Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#237351) Gaben92 válasza Prowler (#237345) üzenetére


Gaben92
őstag

Mac-en szenzorhiba csinál ilyet. Ha lehal valamelyik hőmérséklet szenzor akkor korlátozza az órajelet a béka segge alá, hogy véletlenül se süljön meg. De iPhone-nél jó kérdés, hogy így megy-e...

If it ain't a Rotor, it ain't a motor.

(#237352) HoldfenyLuna válasza lugosi (#237334) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Igen, pont ezt akartam elérni, hogy mindent át tudjak varázsolni Numbers-be (etc.) . Amikor megnyitottam egy letöltött fájlt a cloud drive mappába, hogy szerkesszem, viszont csak ugyanúgy excelbe, úgyhogy nem tudom, hogy varázsoljam át a dolgaimat, mert a copy paste lépés nem működik :/

Rage47: igen

HardRic: lehet, hogy valamikor így volt, de Samunak ott a One hand operation, amivel beállíthatod, hogy mit csináljon ha a képernyő aljáról, tetejéről vagy szélétől húzod befelé, működik Nova launcherrel is. Nekem az S10 volt az első normális androidos telefonom.

(#237353) Prowler válasza Gaben92 (#237351) üzenetére


Prowler
senior tag

Köszönöm mindenkinek, nem érzem melegnek a telefont plusz ha bezárok minden appot akkor azonnal elmúlik a dolog. Szóval ott lehet valami (főleg hogy a telefon nincs 3 hetes).

Most annyit csináltam hogy a kisegítő lehetőségekben lejjebb vettem az animációkat, megnézem így is csinálja-e.

Veremivadék Undorkutya

(#237354) lugosi válasza Plebi (#237339) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szerintem az iCloud jelszó nélkül nem lesz jó. Az iCloudba be tud lépni a weben? Másodlagos e-mail cím nem volt beállítva? Ha az iCloudba be tudna jelentkezni (Apple support?) az már fél siker lenne.

(#237355) lugosi válasza HoldfenyLuna (#237352) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Lehet hogy félreértem. Te a gépedre letöltött, az iCloud drive-ban levő fileokat akarod szerkeszteni, vagy az iCloud drive online felületén levő fileokat böngészőben?

(#237357) #86564352 válasza CrAzY88 (#237330) üzenetére


#86564352
törölt tag

Igen, tévedsz. Ez egy 2015-ös törvény, minden mobiltelefonra vonatkozik a rádióhullámok fejednél téma miatt főleg a fejlődő gyerekek kapcsán. Mellékelni kell a vezetékes fülest és ajánlást írni, hogy használatkor hosszú ideig ne tartsák a fejükhöz a készüléket, ezért a mellékelt headset. Ennyi a történet.

(#237358) Norbi887


Norbi887
aktív tag

Feltehetően bug-ot találtam a legutóbbi update-ben, de valaki megtudná erősíteni, hogy nálla is előfordul ez a jelenség?

iOS 14.4 Alatt ha megnyitom a Kamera alkalmazást, utána pedig bezárom de előtte várok 3-5 másodpercet a "Feladatkezelőben" ahonnan utána bezárom, ezután a control centerben "Ismeretlen, legutóbb"-ként mutatja a kamerát utojára használó appot a rendszer, mint ahogy a képen is látszik.

Ez csak azért para, mert ha másnál is így van akkor legalább tudom hogy valószínüleg rendszer-bug, és nem valami más alkalmazás csinálja a hülyeségét. :F :U

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#237359) balinlin válasza Norbi887 (#237358) üzenetére


balinlin
senior tag

Nekem nem csinál ilyet (iXs)

(#237360) baal-amiga válasza Norbi887 (#237358) üzenetére


baal-amiga
senior tag

Xs, megcsináltam , ahogy kérted. Kamerát ír.

"God is dead" - Nietzsche, 1882 - "Nietzsche is dead" - God, 25 August 1900 ------ > Eladó óráim HA-n: https://shorturl.at/zHJW8

(#237361) szabonagyur válasza baal-amiga (#237360) üzenetére


szabonagyur
félisten

Ugyanez Xr-n, 14.4

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#237362) Norbi887 válasza balinlin (#237359) üzenetére


Norbi887
aktív tag

2-3x-i próbára is? 5ms leteltével?
Először első pár alkalommal nállam is jó volt, később tűnt csak ez fel ezt elfelejtettem hozzáírni az eredeti posztból.

Egyébként sry, csak szoftvertesztelőnek tanulok és minden kis szirsz@rt észreveszek, elvégre nemhiába ;] :U

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#237363) szabonagyur válasza Norbi887 (#237362) üzenetére


szabonagyur
félisten

Bármennyire nyomkodom és ismétlem jót mutat.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#237364) aujjobba válasza Norbi887 (#237362) üzenetére


aujjobba
addikt

Xr, harmadszorra.

(#237365) TechN7ne válasza Norbi887 (#237358) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

[kép]-

[ Szerkesztve ]

(#237366) nord_ válasza aujjobba (#237364) üzenetére


nord_
veterán

Hatszor Kamera, hetedikre Ismeretlen, nyolcadikra Kamera. :D
(12 mini)

[ Szerkesztve ]

(#237367) Norbi887 válasza aujjobba (#237364) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Hopsz, akkor ott van az, köszi srácok a segítségeket komolyan :C
Nállam egy iPhone 7-en fordul elő, néha "Kamera'-ként néha pedig hát valamiért Ismeretlenként jelenik meg szintúgy a dolog.

Lehet picit hülyeségnek tűnt az egész, de azért valljuk meg egy picit furcsállottam, ergo nem volt alaptalan, és egy teljesen új telefon (2 hónapja vettem szolgáltatónál), minden appot megveszek rá mindig, nem tudtam hova tenni miért írja ezt ki a rendszer. :U

Szerintem saját véleményem szerint az lehet, hogy a Force close után elfelejti az app nevét ami utoljára használta a kamerát/mikrofont, ezért írja "Ismeretlen"-nek. Szerintem. :U
Apple-nek meg felesleges jelezni külön, kapok válasznak egy előre generált troubleshooting listát úgyis, aztán örüljek neki.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#237368) aujjobba válasza Norbi887 (#237367) üzenetére


aujjobba
addikt

Akkor már az első force close után Ismeretlen lenne, nem csak a sokadikra.

(#237369) Pyttawrx válasza aujjobba (#237364) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Nekem is megvan ez a hiba. Mondjuk én bétázom, most nyilván nem az van.

(#237370) balinlin válasza Norbi887 (#237362) üzenetére


balinlin
senior tag

Sokadik próbára nekem is csinálja.
5ms túl rövid idő, annál tovább tartott nekem, de 5s-ot várva mutatta a hibát.
(Bocs, hogy belekötök, hogy ms vagy s, de én meg mérnök és természettudományos oktató vagyok, nekem meg ez tűnik fel :) )

(#237371) Norbi887 válasza aujjobba (#237368) üzenetére


Norbi887
aktív tag

Hát a fene tudja akkor mi állhat mögötte, a lényeg hogy egyszerű napi használat közben feltűnt, rájöttem hogy lehet ismételten előhozni, az hogy miért hát azt majd egy Apple dev oldja meg. Már ha meglesz idővel egyáltalán.
Mindenesetre érdekes, utoljára Beta-nál láttam ilyet másnál, RC meg Public Release-ben még nem igazán.

[ Szerkesztve ]

// Apple iPhone 15 Pro Black Titanium // Apple MacBook Air M1 Space Grey // iPhone 7 Matte Black // Apple Watch Series 9 45mm Midnight // Apple Watch Series 5 44mm Space Grey // AirPods 3rd gen. // Lenovo IdeaPad S340-15API // Razer DeathAdder Essential //

(#237372) lugosi válasza #20749568 (#237356) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem volt semmi olyasmi, hogy telefoncsere vagy SIM csere? Mert nekem elsőre az ugrana be hogy nem sikerül az autentikációs sms.
Tippre mi lenne ha azt mondanád hogy remove, és utána hozzáadnád?

(#237373) tboldi válasza Norbi887 (#237358) üzenetére


tboldi
nagyúr

Valamelyik korábbi bétában volt ez, de nálam azóta nem fordult elő.

(#237374) Big_Boss


Big_Boss
aktív tag

Sziasztok,

Jobb felső sarokban eddig is mutatta a bt fülesek töltöttségét vagy ez az új ios szél jött?

(#237375) tboldi válasza Big_Boss (#237374) üzenetére


tboldi
nagyúr

Fülesfüggő, van, aminél mutatja, és van, aminél nem.

(#237376) Big_Boss válasza tboldi (#237375) üzenetére


Big_Boss
aktív tag

Köszi, úgy emlékeztem eddig csak füles ikon volt akksi nélkül, de akkor szar a memóriám. :R

(#237378) Jaded válasza crissprivat (#237333) üzenetére


Jaded
senior tag

Melyik rendszer? Nálam a 14.2 játszotta azt hogy némelyik sms/iMessage nem jelzett, csak ha beléptem az appba. Aztán 14.3 óta jó.

[ Szerkesztve ]

Renault Megane IV Limited

(#237379) Salex1


Salex1
senior tag

Legfrissebb iOS-en fut a telóm és valamiért az egyik BT füles csatlaktatásánál leveszi a caengetési hangerőt majdnem nullára és ha bontom a kapcsolatot is úgy marad...így rendszeresen nem hallom meg, hogy csörög a teló. Van erre valami gyógyír?
Azt próbáltam, hogy amikor csatlakoztatva van akkor felveszem a hangerőt , de következő alkalommal megint leveszi.

(#237380) CrAzY88 válasza #86564352 (#237357) üzenetére


CrAzY88
aktív tag

Az komoly... :W
Ne értsd félre, nem rajtad gúnyolódom.

Lexus IS 300h (XE30), iPhone 12 Mini, Apple watch S6 LTE, M1 Air, iPad 11 Pro 2020+Magic Keyboard, Apple TV 4K, Sony A8

(#237381) SharpSA válasza SonyNex7 (#237275) üzenetére


SharpSA
veterán

Samsungom volt nekem is korábban (S8, S9), de vissza nem mennék már. 120Hz nem érdekel, AOD sem és az értesítést led sem hiányzik, mert csak rábökök a kijelzőre és látszik minden, illetve nem “piszkál” a telefon, hogy nézz már meg... Na meg a fél év utáni állandó lassulási problémák, akadozások, stb. Egyik rendszer sem tökéletes, de azért az ios szerintem jobb. Sokáig andriodos voltam, elég volt belőle...

Mindenki a maga korlátja és lehetősége is egyben

(#237382) kakuk.tamas válasza Jaded (#237378) üzenetére


kakuk.tamas
addikt

Nekem tegnap azt játszotta a telóm, hogy az üzenetekben nem látszott az imessage üzi, de az órán lévő üzenetek appban pedig igen. Egy teló restart után megjavult a dolog... (mindkettőn a legfrissebb rendszer van)

Úriember vagyok, az a gecirendes fajta. ~ Győr ~  Apple iPhone 14 Pro  ~  Apple Watch 8 Cellular 45mm  ~ Xiaomi Mi Electric Scooter 3 ~ EBFEC VIPER MTB2 ~ Telekom 2000/1000 ~

(#237383) Hooper


Hooper
őstag

Sziasztok!

256os Iphoneról csináltam egy backupot - 176gb.. 70%a foto/video.
128 gb-s telefonra fel tudom tenni ezt a biztonsági mentést?

(#237384) Kbali válasza Hooper (#237383) üzenetére


Kbali
nagyúr

Szerinted? Nem.
Visszállításkor nem csemegézheted ki, hogy mi menjen vissza és mi nem.

(#237385) Årpi


Årpi
őstag

Találkoztam egy érdekes iMessage buggal. Amikor új számra (vagy akár beszélgetés törlés után meglévő kontaktnak) akarok küldeni egy "effektes" üzenetet mint nyitó üzenet, akkor az alábbi hibaüzenetet kapom (függetlenül attól hogy sms vagy imess üzenet, szóval nem az lesz a probléma):

Érdekes, mert ez csak akkor jelenik meg, ha effektes üzivel nyitnék valakinél, ha sima üzenetet küldök először és utána effekteset, akkor nem. Szóval nem nagy hiba, de annyira azért zavar, hogy rákérdezzek itt, hátha valaki találkozott már vele.

Jelenleg 1 (sima) sim kártya van a telóban, sem másik, sem eSIM. Ha van benne eSIM, akkor is ugyanezt a hibaüzit kapom, csak kiválaszthatom a másodlagost is. (iPhone 11)

[ Szerkesztve ]

 iPhone 15 Pro |  MacBook Air M3 | 7800X3D / 4070 Super PC | 

(#237386) Ufff válasza Hooper (#237383) üzenetére


Ufff
senior tag

Ezt most komolyan kérdezted? Ez kb olyan, hogy a 3 dl-es :U pohárba belefér-e 5 liter víz...

[ Szerkesztve ]

"És egy leszedált ország tapsolgat a szarnak, boldogan élnek, amíg csak meg nem halnak.˝

(#237387) Pyttawrx válasza Hooper (#237383) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia. Visszaállítani nem tudod. törölj annyit a videókből és képekből, hogy 128gb, illetve inkább 100GB legyen, és úgy már ok.

(#237388) matyasmate


matyasmate
csendes tag

Sziasztok! Olyan ügybe szeretnék segítséget kérni, hogy adott egy iPhone 12 pro illetve egy iPhone 8 mind a kettő telefont ugyan azzal a számmal, illetve Apple id-vel használom, a 8asba van egy fizikai multiSIM a 12esbe meg az alapértelmezett SIM. A lényeg hogy 8ast használom a munkához... a hívásokkal semmi probléma minden bejövő hívás bejön mindkét készülékre, viszont az üzenetekre ez már nem mondható el.. itt a fórumon visssza olvastam azt írtátok hogy iMessage nem is fog menni a két készüléken ugyan azzal a telefonszámmal oké el is engedtem de viszont az iCloudba be van állítva hogy az üzeneteket szinkronizálja de semmi nem történik szóval ha az egyiken kapok, vagy írok üzenetet azt a másik készüléken nem látom, illetve ha le töltök egy appot az egyiken, a másikra nem töltődik pedig az is be van állítva az automatikus letöltések... illetve handoff is be van állítva de egyszerűen semmi a két telefonnal nem tudom működtetni pedig az Apple watchommal működik mind a kettő készülék. Remelem valaki tud segíteni mert ez így elég gyenge ökoszisztéma... vagy csak lehet én vagyok a hülye és ezeknek a dolgoknak nem úgy kell működni mint ahogy én gondolom

(#237389) crissprivat válasza Jaded (#237378) üzenetére


crissprivat
senior tag

A legfrissebb, de már 14.3 alatt is. Minden más jelez amúgy.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#237390) lugosi válasza Hooper (#237383) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Szia!

itunes-szal nem tudod megcsinálni, de a syncios-szal igen: [link]

Próbálni nem próbáltam még, csak olvastam róla.

(#237391) st3v3np3t3r válasza Pyttawrx (#237387) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Inkább kevesebb, mert az appoknak is kell hely.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#237392) Pyttawrx válasza st3v3np3t3r (#237391) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Azert irtam 100-at

(#237393) antocskin válasza tboldi (#237230) üzenetére


antocskin
tag

Írtam nekik hátha.

Köszönöm! :R

(#237394) antocskin válasza bnorci71 (#237264) üzenetére


antocskin
tag

Ez azért elég gázos szerintem…

Mert pl. zsebből kivéve vagy akaratlanul is kinyomhatsz vagy éppen felvehetsz egy bejövő hívást.
Ezt azért szerintem fontosabb lenne javítani, mint a mindenféle emoji meg memoji f…szágokkal foglalkozni.

(#237395) Jaded válasza crissprivat (#237389) üzenetére


Jaded
senior tag

Akkor passz. A 14.2 lett volna a tipp, az csinált ilyet rendszeresen, nem csak nálam.

Renault Megane IV Limited

(#237396) crissprivat válasza Jaded (#237395) üzenetére


crissprivat
senior tag

Hát igen, valami oka biztos van csak rá kellene jönnöm. De azért köszi a segítséget.

Jézus szeret Téged! https://youtu.be/uxos-RWmLnc?t=248

(#237397) Pfiucska válasza aujjobba (#237283) üzenetére


Pfiucska
aktív tag

Optimalizalt akkutoltes kikapcsolasa nem oldotta meg, ma jon a fogpiszkalo es a gyari visszaallitas. :O

iPhone 11, PS5, 18’ cbr500r, 23’ Octavia 2.0 TDI

(#237399) SingleFrench válasza SingleFrench (#237287) üzenetére


SingleFrench
csendes tag

Erre valaki? :R

(#237400) Hooper válasza Hooper (#237383) üzenetére


Hooper
őstag

Köszi a válaszokat :D
komolyan kérdeztem, triviálisnak tűnik mégse nagyon tudott választ adni az előző kérdésemre se senki.

- abból indultam ki amit korábban kérdeztem:
a telefonon 86 gb foglalt csak mivel az iCloud fotók és az optimalizált tárhely be van kapcsolva.
130gb van fent felhőben, a telefonon ~45gb foto.

a bizt mentés PC-re 175gb lett ennek ellenére - gondolom leszedte az eredeti képeket iCloudból?!

ebből indultam ki hogy ha a beállítások is jönnek a
mentessel együtt ugye akkor szinten be lesz kapcsolva az iCloud foto. Tehát nem tesz ra 130gb képet, csak az adatokat/ appokat/ és talán az iCloud drive tartalmát? De szeitnem a fileokat se tölti le amíg nem használod/nyitod meg hanem ott van a kis felhő ikon a sarokban.

szóval ennyire nem gondolom egyértelműnek hogy 5dl viz hogy férne bele 3dl pohárba. :P

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.