúr

Hol? Mikor? Ki? :D

(#236125) TechN7ne válasza herdsman12 (#236124) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Érdekes idézet ,ha a gyári 5w os adapterhez mérem a gyári 12w ost ,utóbbi fele annyi idő alatt tölti fel az iPhone 12 t (5w=majdnem 3 óra ,12w=1,5 óra ) és még benne sincs a gyorstöltési adapter listában...

Van amúgy gyári 20w os (iPad hez kaptam) ,gyári 18w os (i11 pro max hoz kaptam) ,gyári 5w os (régebbi szériákból maradt) és vettem az említett 12w ost 8k ért mondván usb-lighting kábel van itthon és mégsem 20 se nem még csak 5 w.

20 w gyári adapterrel is kb. annyi idő alatt tölti 100% ra a i12 t mint a 12w gyárival ,viszont 20w os töltés alatt melegszik a telefon ,míg a 12w al semmi melegedés nem tapasztalható.

(#236126) mr.tamasbiro válasza herdsman12 (#236124) üzenetére


mr.tamasbiro
őstag

Nekem teljesen mindegy kinek van igaza.

(#236127) tau_ba


tau_ba
tag

Sziasztok, az lenne a kerdesem, hogy mi a tapasztalat Iphone 12 Mini (de barmilyen mas 12-es is johet) vezetek nelkuli toltesevel kapcsolatban? Amikor megvettem a 12 Mini-t, akkor hibatlanul ment a vezetek nelkuli toltes egy ilyen 18W-os toltovel [link] illetve egy IKEA Riggad [link] lampaban levo toltovel (ez talan 5W-os). 2 hetig ment gond nelkul, de egyszer csak mar nem tudom vezetek nelkul tolteni. Kabellel megy tovabbra is a toltes, de vezetek nelkul nem. Chateltem az Apple support-tal, ott azt mondtak, hogy kicsi a toltok teljesitmenye, szerintuk 20W kene. Gyari Apple Magsafe toltovel nem tudom most kiprobalni. Nekem az a furcsa ha az elejen eleg volt a teljesitmeny, akkor most miert nem. A toltok amugy hibatlanul mukodnek mas keszulekekkel vagy az Airpods tokjaval. Akinek megy a vezetek nelkuli toltes (asztalival de autos toltovel is) azok milyen teljesitmenyu es maskaju toltot hasznalnak?

(#236128) Ngtx


Ngtx
aktív tag

Barátnőm testvére ma végre be tudta szerezni az “álom” telefonját. Igaz november végén szerette volna, de mondtam neki, hogy ugyan várja már meg a januárt amikor is soha vissza nem térő garancia bővítéssel lehet telefont vásárolni.
Sajnos nem voltam vele és rá sózták 11 ezerért azt az új 18969W-os töltő adaptert, de mindegy is most boldogság van, mert lila szín is volt. :C

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#236129) meszeske


meszeske
tag

Sziasztok ! Üzembe akarom helyezni az új Iphone 11 mobilomat. Az adat áttöltésen túl vagyok.. Valamikor kb. 3 éve volt iphone telóm és akkor nyitottam egy fiókot a jelenleg is aktív email címemre ezért most kidobja a rendszer hogy foglalt. Természetesen fogalmam nincs hogy mi volt az akkori az Icloud jelszó ezért törölni kellene .
Kérdésem : Hogyan tudom törölni a régi Icloud fiókot hogy a mostani gmail címemhez tudjak egy újat készíteni ?
Állítólag egyik lehetőség az UkeySoft Unlocker szoftver amivel lehet törölni.
Mit javasoltok ? Esetleg más megoldás?

(#236130) aujjobba válasza mr.tamasbiro (#236126) üzenetére


aujjobba
addikt

Az i12-re vonatkozó apróbetűs részt nem ismertem, de nem is értem teljesen.
Tehát hiába usbc PD a töltő, nem fogja gyorstölteni mert csak 18W ami kevesebb mint 20W?
Na mindegy, jó tudni, legalább a telefon jelezhetné valahogyan, hogy most gyors vagy sima a töltés, más színű villám vagy bármi.

[ Szerkesztve ]

(#236131) Ngtx válasza meszeske (#236129) üzenetére


Ngtx
aktív tag

Kérj jelszó emlékeztetőt, lépj be és meg van oldva a probléma.

 iPhone 14 Pro , Macbook Air M1

(#236132) herdsman12 válasza mr.tamasbiro (#236126) üzenetére


herdsman12
őstag

Nekem is, pláne, hogy kérdeztem...
Csak a leminősítés miatt jelentkeztem.

#236130 aujjobba
Te is linkelted az oldalt, ahol ezt leírják.

#236129 meszeske
Itt a megoldás, meglepne, ha lehetne trükközni.

(#236133) tboldi


tboldi
nagyúr

Tölthető az iOS 12.5.1 régebbi készülékekre.

(#236134) Bagan válasza tau_ba (#236127) üzenetére


Bagan
aktív tag

NoName vezeték-nélküli toltot használok és a telefonon egy vastag 1500 Ft-os szilikon tok van.Optimalizált töltéssel töltöm és reggel megnézve a görbét sem szakad meg a töltés.
allapotjelzo LED karika bár van a tolton, elején néha picit “mocorog” mintha nem lenne teljesen stabil, de a telefon nem mutatná hogy megszakadna. Remelem ettől nem fog tönkremenni az akksija.
ui: 5W os regi Apple töltő fejjel használom.

(#236135) Reverting válasza aujjobba (#236130) üzenetére


Reverting
őstag

[link] Yt tele van... par perc a kulombseg... :) [link] yt video...

iPhone 14 Pro Max Space Black / iPhone 11 Black / iPad 10,2 Space Gary / Apple Watch SE Space Gray / Samsung S9+ Midnight black

(#236136) tau_ba válasza Bagan (#236134) üzenetére


tau_ba
tag

Akkor ezek szerint full bullshit, amit az Apple support allit. Egyebkent olvastam mar angol forumokon, hogy masok is panaszkodtak mar a vezetek nelkuli toltesre 12 Mini-nel. Csak el akartam kerulni a szervizt, mert kapasbol torolnek mindent a telorol, nekem meg nem anniyra egyszeru mindent visszatenni (sima backup/restore nem eleg).

(#236137) Rage47 válasza tau_ba (#236127) üzenetére


Rage47
veterán

Pont írtam nemrég a 12 mini topikban, hogy a legutóbbi patch óta néha nem tölti a wireless töltőpadom (Anker és Ikea). Egy restart megoldja a gondot. Gyári tokom van amúgy. Szerintem szoftveres dolog lesz és majd javítják a kövi patchben.

(#236138) Thewent12


Thewent12
aktív tag

Eleg erdekes, hogy ennyiszer olvasni problemat a minirol. Masik modelleknel kozel sem latok ennyi gigszert.

Probaltam magam eroteljesen rabeszelni egy 12 prora, de nem nagyon sikerult meggyoznom magam, hogy erdemes legyen 11 Pro maxra rakoltenem kb. 240 ezret. Lehet, hogy hosszu evek utan a 12-es lesz az elso szeria amit kihagyok.

[ Szerkesztve ]

(#236139) tau_ba válasza Rage47 (#236137) üzenetére


tau_ba
tag

Ezt olvastam en is a kulfoldi forumokban, de mar novemberben irtak, es meg mindig nincs ra javitas. Nekem nem oldotta meg a restart sem. :(

Masik hiba szinten a 12 Minivel kapcsolatban (bar ez szerintem az osszes 12-es modellre igaz), hogy az 5G nem megy dual-sim mode-ban. Ez is Apple altal ismert bug, remelhetoleg javitjak.

(#236140) domerator válasza tau_ba (#236139) üzenetére


domerator
veterán

A dual 5G tiltás tudtommal nem bug, hanem egyszerűen az apple még nem engedi. Nemcsak a minin tiltott, hanem az összes 12-es telón.

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#236141) Bagan válasza Rage47 (#236137) üzenetére


Bagan
aktív tag

akkor várunk stabilabb iOsra.
Mióta megvettem nem frissítettem, mindennel megvagyok elégedve.
14.1

(#236142) Sungoo


Sungoo
addikt

A My Telenor appot mióta nem lehet kitakni widgetnek? :F

(#236143) tau_ba válasza domerator (#236140) üzenetére


tau_ba
tag

Feature-nek sem neveznem. :) Viszont valoban igaz, hogy pl Kinaban megy a dual 5G. Nem tudom mi lehet az oka a tiltasnak.

(#236144) catroot válasza tau_ba (#236127) üzenetére


catroot
veterán

Nekem illetve a feleségemnek is SE 2020 van és mi is tapasztaljuk, hogy néha nem tölti a vezetékmentesen.

Én munkahelyen is és otthon is futottam már bele, hogy semmit nem töltött. Szinte biztos, hogy ios bug. :(

[ Szerkesztve ]

"I live in the weak and the wounded, Doc."

(#236145) lugosi válasza domerator (#236140) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Igen, későbbi frissítés fogja engedélyezni.

(#236146) lugosi válasza tau_ba (#236143) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valószínű összefüggésben van azzal hogy ott fizikai, mindenhol máshol esimes a dual SIM.

(#236147) st3v3np3t3r válasza tboldi (#236133) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem mint ha nálunk lenne jelentőssége a verzió által javított hibának :))
iOS 12.5.1 újdonságok
A hivatalos információkban az Apple a következőket írja:
Ez a frissítés kijavít egy problémát, amely miatt a Fertőzéskitettség-értesítés funkció alkalmanként hibásan jelenítette meg a naplózási profil nyelvét.

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#236148) tau_ba válasza lugosi (#236146) üzenetére


tau_ba
tag

Marmint a kinai Iphone-okba 2 fizikai SIM-et lehet beletenni?

(#236149) CharlieDrop válasza tau_ba (#236148) üzenetére


CharlieDrop
veterán

igen

Nem használok AD-blockert a PH! oldalain!

(#236150) lugosi válasza tau_ba (#236148) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Valamiért így van igen.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.