Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#26001) axwel18 válasza i@lex (#26000) üzenetére


axwel18
senior tag

Nem értem, ha már megvetted akkor minek kéred ki más véleményét ? A lényeg hogy neked tetszen. Egyébként a nem ajánlott kategóriába tartozik. A Jamo hangsugárzókat nem nagyon szeretik itt a fórumon.

(#26002) nuke7 válasza zolaas (#25988) üzenetére


nuke7
veterán

nincs autom :U

https://youtube.com/user/nuke7

(#26003) -dj-


-dj-
csendes tag

Sziasztok, lehet láma kérdés, Polk psw 110 , a dobozba csomagolnak valami sub kábel féle séget?
Rendeltem kábelt de nemér ide, a Sub meg holnap jön.

üdv

[ Szerkesztve ]

(#26004) MaTTeS válasza -dj- (#26003) üzenetére


MaTTeS
senior tag

Nem. Azt neked kell beszerezni.

(#26005) -dj- válasza MaTTeS (#26004) üzenetére


-dj-
csendes tag

THX, rendeltem audioquest sub kábelt csak nemakar megjönni,addig nemtudom kipróbállni.

(#26006) Ed Parker válasza nuke7 (#25975) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

merdzsó? :D

(#26007) BBéci válasza i@lex (#26000) üzenetére


BBéci
titán

Ár/érték arány tekintetében valóban jó, de azt cáfolom, hogy nappaliba ne kellene annál jobb. Már csak azért is, mert zenét nem hallgatnék azokkal a Jamókkal, inkább egy fejhallgatóval.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26008) spiky03 válasza #09634560 (#25999) üzenetére


spiky03
veterán

Thx.
Hát ahogy nézem ez több bolt vagy mi a szösz amit írtál. :)
Aida-Audio
Ebből ami közel lenne az a Audio Centrum 1148 Budapest, Fogarasi út 10-14.
Mert az Adai kapcsolata Budaörsön van. :F

De jövőhéten vagy a két ünnep között majd elnézünk a Netdepóba, úgy is szabin leszünk akkor. :)
Remélem nyitva lesznek akkor. :D
Amúgy oda is be kell jelentkezni?

[ Szerkesztve ]

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#26009) Tamoo válasza axwel18 (#26001) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ez kivételesen lehet nem mellényúlás. [link] :DDD Még Béci se a tűzre dobná! Pedig az már nagy szó.

Szerk. Ja, most látom, hogy már reagált rá. :)

[ Szerkesztve ]

(#26010) CrusherW


CrusherW
tag

Hello!

Az utóbbi időben nagyon nehézkessé vált az "audio rendszerem", és egy nagyberuházás keretében refaktorálnám azt, de a legelső lépésben elakadtam, egyszerűen nem vagyok elég jártas a témában, és nem tudom merre induljak.

Had vázoljam a problémát:

Régen az volt a célom, hogy a PC-ben egy relatív alacsony késleltetésű hangkártya legyen, amire hangszer köthető, ezért vettem egy X-Fi platinum hangkártyát. Erre a hangkártyára kötöttem egy olcsó 5.1-es PC speaker szettet, a gépen néztem filmet, hallgattam zenét, elég is volt.

Azóta vettem egy TV-t, amit PC-re kötöttem HDMI-vel, ezen nézünk most TV-t.

Ha TV-t nézünk, akkor nem az X-Fi-t használom forrásnak, hanem a VGA HDMI kimenetén engedem a hangot a TV-re. Egyszerűen azért, mert ha este a TV-t időzítjük, akkor a hang is kikapcsol a TV-vel együtt. (Egyébként pedig a PC tovább küldené a mostani 5.1-re a hangot).

Mivel a TV kizárólag PC-ről történő filmnézésre/játékra használjuk (vagyis nem az RTL megy rajta), mindig váltogatni kell az output audio device-t a gépen, annak függvényében hogy filmet nézünk vagy csak zenét hallgatunk.

A fejembe azonban nem tudom összerakni, hogy milyen hangforrásokat kellene használni.

1. Ha jól értem, a VGA HDMI kimenete nem az erősítőt célozná meg, hanem az erősítőt, és onnan menne tovább a TV-re még egy HDMI kábel. Vagyis a PC máris össze lenne kötve az erősítővel, az pedig a TV-vel.

2. Ámde! Nem tudom, hogy mennyire jó forrás a VGA HDMI kimenete zenehallgatáshoz. Adott az X-Fi hangkártya hátul mini-jack kimenetekkel, sajnos optikai kimenet nincs is rajta hátul, csak az előlapi panelen. De nem baj, mert optikai kimenet van az alaplapi integrált audio eszközön. Egyáltalán rendet kéne tenni a fejembe: mihez ragaszkodjak? Számít valamit a dedikált hangkártya? Érdemesebb optikai kábelen küldeni a jelet az integrálton keresztül? Esetleg mit sem számít az egész és a VGA HDMI kimenete is kifogástalan a célra?

Nyilván nem egy audiofil rendszer készül, de hozzá nem értésből egy kimondottan előnytelen rendszert építeni nem szeretnék.

Ha két különböző hangforrást használok, az elég kényelmetlennek tűnik, például:
- VGA HDMI + Integrált optikai
- VGA HDMI + Dedikált jackek

Ilyen konstellációban nem csak a PC output device-t kell folyton állítgatni, hanem az erősítő jelforrását gondolom.

Még egy standalone kérdés: ezek az erősítők kommunikálnak valahogy bármely más eszközzel? Például: ne adj isten PC-ről vezérelhető (pl jelforrás váltás, vagy hangerő). Illetve az örök probléma: ha este beteszek egy filmet a PC-ről, de elalszunk rajta, a TV időzítővel kikapcsol, de az erősítő továbbra is hangoskodik. Vagyis innentől két távirányítós játékra lesz szükség mindenképpen ráadásul úgy, hogy ha altatni szeretném a filmet, akkor az erősítőn és a TV-n is időzítőt kapcsolok?

Rendhagyó a kérdésem, mert nem a hangminőség vagy a csatornák száma a kérdés, de remélem nem topic-idegen, és tudtok segíteni rendet tenni a fejemben. Előre is köszönöm.

(#26011) rappit4 válasza rappit4 (#25977) üzenetére


rappit4
őstag

Valaki?

(#26012) axwel18 válasza rappit4 (#25977) üzenetére


axwel18
senior tag

Denon AVR-1312-es tökéletes hozzájuk. Vagy nagyobb Denon attól függ mennyit szánsz az erősítőre.

(#26013) rappit4 válasza axwel18 (#26012) üzenetére


rappit4
őstag

Most a Vardus-ra van egy Yamaha HTR-3036. A Valdusra pedig egy RX-V540, szerintetek ezek kihajták őket? Esetleg egy HD erősítő jobban kihajtaná a hangszórókat?

(#26014) nuke7


nuke7
veterán

KEF coda 90 pár mennyit érhet használtan..? :F

https://youtube.com/user/nuke7

(#26015) laccy88


laccy88
senior tag

üdv! a szituáció:
van egy házimozi erősítőm 1 db optikai bemenettel. Viszont szeretném ezen a csatolón keresztül összekötni a pc-vel és a tv-vel is. Mi erre a megoldás? Láttam neten ún. optikai elosztókat 1-2 ezer Ft-ért. Ezek használhatóak? Mi van olyankor, ha mind kettő forrásból kap jelet egyszerre az erősítő( egy ilyen elosztón keresztül).

(#26016) rappit4 válasza laccy88 (#26015) üzenetére


rappit4
őstag

Szerintem vagy működik vagy nem alapon megy a dolog ilyen ár kategóriába. (Ugyan így jártam HDMI elosztóval [2000ft-os kategória])

(#26017) rappit4 válasza nuke7 (#26014) üzenetére


rappit4
őstag

Milyen állapotban van? (Ne hallgass rám, de én olyan 90-100 körül saccolom)

(#26018) BBéci válasza rappit4 (#26013) üzenetére


BBéci
titán

Nem értem, mit akarsz, mit szeretnél tudni!?!?!?
Kihajtani a libákat és az egyéb jószágokat szokták a legelőre. :K

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26019) bajnokpityu


bajnokpityu
félisten

Nah, pupákok. kosár edzés helyett meglátogattam Ricsit. Vigyen váltógatyát aki arra jár, igen bitang a hangja. :R :C :Y

Előző lépcső sem volt pite, de a mostani sztem vagy kétszer akkora lépcső. Függöny hátra, és komplett új kábelezés.

Elmúlt két évben számtalanszor szidtam a focalokat. No, emiatt a kivétel miatt asszem visszaszívom :B

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26020) BBéci válasza bajnokpityu (#26019) üzenetére


BBéci
titán

Azokkal, amik a Focalok mögé, illetve elé vannak kötve, sok másik hangdoboz is képes lenne olyat produkálni, amitől besza... behu...!
Sajnos a hülye marketingesek és futárok miatt kihagytam a mai hallgatózást. 8 napot vártam egy nyavalyás tévére.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26021) bittehilfmir


bittehilfmir
tag

Sziasztok,

Egy olyan kérdésem lenne, hogy mi lehet a leggyakoribb oka annak, ha a hangfalak csipogójából zaj hallatszódik? Egy Denon-1911 erősítőm van és hozzá Mission MX-5 hangfalak, Qed silver anniversary xt kábelekkel vannak összekötve. Az erősítőbe jó minőségű hdmi-n keresztül megy a zene egy HTPC-ről (Winamp). És mind2 hangfalból ugyanannyira hallatszódik, szóval az szerintem kizárható.
Mi lehet itt a szűk keresztmetszet? A sima htpc forrás? Ja, és lossless, DVD-A forrású anyagoknál is hallom, ha azt játszok a gépről.

(#26022) ricsik válasza BBéci (#26007) üzenetére


ricsik
őstag

Régebben jónak tartottam azt a szettet, de C6 óta átgondoltam :) Mostanság mozit sem szívesen hallgatnék vele. Ár-érték arányba megéri a mostani árát, de többet semmiképp.

(#26023) BBéci válasza bittehilfmir (#26021) üzenetére


BBéci
titán

Ilyenkor meg kell keresni a hiba forrását. Első lépésként másik lejátszót csatlakoztass az erősítőhöz.Ha nem zajonganak a magassugárzók, a PC-d bűnös. Hogy hardveresen vagy szoftveresen, azt a következőkben derítsd ki.

(#26022) ricsik
Én semmit nem szeretnék azokból hallgatni, esetleg a ropogásukat egy máglyára, vagy kandallóba téve. :D

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26024) bajnokpityu válasza BBéci (#26020) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Amikor először hallottam ezt a láncot, nem volt sokkal olcsóbb. Nekem megmondom őszintén nem tetszett.
A múltkor mondtam, erősítő és állvány után, h na ez igen!
Most mondtam azt,h beszabehu!!

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26025) bittehilfmir válasza bittehilfmir (#26021) üzenetére


bittehilfmir
tag

Hm, valószínűleg a pc lesz a hibás, mert megpróbáltam lejátszani egy cd-t xboxról és megszűnt a csipogó zaja. Szerintetek mivel tudnék segíteni az alaplapi zenelejátszáson? Ezen segíthet egy új driver/másik lejátszó, vagy ennyit tudnak a pc alaplapok? Pedig elvileg az se annyira szar.

(#26026) BBéci válasza bajnokpityu (#26024) üzenetére


BBéci
titán

Nem az ára miatt, hanem a gondos válogatás és kísérletezés miatt jó az a rendszer.

(#26025) bittehilfmir
Szerintem elvileg és gyakorlatilag is szar hang jön ki az alaplapi hangkártyákból, chipekből, de attól még nem kellene az említett zajt produkálnia.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26027) ricsik válasza BBéci (#26023) üzenetére


ricsik
őstag

:C , hát ez jó volt. :D

(#26028) BBéci válasza ricsik (#26027) üzenetére


BBéci
titán

Sajnos kevés (vagy semennyi) bennük a valódi fa, ezért attól tartok, rémesen büdös füstöt eregetnének.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26029) nuke7 válasza BBéci (#26007) üzenetére


nuke7
veterán

ehhez az én erősítőm talán kevés lenne... :U (vsx-818)
a 606 szetthez, úgy értem..
KEF coda 90..? :F

[ Szerkesztve ]

https://youtube.com/user/nuke7

(#26030) BBéci válasza nuke7 (#26029) üzenetére


BBéci
titán

Fordítva! A 606 lenne kevés az erősítődhöz. Legfeljebb 4xx, 5xx passzolna ahhoz a szetthez.

Coda? Hm. Nem szerettem a hangját, durva, egysíkú, döngős.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26031) bajnokpityu válasza BBéci (#26026) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Ha jól tudom, kb 1 éve hallottad utóljára. Nah, ez most attól baromi messze van.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26032) bittehilfmir válasza BBéci (#26026) üzenetére


bittehilfmir
tag

Feltettem a legújabb BIOS-t és a legújabb gyári hangdrivert is, de még mindig ugyanaz. Nemértem, pedig a gyári specifikációba olyan szép dolgokat tudnak írni:
- 7.1 CH HD Audio with Content Protection (Realtek ALC892 Audio Codec)
- Premium Blu-ray audio support
- Supports THX TruStudio™

És mégis jobb hangot ad ki egy sima xbox is? Esetleg a lejátszó programmal nem lehet baj? Egyéb ötlet? Vagy törődjek bele, hogy ezt tudja?

(#26033) BBéci válasza bittehilfmir (#26032) üzenetére


BBéci
titán

PC-t munkára (szövegszerkesztés), fényképek kezelésére és internetezésre használok, ezért nem tudok tanácsot adni. :(

(#26031) bajnokpityu
Tisztában vagyok azzal, hogy hardveresen mi változott, ezért nem lep meg a véleményed. Ricsi is totál transzban volt, amikor mesélt róla, öröm volt hallgatni az elégedettségét. Nemsokára a saját füleimmel fogom tapasztalni.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26034) gorbep válasza bittehilfmir (#26032) üzenetére


gorbep
senior tag

Tápegység zajos..... vagy földhurok?

Ha ilyen a probléma eredete, a legtökéletesebb kimenő Digitális/analóg jel mellett is lehet ilyen problémád.....

Apropó ugye nem a jack analóg kimenetet használod..... :Y

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#26035) BBéci válasza gorbep (#26034) üzenetére


BBéci
titán

HDMI-t írt.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26036) Tl_


Tl_
tag

Üdv!

Lenne 2db régi Reflex - Professional 200W hangszórópárom.
Mindkettőn 2-2db 6,3Jack -csatlakozó van, de én szeretném megoldani, hogy hozzáköthessem az otthoni erősítőmre. (ez egy házilag barkácsolt darab, de súlyosabb 350W -os párokat is vitt már) Olyan 1700W -os a névleges terhelhetősége... De azon csak rca (4+1) bemenetek vannak és egy külön SUB külön táppal.
Elvileg egy rca anya csatlakozóhoz csak egy apa csatlakozó jár... vagyis én most úgy használom.

Hogy tudnám megoldani, hogy leteszteljem ezeket a hangfalakat, illetve hogy akár használhassam is? (lefújom valami stílusos színre és elég szép darab lesz belőle)

Teljesen ugyan ilyenek.

Köszönöm!! Üdv! Joci.

(#26037) nuke7 válasza bittehilfmir (#26032) üzenetére


nuke7
veterán

meg a 899-es is elég gyengus - a legolcsóbb különálló hangkártyákhoz képest.
(ettől függetlenül én sem tudom, hogy hol lehet a gond, de én kiprobálnám más forrásról ha van rá lehetőség...)

https://youtube.com/user/nuke7

(#26038) bittehilfmir válasza gorbep (#26034) üzenetére


bittehilfmir
tag

A tápegység egy picoPSU, azaz 0 hangja van, mert teljesen passzív :/

(#26039) janos666 válasza bittehilfmir (#26021) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

PC-nél rengeteg figyelmet kell fordítani a megfelelő driver és szoftver kiválasztására, azok verziójára, de főként a beállításaikra.

Könnyen meglehet, hogy friss telepítés után be van kapcsolva egy csomó hülye feature az integrált hangchip driver vezérlő szoftverében, és/vagy a Windows hangbeállításainál, ami babrálja a hangot.
Aztán ott a lejátszó. A Winamp alapértelmezésben DirectSound-ot használ. Azt ASIO-ra kéne cserélni, ami Realtek kütyüknél nem olyan egyszerű, mert a gyári driver nem támogatja.

Szóval alaposan szét kéne nézni mindenfelé, kikapcsolni és/vagy a megfelelő értékre állítani mindent.
De amúgy ja... most digitális formátum vagy sem, egy alaplapra integrált olcsó kütyü azért mégis egy alaplapra integrált olcsó kütyü marad.

Érdemes lehetne kipróbálni egy HD5-7xxx VGA-val (akár a legolcsóbb, passzív hűtéses, használtan <=10k verziókkal), amin nem egy "csak legyen ott" típusú HDMI kimenet van, hanem figyelembe vették, hogy nem csak irodai felhasználásra kellhet.
De még akkor is áll, hogy mindent alaposan be kell konfigurálni.

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26040) bittehilfmir válasza janos666 (#26039) üzenetére


bittehilfmir
tag

Jólvan, köszi szépen a válaszokat mindenkinek, nézegetem akkor egy kicsit szoftveresen, hátha.

(#26041) zolaas válasza bajnokpityu (#26019) üzenetére


zolaas
senior tag

Mi is az a rendszer? No meg egyébként is mibajod a focalokkal? :D Hoyg teneked semmisejó:) Pl Dyno...

Azokra a jamo-kra meg inkább nemírok, mert megint kiborulok :DD

[ Szerkesztve ]

Már nem Sürgős!!! De, moziplakátokat keresek !!! :D

(#26042) bajnokpityu válasza zolaas (#26041) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Már semmi bajom. Csak izlésemnek megfelelően kiszolgálva először hallottam focalt. Nagyjából 5mp volt,mire felmértem,ez most más lesz :D
Ennyit a kábelszkeptikusokról :)

Ricsi: nagyon szépen köszönöm, óriási élmény volt! :R

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26043) nuke7


nuke7
veterán

nem hiszem el, hogy a sok guru-nak itt a topic-ban nincs 1-2 szett legalább a fejében, ami magyarországon kapható, és ilyen best-buy 100k-ig... (nekem pl. mindenben van ilyen, amivel egy kicsit jobban fogalkozom, csak most rohadtul nincs időm/lehetőségem ennyire körbejárni ezt a témát.. :( )

https://youtube.com/user/nuke7

(#26044) bajnokpityu válasza nuke7 (#26043) üzenetére


bajnokpityu
félisten

mit szeretnél 100Kért? használt subot, v tápkábelt? ;]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#26045) janos666 válasza nuke7 (#26043) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Túl sok a variációs lehetőség (sok gyártó, sok modellel minden évben) és nagy az elévülési idő (akár egy 10 éves erősítő is jó vétel lehet, mert ha akkoriban csúcskategóriásnak számított, akkor ha nem ment még tönkre, akkor ma is jól szól, nem járt el felette az idő annyira, mint pl. egy CPU vagy VGA felett tette volna.)

Én is aktívan nézegetem már legalább egy hete a cuccokat, de még csak a Denon és Onkyo választékát sikerült nagyjából kiismerni. (Már hogy annyira, hogy mégis nagyjából mit merre. A modellszámban melyik karakter mit jelent. Illetve mik azok a dolgok, amik érdekelnek a specifikációikból...)

Én már egészen beleéltem magam egy Onkyo TX-SR705 gondolatába, remélve hogy jól le tudom alkudni azt, ami most hirdetve van. De úgy tűnik mégsem. :(
Max mennyit szabadna kínálni érte használtan úgy, hogy már a mikrofonja sincs meg (lehet rendelni ebay-ről bontatlant is valami 6 euro + posta áron, szóval 5-10k közti tétel, de szempont, hogy hibádzik...).

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#26046) #09634560 válasza nuke7 (#26043) üzenetére


#09634560
törölt tag

Mit akarsz?? Használt, új? Teljes rendszer gondolhatod csak kompromisszummal, megalkuvással lehet... Nekem kezdetnek jelenleg egy Onkyo HT-S 5405 Vagy Denon 1312XT is megtenné jelengleg, de az csak hangfal-upgrade-vel lenne oké.
Bajnokpityu: te is csak a kiváncsiságom növeled: mióta kiváncs vagyok Ricsi rendszerére.... ;] :O

(#26047) BBéci válasza #09634560 (#26046) üzenetére


BBéci
titán

Kevés jobb lehet annál Közép-Európában.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#26048) #09634560 válasza BBéci (#26047) üzenetére


#09634560
törölt tag

Elhiszem. Gondolom referenciaszint lehet minden tekintetben.

(#26049) Tl_


Tl_
tag

Gyerekek, nagyon sokat beszéltek... most írtam ki, de már feledésbe merül a kérdésem felétek. :D

Meg tudnátok válaszolni? :R

[ Szerkesztve ]

(#26050) BBéci válasza Tl_ (#26049) üzenetére


BBéci
titán

Erre csak valami nagyon csúnyát tudnék válaszolni, de magamban tartom.

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.