Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#162901) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#162898) üzenetére


#98221312
törölt tag

Egy szóval sem írtam, hogy amiről ott beszélnek azzal egyetértek. Amit most leírtál, azzal én is egyetértek.
Miért kell olyan dolgot a számba adni amit nem mondtam... ?
Mindössze érdekesség képpen írtam le.., hogy más topikokban miről beszélgetnek, ez nem azt jelenti, hogy én is úgy gondolom..

Vagy "szerinted" igen??

[ Szerkesztve ]

(#162902) ctrlaltdel13 válasza #98221312 (#162901) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Hát én azt hittem😊

(#162903) #98221312 válasza ctrlaltdel13 (#162902) üzenetére


#98221312
törölt tag

" Hang dobozok átvitele.
Elhelyezése
Szoba akusztika.
Hallgatási pozíció"


Magam részéről úgy fogalmaznék, hogy a fentiek rendbetétele/optimalizálása sokkal, sokkal többet hoz mint a kábelezés, így nyílvánvalóan ez a prioritás.. ;)

(#162904) Tamoo válasza #98221312 (#162892) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem jelenleg 100Hz-en van a vágás, egyelőre csak a frontokhoz van végfok, de megírtam hogy nem érzek komolynak mondható előrelépést (bár a dinamika valóban jobb sztereón, de a mozit tekintve az összhatás nem változott különösebben). Igaz nem mozizom referencia hangerőn és az avr sem a gyengébb fajta. Ettől függetlenül majd a többi csatornához is szeretnék végfokot, mert fölösleges házimozi erősítő ha processzálásra nem használom. PC-be is azért fogtam bele mert szerettem volna egy jó bemérő rendszert és egy dirac-os vagy arc-os avr/procira-ra sajnáltam a pénzt, a jó ár/érték arányú megoldásokat keresem. De abszolút nem bántam meg a dolgot, sokkal jobban konfigurálható, több lehetőség van. Hangkártya is így jött a képbe, voltak vele előítéleteim, de teljesen jó. Úgy akarom felépíteni a rendszert, hogy többé kevésbé moduláris legyen, kisebb összegből cserélhető bármi ha megadja magát. Nem akarok használtan félmilliós cuccot magamnál tartani ami bármikor gazdasági totálkáros lehet, annyira nem vagyok eleresztve anyagilag.

De megkaptam már ezért hogy "agymosott" lettem stb.
Kábelekből AB-ztem már korábban eleged, hogy legyen egy kialakult saját tapasztalaton alapuló véleményem, nekem vdc van berakva, nincs szükségem jobbra. Inkább foglalkozom az akusztikával, korrekcióval/beállításokkal stb. ha van "fingreszelni" való szabadidőm. :D

[ Szerkesztve ]

(#162905) python1


python1
veterán

Kábelezésre visszatérve, mivel nálam "rejtve" beépítve lesz minden, ezért rengeteg kábel kell majd, jelenleg van 200m ami számításaim szerint elég lehet. Most a minőségi kábeleket elengedtem, egy avx-es fórumtárstól vettem német kábelt, amiket bemutató termekben használnak, eléggé nívós készülékekhez, 1 rollen (100m) 30e forintba került. Viszont sokkal fontosabb számomra a lehető legjobb elhelyezés, és dizájnban is a toppon legyen minden, világítás, kábelek elrejtése, akusztika kezelés "láthatatlanná" tétele stb., mivel nappaliként is üzemel majd a helyiség.
Jó magasra tettem a lécet magamnak, most szopóágon vagyok még vagy 2 hónapig. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#162906) Boy_25 válasza python1 (#162905) üzenetére


Boy_25
csendes tag

Megkérdezhetem, h mi a kábel neve?

(#162907) Boy_25


Boy_25
csendes tag

Sziasztok!

Megérkezett az Arcam erősítőm. Sajnos még egy darabig sztereóban fogom használni, de alkalmi vétel volt, nem lehetett kihagyni. Összekötöttem a TV ARC és az erősítő ARC kimenetét, de semmi. Valamit elrontottam?

(#162908) python1 válasza Boy_25 (#162906) üzenetére


python1
veterán

[ Szerkesztve ]

(#162909) fehér_ember válasza #98221312 (#162892) üzenetére


fehér_ember
addikt

Csak mulass rajta. PA dobozok meg PA végfokok. Nagyon király lehet, pont mint a moziban. Ha otthon is fosul szól, legalább hangos legyen :D Úgyis kevés filmnek van igazán jó hangkeverése. Így legalább azokat sem lehet majd élvezni. Végülis ez is egy irány. MOZIS. :)

[ Szerkesztve ]

(#162910) python1 válasza fehér_ember (#162909) üzenetére


python1
veterán

Gondolom hallottál már ilyen rendszert, hogy ennyire magabiztos vagy?
Ja, az más, bocsi!

[ Szerkesztve ]

(#162911) fehér_ember válasza python1 (#162910) üzenetére


fehér_ember
addikt

Én csak vigasztaltam a kollégát. Hogy nem kell mindent bevenni.

(#162912) -KP- válasza fehér_ember (#162909) üzenetére


-KP-
addikt

Nem, otthon sokkal jobb. A legtöbb moziban hajlamosak alulméretezni a dolgokat. Kis kétutas modelleket betenni akkora terembe, ahol az lcr hangfal kevés a teremhez. Hazai mozik szeretik ezt csinálni. Nem csak a hangfalakat de az erősítést is sokszor alulméretezik, vagy éppenhogy.Vagy nem tesznek be megfelelő mennyiéségű mélynyomót. Nehogy költeni kelljen rá... Úgyis megveszi a jegyet Gipsz Jakab címszó alatt. Persze tisztelet a kivételnek, mert van. Na meg az IMAX teremnek..

(#162913) fehér_ember válasza -KP- (#162912) üzenetére


fehér_ember
addikt

Biztos meg kéne őket tanítani mérni, akkor majd azok is jól szólnának. ;]
Jól a fenét :DD

[ Szerkesztve ]

(#162914) -KP- válasza fehér_ember (#162913) üzenetére


-KP-
addikt

Pontosan tudják mi kellene. Csak nem költenek rá. Nem tudom mit nem lehet ezen megérteni.

(#162915) robyroby


robyroby
tag

Túl sok a mélynyomó az 5.1-es házimozinkon és az erősítőbe épített equalizer sajnos nem segít, van ötletetek h tudjom csökkenteni a mélyet h ne dübörögjön folyton? Hangforrás laptop, házimozi LG LH-T250SC :R

(#162916) fehér_ember


fehér_ember
addikt

Pontosan tudják mi kellene. Mihez? Az átlagos bénaszint eléréséhez?
Ha hirtelen ilyen elfogadóak lettünk, akkor legyünk már azok az egybebögreszettesekkel is a kezdőben. ;]

[ Szerkesztve ]

(#162917) -KP- válasza fehér_ember (#162916) üzenetére


-KP-
addikt

Nem tudom milyen anyagot tolsz, de kérek belőle én is.

(#162918) python1 válasza -KP- (#162917) üzenetére


python1
veterán

+ 1
Pedig pár liter sört megittam ma, de azért még toppon vagyok, igaz egész nap nyomtam az álmennyezet kialakítását. :DDD

(#162919) ctrlaltdel13 válasza python1 (#162918) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

Remélem képek készülnek😉

(#162920) python1 válasza ctrlaltdel13 (#162919) üzenetére


python1
veterán

Persze, lassan a mennyezet kész, utána kezdem a frontoldalt és a hátsó falat, padlót.

(#162921) #09634560 válasza Boy_25 (#162907) üzenetére


#09634560
törölt tag

Melyik arcam? Mert nem mind tudja..

(#162922) Boy_25 válasza #09634560 (#162921) üzenetére


Boy_25
csendes tag

AVR750

(#162923) robi-k válasza Boy_25 (#162922) üzenetére


robi-k
őstag

Be is kell állítani az ARC hangátvitelt mind a TV, mind az Arcam menüjében.

(#162924) BBéci válasza python1 (#162918) üzenetére


BBéci
titán

Bocs, de néhány hozzászóláson belül másodszor olvastam egy hibásan leírt szót, nem tudok elmenni mellette: [link]!

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162925) Boy_25 válasza robi-k (#162923) üzenetére


Boy_25
csendes tag

A tv-n nem találom ARC opció bekapcsolását, az Arcamnál pedig nem engedi az ARC opciót kiválasztani.

(#162926) python1 válasza BBéci (#162924) üzenetére


python1
veterán

Köszi a korrigálást!

(#162927) BBéci válasza python1 (#162926) üzenetére


BBéci
titán

:R

(#162925) Boy_25
Olvasd el figyelmesen mindkét készülék kezelési leírását!

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162928) VoidXs válasza -KP- (#162917) üzenetére


VoidXs
nagyúr

(#162916) fehér_ember: Pontosan tudják. Nem ők a szűk keresztmetszet. Ismerem majdnem minden magyar mozi beszállítóját és karbantartóit, és nincs gond a tudásukkal. A probléma abból adódik, hogy az üzemeltető undorítóan spórol. Van, hogy 2 millió a teljes keret hangra egy 200 fős teremben. Na a legolcsóbb DCI proci 1 millió körül megy, a többit kitalálod... Az a csoda, hogy néhány moziban van fal. Mert röhögsz, de van, ahol nincs.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162929) VoidXs válasza VoidXs (#162928) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Túlléptem a szerkesztési korlátot, de fontos infó még, hogy Magyarországon minden mozi veszteséges. Aki tud működni, az filmforgalmazással vagy állami támogatással jön ki pozitívan. Ha a levegőért is kapkodni kell, nem biztos, hogy az a legfontosabb kérdés, hogy van-e az adott teremben sub vagy nincs. Mert gyakori, hogy nincs, csak nem mindig veszed észre, mert az LCR subokra downmix korbáccsal kis teremben elfedhető.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162930) Quetz válasza Dorian (#162889) üzenetére


Quetz
őstag

Én hallgattam és mértem AVR-t illetve AVR+Crown végfok kombót még az Arendal hangfalakkal. A tulajok fórumán egyetértenek abban, hogy könnyen hajtható hangfalak, 4ohm-os névleges impedanciával. Az elmélet azt mondja, hogy -10-es hangerő esetén 36W, 0-ás hangerő esetén 358W szükséges egy darab hangfalhoz. A mérés nem igazolta ezt, azt hiszem olyan 450W körül volt a csúcs. Ezek a tesztek egy 4.0 kiépítésben történtek. Szubjektív megitélésem pedig az volt, hogy nem volt jó érzés -10 fölé tekerni a hangerőt, amikro nem volt bekötve a végfok. A másik oldala az éremnek, hogy melyik hangfalak bírják el a több száz wattos terhelést, illetve az alul méretezett erősítést. Tweetert is sikerült már elfüstölnöm túltolt hangerő miatt.

A sensitivity természetesen függ a frekvencia tartománytól, sajnos nincs szabvány vagy szabály amit a gyártóknak be kellene tartaniuk, vagy amit számon lehetne kérni rajtuk. A soundandvision 500-2000Hz tartomány alapján mérte ezt az értéket. Az ember nem tud mást csinálni, mint jó mérnökként azzal tervez ami információ elérhető: független tesztelő eredményeivel, rosszabb esetben pedig a gyártó által megadott számokkal. És mivel ennek nem hiszünk, ezért tartalékkal is számolunk.

(#162931) #09634560 válasza Boy_25 (#162922) üzenetére


#09634560
törölt tag

Kábel milyen? annak is tudnia kell (ha eddig volt nem szóltam)

(#162932) devil-k válasza VoidXs (#162929) üzenetére


devil-k
nagyúr

"Túlléptem a szerkesztési korlátot, de fontos infó még, hogy Magyarországon minden mozi veszteséges."
Ezt mire alapozod?

- mozi bolondéria -

(#162933) VoidXs válasza devil-k (#162932) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Arra, hogy ott dolgozók mondják.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162934) mpo válasza Boy_25 (#162925) üzenetére


mpo
veterán

A Samsung tévén amíg a HDMI-CEC nincs bekapcsolva, addig a HDMI-ARC sem megy.
Nem használom egyiket sem.
LG-n Simplink a neve, ha jól tudom.

Ha érted, akkor már elavult.

(#162935) mpo válasza BBéci (#162924) üzenetére


mpo
veterán

Nekem csak a 11. kiadás van meg, a linked is arra hivatkozik.
Mit ír a 12. kiadás?

Ha érted, akkor már elavult.

(#162936) BBéci válasza mpo (#162935) üzenetére


BBéci
titán

Nem ír és nem írhat mást, mert az eredeti szó az angol top, arra nem vonatkozik a teljes hasonulás. Találtam újabb, 2-3 éves cikkeket is, amik a topon/toppon témával foglalkoznak. Soha nem használom ezt a kifejezést, csak a magyar megfelelőjét, a csúcsot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162937) mpo válasza BBéci (#162936) üzenetére


mpo
veterán

Soha nem köszöntem még így: Helló.
Az erőszakos magyarítással persze nem értek egyet:
A pendrive (USB-flash-tároló, USB-kulcs, tollmeghajtó :Y ).
A tartós állapotú meghajtó (más néven félvezető alapú meghajtó vagy
szilárdtest-meghajtó, :Y angol rövidítése SSD (a Solid-state drive kifejezésből)) félvezetős memóriát használó adattároló eszköz.
A HDMI-vel nem próbálkoztak, szerencsére. :D

Ha érted, akkor már elavult.

(#162938) BBéci válasza mpo (#162937) üzenetére


BBéci
titán

Számomra az ontopik témakör legszörnyűbbje a driver, és annak magyarítása a meghajtó. Hasonlóan rémes a kabinet, tweeter, woofer és az utóbbiak magyarított változatai. Akad még néhány, de most nem fárasztom velük a topiklakókat.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#162939) xerobyte válasza VoidXs (#162933) üzenetére


xerobyte
aktív tag

Budapesten melyik mozik, mely termeit mondanád a legjobbnak?
Mi a helyzet a corvin mozi nagytermével? Amikor még jártam azt éreztem, hogy teljesen más, mint a többi?

(#162940) ginola válasza Quetz (#162874) üzenetére


ginola
addikt

- Mozikból kiárusított hangfalakból épitkezel, az avx.hu-n külön topic van ezekről.
Nem találom ezt a topicot.

(#162941) VoidXs válasza xerobyte (#162939) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Corvinban nemrég (egy éven belül) volt egy audio frissítés, minden terem rendben van, de természetesen a Kordában van a legjobb felszerelés. A másik két kedvencem a Sugár és az IMAX.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162942) spiky03 válasza VoidXs (#162941) üzenetére


spiky03
veterán

A Sugarban a Spielberg termet szerettem én is.
Mindig oda jártunk amikor még a 14.kerben laktunk.
Most meg vagy a Lurdy 1es terme, vagy a Csepeli mozi, utolsó esetében pedig a Campona.
Mért már nem Pesten lakunk így ezek vannak viszonylag közel.:)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162943) VoidXs válasza spiky03 (#162942) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Lurdynak segítettem összerakni egy bérlését 5 éve, és annyira nem tetszett, hogy azóta nem mentem oda szándékosan. 90 dB-t se lehetett mérni középen, de már clippelt. Egy sajtóvetítést még bevállaltam utána, de az is élvezhetetlenül halkan ment.

Csepelen egyszer megkaptam egy délelőttre a gépházat, azt imádtam. A nagyteremben hazai fejlesztés az erősítés és a hangszórók, nem spóroltak ki semmit, Dolby 9-es hangerőn (92 dB SPL -20 dBFS-en) is változatlanul teljesített, a projektor pedig az, amit várnál a Christie akkori csúcsmodelljétől, vagyis a teljes ipar csúcsmodelljétől.

A Campona meg Cinema City. Azt a céget a legkevésbé sem pártolom. Az ő technikusaiknál rendesebb emberek nem dolgoznak magyar mozikban, mégis az ő munkáltatójuk spórol a legótvarabbul. Ha megnézel pár gépházat (mozivilag.com-on az ország összes mozijáról van), láthatod, mivel kénytelenek dolgozni. Abból jó mozi eleve nem lehet.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162944) spiky03 válasza VoidXs (#162943) üzenetére


spiky03
veterán

Lurdyban csak az az egy terem, az 1es az tűrhető. A többi az rossz.
Melomhoz ez van a legközelebb, ezért szoktam oda járni haverokkal.:)

Csepelen eddig 2 teremben voltam csak, de ott is a legnagyobb terem volt a jobb. Mondjuk a székeknél a lábtér az nem valami nagy.

A CCk az egyik sem tetszik, max esetleg az IMAX, meg a VIP volt ami jó volt (vagy 10 éve voltam ott először és eddig utoljára is:) ). A felújítást megnézném, hogy mit módosítottak.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162945) VoidXs válasza spiky03 (#162944) üzenetére


VoidXs
nagyúr

Az IMAX nem CC, csak ők üzemeltetik, de minden más (beleértve még a hangerő átállítását is) az IMAX jogköre, ezért is működik a többi teremhez képest minimális hibával. A VIP egyébként a legolcsóbb 5.0, legalja projektorokkal, ne várj sokat.

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

(#162946) Quetz válasza VoidXs (#162945) üzenetére


Quetz
őstag

A VIP-ban voltam, elég tré az élmény. Kicsi a vászon, és túl magasra van emelve. A népek ki be járkálnak újratölteni és a hangminőség sem volt valami emlékezetes.

(#162947) -KP- válasza VoidXs (#162943) üzenetére


-KP-
addikt

Azért ez a nem mindegy. Mit mondanánk egy olyan házimozira ami 90dB felett már klippel? Lehúznánk a sárga földig :)

(#162948) spiky03 válasza VoidXs (#162945) üzenetére


spiky03
veterán

Köszi az infót.
Így akkor már nem is vágyom oda.:D
Elég volt 1x.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#162949) powerup2


powerup2
addikt

Magyar mozikat én sem kedvelem mert nem szólnak hu de jól még az IMAX terem sem jó. Több alkalommal voltam ott kollegákkal megyünk mert ők azt szeretik :( de ez van ha csoportos a mozizás. Imaxbe volt hogy nem volt mély hang volt hogy oldalt nem szóltak a hangfalak.... ez szörnyen lehangoló volt és a projektor képe sem volt az igazi. Amit még jónak véltem az a cinemapink volt. Star wars befejező részét néztem meg ott és a hangerő rendbe volt a hangzás sem volt rossz !!! Sony projektor van abba a moziba és élvezhető volt a kép.

TV: 77" LG C1 Erősítő: Arcam AVR10 Hangfalak: Revel Performa3 F208 , Revel Performa3 C208, Focal Aria 900SR , Focal Aria 906 , Sub: 2x Rel HT1510 Predator Lejátszó: Zidoo Z9X PRO Kábelek: Kácsa Norstone Oehlbach NF 214 Isotek Tápszűrő és elosztó: Isotek EVO3 Aquaris Nas: Synology DS218

(#162950) VoidXs válasza powerup2 (#162949) üzenetére


VoidXs
nagyúr

A Pink nagyon jó volt, amikor nyitott. Ők voltak az egyetlen mozi tökéletes akusztikával az országban, náluk van máig egyedül nem belépő Atmos, ahogy rendes scaler is. A probléma, hogy ha meghal valami, nem cserélik. Van termük, ahol ma már csak egy center és egy jobb front működik. De hát a néző hallja a beszédet, a többi úgyis biztos mindegy neki...

Az IMAX helyzete más, 2019 volt a legrosszabb éve rendelkezésre állás szempontjából, talán egy hónapot is ment subok nélkül, mert nem szólt egy néző sem a CQO-nak (hiába kér meg rá az IMAX film után minden nézőt), egész évben csak én. Az összes többi hibát auditon találták, ami félévente van. Ezen a csatornán kívül csak a CC jelenthet hibát, de ők nem fognak, mert egy ilyen jelentés azonnal lenullázza a terem havi profitját, ugyanis az IMAX mindent lever rajtuk. Amikor a terem működik specifikáció szerint, akkor tényleg nem hallasz máshol hozzá hasonlót. Ott vannak a világ leggyorsabb és legpontosabb subjai, és minden filmet az adott hangszórókhoz kevernek, már a hangsáv is eleve más, és az IMAX felügyeli a szinkront is.

[ Szerkesztve ]

W̘h̘̹̥̼a̝t̪̝͓̠̪ ̞͔s̼̱̣o͚̻̟un͚d̖̣̗̭̞̹ ̬ḏ̩̤͉o̹ͅe̟͚͕̺s͕̱̙ s̝̮̯͍̝̺o̰̪̲͓̦u̥̻͎n̘̳̟̗d̼ ̞̫̣̲̼̜m͚̼̳ak̪̩̻e̘̹̜?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.