Hirdetés

2024. április 20., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#27001) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Ezt (CA 640R) mért nem vitte még el senki mondjuk egy 100-asért? :F

kovi703: Ez akár neked is szólhat.

[ Szerkesztve ]

(#27002) Dorian


Dorian
félisten

Nna. Örömbodotta'.
Tegnap este amikor összedugtam a visszakapott HTA-t meg az új T3-at, volt bennem azért némi kétely, hogy nem-e a céges karácsonyi ebéd és berúgás miatt tetszik ennyire, de ma reggel ha minden igaz józan vagyok :D
És :))

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27003) bajnokpityu válasza Tamoo (#26997) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nem. Most a silver V 120rugós XLR van nálam, meg az 5ös USB kábele. USB kábele nagyon sokkal jobb,mint az előző két USB kábele, és az XLR is jobb,mint a IVes.

Látszik,hogy halad, de mivel analóg kábelekben egyszerűen a siltec,nordost,valhalla tetszik, ilyen tápkábeleket is fogok használni. Itt úgy tűnik, újra borzasztóan fontos a szinergia,egységesség, akármi.

Félre ne értsetek, nem akarom én szapulni Faló tápkábeleit. Ha adott láncban jó, akkor örülni kell neki, csak a marketingblabla verte ki a biztosítékot. Üzletet nem akartam rontani, ezért nem írtam le sehol, amíg árulta őket, és teljesen korrekt üzletember, simán visszaadta volna a pénzt a tesztidőszak végén.

Tehát semmibe nem kerül kipróbálni, és majd ki-ki eldönti,hogy jó-e. De ez a markatingezés engem pár éve simán megvezetett volna.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#27004) gulyasa


gulyasa
őstag

Még mindig egy már adott házimozi erősítő két hangfal kimenetére (a szatellitekről van szó) csatlakoztatható vezeték nélküli jeltovábbítót keresek, a hozzá való vevőegységgel a két hangfalhoz (a hangfalak: 6 Ohm-osak, névl.: 50 W, max: 150W teljesítményűek).

Valaki ismer ilyen eszközt?

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27005) gyurczy válasza Tamoo (#27001) üzenetére


gyurczy
őstag

Ajánlgattam én is már, de van egy elég nagy baja, mégpedig, hogy nem tudja a HD hangformátumokat, ami az erősítő hangbeli képességeit tekintve nem túl jó dolog.

(#27006) cintula187 válasza gyurczy (#27005) üzenetére


cintula187
addikt

Beszéltük mi is. Vagy megkapná dekodolva HDMI -n a lejátszótól vagy analog 5.1 bemeneteken.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#27007) Tamoo válasza gyurczy (#27005) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Nekem van HD támogatás, de nem használom. Az erősítő ára is tükrözi, hogy nincs benne.... szerintem bőven megéri kategória. Párszor már ki lett tárgyalva, hogy túl van hypeolva a HD.

(#27008) Dorian válasza Tamoo (#27007) üzenetére


Dorian
félisten

Hogyhogy nem használod? Ha már tudja az erősítő és a rendszered is van olyan jó, akkor miért ne? Azért a mi cuccainkon már kijön a különbség.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27009) janos666 válasza Dorian (#26999) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Csináltam már resetet, miután legutóbb elővettem a mikrofont.
Sőt, közben találtam egy COM portot a PC-m alaplapján, összedobtam egy serial kábelt, és még firmware-t is frissítettem, hátha..., de nem.
Szerintem amit lehetett megpróbáltam. Az imént vissza is tettem a dobozba, a két ünnep közt megpróbálom visszavinni az eladónak.

Nem épp öröm, mert nem tudom mit vegyek helyette ~70k-ból. :F
Már ha tényleg visszakapom egyáltalán. :DD
Így talán mégis Onkyo SR705 lesz, de még abból is kell találni jó áron eladót...

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27010) Tamoo válasza Dorian (#27008) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Falun csak adsl van, lassan megy a vásárlás. :D meg a jelenlegi medialejátszóm nem HD képes. Valószínűleg ezt le fogom cserélni hamarosan (csak még nem döntöttem el mi legyen... még az is lehet htpc)... utána biztos lecsúszik pár HD-s tartalom is. Egyébként nincs hiányérzetem miatta, de lehet csak lemaradtam róla mint egyesek a szubról. ;] :D

[ Szerkesztve ]

(#27011) Dorian válasza janos666 (#27009) üzenetére


Dorian
félisten

Hát nem tudom. Egyik topiktársunknak volt ilyen 7xx-Onkyoja, meghallgatta nálam a 2809-es Denont, utána rögtön eladta.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27012) gyurczy válasza Dorian (#27008) üzenetére


gyurczy
őstag

Dorian: Ott a pont!

Tamoo: Egy koncert blu-ray esetén jól jön, plusz mozin is adja, Toobee is kihallotta a C6-on.

[ Szerkesztve ]

(#27013) Dorian válasza gyurczy (#27012) üzenetére


Dorian
félisten

Aztán mondta, hogy lassú a vásárlás. Én is meggondolom mit szedek le full BD-ben a méret miatt.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27014) Topanka


Topanka
aktív tag

Sziasztok!
A segítségetek kellene, de sok türelemmel, mert abszolút kezdő vagyok ebben a témában, de nem akarok mellé nyúlni.
Így volt ez a TV-nél is, valamilyen LCD-t akartunk venni, gondoltam utána olvasok egy kicsit, és eljutottam a plazma fórumig, és meglett a Panasonic 50GT50-em.
Na ehhez kell egy jó lejátszó, és egy jó házimozi rendszer.
Most próbálnám kitalálni a rendszert, megtervezni, és eljutottam odáig, hogy lesz egy Pio BD150-es lejátszó, meg építek egy HTPC-t Trinity Apu-val. Ezeket szeretném rávinni High Speed HDMI kábellel az AV erősítő 1.4 szabványú HDMI aljzatába. Az AV erősítő OUT 1.4-es HDMI aljzatából szintén egy High Speed HDMI kábellel mennék a Pana 50GT50-hez. Ezzel a képmegjelenítés rendben lenne. Az 1.4 HDMI alkalmas a 3DBD átvitelre.
Jönne a hang.
Milyen AV erősítőt vegyek?
Egyenlőre csak erősítőre gondolok, hangfalra nem anyagi okok miatt, ideglenesen használnám a meglévő 2 db JUMO 90B hangfalaimat.
Olvastam az 1.hsz-t, és a fórum nagy részét, de így még kevésbé tudom mit vegyek.
Zenére is használnám, többség mp3, de van flac is.
Néztem a használt kínálatot, de ezek szinte mind régebbiek, és 1.3 HDMI csatlakozóval rendelkeznek.
Merre induljak el? Mit keressek egyáltalán? Melyik lenne a jó nekem?
Például az Onkyo TX-NR414? Vagy a hangja nemigazán okés?
Vagy inkább Denon 2113?
A cuccos egy 4 x 4 méteres helységbe kerül, de szeretném ha 20 négyzetmétert is betelítené.
Vagy totálisan rosszul gondolok mindent?
Ti hogy csinálnátok?
Mit vennétek?
Türelmeteket előre is köszönöm

(#27015) ginola


ginola
addikt

Pioneer BDP-51FD-ről mi a véleményetek, kissé karcos darab megérhet 40 e Ft-ot?

(#27016) gyurczy válasza Dorian (#27013) üzenetére


gyurczy
őstag

Dorian: Igen, ez mind kölcsönzés, mind átmeneti vagy hosszabb távú tárolás tekintetében necces ügy, de a hangminőséget tekintve igaz a megállapítás.

Tamoo: Médialejátszó ügyben Sigma alapút javasolok, vagy HTPC. Épp most készülök vételezni egy HP Proliant Microservert NAS-nak, de egy jó videokártyával sztem HTPC is tud lenni, kompakt, pofás, 4 (+2 kis hekkeléssel) vinyóval fel lehet tölteni. A távirányítás nem tudom hogy megoldható, ennyire nem bújtam bele a témába.

[ Szerkesztve ]

(#27017) Topanka válasza ginola (#27015) üzenetére


Topanka
aktív tag

Erre ebben a fórumban pontos választ kapsz [link]

(#27018) Toobee válasza gyurczy (#27016) üzenetére


Toobee
veterán

János, mikor nálam járt, akkor nézegette a tesztábrákat. Megdicsérte a Dune-t, azt mondta, hogy szebben rajzolja ki a 'nem emlékszem már, hogy miket', mint az olcsó Sigma-s lejátszók.

https://barbieripnk.hu/

(#27019) gyurczy válasza Toobee (#27018) üzenetére


gyurczy
őstag

???

A Dune HD Duo-ban Sigma Designs SMP8642 chip van, akár a Max-ban. Tán még a WD-nek van Sigma alapú eszköze, az olcsó médialejátszók Realtek chipesek. Nem véletlen ajánlottam a Sigma-s cuccokat.

Amúgy egy PCH C-300 vs Dune Duo teszt is mehet majd, mindkettőt dicsérik.

(#27020) Toobee válasza gyurczy (#27019) üzenetére


Toobee
veterán

Van még pár olcsóbb Sigma chippes lejátszó, például járt nálam Egreat is, meg akad még egy kettő. Arra értette János.

https://barbieripnk.hu/

(#27021) Tamoo válasza gyurczy (#27016) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Amíg egérmozi van, 40" 4m-ről, addig nem igazán érdekel, hogy sigma vagy realtek. Erre a témára annyira nem vagyok rákattanva. htpc a funkcionális lehetőségek miatt vonzana. :DDD de itt is csak az anyagi korlátok hátráltatnak.

[ Szerkesztve ]

(#27022) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Azt hiszem mindjárt nagyon szégyelni fogom magam, de legalább "csak" ennyi lesz a baj. :B
Kivittem a 2808-at és a Zenzor 1-eket a nappaliba, aztán még ott is pakolásztam őket ide-oda, valamint az általáam úgy általában itthonra megszokott hangerőtől magasabbat is kipróbáltam.

Még mindig nem az igazi, de olyan hatalmas gond már nincs, mint ami bent mutatkozott.

Úgy tűnik, hogy ezek a hátul nyitott bass reflex Zenzor-ok halottak ebben a kis szobában, ahol a TV-t és a PC-t tartom. Ha csak mondja valaki, akkor nem hittem volna el neki, hogy a szoba és az elhelyezés miatt rosszabbul is szólhatnak, mint egy 5.1-es aktív szett dobozai, amiknél a külön mélynyomó volt a megoldás arra, hogy honnan volt mégis mély, ami most a Zenzor-ból képtelen volt kijönni. A régi sub-ot még sikerült elpakolni úgy, hogy nagyjából kifussa magát a szobában, a Zenzor-t már nem.

Most köztes megoldásként a régi sub-ra vágom majd a mélyeket, aztán átköltöztetem a cuccot egy nagyobb szobába, mert szerencsére van, csak rendbe kell tenni a nyílászáróit, mert kissé szellős, hideg és világos is most. De a nagyobb gond, hogy oda a 42"-os TV is kicsi lesz. :))

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#27023) gyurczy válasza Toobee (#27020) üzenetére


gyurczy
őstag

Toobee: Oké, így már értem. :R

Tamoo: Én 42"-t nézek 2,2-ről. Ülj közelebb! :D HTPC lényegesen rugalmasabb cucc, mint egy médialejátszó. Mire az ember összelapátolja és tesz bele vinyót is, beleharap a 100-ba is akár. :(

[ Szerkesztve ]

(#27024) Dorian válasza janos666 (#27022) üzenetére


Dorian
félisten

Mindenesetre ha még bizonytalan vagy visszaküldés-ügyileg, valamelyik nap nálam meg tudod hallgatni a Denonom Dalikkal.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27025) Jim-X válasza Dorian (#27024) üzenetére


Jim-X
őstag

De a tieid nem sima C6-osok ha jól emlékszem... ;) :C

A játék az nem játék!

(#27026) Dorian válasza Jim-X (#27025) üzenetére


Dorian
félisten

Nade azért a tuning nem csinált belőle alapvetően más hangfalat, csak több szempontból finomította a hangját, meg a zavaró hibát tüntette el. Jánosnak a lényeg, hogy megtudja, hogy tud szólni az erősítője. Dali meg azért célszerű, mert egyrészt Denonokhoz passzol, másrészt ő is ilyesmit akar, tehát a hangkarakter is hasonló lesz.

Kétfajta ember van. Kerüld mindkettőt!

(#27027) Jim-X válasza Dorian (#27026) üzenetére


Jim-X
őstag

Jó ebben igazad van... :R

Denonosokhoz : A filmeket Direct vagy Movie üzemmódban nézitek? Egyátalán mi a pontos különbség a kettő között egy DTS jelnél pl? Mert ahogy észrevettem ugynaz a beállítás a ch leveleknél, de mégis máshogy szól... :F

A játék az nem játék!

(#27028) Kovi71TM


Kovi71TM
tag

Polk Audio PSW110-et hogyan kell pontosan beállítani?

(#27029) Deadzone41 válasza Jim-X (#27027) üzenetére


Deadzone41
őstag

onkyo-s vagyok, de tippre direct-ben ki van kapcsolva minden eq meg ilyesmi, movie-ba meg valszeg nem.

(#27030) paye válasza Kovi71TM (#27028) üzenetére


paye
tag

User's manual? :F

(#27031) SimonYana válasza Topanka (#27014) üzenetére


SimonYana
addikt

Topanka!
Az én tapasztalatom ( megjegyzek kezdő vagyok) , a Pioneer BDP 150-K volt az első áldozat. Vissza vittem másnap. 3D-s írott film akadt! Bedobtam egy Panasonic DMP-BDT110-esbe és csodálatosan ment. Gondoltam akkor veszek egy 220-ast. Senki nem tudott karácsonyra , így vettem egy Panasonic DMP-BDT320-at.
Erősítő választás a 2012 év erősítője lett a 500 Fontos kategóriában. Yamaha RX-V673
Sajnos a pénzem igen csak a végére jár így még Hangfal szett a régi van. SONY PASCAL SA-VE835ED
Ez lesz majd lecserélve , de még nem tudom milyenre. 3D-re rendezkedem be , mert nekem nagyon bejött!
Samsung UE46D7000 TV-n nézem.
Nagyon szívesen meghallgatok pár okos ajánlatot hangfalakra. :R
Sajnos tömblakásban lakok a földszinten így nincs 40 négyzetméteres szobám! :O
Előre is köszönöm mindenkinek! :R

® SimonYana ®

(#27032) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Üdv!

Pár hónapja beszereztem egy Pioneer VSX-520-as házimozi erősítőt. Úgy tervezem, hogy idővel kicserélem a hangszórókat is, jelenleg egy kb 2004-es kiadású 5.1-es Panasonic rendszerem van, aminek elég picik a hangszórói és nem fából vannak, ettől függetlenül nem szólnak rosszul, de talán ehhez az erősítőhöz már jobban illenének fa "dobozok". Egyenlőre abban a helyzetben vagyok, hogy egy kiválasszak egy márkát, teljesítményt és azt is, hogy darabonként vásároljak vagy egy szettet vegyek. Tehát lényegében még sehol sem tartok :D Az ajánlás szerint az erősítő árának kétszereséért érdemes hangfalakat venni, tehát mondjuk olyan 150-170 ezerben kéne gondolkodjak, ha azt nézzük, hogy ez az erősítő 80-85 körül volt még a leárazás előtt. A szoba, amibe be lenne építve kb 5x5 méter, tehát úgy durván 25 négyzetméter vagy kicsivel több. A hangszórók útjában nincs semmi, tehát ahonnan nézzük a TV-t, ott tökéletesen hallható minden. Elsőre azt mondanám, hogy Pioneer-t vennék, mivel az erősítő is az, de sztem ezt sokan leszavaznák. Az a helyzet, ha bemennék három üzletbe, akkor vszínű mindenütt mást ajánlanának és én vszínű mindet el is fogadnám, mivel foglalmam sincs, melyik mit tud. Nagy a valószínűsége annak is, hogy nem tudnám kipróbálni megvétel előtt, ezért érdeklődök tapasztalt emberektől. Gondolom túl magas összeget nem érdemes beleölni, hiszen ez egy kezdő vagy talán annál magasabb szintű erősítő, így elképzelhető, hogy egy nagyértékű szettből nem is hozná ki a benne rejlő energiát. Egy összegben nem tudnék a fent említett összeget kiadni, tehát ebből következik, hogy nem szettben gondolkodok. Ha apránként veszem a hozzávalókat, akkor mondjuk alkalmanként 30-40 ezer forintjával össze lehetne vásárolgatni (ezeket az árakat hasraütve mondtam, de talán van realitás alapja ;)) Igaz ez hosszabb idő és lehet többe kerülne, mint mondjuk egy szett, de talán jobb is. Felhasználást tekintve főként zenét hallgatunk, de azért nem kevés filmet is megnézünk, viszont ha választani kell, akkor inkább a zene irányába mozdulnék el, ha ez segít vmit ;) Kicsit hosszúra sikerült, de így legalább mindent leírtam, ami szükséges lehet.

Választ és segítséget előre is köszönöm!

(#27033) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Még azzal kiegészíteném az előző írásomat, hogy nem állványos, hanem falra szerelhető hangszórókra volna szükségem, bár a két front nem a falon lenne, hanem azok alá már megvan az állvány, egy-egy fa cd tartó, amik olyan 1 méter magasak, most is azon áll a két első hangszóró. Igazából a hátsók miatt lenne fontos, hogy falraszerelhető legyen, mert nem tudnám leállítani őket és már a tartó is fel van rögzítve, hiszen azon "lógnak" a mostaniak, a center meg a TV fölötti polcon helyezkedik.

(#27034) Oldfighter válasza Topanka (#27014) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Előrelépés lenne, ha megadnál egy körülbelüli árat, hogy mennyit szánnál rá a rendszerre. :) Új vagy használt legyen inkább. Egy ekkora helyiségbe már simán "elférne" egy középkategóriás erősítő. Pioneer, régebbi Denon, -Harman Kardon, Marantz, ezeket bátran lehet ajánlani a kommersz kategóriában.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27035) gyurczy válasza SimonYana (#27031) üzenetére


gyurczy
őstag

SimonYana: Hang és pénztárca szempontból szerintem előnyösebb, hogy nem 40 m2-t kell hangosítanod, akkora teret be is kell ám szólni. 20-25 m2-re pedig sok minden elég lehet.

Mi a keret? (Csak, hogy tudjanak is segíteni az erre járó, nálam tapasztaltabbak.)

Pendragon911: Milyen zenét hallgattok? Akusztikus zenéhez olyan polcsugárzót találni, ami meg is szólal, van tere is, stb, az eléggé zsebbenyúlós. Rock/pop + mozi lényegesen egyszerűbb tétel.

[ Szerkesztve ]

(#27036) Oldfighter válasza Pendragon911 (#27032) üzenetére


Oldfighter
senior tag

Neked legszívesebben azt javasolnám, hogy gyűjtsd össze a megfelelő összeget amit az egész szettre szánsz, mert az a biztosabb.
Tényleg butaság lenne ha Pioneer hangfalakat vennél, mert a gyártó nem éppen a hangdobozairól híres a HM területén. :) Szerintem érdemes lenne ha te is kicsit nézelődnél pl a Netdepo oldalán. Nagyon sok hangdoboz gyártótól árulnak és lehetőséget is szoktak biztosítani hallgatózáshoz.
Neked talán érdemes lenne a Polk TSi 300-as szettjét meghallgatnod. Esetleg kicsit drágábban a Tannoy Mercury V szériáit. Azt meg nem mondom, hogy a hátsó hangsugárzók felakaszthatóak vagy sem.

Süket szomszéd a jó szomszéd!

(#27037) Zoty4


Zoty4
őstag

Na megjött tegnap a Denon 2113. Ma kicsomagoltam és rádugdostam a hangfalakat meg a audio in-jére rádugtam a telefonomat, majd bekapcsoltam az erősítőt felismerte a jelet hogy melyikre van dugva, de nem sikerült megszólaltatnia a hangfalakat, mi lehet a gond? :W

[ Szerkesztve ]

(#27038) gulyasa válasza Zoty4 (#27037) üzenetére


gulyasa
őstag

Nekem egy ősrégi Yamaha van és annál új hangfalak rákapcsolásakor két dologra kellett figyelni (talán megoldáshoz ötletet adhat):
- az erősítőre egyidőben lehet két front szettet és rácsatlakoztatni és egy előlapi gombbal lehet(ne) váltani a kettő között
- nem elég hangfalakat csatlakoztatni az erősítőre, hanem azokat a "SOUND" menü "SPEAKER SET" részében be is kellett kapcsolni

De az is lehet, hogy nálad máshogy van.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#27039) Zoty4 válasza gulyasa (#27038) üzenetére


Zoty4
őstag



szerintem ezen csak egy van
a régi denonomon volt olyn gomb amivel be kellett kapcsolni miután áram alá helyezted egy másik kombbal, de ezen nincs

[ Szerkesztve ]

(#27040) Zoty4


Zoty4
őstag

lehetséges hogy a bikábel miatt van, bár a régi AVR 1905ön nem votl vele gond?

[ Szerkesztve ]

(#27041) #75912448 válasza Topanka (#27014) üzenetére


#75912448
törölt tag

GT50: OK
BDP-150: ár/érték OK
HTPC: OK

Erősítő: ahogy már írtam neked, elvben használtat kéne venned. A felvetett készülékekből gondolom 150k körüli összeget szánnál rá.

Onkyo 414 pocsék, nagyon túlárazott. Házimozira idén 616 és felette bátran ajánlanám, de túlárazottnak vélem azokat is. Ráadásul zenére, hogy finoman fogalmazzak korlátozottan alkalmazhatók, de ez érvényes a 150k körül kapható összes többi HM erősítőre is.

Ennyiért rendben van a Denon 2113, és felveheted a jelöltek közé a Pioneer VSX-922-t. Csak ismételni tudom magam, használtan pár hónapos erősítőt lenne érdemes keresned, mely képes HDMI 3D jelátvitelre. Elkapkodott vásárlás helyett bölcsebb először megvenni az erősítőt, majd később jöhet az ötpontegy.

(#27042) putyu10 válasza Zoty4 (#27037) üzenetére


putyu10
aktív tag

Esetleg megcsinálni a beállítási menüket. Onkyo 818 sem szól addig.

Az 55F8000-res életem egyik nagy csalódása! És az ONKYO a legnagyobb S**R a világon! Samsung QE65QN90AATXXH UHD Neo QLED

(#27043) Topanka válasza #75912448 (#27041) üzenetére


Topanka
aktív tag

Na ezek már konkrét válaszok.
Amúgy nézegettem pár dolgot, és az alábbiak amiket néztem.
Mi a véleményetek?
Denon AVR-2113 159 900 Ft
Denon AVR-1713 129 900 Ft
Denon AVR-1312 69 990 Ft
Harman-Kardon AVR-165 119 900 Ft használtan: 95 000 Ft
Harman-Kardon AVR-170 129 900 Ft
Pioneer VSX-920 Black 90 000 Ft használtan
Pioneer VSX-922 135.890 Ft, ez számomra rendben is lenne
A korábban írt Onkyo-kat elfelejtettem.
A Denon 2113, és a Pio VSX 922 tetszik a legjobban, bár ez nemigazán szakmai meglátás.
Nézelődök tovább, de hasznos minden észrevétel, például a fentiekkel kapcsolatban, mert lassan tudom hogy mégis miket keressek.
Csak az ár/érték arányokat nemigen tudom.

[chelloZotya
Hol és mennyiért vetted?
Írj róla ha már beüzemelted.

[ Szerkesztve ]

(#27044) Zoty4 válasza putyu10 (#27042) üzenetére


Zoty4
őstag

azt hogy? tvre dugjam rá? A papír leírásban igazándiból semmi hasznos infot nem tudtam eddig kihámozni

Topanka: Németből jött haza egy kollégám és megkértem hogy hozzon egyet 419€ volt a Saturnban, de ugyanannyi volt a mediamarktban is. Ha beüzemeltem majd írok róla. De sajnos én nem vagyok profi hangtechnikás, szal elég laikus, szubjektiv véleményt tudok csak mondani róla
Ugyanott a pio 922 369€ volt. Végül az döntött nálam ,hogy előzőm is Denon volt és nagyon szeretem a hangját zenénél. Megnéztem egy csomó leírást meg tesztet. ok helyen irták h a pio nagyon üres, kisporolták az anyagot belőle, de nem szól rosszul és az ára verhetetlen, a denon meg abban a tesztben bestbuy volt, meg az airplay nekem kellett, meg a jövöre gondolva a 4ks lejátszási lehetőség. Még az onkyo volt a hármas tesztben de azt ocsmánynak tartom ahogy kinéz, persze ez is szubjektiv

[ Szerkesztve ]

(#27045) mandju válasza Dorian (#27011) üzenetére


mandju
senior tag

Én voltam, az a bizonyos... azóta járt nálam már mrantz sr5003 is.

A jelenlegi megálló Denon 4310 dali concept, Excalibur kábelezés. Teljesen elégedett vagyok.

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#27046) access_denied válasza Topanka (#27043) üzenetére


access_denied
senior tag

Szia!

Amennyiben a sztereó hangzás is lényeges, úgy a Pioneert gyorsan felejteném. Én is ezt nézegettem, majd egy Yamaha RX-V673 mellett kötöttem ki, mert kellet a zone2 funkció. Ha ez nem szükséges (7.2 sem), akkor lehet lejjebb menni.

(#27047) spiky03


spiky03
veterán

Haverral most néztük végig az X-men trilógiát BD-n. :C

Mit mondjak, a legjobban a 3. rész szólt, még az én kis belépő rendszeremen is durván szólt, akkor egy minőségibb rendszeren mit szólhat. :D

Aki nem látta még ilyen formában nézze meg nyugodtan. ;)

Természetesen eredeti hanggal néztük. Igaz szerintem ennek a szinkronja azért jól sikerült.

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#27048) Sefter válasza Zoty4 (#27044) üzenetére


Sefter
veterán

osztrákoknál 410 a pio 490 a denon..ezért már nem éri meg kimenni :(
német meg messze van, jókor voltál jó helyen :)

(#27049) access_denied
ja... én csak a médiában néztem.. :B

[ Szerkesztve ]

Psn ID: sefter_hun

(#27049) access_denied válasza Sefter (#27048) üzenetére


access_denied
senior tag

Fail.
[Pio 922]

(#27050) Zoty4 válasza Sefter (#27048) üzenetére


Zoty4
őstag

jaja néztem. Érthetetlen amúgy ez az árdiferencia. Mert még a magyar-németet értem de a német-osztrák?Műszaki cikkek sokszor olcsóbbak kint, és elég sok kolléga dolgozik németországban, én is kint vagyok évente 1-2 hónapot. És mikor hazajöttek karácsonyra akkor megkértem egyiket hogy hozzon egyet, természetesen előre utaltam neki az árát. Mázlim volt :)

access_denied: neki ez is tárgytalan mert kikocskázással hova rendeli meg netes boltokból a cuccot?:)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.