Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#163551) BBéci válasza Quetz (#163550) üzenetére


BBéci
titán

Inkább legyen 30-33 centis a hangszóró és elégedjen meg 1000 wattal!
A teljesítmény hajhászása sok esetben felesleges. A Lurdy mozijának nagytermében voltak/vannak 18 colos mélynyomók, oda, több száz embert befogadó helyiségbe kell olyan.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163552) Quetz válasza BBéci (#163551) üzenetére


Quetz
őstag

Ok, milyen rackbe szerelhető, mélynyomóhoz való eszközt ajánlanál, ami tud 1000W-t 8 ohmon?

(#163553) mettek válasza Quetz (#163552) üzenetére


mettek
addikt

A rackes felépítés egyáltalán nem házimozis szabvány. Apámnak vannak hangosítós cuccai. Többek között van 4db 3000wattos ményládája hozzá végfokokkal de ezek szabadtéri cuccok.

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163554) -KP- válasza BBéci (#163551) üzenetére


-KP-
addikt

Mozis szakember mondta, a nagy méretű mozitermekben jóval könnyebb "elvezetni" a mély hangokat. Egy darab 18 colos szub, pedig nagyjából a beszédhangerőre elég egy akkora teremben. Értelmes hangerőre ott is kell a 3-4 darab.

[ Szerkesztve ]

(#163555) -KP- válasza mettek (#163547) üzenetére


-KP-
addikt

Én meg neked gratulálok. Adott egy készülék, amiről kiderült, hogy hibás, de minimum nem megfelelő alkatrésszel dobták a piacra. A hiba kiderült, még a gyártó is elismerte, pedig sejthető, mekkora nyűg ez nekik. A reakciód erre az, hogy kit érdekel, úgyse lehet meghallani. Komolyan, sok-sok ilyen birka vevőt kívánok minden gyártónak.

Nem mellesleg te mondtad ezt a másik topikban: "Már megint mindenki a mellett kardoskodik ami neki van." Hát a saját hozzászólásaidat is ide veheted kb. 100%-ig. :DDD

(#163556) BBéci válasza -KP- (#163554) üzenetére


BBéci
titán

Mélynyomók-at írtam, nem mélynyomót!
Természetes, hogy a tisztességesen felszerelt mozitermekben nem egy van belőlük, hiszen házimoziban is ajánlott legalább kettő, de akár 3-4 is lehet.
Pár hete Tamoonak írtam, hogy a legelismertebb cégek, mint a JL Audio, Focal, Sunfire, MBL nem gyártanak még 15 colos hangszóróval szerelt szubládákat sem, csakis kisebbeket. A REL is inkább duplázza a 30 centiseket, nem gyárt nagyobbat, kivéve a jubileumi kiadású, limitált darabszámú modelljüket.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163557) bajnokpityu válasza Quetz (#163544) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Milyen érzéketlen cuccot hajtani kell ilyen power? Keress ab osztályút, az érzésre dupla akkora, mint a d osztályos, amiben nyilván keresel. Nálam a servos f15 370wattal is mozgatta a kanapét..

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163558) Quetz válasza bajnokpityu (#163557) üzenetére


Quetz
őstag

Én két Crown XLS1502-t használok, bridge módban, hogy egy-egy BMS 18n862 hajtsak velük. Nyilvánvalóan nem keresek a Crownok helyett mást. Ezek a ládák 10Hz-ig is lemennek, köszönhetően a szoba méretének és kialakításának.

Hogy akkor miért erőltettem a kérdést? Azért, mert meguntam az öncélú fikázást. Hajlandó vagyok elfogadni, hogy valakinek az a véleménye, hogy valami nem jó, de akkor mondjon már valami helyettesítő terméket is. A válasz hiánya magáért beszél...

A teljesítményhez még annyit, hogy amint hozzá kell nyúlnod a frekvencia átmenethez EQ-val, elkezded megenni a rendelkezésre álló tartalékokat. Nekem a Crown 1500W-t tud leadni jelenleg. Ebből a torzításmentes tartomány talán 1200W-ig terjed. Amikor elsőre összeraktam a rendszert, mert az overheat protection led is gyakran világított egy vehemensebb robbanás során. A rendelkezésre álló teljesítmény látszólag sok, mégis lehetett volna akár több is.

(#163553) mettek:
Ha akusztikai szempontból jót akarsz magadnak, akkor a hangfalaidat előtétfalba ágyazod. Ez megszünteti az "SBIR - Speaker Boundary Interference Response" problémát. Ugyanakkor 6dB-vel növeli a mélynyomóid teljesítményét is.
A probléma az, hogy a mélynyomókba épített végfokok egy kőzetgyapottal körbevett lukban próbálnak meg szellőzni és hőt leadni, nem sok sikerrel. Amikor pedig tönkremennek, akkor ki kell venned az egész mélynyomót a szervizeléshez és jó eséllyel hetekre kiesik a moziból.

Ennek egy optimális megoldása van, minden hangfalad passzív, a végerősítést pedig egy helyen, mondjuk egy rack szekrénybe telepíted. Amennyiben a hangszóró membrán nem sérül, úgy akár évtizedekig nem kell a szobához hozzányúlni szerelés szempontjából.

(#163559) #98221312 válasza -KP- (#163555) üzenetére


#98221312
törölt tag

" A reakciód erre az, hogy kit érdekel, úgyse lehet meghallani. Komolyan, sok-sok ilyen birka vevőt kívánok minden gyártónak."

Szerintem nem magára a problémára írta, hogy úgysem lehet meghallani, hanem a mérési eredményre!

(#163558) Quetz

Te is ugyanúgy erőlteted a saját igazadat, és fikázod is a nagynevű gyártókat.
Másról sem szól a topik, most Te indítottad!

Az, hogy kinek van igaza más kérdés! :)

[ Szerkesztve ]

(#163560) BBéci válasza Quetz (#163558) üzenetére


BBéci
titán

"A válasz hiánya magáért beszél..."
Linkeltem három high end végfokot.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163561) -KP- válasza BBéci (#163556) üzenetére


-KP-
addikt

Ez az égvilágon semmit nem jelent. Fel tudnék sorolni egy csomó nagynevű gyártót, aki meg használ 15-18 incheseket. Még az se ritka, hogy 2 vagy 3 utas high-end hangfal mélyközép sugárzója ilyen méretű. Sok esetben a kisebb méret elsősorban a költségcsökkentésről, profit maximalizálásról szól, nem pedig arról, hogy jobb.

(#163562) BBéci válasza -KP- (#163561) üzenetére


BBéci
titán

Saját tapasztalatom szerint jobb hangúak a maximum 14 colos mélysugárzók, de inkább a 12-13 colosak.
Kizárt, hogy bő 25 év után megváltozzon a véleményem. Már autóhifi megszállott időszakomban sem kedveltem a 32-33-asnál nagyobbakat. Volt az autóimban 60-70 különböző típus, más autókban hallottam legalább ugyanennyit. Házimoziban pontosan ezzel megegyező következtetésre jutottam.
Inkább két darab 30-as, mint egy 15-18 colos.
Erősen gondolkozom azon, hogy magamnak, itthonra 25 centiset fogok venni, pedig választhatnék 18 colosat is, de túlzás nélkül állítom, hogy ingyen sem kellene.
Ez természetesen szubjektív vélemény.

Melyek azok a nagynevű gyártók? Szerintem az általam említettek messze a legelismertebbek.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163563) Quetz válasza BBéci (#163560) üzenetére


Quetz
őstag

Csak összegezném akkor amit linkeltél:

- Mcintosh MC2KW: 16.7 millió huf, 2000W @ 2, 4 or 8 Ω
- Accuphase M-6200: 5.5 millió huf, 300 W @ 4 Ω, 150 W @ 8 Ω
- Soulution 701 mono amplifier: 43 millió huf, 1200 W @ 4 Ω, 600 W @ 8 Ω

Összehasonlításképp:
- JBL Fathom F112: 1,4 millió huf, 1800 W végfokkal
- Funk Audio - 18.0LX - 2.5 millió Huf, 4 kW rms végfok
- JTR Captivator RS1- 780.000 huf, 2400 W RMS végfok

Amit ajánlottál, az többszörösen túlárazott, technikai paraméterekben is le van maradva (kivétel a Mcintosh), ezért használhatatlanok. DIY mélynyomókról beszélünk, ahol a hangszóró ára 300-800 eur között mozog, a végfoknak is ebben a nagyságrendben kellene lennie.

(#163564) BBéci válasza Quetz (#163563) üzenetére


BBéci
titán

Erre válaszoltam:
"Milyen audiofil végfok lenne megfelelő egy mélynyomóhoz, ami 1.5kW-4kW között kér enni?"

Véleményem szerint a hatalmas teljesítményű, csúcs hangminőségű végfok nagyon drága. Amit 300-800 euróért kapni, az lehet baromi erős, de a hangminősége irdatlan messze van a kiválótól. Nem kötelező egyetérteni.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163565) -KP- válasza BBéci (#163564) üzenetére


-KP-
addikt

Szuberősítőnél, hogy egy végfok hogy viselkedik a közép, vagy magas tartományban nem fontos. 120hz-ig kell szóljon kb. és nem tovább. Én egy NX6000D-t használok a két szubomhoz, és ezt nem igen szokta senki szubon kívül más csatorna hajtására használni. De arra tökéletes.

Alapzaja nulla. Morgás,búgás,súgás,nyávogás nulla. Venti csere után teljesen halk. Az egyetlen hátránya lehetne az, hogy nincs rajta rca. De mivel a procim úgyis xlr kimenetes, tök mindegy. A hangszóró csati speakon, ami szerintem sokkal jobb, mint a banán. Kácsa audio pedig megszereli akármilyen kábellel. Ezekre az erősítőkre jellemző a hatalmas teljesítmény, amit torzítás nélkül tudnak, a hatalmas damping faktorral egyetemben. Gyönyörűen kontrollálják a membránt még nagy hangerőn is. Ráadásul megbízható, strapabíró működésűek. Sokkal megbízhatóbbak, mint a szubok hátuljára ráfaragott szuberősítő panelek. Azok hullanak, mint a legyek, szinte minden márkánál. Volt itt nálam is már nem egy és nem kettő gyári szub, és a mostani setupom nem csak hangerőben tud többet, de semmivel sem szól rosszabbul, sem filmek alatt, sem zenén. Az pedig hab a tortán, hogy nem kellett érte vagyonokat fizetni. Ráadásul további előny, hogy egy ilyen setup moduláris. Tetszőlegesen lehet a végfokot, vagy a végfokra kötött passzív szubokat, kisebbre/nagyobbra/másra cserélni. Persze nem szokás.

Ezen kívül a végfokba van beépített dsp. USB-n keresztül a pc-ről lehet irányítani. 20-sok száz hertzig lehet alul és felüláteresztő szűrő, késleltetéssel,8 sávos parametrikus EQ-val. Annyi dolgunk van, hogy csináljunk egy REW-es mérést és az kidobja a paramétereket nekünk. Mindez került kb. 400 euróba, plusz kb. 12 ezer forint volt a két darab Noctua A8-as venti. Eddigi egyik legjobb döntésemnek tartom, hogy nem a hozzád hasonlókra hallgattam, hanem belevágtam ebbe az irányba.

Egyébként pedig vannak jó , és értelmes árú pro végfgokok az általad igencsak lesajnált árkategóriában is. A Stageline gyárt hypex modulos végfokokat, amiből a legismertebb márkák is sok százezres, milliós végfokokat készítettek korábban. A különbség kb. a teljesítmény led az elején, a gain szabályzó. meg az árcédula. Ráadásul ezek teljesen halkak és még rca csatlakozó is van rajtuk. Ha magam akarnám összerakni, az anyagár jóval ezeknek a bolti ára felett lenne. Ha szép készülékházba tenné egy neves gyártó, hirtelen ódákat zengene róla a hifis közösség. így viszont csak olcsó, lesajnált pro. :D Készítenek olyan Pascal modulos végfokokat, amiből pl. a Jeff Rowland készített sokezer eurós végfokot és gyanítom nem ők az egyetlenek. QSC-ből az RMX széria AB osztályú toroid trafós végfok, ami még a csúcs avr-ek között is egyre ritkább, szintén nem horror pénzekért.

(#163566) bteebi


bteebi
veterán

Sziasztok!

Egy (nekem) jobb minőségű 5.1-es házimozi hangrendszer vásárlása előtt állok, új és használt termékek is felmerültek (bár az új lenne a preferált). Az erősítő részéről mindenképp cél az Atmos kompatibilitás, sőt ha használtan vásárolnék, akkor jó eséllyel egy 5.1.2-es rendszert vennék. Így vagy úgy azonban, a hosszabb távú cél egy 5.1.4-es rendszer kiépítése lenne.

A házimozi mellett azért zenehallgatásra is használnám a rendszert, tehát előny, ha az erősítő a front hangfalakkal élvezhető élményt ad sztereóban is. Mindenféle műfajt hallgatok, bár leginkább talán rockot és klasszikus zenét.

Egy kb. 25-30 m2-es, kicsit elnyújtott (nem túl széles) helyiségben lesznek majd a hangfalak, a frontoknál az oldalfalaktól való távolság szerintem talán fél méter ha lesz majd (vagy még kevesebb, mivel viszonylag keskeny), hátrafelé meg talán 20-40 centi (ha kell, akkor majd teszek köréjük-melléjük valamilyen hangelnyelő szivacsot).

Eléggé Klipsch mániás vagyok/voltam, ugyanakkor már rég hallottam Klipsch hangfalakat. Elsősorban egy ilyen RP-8000F rendszerben gondolkoztam egy Denon X4500-zal, ugyanakkor felmerült az, hogy alig többért, mint amennyibe csak a hangfalszett kerülne, tudnék használtan venni egy B&W alapú rendszert: 683 S2 frontok, HTM61 S2 center, B&W ASW610 subwoofer és 685 S2 háttérsugárzók B&W állványokon, 2 db Dali Alteco C-1 Atmos hangszóróval, egy Yamaha A1060-as erősítővel, és jó minőségű QED szerelt (banándugós) kábelekkel.

Ez a szett az új árának (állítólag közel 2 millió) valamivel több mint a felébe kerülne (kb. 1,1 millió), elvben közel patikaállapotban. De nincs túl közel, hogy csak a poén kedvéért elugorjak megnézni/meghallgatni.

Korábban jókat hallottam a B&W hangfalakról, de talán alapvetően drágábbak a Klipscheknél, vagyis ár/értékben lehet rosszabb. Amennyire különböző fórumokban olvastam, eléggé megosztja az embereket (elhelyezésre, meghajtásra jobban érzékenyek??), habár a teszteken alapvetően dicsérni szokták őket.

Azt leszámítva, hogy vigyem haza mindkét rendszert, állítsam és járassam be, majd az összehasonlítás után döntsek, hogy melyik tetszik jobban, kinek mi a véleménye a 2 alternatíváról? Van valakinek tapasztalata mindkét márkával, elsősorban házimozira?

Előre is köszönöm a válaszokat és a javaslatokat! :R

Cancel all my meetings. Someone is wrong on the Internet.

(#163567) Ear001 válasza -KP- (#163565) üzenetére


Ear001
addikt

Az IMG Stageline-ra gondolsz? Ami a Monacor része, akik alapvetően szuperolcsó kínai izéket matricáznak a nevükre és adják drágábban?

A Hyper X modul önmagában pont annyi, mintha valaki tranzisztort vagy épp elektroncsövet alkalmazna a kapcsolásában. Ettől lehet jó, de lehet rossz is a végeredmény. Szerintem a Hyper X az egyik legnyűgösebb D-osztályú panel, hogy tényleg jól szóljon vért kell izzadni a tápolással, a szűréssel, stb. Ez az amit a Jeff Rowland meg még pár cég megcsinál,a Stageline meg nem, fogja a legegyszerűbb gyári ajánlást, azt még kispórolja itt ott és kész. A Stageline őszintén szólva még a pro-ban is a kínálat legalja.

Toroid trafós AB osztályú végfokot pedig gyakorlatilag iskolafeladat csinálni. Olcsó is, egyszerű is. Mi ebben a nagy durranás?

(#163568) bajnokpityu válasza Quetz (#163563) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ez nettó ***** a solution 701 teljesen másik liga, hangminosegre ertendoen, mint a többi. Talán accu ami közelében van. Adatok alapján pont őket hurrogod le? Joeg, nektek tényleg minek van fuletek? Dísznek? Mert hogy szemre sikerül dönteni mi szól jól...

Ear a Jeff féle Valhalla által megepitett d osztályú Mono volt nálam. Sztem az se szól valami jól.. Akkor milyen lehet a többi.

Bbeci, azért időnként el lehet vonatkoztatni a hangszóró atmerotol. A servo visszacsatolás pl baromi sokat segít ebben suboknal. De ott a grande utopia is, 40cm mellyel, pörgős, feszes hangja van, nem tud arról, hogy neki lassúnak kéne lennie, pedig servo sincs. Es meg reflexes is.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163569) -KP- válasza BBéci (#163562) üzenetére


-KP-
addikt

Nekem meg kb. a 25 centis nem kellene még ingyen sem. Semmivel sem olcsóbbak, mint egy 30 centis, maximum pár euróval. Hangilag meg semmilyen előnyük nincs a 30 centisekhez képest. Akkor meg minek? Volt szerencsém a Rythmik Audio fejlesztőjével diskurálni erről. Ők is ezt mondták, hogy pont ezért, 1 típust leszámítva, nem is gyártanak 30 centinél kisebb szubot. Ugyanezen a véleményen van Tom V. is a Powersound Audio-tól. Ugye ő lenne a "V'", az SVS-ben, csak már kivált és saját márkát alapított. A feleségtűrési faktor, a kis helyfoglalás, nappaliba könnyű illeszthetőség az egyik ok, amiért elterjedtek. Az audio ipar egyébként nagyrészt erről szól manapság, a lifestyle, meg a waf. Persze csak és kizárólag audiofil prüntyögésre szobahangerőn, elhiszem, hogy elég egy vagy két kicsi szub.

(#163570) Quetz válasza BBéci (#163564) üzenetére


Quetz
őstag

Sajnos a "válaszod" hibás, a 3 eszközből kettő még csak el sem éri az 1500W-t.

Érdekes az utolsó választás is, hiszen ha az általad egyik legjobb mélynyomónak tartott JL Audióba elég az 1000$-os végfok, akkor merjünk nagyot álmodni alapon ajánlottál gyorsan egy ötvenszer drágábbat. :W

#163567) Ear001 : Ne legyél már ennyire igénytelen kérlek. A HyperX egy PC játékos kiegészítők márkája, az említett végfokokhoz semmi köze.

A hypex végfok építése annyira bonyolult, hogy be kell csavarozni egy házba, összekötni dróttal és működik. 2x700 euróért megkapod az egészet:

What’s In The Box
NC400 amplifier module
SMPS600N400 switch mode power supply
DIY Monoblock Case
Signal cable with XLR female chassis
Internal speaker wires
Internal mains wires
Protective earth cable
Power connector
euro fused (including 5 AT fuses)
On/Off Switch
Binding posts
All needed bolts

A szerződéses partnereknek még egyszerűbb a dolga, vesznek egy mindent egybe modult és be a házba vele. Az összerakásra és a kábelezésre kell odafigyelniük.

(#163571) -KP- válasza Ear001 (#163567) üzenetére


-KP-
addikt

Hyper X az a Kingston saját márkaneve lett, ami alatt memóriákat, meg ssd-ket megy egyéb számítástechnikai alkatrészt gyártanak. :U Ha összeszámolod, csak az anyagköltség 400-500 euró, csatlakozók, készülékház és összerelés nélkül. Hallottál már ilyen készüléket, esetleg birtokoltál?

(#163572) BBéci válasza -KP- (#163565) üzenetére


BBéci
titán

Rendben, elfogadom az érveidet.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163573) BBéci válasza bajnokpityu (#163568) üzenetére


BBéci
titán

Szubládákról volt szó, nem 3-4utas hangdobozokról.
Készít a Focal 18 colos hangszórójú mélyládát? Nem.
Nem vonatkoztatok el az átmérőtől, mert a tapasztalataim nem engedik.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163574) BBéci válasza -KP- (#163569) üzenetére


BBéci
titán

Meg akarsz győzni arról, hogy amit hallottam, tapasztaltam, az nem igaz?
A B&W DB4S a 25 centis hangszórójával lazán lemegy 17 hertzig, kell annál kevesebb? Nekem nem, ezért ha olyan lenne a rendszerem, szubszonikus szűrővel 20-nál vágnám. Ráadásul tud akkora hangnyomást, ami nekem bőven elegendő.
Mindezek mellett olyan gyors, pontos, megfogott és részletező, amire az általam hallott 15-18 colosok egyike sem képes.
Nem egyformák az igényeink, a preferenciáink.

Bő egy hónapja M&K Movie 5.1 szett van nálam, olyan jókat mozizok vele, hogy fülig ér a szám, pedig csak 20 centis a szubláda hangszórója. Nem tud 110 decibelt? Na és?

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163575) -KP- válasza BBéci (#163574) üzenetére


-KP-
addikt

Zárt 20 centis mély, 10 kilogramos össz súllyal. Nem semmi. Egy komolyabb monitorsugárzó ettől komolyabban meg van építve. Ráadásul mindez 350.000 forintos listaáron. :U Jó cucc lehetne ez, csak nem ennyiért. Fele, vagy majdnem fele ennyiért jóval komolyabb szubot lehet venni ettől.

[ Szerkesztve ]

(#163576) BBéci válasza -KP- (#163575) üzenetére


BBéci
titán

A szett listaára 550000 Ft és szerintem annyit is simán megér. [link] Németországban 1500 euróba kerül.
A szubláda tömege 11 kg, csak a pontosság kedvéért írom. Azt nem tudom, hogy külön mennyiért adják.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163577) bajnokpityu válasza -KP- (#163575) üzenetére


bajnokpityu
félisten

még jó, hogy a hangminőséget kilóban meg wattokban mérik.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163578) BBéci válasza bajnokpityu (#163577) üzenetére


BBéci
titán

A "komolyabban meg van építve" sem kilók függvénye.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#163579) Ear001 válasza bajnokpityu (#163568) üzenetére


Ear001
addikt

A legtöbb sajna unalmasan és üresen egy idő után.

(#163580) Ear001 válasza Quetz (#163570) üzenetére


Ear001
addikt

Na ez a becsavarozás garantálja a nem túl jó hangot.

(#163582) -KP- válasza bajnokpityu (#163577) üzenetére


-KP-
addikt

Azt azért tedd hozzá, hogy te is 15 inches Rythmik kitet hozattál amerikából, és ha jól emlékszem python épített hozzá bazi nagy és nehéz kabinetet. Te is pont azért döntöttél így, mert az adott összegből kihozható gyári cuccoktól lényegesen jobbat szerettél volna kihozni. Ahelyett, hogy az ehhez hasonló "hangminőséget" tolnád magad előtt. :U

(#163583) bajnokpityu válasza -KP- (#163582) üzenetére


bajnokpityu
félisten

egész pontosan volt olyanom is, aztán csináltam egy újabb szettet, a HP verzióból is, és ez van már egy jó ideje. Egyáltalán nem vagyok biztos abban, hogy ez jobb lenne, mint egy hasonló árból megvehető használt JL. Nekem tetszik, és pont. Subok halandó dolgok, fontos volt, hogy "olcsón" cserélhető alkatrészekből álljon, és ezt a JL subjai nem tudják. Azokat mocsok drágán lehet csak javittatni, ha beáll a para. Hangminőségről hasonló márkással sose vetettem össze. Mások már megtették, én még nem. ami JL-t hallottam, az ugyan drágább még használtan is (F113), mint ez újonnan (kb 450-500e darabja a végén), de szerintem lenyomná a rythmikemet pontosságban. Fene tudja, nem érdekel igazán. nekem mosolyt csal arcomra, és ennyi.

több utas hangfal épitésébe azért nem fogtam, mert soha nem hallottam egyetlen igazán jó hangú épitett cuccot. ahogy váltás van benne, elvérzik szememben mind. az egységesség sose jött össze.

de eredetileg én nem a diy és a gyári összehasonlításra irtam. hanem arra, hogy a nagy, nehéz, túlépitett böszme cucc egyáltalán nem biztos, h jobb hangú lesz, mint a filigrán.

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#163584) Quetz válasza Ear001 (#163580) üzenetére


Quetz
őstag

Tessék, ez a DIY hypex erősítő:

Az ASR-en eddig megmért kb 50 erősítő közül a második helyen áll a rangsorban, a Benchmark AHB2 előzi meg. Valóban lehetne tehát javítani rajta, csak minek.

(#163585) Quetz válasza bajnokpityu (#163568) üzenetére


Quetz
őstag

Józan paraszti ész alapján hurrogom le őket. Nem kell meghallgatnom egy 45 millás végfokot ahhoz, hogy tudjam, sosem fogom egy 18"-os DIY mélynyomóhoz felhasználni.
Ha a lányaim válaszoltak volna így egy egyszerű kérdésre, hogy ha a Crown nem minőség egy DIY mélynyomó esetén, akkor milyen audifil megoldást ajánlanál helyette, már rég megkérdetem volna tőlük: Mondjátok, gondolkodtatok ma már?

De ezt a fórumon nem tehetem, mert rögtön mindenki bedurcizik, szóval nem írok ilyet.

(#163586) Quetz válasza BBéci (#163574) üzenetére


Quetz
őstag

Persze, az SVS is lemegy 17Hz-re. Azután jön mondjuk egy JTR Captivator S2 és felmossa vele padlót. Kétszer is.

(#163587) Ear001 válasza Quetz (#163584) üzenetére


Ear001
addikt

Hát hogy ez az ASR-t minősíti jobban, vagy az erősítőt, nem is tudom...

(#163588) mettek válasza Quetz (#163586) üzenetére


mettek
addikt

Tényleg egy 3500 dolláros szubot hasonlítasz egy 800 dolláros svs-hez?

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163589) Quetz válasza Ear001 (#163587) üzenetére


Quetz
őstag

Csak a hozzászólót. ;]

(#163590) preludium975


preludium975
tag

Sziasztok! Van egy 4310-es Denon AVR-em. 2010 környékén lehetett olvasni róla olyanokat, hogy a firmware upgrade elrontja a készüléket. Ez a hiba még mindig fennáll, vagy mostmár bátran frissíthetek? Köszi.

(#163591) robi-k válasza preludium975 (#163590) üzenetére


robi-k
őstag

Én sok évvel ezelőtt frissítettem, nem volt gond. Arra vigyáz, hogy a Denon UTP bemenete leválasztó trafó és védelem nélkül csatlakozik a procihoz, így az UTP kábelen jövő hálózati feszültségtüske képes tönkretenni a HDMI-s proci kártyát (ami az erősítő lelke).

(#163592) preludium975 válasza robi-k (#163591) üzenetére


preludium975
tag

És ezellen mit lehet tenni, hogy kéne vigyázzak vele? Húzzak ferritgyűrűt a kábelre?

[ Szerkesztve ]

(#163593) robi-k válasza preludium975 (#163592) üzenetére


robi-k
őstag

Használj közbenső switchet.

(#163594) hunaqua


hunaqua
addikt

Szeretnék kintről rendelni vagy egy Pio LX503 (LX504) vagy Onkyo RZ730 ( 740) vagy esetleg RZ830 ( 840) erősítőt. Tudtok ajánlani olyan árban kedvező és megbízható német vagy osztrák céget aki szállít Magyarországra?

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#163595) mettek válasza hunaqua (#163594) üzenetére


mettek
addikt

Elektrowelt pl

PSN: Mattacks87 Xbox ID: HUNgAlien

(#163596) Borisz76 válasza hunaqua (#163594) üzenetére


Borisz76
veterán

www.alternate.de
www.md-sound.de
www.elektrowelt24.eu
www.hifi-regler.de
www.ebay-kleinanzeigen.de

Hirtelen ezeket találtam.....

Synology NAS DSM6 - Összefoglaló : https://logout.hu/bejegyzes/borisz76/synology_nas_osszefoglalo.html

(#163597) hunaqua


hunaqua
addikt

Köszönöm! :R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#163598) ctrlaltdel13 válasza hunaqua (#163597) üzenetére


ctrlaltdel13
őstag

+ Hifi-fabrik.de

(#163599) hunaqua válasza ctrlaltdel13 (#163598) üzenetére


hunaqua
addikt

:R

SONY 65XE8577----Philips 58PUS8506----TCL 55c635----Onkyo RZ740----Dali Concept 8/6/C/S----HIVI VR8-W----Zgemma H9 Combo----Uclan Ustym 4K Pro----Asus_Tuf-AX5400----Vontar X3 X4----X96 Max+----Tanix_TX3_Max----Tanix W2---Raspberry Pi

(#163600) Khaosz55 válasza BBéci (#163574) üzenetére


Khaosz55
addikt

Volt szerencsém Szepinél meghallgatni a M&K szettet. Nekem nagyon tetszett, magas kategóriát képvisel. Persze egyáltalán nem olcsó, viszont hasonlót szettet találtam a XTZ oldalán is. Korábban durván akciózva volt. Meghallgatnám azt is élőben szívesen.

Ez volt 1500 Euoróért akciózva (pár). [link]
Bár szerintem nekem ez is bőségesen megfelelne: [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.