Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-12-31 21:29:46

LOGOUT.hu

Házimozi haladó szinten
Ebben a topikban alsó-középkategória feletti rendszerekkel foglalkozunk, de bármilyen házimozival kapcsolatos kérdésre (ha tudunk) szívesen válaszolunk.
Ha nem vagy járatos a témában és kezdő szett vásárlásában kérsz segítséget, kérlek kérdésedet itt: Házimozi belépő szinten tedd fel.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58001) Rebell válasza #09634560 (#57996) üzenetére


Rebell
senior tag

A x07 -es Onkyo-nál nagyon nagy volt a HDMI Board meghibásodási ráta, akkor jobban járnék a 806-os Seria-val?
bár nálam a hálózati funkciók elég nagy szerepet kapnának. :(((

[ Szerkesztve ]

(#58002) #09634560 válasza Rebell (#58001) üzenetére


#09634560
törölt tag

x05, de inkább x06-al jársz jól.

(#58003) ricsik válasza Rebell (#57994) üzenetére


ricsik
őstag

Nem álom lenne a Lektor egy Onkyóval, hanem rémálom.
Nem kimondottam mozidoboz a Lektor, akkor inkább már Polk RTi, valszeg az Onkyóval is jobban kijön.

[ Szerkesztve ]

(#58004) Toobee válasza ricsik (#58003) üzenetére


Toobee
veterán

Ez az Onkyo Polk páros (ez a két konkrét típus) zenére maga lenne a büntetés. Ilyet csak az vegyen, aki csim bumm hangot keres.

https://barbieripnk.hu/

(#58005) TCr válasza ricsik (#58003) üzenetére


TCr
veterán

Tájékozódásból kérdem: DALI Concept 2 frontokhoz és Dali Concept centerhez milyen hangsugárzókábelt ajánlanátok, mondjuk szűk 10.000 Ft-ig?
Összesen 7 méter.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#58006) zeix


zeix
senior tag

Töltöttem le 24bit/96khz-es minta fájlokat a netről.
Az lenne a kérdésem, hogy ekkora frekv. tartományban való rögzítésnél, vannak olyan hangok amik 22khz felettiek?
Nem találok olyan spectrum analyzer-t a gépre, ami legalább megmutatná, hogy 22khz felett is kerültek rögzítésre hangok a minta fájlban.
Egyáltalán létezik olyan hangszer, ami ilyen magas tartományban is ad hangot?
Az erősítő elvileg tudja az ilyen magas frekv. megszólaltatását csak a hangfalak alkalmatlanok rá, meg a fülem is :) próbáltam: 18khz felett már nem hallok rendesen.

(#58007) Toobee válasza TCr (#58005) üzenetére


Toobee
veterán

Az szóba jöhet, hogy vársz még és használtan a duplájából, de inkább a triplájából keresel valamit? Ez a 10e 7 méter kábelre igen kevéske, a Concept már meghálálja.

https://barbieripnk.hu/

(#58008) TCr válasza Toobee (#58007) üzenetére


TCr
veterán

Sajnos nem igazán, az a fránya fájdalomküszöb. :(

[ Szerkesztve ]

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#58009) Vikthor válasza Toobee (#58004) üzenetére


Vikthor
nagyúr

ezt hogy érted? nekem RTi-m van és nagyon szépen szól egy 4310 mellett, jelenleg nincs okom panaszra, jó nem egy LSiM, de azért nem is kukába való... :F

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#58010) TCr válasza Vikthor (#58009) üzenetére


TCr
veterán

Az Onkyo-Polk párosításra írta, nem konkrétan az RTi-re.

IBKR - - Revolut - - Gránit Bank <--- ajánlói kódokért küldj privát üzenetet. ;-)

(#58011) ricsik válasza Toobee (#58004) üzenetére


ricsik
őstag

Szerintem pont ilyet keres, ahogy olvasom, ezért mertem ajánlani.
Zenére tényleg nem ez az út.

TCr: pedig sajnos a 10e tényleg nagyon karcsú. Azt jelenti, hogy dugók nélkül nincs 1500 Ft / m
Én ennyiért kipróbálnám a Sinus Live-ot, amit a Conradba árultak, de már nem találom náluk.
Itt is van, de drágább: [link] , azt hiszem ez volt az.

Most kértem ajánlatot Excaliburra, kicsit kevesebbre számítottam, de tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#58012) Toobee válasza Vikthor (#58009) üzenetére


Toobee
veterán

"Ez az Onkyo Polk páros (ez a két konkrét típus)" azt hiszem, ezt csak az nem érti meg, aki nem akarja. Vagy akinek RTi szettje van :D Tudom hifishowkból nem általánosítunk, de a Nad elő* végfokkal szóló LSiM valami katasztrófa volt...

*természetesen processzorra gondoltam

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#58013) Patice válasza Toobee (#58012) üzenetére


Patice
nagyúr

Zenére igen, mozira jó volt. :D

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58014) Patice válasza zeix (#58006) üzenetére


Patice
nagyúr

És a 24 bit/96 kHz-nek nem az az értelme (első sorban), hogy 22 kHz fölötti hangokat is tudjunk rögzíteni.

A nagyobb felbontás a hallható frekvencia tartomáynban is több információt képes megőrizni a hangból, amit felvesznek. Persze itt is befolyásolja a felvétel készítési technikája a végeredményt, de mindenképpen jobb hangot kaphatunk ilyen, vagy még ennél is nagyobb felbontással, mint sima CD felbontással.

Ennek ellenére CD felbontásban is vannak olyan jó felvételek, hogy csak lesek. :)

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#58015) Norbi 72 válasza Toobee (#58004) üzenetére


Norbi 72
veterán

Hát ez érdekes.Egy 525-össel hallgattam zenét RTi A7-el a netdepóban,nekem nagyon bejött.És úgy néz ki,azt is fogom megvenni.Mondjuk én 90% súlyosabb rockot hallgatok,a maradék Jazz meg könnyüzene.

De elöbb jön a proji-projekt,a hangcucc még ráér.

[ Szerkesztve ]

(#58016) Toobee válasza Norbi 72 (#58015) üzenetére


Toobee
veterán

525-os Onkyo, meg a zene? Mindenesetre nem bantasnak szanom, de erdekes parositasokat szoktal jokent emlegetni. Kinek mi jon be, izlesekrol kar vitatkozni, de abban biztos vagyok, hogy a kerdezok kozul szinte senki sem hallgat ekkora folennyel sulyosabb rock-ot (ahol elenyeszoen keves jo felvetelt talani).

[ Szerkesztve ]

https://barbieripnk.hu/

(#58017) Vikthor válasza Toobee (#58016) üzenetére


Vikthor
nagyúr

azért Peter Tagtren munkásságát a Nuclear Blastnál nem kéne leírni, és vannak még mások is bőven, akik minőségi keverést adnak ki a kezük alól, egyáltalán nem elenyésző.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#58018) Norbi 72 válasza Toobee (#58016) üzenetére


Norbi 72
veterán

Nem fejtettem ki rendesen:HM vashoz képest elég szépen szóltak együtt.Sztereózni nem fogok,mert elenyésző,kb.5%-ot hallgatok zenét a rendszeren,én szinte csak mozizok.Ügy is fogalmazhatnék,hogy azért hallgattam meg az Onkyo+Polk párost zenével,hogy nem-e túl gagyi.De nem,messze szebben szólt,mint ahogy vártam.

(#58019) Toobee válasza Vikthor (#58017) üzenetére


Toobee
veterán

Nem fogok veled vitatkozni. Tok jo, hogy mondtal egy ellenpeldat, ra is fogok nezni. Ettol fuggetlenul tovabbra is tartom magam a leirtakhoz. Ne hasonlitgassuk egy nagyzenekari felvetel, meg egy death metal rendszerigenyeit, mert tok kulonbozo. Elhiszem, hogy ezekre jo az Onkyo Polk, meg mozira is, de masra se. Nem szeretnek ezzel senkit megbantani, ez a sajat velemenyem/tapasztalatom.

https://barbieripnk.hu/

(#58020) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Sziasztok!
Jól gondolom, hogy ez mukodni fog:
Denon 2310 front pre outjai össze kötöm egy Marantz sztereó erősítő aux bemenetével.
Így akkor a Denon fogjka kiszolgálni a centert, hátsóhang szórókat és a subot.
Köszönöm a segítséget.
Illetve valaki tud nekem küldeni hozzá magyar nyelvű leírást pdf-ben? (Denon 2310)

[ Szerkesztve ]

(#58021) spiky03


spiky03
veterán

Egy gyors kérdés.
Ez a sub milyen szintet képvisel szerintetek?
Energy Esw-10

Pl az oly sokat említett R8 vagy R10-hez képest? Gondolom az R10-től azért gyengébb? :)

SuperHeRo - Eladó! Anthem MRX710 + extrák!

(#58022) BBéci válasza Toobee (#58019) üzenetére


BBéci
titán

Egyetértünk!

Viszont a NAD - LSiM hang nekem tetszett.

[ Szerkesztve ]

Helyesen: ugyanígy, ugyanúgy, ugyanilyen, ugyanolyan, ugyanez, ugyanaz, stb. Egyelőre, vagy egyenlőre? Takarítani vagy tisztítani? Nem mindegy!

(#58023) #09634560 válasza zeix (#58006) üzenetére


#09634560
törölt tag

Nero Wawe editor.

Onkyo-polk rock-zúzos zenére szerintem jó, mozira is megfelel, én is bevállalnám, ha olcsón jönnének..Tény hogy nem nagyzenekarra vagy részletezésre való, szokni is kell.
Norbi72: próbáld ki 626-727-el az RTi-t, kimi02 sokáig elvolt Onkyo876-Polk párositásssal, igaz, tény hogy váltott és a váltás jobban bejött neki.

(#58024) Vikthor válasza #09634560 (#58023) üzenetére


Vikthor
nagyúr

én meg csak Denon irányból tudom megközelíteni az RTi szettet. De természetesen sztereo erősítővel mégjobb lenne a hatás/eredmény.

~ B & B & L & N | Suomi Finland Perkele ~

(#58025) Warter válasza Vikthor (#58024) üzenetére


Warter
őstag

Nekem bejött az RTi HK-val és Yamaha-val is, sőt a Rotel sztereóval se szólt rosszul.

[ Szerkesztve ]

(#58026) jozefgucci1


jozefgucci1
addikt

szevasztok kb egy hónapja vettem egy ilyen " Házimozit " Samsung HT-E5550 ami ezidáig jól működött . A lejátszó optikával van összekötve a tv-vel . A tv HDMi-vel a septopboxal és a számítógéppel . Pár napja jelentkezik egy olyan hiba , hogy ha külső vinyórol játszom le filmet pár perc után a lejátszó elkezd váltogatni a bemenetek között pl .: Aux-HDMI 1-2 Iphon stb és elmegy a hang . Ugyan ez van ha csak a hangot szeretném rajta keresztül halgatni pl tv-t nézek vagy számítógépről indítok el filmet ? Mi lehet a gond merre induljak el vagy egyből szerviz?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#58027) MasterMark válasza jozefgucci1 (#58026) üzenetére


MasterMark
titán

Szokásos: Rossz. :DDD

Switch Tax

(#58028) jozefgucci1 válasza MasterMark (#58027) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi ez megnyugtató volt :) Most komolyan ha tényleg így van akkor gondolom a bolton keresztül kell gariztatnom ? Ilyenkor minden hangfallal együtt kell visszaküldenem ?

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#58029) Ed Parker válasza Warter (#58025) üzenetére


Ed Parker
nagyúr

Gondolom a focalok megvétele,mégis némi hiányt sejtet a polkoktól ;]
Vagy csak olcsón volt? :DDD

(#58030) #09634560 válasza jozefgucci1 (#58028) üzenetére


#09634560
törölt tag

Igen a bolton keresztül, vagy a felsorolt szervizekbe viheted be. Csak magát a egységet kérik, hangszórókat, távot csak csere esetén kell bevinni.

(#58031) jozefgucci1 válasza #09634560 (#58030) üzenetére


jozefgucci1
addikt

Köszi akkor holnap próbálom intézni a boltal a dolgot .

Origin :jozefgucci1980 , Cod =játszótéri mászóka színekkel operáló, vérpistikebőszítő játékmenet...

(#58032) Mikisys válasza atika88 (#57951) üzenetére


Mikisys
őstag

Ez nem biztos, hogy garis bibi, hanem vedd vissza a hangerejét a szubnak, mert túl nagyot mozdul valószínűleg a hangszórómembrán és bereccsen e-miatt a hangszóró, vagyis a határérték kitérését eléri, vagy túl is lépi és ilyenkor mindegyik, tehát nem csak ez, bereccsen, berezonál, brekegő, berregő, vagy éppen csattogó, kattogó hangot hallatva.
Ha kisebb hangerőn is jelentkezik a rezgés, akkor garanciában ki kell cseréltetni, vagy javíttatni szükséges.
Kérjél meghallgatásos próbát a szervizében, hogy előjön-e ott a jelenség.

Üdv!

(#58033) Mikisys válasza liszi70 (#57955) üzenetére


Mikisys
őstag

Onnan gondolom, hogy "jobbféle" DAC van benne, hogy média-lejátszóról gond nélkül felismeri és lejátsza akár a DD, akár a DTS hangot és annak a minősége jó. DVD-ről is príma, kiírja, hogy milyen hangot talált, DTS, avagy Dolby-Digital és hibátlanul megy. (S/P DIF kábellel használom, persze, ezt Én csináltam, nem gagyi gyári kábel.)
:)

Üdv!

(#58034) MasterMark válasza Mikisys (#58033) üzenetére


MasterMark
titán

Az összes ilyen dekóder felismeri azonnal, az a dolga. :DDD

Switch Tax

(#58035) Tamoo válasza Mikisys (#58033) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"Ezeknek még a régebbi jobb DD és DTS dekóder-áramkörük van."

De Te ezt írtad. Totál más mint amit most "kifejtettél". Mintha régen jobb DD DTS dekóderrel szerelték volna az erősítőket mint most. Holott vagy ismeri a formátumot vagy nem. Ráadásul a technika ezen a téren folyamatosan csak fejlődik.

[ Szerkesztve ]

(#58036) Toobee válasza Mikisys (#58033) üzenetére


Toobee
veterán

Ez fájt :DDD Annak idején az én Sony-m is kiírta, sőt utána a Rotel-em is, meg az Emotiva-m is. Akkor azokban is jobbféle dac van, vagy lehet, hogy csak a kijelzőjük ilyen vagány, merész és egyben csibészes?

https://barbieripnk.hu/

(#58037) Mikisys válasza BBéci (#57957) üzenetére


Mikisys
őstag

Lásd a "liszi70"-nek címzett válaszomat is.
Stabilan működik, hibátlanul dolgozza fel a kapott jelet, míg néhány újabb készüléknél pillanatokra kiesést láttam a kijelzőn, illetve kihagyást hallottam a hangban, vagy éppen kattanást hallottam.
A hallgatott újabb cuccok között volt - szerintem hibás - Onkyo, Denon, H-K, meg Samsung is, mind új készülék volt és az "öreg" Philips hiba nélkül szólaltatta meg a hangot, ugyanazt, érdekes.....
Lehet, persze más oka is annak, hogy a régebbi stabilan olvas, pardon, folyamatosan dolgozza fel a jelet, míg néhány újabb készülék csomagokban és ez lehet a hibajelenségek oka.
A gyártók spórolnak, a design mindent elfed, meg a világítós távvezérlő, meg az automatikus szoba-korrekciós-szintbeállító szolgáltatás, a mellé csomagolt mikrofonnal, hhrrrr!

Üdv!

(#58038) Tamoo válasza Mikisys (#58037) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Én még nem láttam olyat ami "kihagyott" volna. Ez nem is lenne elfogadható semmilyen tekintetben. Akkor ott valami hibás volt.

[ Szerkesztve ]

(#58039) Valkűr válasza Norbi 72 (#58000) üzenetére


Valkűr
őstag

Az meg nem jelenti, h a régebbi jobban szól... Sőt az ujabbaknak véleményem szerint fejlődött a hangja mert nem vizit, csattog. Gondolok itt az Nr széria 609, 709, 809, 818,929

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58040) Toobee válasza Mikisys (#58037) üzenetére


Toobee
veterán

Ez butaság. Ami kihagy, az vagy erősítő, vagy forrás oldalon hibás. Esetleg kábel. Felejtsd is el ezt gyorsan, mert csak félrevezetsz itt pár embert.

https://barbieripnk.hu/

(#58041) #09634560 válasza Mikisys (#58033) üzenetére


#09634560
törölt tag

:) ezt mindegyik megteszi.
Elárulom neked hogy ez egy gépi kódú rendszer, és ha van modjuk kibontatlan DD DTS vagy bármilyen HD állomány és ismert a proci számára a kód az a procinak vezérlőjelet generál, processzor ha ezt észleli, elkezd dolgozni valamint kijelzi az állapotának megfelelően, pl ikonokkal feliratokkal kijelzőn, OSD-n és amig a jel zavartalan, bitsebessége megfelel a cimbuszon (vezérlőjelen) előirtnak addig megtartja ezt az állapotját és ez a jel megy az előerősitőn keresztül is és kikapcsolja a DSP jelgnerátort is minaddig amig felül nem birálod, vagy nem változtatsz a jelen pl tekertetsz a lejátszón, pillanatállj, surround mode, stb. Ez csak azzal a kóddal indul el amit felismer és merfeleő algoritmussal ki tud bontani,csomagolni és ezt az utasitáskörének megfeleően, real time módon teszi.
Ha nem kap vezérlőjelet a dekóder vagy nem megfelelő a kód, pl eltér a jelsebessége,akkor nem indul el/leáll, tétlenül vár,akkor megy a kapott digitális jel a DSP-re és onnan a DAC-ra és a dsp jelgenerátora fogja neked előállitani a hangzást, pl, a dpl lI-t vagy más surround módot.
Szerintem ez amit irtam, megmagyarázza a #58037-esben foglaltakat is: lehetett a hiba a lejátszó oldalon vagy tul nagy lehetett a jitter, és már nem felelt meg a bitsebesség a cimbuszon előirtnak. De lehetett csatlakozás/vezetékhiba is.. vagy eltérhetett a bitsebesség a beirttól..

[ Szerkesztve ]

(#58042) forma69 válasza Rebell (#57992) üzenetére


forma69
tag

Nyugodtan mehet a lágy jelző, és a kevés dinamika Denon-nal. Ezért is lett eladva, főleg a mostaniak után meg főleg. Viszont árához megfelelő.

(#58043) kecsetif


kecsetif
aktív tag

Üdv mindenki!

Segítség kellene a megfelelő 3d blu-ray lejátszó megtalálásában.
Az eddigi komponensek: valami 47-es 3d lg smarttv, de most nem jut eszembe a pontos típusa. Az erölködő onkyo 616-os, hozzá monitoraudio bx 5.1-es szett. Eddig htpc-ről ment minden. Viszont hiába van bluetooth egér, billentyűzet, veris táv, valahogy egy sima cd hallgatáshoz az egész macerásnak érződik. Meg nem is akarok a 3d filmnézéssel sem szenvedni, ezért keresek olyan 3d blu ray lejátszót, ami jó elboldogul audió cd-vel is.

A kiszemelt a pio lx55-ös lenne, de szóba jöhet még az onkyo bd-sp809. Ha jól láttam a pio hang dac-ja jobb "papíron". De nem lenne job az onkyohoz onkyo? Sok netes tesztben (what hifi,stb) a csúcs pana-sony párost szokták felmagasztalni, még sztereó teljesítmény szempontjából is. (Nekem a pana bdt500-as eisa díja kb olyannak tűnik, mint a golf év autója díja. Leginkább ilyen felhájpolás szerű az egész.) Vajon nem csak a sok netes bizzbazz miatt sztárolják ezeket? Nekem ez egyáltalán nem szempont.

Szóval a kérdés: Onkyohoz pio vagy onkyo? Vagy tényleg sokkal jobb sztereóra a pana vagy a sony? Esetleg denon vagy bárki más szóba jön?

Keret max. 500 euró, zene: pop, jazz, instumentális, elektronikus, kb. a hevy metalig bármi, amihez éppen kedvem van. Filmek koncertfilmtől a katasztrófafilmekig minden megy.

[ Szerkesztve ]

(#58044) Valkűr válasza kecsetif (#58043) üzenetére


Valkűr
őstag

HA már az erősítő Onkyo akkor mindegy neki, mit kap...Akkor már tényleg inkább Onkyot tegyél mellé... Egy Lejátszó már annyit nem fog jelenteni, az erősítő hangja megmarad.

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58045) #09634560 válasza kecsetif (#58043) üzenetére


#09634560
törölt tag

CD lejátszásra cd játszót nézz, márka mindegy, de Rotel, Nad, Sony Pioneer Onkyo Denon tehát ismertebb Hi-fi márkák cd-játszói okék. Samsung, LG és társai inkább katalógustölteléknek gyártanak cd-játszót.
Hi-fi topikban is kérdezheted.
BD játszó Blu-Ray-re való, abban erősek: Pioneer vagy Panasonic.

(#58046) Valkűr válasza kecsetif (#58043) üzenetére


Valkűr
őstag

Én azt mondom vegyél egy olcsóbb Sztereó erősítőt és egy CD lejátszót az Onkyo árából, 3D blurayt meg hagyd meg ami van, vagy vegyél egy olcsóbb modellt...

iPhone 15 Pro Max, iTab Air 5

(#58047) kecsetif válasza Valkűr (#58044) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszönöm a választ.
"HA már az erősítő Onkyo akkor mindegy neki, mit kap..." :C
Ezen még mindig mosolygok. (Suzuki effekt?) De inkább hagyjuk...

No, de a lényeg nekem most a megoldás lenne. Tehát tudtok - lehetőleg tapasztalatból - olyan bd lejátszót, ami brillírozik sztereóban? Azt megértem, ha személyes tapasztalat nincs, de inkább konkrétumokat kérnék.

(#58048) kecsetif válasza #09634560 (#58045) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Köszi a választ.
Az elmúlt 20 évben szerencsére a felsorolt márkákból több példány is megfordult a kezeim között.
De mára sajnos olyan opció nincs, hogy a nappaliba 2 méter magas hifiállvány legyen, hogy minden elférjen (pedig tetszene ;] ) Szóval egy remek hibrid készüléket keresek, ezért kérdezek itt, hátha van valami jó tippetek.

(#58049) #09634560 válasza kecsetif (#58048) üzenetére


#09634560
törölt tag

Akor olyant keress amely a DSD-vel (SACD) is megbirkózik, azok általában jobb CD lejátszási képességgel vannak felvértezve.

(#58050) kecsetif válasza #09634560 (#58049) üzenetére


kecsetif
aktív tag

Ezért is gondoltam a pio-ra. Az elvileg eszi a DVD-A és az SACD-t. Hanghoz abban 192 kHz/32-bit dac van, bár nem tudom ki gyártja. Mondjuk nekem az SACD nagyon nem nyújtotta a kívánt minőséget. (Bár valahol érthető, miért.) A DVD-A meg sajnos gyakorlatilag kihalt. Pedig az tényleg remek volt, pláne ahogy a Technics megcsinálta.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.