Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-18 10:40:06

LOGOUT.hu

iPhone felhasználók szakmai topikja
Kérek mindenkit, hogy a topikban kulturáltan kommunikáljunk: [link]
Archívum #1
Archívum #2

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#236801) nord_ válasza hitchins (#236798) üzenetére


nord_
veterán

Írsz a Parancsokban egy automatizálást, hogy pl. az esti alvásra készülődéskor írja ki az ébresztési időpontokat. Így minden nap este látni fogod, hogy másnapra van-e ébresztés.

(#236802) general


general
addikt

Hali! Lehet, h naiv kérdés, iPhoneon sosem próbáltam, de be lehet állítani valahogyan custom ébresztőhangot? Tehát saját mp3 audiót? :) 11 pro max, bár gondolom ez mindegy.
Szóval ha megoldható, hogyan kell?

(#236803) hotibi válasza Nescafé (#236797) üzenetére


hotibi
aktív tag

Lehet tudni mely készülékek kapják meg?

(#236804) Norbi. válasza hotibi (#236803) üzenetére


Norbi.
őstag

Amelyek a 14-et megkapták.

(#236805) hitchins


hitchins
őstag

Koszi

(#236806) domerator válasza Nescafé (#236797) üzenetére


domerator
veterán

Már nyomatom is felfele... :K

Reggae ‘till I die ... iPhone 13 mini, MacBook Air M1, Homepod (sztereó)

(#236807) malnabokor válasza general (#236802) üzenetére


malnabokor
senior tag

Igen, ugyanúgy, ahogyan a saját csengőhangot is be lehet állítani.
Ezt a leírást követtem: link
Gyakorlatilag kivágod a tetszőleges 40 másodperces részt Audacityben, exportálod m4a formátumban, a kiterjesztést átírod m4r-re, és iTunes-ban átmásolod a "Hangok" részhez.Ekkor már meg fog jelenni a telefonodon is a csengőhangoknál (és ezt be is tudod állítani ébresztőhangnak).

Kicsit macerás, de legalább lehet :))

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#236808) Pano


Pano
addikt

Üdv!

Olyan gondom lenne -bár ez már a nyolcasomnál is gond volt-, hogy az iOS nem frissíti automatikusan az appokat. Sok frissítés már napok óta, vagy egy hete kijött, a frissítésre váró appok listája csak növekszik (jelenleg 18), de az "önfrissítés" nem történik meg. Mindig nekem kell manuálisan. A beállításokba be van állítva az automata frissítés, mégsem csinálja.
Ötlet?

(#236809) HoldfenyLuna válasza mályva (#236796) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

IMEI szám alapján tudják tiltatni a készüléket, kérdés az, hogy a hitelezőnek megéri e a hercehurca, hogy ez legyen a dolog vége.

(#236810) st3v3np3t3r válasza HoldfenyLuna (#236809) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Nem hinném, hogy az áruház letiltatna egy mobilt. Ha az adós nem fizeti a készülék áruhitelét, akkor hitelintézet által végrehajtásra kerül(vagy fizetésletiltás a nettó bér 33%-ig, vagy bankszámla inkasszó, majdnem az egész egyenlegre! és itt nem nézik kié a pénz a számlán), meg feketelistára teszik, azaz amíg ki nem fizeti a tartozást, addig feketelistán marad, azaz egyik bank sem ad nemi hitelt!

[ Szerkesztve ]

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#236811) HoldfenyLuna válasza st3v3np3t3r (#236810) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nem ez lenne az első eset mikor csóri ember vesz egy használt készüléket mondjuk egy használt GSM boltban, és kiderül róla, hogy tiltották. A lényeg, hogy lehetséges, aztán hogy elmennek e idáig, az ugye más kérdés.

Ha odáig viszik a dolgot, hogy beperlik, akkor bírósági úton terhelhető a munkabér 33%-a, több tartozás esetén akár 50%, vagy mínuszolhatják a szlát az egész összeggel, de ez csak akkor, ha az adós nevén van a számla.
A fekete lista (bár így sosem hívták), az régi nevén BAR lista, az meg most a KHR lista negatív oldala, ami lehet aktív, ha kifizeti a tartozást, akkor meg átkerül passzívra (ez volt régen a szürke BAR), minimum 1 évig, aztán itt már tényleg leginkább csak provizhat, ha figyelembe fedezet nélküli hitel kell neki.

Más: ma végre felfedeztem, hogy Fotókba lehet rendezni a képeket úgyis, hogy a legújabb ne legalul, hanem legfelül legyen, sőt egyedi rendezés is lehet. Ehhez annyit kell tenni, hogy létrehozunk egy mappát és annak a tartalmát lehet rendezni. Mivel múltkor kérdeztem, és akkor azt a választ kaptam, hogy nem lehet, ezért gondoltam, hogy valamennyire mégis, úgyhogy megosztom. Sajnos ez csak az általunk kreált Albumokra igaz (tehát a gyári Előzmények vagy Kedvencek esetén nem), illetve mappák esetén sem.

(#236812) aujjobba válasza HoldfenyLuna (#236811) üzenetére


aujjobba
addikt

Akárhogy is legyen, ez nekem büdös és legalábbis kerülendő.
Nincs rajta akkora haszon, hogy megérje a rizikó.
Érdemes lenne elgondolkodni miért akarja az illető eladni a hitelre vett telefont.
Vagy együtt bemenni vele a hitelintézethez és befizetni a maradékot.

(#236813) HoldfenyLuna válasza aujjobba (#236812) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Én is kerülném az ilyet, főleg ha egy új készüléken akar túladni valaki, de sajnos független telefonál ezt nem lehet kiszűrni, hogy hitelre vették e vagy sem. Szerintem egy eladó sem fogja nagyobra verni, hogy így vette a telefont, és sokszor még a kiállított számla sem mutatja, hogy hitelre vagy nem hitelre vettek valamit. De számla és adásvételi épp ezért legyen mindig írva.

(#236814) herdsman12 válasza Pano (#236808) üzenetére


herdsman12
őstag

App Store beállításoknál van bekapcsolva?

(#236815) szekra válasza HoldfenyLuna (#236813) üzenetére


szekra
őstag

Számlát kell kérni, azon látszik, hogy részletre vette, nem?

(#236816) Jaded válasza nord_ (#236801) üzenetére


Jaded
senior tag

De az csak beolvassa a létrehozott ébresztőket, azt nem hogy on vagy off. Vagy tévedek?

Renault Megane IV Limited

(#236817) st3v3np3t3r válasza HoldfenyLuna (#236811) üzenetére


st3v3np3t3r
veterán

Köszi, ezeket már nagyon régóta tudom :DDD Sajnos voltam társadós, tudom milyen. A KHR(régi nevén BAR) listát sokan hívják fekete listának, mivel aki felkerül élő tartozással, az nem kap hitelt egyik pénzügyi intézetnél/cégnél sem, tehát fekete listára kerül. Annyiban kijavítanàlak. A aktív listán maradás: 1) egyösszegű tartozás kiegyenlítés esetén 1 évig, 2) részletben történő kiegyenlítés esetén 5 évig szerepel az adós passzív listàn.

Galaxy S23 5G 256GB//HP Victus 16+Rog Ally RC71L//Korábbi hsz-eim #97246720 név alatt...

(#236818) nord_ válasza Jaded (#236816) üzenetére


nord_
veterán

Jaja, jogos.

(#236819) Pano válasza herdsman12 (#236814) üzenetére


Pano
addikt

Igen. Alkalmazásra és alkalmazás frissítésnél is be van húzva a csúszka.

(#236820) Jaded válasza nord_ (#236818) üzenetére


Jaded
senior tag

Mikor kijött a 14 próbáltam, de csak ez volt. Azt hittem változott :)

Renault Megane IV Limited

(#236821) Pano válasza st3v3np3t3r (#236817) üzenetére


Pano
addikt

"2) részletben történő kiegyenlítés esetén 5 évig szerepel az adós passzív listàn."

Akkor is, ha egy összegben, de kedvezménnyel fizeti ki a fennálló tartozást. Pl.: végrehajtásra kerül egy tartozás, amire szépen rápakolnak egy négyszeres szorzót (tehát ha van 100e tartozásod, lesz belőle legalább 400 amit visszakövetelnek), te megállapodsz a végrehajtóval/bankkal, hogy 250 ezer befizetésével kienged, akkor is 5 évre kerülsz el a passzívra.
Tehát hiába fizeted vissza így is több mint a kétszeresét egyszerre, akkor is felpendítenek öt évre. Ezt én eléggé vitatom, hogy mennyire jogos, de sajna ez a gyakorlat.

[ Szerkesztve ]

(#236822) HoldfenyLuna válasza st3v3np3t3r (#236817) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

5 év csak akkor, ha veszteség leírásos a hitel, tehát valami tök egyedi megâllapodás, tartozás részének elengedése lesz, amúgy 1 év, ha az egész összeget akár részletben akár egyösszegben kifizeti (hitelekkel foglalkozom) 😊
Provi ad hitelt KHR-eseknek is bizonyos körülmények között, de ugye ezek személyi kölcsönök, fedezet nélkül, más típusú hiteleket meg adnak így más bankok is (jelzálog).

@szekra számlán általában az látszik, ki a vevő és mennyi az összeg, az nem hogy ezt ki hogyan egyenlíti ki, hiszen a vásárló nem a hitelintezet, az a magánszemély, aztán hogy neki a pénz a szomszédja adta vagy egy hitelintezet az már az utóbbiak dolga.

[ Szerkesztve ]

(#236823) divan válasza HoldfenyLuna (#236822) üzenetére


divan
senior tag

Mikor legutóbb vettem az Aqua-nál hitelre mobiltelefont, ott rajta volt a számlán:

(#236824) mályva


mályva
aktív tag

Most akkor magát a telefont tilthatják vagy nem????

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#236825) mályva


mályva
aktív tag

Vöröskő Kft Euronics Cetelem hitel..

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#236826) divan válasza mályva (#236824) üzenetére


divan
senior tag

De már megkaptad a választ HoldfényLunától.
"A lényeg, hogy lehetséges, aztán hogy elmennek e idáig, az ugye más kérdés. "
Ettől biztosabbat senki sem fog neked mondani.

(#236827) hemaka válasza mályva (#236824) üzenetére


hemaka
nagyúr

Szerintem szarnak bele, a behajtás úgy is beszedi a pénzt, az kisebb macera és a pénz a lényeg úgy is, nem egy számukra értéktelen, használt mobil.

[ Szerkesztve ]

(#236828) lugosi válasza hemaka (#236827) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Érdekes kérdés ez a nem szolgáltatótól vett telefon tiltása, gondolkozzunk el ezen egy percet. Tegyük fel, hogy tőlem mint eladótól (vagy akár egy bolttól, ami nem szolgáltató) vettél egy telefont. Nekem nem fizetted ki. Milyen módon, milyen alapon érem én el, hogy tiltson ki téged xy mobilszolgáltató a hálózatáról ezért? Vagy hogy a telefon imei-t letiltsák? Mondjuk a szolgáltató számláit fizeted, vagy feltöltős vagy, csak nekem nem fizetted ki a telefont.

Én a magam részéről inkább azt gondolom, ellenkező bizonyításáig, hogy nem szolgáltatótól vett (és korábban, egyetlen vevő által sem szolgáltatótól vett) telefon tiltását az eladó nem tudja kivitelezni. Ha látok rá példát, hogy megtörtént akkor elfogadom hogy van ilyen, de addig az ellenkezőjét tartom valószínűbbnek.

[ Szerkesztve ]

(#236829) aujjobba válasza hemaka (#236827) üzenetére


aujjobba
addikt

Ugyanez igaz a szolgaltatora is, semmi haszna belole, hogy tiltja a mobilt.
Akkor miert csinalja?
Szimpla elrettentes, hogy erdemes fizetni, maskulonben hasznalhatatlan lesz a telefonod.

(#236830) hemaka válasza aujjobba (#236829) üzenetére


hemaka
nagyúr

Nekik két kattintás kérelmezni a tiltást még üzletből is. Míg ezeket a bolti, függelten telefonokat így hirtelen azt sem tudom hol lehet bejelenteni, hogy tiltsák le. :F

(#236831) btudos válasza lugosi (#236828) üzenetére


btudos
veterán

Rendőrségi eljárás keretében tiltható a nem szolgáltatótól vásárolt telefon is (pl. lopás esetén), de hogy nem fizetett hitel esetén milyen jogcímen állhat fenn ennek a veszélye, azt nem tudom.

hemaka: IMEI szám alapján bármilyen készüléket tudnak tiltani a hálózat oldaláról, akkor is ha a nem az adott szolgáltató értékesítette.

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#236832) szekra válasza lugosi (#236828) üzenetére


szekra
őstag

Hogyhogy milyen alapon? Jelen esetben én, mint bolt neked, aláírt hitelszerződés mellett, részletfizetéssel adtam oda, ergo az én tulajdonomat képezi a telefon addig amíg ki nem fizeted ki az utolsó centet. Ezt szerződéssel is tudom bizonyítani. Azt, hogy kihez fordulnak ilyenkor a szolgáltatók, más kérdés.

(#236833) hotibi válasza Norbi. (#236804) üzenetére


hotibi
aktív tag

:R

(#236834) lugosi válasza szekra (#236832) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Ez ettől jóval bonyolultabb. Amit leírsz, nem így van, csak külön kikötés esetén (az eladó a tulajdonjogot a vételár teljes kiegyenlítéséig írásban fenntarthatja), egyébként ingó adásvételekor a dolog tulajdonjogának átszállása és birtokának átszállása nem válik el egymástól, másrészt ingók esetében hitelbiztosítéki nyilvántartásba vagy más közhiteles nyilvántartásba vételt is előír a jogszabály, aminek a hiányában a fenntartás és az abból fakadó lehetőség érvényesítése a gyakorlatban korlátos.

De, és ez egy nagy de. Ha szerződésbeli kikötés tartalmazza a tulajdonjog-fenntartást, akkor az általam írt esetben (tfh én vagy az eladó, nekem nem fizetted ki) az én tulajdonom maradhat, tehát abban az esetben mondhatjuk, hogy én maradok a tulajdonos a vételár kiegyenlítéséig. (Még mindig kérdés, hogy hogyan érem el a telefon tiltását, mert bűncselekmény nem feltétlenül történt, csak egy szerződésszegés a vevő részéről.)

De hitellel vásárlásnál még ez sem áll fenn. Az adásvételnél a tulajdonjogot legfeljebb a vételár teljes kiegyenlítéséig lehet fenntartani, márpedig ha hitelre vásárolsz telefont, akkor ott a vételár teljes egészében kiegyenlítésre kerül az eladó felé (mert a pénzintézet az eladó részére fizet), neked csak a hitelt nyújtó fél felé (pénzintézet) van tartozásod. Tehát az általad írt esetben, a hitelszerződéses változatban ingó esetén ez a fenntartás nem működik. Ebből kifolyólag a véleményem szerint a tiltás sem kivitelezhető (egy hitelintézet felé történő szerződésszegés miatt egy olyan ingó esetén, ami az eladó részére ki van fizetve, és a szolgáltatás díja fizetve van), de ha létezik ennek gyakorlata, akkor arra kíváncsi vagyok.

(#236835) Zozo0525 válasza szekra (#236832) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez igaz de ehhez mi koze a szolgaltatonak? Ha a rendőrség vagy a biróság megkeresi oket ok, de egy sima bolt ahhoz kevés

(#236836) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Skacok van itt valakinek CH vagy ZA kódos DUAL SIMes teló ?
Tehát amibe 2 nano SIM mehet

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#236837) lugosi válasza telefonmágus (#236836) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

HUTCHDB írta úgy emlékszem korábban, hogy neki olyan van vagy volt.

(#236838) DonThomasino


DonThomasino
veterán

Megtudom azt nézni valahol hogy volt e már az IOS frissítve,
és ha igen akkor mikor ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#236839) Noxy válasza HoldfenyLuna (#236811) üzenetére


Noxy
veterán

"használt készüléket mondjuk egy használt GSM boltban"

Nagy valószínűséggel bizományosi értékesítésre (név, l.cím, szem..ig szám) átvett telefont fog venni.
Egy GSM bolt sem fog ismeretlen forrásból származó telefont árulni, aminek az előéletéről nem tud semmit.
Probléma esetén így előkeríthető az eladó.

''Habár egyszer annyit észrevett, hogy valami megfertőzte magát a Nod-ot is''

(#236840) HoldfenyLuna válasza szekra (#236832) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Ez a lízing lenne, de az áruhitel nem ez. A bolt, aki eladta az árut megkapta a pénzét, neki mindegy, hogy a Cetelem vagy a szomszédod adott Neked rá pénzt, vagy az anyukád. Tehát itt aki majd lépni fog, ha nem látja viszont a pénzt, az az akitől Te, a vásárló kaptad magát a pénzt, azaz jelen esetben a Cetelem/szomszéd/Anyukád. Ha a Cetelem úgy dönt, hogy bírósághoz fordul, kérheti a letiltást, hiszen az áruhitel nem személyi kölcsön, amit arra költesz, amire akarsz, hanem meg van határozva, hogy pontosan milyen eszköz vásárlására kaptad a pénzt és ez benne is van a hitelszerződésben minden azonosítójával egyetemben. Ha Cetelemnek nem éri meg, el is adhatja a tartozást behajtónak, akinek ugyanezek a jogai.

@Noxy: igaz régen, de adtam már el telefont használt GSM-be, ahol eladó megnézte, gyorsba írtunk egy papírt, személyi, lakcímkártya, típus, IMEI és ennyi. Nem kérdezte, honnan van, nem is nézte meg mondjuk alaposan az iratokat, hogy biztosan stimmel e (nálam már próbálkoztak hamis személyivel). Vettem is használt készüléket már aluljárós GSM-ből.

(#236841) lugosi válasza HoldfenyLuna (#236840) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

"Ha a Cetelem úgy dönt, hogy bírósághoz fordul, kérheti a letiltást"

Ez a része a dolognak az, amit ellenkező bizonyításáig én a magam részéről vitatnék, de nyitott vagyok rá hogy ha van ennek az ellenkezőjét bizonyító konkrétum, akkor átértékeljem.

(#236842) general válasza malnabokor (#236807) üzenetére


general
addikt

Király, köszi szépen! :R

(#236843) lugosi válasza DonThomasino (#236838) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

100%-osan szerintem nem, legalábbis normál esetben nem tudok róla, de lehet hogy szerviz ki tudja deríteni.
Ha megnézed, hogy az adott modell milyen ios-szel jött ki, ahhoz képest lehet eldönteni, hogy nagy valószínűséggel volt-e frissítve, de régebbi modelleket is szoktak még később értékesíteni, tehát ez sem 100% szerintem. Hátha valaki tudja, hogy valami szerviz progi kiírja-e.

Ha nem OTA, hanem számítógépen keresztül volt frissítve, akkor annyi lehetőséged van, hogy megnézed az itunes könyvtáron belül a software update könyvtárat (azt hiszem win-en ez a neve), hogy mikor volt letöltve a frissítés. Ha nem te frissítetted, hanem másét akarod leellenőrizni, akkor arra ilyen ötletem sincs sajnos.

(#236844) nord_ válasza lugosi (#236841) üzenetére


nord_
veterán

Én is úgy gondolom, hogy sima polgári jogi igény, az meg ugye nagy vonalakban felszólítás, jövedelemből letiltás, behajtás.

(#236845) mályva válasza HoldfenyLuna (#236840) üzenetére


mályva
aktív tag

Köszönöm végül így nem vásároltam meg.

Megbízhatóságom: 208 pozitív ૮ ˘ﻌ˘ ა

(#236846) HoldfenyLuna válasza lugosi (#236841) üzenetére


HoldfenyLuna
aktív tag

Nem tudok Neked konkrétummal (dokumentumok, megtörtént eset) szolgálni. Mikor Cetelem hitelekkel biztosítottunk készüléket (T-Mobil <akkor még> parterüzletben dolgoztam akkor épp), akkor is volt erről szó, illetve hogy azért nem ez a leggyakoribb eset, de ha minden kötél szakad...

Mindenesetre nagyon etikátlan, ha valaki úgy adja tovább a készüléket, hogy a hitelt nem fizeti vagy nem ad biztosítékot, hogy a kapott pénzből a hitelt fogja kifizetni.

[ Szerkesztve ]

(#236847) bnorci71 válasza aujjobba (#236812) üzenetére


bnorci71
addikt

mert vett egy újat pl. mint én a 12mini-t a féléves SE2020 meg meg lett hirdetve, ha tudom, hogy ilyen lesz a 12mini nem is vetem volna meg az SE-t
kategorikusan kijelenteni, hogy büdös azért kicsit túlzás, mindkettőt megvehettem volna Kp. de miért ha 20hónapra részletre is ugyan annyiba kerül a pénz meg elvan a bankba, na meg egybe fáj kifizetni
Számlán egyébként MM esetén rajta van, hogy banki hitel.

#236817 st3v3np3t3r

amit írsz ez így nem igaz attól hogy van hiteled és nyilvántartanak a KHR-be még kapsz hitelt, az a kérdés mennyi a jövedelmed és mennyi hitelt kérsz és azt is jó tudni , hogy pl a hitelkártya is hitelnek számít, és úgy veszik hogy kihasználtad ezért kel figyelni az árú hitelhez adott kártyával ha nem használtad akkor is bent van, de ezt simán lehet módosítani pl van egy 1M hitelkártyád amit a 200e vásárlás mellé adtak van még 100e tartozásod és szeretnél hitelt de emiatt nem adnak akkor fogod és módosíttatod a hitelkártyát 100-re és máris hitelképes leszel

[ Szerkesztve ]

"If in doubt, flat out!" "Straight roads are for fast cars, turns are for fast drivers"

(#236848) telefonmágus válasza DonThomasino (#236838) üzenetére


telefonmágus
senior tag

Meg lehet nézni,de azt hogy mikor azt nem nagyon

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#236849) telefonmágus


telefonmágus
senior tag

Vodánál és Telenornál idén se lesz eSIM ? :)

[ Szerkesztve ]

Garanciás Telenoros TMobileos vagy független iPhone-t veszek,SAMSUNG bontatlan telefonokat veszek,előfizetéses is NON-STOP

(#236850) Zozo0525 válasza telefonmágus (#236849) üzenetére


Zozo0525
őstag

Allitólag a vodanal lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  iPhone topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.